kmouth - en to km translation catalogue (191 entries)

en: Initial Configuration - KMouth
km: ការកំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធដើម - KMouth

en: Text-to-Speech Configuration
km: ការកំណត់​​រចនា​សម្ព័ន្ធ អត្ថបទ​ទៅ​ការ​និយាយ

en: Initial Phrase Book
km: សៀវភៅ​ឃ្លា​ដើម

en: Word Completion
km: ​ការ​បំពេញ​ពាក្យ

en: &Open as History...
km: បើក​ជា​ប្រវត្តិ...​

en: Opens an existing file as history
km: បើក​ឯកសារ​ដែល​មាន​រួច​ជា​ប្រវត្តិ

en: Save &History As...
km: រក្សាទុក​ប្រវត្តិ​ជា...

en: Saves the actual history as...
km: រក្សាទុក​ប្រវត្តិ​ពិត​ជា...

en: &Print History...
km: បោះពុម្ព​ប្រវត្តិ...

en: Prints out the actual history
km: បោះពុម្ព​ប្រវត្តិ​ពិត​ចេញ

en: Quits the application
km: ចេញ​ពី​កម្មវិធី

en: Cuts the selected section and puts it to the clipboard
km: ​កាត់​ផ្នែក​​ដែល​បាន​ជ្រើស​ ហើយ​ដាក់​វា​នៅ​ក្នុង​ក្ដារ​តម្បៀត​ខ្ទាស់

en: Cuts the selected section and puts it to the clipboard. If there is some text selected in the edit field it is placed it on the clipboard. Otherwise the selected sentences in the history (if any) are placed on the clipboard.
km: កាត់​ផ្នែក​ដែល​បាន​ជ្រើស​ ហើយ​ដាក់​វា​ទៅ​ក្តារ​តម្បៀត​ខ្ទាស់ ។ បើ​មាន​អត្ថបទ​ដែលបាន​ជ្រើស​​មួយ​ចំនួន​នៅក្នុង​វាល​កែសម្រួល នោះ​វាត្រូវបាន​ដាក់​នៅលើ​ក្តារ​តម្បៀត​ខ្ទាស់ ។ មិន​ដូច្នោះ​ទេ ប្រយោគ​ដែល​បាន​ជ្រើស​នៅ​ក្នុង​ប្រវត្តិ (បើ​មាន)​​ នឹង​​ត្រូវ​បាន​ដាក់​នៅលើ​ក្តារ​តម្បៀត​ខ្ទាស់ ។​​​

en: Copies the selected section to the clipboard
km: ​ចម្លង​ផ្នែក​ដែល​បាន​រើស​ទៅ​កាន់​ក្ដារ​តម្បៀត​ខ្ទាស់

en: Copies the selected section to the clipboard. If there is some text selected in the edit field it is copied to the clipboard. Otherwise the selected sentences in the history (if any) are copied to the clipboard.
km: ចម្លង​ផ្នែក​ដែល​បាន​ជ្រើស​ទៅ​កាន់​ក្តារ​តម្បៀត​ខ្ទាស់ ។ បើ​មាន​អត្ថបទ​ដែល​បាន​ជ្រើស​មួយ​ចំនួន​នៅ​ក្នុង​វាល​កែ​សម្រួល វា​ត្រូវ​បាន​ចម្លង​ទៅ​កាន់​ក្តារ​​តម្បៀត​​ខ្ទាស់ ។ មិន​ដូច្នោះ​ទេ ប្រយោគ​ដែល​បាន​ជ្រើស​​នៅ​ក្នុង​ប្រវត្តិ (បើ​មាន) ត្រូវ​បាន​ចម្លង​ទៅ​កាន់​ក្តារ​តម្បៀត​ខ្ទាស់ ។

en: Pastes the clipboard contents at the current cursor position into the edit field.
km: បិទ​ភ្ជាប់​មាតិកា​ក្តារ​តម្បៀត​ខ្ទាស់​នៅ​ត្រង់​ទីតាំង​ទស្សន៏​ទ្រនិច​បច្ចុប្បន្ន ​​​ចូល​ទៅ​​ក្នុង​វាល​កែ​សម្រួល ។​

