kcmlocale - en to km translation catalogue (137 entries)

en: Country Selector
km: កម្មវិធី​ជ្រើស​ប្រទេស​

en: without name
km: ដោយ​គ្មាន​ឈ្មោះ​

[ctx: @item:inlistbox Country]
en: Not set (Generic English)
km: មិន​បាន​កំណត់ (អង់គ្លេស​ទូទៅ)

en: Localization options for KDE applications
km: ជម្រើស​​មូលដ្ឋានីយកម្ម​សម្រាប់​កម្មវិធី​ KDE​

en: Copyright 2010 John Layt
km: រក្សាសិទ្ធិ​ឆ្នាំ ២០១០ ដោយ​ John Layt

en: Maintainer
km: អ្នក​ថែទាំ​

en: You have the language with code '%1' in your list of languages to use for translation but the localization files for it could not be found. The language has been removed from your configuration. If you want to add it again please install the localization files for it and add the language again.
km: អ្នក​មាន​​ភាសា​​ជាមួយ​កូដ '%1' នៅ​ក្នុង​បញ្ជី​ភាសា​របស់​អ្នក​​ ​ដើម្បី​ប្រើ​សម្រាប់​ការ​បកប្រែ​ ប៉ុន្តែ​ឯកសារ​មូលដ្ឋានីយកម្ម​​សម្រាប់​​វា​រក​មិន​ឃើញ​ឡើយ ។ ភាសា​ត្រូវ​បាន​យក​ចេញ​ពី​​ការ​កំណត់​រចនា​សម្ព័ន្ធ​របស់​អ្នក ។ ​អ្នក​ចង់​បន្ថែម​វា​ម្ដងទៀត​ ​សូម​ដំឡើង​ឯកសារ​មូលដ្ឋានីយកម្ម​ ​សម្រាប់​វា និង​បន្ថែម​ភាសា​ម្ដងទៀត ។

en: Changed language settings apply only to newly started applications.
    To change the language of all programs, you will have to logout first.
km: ការ​កំណត់​ភាសា​ដែល​បាន​ផ្លាស់ប្ដូរ អនុវត្ត​បាន​​តែ​ចំពោះ​កម្មវិធី​ដែល​បាន​ចាប់ផ្ដើម​ថ្មី​ៗ ។
    ដើម្បី​ផ្លាស់​ប្ដូរ​ភាសា​នៃ​កម្មវិធី​ទាំងអស់ ដំបូង​អ្នក​ត្រូវ​តែ​ចេញ​ពី​វា​​សិន ។

en: Applying Language Settings
km: អនុវត្ត​ការ​កំណត់​ភាសា

en: <h1>Country/Region & Language</h1>
    <p>Here you can set your localization settings such as language, numeric formats, date and time formats, etc.  Choosing a country will load a set of default formats which you can then change to your personal preferences.  These personal preferences will remain set even if you change the country.  The reset buttons allow you to easily see where you have personal settings and to restore those items to the country's default value.</p>
km: <h1>ប្រទេស/​តំបន់​ និង​ ភាសា​</h1>
    <p>​ទីនេះ​អ្នក​អាច​កំណត់​មូលដ្ឋានីយកម្ម​​ដែល​កំណត់​ដូច​ជា​ភាសា ​ទ្រង់ទ្រាយ​ជា​លេខ ​ទ្រង់ទ្រាយ​ពេលវេលា​ និង​កាលបរិច្ឆេទ ។ល។  ដោយ​ជ្រើស​​ប្រទេស​នឹង​ផ្ទុក​កំណត់​នៃ​ទ្រង់ទ្រាយ​លំនាំដើម​ដែល​អ្នក​អាច​ផ្លាស់ប្ដូរ​តាម​ចំណូលចិត្ត​ផ្ទាល់ខ្លួន​របស់​អ្នក ។  ​ចំណូល​ផ្ទាល់ខ្លួន​ទាំង​នេះ​នឹង​មាន​ការកំណត់​ ប្រសិន​បើ​អ្នក​ផ្លាស់ប្ដូរ​ប្រទេស ។  ​កំណត់​ប៊ូតុង​ឡើងវិញ​អនុញ្ញាត​ឲ្យ​អ្នក​​មើល​​ឃើញ​ដោយ​ងាយស្រួល​ដែល​ជា​កន្លែង​ដែល​អ្នក​បាន​កំណត់​ និង​ដើម្បី​ស្ដារ​ធាតុ​ទាំងនេះ​​ទៅ​កាន់​តម្លៃ​លំនាំដើម​នៃ​ប្រទេស ។</p>​​

en: Reset item to its default value
km: កំណត់​ធាតុ​​ទៅកាន់​តម្លៃ​លំនាំដើម​របស់​វា​

[ctx: No separator symbol]
en: None
km: គ្មាន

[ctx: Space separator symbol]
en: Single Space
km: ចន្លោះ​តែ​មួយ

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, m_tabLocation)
en: Country
km: ​ប្រទេស​

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, m_tabTranslations)
en: Languages
km: ភាសា

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, m_tabNumbers)
en: Numbers
km: លេខ

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, m_tabMoney)
en: Money
km: រូបិយប័ណ្ណ

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, m_tabCalendar)
en: Calendar
km: ប្រព័ន្ធ​ប្រតិទិន

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, m_tabDateTime)
en: Date && Time
km: កាល​បរិច្ឆេទ និង​ពេលវេលា​

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, m_tabOther)
en: Other
km: ផ្សេងៗ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelNumbersSample)
en: Numbers:
km: លេខ ៖

en: This is how positive numbers will be displayed.
km: នេះ​ជា​របៀប​ដែល​លេខ​វិជ្ជមាន​នឹង​ត្រូ​វបង្ហាញ ​។

en: This is how negative numbers will be displayed.
km: នេះ​ជា​របៀប ដែល​លេខ​អវិជ្ជមាន​​នឹង​ត្រូវ​​បង្ហាញ ។

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelMoneySample)
en: Money:
km: រូបិយប័ណ្ណ ៖

en: This is how positive monetary values will be displayed.
km: នេះ​ជា​របៀប ដែល​តម្លៃ​រូបិយប័ណ្ណ​វិជ្ជមាន​នឹង​ត្រូវ​​បង្ហាញ ។

en: This is how negative monetary values will be displayed.
km: នេះ​ជា​របៀប ដែល​តម្លៃ​រូបិយប័ណ្ណ​អវិជ្ជមាន​​នឹង​ត្រូវ​​បង្ហាញ ។

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelDateSample)
en: Date:
km: កាល​បរិច្ឆេទ ៖

en: This is how long dates will be displayed.
km: នេះ​ជា​របៀប ដែល​តម្លៃ​កាល​បរិច្ឆេទ​វែង​​នឹង​ត្រូវ​បង្ហាញ ។

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelShortDateSample)
en: Short date:
km: កាល​បរិច្ឆេទ​ខ្លី ៖

en: This is how short dates will be displayed.
km: នេះ​ជា​របៀប ដែល​ពេល​វេលា​ខ្លី​​នឹង​ត្រូវ​បង្ហាញ ។

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelTimeSample)
en: Time:
km: ពេល​វេលា ៖

en: This is how time will be displayed.
km: នេះ​ជា​របៀប ដែល​ពេល​វេលា​នឹង​ត្រូវ​បង្ហាញ ។

