kwriteconfig - en to ja translation catalogue (6 entries)

en: Write KConfig entries - for use in shell scripts
ja: KConfig のエントリを書き込む - シェルスクリプトで使用するため

en: Wrote kreadconfig on which this is based
ja: これの元となった kreadconfig の作者

en: Use <file> instead of global config
ja: <file> をグローバル設定の代わりに使用

en: Key to look for
ja: 参照するキー

en: Type of variable. Use "bool" for a boolean, otherwise it is treated as a string
ja: 変数のタイプ。ブーリアンの場合は “bool” を使います。そうでない場合は、文字列として扱われます。

en: The value to write. Mandatory, on a shell use '' for empty
ja: 書き込む値。シェルから使う場合、空の値には '' を使います。