[ctx: Start speaking]
en: &Speak
km: និយាយ

en: Speaks the currently active sentence(s)
km: និយាយ​ប្រយោគ​សកម្ម​បច្ចុប្បន្ន​

en: Speaks the currently active sentence(s). If there is some text in the edit field it is spoken. Otherwise the selected sentences in the history (if any) are spoken.
km: និយាយ​ប្រយោគ​សកម្ម​បច្ចុប្បន្ន ។ បើ​មាន​អត្ថបទ​ខ្លះ​ក្នុង​វាល​កែ​សម្រួល វា​ត្រូវ​បាន​និយាយ ។ មិន​ដូច្នោះ​ទេ ប្រយោគ​ដែល​បាន​ជ្រើស​ក្នុង​ប្រវត្តិ (បើ​មាន) ត្រូវ​បាន​និយាយ ។

en: &Edit...
km: ​កែ​សម្រួល...

en: Show P&hrasebook Bar
km: បង្ហាញ​របារ​សៀវភៅ​ឃ្លា

en: Enables/disables the phrasebook bar
km: បើក/បិទ របារ​សៀវភៅ​ឃ្លា

en: Enables/disables the statusbar
km: បើក/បិទ របារ​ស្ថានភាព

en: &Configure KMouth...
km: កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ​ KMouth...

en: Opens the configuration dialog
km: បើក​ប្រអប់​កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ

en: &Speak
km: និយាយ

en: Speaks the currently selected phrases in the history
km: និយាយ​ឃ្លា​ដែល​បាន​ជ្រើស​បច្ចុប្បន្ន​​នៅក្នុង​ប្រវត្តិ

en: &Delete
km: លុប

en: Deletes the currently selected phrases from the history
km: លុប​ឃ្លា​ដែល​បាន​ជ្រើស​បច្ចុប្បន្ន​​ចេញ​ពី​ប្រវត្តិ

en: Cu&t
km: ​កាត់

en: Cuts the currently selected phrases from the history and puts them to the clipboard
km: កាត់​ឃ្លា​​ដែល​បាន​ជ្រើស​បច្ចុប្បន្ន​ចេញ​ពី​ប្រវត្តិ​ ហើយ​ដាក់​វា​នៅ​ក្នុង​ក្ដារ​តម្បៀត​ខ្ទាស់

en: &Copy
km: ចម្លង

en: Copies the currently selected phrases from the history to the clipboard
km: ចម្លង​ឃ្លា​ដែល​បាន​ជ្រើស​បច្ចុប្បន្ន​ពី​ប្រវត្តិ​ទៅ​ក្ដារ​តម្បៀត​ខ្ទាស់

en: Select &All Entries
km: ជ្រើស​ធាតុ​បញ្ចូល​ទាំងអស់

en: Selects all phrases in the history
km: ជ្រើស​ឃ្លា​ទាំងអស់​ក្នុង​ប្រវត្តិ

en: D&eselect All Entries
km: ដោះ​ជ្រើស​ធាតុ​ទាំងអស់

en: Deselects all phrases in the history
km: ដោះ​ជ្រើស​ឃ្លា​ទាំងអស់​​ក្នុង​ប្រវត្តិ

[ctx: The job is done]
en: Ready.
km: ​រួចរាល់ ។

en: Opening file...
km: កំពុង​បើក​ឯកសារ...

en: Saving history with a new filename...
km: កំពុង​រក្សា​ទុក​​ប្រវត្តិ​ជាមួយ​ឈ្មោះ​ឯកសារ​ថ្មី​មួយ...

en: Printing...
km: ​កំពុង​បោះពុម្ព...

[ctx: Shutting down the application]
en: Exiting...
km: កំពុង​ចេញ...

en: Toggling menubar...
km: កំពុង​បិទ​បើក​របារ​ម៉ឺនុយ...

en: Toggling toolbar...
km: កំពុង​បិទ​បើក​របារ​ឧបករណ៏

en: Toggling phrasebook bar...
km: កំពុង​បិទ​បើក​របារ​សៀវភៅ​ឃ្លា...

en: Toggle the statusbar...
km: បិទ​បើក​របារ​ស្ថានភាព...

