kppp - en to kk translation catalogue (413 entries)

en: &Edit...
kk: Өзг&ерту...

en: Allows you to modify the selected account
kk: Таңдалған тіркелгіні өзгерту

en: &New...
kk: &Жаңа...

en: Create a new dialup connection
    to the Internet
kk: Интернетке
    жаңа телефондық қосылымды құру

en: Co&py
kk: Кө&шірмелеу

en: Makes a copy of the selected account. All
    settings of the selected account are copied
    to a new account that you can modify to fit your
    needs
kk: Таңдалған тіркелгінің көшірмесін жасау.
    Таңдалған тіркелгінің барлық параметрлері
    қайталанады, кейін оларды өз ыңғайына
    қарай өзгертіп аласыз

en: De&lete
kk: Өш&іру

en: <p>Deletes the selected account
    
    <font color="red"><b>Use with care!</b></font>
kk: <p>Таңдалған тіркелгіні өшіру
    
    <font color="red"><b>Абай болыңыз!</b></font>

en: Phone costs:
kk: Ақысы:

en: <p>This shows the accumulated phone costs
    for the selected account.
    
    <b>Important</b>: If you have more than one 
    account - beware, this is <b>NOT</b> the sum 
    of the phone costs of all your accounts!
kk: <p>Бұл таңдалған тіркелгінің жиналған ақысы.
    
    <b>Назар аударыңыз</b>: Бірнеше тіркелгілерді
    қолдансаңыз, бұл барлық тіркелгілердің
    қосындысы <b>ЕМЕС</b>, тек таңдалғанның
    қорытындысы!

en: Volume:
kk: Көлемі:

en: <p>This shows the number of bytes transferred
    for the selected account (not for all of your
    accounts. You can select what to display in
    the accounting dialog.
    
    <a href="#volaccounting">More on volume accounting</a>
kk: <p>Бұл таңдалған тіркелгі өткізген
    байттар санын көрсетеді (барлық тіркелгілер арқылы емес, тек таңдалғанның).
    Нақты не көрсетілетінін тіркелгі диалогында
    таңдап алуға болады.
    
    <a href="#volaccounting">Көлемді есептеу туралы</a>

en: &Reset...
kk: &Ысырып тастау...

en: &View Logs
kk: &Журналды қарау

en: Maximum number of accounts reached.
kk: Тіркелгілер саны шегіне жетті.

en: Do you want to use the wizard to create the new account or the standard, dialog-based setup?
    The wizard is easier and sufficient in most cases. If you need very special settings, you might want to try the standard, dialog-based setup.
kk: Жаңа тіркелгіні құру үшін шеберді, әлде, қалыпты диалогты қалайсыз ба?
    Шеберді қолдану көбінде жеңілірек және әбден жеткілікті, бірақ бір ерекше баптауды көздесеңіз, бұны қалыпты диалог арқылы істеген дұрыс.

en: Create New Account
kk: Жаңа тіркелгіні құру

en: &Wizard
kk: &Шебер

en: &Manual Setup
kk: Қол&мен орнату

en: No account selected.
kk: Тіркелгі таңдалмаған.

en: Are you sure you want to delete
    the account "%1"?
kk: Шынымен "%1" тіркелгісін өшіргіңіз
    келді ме?

en: Confirm
kk: Құптау

en: Delete
kk: Өшіру

en: New Account
kk: Жаңа тіркелгі

en: Edit Account:
kk: Өзгертетін тіркелгі:

en: Dial
kk: Теріп алу

en: Dial Setup
kk: Теруді баптау

en: IP Setup
kk: IP баптауы

en: Gateway
kk: Шлюз

en: Gateway Setup
kk: Шлюзді орнату

en: DNS Servers
kk: DNS серверлері

en: Login Script
kk: Кіру скрипті

en: Edit Login Script
kk: Кіру скриптін өңдеу

en: Execute
kk: Орындау

en: Execute Programs
kk: Бағдарламаларды орындау

en: Accounting
kk: Есеп-қисап

en: You must enter a unique
    account name
kk: Тіркелгіге бірегей
    атау беріңіз

en: Login script has unbalanced loop Start/End
kk: Кіру скриптінде Start/End сәйкестігі бұзылған

en: Byte
kk: байт

en: KiB
kk: КиБ

en: MiB
kk: МиБ

en: GiB
kk: ГиБ

en: Reset Accounting
kk: Есебін ысырып тастау

en: What to Reset
kk: Нені ысырып тастау

en: Reset the accumulated p&hone costs
kk: Жинақталған ақысын ысырып тастау

en: Check this to set the phone costs
    to zero. Typically you will want to
    do this once a month.
kk: Жинақталған телефон ақысын
    нөлге түсіру үшін осы белгіні
    қойыңыз. Әдетте, бұл ай сайын
    істейтін әрекет.

en: Reset &volume accounting
kk: Өткен көлемін ысырып тастау

en: Check this to set the volume accounting
    to zero. Typically you will want to do this
    once a month.
kk: Есептелген трафик санын
    нөлге түсіру үшін осы белгіні
    қойыңыз. Әдетте, бұл ай сайын
    істейтін әрекет.

en: &Enable accounting
kk: &Есеп-қисабы жүргізілсін

en: Check for rule updates
kk: Ережелерді жаңартып алу

en: Selected:
kk: Таңдалған:

en: Volume accounting:
kk: Есептейіні:

en: No Accounting
kk: Жоқ

en: Bytes In
kk: Кірген байт саны

en: Bytes Out
kk: Шыққан байт саны

en: Bytes In & Out
kk: Кірген & Шыққан саны

en: Available Rules
kk: Мәлім ережелер

en: (none)
kk: (жоқ)

en: Connecting to:
kk: Мақсатты қосылым:

en: Unable to create modem lock file.
kk: Модемдің lock-файлы құрылмады.

en: Looking for modem...
kk: Модемді іздеу...

en: &Log
kk: &Журнал

en: Connecting to: %1
kk: %1 дегенге қосылу

en: Running pre-startup command...
kk: Алдыңғы командаларды орындау...

en: Modem device is locked.
kk: Модем бұғатталған.

en: Initializing modem...
kk: Модемді инициализациялау...

en: Setting
kk: Орнатылудағы

en: Setting speaker volume...
kk: Үндеткіштің деңгейін орнату...

en: Turning off dial tone waiting...
kk: Желі гуілін күтуін өшіру...

en: Waiting for callback...
kk: Қарсы шақыруды күту...

en: Dialing %1
kk: %1 нөмірін теру

en: Line busy. Hanging up...
kk: Желі бос емес. Доғару...

en: Line busy. Waiting: %1 seconds
kk: Желі бос емес. Күту: %1 секунд

en: No Dial Tone
kk: Теру гуілі жоқ

en: No carrier. Waiting: %1 seconds
kk: Желі гуілі жоқ. Күту: %1 секунд

en: No Carrier
kk: Желі гуілі жоқ

en: Digital Line Protection Detected.
kk: Цифрлық желі қорғауы байқалды.

en: A Digital Line Protection (DLP) error response has been detected.
    Please disconnect the phone line.
    
    Do NOT connect this modem to a digital phone line or the modem could get permanently damaged
kk: Цифрлық желі қорғауының (Digital Line Protection) сигналы байқалды.
    Телефонды желіден ажратыңыз.
    
