kdebugdialog - en to is translation catalogue (23 entries)

en: Debug Settings
is: Stilla villuleit

en: File
is: Skrá

en: Message Box
is: Skilaboðagluggi

en: Shell
is: Skel

en: Syslog
is: Kerfisannáll

en: None
is: Ekkert

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, pInfoGroup)
en: Information
is: Upplýsingar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Output to:
is: Senda í:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Filename:
is: Skráaheiti:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, pErrorGroup)
en: Error
is: Villa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, pAbortFatal)
en: Abort on fatal errors
is: Hætta keyrslu við banvæna villu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_disableAll2)
en: Disable all debug output
is: Afvirkja allt aflúsunarúttak

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, pWarnGroup)
en: Warning
is: Aðvörun

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, pFatalGroup)
en: Fatal Error
is: Banvæn villa

en: &Select All
is: Velja &allt

en: &Deselect All
is: Velja e&kkert

en: KDebugDialog
is: KAflúsunarGluggi

en: A dialog box for setting preferences for debug output
is: Gluggi til að stilla afúlsunarúttak

en: Copyright 1999-2009, David Faure <email>faure@kde.org</email>
is: Höfundarréttur 1999-2009, David Faure <email>faure@kde.org</email>

en: Maintainer
is: Viðhaldsforritari

en: Show the fully-fledged dialog instead of the default list dialog
is: Sýna allan samtalsgluggann í staðinn fyrir listann sem venjulega birtist

en: Turn area on
is: Kveikja á svæði

en: Turn area off
is: Slökkva á svæði