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelCountry)
en: Country:
km: ប្រទេស ៖

en: <p>This is the country where you live.  The KDE Workspace will use the settings for this country or region.</p>
km: <p>នេះ​ជា​កន្លែង​ដែល​អ្នក​រស់​នៅ ។ KDE នឹង​​​ប្រើ​ការ​កមណត់​សម្រាប់​ប្រទេស ឬ​តំបន់​នេះ ។</p>

[ctx: %1 is the system country name]
en: System Country (%1)
km: ប្រទេស​ប្រព័ន្ធ (%1)

en: No Country (Default Settings)
km: គ្មាន​ប្រទេស (​ការ​កំណត់​លំនាំដើម​​)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelCountryDivision)
en: Subdivision:
km: ផ្នែករង ៖

en: <p>This is the country subdivision where you live, e.g. your state or province.  The KDE Workspace will use this setting for local information services such as holidays.</p>
km: <p>នេះ​ជា​ផ្នែក​រង​ប្រទេស​ដែល​អ្នក​រស់នៅ​ ឧ.​  រដ្ឋ ឬ​ខេត្ត​របស់​អ្នក ។  តំបន់​ធ្វើ​ការ​ KDE ​នឹង​ប្រើ​ការ​កំណត់​នេះ​សម្រាប់​សេវា​ព័ត៌មាន​​មូលដ្ឋាន​ដូច​ជា​ថ្ងៃ​ឈប់​សម្រាក់​ ។ </p>

note: i18n: ectx: property (availableLabel), widget (KActionSelector, m_selectTranslations)
en: Available Languages:
km: ភាសា​ដែល​មាន ៖

en: <p>This is the list of installed KDE Workspace language translations not currently being used.  To use a language translation move it to the 'Preferred Languages' list in the order of preference.  If no suitable languages are listed, then you may need to install more language packages using your usual installation method.</p>
km: <p>វា​ជា​បញ្ជី​នៃ​ការ​បកប្រែ​ភាសា​តំបន់​ធ្វើការ​ KDE ​ដែល​បាន​ជំនួស​​ដែល​មិន​ត្រូវ​បាន​ប្រើ​នៅ​ពេល​បច្ចុប្បន្ន ។  ដើម្បី​ប្រើ​​ការ​បកប្រែ​ភាសា​​ផ្លាស់ទី​វា​ទៅកាន់​​​បញ្ជី​ 'ភាសា​ដែល​ចូលចិត្តជាង​' ​តាម​លំដាប់​ចំណូល​ចិត្ត​ ។  ​បើ​គ្មាន​ភាសា​ត្រូវ​បាន​រាយ​បញ្ជី​ទេ​ ​អ្នក​អាច​​ចាំបាច់​ដំឡើង​កញ្ចប់​ភាសា​បន្ថែម​​ដោយ​ប្រើ​វិធីសាស្ត្រ​ការ​ដំឡើង​ធម្មតា ។</p>

note: i18n: ectx: property (selectedLabel), widget (KActionSelector, m_selectTranslations)
en: Preferred Languages:
km: ភាសា​ដែល​ពេញចិត្ត ៖

en: <p>This is the list of installed KDE Workspace language translations currently being used, listed in order of preference.  If a translation is not available for the first language in the list, the next language will be used.  If no other translations are available then US English will be used.</p>
km: <p>វា​ជា​បញ្ជី​នៃ​​ការ​បកប្រែ​ភាសា​តំបន់​ធ្វើការ​ KDE ​ដែល​បាន​ដំឡើង​ដែល​ត្រូវ​បាន​ប្រើ​បច្ចុប្បន្ន​ ដាក់​បញ្ជី​តាម​លំដាប់​នៃ​ចំណូលចិត្ត​ ។  បើ​ការ​បកប្រែ​គ្មាន​ភាសា​​ដំបូង​នៅ​ក្នុង​បញ្ជី​ ​ភាសា​បន្ទាប់​នឹង​ត្រូវ​បាន​ប្រើ​ ។  បើ​គ្មាន​​ការ​បកប្រែភាសា​​ផ្សេង​ៗ​​ទៀត​​ទេ​ បន្ទាប់​ភាសា​អង់គ្លេស​នឹង​ត្រូវ​បាន​ប្រើ ។​</p>

[ctx: %1 = default language name]
en: %1 (Default)
km: %1 (លំនាំដើម)

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, m_buttonTranslationsInstall)
en: Install more languages
km: ដំឡើង​ភាសា​បន្ថែម

en: <p>Click here to install more languages</p>
km: <p>ចុច​ទីនេះ​ដើម្បី​ដំឡើង​ភាសា​បន្ថែម​</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelNumericDigitGrouping) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelMonetaryDigitGrouping)
en: Digit grouping:
km: ការ​ដាក់​តួលេខ​ជា​ក្រុម ៖

en: <p>Here you can define the digit grouping used to display numbers.</p><p>Note that the digit grouping used to display monetary values has to be set separately (see the 'Money' tab).</p>
km: <p> នៅ​ទីនេះ​ អ្នក​អាច​កំណត់​សញ្ញា​បំបែក​​ក្រុម​តួលេខ​​ប្រើ​ដើម្បី​​បង្ហាញ​ចំនួន​លេខ ។</p><p>​ចំណាំ​ថា សញ្ញា​​បំបែក​​ក្រុម​លេខ​ដែល​ត្រូវ​ប្រើ ដើម្បី​បង្ហាញ​តម្លៃ​រូបិយវត្ថុ​​ដែល​ត្រូវ​បាន​កំណត់​ដោយ​ឡែក​ពី​គ្នា (មើល​ផ្ទាំង 'រូបិយប័ណ្ណ') ។</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelThousandsSeparator) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelMonetaryThousandsSeparator)
en: Group separator:
km: ធាតុ​បំបែក​ក្រុម ៖

en: <p>Here you can define the digit group separator used to display numbers.</p><p>Note that the digit group separator used to display monetary values has to be set separately (see the 'Money' tab).</p>
km: <p> នៅ​ទីនេះ​ អ្នក​អាច​កំណត់​សញ្ញា​បំបែក​​ក្រុម​តួលេខ​​ប្រើ​ដើម្បី​​បង្ហាញ​ចំនួន​លេខ ។</p><p>​ចំណាំ​ថា សញ្ញា​​បំបែក​​ក្រុម​លេខ​ដែល​ត្រូវ​ប្រើ ដើម្បី​បង្ហាញ​តម្លៃ​រូបិយវត្ថុ​​ដែល​ត្រូវ​បាន​កំណត់​ដោយ​ឡែក​ពី​គ្នា (មើល​ផ្ទាំង 'រូបិយប័ណ្ណ') ។</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelDecimalSymbol) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelMonetaryDecimalSymbol)
en: Decimal separator:
km: ធាតុ​បំបែក​ខ្ទង់​ទសភាគ ៖