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
km: ឯកសារ

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
km: ​កែ​សម្រួល...

note: i18n: ectx: Menu (phrasebooks)
en: &Phrase Books
km: សៀវភៅ​ឃ្លា

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
km: ការ​កំណត់

en: A type-and-say front end for speech synthesizers
km: កម្មវិធី​ខាងមុខ វាយ​និង​និយាយ សម្រាប់​កម្មវិធី​សំយោគ​ការ​និយាយ

en: (c) 2002/2003, Gunnar Schmi Dt
km: រក្សា​សិទ្ធិ​ឆ្នាំ ២០០២/២០០៣ ដោយ Gunnar Schmi Dt

en: History file to open
km: ឯកសារ​ប្រវត្តិ​ដែល​ត្រូវ​បើក

en: Tips, extended phrase books
km: ព័ត៌មាន​ជំនួយ​ សៀវភៅ​ឃ្លា​បន្ថែម

en: Configuration
km: ការ​កំណត់​​រចនា​សម្ព័ន្ធ

en: &Preferences
km: ចំណូល​ចិត្ត

en: &Text-to-Speech
km: អត្ថបទ​ទៅ​ការ​និយាយ

en: General Options
km: ​ជម្រើស​ទូទៅ

en: KDE Text-to-Speech Daemon Configuration
km: ការ​កំណត់​រចនា​សម្ព័ន្ធ​ដេមិន អត្ថបទ​ទៅ​ការ​និយាយ KDE

en: Please decide which phrase books you need:
km: សូម​សម្រេចចិត្ត​ថាតើ​សៀវភៅ​ឃ្លា​ណាមួយ​ដែល​អ្នក​ត្រូវការ ៖

en: Book
km: សៀវភៅ

en: *.phrasebook|Phrase Books (*.phrasebook)
    *.txt|Plain Text Files (*.txt)
    *|All Files
km: *.phrasebook|សៀវភៅ​ឃ្លា (*.phrasebook)
    *.txt|ឯកសារ​អត្ថបទ​ធម្មតា (*.txt)
    *|ឯកសារ​ទាំង​អស់

en: *.txt|Plain Text Files (*.txt)
    *.phrasebook|Phrase Books (*.phrasebook)
    *|All Files
km: *.txt|ឯកសារ​អត្ថបទ​ធម្មតា (*.txt)
    *.phrasebook|សៀវភៅ​ឃ្លា (*.phrasebook)
    *|ឯកសារ​ទាំងអស់

en: The file %1 already exists. Do you want to overwrite it?
km: មាន​ឯកសារ %1 មាន​រួច​ហើយ ។ តើ​អ្នក​ចង់​សរសេរ​ជាន់​លើ​វា​ឬទេ ?

en: File Exists
km: មាន​ឯកសារ

en: &Overwrite
km: សរសេរ​ជាន់លើ

en: Your chosen filename <i>%1</i> has a different extension than <i>.phrasebook</i>. Do you wish to add <i>.phrasebook</i> to the filename?
km: ឈ្មោះ​ឯកសារ​ដែល​បាន​ជ្រើស​របស់ <i>%1</i> មាន​ផ្នែក​បន្ថែម​ខុស​ពី <i>phrasebook</i> ។ តើ​អ្នក​ចង់​បន្ថែម <i>.phrasebook</i> ទៅ​ឈ្មោះ​ឯកសារ​ដែរឬទេ ?

en: File Extension
km: ផ្នែក​បន្ថែម​ឯកសារ

en: Add
km: បន្ថែម

en: Do Not Add
km: កុំបន្ថែម

en: Your chosen filename <i>%1</i> has the extension <i>.phrasebook</i>. Do you wish to save in phrasebook format?
km: ឈ្មោះ​ឯកសារ​ដែល​បាន​ជ្រើស​របស់​អ្នក <i>%1</i> មាន​ផ្នែក​បន្ថែម <i>.phrasebook</i> ។ តើ​អ្នក​ចង់​រក្សាទុក​វា​ក្នុង​ទ្រង់ទ្រាយ phrasebook ?