    Бұл модемді цифрлық желіге ҚОСПАҢЫЗ - зақымдалу қауіпі бар

en: Scanning %1
kk: %1 дегенді қарастыру

en: Saving %1
kk: %1 дегенді сақтау

en: Sending %1
kk: %1 дегенді жіберу

en: Expecting %1
kk: %1 дегенді күту

en: Pause %1 seconds
kk: Аялдау %1 секунд

en: Timeout %1 seconds
kk: Таймаут %1 секунд

en: Hangup
kk: Доғару

en: Answer
kk: Жауап беру

en: Password %1
kk: %1 паролі

en: Prompting %1
kk: %1 шақыру

en: PW Prompt %1
kk: %1 паролін шақыру

en: Loop Start %1
kk: %1 циклдің басы

en: ERROR: Nested too deep, ignored.
kk: ҚАТЕ: артық қабаттасуы, елемей қалдырылады.

en: Loops nested too deeply.
kk: Циклдер қабаттасуы тым көп.

en: Loop End %1
kk: %1 циклдің соңы

en: LoopEnd without matching Start. Line: %1
kk: %1 жолындағы LoopEnd дегенге сәйкесті Start жоқ.

en: Starting pppd...
kk: pppd жегілуі...

en: Scan Var: %1
kk: Қарастырылмақ айнымалы: %1

en: Found: %1
kk: Табылғаны: %1

en: Looping: %1
kk: Цикл: %1

en: One moment please...
kk: Күте тұрыңыз...

en: Script timed out.
kk: Скриптті күту уақыты бітті.

en: Scanning: %1
kk: Қарастырулыда: %1

en: Expecting: %1
kk: Күтуліде: %1

en: Logging on to network...
kk: Желіге кіру...

en: Running startup command...
kk: Алдыңғы командаларды орындау...

en: Done
kk: Бітті

en: None
kk: Жоқ

en: Hardware [CRTSCTS]
kk: Аппараттық [CRTSCTS]

en: pppd command + command-line arguments exceed 2024 characters in length.
kk: pppd командасы мен оның параметрлерінің ұзындығы 2024 таңбадан асып кетті.

en: Connected at:
kk: Қосылым жылдамдығы:

en: Time connected:
kk: Қосылым уақыты:

en: Session bill:
kk: Сеанс есебі:

en: Total bill:
kk: Жалпы есебі:

en: &Disconnect
kk: &Ажырату

en: De&tails
kk: &Егжей-тегжейі

en: Connection: %1
    Connected at: %2
    Time connected: %3
kk: Қосылымы: %1
    Жылдамдығы: %2
    Өткен уақыты: %3

en: 
    Session Bill: %1
    Total Bill: %2
kk: 
    Сеанс есебі: %1
    Жалпы есебі: %2

en: Login Script Debug Window
kk: Кіру скриптін жөндеу терезесі

en: &Close
kk: &Жабу

en: Details
kk: Егжей-тегжейі

en: Disconnect
kk: Ажырату

en: Connection &name:
kk: Қосылымның &атауы:

en: Type in a unique name for this connection
kk: Қосылымға жеке атау беріңіз

en: P&hone number:
kk: Теле&фон нөмірі:

en: &Add...
kk: &Қосу...

en: &Remove
kk: Ө&шіру

en: <p>Specifies the phone numbers to dial. You
    can supply multiple numbers here, simply
    click on "Add". You can arrange the
    order the numbers are tried by using the
    arrow buttons.
    
    When a number is busy or fails, <i>kppp</i> will 
    try the next number and so on
kk: <p>Теретін телефон нөмірлері. Бірнеше
    нөмірлерді келтіруге болады. Ол үшін
    "Қосу" дегенді басыңыз. Жебелі батырмаларды
    басып нөмірлер кезегін өзгерте аласыз
    
    Нөмір бос болмаса не жауап бермесе, <i>kppp</i>
    келесі нөмерді теріп көреді

en: A&uthentication:
kk: А&утентификация:

en: Script-based
kk: Скрипт негізінде

en: Terminal-based
kk: Терминал терезесі арқылы

en: <p>Specifies the method used to identify yourself to
    the PPP server. Most universities still use
    <b>Terminal</b>- or <b>Script</b>-based authentication,
    while most ISP use <b>PAP</b> and/or <b>CHAP</b>. If
    unsure, contact your ISP.
    
    If you can choose between PAP and CHAP,
    choose CHAP, because it is much safer. If you do not know
    whether PAP or CHAP is right, choose PAP/CHAP.
kk: <p>PPP серверінде шындылыңызды тексеру тәсілін
    таңдау. Университеттердің көпшілігі әлі
    <b>Терминал</b> не <b>Скрипт</b> негізіндегі тәсілді
    қолданады, ал провайдерлердің көбі <b>PAP</b> 
    немесе/және <b>CHAP</b>
    тәсілдерін қолданады. Анық білмесеңіз - провайдеріңізден сұраңыз.
    
    PAP пен CHAP арасында таңдауыңыз болса,
    CHAP тәсілін таңдаңыз - ол едәуір қауіпсіздеу.
    PAP не CHAP-тың қайсысын қолданарын білмесеңіз PAP/CHAP
    дегенді таңдаңыз.

en: Store &password
kk: &Паролі жаттап алынсын

en: <p>When this is turned on, your ISP password
    will be saved in <i>kppp</i>'s config file, so
    you do not need to type it in every time.
    
    <b><font color="red">Warning:</font> your password will be stored as
    plain text in the config file, which is
    readable only to you. Make sure nobody
    gains access to this file!
kk: <p>Белгісі қойылса, пароліңіз <i>kppp</i>
    баптау файлында сақталады да оны әрбір
    сайын келтіруге қажет болмайды.
    
    <b><font color="red">Ескерту:</font> пароліңіз баптау файлында
    кәдімгі мәтін ретінде жазылады. Бұл файлды Сіз ғана оқи аласыз.
    Басқалар бұл файлды оқи алатын құқыққа ие болмайтынын байқаңыз!

en: &Callback type:
kk: Қ&арсы шақыру түрі:

en: Administrator-defined
kk: Әкімші анықтайтын

en: User-defined
kk: Пайдаланушы анықтайтын

en: Callback type
kk: Қарсы шақыру түрі

en: Call&back number:
kk: Қарсы шақыратын нөмірі:

en: Callback phone number
kk: Қарсы шақыру жасайтын телефон нөмірі

en: Customize &pppd Arguments...
kk: &pppd аргументтерін баптау...

en: Here you can select commands to run at certain stages of the
    connection. The commands are run with your real user id, so
    you cannot run any commands here requiring root permissions
    (unless, of course, you are root).
    
    Be sure to supply the whole path to the program otherwise
    kppp might be unable to find it.
kk: Мұнда қосылудың түрлі кезеңдерінде орындалатын
    командаларды келтіре аласыз. Командалар Сіздің
    пайдаланушы атынан жегіледі, сондықтан root әкімшінің
    атынан ғана жегілетін командаларды қолдана алмайсыз
    (әрине, өзіңіз root болмасыңыз).
    
    Орындалатын бағдармаларды толық жолмен бірге
    келтіріңіз, әйтпесе kppp оларды таба алмайды.

en: &Before connect:
kk: Қосылудың &алдында:

en: Allows you to run a program <b>before</b> a connection
    is established. It is called immediately before
    dialing has begun.
    
    This might be useful, e.g. to stop HylaFAX blocking the
    modem.
kk: Қосылымды орнатудың <b>алдында</b> керек
    бағдарламаны жегуге мүмкіндік береді. Ол
    дәл нөмірді теру алдында орындалады.
    