en: <p>Here you can define the decimal separator used to display numbers (i.e. a dot or a comma in most countries).</p><p>Note that the decimal separator used to display monetary values has to be set separately (see the 'Money' tab).</p>
km: <p>នៅ​ទីនេះ​អ្នក​អាច​កំណត់​សញ្ញា​បំបែក​ចំនួន​គត់​ប្រើ​សម្រាប់​បង្ហាញ​ចំនួន​លេខ (ឧ. សញ្ញា​ចុច (.) ឬ​សញ្ញា​ក្បៀស (,) មាន​ប្រទេស​ជា​ច្រើន​ប្រើ​វា) ។ </p><p>ចំណាំ​ថា សញ្ញា​បំបែក​ចំនួន​គត់​ធ្លាប់​បង្ហាញ​តម្លៃ​រូបិយប័ណ្ណ​ដែល​ត្រូវ​កំណត់​ដោយ​ឡែក​ពី​គ្នា (មើល​ផ្ទាំង 'រូបិយប័ណ្ណ') ។</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelDecimalPlaces) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelMonetaryDecimalPlaces)
en: Decimal places:
km: ​ទសភាគ ៖

en: <p>Here you can set the number of decimal places displayed for numeric values, i.e. the number of digits <em>after</em> the decimal separator.</p><p>Note that the decimal places used to display monetary values has to be set separately (see the 'Money' tab).</p>
km: <p>នៅ​ទីនេះ អ្នក​អាច​កំណ​ខ្ទង់​​ទសភាគ​ដែល​បាន​បង្ហាញ​សម្រាប់​តម្លៃ​ជា​លេខ ឧ. ចំនួន​តួលេខ <em>បន្ទាប់ពី</em> សញ្ញា​ក្បៀស ។</p><p>ចំណាំ​ថា ខ្ទង់​ទសភាគ​​​បាន​ប្រើ​ដើម្បី​បង្ហាញ​លេខ​ផ្សេងៗ​ដែល​​ត្រូវ​​បាន​កំណត់​ដោយឡែក​ពី​គ្នា (សូម​លើ​ផ្ទាំង 'លេខ') ។</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelPositiveFormat)
en: Positive sign:
km: សញ្ញា​វិជ្ជមាន ៖​

en: <p>Here you can specify text used to prefix positive numbers. Most locales leave this blank.</p><p>Note that the positive sign used to display monetary values has to be set separately (see the 'Money' tab).</p>
km: <p> នៅ​ទីនេះ​ អ្នក​អាច​បញ្ជាក់​អត្ថបទ​ដោយ​ប្រើ​ដើម្បី​ដាក់​បុព្វបទ​លេខ​វិជ្ជមាន​​ ។ មូលដ្ឋាន​​ភាគច្រើន​ទុក​​វា​នៅ​ទទេ</p><p>​ចំណាំ​ថា សញ្ញា​វិជ្ជមាន​​ដែល​​ប្រើ ដើម្បី​បង្ហាញ​តម្លៃ​រូបិយ​វត្ថុ​​ដែល​ត្រូវ​បាន​កំណត់​ដោយ​ឡែក​ពី​គ្នា (មើល​ផ្ទាំង 'រូបិយប័ណ្ណ') ។</p>​

[ctx: No positive symbol]
en: None
km: គ្មាន

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelNegativeFormat)
en: Negative sign:
km: សញ្ញា​អវិជ្ជមាន ៖​

en: <p>Here you can specify text used to prefix negative numbers. This should not be empty, so you can distinguish positive and negative numbers. It is normally set to minus (-).</p><p>Note that the negative sign used to display monetary values has to be set separately (see the 'Money' tab).</p>
km: <p>នៅ​ទីនេះ អ្នក​អាច​បញ្ជាក់​អត្ថបទ​ដែល​ត្រូវ​ប្រើ ដើម្បី​ដាក់​បុព្វបទ​លេខ​អវិជ្ជមាន ។ វា​​មិន​​គួរ​ទទេ ដូច្នេះ​អ្នក​អាច​សម្គាល់​លេខ​វិជ្ជមាន និង​អវិជ្ជមាន ។ វា​ជា​ធម្មតា​ត្រូវ​បាន​កំណត់​ទៅ​សញ្ញា​ដក (-) ។</p><p>ចំណាំ​ថា​​សញ្ញា​អវិជ្ជមាន​បាន​ប្រើ​​ដើម្បី​បង្ហាញ​​​តម្លៃ​រូបិយវត្ថុ​​ត្រូវ​បាន​កំណត់​សញ្ញា​បំបែក​ (មើល​ផ្ទាំង 'រូបិយប័ណ្ណ') ។</p>

[ctx: No negative symbol]
en: None
km: គ្មាន

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelDigitSet) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelMonetaryDigitSet) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelDateTimeDigitSet)
en: Digit set:
km: សំណុំ​តួលេខ ៖

en: <p>Here you can define the set of digits used to display numbers. If digits other than Arabic are selected, they will appear only if used in the language of the application or the piece of text where the number is shown.</p> <p>Note that the set of digits used to display monetary values has to be set separately (see the 'Money' tab).</p>
km: <p>នៅ​ទីនេះ អ្នក​អាច​កំណត់​សំណុំ​តួលេខ​ដែល​បាន​ប្រើ​ដើម្បី​បង្ហាញ​លេខ ។ ប្រសិន​បើ​តួលេខ​ផ្សេង​ពី​អារ៉ាប់​ត្រូវ​បាន​ជ្រើស ពួកវា​នឹង​បង្ហាញ​តែ​ក្នុង​ករណី​ដែល​បានប្រើនៅ​ក្នុង​ភាសា​របស់​កម្មវិធី ឬ​ចំណែក​អត្ថបទ​ដែល​លេខ​ត្រូវ​បានបង្ហាញ ។</p><p>ចំណាំ​ថា សំណុំ​តួលេខ​បាន​ប្រើ​ដើម្បី​បង្ហាញ​តម្លៃ​ជា​រូបិយវត្ថុ​ដែល​តែ​កំណត់​ដោយ​ឡែក (សូម​មើល​ផ្ទាំង 'រូបិយប័ណ្ណ') ។</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelCurrencyCode)
en: Currency:
km: ​រូបិយប័ណ្ណ ៖

en: <p>Here you can choose the currency to be used when displaying monetary values, e.g. United States Dollar or Pound Sterling.</p>
km: <p>នៅ​ទីនេះ អ្នក​អាច​ជ្រើស​រូបិយប័ណ្ណ​ឲ្យ​ប្រើ​ នៅ​ពេល​បង្ហាញ​តម្លៃ​រូបិយ​វត្ថុ​ ឧ. ដុល្លារ​សហរដ្ឋ​អាមេរិក ឬ​ផោន</p> ។

