knotify4 - en to it translation catalogue (13 entries)

en: Devices notification
it: Notifiche dispositivi

en: Could not mount the following device: %1
it: Impossibile montare il seguente dispositivo: %1

en: Could not unmount the following device: %1
    One or more files on this device are open within an application
it: Impossibile smontare il seguente dispositivo; %1
    Uno o più file nel dispositivo sono aperti da un'applicazione

[ctx: The term "remove" here means "physically disconnect the device from the computer", whereas "safely" means "without risk of data loss"]
en: The following device can now be safely removed: %1
it: Il seguente dispositivo può essere rimosso senza problemi: %1

en: Could not eject the following device: %1
    One or more files on this device are open within an application
it: Impossibile espellere il seguente dispositivo: %1
    Uno o più file nel dispositivo sono aperti da un'applicazione

en: The following device can now be safely removed: %1
it: Il seguente dispositivo può essere rimosso senza problemi: %1

en: KDE Notification Daemon
it: Demone delle notifiche di KDE

en: (C) 1997-2008, KDE Developers
it: (C) 1997-2008, Gli sviluppatori di KDE

en: Current Maintainer
it: Responsabile attuale

en: Previous Maintainer
it: Responsabile precedente

en: Sound support
it: Supporto sonoro

en: Porting to KDE 4
it: Conversione a KDE 4

en: Starting Jovie Text-to-Speech Service Failed
it: Avvio del servizio di pronuncia testo non riuscito