    Бұны, мысалы, модемді HylaFAX бағдарламасынан
    босату үшін қолдануға болады.

en: &Upon connect:
kk: Қосылғаннан &кейін:

en: Allows you to run a program <b>after</b> a connection
    is established. When your program is called, all
    preparations for an Internet connection are finished.
    
    Very useful for fetching mail and news
kk: Қосылымды орнатудан <b>кейін</b> керек
    бағдарламаны жегуге мүмкіндік береді.
    Бағдарлама жегілгенде, барлық Интернетке
    қосылу әрекеттері орындалып бітеді.
    
    Пошта мен жаңалықтарды түсіріп алуға
    ыңғайлы.

en: Before &disconnect:
kk: Аж&ырату алдында:

en: Allows you to run a program <b>before</b> a connection
    is closed. The connection will stay open until
    the program exits.
kk: Қосылымды ажыратудың <b>алдында</b> керек
    бағдарламаны жегуге мүмкіндік береді.
    Бағдарлама аяқталғанша қосылым үзілмейді.

en: U&pon disconnect:
kk: Ажыратқаннан к&ейін:

en: Allows you to run a program <b>after</b> a connection
    has been closed.
kk: Қосылымды ажыратқаннан <b>кейін</b> керек
    бағдарламаны жегуге мүмкіндік береді.

en: C&onfiguration
kk: Ба&птау

en: Dynamic IP address
kk: Динамикалық IP адресі

en: Select this option when your computer gets an
    internet address (IP) every time a
    connection is made.
    
    Almost every Internet Service Provider uses
    this method, so this should be turned on.
kk: Компьютеріңіз IP адресін әрбір
    қосылған сайын жаңадан алатын
    болса, осыны таңдаңыз.
    
    Интернет провайдерлердің
    басым көпшілігі осы тәсілді
    қолданады.

en: Static IP address
kk: Статикалық IP адресі

en: Select this option when your computer has a
    fixed internet address (IP). Most computers
    do not have one, so you should probably select
    dynamic IP addressing unless you know what you
    are doing.
kk: Компьютеріңізде тұрақты IP адресі
    болса осыны таңдаңыз. Компьютерлерінің
    көбінде тұрақты IP адресі болмайды,
    сондықтан бұл туралы күмәндансаңыз -
    динамикалық адресті таңдаңыз.

en: &IP address:
kk: &IP адресі:

en: If your computer has a permanent internet
    address, you must supply your IP address here.
kk: Егер  компьютеріңіз тұрақты интернет
    адресіне ие болса, IP адресті осында
    келтіріңіз.

en: &Subnet mask:
kk: &Ішкі желі қалқасы:

en: <p>If your computer has a static Internet address,
    you must supply a network mask here. In almost
    all cases this netmask will be <b>255.255.255.0</b>,
    but your mileage may vary.
    
    If unsure, contact your Internet Service Provider
kk: <p>Егер  компьютеріңіз тұрақты интернет
    адресіне ие болса, осында ішкі желі қалқасын
    келтіріңіз. Көбінесе бұл қалқасы 255.255.255.0 ,
    бірақ жағдай түрлі болады.
    
    <p>Күмәндансаңыз - провайдеріңізден анықтаңыз

en: &Auto-configure hostname from this IP
kk: Хост атауы IP-ге сәйкес &автоматты түрде берілсін

en: <p>Whenever you connect, this reconfigures
    your hostname to match the IP address you
    got from the PPP server. This may be useful
    if you need to use a protocol which depends
    on this information, but it can also cause several
    <a href="kppp-7.html#autohostname">problems</a>.
    
    Do not enable this unless you really need it.
kk: <p>Хостыңыздың атауы, қосылған сайын
    берілген IP адресіне сәйкес, PPP серверінен
    алынады. Бұл сол ақпараттан тәуелді протоколды
    қолданғанда, пайдалы болуы мүмкін, бірақ кейбір
    <a href="kppp-7.html#autohostname">мәселелер</a>
    де туу мүмкін.
    
    Нақты қажет болмаса, бұл белгіні қоймаңыз.

en: Selecting this option might cause some weird problems with the X-server and applications while kppp is connected. Do not use it unless you know what you are doing.
    For more information take a look at the handbook (or help) in the "Frequently asked questions" section.
kk: Бұл параметрді таңдағанда, kppp қосылған кезде X-серверге және қолданбаларына кейбір кедергілер тууы мүмкін. Нақты қажет болмаса бұны пайдаланбаңыз.
    Толығырақ мәліметті алу үшін анықтамасының "Сұрақ пен жауаптар" тарауын қараңыз.

en: Warning
kk: Ескерту

en: Domain &name:
kk: Д&омені:

en: If you enter a domain name here, this domain
    name is used for your computer while you are
    connected. When the connection is closed, the
    original domain name of your computer is
    restored.
    
    If you leave this field blank, no changes are
    made to the domain name.
kk: Осында келтірілген доменның атауы компьютеріңіз
    Инернетке қосылғанда күшіне енеді. Қосылым
    ажыратылған соң, компьтеріңіздің бастапқы
    домен атауы қайтарылады.
    
    Өрісті бос қалдырса, домен атауы өзгермейді.

en: C&onfiguration:
kk: Ба&птау:

en: Automatic
kk: Автоматты түрде

en: Manual
kk: Қолмен

en: DNS &IP address:
kk: DNS сервердің &IP адресі:

en: <p>Allows you to specify a new DNS server to be
    used while you are connected. When the
    connection is closed, this DNS entry will be
    removed again.
    
    To add a DNS server, type in the IP address of
    the DNS server here and click on <b>Add</b>
kk: <p>Қосылым кездегі DNS серверін келтіру
    үшін. Қосылым ажыратылған соң, бұл DNS
    адресі күшінен айырылады.
    
    DNS серверді қосу үшін IP адресін келтіріп,
    <b>Қосу</b> дегенді басыңыз.

en: &Add
kk: Қ&осу

en: Click this button to add the DNS server
    specified in the field above. The entry
    will then be added to the list below
kk: Жоғардағы өрістегі DNS серверді
    қосу үшін осы батырманы басыңыз.
    Адрес төмендегі тізімге қосылады

en: Click this button to remove the selected DNS
    server entry from the list below
kk: Таңдалған DNS серверді төмендегі тізімнен өшіру үшін осы батырманы басыңыз

en: DNS address &list:
kk: DNS адрестер &тізімі:

en: <p>This shows all defined DNS servers to use
    while you are connected. Use the <b>Add</b> and
    <b>Remove</b> buttons to modify the list
kk: <p>Бұл қосылым кезінде қолданылатын DNS серверлерді
    тізімдейді. Тізімді өзгерту үшін <b>Қосу</b> мен
    <b>Өшіру</b> батырмаларын қолданыңыз

en: &Disable existing DNS servers during connection
kk: Қосылым кезінде бұрынғы DNS серверлер &бұғатталсын

en: <p>When this option is selected, all DNS
    servers specified in <tt>/etc/resolv.conf</tt> are
    temporary disabled while the dialup connection
    is established. After the connection is
    closed, the servers will be re-enabled
    
    Typically, there is no reason to use this
    option, but it may become useful under 
    some circumstances.
kk: <p>Бұл құсбелгі қойылса, телефон желісі
    арқылы қосылғанда <tt>/etc/resolv.conf</tt>
    файылда келтірілген барлық DNS серверлері
    уақытша бұғатталады. Қосылым ажыратылған
    соң ол серверлер қайтадан күшіне енеді
    
    Көбінде бұл параметрді қолданудың қажеті
    жоқ, бірақ кейбір жағдайларда керек болуы
    мүмкін.

en: Default gateway
kk: Әдетті шлюз

en: This makes the PPP peer computer (the computer
    you are connected to with your modem) to act as
    a gateway. Your computer will send all packets not
    going to a computer inside your local net to this
    computer, which will route these packets.
    
