imagerename_plugin - en to it translation catalogue (5 entries)

en: You want to overwrite the left picture with the one on the right.
it: Vuoi sovrascrivere l'immagine a sinistra con quella a destra.

en: This picture is not stored
    on the local host.
    Click on this label to load it.
it: Questa immagine non è memorizzata
    sul computer locale.
    Premi su questa etichetta per caricarla.

en: Unable to load image
it: Non è possibile caricare l'immagine

[ctx: The color depth of an image]
en: Depth: %1
it: Definizione: %1

[ctx: The dimensions of an image]
en: Dimensions: %1x%2
it: Dimensioni: %1x%2