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelCurrencySymbol)
en: Currency symbol:
km: និមិត្ត​សញ្ញា​រូបិយប័ណ្ណ ៖

en: <p>Here you can choose the symbol to be used when displaying monetary values, e.g. $, US$ or USD.</p>
km: <p>នៅ​ទីនេះ អ្នក​អាច​ជ្រើស​​និមិត្តសញ្ញា​ឲ្យ​ប្រើ​ នៅ​ពេល​បង្ហាញ​តម្លៃ​រូបិយ​វត្ថុ ឧ. ដុល្លារ​សហរដ្ឋ​អាមេរិក  ។</p>

en: <p>Here you can define the digit grouping used to display monetary values.</p><p>Note that the digit grouping used to display other numbers has to be defined separately (see the 'Numbers' tab).</p>
km: <p>នៅ​ទីនេះ អ្នក​អាច​កំណត់​សញ្ញា​ទសភាគ​ដែល​ត្រូវ​ប្រើ ​ដើម្បី​បង្ហាញ​តម្លៃ​រូបិយប័ណ្ណ ។</p><p>សូម​ចំណាំ​ថា សញ្ញា​ទសភាគ​ត្រូវ​បាន​ប្រើ ដើម្បី​បង្ហាញ​លេខ​ផ្សេងៗ ដែល​ត្រូវ​បាន​កំណត់​ដោយ​ឡែក​ពី​គ្នា (មើល​ផ្ទាំង 'លេខ') ។</p>

en: <p>Here you can define the group separator used to display monetary values.</p><p>Note that the thousands separator used to display other numbers has to be defined separately (see the 'Numbers' tab).</p>
km: <p>នៅ​ទីនេះ​អ្នក​អាច​កំណត់​សញ្ញា​ក្បៀស​ក្រុម​ ដែល​ប្រើ​សម្រាប់​បង្ហាញ​តម្លៃ​​រូបិយ​វត្ថុ​ ។</p><p>សូម​ចំណាំ​ថា សញ្ញា​ក្បៀស​ខ្ទង់​ពាន់​ប្រើ​សម្រាប់​បង្ហាញ​លេខ​ផ្សេងៗ ដែល​បាន​កំណត់​ដាច់​ដោយ​ឡែក​ពី​គ្នា (មើល​ផ្ទាំង 'លេខ') ។</p>

en: <p>Here you can define the decimal separator used to display monetary values.</p><p>Note that the decimal separator used to display other numbers has to be defined separately (see the 'Numbers' tab).</p>
km: <p>នៅ​ទីនេះ អ្នក​អាច​កំណត់​សញ្ញា​ទសភាគ​ដែល​ត្រូវ​ប្រើ ​ដើម្បី​បង្ហាញ​តម្លៃ​រូបិយប័ណ្ណ ។</p><p>សូម​ចំណាំ​ថា សញ្ញា​ទសភាគ​ត្រូវ​បាន​ប្រើ ដើម្បី​បង្ហាញ​លេខ​ផ្សេងៗ ដែល​ត្រូវ​បាន​កំណត់​ដោយ​ឡែក​ពី​គ្នា (មើល​ផ្ទាំង 'លេខ') ។</p>

en: <p>Here you can set the number of decimal places displayed for monetary values, i.e. the number of digits <em>after</em> the decimal separator.</p><p>Note that the decimal places used to display other numbers has to be defined separately (see the 'Numbers' tab).</p>
km: <p>នៅ​ទីនេះ អ្នក​អាច​កំណត់​ចំនួន​​ខ្ទង់​ទសភាគ​​ដែល​បាន​បង្ហាញ​សម្រាប់​តម្លៃ​រូបិយ​វត្ថុ​ ឧ. ចំនួន​តួលេខ <em>បន្ទាប់ពី</em> ​សញ្ញា​ក្បៀស​​ ។</p><p>ចំណាំ​ថា ​ខ្ទង់​ទសភាគ​បាន​ប្រើ​ដើម្បី​បង្ហាញ​លេខ​ផ្សេងៗ​ដែល​​ត្រូវ​បាន​កំណត់​ដោយឡែក​ពី​គ្នា (សូម​លើ​ផ្ទាំង 'លេខ') ។</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelMonetaryPositiveFormat)
en: Positive format:
km: ទ្រង់ទ្រាយ​វិជ្ជមាន ៖​

en: <p>Here you can set the format of positive monetary values.</p><p>Note that the positive sign used to display other numbers has to be defined separately (see the 'Numbers' tab).</p>
km: <p>នៅ​ទីនេះ​អ្នក​អាច​កំណត់​​ទ្រង់ទ្រាយ​នៃ​តម្លៃ​រូបិយវត្ថុ​​​វិជ្ជមាន​ ។</p><p>សូម​ចំណាំ​ថា សញ្ញា​វិជ្ជមាន​​ប្រើ​សម្រាប់​បង្ហាញ​លេខ​ផ្សេងៗ ដែល​បាន​កំណត់​ដាច់​ដោយ​ឡែក​ពី​គ្នា (មើល​ផ្ទាំង 'លេខ') ។</p>

en: Sign position:
km: ទីតាំង​សញ្ញា ៖

en: Parentheses Around
km: វង់​ក្រចក​ជុំវិញ

en: Before Quantity Money
km: ដាក់​ពី​មុខ​បរិមាណ​រូបិយប័ណ្ណ

en: After Quantity Money
km: ដាក់​បន្ទាប់​ពី​​បរិមាណ​រូបិយប័ណ្ណ

en: Before Money
km: ដាក់​ពី​មុខ​រូបិយប័ណ្ណ

en: After Money
km: ដាក់​បន្ទាប់​ពី​រូបិយប័ណ្ណ

en: Here you can select how a positive sign will be positioned. This only affects monetary values.
km: នៅ​ទីនេះ​ អ្នក​អាច​ជ្រើស​របៀប​ដែល​សញ្ញា​វិជ្ជមាន​ដាក់​ទីតាំង ។ ការ​នេះ​មាន​ប្រសិទ្ធិ​ភាព​តែ​ចំពោះ តម្លៃ​រូបិយប័ណ្ណ​តែ​ប៉ុណ្ណោះ ។

en: Prefix currency symbol
km: ដាក់​បុព្វបទ​និមិត្ត​សញ្ញា​រូបិយប័ណ្ណ

en: If this option is checked, the currency sign will be prefixed (i.e. to the left of the value) for all positive monetary values. If not, it will be postfixed (i.e. to the right).
km: បើ​ធីក​ជម្រើស​នេះ សញ្ញា​រូបិយប័ណ្ណ​នឹង​ត្រូវ​បាន​ដាក់ជា​​បុព្វបទ (ឧ. ទៅ​ខាង​ឆ្វេង​តម្លៃ) សម្រាប់​តម្លៃ​រូបិយប័ណ្ណ​វិជ្ជមាន​ទាំង​អស់ ។ ​បើ​ជម្រើស​នេះ​មិន​ត្រូវ​បាន​ធីក វា​នឹង​ត្រូវ​បាន​ដាក់​បច្ច័យ (ឧ. ទៅ​ខាង​ស្ដាំ) ។

