knotify4 - en to is translation catalogue (13 entries)

en: Devices notification
is: Tækjatilkynningar

en: Could not mount the following device: %1
is: Gat ekki tengt eftirfarandi tæki: %1

en: Could not unmount the following device: %1
    One or more files on this device are open within an application
is: Gat ekki aftengt eftirfarandi tæki: %1
    Ein eða fleiri skrár eru opnar í forriti

[ctx: The term "remove" here means "physically disconnect the device from the computer", whereas "safely" means "without risk of data loss"]
en: The following device can now be safely removed: %1
is: Eftirfarandi tæki má núna fjarlægja örugglega: %1

en: Could not eject the following device: %1
    One or more files on this device are open within an application
is: Gat ekki spýtt út eftirfarandi tæki: %1
    Ein eða fleiri skrár eru opnar í forriti

en: The following device can now be safely removed: %1
is: Eftirfarandi tæki má núna fjarlægja örugglega: %1

en: KDE Notification Daemon
is: KDE Tækjatilkynningaþjónn

en: (C) 1997-2008, KDE Developers
is: (C) 1997-2008, KDE teymið

en: Current Maintainer
is: Umsjónarmaður

en: Previous Maintainer
is: Fyrrum umsjónarmaður

en: Sound support
is: Hljóðstuðningur

en: Porting to KDE 4
is: Flutningur á KDE 4

en: Starting Jovie Text-to-Speech Service Failed
is: Ræsing Jovie Texti-í-tal þjónustunnar mistókst
