kcmcgi - en to is translation catalogue (5 entries)

en: Paths to Local CGI Programs
is: Slóð að staðværum CGI forritum

en: Add...
is: Bæta við...

en: Remove
is: Fjarlægja

en: CGI KIO Slave Control Module
is: CGI KIO Stjórneining

en: <h1>CGI Scripts</h1> The CGI KIO slave lets you execute local CGI programs without the need to run a web server. In this control module you can configure the paths that are searched for CGI scripts.
is: <h1>CGI forrit</h1> CGI KIO púkinn leyfir þér að keyra staðvær CGI forrit án þess að nota vefþjón.  Í þessarri stjórneinigu getur þú stillt slóðir að CGI forritunum.
