kuiserver - en to is translation catalogue (32 entries)

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupFinishedJobs)
en: Finished Jobs
is: Verk sem er lokið

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_radioMove)
en: Move them to a different list
is: Færa þau í annan lista

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_radioRemove)
en: Remove them
is: Fjarlægja þau

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupAppearance)
en: Appearance
is: Útlit

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_radioList)
en: Show all jobs in a list
is: Sýna öll verk í lista

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_radioTree)
en: Show all jobs in a tree
is: Sýna öll verk í greinum

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_checkShowSeparateWindows)
en: Show separate windows
is: Sýna aðskilda glugga

en: %1 file | %1 files
is[0]: %1 skrá
is[1]: %1 skrár

en: %1 folder | %1 folders
is[0]: %1 mappa
is[1]: %1 möppur

note: i18n: ectx: label, entry, group (Configuration)
en: Move them to a different list.
is: Færa þau í annan lista.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Configuration)
en: Remove them.
is: Fjarlægja þau.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Configuration)
en: Show all jobs in a list.
is: Sýna öll verk í lista.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Configuration)
en: Show all jobs in a tree.
is: Sýna öll verk í greinum.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Configuration)
en: Show separate windows.
is: Sýna aðskilda glugga.

en: Job Manager
is: Verkefnastjórnun

en: KDE Job Manager
is: Verkefnastjórnun KDE

en: (C) 2000-2009, KDE Team
is: (C) 2000-2009, KDE Teymið

en: Maintainer
is: Umsjónarmaður

en: Former Maintainer
is: Fyrrverandi umsjónarmaður

en: Former maintainer
is: Fyrrum umsjónarmaður

en: Developer
is: Forritari

en: %1 of %2 processed at %3/s
is: %1 af %2 unnin á %3/s

en: %1 of %2 processed
is: %1 af %2 lokið

en: %1 processed at %2/s
is: %1 unnin á %2/s

en: %1 processed
is: %1 lokið

en: Clear
is: Hreinsa

en: Cancel
is: Hætta við

en: Pause
is: Bíða

en: Resume
is: Halda áfram

en: Configure...
is: Stilla...

en: List of running file transfers/jobs (kuiserver)
is: Listi yfir verk/flutninga í keyrslu (kuiserver)

en: Behavior
is: Hegðun