    This is the default for most ISPs, so you should
    probably leave this option on.
kk: Бұл PPP қарсылас компьютерді (модем арқылы
    Сізбен қатынап тұрған компьютерді) шлюз ретінде
    жұмсайды. Компьютеріңіз барлық жергілікті желідегі
    компьютерлерге арналмаған дестелерді сол
    шлюз арқылы сырқа жібереді.
    
    Провайдерлерің көбінде бұл әдетті жағдай, сондықтан
    көбінде көз белгісін қалдырғаны жөн.

en: Static gateway
kk: Статикалық шлюз

en: <p>Allows you to specify which computer you want
    to use as gateway (see <i>Default Gateway</i> above)
kk: <p>Қай компьютер шлюз ретінде қолданатынын
    анықтау үшін (жоғарыдағы <i>Әдетті шлюз</i> дегенді
    қараңыз)

en: Gateway &IP address:
kk: Шлюздің &IP адресі:

en: &Assign the default route to this gateway
kk: Осы шлюз әдетті бағыт &болсын

en: If this option is enabled, all packets not
    going to the local net are routed through
    the PPP connection.
    
    Normally, you should turn this on
kk: Белгісі қойылса, жергілікті желіге
    арналмаған барлық дестелер PPP 
    қосылымға бағытталады.
    
    Әдетте, белгісі қойылған жөн

en: &Insert
kk: &Ендіру

en: Add Phone Number
kk: Телефон нөмірін қосу

en: Enter a phone number:
kk: Телефон нөмірі:

en: pppd version:
kk: pppd нұсқасы:

en: pppd &timeout:
kk: pppd күту &уақыты:

en:  sec
kk:  сек

en: <i>kppp</i> will wait this number of seconds
    to see if a PPP connection is established.
    If no connection is made in this time frame,
    <i>kppp</i> will give up and kill pppd.
kk: <i>kppp</i> осы келтірген уақыт бойы
    PPP қосылым орнатылғанын күтеді.
    Күткен аралықта қосылым орын алмаса,
    <i>kppp</i> тоқтайды да pppd қызметін
    құртады.

en: Doc&k into panel on connect
kk: Қосылған соң панельге ен&дірілсін

en: <p>After a connection is established, the
    window is minimized and a small icon
    in the KDE panel represents this window.
    
    Clicking on this icon will restore the
    window to its original location and
    size.
kk: <p>Қосылым орнатылған соң, терезесі
    түйіліп, KDE панелінде шағын таңбаша
    түрінде көрсетіледі.
    
    Ол таңбашаны түртсе терезе бұрынғы орнына
    жане қалпына оралады.

en: A&utomatic redial on disconnect
kk: Үзілсе, а&втоматты түрде қайта терілсін

en: <p>When a connection is established and
    it somehow gets disconnected, <i>kppp</i>
    will try to reconnect to the same account.
    
    See <a href="#redial">here</a> for more on this topic.
kk: <p>Қосылым орнатылып, қайсыбір себеппен
    үзіліп қалса, <i>kppp</i> болған нөмірді өзі қайта 
    теріп, қосылымды қалпына келтіруге тырысады.
    
    Бұл туралы толығырақ <a href="#redial">мұнда</a> қараңыз.

en: Automatic redial on NO &CARRIER
kk: NO &CARRIER болғанда автоматты түрде қайта теру

en: <p>When dialing if modem returns NO CARRIER
    the program will make a new attempt to redial
    instead of waiting for user to click <CANCEL>
    button.
kk: <p>Нөмірді тергенде модем NO CARRIER белгісін
    қайтарғанда, бағдарлама пайдаланушының <Қайту>
    дегенді басқанын күтпей жаңадан теруді бастайды.

en: &Show clock on caption
kk: Айдарында сағат &көрсетілсін

en: When this option is checked, the window
    title shows the time since a connection
    was established. Very useful, so you 
    should turn this on
kk: Белгісі қойылса, терезенің айдарында
    қосылым орнатылғаннан өткен уақыт
    көрсетіледі. Өте ыңғайлы - қосып қойыңыз

en: Disco&nnect on X server shutdown
kk: X сервер доғарғанда ажыратылсы&н

en: <p>Checking this option will close any
    open connection when the X-server is
    shut down. You should enable this option
    unless you know what you are doing.
    
    See <a href="#disxserver">here</a> for more on this.
kk: <p>Белгісі қойылса, X-сервер доғарғанда
    барлық қосылымдар ажыратылады.
    Күмәндансаңыз параметрді қосып қойғаныңыз
    жөн.
    
    Бұл туралы толығырақ <a href="#disxserver">мұнда</a> қараңыз.

en: &Quit on disconnect
kk: Ажыратытқанда бағдарламадан &шығу

en: When this option is turned on, <i>kppp</i>
    will be closed when you disconnect
kk: Белгісі қойылса, қосылымды ажыратқанда
    <i>kppp</i> бағдарламасы жабылады

en: Minimi&ze window on connect
kk: Қосылған соң терезесін тү&ю

en: Iconifies <i>kppp</i>'s window when a
    connection is established
kk: Қосылым орнатылған соң <i>kppp</i> терезесі
    таңбашаға түйіледі

en: Modem &name:
kk: Модем &атауы:

en: Type in a unique name for this modem
kk: Модемге бірегей атау беріңіз

en: Modem de&vice:
kk: Модем құрылығы&сы:

en: This specifies the serial port your modem is attached 
    to. On Linux/x86, typically this is either /dev/ttyS0 
    (COM1 under DOS) or /dev/ttyS1 (COM2 under DOS).
    
    If you have an internal ISDN card with AT command
    emulation (most cards under Linux support this), you
    should select one of the /dev/ttyIx devices.
kk: Модем қосылған тізбекті портты келтіру үшін. 
    Linux/x86 жүйесінде бұл әдетте /dev/ttyS0 
    (DOS жүйесінде COM1) немесе /dev/ttyS1
    (DOS жүйесінде COM2) болады.
    
    Егер AT командалар эмуляциясы бар (Linux
    жүйесіндегі қарталар бұны қолдайды) ішкі
    ISDN картаны қолдансаңыз, /dev/ttyIx
    құрлылғының біреуін таңдаңыз.

en: &Flow control:
kk: &Легін басқару:

en: Software [XON/XOFF]
kk: Бағдарламалық [XON/XOFF]

en: <p>Specifies how the serial port and modem
    communicate. You should not change this unless
    you know what you are doing.
    
    <b>Default</b>: CRTSCTS
kk: <p>Тізбекті порт пен модем қалай әрекеттесетінін
    анықтайды. Күмәндансаңыз бұны өзгертпеңіз.
    
    <b>Әдеттегі</b>: CRTSCTS

en: &Line termination:
kk: &Жолдың аяқтауы:

en: <p>Specifies how AT commands are sent to your
    modem. Most modems will work fine with the
    default <i>CR/LF</i>. If your modem does not react
    to the init string, you should try different
    settings here
    
    <b>Default</b>: CR/LF
kk: <p>Модеміңізге AT командалар қалай жіберілетінін
    анықтауы. Модемдердің көпшілігі <i>CR/LF</i>
    белгілерін талап етеді. Егер модеміңіз инициализациясына
    жауап бермесе, басқаша жазып көріңіз.
    
