khelpcenter - en to km translation catalogue (125 entries)

en: KDE Help Center
km: មជ្ឈមណ្ឌល​ជំនួយ KDE

en: The KDE Help Center
km: មជ្ឈមណ្ឌល​ជំនួយ KDE

en: (c) 1999-2011, The KHelpCenter developers
km: រក្សា​សិទ្ធិ​ឆ្នាំ ១៩៩៩-២០១១ ដោយ​អ្នក​អភិវឌ្ឍន៍ KHelpCenter

en: Original Author
km: អ្នក​និពន្ធ​ដើម

en: Info page support
km: ការ​គាំទ្រ​ទំព័រ​ព័ត៌មាន

en: URL to display
km: URL ដែល​ត្រូវ​បង្ហាញ​

en: Top-Level Documentation
km: ឯកសារ​កម្រិត​ខ្ពស់

[ctx: Describes documentation entries that are in English]
en: English
km: អង់គ្លេស

en: Font Configuration
km: ការ​កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ​ពុម្ព​អក្សរ

en: Sizes
km: ទំហំ

[ctx: The smallest size a will have]
en: M&inimum font size:
km: ទំហំ​ពុម្ព​អក្សរ​អប្បបរមា ៖

[ctx: The normal size a font will have]
en: M&edium font size:
km: ទំហំ​ពុម្ព​អក្សរ​មធ្យម ៖

en: Fonts
km: ពុម្ព​អក្សរ​

en: S&tandard font:
km: ទំហំ​ពុម្ព​អក្សរ​ស្តង់ដារ ៖

en: F&ixed font:
km: ទំហំ​ពុម្ព​អក្សរ​ថេរ ៖

en: S&erif font:
km: ពុម្ព​អក្សរ Serif ៖

en: S&ans serif font:
km: ពុម្ព​អក្សរ Sans serif ៖

en: &Italic font:
km: ពុម្ព​អក្សរ​ទ្រេត ៖

en: &Fantasy font:
km: ពុម្ព​អក្សរ​ដែល​ចូលចិត្ត ៖

en: Encoding
km: សំណុំ​តួ​អក្សរ

en: &Default encoding:
km: សំណុំ​តួ​អក្សរ​លំនាំ​ដើម ៖

en: Use Language Encoding
km: ប្រើ​សំណុំ​តួ​អក្សរ​របស់​ភាសា

en: &Font size adjustment:
km: ការ​លៃ​តម្រូវ​ទំហំ​ពុម្ព​អក្សរ ៖

en: By Topic
km: តាម​ប្រធាន​បទ

en: Alphabetically
km: តាម​លំដាប់​អក្ខរ​ក្រម

en: Rebuilding glossary cache...
km: កំពុង​ស្ថាបនា​ឃ្លាំង​សម្ងាត់​ឡើងវិញ...

en: Rebuilding cache... done.
km: កំពុង​ស្ថាបនា​ឃ្លាំង​សម្ងាត់​ឡើង​វិញ...​បាន​ធ្វើ​រួច ។

en: Unable to show selected glossary entry: unable to open file 'glossary.html.in'!
km: មិន​អាច​បង្ហាញ​ធាតុ​របស់​សទ្ទានុក្រម​ដែល​បាន​ជ្រើស ៖ មិន​អាច​បើក​ឯកសារ 'glossary.html.in'!

en: See also:
km: មើល​ផង​ដែរ ៖

en: KDE Glossary
km: សទ្ទានុក្រម KDE

en: The fulltext search feature makes use of the ht://dig HTML search engine.
km: លក្ខណៈ​ពិសេស​ស្វែងរក​អត្ថបទ​ពេញលេញ ប្រើ​ម៉ាស៊ីន​ស្វែងរក ht://dig HTML ។ៅ

en: Information about where to get the ht://dig package.
km: ព័ត៌មាន​អំពី​កន្លែង​ដែល​ត្រូវ​យក ht://dig package ។

en: You can get ht://dig at the ht://dig home page
km: អ្នកអាច​យក​គេហទំព័រ ht://dig at the ht://dig

en: Program Locations
km: ទីតាំង​កម្មវិធី

en: htsearch:
km: htsearch ៖

en: Enter the URL of the htsearch CGI program.
km: បញ្ចូល URL របស់​កម្មវិធី CGI htsearch​ ។

en: Indexer:
km: ឧបករណ៍​កំណត់​លិបិក្រម ៖

en: Enter the path to your htdig indexer program here.
km: បញ្ចូល​ផ្លូវ​ទៅ​កម្មវិធី​បង្កើត​លិបិក្រម htdig របស់​អ្នក​នៅ​ទីនេះ ។

en: htdig database:
km: មូលដ្ឋាន​ទិន្នន័យ htdig ៖

en: Enter the path to the htdig database folder.
km: បញ្ចូល​ផ្លូវ​ទៅ​ថត​មូលដ្ឋាន​ទិន្នន័យ htdig ។

