htmlsearch - en to it translation catalogue (8 entries)

[ctx: List of words to exclude from index]
en: above:about:according:across:actually:
    adj:after:afterwards:again:against:all:
    almost:alone:along:already:also:although:
    always:among:amongst:and:another:any:
    anyhow:anyone:anything:anywhere:are:aren:
    arent:around:became:because:become:
    becomes:becoming:been:before:beforehand:
    begin:beginning:behind:being:below:beside:
    besides:between:beyond:billion:both:but:
    can:cant:cannot:caption:could:couldnt:
    did:didnt:does:doesnt:dont:down:during:
    each:eight:eighty:either:else:elsewhere:
    end:ending:enough:etc:even:ever:every:
    everyone:everything:everywhere:except:few:
    fifty:first:five:for:former:formerly:forty:
    found:four:from:further:had:has:hasnt:have:
    havent:hence:her:here:hereafter:hereby:
    herein:heres:hereupon:hers:herself:hes:him:
    himself:his:how:however:hundred:
    inc:indeed:instead:into:isnt:its:
    itself:last:later:latter:latterly:least:
    less:let:like:likely:ltd:made:make:makes:
    many:may:maybe:meantime:meanwhile:might:
    million:miss:more:moreover:most:mostly:
    mrs:much:must:myself:namely:neither:
    never:nevertheless:next:nine:ninety:
    nobody:none:nonetheless:noone:nor:not:
    nothing:now:nowhere:off:often:once:
    one:only:onto:others:otherwise:our:ours:
    ourselves:out:over:overall:own:page:per:
    perhaps:rather:recent:recently:same:
    seem:seemed:seeming:seems:seven:seventy:
    several:she:shes:should:shouldnt:since:six:
    sixty:some:somehow:someone:something:
    sometime:sometimes:somewhere:still:stop:
    such:taking:ten:than:that:the:their:them:
    themselves:then:thence:there:thereafter:
    thereby:therefore:therein:thereupon:these:
    they:thirty:this:those:though:thousand:
    three:through:throughout:thru:thus:tips:
    together:too:toward:towards:trillion:
    twenty:two:under:unless:unlike:unlikely:
    until:update:updated:updates:upon:
    used:using:very:via:want:wanted:wants:
    was:wasnt:way:ways:wed:well:were:
    werent:what:whats:whatever:when:whence:
    whenever:where:whereafter:whereas:whereby:
    wherein:whereupon:wherever:wheres:whether:
    which:while:whither:who:whoever:whole:
    whom:whomever:whose:why:will:with:within:
    without:wont:work:worked:works:working:
    would:wouldnt:yes:yet:you:youd:youll:your:
    youre:yours:yourself:yourselves:youve
it: di:il:e:che:per:un:è:la:in:a:si:non:una:i:del:con:le:da:file:sono:
    essere:come:o:questo:più:dei:della:Linux:su:se:al:nel:può:
    delle:anche:ha:ma:ad:alla:nella:lo:usare:gli:ed:solo:sia:programma:dal:
    viene:questa:sul:quando:cui:fare:prima:ci:ogni:molto:proprio:sulla:hanno:
    cosa:avere:deve:dalla:sotto:quindi:degli:quello:qualche:ancora:altre:tra:
    usa:propria:queste:alcuni:tutto:quale:ai:sarà:utenti:altro:tutte:
    fa:c'è:fatto:ho:così;:loro:sta:nei:alle:stesso:allora:dove:
    poi:quella:alcune:suo:ne:dopo:meno:oppure:cose:sempre:mentre:invece:sui:
    quali:molte:nelle:aver:qualcosa:sua:usano:siano:seguenti:sulle:qui:dai:
    dello:era:quelli:poiché:perché

en: KDE Index generator for help files.
it: Generatore dell'indice per i file della guida di KDE.

en: The language to index
it: Lingua da indicizzare

en: Generating Index
it: Generazione indice

en: Scanning for files
it: Ricerca file

en: Extracting search terms
it: Estrazione termini di ricerca

en: Generating index...
it: Generazione indice...

en: Files processed: %1
it: File elaborati: %1