    <b>Әдеттегісі</b>: CR/LF

en: Co&nnection speed:
kk: Қ&осылым жылдамдылығы:

en: Specifies the speed your modem and the serial
    port talk to each other. You should begin with
    at least 115200 bits/sec (or more if you know
    that your serial port supports higher speeds).
    If you have connection problems, try to reduce
    this value.
kk: Модеміңіздің тізбекті портпен қатынасу
    жылдамдылығы. 115200 бит/сек жылдамдылығынан
    (егер тізбекті портыңыз бұдан да артық жылдамдылықты
    көтеретінің білсеңіз - сол жоғары жылдамдылығынан)
    бастаңыз да, көтермейтінін байқасаңыз - біртіндеп төмендетіп, жарайтынын табыңыз.

en: &Use lock file
kk: lock-файл қол&данылсын

en: <p>To prevent other programs from accessing the
    modem while a connection is established, a
    file can be created to indicate that the modem
    is in use. On Linux an example file would be
    <tt>/var/lock/LCK..ttyS1</tt>
    Here you can select whether this locking will
    be done.
    
    <b>Default</b>: On
kk: <p>Қосылым орнатылған кезде басқа бағдарламаларға модеміңізге қатынау жолын жабу үшін, модем бос еместігін
    көрсететін аранаулы файл құрылады.
    Мысалы, Linux жүйесінде бұл файл -
    <tt>/var/lock/LCK..ttyS1</tt>
    Мұнда сол файл қолданатыны - 
    қолданбайтыны таңдалады.
    <b>Әдеттегісі</b>: Болсын

en: Modem &timeout:
kk: Модемді күту &уақыты:

en: This specifies how long <i>kppp</i> waits for a
    <i>CONNECT</i> response from your modem. The
    recommended value is 30 seconds.
kk: Мұнда <i>kppp</i> модемнен <i>CONNECT</i> деген
    жауыпты қанша уақыт күтетіні анықталады.
    Әдетті ұсыныс 30 секунд.

en: &Wait for dial tone before dialing
kk: Терудің алдында желі гуілін &күту керек

en: <p>Normally the modem waits for a dial tone
    from your phone line, indicating that it can
    start to dial a number. If your modem does not
    recognize this sound, or your local phone system
    does not emit such a tone, uncheck this option
    
    <b>Default:</b>: On
kk: <p>Әдетте модем нөмірді теруді бастауға болады
    дейтін желі гуілін күтеді. Егер модеміңіз бұндай
    белгіні қажет етпейтін болса не желіңізде гуіл
    қолданылмайтын болса, белгісін алып тастаңыз
    
    <b>Әдеттегісі:</b>: Қосулы

en: B&usy wait:
kk: Б&ос еместе күту уақыты:

en: Specifies the number of seconds to wait before
    redial if all dialed numbers are busy. This is
    necessary because some modems get stuck if the
    same number is busy too often.
    
    The default is 0 seconds, you should not change
    this unless you need to.
kk: Терілген нөмір бос болмаса, қайталағанша
    қанша уақыт күту керектігін анықтау. Бұл жиі
    бос емес нөмірге ұшраса тоқтап қалатын
    модемдерге арналған параметр.
    
    Әдеттегісі 0 секунд, нақты қажет болмаса -
    өзгертпеңіз.

en: Modem &volume:
kk: Модемнің ү&нділігі:

en: Most modems have a speaker which makes
    a lot of noise when dialing. Here you can
    either turn this completely off or select a
    lower volume.
    
    If this does not work for your modem,
    you must modify the modem volume command.
kk: Модедердің көбі нөмірді тергенде,
    біраз шулайды. Мұнда модемдің үнін
    азайтып немесе мүлдем өшіріп қоюға
    болады.
    Бұл модеміңізде істемесе, үнділігін
    арнаулы AT командамен өзгертуге
    болады.

en: Modem asserts CD line
kk: Модем тасушы (CD) сигналды тексерсін

en: This controls how <i>kppp</i> detects that the modem
    is not responding. Unless you are having
    problems with this, do not modify this setting.
    
    <b>Default</b>: Off
kk: Бұл <i>kppp</i> модем жауап бермейтінін қалай
    байкайтынын анықтайды. Керек болмағанша
    бұл параметрді өзгертпеңіз.
    <b>Әдеттегісі</b>: Ажыратулы

en: Mod&em Commands...
kk: Мод&емдің командалары...

en: Allows you to change the AT command for
    your modem.
kk: Модеміңіздің AT командаларын өзгерту
    үшін.

en: &Query Modem...
kk: Модемге &сұрау салу...

en: Most modems support the ATI command set to
    find out vendor and revision of your modem.
    
    Press this button to query your modem for
    this information. It can be useful to help
    you set up the modem
kk: Модемдердің көпшілігі өңдірушісін және
    нұсқасы туралы мәліметті ATI командалар
    жиыны аркылы береді.
    
    Сол мәліметті сұрау үшін осы батырманы
    басыңыз. Модемді баптау үшін пайдалы
    болуы мүмкін

en: &Terminal...
kk: &Терминал...

en: Opens the built-in terminal program. You
    can use this if you want to play around
    with your modem's AT command set
kk: Құрамындағы терминал бағдарламасы.
    Модемге AT командаларды беру үшін
    қолдануға болады

en: &Enable throughput graph
kk: Өткізг&ен ақпарат көлемінің графигі

en: Graph Colors
kk: Графиктің түстері

en: Bac&kground:
kk: А&ясы:

en: &Text:
kk: &Мәтіні:

en: I&nput bytes:
kk: К&іріс:

en: O&utput bytes:
kk: Ш&ығыс:

en: C&onnect to:
kk: Қ&осылым:

en: Use &modem:
kk: Қолданатын &модем:

en: &Login ID:
kk: Пайдаланушы:

en: <p>Type in the username that you got from your
    ISP. This is especially important for PAP
    and CHAP. You may omit this when you use
    terminal-based or script-based authentication.
    
    <b>Important</b>: case is important here:
    <i>myusername</i> is not the same as <i>MyUserName</i>.
kk: <p>Провайдеріңіз берген пайдаланушы
    атауын келтіріңіз. Бұл PAP және CHAP
    аутентификация тәсілдеріне керек. Жүйеге
    терминал немесе скрипт арқылы кіретін
    болсаңыз бұл өрістегі мәлімет қолданылмайды.
    
    <b>Маңызды</b>: әріптің үлкен-кішілігі мұнда ескеріледі: <i>myrkymbay</i> деген <i>Myrkymbay</i> дегенге тең емес.

en: &Password:
kk: &Пароль:

en: <p>Type in the password that you got from your
    ISP. This is especially important for PAP
    and CHAP. You may omit this when you use
    terminal-based or script-based authentication.
    
    <b>Important</b>: case is important here:
    <i>mypassword</i> is not the same as <i>MyPassword</i>.
kk: <p>Провайдеріңіз берген парольді келтіріңіз.
    Бұл PAP және CHAP аутентификация тәсілдеріне
    керек. Жүйеге терминал немесе скрипт арқылы
    кіретін болсаңыз бұл өрістегі мәлімет қолданылмайды.
    
    <b>Маңызды</b>: әріптің үлкен-кішілігі мұнда ескеріледі: <i>mypassword</i> деген <i>MyPassword</i> дегенге тең емес.

en: Show lo&g window
kk: Журна&л терезесі көрсетілсін

en: <p>This controls whether a log window is shown.
    A log window shows the communication between
    <i>kppp</i> and your modem. This will help you
    in tracking down problems.
    
