kglobalaccel - en to it translation catalogue (6 entries)

en: The global shortcut for %1 was issued.
it: È stata chiamata la scorciatoia globale per %1.

en: The application %1 has registered a new global shortcut
it: L'applicazione %1 ha registrato una nuova scorciatoia globale

en: Open Global Shortcuts Editor
it: Apri l'editor di scorciatoie globali

en: KDE Global Shortcuts Service
it: Servizio di scorciatoie globali di KDE

en: (C) 2007-2009  Andreas Hartmetz, Michael Jansen
it: © 2007-2009 di Andreas Hartmetz e Michael Jansen

en: Maintainer
it: Responsabile
