kcmkded - en to km translation catalogue (20 entries)

en: KDE Service Manager
km: កម្មវិធី​គ្រប់គ្រង​សេវា KDE

en: (c) 2002 Daniel Molkentin
km: រក្សា​សិទ្ធិ​ឆ្នាំ ២០០២ ដោយ Daniel Molkentin

en: <h1>Service Manager</h1><p>This module allows you to have an overview of all plugins of the KDE Daemon, also referred to as KDE Services. Generally, there are two types of service:</p><ul><li>Services invoked at startup</li><li>Services called on demand</li></ul><p>The latter are only listed for convenience. The startup services can be started and stopped. In Administrator mode, you can also define whether services should be loaded at startup.</p><p><b> Use this with care: some services are vital for KDE; do not deactivate services if you do not know what you are doing.</b></p>
km: <h1>កម្មវិធី​គ្រប់គ្រង​សេវា</h1><p>ម៉ូឌុល​នេះ​អនុញ្ញាត​ឲ្យ​អ្នក​មើល​ទិដ្ឋភាព​ទូទៅ​នៃ​កម្មវិធី​ជំនួយ​ទាំងអស់​របស់​ដេមិន KDE ឬ​អាច​ហៅ​ថា​សេវា KDE ផង​ដែរ ។ ជា​ទូទៅ​សេវា​មាន​ពីរ​ប្រភេទ ៖ </p><ul><li>សេវា​ដែល​ហៅ នៅ​ពេល​ចាប់ផ្តើម</li><li>សេវា​ដែល​ហៅ នៅ​ពេល​ចាំបាច់</li></ul><p>សេវា​ចុង​ក្រោយ​គ្រាន់​តែ សម្រាប់​ផ្តល់​ភាព​ងាយស្រួល​ប៉ុណ្ណោះ ។ សេវា​នៅ​ពេល​ចាប់ផ្តើម វា​អាច​ត្រូវ​បាន​ចាប់ផ្តើម និង​បញ្ឈប់ ។ ក្នុង​របៀប​អ្នក​គ្រប់គ្រង អ្នក​ក៏​អាច​កំណត់​ថា​តើ​សេវា​ណា​គួរ​ត្រូវ​បាន​ផ្ទុក នៅពេល​ចាប់ផ្តើម ។</p><p><b> សូម​ប្រើ​វា​ដោយ​ប្រុង​ប្រយ័ត្ន ៖ សេវា​ខ្លះ​មាន​ប្រយោជន៍ ​សម្រាប់ KDE សូម​កុំ​ធ្វើ​ឲ្យ​សេវា​នេះ​អសកម្ម បើ​អ្នក​មិន​ដឹង​ថា​អ្នក​កំពុង​ធ្វើ​អ្វី ។</b></p>

en: Running
km: កំពុង​រត់

en: Not running
km: មិន​កំពុង​រត់

en: Load-on-Demand Services
km: សេវា​ផ្ទុក​ពេល​ចាំបាច់

en: This is a list of available KDE services which will be started on demand. They are only listed for convenience, as you cannot manipulate these services.
km: នេះ​គឺ​ជា​បញ្ជី​នៃ​សេវា KDE ដែល​អាច​ប្រើ​បាន ហើយ​​នឹង​ត្រូវ​​ចាប់ផ្តើម​​នៅ​ពេល​មាន​ការ​ទាមទារ ។ អ្នក​មិន​អាច​កែ​សម្រួល​សេវា​ទាំងនេះ​ទេ ហើយ​ពួក​វា​មាន​វត្តមាន​នៅ​ទីនេះ គឺ​គ្រាន់​តែ​សម្រាប់​ផ្តល់​​​ភាព ​ងាយស្រួល​តែ​​ប៉ុណ្ណោះ ។

en: Service
km: សេវា

en: Status
km: ស្ថានភាព

en: Description
km: សេចក្ដី​ពិពណ៌នា

en: Startup Services
km: ចាប់ផ្តើម​សេវា​ឡើង

en: This shows all KDE services that can be loaded on KDE startup. Checked services will be invoked on next startup. Be careful with deactivation of unknown services.
km: នេះ​បង្ហាញ​សេវា​របស់ KDE ទាំងអស់​ដែល​អាច​ត្រូវ​បាន​ផ្ទុក នៅ​ពេល​ចាប់ផ្តើម KDE ឡើង ។ សេវា​ដែល​បាន​ធីក នឹង​ត្រូវ​ហៅ​នៅ​ពេល​ចាប់ផ្តើម​លើក​ក្រោយ ។ សូម​ប្រយ័ត្ន​ក្នុង​ការ​ធ្វើ​ឲ្យ​សេវា​មិន​ស្គាល់​អសកម្ម ។

en: Use
km: ប្រើ

en: Start
km: ចាប់ផ្តើម

en: Stop
km: បញ្ឈប់​

en: Unable to contact KDED.
km: មិន​អាច​ទាក់ទង KDED ។

en: Unable to start server <em>%1</em>.
km: មិន​អាច​ចាប់ផ្ដើម​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ <em>%1</em> ។

en: Unable to start service <em>%1</em>.<br /><br /><i>Error: %2</i>
km: មិន​អាច​ចាប់ផ្ដើម​សេវា <em>%1</em> ។<br /><br /><i>កំហុស ៖ %2</i>

en: Unable to stop server <em>%1</em>.
km: មិនអាច​បញ្ឈប់​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ <em>%1</em> ។

en: Unable to stop service <em>%1</em>.<br /><br /><i>Error: %2</i>
km: មិន​អាច​បញ្ឈប់​សេវា <em>%1</em> ។<br /><br /><i>កំហុស ៖ %2</i>
