plasma_scriptengine_qscript - en to id translation catalogue (37 entries)

en: Images
id: Gambar

en: Configuration Definitions
id: Definisi Konfigurasi

en: User Interface
id: Antarmuka Pengguna

en: Data Files
id: Berkas Data

en: Executable Scripts
id: Skrip Dapat Dieksekusi

en: Translations
id: Terjemahan

en: Animation scripts
id: SKrip Animasi

en: Main Script File
id: Berkas Skrip Utama

en: Unable to load script file: %1
id: Tak dapat memuat berkas skrip: %1

en: debug takes one argument
id: awakutu memerlukan satu argumen

en: print() takes one argument
id: print() memerlukan satu argumen

en: listAddons takes one argument: addon type
id: listAddons memerlukan satu argumen: tipe addon

en: loadAddon takes two arguments: addon type and addon name to load
id: loadAddon memerlukan dua argumen: tipe addon dan nama addon untuk dimuat

en: Failed to find Addon %1 of type %2
id: Gagal menemukan Addon %1 dari tipe %2

en: Failed to open script file for Addon %1: %2
id: Gagal membuka berkas skrip untuk Addon %1: %2

en: setData() takes at least one argument
id: setData() memerlukan setidaknya satu argumen

en: Could not extract the DataEngineObject
id: Tak dapat mengekstrak DataEngineObject

en: Could not extract the DataEngine
id: Tak dapat mengekstrak DataEngine

en: removeAllData() takes at least one argument (the source name)
id: removeAllData() memerlukan setidaknya satu argumen (nama sumber)

en: removeData() takes at least two arguments (the source and key names)
id: removeData() memerlukan setidaknya dua argumen (nama sumber dan kunci)

en: Service requires at least one parameter: the name of the service
id: Layanan memerlukan setidaknya satu parameter: nama layanan

en: Requested service %1 was not found in the Package.
id: Layanan diminta %1 tidak ditemukan di dalam Paket.

en: Authorization for required extension '%1' was denied.
id: Otorisasi untuk ekstensi '%1' yang diperlukan ditolak.

en: loadui() takes one argument
id: loadui() memerlukan satu argumen

en: Unable to open '%1'
id: Tak dapat membuka '%1'

en: Constructor takes at least 1 argument
id: Konstruktor memerlukan setidaknya 1 argumen

en: dataEngine() takes one argument
id: dataEngine() memerlukan satu argumen

en: Could not extract the Applet
id: Tak dapat mengekstrak Applet

en: service() takes two arguments
id: servie() memerlukan dua argumen

en: service() takes one argument
id: servie() memerlukan satu argumen

en: Error in %1 on line %2.<br><br>%3
id: Galat di %1 pada baris %2.<br><br>%3

en: animation() takes one argument
id: animation() memerlukan satu argumen

en: %1 is not a known animation type
id: %1 bukan tipe animasi yang diketahui

en: i18n() takes at least one argument
id: i18n() memerlukan setidaknya satu argumen

en: i18nc() takes at least two arguments
id: i18nc() memerlukan setidaknya dua argumen

en: i18np() takes at least two arguments
id: i18np() memerlukan setidaknya dua argumen

en: i18ncp() takes at least three arguments
id: i18ncp() memerlukan setidaknya tiga argumen
