kcm_platform - en to km translation catalogue (44 entries)

en: Platform
km: វេទិកា

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, PlatformThing)
en: Platform Specific Configuration Module
km: ម៉ូឌុល​កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ​ជាក់លាក់​របស់​វេទិកា

[ctx: 'Windows' means the OS]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, shellChooser)
en: Windows Desktop Shell
km: សែល​ផ្ទៃតុ​របស់​បង្អួច

note: i18n: tooltip for option in switching Windows Desktop shells i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, optNative)
en: Native Windows Explorer shell
km: សែល​កម្មវិធី​រុរក​បង្អួច​សកម្ម

note: i18n: whatsThis for option in switching Windows Desktop shells i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, optNative)
en: This is the standard Windows Desktop shell. Choose this if you want to return your system to the default desktop.
km: នេះជា​សែល​វីនដូ​ស្តង់ដារ ។ ជ្រើស​វា ប្រសិនបើ​អ្នក​ចង់​ឲ្យ​ប្រព័ន្ធ​របស់​អ្នក​ត្រឡប់​ទៅ​ផ្ទៃតុ​លំនាំដើម​វិញ ។

note: i18n: radio button to choose Windows Desktop shell i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, optNative)
en: Native desktop shell
km: សែល​ផ្ទៃតុ​សកម្ម

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, descrNative)
en: System's default desktop shell
km: សែល​ផ្ទៃតុ​លំនាំដើម​របស់​ប្រព័ន្ធ

note: i18n: tooltip for option in switching Windows Desktop shells i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, optPlasma)
en: Use the KDE desktop shell, as it is seen on Linux.
km: ប្រើ​សែល​ផ្ទៃតុ KDE ព្រោះ​ថា វា​ត្រូវបានមើលឃើញ​នៅ​ក្នុង​លីនុច ។

note: i18n: whatsThis for option in switching Windows Desktop shells i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, optPlasma)
en: Choose this option if you would like to use the Plasma desktop shell for your Windows system.
km: ជ្រើស ជម្រើស​នេះ​ប្រសិនបើ​អ្នក​ចង់​ប្រើ​សែល​ផ្ទៃតុ​ប្លាស្មា​សម្រាប់​ប្រព័ន្ធ​វីនដូ​របស់​អ្នក ។

note: i18n: radio button to choose Windows Desktop shell i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, optPlasma)
en: Plasma desktop shell
km: សែលផ្ទៃតុ​ប្លាស្មា

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, descrPlasma)
en: KDE4 Plasma desktop shell
km: សែល​ផ្ទៃតុ​ប្លាស្មា​របស់ KDE4

note: i18n: tooltip for option in switching Windows Desktop shells i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, optCustom)
en: Your custom desktop shell
km: សែល​ផ្ទៃតុ​ផ្ទាល់ខ្លួន​របស់​អ្នក

note: i18n: whatsThis for option in switching Windows Desktop shells i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, optCustom)
en: Choose this and press the <i>"Setup..."</i> button to configure you custom desktop shell. Not recommended for the average user.
km: ជ្រើសវា​ហើយ​ចុច​ប៊ូតុង <i>"រៀបចំ..."</i> ដើម្បី​កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ​សែល​ផ្ទៃតុ​ផ្ទាល់​របស់​អ្នក ។ មិន​បានផ្ដល់​អនុសាសន៍​សម្រាប់​អ្នកប្រើមធ្យម​ទេ ។

note: i18n: radio button to chose Windows Desktop shell i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, optCustom)
en: Custom desktop shell
km: សែល​ផ្ទៃតុ​ផ្ទាល់ខ្លួន​​

