kurifilter - en to kk translation catalogue (45 entries)

[ctx: @title:column Name label from web shortcuts column]
en: Name
kk: Атауы

[ctx: @title:column]
en: Shortcuts
kk: Қысқармалар

[ctx: @title:column]
en: Preferred
kk: Басымды

[ctx: @info:tooltip]
en: Check this box to select the highlighted web shortcut as preferred.<nl/>Preferred web shortcuts are used in places where only a few select shortcuts can be shown at one time.
kk: Белгіленген қысқарманы артық көретін қылып таңдау үшін осы көзді белгілеңіз.<nl/>Артық көретін веб қысқарма бір кезде тек бірнешеуі қана көрсе етілетін орында қолданылады.

[ctx: @item:inlistbox No default web shortcut]
en: None
kk: Жоқ

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>In this module you can configure the web shortcuts feature. Web shortcuts allow you to quickly search or lookup words on the Internet. For example, to search for information about the KDE project using the Google engine, you simply type <emphasis>gg:KDE</emphasis> or <emphasis>google:KDE</emphasis>.</para><para>If you select a default search engine, then you can search for normal words or phrases by simply typing them into the input widget of applications that have built-in support for such a feature, e.g Konqueror.</para>
kk: <para>Бұл модулінде веб қысқармалары дегенді баптай аласыз. Веб қысқармалары Интернетте керек сөздер туралы тез іздеу салуға мүмкіндік береді. Мысалы, Google тетігімен KDE жобасы туралы мәліметті іздеу үшін жай ғана <emphasis>gg:KDE</emphasis> немесе <emphasis> google:KDE</emphasis> деп жазсаңыз болды.</para><para>Әдетті іздеу тетігін таңдап қойсаңыз, Konqueror секілді, бұл виджет құрамына енгізген қолданбалар көмегімен, жай іздейтін кәдімгі бір-екі сөзді теріп, іздеу сала аласыз.</para>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, cbEnableShortcuts)
en: <html><head/><body><p>Enable or disable web shortcuts. </p><p>Web shortcuts allow you to quickly access or search for information located online or on your hard drive. </p><p>KDE comes with many predefined Web shortcuts. One such Web shortcut is the Google (TM) search shortcut. To use it, you simply type the keyword 'gg' followed by the keyword delimiter and the search term, e.g. <span style=" font-weight:600;">gg:KDE</span>.</p></body></html>
kk: <html><head/><body><p>Веб-қысқармаларды рұқсат ету не етпеу. </p><p>Веб қысқармалар жлідегі не дискіңіздегі ақпаратқа тез қатынауға не оны іздеуге мүмкіндік береді. </p><p>KDE біраз дайын қысқармалар бар. Мысалы Google (TM) іздеудің қысқармасы. Оны қолдану үшін оның 'gg' түйінді сөзін, одан кейін түйінді сөзінің бөлгішін және іздейтінді келтіру керек: <span style=" font-weight:600;">gg:KDE</span>.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbEnableShortcuts)
en: &Enable Web shortcuts
kk: Веб қысқармалар рұқсат &етілсін

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbUseSelectedShortcutsOnly)
en: &Use preferred shortcuts only
kk: &Тек таңдалған қысқармалар пайдалансын

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (KLineEdit, searchLineEdit)
en: Search for shortcut
kk: Қысқарманы іздеу

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, pbNew)
en: Add a new Web shortcut
kk: Жаңа Веб қысқармаларды қосу

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pbNew)
en: &New...
kk: &Жаңа...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, pbChange)
en: Modify the highlighted Web shortcut
kk: Бояуп белгіленген Веб-қысқарманы өзгерту

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pbChange)
en: Chan&ge...
kk: Өз&герту...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, pbDelete)
en: Delete the highlighted Web shortcut
kk: Бояуп белгіленген Веб-қысқарманы өшіру

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pbDelete)
en: De&lete
kk: Өші&ру

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, lbDefaultEngine)
en: <qt>
    Select the search engine to use for input boxes that provide automatic lookup services when you type in normal words and phrases instead of a URL. To disable this feature select <b>None</b> from the list.
    </qt>
kk: <qt>
    URL енгізу өрісінде адрестің орнына кәдімгі сөз немесе сөз тізбегі келтіргенде автоматты түрде шақырылып, сол сөз(дер)дің іздеуі тапсырылатын тетігін таңдаңыз. Бұл мүмкіндікті бұғаттау үшін тізімінен <b>Жоқ</b> дегенді таңдаңыз.
    </qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbDefaultEngine)
en: Default Web &shortcut:
kk: Әдетті Веб қ&ысқармасы:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, cmbDefaultEngine)
en: <html><head/><body><p>Select a default web shortcut. </p><p>This allows applications to automatically convert the typed word or phrase to web shortcut queries when they cannot be filtered into a proper URL. </p><p>To disable this functionality select <span style=" font-weight:600;">None</span> from the list. </p></body></html>
kk: <html><head/><body><p>Әдетті қысқарманы таңдау. </p><p>Бұл дұрыс URL-адресі деп танылмаған келтірілген сөз не сөйлемді, автоматы түрде бір қысқарма сұранысына аудару әдетін орнату. </p><p>Бұндайы болмасын десеңіз тізімінен <span style=" font-weight:600;">Жоқ</span> дегенді таңдаңыз. </p></body></html>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, lbDelimiter)
en: Choose the delimiter that separates the keyword from the phrase or word to be searched.
kk: Қысқарманың түйінді сөзін  іздейтін сөзінен немесе сөйлемінен айыратын бөлгішті таңдаңыз.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbDelimiter)
en: &Keyword delimiter:
kk: &Түйінді сөздің бөлгіші:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, cmbDelimiter)
en: Choose a delimiter to mark the Web shortcut keyword.
kk: Веб қысқармасы түйін сөзінің бөлгіш белгісін таңдау.