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelMonetaryNegativeFormat)
en: Negative format:
km: ទ្រង់ទ្រាយ​អវិជ្ជមាន ៖

en: <p>Here you can set the format of negative monetary values.</p><p>Note that the negative sign used to display other numbers has to be defined separately (see the 'Numbers' tab).</p>
km: <p>នៅ​ទីនេះ អ្នក​អាច​កំណត់​​ទ្រង់ទ្រាយ​នៃ​តម្លៃ​រូបិយវត្ថុ​អវិជ្ជមាន​ ។</p><p>សូម​ចំណាំ​ថា សញ្ញា​​អវិជ្ជមាន​​ត្រូវ​បាន​ប្រើ ដើម្បី​បង្ហាញ​លេខ​ផ្សេងៗ ដែល​ត្រូវ​បាន​កំណត់​ដោយ​ឡែក​ពី​គ្នា (មើល​ផ្ទាំង 'លេខ') ។</p>

en: Here you can select how a negative sign will be positioned. This only affects monetary values.
km: នៅ​ទីនេះ​ អ្នក​អាច​ជ្រើស​របៀប​ដែល​សញ្ញា​អវិជ្ជមាន​ត្រូវ​ឋិត​នៅ ។ ការ​នេះ​មាន​ប្រសិទ្ធិ​ភាព​តែ​ចំពោះ​តម្លៃ​រូបិយប័ណ្ណ​ប៉ុណ្ណោះ ។

en: If this option is checked, the currency sign will be prefixed (i.e. to the left of the value) for all negative monetary values. If not, it will be postfixed (i.e. to the right).
km: ​បើ​ធីក​ជម្រើស​នេះ សញ្ញា​រូបិយប័ណ្ណ​នឹង​ត្រូវ​បាន​ដាក់​បុព្វបទ (ឧ. ទៅ​ខាង​ឆ្វេង​នៃ​តម្លៃ) សម្រាប់​តម្លៃ​រូបិយប័ណ្ណ​អវិជ្ជមាន​ទាំងអស់ ។ ​បើ​មិន​ធីក​ជម្រើស​នេះ វា​នឹង​ត្រូវ​បាន​ដាក់​ជា​បច្ច័យ (ឧ. ទៅ​ខាង​ស្ដាំ) ។

en: <p>Here you can define the set of digits used to display monetary values. If digits other than Arabic are selected, they will appear only if used in the language of the application or the piece of text where the number is shown.</p><p>Note that the set of digits used to display other numbers has to be defined separately (see the 'Numbers' tab).</p>
km: <p>នៅ​ទីនេះ អ្នកអាច​កំណត់​សំណុំ​តួលេខ​ដែល​បាន​ប្រើ​ដើម្បីបង្ហាញ​តម្លៃ​ជា​រូបិយវត្ថុ ។ ប្រសិនបើ​តួលេខ​ផ្សេង​ពី​អារ៉ាប់​ត្រូវ​បាន​ជ្រើស ពួកវា​នឹង​បង្ហាញ​តែ​ក្នុងករណី​ដែល​បាន​ប្រើ​នៅ​ក្នុង​ភាសា​កម្មវិធី ឬ​ចំណែក​របស់​អត្ថបទ ដែល​លេខ​ត្រូវ​បានបង្ហាញ ។</p><p>ចំណាំ​ថា សំណុំ​តួលេខ​បានប្រើ​ដើម្បី​បង្ហាញ​លេខ​ផ្សេង​ត្រូវ​តែ​បាន​កំណត់​ដោយ​ឡែក  (សូម​មើល​ផ្ទាំង 'លេខ') ។</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelCalendarSystem)
en: Calendar system:
km: ប្រព័ន្ធ​ប្រតិទិន ៖

en: <p>Here you can set the Calendar System to use to display dates.</p>
km: <p>នៅ​ទី​នេះ​អ្នក​អាច​កំណត់​ប្រព័ន្ធ​ប្រតិទិន​ ​ដើម្បី​ប្រើ​ទៅ​បង្ហាញ​កាលបរិច្ឆេត ។</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_checkCalendarGregorianUseCommonEra)
en: Use Common Era
km: ប្រើ Common Era

en: <p>This option determines if the Common Era (CE/BCE) should be used instead of the Christian Era (AD/BC).</p>
km: <p>ជម្រើស​នេះ​កំណត់​ប្រសិនបើ​ Common Era (CE/BCE) គួរ​ត្រូវ​បានប្រើ​ជំនួស​ឲ្យ Christian Era (AD/BC) ។</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelShortYearWindow)
en: Short year window:
km: បង្អួច​ឆ្នាំ​ខ្លី ៖

[ctx: label between two year inputs, i.e. 1930 to 2029]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelShortYearWindowTo)
en: to
km: ទៅ

en: <p>This option determines what year range a two digit date is interpreted as, for example with a range of 1950 to 2049 the value 10 is interpreted as 2010.  This range is only applied when reading the Short Year (YY) date format.</p>
km: <p>ជម្រើស​នេះ​កំណត់​ជួរ​ឆ្នាំ​ដែល​​មាន​កាលបរិច្ឆេទ​ពីរ​តួលេខ​​​ត្រូវ​បាន​បកស្រាយ ឧទាហរណ៍​​ជួរ​ពី​តម្លៃ ១៩៥០ ដល់ ២០៤៩  ១០ ត្រូវ​បាន​បកស្រាយ​​នៅ​​ ២០១០ ។  ជួរ​នេះ​ត្រូវ​បាន​អនុវត្ត​តែ​នៅ​ពេល​កំពុង​អាន​ទ្រង់ទ្រាយ​កាលបរិច្ឆេទ​ខ្លី​តែប៉ុណ្ណោះ  (YY) ។</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelWeekNumberSystem)
en: Week number system:
km: ប្រព័ន្ធ​​លេខ​សប្ដាហ៍ ៖​

en: <p>This option determines how the Week Number will be calculated. There are four options available:</p> <ul><li><b>ISO Week</b> Use the ISO standard Week Number. This will always use Monday as the first day of the ISO week. This is the most commonly used system.</li><li><b>Full First Week</b> The first week of the year starts on the first occurrence of the <i>First day of the week</i>, and lasts for seven days.  Any days before Week 1 are considered part of the last week of the previous year. This system is most commonly used in the USA.</li><li><b>Partial First Week</b> The first week starts on the first day of the year. The second week of the year starts on the first occurrence of the <i>First day of the week</i>, and lasts for seven days. The first week may not contain seven days.</li><li><b>Simple Week</b> The first week starts on the first day of the year and lasts seven days, with all new weeks starting on the same weekday as the first day of the year.</li></ul>
km: <p>This option determines how the Week Number will be calculated. There are four options available:</p> <ul><li><b>ISO Week</b> Use the ISO standard Week Number. This will always use Monday as the first day of the ISO week. This is the most commonly used system.</li><li><b>Full First Week</b> The first week of the year starts on the first occurance of the <i>First day of the week</i>, and lasts for seven days.  Any days before Week 1 are considered part of the last week of the previous year. This system is most commonly used in the USA.</li><li><b>Partial First Week</b> The first week starts on the first day of the year. The second week of the year starts on the first occurance of the <i>First day of the week</i>, and lasts for seven days. The first week may not contain seven days.</li><li><b>Simple Week</b> The first week starts on the first day of the year and lasts seven days, will all new weeks starting on the same weekday as the first day of the year.</li></ul>

en: ISO Week
km: សប្ដាហ៍ ISO

en: Full First Week
km: សប្ដាហ៍​ដំបូង​ពេញ

en: Partial First Week
km: សប្ដាហ៍​ដំបូង​ដោយ​ផ្នែក

en: Simple Week
km: សប្ដាហ៍​ធម្មតា

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelWeekStartDay)
en: First day of week:
km: ថ្ងៃ​ដំបូង​នៃ​សប្ដាហ៍ ៖

en: <p>This option determines which day will be considered as the first one of the week.  This value may affect the Week Number System.</p>
km: <p>ជម្រើស​នេះ​កំណត់​ ថា​តើ​ថ្ងៃ​មួយ​ណា នឹង​​ត្រូវ​បាន​ចាត់​ទុក​ជា​ថ្ងៃ​ដំបូង​នៃ​សប្ដាហ៍ ។ តម្លៃ​នេះ​អាច​ប៉ះពាល់​ដល់​ប្រព័ន្ធ​លេខ​សប្ដាហ៍ ។</p>​