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, descrCustom)
en: This shell is reserved for the user's custom shell. Press the "Setup" button to setup your favorite shell.
km: សែល​នេះ​ត្រូ​វបាន​បម្រុង​ទុក​សម្រាប់​សែល​ផ្ទាល់ខ្លួន​របស់​អ្នក​ប្រើ ។ ចុចប៊ូតុង "រៀបចំ" ដើម្បី​រៀបចំ​សែល​ដែលជា​ទី​ពេញចិត្ត​របស់​អ្នក ។

note: i18n: tooltip for button to setup custom Desktop shell i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, btnShellSetup)
en: Press to setup your custom desktop shell
km: ចុច ដើម្បី​រៀបចំ​សែល​ផ្ទៃតុ​ផ្ទាល់​របស់​អ្នក

note: i18n: whatsThis for button to setup custom Desktop shells i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, btnShellSetup)
en: Press this and a configuration dialog will appear to allow you to configure your custom desktop shell.
km: ចុច​វា នោះ​ប្រអប់​កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ​នឹង​បង្ហាញ​ឡើង ដើម្បីអនុញ្ញាត​ឲ្យ​កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ​សែល​ផ្ទៃតុ​ផ្ទាល់របស់​អ្នក ។

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnShellSetup)
en: Setup...
km: រៀបចំ...

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, systemIntegration)
en: System Integration
km: កា​របញ្ចូល​ប្រព័ន្ធ

note: i18n: tooltip for checkbox i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, chkDisableMenuGen)
en: This will enable automatic regeneration of Windows' Start menu entries for KDE applications
km: វា​នឹង​បើក​ការ​បង្កើត​ធាតុ​ម៉ឺនុយ​ចាប់ផ្ដើម​របស់​វីនដូ​ដោយ​ស្វ័យ​ប្រវត្តិ​ សម្រាប់​កម្មវិធី​របស់ KDE

note: i18n: whatsThis tooltip i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, chkDisableMenuGen)
en: This option defines if Windows' Start menu entries should be regenerated or not. By default start menu entries are regenerated automatically, but you may wish to disable it if you have issues with that.
km: ជម្រើស​នេះ កំណត់​ប្រសិនបើ​ធាតុ​ម៉ឺនុយ​ចាប់ផ្ដើម​របស់​វីនដូ គួរ​ត្រូវ​បានបង្កើត​ ឬ​ក៏​អត់ ។ តាម​លំនាំដើម ធាតុ​ម៉ឺនុយ​ចាប់ផ្ដើម​ត្រូវបាន​បង្កើត​ដោយ​ស្វ័យ​ប្រវត្តិ ប៉ុន្តែ​អ្នក​អាច​បិទ​វា ប្រសិនបើ​អ្នក​មាន​បញ្ហា​ជា​មួយ​នឹង​ការ​ជជែក ។

note: i18n: checkbox caption in System Integration options i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkDisableMenuGen)
en: Enable automatic regeneration of start menu entries
km: បើក​ការ​​បង្កើត​ធាតុ​ម៉ឺនុយ​ចាប់ផ្ដើម​ដោ​យ​ស្វ័យ​ប្រវត្តិ

note: i18n: tooltip for checkbox i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, chkUseNativeDialogs)
en: Use native Windows file dialogs instead of KDE ones
km: ប្រើ​ប្រអប់​ឯកសារ​បង្អួច​ដើម​ជំនួយ​ឲ្យ​បង្អួច​របស់ KDE

note: i18n: whatsThis tooltip i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, chkUseNativeDialogs)
en: Choose this option to make KDE applications use the standard Windows Open/Save file dialogs, instead of those normally used in KDE.
km: ជ្រើស​ជម្រើស​នេះ ដើម្បី​ធ្វើ​ឲ្យ​កម្មវិធី​របស់ KDE ប្រើ​ប្រអប់​​បើក/រក្សាទុក​​ស្តង់ដារ ជំនួស​ឲ្យ​ការ​ប្រើ​ធម្មតា​នៅ​ក្នុង KDE ។

