filetypes - en to kk translation catalogue (67 entries)

en: Left Click Action (only for Konqueror file manager)
kk: Сол жақ түрту амалы (Konqueror файл менеджері үшін ғана)

en: Show file in embedded viewer
kk: Файл құрамындағы қарау құралында көрсетілсін

en: Show file in separate viewer
kk: Файл бөлек қарау құралында көрсетілсін

en: Here you can configure what the Konqueror file manager will do when you click on a file belonging to this group. Konqueror can display the file in an embedded viewer or start up a separate application. You can change this setting for a specific file type in the 'Embedding' tab of the file type configuration. Dolphin  shows files always in a separate viewer
kk: Мұнда, осы топқа жататын файлды түрткенде Konqueror файл менеджері не істейтінін баптай аласыз. Konqueror файлды құрамындағы қарау құралында көрсете алады немесе ол үшін басқа бөлек қолданбаны жеге алады. Сіз бұл файл түрінің баптауың 'Ендірмелеу' қойындысында өзгерте аласыз. Dolphin файлдарды тек бөлек қарау құралында көрсетеді.

en: This button displays the icon associated with the selected file type. Click on it to choose a different icon.
kk: Бұл батырма таңдалған файл түріне тағайындалған таңбашасын көрсетеді. Басқасын тағайындау үшін осыны түртіңіз.

en: This is the icon associated with the selected file type. Choosing a different icon requires shared-mime-info to be at least version 0.40.
kk: Бұл таңдалған файл түріне тағайындалған таңбашасы. Басқасын тағайындау үшін shared-mime-info дегеннің кемінде 0.40 нұсқасы керек.

en: Filename Patterns
kk: Файл атау үлгілері

en: This box contains a list of patterns that can be used to identify files of the selected type. For example, the pattern *.txt is associated with the file type 'text/plain'; all files ending in '.txt' are recognized as plain text files.
kk: Бұл қоршауда таңдалған файл түрін айыру үшін қолданатын файл атау үлгілер тізімделеді. Мысалы, *.txt үлгісі 'text/plain' файл түріне сәйкес келеді де, '.txt' деп аяқталатын файлдар кәдімгі мәтін файлы деп саналады.

en: Add...
kk: Қосу...

en: Add a new pattern for the selected file type.
kk: Таңдалған файл түріне жаңа атау үлгісін қосу.

en: Remove
kk: Өшіру

en: Remove the selected filename pattern.
kk: Таңдалған атау үлгісін өшіру.

en: Description:
kk: Сиптаттамасы:

en: You can enter a short description for files of the selected file type (e.g. 'HTML Page'). This description will be used by applications like Konqueror to display directory content.
kk: Таңдалған файл түріне қысқаша сипаттама беруге болады (мысалы, 'HTML парағы' деп). Бұл сипаттама Konqueror секілді қолданбалар каталог мазмұнын көрсеткенде пайдаланады.

en: Left Click Action in Konqueror
kk: Konqueror-дағы Сол жақ түртуінің әрекеті

en: Ask whether to save to disk instead (only for Konqueror browser)
kk: Бұның орнына дискіге сақтауды сұрау (Konqueror браузері үшін ғана)

en: Here you can configure what the Konqueror file manager will do when you click on a file of this type. Konqueror can either display the file in an embedded viewer, or start up a separate application. If set to 'Use settings for G group', the file manager will behave according to the settings of the group G to which this type belongs; for instance, 'image' if the current file type is image/png. Dolphin always shows files in a separate viewer.
kk: Мұнда, осы топқа жататын файлды түрткенде Konqueror файл менеджері не істейтінін баптай аласыз. Konqueror файлды құрамындағы қарау құралында  көрсете алады немесе ол үшін бөлек қолданбаны жеге алады. Егер 'G тобының баптауларды қолданылсын' деген таңдалса, Konqueror файл үшін G тобына арналған ережелерді қолданады, мысалы қарастырылып жатқан файл түрі 'image/png' болса, 'image' тобының ережелерін. Dolphin файлдарды тек бөлек қарау құралында көрсетеді.

en: &General
kk: &Жалпы

en: &Embedding
kk: &Ендірмелеу

en: Add New Extension
kk: Жаңа жұрнақты қосу

en: Extension:
kk: Жұрнағы:

en: File type %1
kk: %1 файл түрі

en: Use settings for '%1' group
kk: '%1' тобының баптауларды қолданылсын

en: <p><h1>File Associations</h1> This module allows you to choose which applications are associated with a given type of file. File types are also referred to as MIME types (MIME is an acronym which stands for "Multipurpose Internet Mail Extensions").</p><p> A file association consists of the following: <ul><li>Rules for determining the MIME-type of a file, for example the filename pattern *.png, which means 'all files with names that end in .png', is associated with the MIME type "image/png";</li> <li>A short description of the MIME-type, for example the description of the MIME type "image/png" is simply 'PNG image';</li> <li>An icon to be used for displaying files of the given MIME-type, so that you can easily identify the type of file in a file manager or file-selection dialog (at least for the types you use often);</li> <li>A list of the applications which can be used to open files of the given MIME-type -- if more than one application can be used then the list is ordered by priority.</li></ul> You may be surprised to find that some MIME types have no associated filename patterns; in these cases, KDE is able to determine the MIME-type by directly examining the contents of the file.</p>
kk: <p><h1>Файл сәйкестіктері</h1> Бұл модулінде, белгіленген файл түріне сәйкес қойылатын қолданбасын таңдауға болады. Файл түрі басқаша MIME ("Multipurpose Internet Mail Extensions" дегеннің қысқартуы.) деп аталады.</p><p> Файл сәйкестігі келесіден құрылады:<ul> <li>MIME-түрінің файлын тану үшін қолданатын ереже, мысалы, *.png файл атауының үлгісі 'барлық *.png жұрнағымен аяқталатын файлдар' дегенді білдіреді де, "image/png" MIME түріне сәйкес деп табылады;</li> <li>MIME-түрін қысқаша сипаттамасы, мысалы "image/png" MIME түрінің сиптаттамасы - 'PNG кескіні';</li> <li>MIME-түрінің таңбашасы, файл түрін файл менеджерінде не файл таңдау диалогында (тым болмаса, жиі қолданатын түрлерді) оңай тануға мүмкіндік береді;</li> <li>Белгілі MIME-түрінің файлын ашу үшін қолданатын қолданбалар тізімі -- егер бірнеше қолданба пайдаланылатын болса, тізімдегі реті басымдылық ретін көрсетеді.</li></ul> Кейбір MIME түрлерде файл атауының үлгісі жоқ, мұндайда KDE файл мазмұнын талдап таңиды.</p>

en: Find file type or filename pattern
kk: Файл түрін не атауының үлгісін іздеу

en: Enter a part of a filename pattern, and only file types with a matching file pattern will appear in the list. Alternatively, enter a part of a file type name as it appears in the list.
kk: Файл атауының үлгісінің бір бөлігін келтіріңіз. Тізімде бұған сәйкес келетіндер ғана көрсетіледі. Немесе файл түрінің бір бөлігін келтіріңіз.

en: Known Types
kk: Мәлім түрлері

en: Here you can see a hierarchical list of the file types which are known on your system. Click on the '+' sign to expand a category, or the '-' sign to collapse it. Select a file type (e.g. text/html for HTML files) to view/edit the information for that file type using the controls on the right.
kk: Мұнда жүйеңізге мәлім файл түрлері бұтақты тізімінде көрсетіледі. Санаттағы түрлерді көрсету үшін '+' белгісін түртіңіз, '-' белгісі бұтақты кайта жасыру үшін. Оң жақтағы тетіктерімен ақпаратын көру/өңдеу үшін файл түрін таңдаңыз (мысалы, HTML файлдар - text/html).

en: Click here to add a new file type.
kk: Жаңа файл түрін қосу үшін осында түртіңіз.

en: &Remove
kk: Ө&шіру

en: Select a file type by name or by extension
kk: Файл түрін атау не жұрнағы бойынша таңдау

en: &Revert
kk: Қ&айтару

en: Revert this file type to its initial system-wide definition
kk: Осы файл түрінің тағайындауын бастапқы жүйе бойыншасына қайтару

en: Click here to revert this file type to its initial system-wide definition, which undoes any changes made to the file type. Note that system-wide file types cannot be deleted. You can however empty their pattern list, to minimize the chances of them being used (but the file type determination from file contents can still end up using them).
kk: Осы файл түрінің тағайындауын бастапқы жүйе бойыншасына қайтару үшін осында түртіңіз, сонда бұл файл түрі үшін енгізілген бүкіл өзгерістерінің күші жойылады. Жүйе бойынша жарияланған файл түрі өшіруге келмейді. Оны пайдалануын болдырмау үшін үлгі тізімін тазалауға болады (бірақ файл мазмұнынан тану сонда да істей береді).

en: Delete this file type definition completely
kk: Осы файл түрінің тағайындауын мүлдем өшіру

en: Click here to delete this file type definition completely. This is only possible for user-defined file types. System-wide file types cannot be deleted. You can however empty their pattern list, to minimize the chances of them being used (but the file type determination from file contents can still end up using them).
kk: Осы файл түрінің тағайындауын мүлдем өшіру үшін осыны түртіңіз. Бұл тек қана пйдаланушы тағайндаған файл түрлері үшін істеуге болады.  Жүйе бойынша жарияланған файл түрі өшіруге келмейді. Оны пайдалануын болдырмау үшін үлгі тізімін тазалауға болады (бірақ файл мазмұнынан тану сонда да істей береді).