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelWorkingWeekStartDay)
en: First working day of week:
km: ថ្ងៃធ្វើការ​ដំបូង​នៃ​សប្ដាហ៍ ៖​

en: <p>This option determines which day will be considered as the first working day of the week.</p>
km: <p>ជម្រើស​នេះ​ កមណត់​ថាតើ​ថ្ងៃណាមួយ​នឹង​ត្រូ​វបានចាត់ទុក​​​ជា​ថ្ងៃ​ធ្វើការ​ដំបូង​នៃ​សសប្ដាហ៍ ។</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelWorkingWeekEndDay)
en: Last working day of week:
km: ថ្ងៃ​ធ្វើការ​ចុងក្រោយ​នៃ​សប្ដាហ៍ ៖​

en: <p>This option determines which day will be considered as the last working day of the week.</p>
km: <p>ជម្រើស​នេះ​ កំណត់​ថាតើ​ថ្ងៃ​ណាមួយ​នឹង​ត្រូវ​បានចាក់ទុក​ជា​ថ្ងៃ​ធ្វើការ​ចុងក្រោយ​នៃ​សប្ដាហ៍ ។</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelWeekDayOfPray)
en: Week day for special religious observance:
km: ថ្ងៃ​នៃ​សប្ដាហ៍​សម្រាប់​ការ​គោរព​​សាសនា ៖

en: <p>This option determines which day if any will be considered as the day of the week for special religious observance.</p>
km: <p>ជម្រើស​នេះ​កំណត់​ ថា​តើ​ថ្ងៃ​មួយ​ណា នឹង​​ត្រូវ​បាន​ចាត់​ទុក​ជា​ថ្ងៃ​នៃ​សប្ដាហ៍​សម្រាប់​​ការ​គោរព​សាសនា​ ។</p>

[ctx: Day name list, option for no special day of religious observance]
en: None / None in particular
km: គ្មាន​ / គ្មាន​​ជា​ភាព​ជាក់លាក់​

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelTimeFormat)
en: Time format:
km: ទ្រង់ទ្រាយ​ពេល​វេលា ៖

en: <p>The text in this textbox will be used to format time strings. The sequences below will be replaced:</p><table><tr><td><b>HH</b></td><td>The hour as a decimal number using a 24-hour clock (00-23).</td></tr><tr><td><b>hH</b></td><td>The hour (24-hour clock) as a decimal number (0-23).</td></tr><tr><td><b>PH</b></td><td>The hour as a decimal number using a 12-hour clock (01-12).</td></tr><tr><td><b>pH</b></td><td>The hour (12-hour clock) as a decimal number (1-12).</td></tr><tr><td><b>MM</b></td><td>The minutes as a decimal number (00-59).</td></tr><tr><td><b>SS</b></td><td>The seconds as a decimal number (00-59).</td></tr><tr><td><b>AMPM</b></td><td>Either 'AM' or 'PM' according to the given time value. Noon is treated as 'PM' and midnight as 'AM'.</td></tr></table>
km: <p>អត្ថបទ​ក្នុង​ប្រអប់​អត្ថបទ​នេះ នឹង​ត្រូវ​បាន​ប្រើ​ដើម្បី​ធ្វើ​ទ្រង់ទ្រាយ​ពេល​វេលា ។ លំដាប់​ខាង​ក្រោម​នឹង​ត្រូវ​បាន​ជំនួស ៖</p><table><tr><td><b>HH</b></td><td>ម៉ោង​ជា​លេខ​គោល​ដប់​ ដោយ​ប្រើ​នាឡិកា​ ២៤ ម៉ោង​ (០០-២៣) ។</td></tr><tr><td><b>hH</b></td><td>ម៉ោង​ (នាឡិកា ២៤​ ម៉ោង) ជា​លេខ​​ទសភាគ (០-២៣) ។</td></tr><tr><td><b>PH</b></td><td>ម៉ោង​នាឡិកា​ ១២ ម៉ោង​ប្រើ​គោល​ដប់​ ១២ (១-១២) ។</td></tr><tr><td><b>pH</b></td><td>ម៉ោង (នាឡិកា ១២ ម៉ោង) ជា​លេខ​ទសភាគ (១-១២).</td></tr><tr><td><b>MM</b></td><td>នាទី​ជា​លេខ ​គោល​ដប់​ (០០-៥៩) ។</td></tr><tr><td><b>SS</b></td><td>វិនាទី​ជា​លេខ​គោល​ដប់  (០០-៥៩) ។</td></tr><tr><td><b>AMPM</b></td><td>ទាំង "ព្រឹក" ឬ "ល្ងាច" អាស្រ័យ​លើ​តម្លៃ​ពេល​វេលា​ដែល​បាន​ផ្ដល់​ឲ្យ​ ។ ពេល​រសៀល​ត្រូវ​បាន​ចាត់​ទុក​ជា​ "ល្ងាច" និង​ពាក់​កណ្ដាល​អាធ្រាត្រ​ជា "ព្រឹក" ។</td></tr></table>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelAmSymbol)
en: AM symbol:
km: និមិត្ត​សញ្ញា​​​​សម្រាប់​ពេល​ព្រឹក

en: <p>Here you can set the text to be displayed for AM.</p>
km: <p>នៅ​ទី​នេះ​អ្នក​អាច​កំណត់​​អត្ថបទ​ត្រូវ​បង្ហាញ​សម្រាប់​ពេល​ព្រឹក ។​</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelPmSymbol)
en: PM symbol:
km: និមិត្ត​សញ្ញា​​ពេល​ល្ងាច ៖

en: <p>Here you can set the text to be displayed for PM.</p>
km: <p>នេះ​ទី​នេះ​អ្នក​អាច​កំណត់​អត្ថបទ​ត្រូវ​បង្ហាញ​សម្រាប់​ពេល​ល្ងាច ។​</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelDateFormat)
en: Long date format:
km: ទ្រង់ទ្រាយ​កាល​បរិច្ឆេទ​​វែង ៖