note: i18n: checkbox caption in System Integration options i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkUseNativeDialogs)
en: Use native system file dialogs
km: ប្រើ​ប្រអប់​ឯកសារ​ប្រព័ន្ធ​ដើម

note: i18n: tooltip for checkbox i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, chkInstallCPl)
en: Install System Settings into the Windows Control Panel.
km: ដំឡើង​ការ​កំណត់​ប្រព័ន្ធ​ក្នុង​បន្ទះ​បញ្ជា​របស់​វីនដូ ។

note: i18n: whatsThis tooltip i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, chkInstallCPl)
en: This will install the KDE 'System Settings' as an element in the Windows Control Panel.<br><b>Caution: This option tweaks your Windows registry.</b>
km: វា​នឹង​ដំឡើង '​ការ​កំណត់​ប្រព័ន្ធ​' របស់ KDE ជា​ធាតុ​មួយ​នៅ​ក្នុង​បន្ទះបញ្ជា​របស់​វីនដូ ។<br><b>ប្រយ័ត្ន ៖ ជម្រើស​នេះ​ប៉ះពាល់​តិចតួច​ដល់​ registry របស់​វីនដូ ។</b>

note: i18n: checkbox caption in System Integration options i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkInstallCPl)
en: Install as control panel element
km: ដំឡើង​ជា​ធាតុ​បន្ទះ​វត្ថុ​បញ្ជា

note: i18n: tooltip for checkbox i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, chkInstallCursors)
en: Install Oxygen cursors as Windows cursor schemes
km: ដំឡើង​ទស្សន៍ទ្រនិច​អុកស៊ី​ហ្សែន ជា​គ្រោងការណ៍​ទស្សន៍​ទ្រនិច​បង្អួច

note: i18n: whatsThis tooltip i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, chkInstallCursors)
en: This will install the Oxygen cursors into your system and combine them as a cursor theme.<br><b>Caution: This option tweaks your Windows registry.</b>
km: វា​នឹង​ដំឡើង​ទស្សន៍ទ្រនិច​អុកស៊ីហ្សែន​ក្នុង​ប្រព័ន្ធ​របស់​អ្នក ហើយ​ផ្សំ​ពួកវា​ជា​ស្បែក​ទស្សន៍​ទ្រនិច ។<br><b>ប្រយ័ត្ន ៖ ជម្រើស​នេះ​នឹង​ប៉ះពាល់​ដល់​ registry វីនដូ​របស់​អ្នក ។</b>

note: i18n: checkbox caption in System Integration options i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkInstallCursors)
en: Install Oxygen cursor schemes
km: ដំឡើង​គ្រោងការណ៍​ទស្សន៍​ទ្រនិច​អុកហ្ស៊ីសែន

note: i18n: tooltip for checkbox i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, chkInstallWallpapers)
en: This option installs KDE wallpapers into your "My Pictures" directory
km: ជម្រើស​នេះ ដំឡើង​ផ្ទាំង​រូបភាព​  KDE ​ក្នុង​ថត​ "រូប​ភាព​របស់​ខ្ញុំ" របស់​អ្នក

note: i18n: whatsThis tooltip i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, chkInstallWallpapers)
en: This will install KDE wallpapers into the <i>"My Pictures"</i> directory so they can be used as your Windows wallpaper. If the checkbox is set to half-checked then it means that there are new wallpapers available to update.<br> The wallpaper aspect ratio will be selected according to your current screen resolution.
km: វា​នឹង​ដំឡើង​ផ្ទាំង​រូបភាព​របស់​ KDE ក្នុង​ថត <i>"រូបភាព​របស់​ខ្ញុំ"</i> ដូច្នេះ​ពួកវា​អាច​ត្រូវ​បាន​ប្រើ​ជា​ផ្ទាំង​រូបភាព​វីនដូ​របស់​អ្នក ។ ប្រសិនបើ​គូស​ធីក​ប្រអប់​នេះ​ទៅ​ពាក់កណ្ដាល​នោះ​វា​មាន​ន័យ​ថា មាន​ផ្ទាំង​រូបភាព​ថ្មី​ត្រូវ​ធ្វើបច្ចុប្បន្នភាព ។<br> សមាមាត្រ​ផ្ទាំង​រូបភាព នឹង​ត្រូវ​បាន​ជ្រើស​ដោយ​អនុលោម​តាម​គុណភាព​អេក្រង់​ បច្ចុប្បន្ន​របស់​អ្នក ។