    Turn it off if <i>kppp</i> routinely connects without
    problems
kk: <p>Бұл <i>kppp</i> мен модеміңіздің арасындағы
    қатынас барысын көрсететін терезені шығару-
    шығармауын басқаратын тетік. Мәселелер пайда
    болса оларды анықтауға пайдалы.
    
    <i>kppp</i> ойдағыдай істеп тұрса, бұл терезені
    шығарудың қажеті жоқ

en: Co&nfigure...
kk: Ба&птау...

en: &Connect
kk: &Қосылу

en: No such Modem:
    %1
    Falling back to default
kk: Бұндай модем жоқ:
    %1
    Әдеттегіне қайтарылады

en: No such Account:
    %1
kk: Бұндай тіркелгі жоқ:
    %1

en: KPPP Configuration
kk: KPPP параметрлері

en: &Accounts
kk: &Тіркелгілер

en: Account Setup
kk: Тіркелгіні баптау

en: &Modems
kk: &Модемдер

en: Modems Setup
kk: Модемдерді баптау

en: &Graph
kk: &График

en: Throughput Graph
kk: Өткізу графигі

en: M&isc
kk: Ба&сқа

en: Miscellaneous Settings
kk: Түрлі баптаулары

en: Timeout expired while waiting for the PPP interface to come up.
kk: PPP қосылымды күту уақыты бітті.

en: <p>The pppd daemon died unexpectedly!</p>
kk: <p>pppd қызмет күтпеген кезде доғарылды!</p>

en: <p>Exit status: %1
kk: <p>Шығу мәліметі: %1

en: </p><p>See 'man pppd' for an explanation of the error codes or take a look at the kppp FAQ on   <a href="%1">%1</a></p>
kk: </p><p>Шығу мәліметтердің кодтарын 'man pppd' деп қарауға болады
    немесе kppp "Сұрақ пен жауаптар" дегеннен  <a href="%1">%1</a></p> дегенді қараңыз

en: Error
kk: Қате

en: &Details
kk: &Егжей-тегжейі

en: kppp's helper process just died.
    Since further execution would be pointless, kppp will shut down now.
kk: kppp бағдарламаның көмекші процесі доғарылды
    Әрі істеуге мұрша жоқтығынан kppp де доғарылады.

en: Cannot find the PPP daemon!
    Make sure that pppd is installed and that you have entered the correct path.
kk: PPP қызметі табылмады!
    pppd орнатылғаның және оның жолы көрсетілгенiн тексеріңіз.

en: kppp cannot execute:
     %1
    Please make sure that you have given kppp setuid permission and that pppd is executable.
kk: kppp келесіні жеге алмады:
     %1
    kppp орындалатынын және setuid рұқсаты дұрыс орнатылғанын тексеріңіз.

en: kppp can not find:
     %1
    Please make sure you have setup your modem device properly and/or adjust the location of the modem device on the modem tab of the setup dialog.
kk: kppp келесіні таба алмады:
     %1
    Модеміңіз дұрыс орнатылғаның және қосылған порты дұрыс көрсетілгеннін "Модемдер" қойындысынан тексеріңіз.

en: You have selected the authentication method PAP or CHAP. This requires that you supply a username and a password.
kk: PAP не CHAP аутентифиациялау тәсілі таңдалған. Бұған пайдаланушы мен паролінің өрістерін толтыру керек.

en: Cannot create PAP/CHAP authentication
    file "%1"
kk: PAP/CHAP аутентификацияның
    "%1" файлы құрылмады

en: You must specify a telephone number.
kk: Телефон нөмірін келтіру керек.

en: Disconnecting...
kk: Ажырату...

en: Executing command before disconnection.
kk: Ажырату алдындағы командасын орындау.

en: Announcing disconnection.
kk: Ажыратуды жариялау.

en: Exiting kPPP will close your PPP Session.
kk: kPPP бағдарламасынан шығу PPP сеансыңызды жабады.

en: Quit kPPP?
kk: kPPP-ден шығу керек пе?

en: Can not load the accounting ruleset "%1".
kk: "%1" ережелер жиыны жүктелмеді.

en: Recent Changes in KPPP
kk: KPPP соңғы өзгерістері

en: From version 1.4.8 on, kppp has a new feature
    called "Quickhelp". It is similar to a tooltip,
    but you can activate it whenever you want.
    
    To activate it, simply click on a control (like
    a button or a label) with the right mouse button.
    If the item supports Quickhelp, a popup menu
    will appear leading to Quickhelp.
    
    To test it, right-click somewhere in this text.
kk: kppp 1.4.8 нұсқасынан бастап "Жедел анықтама"
    деген құрамына енгізілген. Ол ишара жазуларға
    ұқсас, бірақ кез келген кезде шақырылады.
    
    Шақыру үшін анықтамасын білгіңіз келген
    нысанды (мысалы: батырма, жарлықты)
    тышқанның оң жақ батырмасымен
    түртіңіз. Егер нысанның "Жедел анықтамасы" 
    болса оған сілтейтін мәзір шыға келеді.
    
    Мысалын көргіңіз келсе осы мәтінді оң жақ
    батырмамен түртіп көріңіз.

en: Do not show this hint again
kk: Бұл мәлімдеме ендігәрі көрсетілмесін

en: This is an example of <b>QuickHelp</b>.
    This window will stay open until you
    click a mouse button or a press a key.
kk: Бұл <b>Жедел анықтама</b> дегеннің
    мысалы. Терезесі тышқанның батырмасын
    түрткенше не пернені басқанша көрсетіліп
    тұрады.

en: Login Terminal Window
kk: Жүйеге кіру терминалы

en: A dialer and front-end to pppd
kk: Нөмір теруші және pppd интерфейсі

en: (c) 1999-2002, The KPPP Developers
kk: (c) 1999-2002, KPPP жасаушылар

en: Current maintainer
kk: Қазіргі жетідірушісі

en: Original author
kk: Бастапқы авторы

en: Connect using 'account_name'
kk: 'account_name' дегенімен қосылу

en: Connect using 'modem_name'
kk: 'modem_name' дегенімен қосылу

en: Terminate an existing connection
kk: Орнатылған қосылымды жабу

en: Quit after end of connection
kk: Қосылым жабылған соң шығу

en: Check syntax of rule_file
kk: Ережелер файлының синтаксисін тексеру

en: Enable test-mode
kk: Сынақ режімін бастау

en: Use the specified device
kk: Келтірген құрылғыны пайдалану

en: kppp can not create or read from
    %1.
kk: kppp келесіні құра не оқи алмады
    %1.

en: kppp has detected a %1 file.
    Another instance of kppp seems to be running under process-ID %2.
    Please click Exit, make sure that you are not running another kppp, delete the pid file, and restart kppp.
    Alternatively, if you have determined that there is no other kppp running, please click Continue to begin.
kk: kppp %1 деген файлды байқады.
    kppp бағдарламасының басқа данасы (процесінің ID %2) жегілуде
    сияқты. Бағдарламадан шығып, басқа данасы жегілмегенін тексеріп,
    pid файлын өшіріңіз де, kppp-ні қайта жегіңіз.
    Әлде, басқа kppp данасы жоқ екеніне әбден сенсеңіз, "Жалғастыру" дегенге басыңыз.

en: Exit
kk: Шығу

en: Kppp Mini-Terminal
kk: Kppp мини-терминалы

en: &Reset Modem
kk: Модемді &ысырып тастау

en: MiniTerm - A terminal emulation for KPPP
    
    (c) 1997 Bernd Johannes Wuebben <wuebben@kde.org>
    (c) 1998 Harri Porten <porten@kde.org>
    (c) 1998 Mario Weilguni <mweilguni@kde.org>
    
