kcmshell - en to ja translation catalogue (10 entries)

en: KDE Control Module
ja: KDE 設定モジュール

en: A tool to start single KDE control modules
ja: 単一の KDE 設定モジュールを起動するツール

en: (c) 1999-2004, The KDE Developers
ja: (c) 1999-2004, The KDE 開発チーム

en: Maintainer
ja: メンテナ

en: List all possible modules
ja: すべての可能なモジュールのリスト

en: Configuration module to open
ja: 開く設定モジュール

en: Specify a particular language
ja: 言語を指定

en: Do not display main window
ja: メインウィンドウを表示しない

en: The following modules are available:
ja: 次のモジュールが利用できます:

en: No description available
ja: 説明はありません
