kcm_phonon - en to km translation catalogue (60 entries)

en: Playback (%1)
km: ចាក់​ឡើង​វិញ (%1)

en: Recording (%1)
km: ថត (%1)

en: Independent Devices
km: ឧបករណ៍​ឯករាជ្យ

en: KDE Audio Hardware Setup
km: ការ​រៀបចំ​ផ្នែក​រឹង​អូឌីយ៉ូ​របស់ KDE

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, hardwareGroupBox)
en: Hardware
km: ផ្នែក​រឹង

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, profileLabel)
en: Profile
km: ទម្រង់

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, cardLabel)
en: Sound Card
km: កាត​សំឡេង

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, deviceGroupBox)
en: Device Configuration
km: ការ​កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ​ឧបករណ៍

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, portLabel)
en: Connector
km: បន្ទាត់​តភ្ជាប់

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, deviceLabel)
en: Sound Device
km: ឧបករណ៍​សំឡេង

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, outputGroupBox)
en: Speaker Placement and Testing
km: ការ​ដាក់​ និង​សាកល្បង​ធុងបាស​​

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, inputGroupBox)
en: Input Levels
km: កម្រិត​បញ្ចូល

[ctx: @info User changed Phonon backend]
en: To apply the backend change you will have to log out and back in again.
km: ដើម្បី​អនុវត្ត​ការ​ផ្លាស់ប្ដូរ​ផ្នែក​ខាង​ក្រោយ អ្នក​​ត្រូវ​តែ​ចេញ ហើយ​ចូល​​ម្ដង​ទៀត ។

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QListWidget, m_select) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QListWidget, m_select)
en: A list of Phonon Backends found on your system.  The order here determines the order Phonon will use them in.
km: រក​ឃើញ​បញ្ជី​របស់​កម្មវិធី​ផ្នែក​ខាង​ក្រោយ​របស់ Phonon នៅ​ក្នុង​ប្រព័ន្ធ​របស់​អ្នក ។ លំដាប់​មាន​នៅ​ទីនេះ កំណត់​លំដាប់​របស់ Phonon នឹង​ប្រើ​ពួកវា ។

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, m_up) i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, preferButton)
en: Prefer
km: ពេញចិត្ត

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, m_down) i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, deferButton)
en: Defer
km: ពន្យារពេល

en: Audio Playback
km: ចាក់​អូឌីយ៉ូ​ឡើង​វិញ

en: Audio Recording
km: ការថត​អូឌីយ៉ូ

en: Video Recording
km: ការ​ថត​វីដេអូ

en: Invalid
km: មិន​ត្រឹមត្រូវ​​

en: Test the selected device
km: សាកល្បង​ឧបករណ៍​ដែល​បាន​ជ្រើស​

en: Defines the default ordering of devices which can be overridden by individual categories.
km: កំណត់​លំដាប់​ឧបករណ៍​លំនាំដើម​ដែល​អាច​ត្រូវ​បាន​បដិសេធ​ដោយ​ប្រភេទ​នីមួយៗ ។

en: Default Audio Playback Device Preference
km: ចំណូល​ចិត្ត​ឧបករណ៍​ចាក់​​​អូឌីយ៉ូ​លំនាំដើម​

en: Default Audio Recording Device Preference
km: ចំណូល​ចិត្ត​ឧបករណ៍ថត​​អូឌីយ៉ូ​លំនាំដើម​

en: Default Video Recording Device Preference
km: ចំណូល​ចិត្ត​ឧបករណ៍ថត​​វីដេអូ​លំនាំដើម​​

en: Audio Playback Device Preference for the '%1' Category
km: ចំណូល​ចិត្ត​ឧបករណ៍​ចាក់​​អូឌីយ៉ូ​​សម្រាប់​ប្រភេទ '%1'

en: Audio Recording Device Preference for the '%1' Category
km: ចំណូល​ចិត្ត​ឧបករណ៍ថត​​អូឌីយ៉ូ​​សម្រាប់​ប្រភេទ '%1'

en: Video Recording Device Preference for the '%1' Category
km: ចំណូល​ចិត្ត​ឧបករណ៍ថត​​វីដេអូ​សម្រាប់​ប្រភេទ '%1'

en: Apply the currently shown device preference list to the following other audio playback categories:
km: អនុវត្ត​បញ្ជី​ចំណូលចិត្ត​របស់​ឧបករណ៍​ដែល​បាន​បង្ហាញ​បច្ចុប្បន្ន ទៅ​ប្រភេទ​លទ្ធផល​របស់​អូឌីយ៉ូ​ផ្សេងៗ​ដូច​ខាង​ក្រោម ៖