    This program is published under the GNU GPL
    (GNU General Public License)
kk: MiniTerm - KPPP құрамындағы терминал эмуляторы
    
    (c) 1997 Bernd Johannes Wuebben <wuebben@kde.org>
    (c) 1998 Harri Porten <porten@kde.org>
    (c) 1998 Mario Weilguni <mweilguni@kde.org>
    
    Бұл бағдарлама GNU GPL бойынша таратылады
    (GNU General Public License)

en: &File
kk: &Файл

en: &Modem
kk: &Модем

en: Close MiniTerm
kk: MiniTerm жабылсын

en: Reset Modem
kk: Модемді ысырып тастау

en: Help
kk: Анықтама

en: Initializing Modem
kk: Модемді инциализациялау

en: Modem Ready
kk: Модем дайын

en: Hanging up...
kk: Ажырату...

en: Resetting Modem
kk: Модемді ысырып тастау

en: Unable to open modem.
kk: Модем ашылмады.

en: Unable to detect state of CD line.
kk: CD сигналының күйі анықталмады.

en: The modem is not ready.
kk: Модем дайын емес.

en: The modem is busy.
kk: Модем бос емес.

en: Modem Ready.
kk: Модем дайын.

en: Can not restore tty settings: tcsetattr()
kk: tty параметрлері қалпына келмеді: tcsetattr()

en: The modem does not respond.
kk: Модем жауап бермейді.

en: Unknown speed
kk: Беймәлім жылдамдық

en: Edit Modem Commands
kk: Модем командаларын өзгерту

en: Pre-init delay (sec/100):
kk: Инициализация алдындағы кідіріс (сек/100):

en: Initialization string %1:
kk: %1 инициализациясының командасы:

en: Post-init delay (sec/100):
kk: Инициализация кейінгі кідіріс (сек/100):

en: Dialing speed (sec/100):
kk: Нөмірді теру жылдамдығы (сек/100):

en: Init &response:
kk: Инициализацияға &жауап қатуы:

en: No di&al tone detection:
kk: Теру г&уілі жоқты байқау:

en: Dial &string:
kk: Нөмірді теру &командасы:

en: Co&nnect response:
kk: Қ&осылғанда жауап қатуы:

en: Busy response:
kk: Бос еместе жауап қатуы:

en: No carr&ier response:
kk: Т&асушысы жоқта жауап қатуы:

en: No dial tone response:
kk: Теру гуілі жоқта жауап қатуы:

en: &Hangup string:
kk: "Тұтқаны қою" командасы:

en: Hangup response:
kk: "Тұтқаны қою" жауап қатуы:

en: Answ&er string:
kk: Жауап б&еру командасы:

en: Ring response:
kk: Қоңырауға жауап қатуы:

en: Ans&wer response:
kk: Жа&уап бергендегі жауап қатуы:

en: DLP response:
kk: DLP сигналына жауап қатуы:

en: Escape strin&g:
kk: Escape коман&дасы:

en: Escape response:
kk: Escape сигналына жауап қатуы:

en: Guard time (sec/50):
kk: Қорғау уақыты (сек/50):

en: Volume off/low/high:
kk: Үнділігі жоқ/төмен/жоғары:

en: Select Modem Type
kk: Модемнің түрін таңдау

en: To set up your modem, first choose its vendor in the list to the left, and then select the model from the right list. If you do not know which modem you have, you can try out one of the "Generic" modems.
kk: Модемді орнату үшін алдымен сол жақтағы тізімнен оның өңдірушісін таңдап алыңыз, содан кейін оң жағынан үлгісін таңдап алыңыз. Егер модеміңіз қайсысы екенін білмесеңіз "Стандартты" дегеннің біреуін таңдап көріңіз.

en: <Generic>
kk: <Стандартты>

en: Hayes(tm) compatible modem
kk: Hayes(tm) үйлесімді модем

en: ATI Query
kk: ATI сұраныс

en: Modem query timed out.
kk: Модем уақытында жауап бермеді.

en: Modem Query Results
kk: Модем сұранысқа берген жауабы

en: Maximum number of modems reached.
kk: Модемдер саны шегіне жетті.

en: No modem selected.
kk: Модем таңдалмаған.

en: Are you sure you want to delete
    the modem "%1"?
kk: "%1" деген модемді алып тастағыңыз келгені рас па?

en: New Modem
kk: Жаңа модем

en: Edit Modem:
kk: Модемді өзгерту:

en: &Device
kk: &Құрылғы

en: Serial Device
kk: Тізбекті құрылғы

en: Modem Settings
kk: Модемнің баптаулары

en: You must enter a unique
    modem name
kk: Модемге бір қайталанбайтын
    атау беру керек

en: Customize pppd Arguments
kk: pppd аргументтерін баптау

en: Arg&ument:
kk: Арг&ументі:

en: The application-specific config file could not be opened in either read-write or read-only mode.
    The superuser might have to change its ownership by issuing the following command in your home directory:
    chown {YourUsername} .kde/share/config/kppprc
kk: Қолданбаның баптау файлы не оқу-жазу не тек оқу күйнде ашылмады.
    root әкімшісі мекен каталогыңызға ауысып, файлдың иелігін мына
    командамен өзгерте алады:
    chown {ПайдаланушыңАтауы} .kde/share/config/kppprc

en: Cannot open any of the following logfiles:
kk: Келесі журнал файлдарының біреуі де ашылмады:

en: You have launched pppd before the remote server was ready to establish a PPP connection.
    Please use the terminal-based login to verify
kk: Сіз pppd қызметін қашықтағы сервер PPP қосылымды орнатуға дайындығының алдында жегтіңіз.
    Терминал арқылы жүйеге кіріп көріңіз

en: You have not started the PPP software on the peer system.
kk: Қашықтағы компьютерде PPP бағдарламасы жегілмеген.

en: Check that you supplied the correct username and password.
kk: Пайдаланушы мен паролін дұрыс келтіргеніңізді тексеріңіз.

en: You should not pass 'lock' as an argument to pppd. Check /etc/ppp/options and ~/.ppprc
kk: pppd аргументі ретінде 'lock' дегенді тапсыруға болмайды. /etc/ppp/options және ~/.ppprc файлдарды тексеріңіз

en: The remote system does not seem to answer to
    configuration request. Contact your provider.
kk: Қашықтағы жүйе конфигурациясы сұрағанға
    жауап бермейтін сияқты. Провайдеріңізбен
    хабарласыңыз.

en: You have passed an invalid option to pppd. See 'man pppd' for a complete list of valid arguments.
kk: Сіз pppd бағдарламасына жарамсыз аргументті тапсырдыңыз. Жарамды аргументтер тізімін 'man pppd' деп қарауға болады.

en: Notice that the remote system has sent the following message:
    "%1"
    This may give you a hint why the connection has failed.
kk: Қашықтағы жүйеден келесі хабарлама келгенін ескеріңіз:
    "%1"
    Мүмкін бұл қосылым неге орнатылмағанын түсінуге көмек болар.

en: Unable to provide help.
kk: Көмек хабарламасы жоқ.

en: KPPP could not prepare a PPP log. It is very likely that pppd was started without the "debug" option.
    Without this option it is difficult to find out PPP problems, so in general the debug option should be used.
    Enable debug now, and restart pppd?
kk: KPPP бағдарламасы PPP журналын жазбаған. Бәлкім, pppd қызметі "debug" аргументісіз
    жегілген сияқты. Бұл параметрсіз PPP мәселелерін анықтау қиын, оны
    қосып койғаны жөн.
    Қазір қосылып, pppd қызметі қайта жегілсін бе?

en: Restart pppd
kk: pppd қайта жегілсін

en: Do Not Restart
kk: Қайта жегудің керегі жоқ

en: The "debug" option has been added. You should now try to reconnect. If that fails again, you will get a PPP log that may help you to track down the connection problem.
kk: "debug" параметрі қосылды. Енді қайта қосылып көруге болады. Егер қосылым қайтадан орнатылмаса, оның себебін PPP журналынан анықтауға болады.

en: PPP Log
kk: PPP журналы

en: Write to File
kk: Файлға жазу

en: kppp's diagnosis (just guessing):
kk: kppp-тың (болжалды) диагнозы:

en: The PPP log has been saved
    as "%1".
    