en: <p>The text in this textbox will be used to format long dates. The sequences below will be replaced:</p><table><tr><td><b>YYYY</b></td><td>The year with century as a decimal number.</td></tr><tr><td><b>YY</b></td><td>The year without century as a decimal number (00-99).</td></tr><tr><td><b>MM</b></td><td>The month as a decimal number (01-12).</td></tr><tr><td><b>mM</b></td><td>The month as a decimal number (1-12).</td></tr><tr><td><b>SHORTMONTH</b></td><td>The first three characters of the month name.</td></tr><tr><td><b>MONTH</b></td><td>The full month name.</td></tr><tr><td><b>DD</b></td><td>The day of month as a decimal number (01-31).</td></tr><tr><td><b>dD</b></td><td>The day of month as a decimal number (1-31).</td></tr><tr><td><b>SHORTWEEKDAY</b></td><td>The first three characters of the weekday name.</td></tr><tr><td><b>WEEKDAY</b></td><td>The full weekday name.</td></tr><tr><td><b>ERAYEAR</b></td><td>The Era Year in local format (e.g. 2000 AD).</td></tr><tr><td><b>SHORTERANAME</b></td><td>The short Era Name.</td></tr><tr><td><b>YEARINERA</b></td><td>The Year in Era as a decimal number.</td></tr><tr><td><b>DAYOFYEAR</b></td><td>The Day of Year as a decimal number.</td></tr><tr><td><b>ISOWEEK</b></td><td>The ISO Week as a decimal number.</td></tr><tr><td><b>DAYOFISOWEEK</b></td><td>The Day of the ISO Week as a decimal number.</td></tr></table>
km: <p>អត្ថបទ​នៅ​ក្នុង​ប្រអប់​អត្ថបទ​នឹង​ត្រូវ​បាន​ប្រើ​​ ដើម្បី​ធ្វើ​ទ្រង់ទ្រាយ​កាលបរិច្ឆេទ​វែង ។ លំដាប់​ខាងក្រោម​នឹង​ត្រូវ​បាន​ជំនួស ៖</p><table><tr><td><b>YYYY</b></td><td>ឆ្នាំ​ជា​សតវត្ស​គិត​ជា​លេខ​ទសភាគ ។</td></tr><tr><td><b>YY</b></td><td>ឆ្នាំ​គ្មាន​សតវត្ស​ជា​លេខ​ទសភាគ​ (០០-៩៩) ។</td></tr><tr><td><b>MM</b></td><td>ខែ​ជា​លេខ​​​ទសភាគ​ (០១-១២) ។</td></tr><tr><td><b>mM</b></td><td>ខែ​ជា​លេខ​​ទសភាគ​ (១-១២) ។</td></tr><tr><td><b>SHORTMONTH</b></td><td>តួអក្សរ​បី​ដំបូង​នៃ​ឈ្មោះ​ខែ ។</td></tr><tr><td><b>MONTH</b></td><td>ឈ្មោះ​ខែ​ពេញលេញ ។</td></tr><tr><td><b>DD</b></td><td>​ថ្ងៃ​នឌ​ខែ​ជា​លេខ​ទសភាគ​ (០១-៣១) ។</td></tr><tr><td><b>dD</b></td><td>​ថ្ងៃ​នៃ​ខែ​ជា​លេខ​​ទសភាគ​ (១-៣១) ។</td></tr><tr><td><b>SHORTWEEKDAY</b></td><td>តួអក្សរ​​បី​ដំបូង​នៃ​ឈ្មោះ​ថ្ងៃ​ធ្វើការ ។</td></tr><tr><td><b>WEEKDAY</b></td><td>ឈ្មោះ​ថ្ងៃ​ធ្វើការ​ពេញលេញ ។</td></tr><tr><td><b>ERAYEAR</b></td><td>ឆ្នាំ​សករាជ​គិត​ជា​ទ្រង់ទ្រាយ​មូលដ្ឋាន (ឧ. 2000 AD) ។</td></tr><tr><td><b>SHORTERANAME</b></td><td>​ឈ្មោះ​សករាជ​ខ្លី ។</td></tr><tr><td><b>YEARINERA</b></td><td>ឆ្នាំ​គឺ​ជា​សករាជ​ជា​​លេខ​ទសភាគ​ ។</td></tr><tr><td><b>DAYOFYEAR</b></td><td>ថ្ងៃ​នៃ​ឆ្នាំ​ជា​លេខ​គោល​ដប់ ។</td>​</tr><tr><td><b>​ISOWEEK​</b></td><td>សប្ដាហ៍ ISO ជាលេខ​គោលដប់ ។</td></tr><tr><td><b>DAYOFISOWEEK</b></td><td>ថ្ងៃ​នៃ​សប្ដាហ៍ ISO ជា​លេខ​គោលដប់ ។</td></tr></table>

[ctx: some reasonable date formats for the language]
en: WEEKDAY MONTH dD YYYY
    SHORTWEEKDAY MONTH dD YYYY
km: ថ្ងៃ​ធ្វើការ ខែ dD YYYY
    ថ្ងៃ​ធ្វើ​ការ​ខ្លី ខែ dD YYYY

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelShortDateFormat)
en: Short date format:
km: ទ្រង់ទ្រាយ​កាល​បរិច្ឆេទ​ខ្លី ៖

en: <p>The text in this textbox will be used to format short dates. For instance, this is used when listing files. The sequences below will be replaced:</p><table><tr><td><b>YYYY</b></td><td>The year with century as a decimal number.</td></tr><tr><td><b>YY</b></td><td>The year without century as a decimal number (00-99).</td></tr><tr><td><b>MM</b></td><td>The month as a decimal number (01-12).</td></tr><tr><td><b>mM</b></td><td>The month as a decimal number (1-12).</td></tr><tr><td><b>SHORTMONTH</b></td><td>The first three characters of the month name.</td></tr><tr><td><b>MONTH</b></td><td>The full month name.</td></tr><tr><td><b>DD</b></td><td>The day of month as a decimal number (01-31).</td></tr><tr><td><b>dD</b></td><td>The day of month as a decimal number (1-31).</td></tr><tr><td><b>SHORTWEEKDAY</b></td><td>The first three characters of the weekday name.</td></tr><tr><td><b>WEEKDAY</b></td><td>The full weekday name.</td></tr><tr><td><b>ERAYEAR</b></td><td>The Era Year in local format (e.g. 2000 AD).</td></tr><tr><td><b>SHORTERANAME</b></td><td>The short Era Name.</td></tr><tr><td><b>YEARINERA</b></td><td>The Year in Era as a decimal number.</td></tr><tr><td><b>DAYOFYEAR</b></td><td>The Day of Year as a decimal number.</td></tr><tr><td><b>ISOWEEK</b></td><td>The ISO Week as a decimal number.</td></tr><tr><td><b>DAYOFISOWEEK</b></td><td>The Day of the ISO Week as a decimal number.</td></tr></table>
km: <p>អត្ថបទ​នៅ​ក្នុង​ប្រអប់​អត្ថបទ​នេះ​​នឹង​ត្រូវ​បាន​ប្រើ​ ដើម្បី​ធ្វើ​ទ្រង់ទ្រាយ​កាលបរិច្ឆេទ​ខ្លី ។ ឧទាហរណ៍​ វា​ត្រូវ​បាន​ប្រើ​​នៅ​ពេល​កំពុង​រាយ​ឯកសារ ។​ លំដាប់​ខាង​ក្រោម​នឹង​ត្រូវ​បាន​ជំនយស ៖​</p><table><tr><td><b>YYYY</b></td><td>ឆ្នាំ​ជា​សតវត្ស​គិត​ជា​លេខ​ទសភាគ ។</td></tr><tr><td><b>YY</b></td><td>ឆ្នាំ​គ្មាន​សតវត្ស​ជា​លេខ​ទសភាគ​ (០០-៩៩) ។</td></tr><tr><td><b>MM</b></td><td>ខែ​ជា​លេខ​ទសភាគ​ (០១-១២) ។</td></tr><tr><td><b>mM</b></td><td>ខែ​ជា​លេខ​ទសភាគ​ (១-១២) ។.</td></tr><tr><td><b>SHORTMONTH</b></td><td>តួអក្សរ​បី​ដំបូង​នៃ​ឈ្មោះ​ខែ ។</td></tr><tr><td><b>MONTH</b></td><td>ឈ្មោះ​ខែ​ពេញលេញ ។</td></tr><tr><td><b>DD</b></td><td>ឈ្មោះ​ខែ​ជា​លេខ​​ទសភាគ​ (០១-៣១) ។</td></tr><tr><td><b>dD</b></td><td>ថ្ងៃ​នៃ​ខែ​ជា​លេខ​ទសភាគ​ (១-៣១) ។.</td></tr><tr><td><b>SHORTWEEKDAY</b></td><td>តួអក្សរ​​បី​ដំបូង​នៃ​ឈ្មោះ​ថ្ងៃ​ធ្វើការ ។</td></tr><tr><td><b>WEEKDAY</b></td><td>ឈ្មោះ​ថ្ងៃ​ធ្វើការ​ពេញលេញ ។</td></tr><tr><td><b>ERAYEAR</b></td><td>ឆ្នាំ​សករាជ​គិត​ជា​ទ្រង់ទ្រាយ​មូលដ្ឋាន (ឧ. 2000 AD) ។</td></tr><tr><td><b>SHORTERANAME</b></td><td>ឈ្មោះ​សករាជ​ខ្លី ។</td></tr><tr><td><b>YEARINERA</b></td><td>ឆ្នាំ​គឺ​ជា​សករាជ​ជា​លេខ​ទសភាគ​ ។</td></tr><tr><td><b>DAYOFYEAR</b></td><td>ថ្ងៃ​នៃ​ឆ្នាំ​ជា​លេខ​គោល​ដប់ ។</td></tr><tr><td><b>ISOWEEK</b></td><td>សប្ដាហ៍ ISO ជា​លេខ​ទសភាគ​ ។</td></tr><tr><td><b>DAYOFISOWEEK</b></td><td>ថ្ងៃ​នៃ​សប្ដាហ៍ ISO ជា​លេខ​គោលដប់ ។</td></tr></table>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelMonthNamePossessive)
en: Possessive month names:
km: ឈ្មោះ​ខែ​វិជ្ជមាន ៖​