note: i18n: checkbox caption in System Integration options i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkInstallWallpapers)
en: Install Oxygen wallpapers
km: ដំឡើង​ផ្ទាំង​រូបភាព​អុកស៊ីហ្សែន

note: i18n: tooltip for checkbox i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, chkStartAtLogin)
en: This will make essential KDE processes run at user login
km: វា​នឹង​ធ្វើ​ឲ្យ​​ដំណើរការ​​​របស់ KDE រត់​នៅពេល​អ្នក​ប្រើ​ចូល

note: i18n: whatsThis tooltip i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, chkStartAtLogin)
en: Enabling this option will start essential KDE processes at user login. Normally these processes are started when you first start a KDE application, thereby delaying the actual application launch.<br>It is recommended to enable this option to make your applications launch faster for the first time.<br><b>Caution: This option tweaks your Windows registry.</b>
km: ការ​បើក​ជម្រើស​នេះ នឹង​​ចាប់ផ្ដើម​ដំណើរការ​ KDE សំខាន់​នៅ​ពេល​អ្នក​ប្រើ​ចូល ។ ជា​ធម្មតា ដំណើរការ​ទាំង​នេះ​ត្រូ​វបាន​ចាប់ផ្ដើម​នៅពេល​អ្នក​ចាប់ផ្ដើម​កម្មវិធី​របស់ KDE ដំបូង ដោយ​ហេតុ​នេះ​ហើយ​ការ​ពន្យារ​ចាប់ផ្ដើម​កម្មវិធី​ជាក់លាក់ ។<br>វា​ត្រូវ​បាន​ផ្ដល់​អនុសាសន៍​ឲ្យ​បើក​ជម្រើស​នេះ ដើម្បី​ធ្វើ​ឲ្យ​កម្មវិធី​របស់​អ្នក​ចាប់ផ្ដើម​កាន់​តែ​លឿន​នៅពេល​ដំបូង ។<br><b>ប្រយ័ត្ន ៖ ជម្រើស​នេះ​ប៉ះពាល់​តិចតួច​ដល់​ registry វិនដូ​របស់​អ្នក ។</b>

note: i18n: checkbox caption in System Integration options i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkStartAtLogin)
en: Load KDE at user login
km: ផ្ទុក​ KDE នៅ​ពេល​អ្នក​ប្រើ​ចូល

en: KDE System Settings
km: កា​រកំណត់​ប្រព័ន្ធ​របស់ KDE

en: All KDE settings in one place
km: ការ​កំណត់​របស់ KDE ទាំង​អស់​នៅ​កន្លែង​មួយ

en: This shell is reserved for user's custom shell. Press "Setup" button to setup your favourite shell.
km: សែល​នេះ​ត្រូ​វបាន​បម្រុង​ទុក​សម្រាប់​សែល​ផ្ទាល់ខ្លួន​របស់​អ្នក​ប្រើ ។ ចុច​ប៊ូតុង "រៀបចំ" ដើម្បី​រៀបចំ​សែល​ដែលជា​ទី​ពេញចិត្ត​របស់​អ្នក ។​

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, ShellEditDlg)
en: Setup Custom Shell
km: រៀបចំ​សែល​ផ្ទាល់ខ្លួន

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Name:
km: ឈ្មោះ ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Command:
km: ពាក្យ​បញ្ជា ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Description:
km: សេចក្ដី​ពិពណ៌នា ៖