en: As Phrasebook
km: ជា​សៀវភៅ​ឃ្លា

en: As Plain Text
km: ជាអត្ថបទ​ធម្មតា

en: Phrase
km: ​ឃ្លា

en: Shortcut
km: ផ្លូវកាត់

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, PhraseBookDialog)
en: Phrase Book
km: សៀវភៅ​ឃ្លា

en: &New Phrase
km: ឃ្លា​ថ្មី

en: Adds a new phrase
km: បន្ថែម​ឃ្លា​ថ្មី​មួយ

en: New Phrase &Book
km: សៀវភៅ​ឃ្លា​ថ្មី

en: Adds a new phrase book into which other books and phrases can be placed
km: បន្ថែម​សៀវភៅ​ឃ្លា​ថ្មី​ទៅ​សៀវភៅ និង​ឃ្លា​ផ្សេង​ទៀត​ដែល​អាច​ត្រូវ​បាន​ដាក់​

en: Saves the phrase book onto the hard disk
km: រក្សាទុក​សៀវភៅ​ឃ្លា​ទៅក្នុង​ថាស​រឹង

en: &Import...
km: នាំចូល...

en: Imports a file and adds its contents to the phrase book
km: នាំចូល​ឯកសារ និង​បន្ថែម​​មាតិកា​របស់​វា​ទៅ​សៀវភៅ​ឃ្លា

en: I&mport Standard Phrase Book
km: នាំចូល​សៀវភៅ​ឃ្លា​ស្តង់ដារ

en: Imports a standard phrase book and adds its contents to the phrase book
km: នាំចូល​សៀវភៅ​ឃ្លា​ស្តង់ដារ និងបន្ថែម​​មាតិកា​របស់វា​ទៅ​សៀវភៅ​ឃ្លា

en: &Export...
km: នាំចូល...

en: Exports the currently selected phrase(s) or phrase book(s) into a file
km: នាំចេញ​ទៅឃ្លា ឬ​សៀវភៅ​ឃ្លា​ដែល​បាន​ជ្រើស​បច្ចុប្បន្ន​ទៅ​ឯកសារ​​មួយ

en: Closes the window
km: បិទ​បង្អួច

en: Cuts the currently selected entries from the phrase book and puts it to the clipboard
km: កាត់​ធាតុ​ដែល​បាន​ជ្រើស​បច្ចុប្បន្ន​ពី​សៀវភៅ​ឃ្លា ហើយ​ដាក់វា​ទៅ​ក្ដារតម្បៀត​ខ្ទាស់

en: Copies the currently selected entry from the phrase book to the clipboard
km: ចម្លង​ធាតុ​ដែល​បាន​ជ្រើស​បច្ចុប្បន្ន​​ពី​សៀវភៅ​ឃ្លា​ទៅ​ក្ដារតម្បៀត​ខ្ទាស់

en: Deletes the selected entries from the phrase book
km: លុប​ធាតុ​ដែល​បាន​ជ្រើស​​ពី​សៀវភៅ​ឃ្លា

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel)
en: Text of the &phrase:
km: អត្ថបទ​របស់​​ឃ្លា ៖

en: Name of the &phrase book:
km: ឈ្មោះ​របស់​សៀវភៅ​ឃ្លា ៖

en: <qt>There are unsaved changes.<br />Do you want to apply the changes before closing the "phrase book" window or discard the changes?</qt>
km: <qt>មាន​ការ​ផ្លាស់ប្ដូរ​ដែល​មិន​បាន​រក្សាទុក ។<br />តើ​អ្នក​ចង់​អនុវត្ត​កា​រផ្លាស់ប្ដូរ​មុន​នឹង​បិទ​បង្អួច "phrase book" ឬ​បោះបង់​ការ​ផ្លាស់ប្ដូរ ?</qt>

en: Closing "Phrase Book" Window
km: បិទ​បង្អួច "សៀវភៅ​ឃ្លា"

en: (New Phrase Book)
km: (សៀវភៅ​ឃ្លា​ថ្មី)

en: (New Phrase)
km: (ឃ្លា​ថ្មី)

en: Import Phrasebook
km: នាំចូល​សៀវភៅ​ឃ្លា

en: There was an error loading file
    %1
km: ​មាន​កំហុស​មួ​យ ក្នុង​ពេល​ផ្ទុក​ឯកសារ
    %1

en: Export Phrase Book
km: នាំចេញ​សៀវភៅ​ឃ្លា

en: There was an error saving file
    %1
km: មាន​កំហុស​មួយ​ពេល​រក្សាទុក​ឯកសារ
    %1