[ctx: Colon as keyword delimiter]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, cmbDelimiter)
en: Colon
kk: Қос нүкте

[ctx: Space as keyword delimiter]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, cmbDelimiter)
en: Space
kk: Бос орын

en: No preferred search providers were found.
kk: Басымды іздеу провайдері табылмаған.

en: No search providers were found.
kk: Іздеу провайдері табылмаған.

en: Search F&ilters
kk: &Іздеу сүзгілері

[ctx: @item:inlistbox The default character set]
en: Default
kk: Әдетті

en: Modify Web Shortcut
kk: Веб қысқарманы өзгерту

en: New Web Shortcut
kk: Жаңа Веб қысқармасы

en: The shortcut "%1" is already assigned to "%2". Please choose a different one.
kk: "%1" тіркесімі "%2" дегенге тағайындап қойылған. Басқасын таңдаңыз.

en: The following shortcuts are already assigned. Please choose different ones.
    %1
kk: Келесі тіркесім тағайындап қойылған. Басқасын таңдаңыз.
    %1

en: The Shortcut URL does not contain a \{...} placeholder for the user query.
    This means that the same page is always going to be visited, regardless of the text typed in with the shortcut.
kk: Сұраныстың қысқарма URI өрнегінде  \{...} деп таңбаланған орынды басатыны жоқ.
    Соңдықтан, келтірілген сөзге қарамастан, бұл сұраныс бір параққа апара береді.

en: Keep It
kk: Қалсын

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, lbName)
en: Enter the human-readable name of the search provider here.
kk: Мұнда іздеу провайдерінің кәдімгі атауын келіріңіз.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbName)
en: Shortcut &name:
kk: Қ&ысқарма:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, lbQuery) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, leQuery) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, leQuery)
en: <qt>
    Enter the URI that is used to perform a search on the search engine here.<br/>The whole text to be searched for can be specified as \{@} or \{0}.<br/>
    Recommended is \{@}, since it removes all query variables (name=value) from the resulting string, whereas \{0} will be substituted with the unmodified query string.<br/>You can use \{1} ... \{n} to specify certain words from the query and \{name} to specify a value given by 'name=value' in the user query.<br/>In addition it is possible to specify multiple references (names, numbers and strings) at once (\{name1,name2,...,"string"}).<br/>The first matching value (from the left) will be used as the substitution value for the resulting URI.<br/>A quoted string can be used as the default value if nothing matches from the left of the reference list.
    </qt>
kk: <qt>
    Осы іздеу тетігінде іздеуге қолданылатын URI өрнегін енгізіңіз.<br/> Бүкіл іздейтін мәтіні \{@} немесе  \{0} деп таңбалауға болады.<br/>
    Біз \{@} түрін ұсынамыз, себебі бұл қорытынды сұраныс жолдан барлық іздеу айнымалыларын (name=value) алып тастайды, ал \{0} оларды өзгертілмеген түрде сұраныс жолына ендіреді.<br/>Сұраныс сөйлемінің кейбір сөздерін таңбалау үшін \{1} ... \{n} дегендерді және \{name} деп 'name=value' түрінде берілген айнымалының value мәнін таңбалауға болады.<br/>Сонымен қатар, (\{name1,name2,...,"string"}) деп бірнеше түрлі (атау, сан және жол) сілтемелерді бірден келтіруге болады.<br/>Сол жақтан бастап бірінші сәйкес келген мән қортынды құрастырылған URI өрнегіне ендіріледі.<br/>Егер ешбірі сәйкес келмесе, ол орынға әдетте тырнақшаға алынған жол қолданылады.
    </qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbQuery)
en: Shortcut &URL:
kk: Қысқарма &URL-і:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, cbCharset)
en: Select the character set that will be used to encode your search query.
kk: Сұраныс берілетін кодтамасын көрсетіңіз.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, leShortcut) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, leShortcut) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, lbShortcut)
en: <qt>
    The shortcuts entered here can be used as a pseudo-URI scheme in KDE. For example, the shortcut <b>av</b> can be used as in <b>av</b>:<b>my search</b>
    </qt>
kk: <qt>
    Мұнда енгізілген қысқармалар KDE-де псевдо-URI сұлбасы ретінде қолданылады. Мысалы, <b>av</b> қысқармасы <b>av</b>:<b>my search</b> ретінде "my search" дегенді іздеуге қолданылады.
    </qt>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, leName) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, leName)
en: <html><head/><body><p>Enter the human-readable name of the web shortcut here.</p></body></html>
kk: <html><head/><body><p>Мұнда веб-қысқарманың адамға түсінікті атауын келіріңіз.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbShortcut)
en: &Shortcuts:
kk: Қ&ысқармалары

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, lbCharset)
en: Select the character set that will be used to encode your search query
kk: Сұраныста қолданылатын таңбалар кодтамасын таңдаңыз

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbCharset)
en: &Charset:
kk: &Кодтама:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, pbPaste)
en: Insert query placeholder
kk: Сұраныс толтырғышын ендіру
