kcmcgi - en to km translation catalogue (6 entries)

en: Paths to Local CGI Programs
km: ផ្លូវ​ទៅ​កាន់​កម្មវិធី CGI មូលដ្ឋាន

en: Add...
km: បន្ថែម...

en: Remove
km: យកចេញ​

en: CGI KIO Slave Control Module
km: ម៉ូឌុល​ត្រួត​ពិនិត្យ CGI KIO Slave

en: (c) 2002 Cornelius Schumacher
km: រក្សា​សិទ្ធិ​ឆ្នាំ ២០០២ ដោយ Cornelius Schumacher

en: <h1>CGI Scripts</h1> The CGI KIO slave lets you execute local CGI programs without the need to run a web server. In this control module you can configure the paths that are searched for CGI scripts.
km: <h1>ស្គ្រីប CGI</h1> CGI KIO slave អនុញ្ញាត​ឲ្យ​អ្នក​ប្រតិបត្តិ​កម្មវិធី CGI មូលដ្ឋាន​ដោយ​ពុំ​ចាំបាច់​រត់​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​គេហទំព័រ ។ ក្នុង​ម៉ូឌុល​បញ្ជា​នេះ អ្នក​អាច​កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ​ផ្លូវ​សម្រាប់​ស្វែង​រក​ស្គ្រីប CGI ។