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, phrasebox)
en: &Currently Selected Phrase or Phrase Book
km: ឃ្លា​ដែល​បាន​ជ្រើស​បច្ចុប្បន្ន​ ឬ​សៀវភៅ​ឃ្លា

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KKeySequenceWidget, keyButton)
en: By clicking on this button you can select the keyboard shortcut associated with the selected phrase.
km: ដោយ​ចុច​លើ​ប៊ូតុង​នេះ អ្នក​អាច​ជ្រើស​ផ្លូវ​កាត់​ក្ដារចុច​ដែល​បានភ្ជាប់​ជា​មួយ​ឃ្លា​ដែល​បាន​ជ្រើស ។

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, lineEdit) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel)
en: With this line edit you define the name of a sub-phrasebook or the contents of a phrase.
km: តាម​រយៈ​បន្ទាត់​កែ​សម្រួល​នេះ អ្នក​បញ្ជាក់​ឈ្មោះ​របស់​សៀវភៅ​ឃ្លា​រង ឬ​មាតិកា​របស់​ឃ្លា ។

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, noKey)
en: If you select this option then the selected phrase will not be reachable by a keyboard shortcut.
km: បើ​អ្នក​ជ្រើស​ជម្រើស​នេះ នោះ​ឃ្លា​ដែល​បាន​ជ្រើស​នឹង​មិន​អាច​សម្រេច​បាន​ដោយ​ផ្លូវកាត់​ក្តារចុច​ឡើយ ។

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, noKey)
en: &None
km: ​គ្មាន

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, customKey)
en: If you select this option then the selected phrase will be reachable by a keyboard shortcut. You can change the shortcut with the button next to this option.
km: បើ​អ្នក​ជ្រើស​ជម្រើស​នេះ នោះ​ឃ្លា​ដែល​ជ្រើស​នឹង​អាច​សម្រេ​ច​បាន​ដោយ​ផ្លូវកាត់​ក្តារចុច ។ អ្នក​អាច​ផ្លាស់ប្តូរ​ផ្លូវកាត់​ដោយ​ប៊ូតុង​ដែល​ជាប់​ជម្រើស​នេះ ។

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, customKey)
en: C&ustom
km: ​ផ្ទាល់​ខ្លួន

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, shortcutLabel)
en: Shortcut for the phrase:
km: ផ្លូវ​កាត់​សម្រាប់​ឃ្លា ៖

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QTreeView, treeView)
en: This list contains the current phrase book in a tree structure. You can select and modify individual phrases and sub phrase books
km: បញ្ជី​នេះ​មាន​សៀវភៅ​ឃ្លា​នៅ​ក្នុង​រចនាសម្ព័ន្ធ​មែកធាង ។ អ្នក​អាច​ជ្រើស និង​កែសម្រួល​ឃ្លា​ និង​ង​សៀវភៅ​ឃ្លា​រង​នីមួយៗ

en: This list contains the history of spoken sentences. You can select sentences and press the speak button for re-speaking.
km: បញ្ជី​នេះ​មាន​ប្រវត្តិ​នៃ​ប្រយោគ​ដែល​បាន​និយាយ ។ អ្នក​អាច​ជ្រើស​ប្រយោគ ហើយ​ចុច​​​ប៊ូតុង​និយាយ​សម្រាប់​និយាយ​ម្តងទៀត ។

en: Into this edit field you can type a phrase. Click on the speak button in order to speak the entered phrase.
km: ចូល​ទៅ​ក្នុង​វាល​កែ​សម្រួល​នេះ អ្នក​អាច​វាយ​ឃ្លា​មួយ ។​ ចុច​លើ​ប៊ូតុង​និយាយ ដើម្បី​និយាយ​នូវ​ឃ្លា​ដែល​បាន​បញ្ចូល ។

en: Save As
km: រក្សា​ទុក​ជា

en: *|All Files
    *.phrasebook|Phrase Books (*.phrasebook)
    *.txt|Plain Text Files (*.txt)
km: *|ឯកសារ​ទាំងអស់
    *.phrasebook|សៀវភៅ​ឃ្លា (*.phrasebook)
    *.txt|Plain ឯកសារ​អត្ថបទ (*.txt)

en: Open File as History
km: បើក​ឯកសារ​ជា​ប្រវត្តិ

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, PreferencesUI)
en: Preferences
km: ចំណូល​ចិត្ត