en: <p>This option determines whether possessive form of month names should be used in dates.</p>
km: <p>ជម្រើស​​នេះ​កំណត់ ​ថា​តើ​ទម្រង់​ជា​ម្ចាស់​នៃ​ឈ្មោះ​ខែ គួរ​ត្រូវ​បាន​ប្រើ​ក្នុង​កាល​បរិច្ឆេទ​ឬ​ទេ ។</p>

en: Page size:
km: ទំហំ​ទំព័រ ៖

en: <p>Here you can define the default page size to be used in new documents.</p><p>Note that this setting has no effect on printer paper size.</p>
km: <p>នៅ​ទី​នេះ​អ្នក​អាច​កំណត់​ទំហំ​ទំព័រ​លំនាំដើម​​ត្រូវ​ប្រើ​នៅ​ក្នុង​ឯកសារ​ថ្មី​​</p><p>​ចំណាំ​ថា​​ ការ​កំណត់​​គ្មាន​ប្រសិទ្ធភាព​លើ​ទំហំ​ក្រដាស​ម៉ាស៊ីន​បោះពុម្ព​ឡើយ ។</p>

[ctx: Page size]
en: US Letter
km: សំបុត្រ US​

[ctx: Page size]
en: Custom
km: ផ្ទាល់ខ្លួន

en: Measurement system:
km: ប្រព័ន្ធ​រង្វាស់ ៖​

en: <p>Here you can define the measurement system to use.</p>
km: <p>ទីនេះ​អ្នក​អាច​កំណត់​ប្រព័ន្ធ​​រង្វាស់​ត្រូវ​ប្រើ ។</p>

en: Metric System
km: ប្រព័ន្ធ​រង្វាស់ ៖​

en: Imperial System
km: ប្រព័ន្ធ​អ៊ីម​ផៀរៀល

en: Byte size units:
km: ឯកតា​ទំហំ​បៃ ៖

en: <p>This changes the units used by most KDE programs to display numbers counted in bytes. Traditionally "kilobytes" meant units of 1024, instead of the metric 1000, for most (but not all) byte sizes.<ul><li>To reduce confusion you can use the recently standardized IEC units which are always in multiples of 1024.</li><li>You can also select metric, which is always in units of 1000.</li><li>Selecting JEDEC restores the older-style units used in KDE 3.5 and some other operating systems.</li></ul></p>
km: <p>ការ​ផ្លាស់ប្ដូរ​នេះ​ជា​​ឯ​កត្តា​ប្រើ​ដោយ​កម្មវិធី​ KDE ​ជា​ច្រើន​ ដើម្បី​បង្ហាញ​​​លេខ​ដែល​បាន​រាប់​​គិត​​ជា​បៃ​ ។ "គីឡូបៃ" ​ជា​ឯ​កត្តា​នៃ ១០២៤ ​ចំនួន​ជា​ម៉ែត្រ ១០០០ ទំហំ​បៃ​ជា​ច្រើន​ (ប៉ុន្តែ​មិន​ទាំងអស់)  ។<ul><li>ត្រូវ​កាត់​បន្ថយ​ភាព​មិន​ច្បាស់​ដែល​អ្នក​អាច​​ប្រើ​​ឯ​កត្តា standardized IEC បច្ចុប្បន្ន​ណាមួយ​នៅ​ក្នុង​​​ជា​ច្រើន​នៃ​ ១០២៤ ។</li><li>​អ្នក​អាច​ជ្រើស​រង្វាស់​​ ណាមួយ​ដែល​ជា​ឯ​កត្តា​នៃ ១០០០ ។</li><li>ដោយ​ជ្រើស​ការ​ស្ដារ JEDEC ឯ​កត្តា​រចនាប័ទ្ម​ដែល​ចាស់​ជាង​​ដោយ​ប្រើ​នៅ​ក្នុង​ KDE ៣.៥ និង​ប្រព័ន្ធ​ប្រតិបត្តិ​ផ្សេង​ៗ​ទៀត​មួយ​ចំនួន ។</li></ul></p>

[ctx: Unit of binary measurement]
en: IEC Units (KiB, MiB, etc)
km: ឯ​កត្តា​ IEC (គីឡូ​បៃ​ មេកាបៃ​ ។ល។)​

[ctx: Unit of binary measurement]
en: JEDEC Units (KB, MB, etc)
km: ឯ​កត្តា JEDEC (គីឡូបៃ​ មេកា​បៃ ។ល។)

[ctx: Unit of binary measurement]
en: Metric Units (kB, MB, etc)
km: ឯ​កត្តា Metric (គីឡូ​បៃ មេកា​បៃ ។ល។)

[ctx: Example test for binary unit dialect]
en: Example: 2000 bytes equals %1
km: ឧទាហរណ៍ ៖ ២០០០ បៃ ស្មើ %1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelPageSize)
en: Page size
km: ទំហំ​ទំព័រ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelMeasureSystem)
en: Measurement system
km: ប្រព័ន្ធ​រង្វាស់ ៖​

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelBinaryUnitDialect)
en: Byte size units
km: ឯកតា​ទំហំ​បៃ