    If you want to send a bug report, or have
    problems connecting to the Internet, please
    attach this file. It will help the maintainers
    to find the bug and to improve KPPP
kk: PPP журналы
    "%1" деп сақталды.
    
    Егер қате туралы немесе Интренетке
    қосылғанда қиыншылықтарға ұшыраған
    туралы хабарламаны жіберетін болсаңыз,
    осы файлы қоса жіберіңіз. Бұл жетілдірушілерге,
    қатені тауып, KPPP бағдарламасының
    сапасын арттыруға көмектеседі

en: kppp Statistics
kk: kppp статистикасы

en: Statistics
kk: Статистика

en: Local Addr:
kk: Жергілікті адресі:

en: Remote Addr:
kk: Қашықтағы адресі:

en: bytes in
kk: кіріс байт

en: bytes out
kk: шығыс байт

en: packets in
kk: кіріс десте

en: packets out
kk: шығыс десте

en: vjcomp in
kk: кір. vj сығумен

en: vjcomp out
kk: шығ. vj сығумен

en: vjunc in
kk: кір. vj сығусыз

en: vjunc out
kk: шығ. vj сығусыз

en: vjerr
kk: қате vj

en: non-vj
kk: vj емес

en: %1 (max. %2) kb/sec
kk: %1 (макс. %2) Кб/сек

en: unavailable
kk: қол жеткізбейді

en: You will be asked a few questions on information
    which is needed to establish an Internet connection
    with your Internet Service Provider (ISP).
    
    Make sure you have the registration form from your
    ISP handy. If you have any problems, try the online
    help first. If any information is missing, contact
    your ISP.
kk: Провайдеріңіз арқылы Интернетке қосылу үшін
    бірнеше сұраққа жауап беріңіз.
    
    Провайдеріңіз берген мәліметтер қолыңызда
    болсын. Қиыншылықтар болса алдымен
    анықтама мәліметтерге жүгініп көріңіз.
    Одан да түк шықпаса, провайдеріңізбен
    байлаңысыңыз.

en: Select the location where you plan to use this
    account from the list below. If your country or
    location is not listed, you have to create the
    account with the normal, dialog based setup.
    
    If you click "Cancel", the dialog based setup
    will start.
kk: Бұл тіркелгіні қай жерден қолданатының
    таңдаңыз. Егер еліңіз не орналасуыңыз
    тізімде болмаса, тіркелгіні қалыпты диалог
    арқылы құрыңыз.
    
    "Қайту" дегенді басқанда тіркелгіні баптау
    диалогы басталады.

en: Select your Internet Service Provider (ISP) from
    the list below. If the ISP is not in this list,
    you have to click on "Cancel" and create this
    account using the normal, dialog-based setup.
    
    Click on "Next" when you have finished your
    selection.
kk: Провайдеріңізді төмендегі тізімінен таңдап
    алыңыз. Егер провайдеріңіз тізімде болмаса,
    "Қайту" дегенді басып тіркелгіні қалыпты диалог арқылы баптаңыз.
    
    Таңдауын жасаған соң "Келесі" дегенді
    басыңыз.

en: To log on to your ISP, kppp needs the username
    and the password you got from your ISP. Type
    in this information in the fields below.
    
    Word case is important here.
kk: Провайдермен қосылу үшін kppp пайдаланушының
    атауы мен паролін керек қылады. Бұларды төмендегі
    өрістеріне келтіріңіз.
    
    Әріптердің үлкен-кішілігі мұнда ескеріледі.

en: Username:
kk: Пайдаланушы:

en: Password:
kk: Паролі:

en: If you need a special dial prefix (e.g. if you
    are using a telephone switch) you can specify
    it here. This prefix is dialed just before the
    phone number.
    
    If you have a telephone switch, you probably need
    to write "0" or "0," here.
kk: Егер нөмірдің алдында арнаулы префиксін
    теру қажет болса (мысалы, коммутатор
    арқылы шығатын болсаңыз), оны осында
    келтіріңіз.
    
    Телефон коммутаторы арқылы шығу үшін
    көбінде "9" теру керек.

en: Dial prefix:
kk: Нөмірдің префиксі:

en: Finished!
    
    A new account has been created. Click "Finish" to
    go back to the setup dialog. If you want to
    check the settings of the newly created account,
    you can use "Edit" in the setup dialog.
kk: Бітті!
    
    Жаңа тіркелгі құрылды. Баптау диалогына
    қайту үшін "Аяқтау" дегенге басыңыз.
    Жаңа құрылған тіркелгіні тексерем дессеңіз
    баптау диалогындағы "Өңдеу" дегенді
    басыңыз.

en: kppp: no rulefile specified
kk: kppp: ережелер файлы келтірілмеген

en: kppp: rulefile "%s" not found
kk: kppp: "%s" ережелер файлы табылмады

en: kppp: rulefiles must have the extension ".rst"
kk: kppp: ережелер файлының ".rst" жұрнағы болу керек

en: kppp: error parsing the ruleset
kk: kppp: ережелерді талдау қатесі

en: kppp: parse error in line %d
kk: kppp: %d жолын талдау қатесі

en: kppp: rulefile does not contain a default rule
kk: kppp: ережелер файлында әдеттегі ереже жоқ

en: kppp: rulefile does not contain a "name=..." line
kk: kppp: ережелер файлында "name=..." деген жол жоқ

en: kppp: rulefile is ok
kk: kppp: ережелер файлы дұрыс

en: You are not allowed to dial out with kppp.
    Contact your system administrator.
kk: Сізге kppp бағдарламасымен нөмірді теру
    рұксат етілмеген. Жүйе әкімшісімен байланысыңыз.

en: Cannot find the PPP daemon.
    Make sure that pppd is installed.
kk: PPP қызметі табылмады.
    pppd орнатылғанын тексеріңіз.

en: You do not have the permission to start pppd.
    Contact your system administrator and ask to get access to pppd.
kk: pppd дегенді жегуге құқығыңыз жоқ.
    Жүйе әкімшісінен pppd-ге қатынау құқығын орнатуды сұраңыз.

en: You do not have sufficient permission to run:
    %1
    Please make sure that kppp is owned by root and has the SUID bit set.
kk: %1 дегенді
    жегуге құқықтарыңыз жеткіліксіз
    Kppp бағдарламасының иесі root екеннің және SUID биті орнатылғанын тексеріңіз.

en: %1 is missing or can not be read.
    Ask your system administrator to create this file (can be empty) with appropriate read and write permissions.
kk: %1 файлы жоқ не оқылмайды!
    Файлды керек оқу және жазу рұқсаттарымен жүйе әкімшісінен құрып беруді сұраңыз (файлдың бос болуы да мүмкін).