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, speakLabel) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, speakCombo)
en: This combo box specifies whether selected phrases of the phrase book are immediately spoken or just inserted into the edit field.
km: ប្រអប់​បន្សំ​នេះ​បញ្ជាក់​ថា​តើ​ឃ្លា​ដែល​បាន​ជ្រើស​របស់​សៀវភៅ​ឃ្លា ត្រូវ​បាន​និយាយ​ភ្លាមៗ ឬ គ្រាន់​តែ​បញ្ចូល​ក្នុង​វាល​កែ​សម្រួល ។

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, speakLabel)
en: &Selection of phrases in the phrase book:
km: ជម្រើស​នៃ​ឃ្លា​នៅ​ក្នុង​សៀវភៅ​ឃ្លា ៖

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, speakCombo)
en: Speak Immediately
km: និយាយ​ភ្លាមៗ

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, speakCombo)
en: Insert Into Edit Field
km: បញ្ចូល​ទៅក្នុង​​វាល​កែ​សម្រួល

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, closeLabel) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, closeCombo)
en: This combo box specifies whether the phrase book is automatically saved when the edit window is closed.
km: ប្រអប់​បន្សំ​នេះ​បញ្ជាក់​ថា​តើ​សៀវភៅ​ឃ្លា ត្រូវ​បាន​រក្សា​ទុក​ដោយ​ស្វ័យប្រវត្តិ ពេល​បង្អួច​កែ​សម្រួល​ត្រូវ​បាន​បិទ ។

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, closeLabel)
en: Closing the phrase &book edit window:
km: បិទ​បង្អួច​កែ​សម្រួល​​សៀវភៅ​​​ឃ្លា ៖

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, closeCombo)
en: Save Phrase Book
km: រក្សា​ទុក​សៀវភៅ​ឃ្លា

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, closeCombo)
en: Discard Changes
km: បោះចោល​ការ​ផ្លាស់ប្តូរ

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, closeCombo)
en: Ask Whether to Save
km: សួរ​ថា​តើ​ត្រូវ​រក្សា​ទុក

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, texttospeechconfigurationui)
en: Text-to-Speech
km: អត្ថបទ​ទៅ​ការ​និយាយ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, urlLabel)
en: C&ommand for speaking texts:
km: ពាក្យ​បញ្ជា​សម្រាប់​អត្ថបទ​និយាយ ៖

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, urlLabel) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KUrlRequester, urlReq)
en: This field specifies both the command used for speaking texts and its parameters. KMouth knows the following placeholders:
    %t -- the text that should be spoken
    %f -- the name of a file containing the text
    %l -- the language code
    %% -- a percent sign
km: វាល​នេះ​បញ្ជាក់​ទាំង​ពាក្យ​បញ្ជា​ដែល​ប្រើ​សម្រាប់​និយាយ​អត្ថបទ និង ប៉ារ៉ាម៉ែត្រ​របស់​វា ។KMouth ដឹង​កន្លែង​ដាក់​ខាងក្រោម ៖
    %t -- អត្ថបទ​ដែល​គួរ​និយាយ
    %f -- ឈ្មោះ​ឯកសារ​ដែល​មាន​អត្ថបទ
    %l -- កូដ​ភាសា
    %% -- សញ្ញា​ភាគរយ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, characterCodingLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, encodingLabel)
en: Character &encoding:
km: សំណុំ​តួ​អក្សរ ៖

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, characterCodingLabel) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, characterCodingBox)
en: This combo box specifies which character encoding is used for passing the text.
km: ប្រអប់​បន្សំ​នេះ​បញ្ជាក់​ថា​តើ ​សំណុំ​តួ​អក្សរ​មួយ​ណា​ដែល​ត្រូវ​ប្រើ​សម្រាប់​ញែក​អត្ថបទ ។

