kuiserver - en to it translation catalogue (31 entries)

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupFinishedJobs)
en: Finished Jobs
it: Processi conclusi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_radioMove)
en: Move them to a different list
it: Spostali in un'altra lista

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_radioRemove)
en: Remove them
it: Rimuovili

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupAppearance)
en: Appearance
it: Aspetto

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_radioList)
en: Show all jobs in a list
it: Mostra tutti i processi in una lista

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_radioTree)
en: Show all jobs in a tree
it: Mostra tutti i processi in un albero

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_checkShowSeparateWindows)
en: Show separate windows
it: Mostra finestre separate

en: %1 folder | %1 folders
it[0]: %1 cartella
it[1]: %1 cartelle

note: i18n: ectx: label, entry, group (Configuration)
en: Move them to a different list.
it: Spostali in un'altra lista.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Configuration)
en: Remove them.
it: Rimuovili.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Configuration)
en: Show all jobs in a list.
it: Mostra tutti i processi in una lista.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Configuration)
en: Show all jobs in a tree.
it: Mostra tutti i processi in un albero.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Configuration)
en: Show separate windows.
it: Mostra finestre separate.

en: Job Manager
it: Gestore dei processi

en: KDE Job Manager
it: Gestore dei processi di KDE

en: (C) 2000-2009, KDE Team
it: © 2000-2009 della squadra di KDE

en: Maintainer
it: Responsabile

en: Former Maintainer
it: Responsabile precedente

en: Former maintainer
it: Responsabile precedente

en: Developer
it: Sviluppatore

en: %1 of %2 processed at %3/s
it: %1 di %2 elaborati a %3/s

en: %1 of %2 processed
it: %1 di %2 elaborati

en: %1 processed at %2/s
it: %1 elaborati a %2/s

en: %1 processed
it: %1 elaborati

en: Clear
it: Pulisci

en: Cancel
it: Annulla

en: Pause
it: Pausa

en: Resume
it: Riprendi

en: Configure...
it: Configura...

en: List of running file transfers/jobs (kuiserver)
it: Elenco di processi e trasferimenti di file in esecuzione (kuiserver)

en: Behavior
it: Comportamento
