kcm_remotecontrol - en to id translation catalogue (26 entries)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KPushButton, pbAddMode)
en: Add mode
id: Menambahkan mode

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KPushButton, pbAddAction)
en: Add action
id: Menambahkan aksi

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KPushButton, pbRemoveAction)
en: Remove action
id: Membuang aksi

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KPushButton, pbEditMode)
en: Edit mode
id: Menyunting mode

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KPushButton, pbEditAction)
en: Edit action
id: Menyunting aksi

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ActionContainer)
en: Edit Action
id: Sunting Aksi

[ctx: Button on the remote control]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Button:
id: Tombol:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Application and function
id: Aplikasi dan fungsi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lDBusServices)
en: D-Bus Services:
id: Layanan D-Bus:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lFunctions)
en: Functions:
id: Fungsi:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Parameters:
id: Parameter:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_2)
en: Options
id: Opsi

en: Profiles:
id: Profil:

en: Action templates:
id: Palet aksi:

en: Failed to load daemon
id: Gagal memuat daemon

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ModeDialog)
en: New Mode
id: Mode Baru

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lButton)
en: Button:
id: Tombol:

en: Function
id: Fungsi

en: Parameters
id: Parameter

en: Description
id: Deskripsi

en: Value
id: Nilai

en: Profile Name
id: Nama Profil

en: Author: %1 (Version: %2)
id: Penulis: %1 (Versi: %2)

[ctx: Profile name]
en: Name
id: Nama

en: Button
id: Tombol

en: Application
id: Aplikasi