en: By Category
km: តាម​ប្រភេទ

en: Change Index Folder
km: ផ្លាស់ប្ដូរ​ថត​លិបិក្រម

en: Index folder:
km: ថត​លិបិក្រម ៖

en: Build Search Indices
km: ស្ថាបនា​លិបិក្រម​ស្វែង​រក

en: Index creation log:
km: កំណត់​ហេតុ​បង្កើត​លិបិក្រម

[ctx: Label for button to close search index progress dialog after successful completion]
en: Close
km: បិទ​

en: Index creation finished.
km: ការ​បង្កើត​លិបិក្រម​បាន​បញ្ចប់ ។

[ctx: Label for stopping search index generation before completion]
en: Stop
km: បញ្ឈប់

en: Details &lt;&lt;
km: លម្អិត &lt;&lt;

en: Details &gt;&gt;
km: លម្អិត &gt;&gt;

en: Build Search Index
km: ស្ថាបនា​លិបិក្រម​ស្វែង​រក

en: Build Index
km: ស្ថាបនា​លិបិក្រម

en: To be able to search a document, a search
    index needs to exist. The status column of the list below shows whether an index
    for a document exists.
km: ដើម្បី​អាច​រក​ឯកសារ ស្វែង​រក​
    លិបិក្រម​ដែល​ចាំបាច់​ត្រូវ​មាន ។ ជួរ​ឈរ​ស្ថានភាព​​របស់​បញ្ជី​ខាង​ក្រោម​បង្ហាញ​ថាតើ​ជា​លិបិក្រម
    សម្រាប់​ឯកសារ​ដែល​មាន ។

en: To create an index, check the box in the list and press the
    "Build Index" button.
km: ដើម្បី​បង្កើត​លិបិក្រម​មួយ ធីក​ប្រអប់​នេះ​ក្នុង​បញ្ជី និង​ចុច​
    ប៊ូតុង "ស្ថាបនា​លិបិក្រម" ។

en: Search Scope
km: វិសាល​ភាព​ស្វែង​រក

en: Status
km: ស្ថានភាព

en: Change...
km: ផ្លាស់ប្ដូរ...

en: <qt>The folder <b>%1</b> does not exist; unable to create index.</qt>
km: <qt>ថត <b>%1</b> មិន​ទាន់​មាន​ឡើយ ដូច្នេះ​មិន​អាច​បង្កើត​លិបិក្រម​បាន​ទេ ។</qt>

[ctx: Describes the status of a documentation index that is present]
en: OK
km: យល់​ព្រម​

[ctx: Describes the status of a documentation index that is missing]
en: Missing
km: បាត់

[ctx: Generic prefix label for error messages when creating documentation index, first arg is the document's identifier, second is the document's name]
en: Document '%1' (%2):
km: ឯកសារ '%1' (%2) ៖

en: No document type.
km: គ្មាន​ប្រភេទ​ឯកសារ ។

en: No search handler available for document type '%1'.
km: គ្មាន​កម្មវិធី ដោះស្រាយ​ការ​ស្វែងរក​អាច​ប្រើ​បាន សម្រាប់​ប្រភេទ​ឯកសារ '%1' ។

en: No indexing command specified for document type '%1'.
km: គ្មាន​ពាក្យ​បញ្ជា​បង្កើត​លិបិក្រម​បាន​បញ្ជាក់ សម្រាប់​ប្រភេទ​ឯកសារ '%1' ​។

en: Failed to build index.
km: បាន​បរាជ័យ ក្នុង​ការ​ស្ថាបនា​លិបិក្រម ។

en: Error executing indexing build command:
    %1
km: មាន​កំហុស ពេល​ប្រតិបត្តិ​ពាក្យ​បញ្ជា​ស្ថាបនា​លិបិក្រម ៖
    %1

en: Unable to start command '%1'.
km: មិន​អាច​ចាប់​ផ្ដើម​ពាក្យ​បញ្ជា '%1' ។

en: KHelpCenter Index Builder
km: កម្មវិធី​ស្ថាបនា​លិបិក្រម​របស់ KHelpCenter

en: (c) 2003, The KHelpCenter developers
km: រក្សា​សិទ្ធិ​ឆ្នាំ ២០០៣ ដោយ​អ្នក​បង្កើត​របស់ KHelpCenter

en: Document to be indexed
km: ឯកសារ​ត្រូវ​បាន​ដាក់​លិបិក្រម

en: Index directory
km: ថត​របស់​លិបិក្រម

note: i18n: ectx: label, entry, group (Search)
en: Path to index directory.
km: ផ្លូវ​ទៅ​ថត​លិបិក្រម ។

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Search)
en: Path to directory containing search indices.
km: ផ្លូវ​ទៅ​ថត​ដែល​មាន​លិបិក្រម​ស្វែង​រក ។

note: i18n: ectx: label, entry, group (Layout)
en: Currently visible navigator tab
km: ផ្ទាំង​កម្មវិធី​រុករក​ដែល​មើល​ឃើញ​ថ្មីៗ

