kurifilter - en to km translation catalogue (33 entries)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbEnableShortcuts)
en: &Enable Web shortcuts
km: បើក​ផ្លូវកាត់​បណ្ដាញ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbUseSelectedShortcutsOnly)
en: &Use preferred shortcuts only
km: ប្រើ​តែ​ផ្លូវកាត់​ដែលពេញចិត្ត

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (KLineEdit, searchLineEdit)
en: Search for shortcut
km: ស្វែងរក​ផ្លូវកាត់

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, pbNew)
en: Add a new Web shortcut
km: បន្ថែម​​​ផ្លូវកាត់​បណ្ដាញ​ថ្មី

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pbNew)
en: &New...
km: ថ្មី...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, pbChange)
en: Modify the highlighted Web shortcut
km: កែប្រែ​ផ្លូវកាត់​បណ្ដាញ​ដែលបាន​រំលេច

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pbChange)
en: Chan&ge...
km: ផ្លាស់ប្តូរ...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, pbDelete)
en: Delete the highlighted Web shortcut
km: លុប​ផ្លូវកាត់​បណ្ដាញ​ដែលបាន​រំលេច

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pbDelete)
en: De&lete
km: លុប

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, lbDefaultEngine)
en: <qt>
    Select the search engine to use for input boxes that provide automatic lookup services when you type in normal words and phrases instead of a URL. To disable this feature select <b>None</b> from the list.
    </qt>
km: <qt>
    ជ្រើស​ម៉ាស៊ីន​ស្វែងរកដែល​ត្រូវប្រើ សម្រាប់​ប្រអប់​បញ្ចូល​ដែល​ផ្ដល់សេវារកមើល​ដោយ​ស្វ័យ​ប្រវត្តិ ពេល​អ្នក​វាយ​ពាក្យ និង​ឃ្លាធម្មតា​ជំនួសឲ្យ URL មួយ ។ ដើម្បី​មិន​អនុញ្ញាត​ឲ្យ​មាន​លក្ខណៈពិសេស​នេះ ជ្រើស<b>គ្មាន</b> ពី​បញ្ជី ។
    </qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbDefaultEngine)
en: Default Web &shortcut:
km: ផ្លូវកាត់​បណ្ដាញ​លំនាំដើម ៖

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, lbDelimiter)
en: Choose the delimiter that separates the keyword from the phrase or word to be searched.
km: ជ្រើស​អ្នក​បំបែក​ដែល​បំបែក​ពាក្យ​គន្លឹះ​ពី​ឃ្លា ឬ​ពីពាក្យ​ដែល​ត្រូវ​ស្វែង​រក ។

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbDelimiter)
en: &Keyword delimiter:
km: សញ្ញា​បំបែក​ពាក្យគន្លឹះ ៖

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, cmbDelimiter)
en: Choose a delimiter to mark the Web shortcut keyword.
km: ជ្រើស​ធាតុ​កំណត់ ដើម្បី​សម្គាល់​ពាក្យ​គន្លឹះ​ផ្លូវកាត់​បណ្ដាញ ។

en: No preferred search providers were found.
km: រក​មិនឃើញ​កម្មវិធី​ផ្ដល់​ការ​ស្វែងរក​ដែល​ពេញ​ចិត្ត​ទេ ។

en: No search providers were found.
km: រក​មិនឃើញ​កម្មវិធី​ផ្ដល់​ការ​ស្វែងរក​ទេ ។

en: Search F&ilters
km: តម្រង​ស្វែងរក

en: Modify Web Shortcut
km: កែប្រែ​ផ្លូវកាត់​បណ្ដាញ

en: New Web Shortcut
km: ផ្លូវកាត់​បណ្ដាញ​ថ្មី

en: The shortcut "%1" is already assigned to "%2". Please choose a different one.
km: ផ្លូវកាត់ "%1" ត្រូវ​បានផ្ដល់រួច​ហើយ​ទៅ "%2" ។ សូម​ជ្រើស​ផ្លូវកាត់​មួយ​ផ្សេង​ទៀត ។

en: The following shortcuts are already assigned. Please choose different ones.
    %1
km: ផ្លូវ​កាត់​ដូច​ខាង​ក្រោម​ត្រូវ​បានផ្ដល់​រួច​ហើយ ។ សូម​ជ្រើស​ផ្លូវកាត់​ផ្សេង ។
    %1

en: The Shortcut URL does not contain a \{...} placeholder for the user query.
    This means that the same page is always going to be visited, regardless of the text typed in with the shortcut.
km: URL ផ្លូវកាត់​មិន​មានកន្លែង​ជំនួស \{...} សម្រាប់​សំណួរ​របស់​អ្នក​ប្រើ​ទេ ។
    នេះ​មាន​ន័យ​ថា ទំព័រ​ដដែល​នឹង​ត្រូវ​បាន​មើលជានិច្ច ទាក់ទង​នឹង​អត្ថបទ ដែលបាន​វាយ​នៅ​ក្នុង​ផ្លូវកាត់ ។

en: Keep It
km: រក្សា​វា​ទុក

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, lbName)
en: Enter the human-readable name of the search provider here.
km: បញ្ចូល​ឈ្មោះ​អ្នក​ដែល​អាច​អានបាន​នៃ​អ្នក​ផ្ដល់​ការ​ស្វែងរក​នៅទីនេះ ។

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbName)
en: Shortcut &name:
km: ឈ្មោះ​ផ្លូវកាត់