en: KDE file type editor - simplified version for editing a single file type
kk: KDE файл түрін өңдеуші - жеке файл түрін өңдейтін жеңілдеткен нұсқасы

en: (c) 2000, KDE developers
kk: (c) 2000, KDE жасаушылары

en: Makes the dialog transient for the window specified by winid
kk: winid бойынша анықталған терезенің диалогын өтпелі қылу

en: File type to edit (e.g. text/html)
kk: Өңдейтін файл түрі (мысалы, text/html)

en: %1 File
kk: %1 файлы

en: Edit File Type %1
kk: %1 файл түрін өңдеу

en: Create New File Type %1
kk: %1 жаңа файл түрін құру

en: Application Preference Order
kk: Қолданбалардың артықшылық реті

en: Services Preference Order
kk: Қызметкердің артықшылық реті

en: This is a list of applications associated with files of the selected file type. This list is shown in Konqueror's context menus when you select "Open With...". If more than one application is associated with this file type, then the list is ordered by priority with the uppermost item taking precedence over the others.
kk: Таңдалған файл түріне сәйкес қойылған қолданбалар тізімі. Бұл тізім  Konqueror-дын контекст мәзіріндегі "Мынамен ашу..." дегенді таңдағанда, көрсетіледі. Қарастырылып жатқан файл түріне бірнеше қолданба сәйкес қойылса, тізіміндегі реті қолданбаның артықшылығын белгілейді.

en: This is a list of services associated with files of the selected file type. This list is shown in Konqueror's context menus when you select a "Preview with..." option. If more than one service is associated with this file type, then the list is ordered by priority with the uppermost item taking precedence over the others.
kk: Таңдалған файл түріне сәйкес қойылған қызметтер тізімі. Бұл тізім Konqueror-дын контекст мәзіріндегі "Мынамен қарау..." дегенді таңдағанда, көрсетіледі. Қарастырылып жатқан файл түріне бірнеше қолданба сәйкес қойылса, тізіміндегі реті қолданбаның артықшылығын белгілейді - ең жоғарғысы негізгі деп саналады.

en: Move &Up
kk: Ж&оғарға

en: Assigns a higher priority to the selected
    application, moving it up in the list. Note:  This
    only affects the selected application if the file type is
    associated with more than one application.
kk: Таңдалған қолданбаның артықшылығын
    көтеру үшін оны тізімінде жоғарлату керек.
    Ескерту:  Бұл, файл түріне бірнеше қолданба сәйкес қойылса, тек қана таңдалған қолданбаға
    әсер етеді.

en: Assigns a higher priority to the selected
    service, moving it up in the list.
kk: Таңдалған қызметтің артықшылығын
    көтеру үшін оны тізімінде жоғарлату керек.

en: Move &Down
kk: Төмен&ге

en: Assigns a lower priority to the selected
    application, moving it down in the list. Note: This 
    only affects the selected application if the file type is
    associated with more than one application.
kk: Таңдалған қолданбаның артықшылығын
    төмендету үшін оны тізімінде төмендету керек.
    Ескерту: Бұл, файл түріне бірнеше қолданба сәйкес қойылса, тек қана таңдалған қолданбаға
    әсер етеді.

en: Assigns a lower priority to the selected
    service, moving it down in the list.
kk: Таңдалған қызметтің артықшылығын
    төмендету үшін оны тізімінде төмендету керек.

en: Add a new application for this file type.
kk: Осы файл түрі үшін жаңа қолданбаны қосу.

en: Edit...
kk: Өңдеу...

en: Edit command line of the selected application.
kk: Таңдалған қолданбаның командасының жолын өңдеу.

en: Remove the selected application from the list.
kk: Таңдалған қолданбаны тізімнен өшіру.

[ctx: No applications associated with this file type]
en: None
kk: Жоқ

[ctx: No components associated with this file type]
en: None
kk: Жоқ

en: You are not authorized to remove this service.
kk: Бұл кызметті өшіруге құқығыңыз жоқ.

en: Add Service
kk: Қызметті қосу

en: Select service:
kk: Таңдайтын қызмет:

en: Create New File Type
kk: Жаңа файл түрін құру

en: Group:
kk: Тобы:

en: Select the category under which the new file type should be added.
kk: Жаңа файл түрі қай санатқа қосылатынын таңдаңыз.

en: Type name:
kk: Түрінің атауы:

en: Type the name of the file type. For instance, if you selected 'image' as category and you type 'custom' here, the file type 'image/custom' will be created.
kk: Файл түрінің атауын келтіріңіз. Мысалы, файлды 'image' санатына жатқызсаңыз, және түрін  'custom' десеңіз, 'image/custom' түрі құрылады.