en: Default/Unspecified Category
km: ប្រភេទ​មិនបាន​បញ្ជាក់/លំនាំដើម

en: Failed to set the selected audio output device
km: បាន​បរាជ័យ​ក្នុង​ការ​កំណត់​ឧបករណ៍​បង្ហាញ​អូឌីយ៉ូ

en: Your backend may not support audio recording
km: កម្មវិធី​ខាងក្រោយ​របស់​អ្នក​អាច​មិន​គាំទ្រ​ការ​ថត​​អូឌីយ៉ូ​ទេ

en: Your backend may not support video recording
km: កម្មវិធី​ខាងក្រោយ​របស់​អ្នក​អាច​មិន​គាំទ្រ​ការ​ថត​វីដេអូ

en: Testing %1
km: ការ​សាកល្បង​ %1

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QTreeView, categoryTree) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QTreeView, categoryTree)
en: Various categories of media use cases.  For each category, you may choose what device you prefer to be used by the Phonon applications.
km: ប្រភេទ​ផ្សេងៗ​​នៃ​​មេឌៀ​ប្រើ cases​​ ។ សម្រាប់​ប្រភេទ​នីមួយៗ អ្នក​អាច​ជ្រើស​ឧបករណ៍​អ្វី​ក៏​បាន ដែល​អ្នក​ចង់​ប្រើ​ដោយ​កម្មវិធី​ Phonon ។

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, showAdvancedDevicesCheckBox)
en: Show advanced devices
km: បង្ហាញ​ឧបករណ៍​កម្រិត​ខ្ពស់

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, applyPreferencesButton) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, applyPreferencesButton)
en: Use the currently shown device list for more categories.
km: ប្រើ​បញ្ជី​ឧបករណ៍​​ដែល​បង្ហាញ​បច្ចុប្បន្ន​សម្រាប់​ប្រភេទ​បន្ថែម ។​

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, applyPreferencesButton)
en: Apply Device List To...
km: អនុវត្ត​បញ្ជី​ឧបករណ៍​ទៅ...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QTreeView, deviceList)
en: Devices found on your system, suitable for the selected category.  Choose the device that you wish to be used by the applications.
km: រក​ឃើញ​ឧបករណ៍​លើ​ប្រព័ន្ធ​របស់​អ្នក ត្រូវ​នឹង​ប្រភេទ​ដែល​បាន​ជ្រើស​ ។  ​ជ្រើស​ឧបករណ៍​ដែល​អ្នក​ចង់​ប្រើ​តាម​​កម្មវិធី ។​

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QTreeView, deviceList)
en: The order determines the preference of the devices. If for some reason the first device cannot be used Phonon will try to use the second, and so on.
km: លំដាប់​កំណត់​ចំណូល​ចិត្ត​របស់​ឧបករណ៍ ។ ប្រសិន​បើ​សម្រាប់​មូលហេតុ​ឧបករណ៍​ដំបូង​មិន​អាច​ត្រូវ​​បាន​ប្រើ Phonon នឹង​ព្យាយាម​ប្រើ​ទី ២ និង​បន្ត​​ ។​

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, testPlaybackButton)
en: Test
km: សាកល្បង

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, preferButton)
en: prefer the selected device
km: ពេញចិត្ត​ឧបករណ៍​ដែល​បាន​ជ្រើស

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, deferButton)
en: no preference for the selected device
km: គ្មាន​ចំណូល​ចិត្ត​សម្រាប់​ឧបករណ៍​ដែល​បាន​ជ្រើស

en: Phonon Configuration Module
km: ម៉ូឌុល​កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ​របស់ Phonon

en: Copyright 2006 Matthias Kretz
km: រក្សាសិទ្ធិ​ឆ្នាំ ២០០៦ ដោយ Matthias Kretz

en: Device Preference
km: ចំណូល​ចិត្ត​របស់​ឧបករណ៍

en: Backend
km: កម្មវិធីខាង​ក្រោយ

en: Audio Hardware Setup
km: ការ​រៀបចំ​ផ្នែក​រឹង​អូឌីយ៉ូ

en: Front Left
km: មុខ ឆ្វេង

en: Front Left of Center
km: មុខ ឆ្វេង​កណ្ដាល

en: Front Center
km: មុខ កណ្ដាល

en: Mono
km: ម៉ូណូ

en: Front Right of Center
km: មុខ ស្ដាំ​កណ្ដាល

en: Front Right
km: មុខ ស្ដាំ

en: Side Left
km: ចំហៀង​ ឆ្វេង

en: Side Right
km: ចំហៀង ស្ដាំ

en: Rear Left
km: ក្រោយ ឆ្វេង

en: Rear Center
km: ក្រោយ ​កណ្ដាល

en: Rear Right
km: ក្រោយ​ ស្ដាំ

en: Unknown Channel
km: មិន​ស្គាល់​ឆានែល