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, lbQuery) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, leQuery) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, leQuery)
en: <qt>
    Enter the URI that is used to perform a search on the search engine here.<br/>The whole text to be searched for can be specified as \{@} or \{0}.<br/>
    Recommended is \{@}, since it removes all query variables (name=value) from the resulting string, whereas \{0} will be substituted with the unmodified query string.<br/>You can use \{1} ... \{n} to specify certain words from the query and \{name} to specify a value given by 'name=value' in the user query.<br/>In addition it is possible to specify multiple references (names, numbers and strings) at once (\{name1,name2,...,"string"}).<br/>The first matching value (from the left) will be used as the substitution value for the resulting URI.<br/>A quoted string can be used as the default value if nothing matches from the left of the reference list.
    </qt>
km: <qt>
    បញ្ចូល URI ដែល​ត្រូវ​ប្រើ ដើម្បីធ្វើការ​ស្វែងរកលើម៉ាស៊ីន​ស្វែង​រកនៅទីនេះ ។​<br/>អត្ថបទ​ទាំងមូល​ដែល​ត្រូវ​ស្វែងរក​អាច​ត្រូវ​បាន​បញ្ជាក់​លម្អិត​ជា\{@} ឬ \{0}​។<br/>
    ជា​អនុសាសន៍គឺ \{@} ព្រោះ​វា​យក​អថេរ​សំណួរ​ទាំងអស់ (name=value) ចេញ​ពី​ខ្សែ​អក្សរ​លទ្ធផល ចំណែកឯ \{0} នឹង​ត្រូវ​បាន​ជំនួស​ដោយ​ខ្សែរ​អក្សរ​សំណួរ​ដែល​មិនបាន​កែប្រែ ។​<br/>អ្នក​អាច​ប្រើ \{1} ... \{n} ដើម្បី​បញ្ជាក់​លម្អិត​ពាក្យ​ជាក់លាក់​មួយពី​សំណួរ និង​ \{name} ដើម្បី​បញ្ជាក់​លម្អិត​តម្លៃ​មួយ​ដែល​បាន​ផ្ដល់​ដោយ 'name=value' ក្នុង​សំណួរ​អ្នក​ប្រើ ។ <br/>បន្ថែម​លើ​នេះ​ទៀត វា​មាន​លទ្ធភាព​អាច​បញ្ជាក់​លម្អិត​សេចក្ដីយោង​ច្រើន (ឈ្មោះ ចំនួន និង​ខ្សែ​អក្សរ) ភ្លាមៗ (\{name1,name2,...,"string"}) ។<br/>តម្លៃ​ដែល​ផ្គូផ្គង​ដំបូង (ពី​ខាង​ឆ្វេង) នឹង​ត្រូវ​បាន​ប្រើ​ជា​តម្លៃ​ជំនួស សម្រាប់​ការ​ផ្តល់លទ្ធផល URI ។<br/>ខ្សែអក្សរ​ដែល​បាន​ដកស្រង់ អាច​ត្រូវ​បាន​ប្រើ​ជា​តម្លៃ​លំនាំដើម ប្រសិនបើ​គ្មាន​អ្វី​ដូច​ទៅ​នឹង​ខាងឆ្វេង​នៃ​បញ្ជីយោង ។
    </qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbQuery)
en: Shortcut &URL:
km: URL ផ្លូវ​កាត់ ៖

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, cbCharset)
en: Select the character set that will be used to encode your search query.
km: ជ្រើស​សំណុំ​តួ​អក្សរ​ដែល​នឹង​ត្រូវ​ប្រើ ដើម្បី​បម្លែង​សំណួរ​ស្វែងរក​របស់​អ្នក​ទៅ​ជា​កូដ ។

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, leShortcut) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, leShortcut) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, lbShortcut)
en: <qt>
    The shortcuts entered here can be used as a pseudo-URI scheme in KDE. For example, the shortcut <b>av</b> can be used as in <b>av</b>:<b>my search</b>
    </qt>
km: <qt>
    ផ្លូវកាត់​ដែល​បាន​បញ្ចូល​នៅ​ទីនេះ អាច​ត្រូវ​បាន​ប្រើ​ជា​គ្រោងការណ៍ pseudo-URI ក្នុង KDE ។ ឧទាហរណ៍ ផ្លូវកាត់ <b>av</b> អាច​ត្រូវ​បាន​ប្រើ​ជា <b>av</b>៖<b>ការ​ស្វែងរក​របស់​ខ្ញុំ</b>
    </qt>do-UR

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, leName) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, leName)
en: <html><head/><body><p>Enter the human-readable name of the web shortcut here.</p></body></html>
km: <html><head/><body><p>បញ្ចូល​ឈ្មោះ​​ផ្លូវកាត់​បណ្ដាញ​​ដែល​មនុស្ស​អាច​អាន​បាន​នៅ​ទីនេះ ។</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbShortcut)
en: &Shortcuts:
km: ផ្លូវ​កាត់ ៖

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, lbCharset)
en: Select the character set that will be used to encode your search query
km: ជ្រើស​សំណុំ​តួអក្សរ​ដែល​នឹង​ត្រូវ​ប្រើ ដើម្បី​បម្លែង​សំណួរ​ស្វែងរក​របស់​អ្នក​ជា​កូដ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbCharset)
en: &Charset:
km: សំណុំ​តួអក្សរ ៖
