kreadconfig - en to ja translation catalogue (5 entries)

en: Read KConfig entries - for use in shell scripts
ja: KConfig のエントリを読む - シェルスクリプトで使用するため

en: Use <file> instead of global config
ja: <file> をグローバル設定の代わりに使用

en: Key to look for
ja: 参照するキー

en: Default value
ja: 標準値

en: Type of variable
ja: 変数の型
