libphonon - en to ja translation catalogue (13 entries)

en: <html>The audio playback device <b>%1</b> does not work.<br/>Falling back to <b>%2</b>.</html>
ja: <html>音声再生デバイス <b>%1</b> が動作しません。<br/>代わりに <b>%2</b> を使用します。</html>

en: <html>Switching to the audio playback device <b>%1</b><br/>which just became available and has higher preference.</html>
ja: <html>優先順位の高い音声再生デバイス <b>%1</b><br/>が利用可能になったので、これに切り替えます。</html>

en: Revert back to device '%1'
ja: デバイス '%1' に戻します

[ctx: Phonon::]
en: Notifications
ja: 通知

[ctx: Phonon::]
en: Music
ja: 音楽

[ctx: Phonon::]
en: Video
ja: 動画

[ctx: Phonon::]
en: Communication
ja: コミュニケーション

[ctx: Phonon::]
en: Games
ja: ゲーム

[ctx: Phonon::]
en: Accessibility
ja: アクセシビリティ

en: PulseAudio Sound Server
ja: PulseAudio サウンドサーバ

en: Volume: %1%
ja: 音量: %1%

en: Use this slider to adjust the volume. The leftmost position is 0%, the rightmost is %1%
ja: このスライダーを使って音量を調節します。左端が 0%、右端が %1% です。

en: Muted
ja: ミュート