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
km: កែ​សម្រួល​

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
km: មើល​

note: i18n: ectx: Menu (go)
en: &Go
km: ទៅ

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
km: របារ​ឧបករណ៍​មេ​

en: Search Error Log
km: ស្វែង​រក​កំណត់​ហេតុ​របស់​កំហុស

en: Preparing Index
km: កំពុង​រៀបចំ​លិបិក្រម

en: Ready
km: រួចរាល់

en: Previous Page
km: ទំព័រ​មុន

en: Moves to the previous page of the document
km: ផ្លាស់ទី​ទៅ​ទំព័រ​មុន​របស់​ឯកសារ

en: Next Page
km: ទំព័រ​បន្ទាប់

en: Moves to the next page of the document
km: ផ្លាស់ទី​ទៅ​ទំព័រ​បន្ទាប់​របស់​ឯកសារ

en: Table of &Contents
km: តារាង​មាតិកា

en: Table of contents
km: តារាង​មាតិកា

en: Go back to the table of contents
km: ត្រឡប់​ទៅ​តារាង​មាតិកា

en: &Last Search Result
km: លទ្ធផល​ស្វែងរក​ចុង​ក្រោយ

en: Configure Fonts...
km: កំណត់​រចនា​សម្ព័ន្ធ​ពុម្ព​អក្សរ...

en: Increase Font Sizes
km: បង្កើន​ទំហំ​ពុម្ព​អក្សរ

en: Decrease Font Sizes
km: បន្ថយ​ទំហំ​ពុម្ព​អក្សរ

en: &Search
km: ស្វែង​រក

en: &Contents
km: មាតិកា​

en: Search Options
km: ជម្រើស​ស្វែង​រក

en: G&lossary
km: សទ្ទានុក្រម

en: Start Page
km: ទំព័រ​ចាប់ផ្ដើម

en: Unable to run search program.
km: មិន​អាច​រត់​កម្មវិធី​ស្វែងរក

en: A search index does not yet exist. Do you want to create the index now?
km: មិន​ទាន់​មាន​លិបិក្រម​ស្វែងរក​នៅ​ឡើយ​ទេ ។ តើ​អ្នក​ចង់​បង្កើត​លិបិក្រម​ឥឡូវ​នេះ​ឬ​ទេ?

en: Create
km: បង្កើត

en: Do Not Create
km: កុំ​បង្កើត

en: Error: No document type specified.
km: កំហុស ៖ គ្មាន​បាន​បញ្ជាក់​ប្រភេទ​ឯកសារ ។

en: Error: No search handler for document type '%1'.
km: កំហុស ៖ គ្មាន​កម្មវិធី​ដោះស្រាយ​ការ​ស្វែង​រក សម្រាប់​ប្រភេទ​ឯកសារ '%1' ។

en: Unable to initialize SearchHandler from file '%1'.
km: មិន​អាច​ចាប់ផ្ដើម​កម្មវិធី​ដោះស្រាយ​ការ​ស្វែងរក​ពី​ឯកសារ '%1' ។

en: No valid search handler found.
km: រក​មិន​ឃើញ​កម្មវិធី ដោះស្រាយ​ការ ស្វែង​រក​ដែល​ត្រឹម​ត្រូវ ។

en: Search Results for '%1':
km: លទ្ធផល​ស្វែងរក​សម្រាប់ '%1' ៖

en: Search Results
km: លទ្ធផល​ស្វែងរក​

en: Error executing search command '%1'.
km: កំហុស​ក្នុង​ការ​ប្រតិបត្តិ​ពាក្យ​បញ្ជា​ស្វែងរក %1 ។

en: Error: %1
km: កំហុស ៖ %1

en: '%1' not found, check your installation
km: រក​មិនឃើញ '%1' ទេ ពិនិត្យ​មើល​ការ​ដំឡើង​របស់​អ្នក

en: '%1' not found, install the package containing it
km: រក​មិនឃើញ '%1' ទេ ដំឡើង​កញ្ចប់​ដែល​មាន​វា

en: No search command or URL specified.
km: គ្មាន​បាន​បញ្ជាក់​ពាក្យ​បញ្ជា ឬ URL ស្វែងរក ។

en: and
km: និង

en: or
km: ឬ

en: &Method:
km: វិធីសាស្ត្រ ៖

en: Max. &results:
km: លទ្ធផល​អតិបរមា ៖

en: &Scope selection:
km: ការ​ជ្រើស​វិសាលភាព ៖

en: Scope
km: វិសាលភាព

en: Build Search &Index...
km: ស្ថាបនា​លិបិក្រម​ស្វែងរក...

[ctx: Label for searching documentation using custom (user defined) scope]
en: Custom
km: ផ្ទាល់​ខ្លួន

[ctx: Label for searching documentation using default search scope]
en: Default
km: លំនាំ​ដើម​

[ctx: Label for searching documentation in all subsections]
en: All
km: ទាំង​អស់

[ctx: Label for scope that deselects all search subsections]
en: None
km: គ្មាន

[ctx: Label for Unknown search scope, that should never appear]
en: unknown
km: មិន​ស្គាល់

en: Copy Link Address
km: ចម្លង​អាសយដ្ឋាន​របស់​តំណ