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, stdInButton)
en: Send the data as standard &input
km: បញ្ជូន​ទិន្នន័យ​ជា​ការ​បញ្ចូល​ស្តង់ដារ

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, stdInButton)
en: This check box specifies whether the text is sent as standard input to the speech synthesizer.
km: ប្រអប់​ធីក​នេះ​បញ្ជាក់​ថា​តើ អត្ថបទ​ដែល​ត្រូវ​ផ្ញើ​ជា​ការ​បញ្ចូល​ស្តង់ដារ ទៅ​កាន់​កម្មវិធី​សំយោគ​ការ​និយាយ ។

[ctx: Local characterset]
en: Local
km: មូលដ្ឋាន

[ctx: Latin1 characterset]
en: Latin1
km: ឡាតាំង ១

en: Unicode
km: ​យូនីកូដ

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, spellCheckBox)
en: If you select this check box the words are spell-checked before they are inserted into the new dictionary.
km: បើ​អ្នក​ជ្រើស​ប្រអប់​ធីក​នេះ នោះ​ពាក្យ​នឹង​ត្រូវ​បាន​ពិនិត្យ​អក្ខរាវិរុទ្ធ មុន​ពេល​ពួក​វា​ត្រូវ​បាន​បញ្ចូល​ទៅ​ក្នុង​វចនានុក្រម​ថ្មី ។

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, spellCheckBox)
en: C&ompare to OpenOffice.org dictionary:
km: ប្រៀបធៀប​ទៅ​វចនានុក្រម​របស់ OpenOffice.org ៖

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, encodingLabel) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, encodingCombo)
en: With this combo box you select the character encoding used to load text files. This combo box is not used for XML files or for dictionary files.
km: ជាមួយ​ប្រអប់​បន្សំ​នេះ អ្នក​ជ្រើស​សំណុំ​តួ​អក្សរ​ដែល​ប្រើ​សម្រាប់​ផ្ទុក​ឯកសារ​អត្ថបទ ។ ប្រអប់​បន្សំ​នេះ​មិន​ត្រូវ​បាន​ប្រើ​សម្រាប់​ឯកសារ XML ឬ​សម្រាប់​ឯកសារ​វចនានុក្រម​ទេ ។

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, urlLabel) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KUrlRequester, url)
en: With this input field you specify which file you want to load for creating the new dictionary.
km: ជាមួយ​វាល​បញ្ចូល​នេះ អ្នក​អាច​បញ្ជាក់​ឯកសារ​ណា​មួយ​​ដែល​អ្នក​ចង់​ផ្ទុក សម្រាប់​បង្កើត​វចនានុក្រម​ថ្មី ។

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, urlLabel)
en: &Filename:
km: ឈ្មោះ​ឯកសារ ៖

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KUrlRequester, ooDictURL)
en: With this input field you select the OpenOffice.org directory that will be used to spellcheck the words of the new dictionary.
km: ជាមួយ​វាល​បញ្ចូល​នេះ អ្នក​អាច​ជ្រើស​ថត OpenOffice.org ដែល​ត្រូវ​ពិនិត្យ​ការ​ប្រកប​ពាក្យ​របស់​វចនានុក្រម​ថ្មី ។

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, languageLabel)
en: With this combo box you decide which language should be associated with the new dictionary.
km: ជាមួយ​ប្រអប់​បន្សំ​នេះ អ្នក​អាច​សម្រេច​ថា​តើ​ភាសា​ណា​មួយ​គួរ​ភ្ជាប់​ទៅ​នឹង​វចនានុក្រម​ថ្មី ។

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, languageLabel)
en: &Language:
km: ​ភាសា ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, createButton)
en: C&reate new dictionary:
km: បង្កើត​វចនានុក្រម​ថ្មី ៖

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, createButton)
en: If you select this box a new dictionary is created by either loading a dictionary file or by counting the individual words in a text.
km: បើ​អ្នក​ជ្រើ​សប្រអប់​ធីក​នេះ វចនានុក្រម​ថ្មី​នឹង​ត្រូវ​បង្កើត​ដោយ​ផ្ទុកឯកសារ​វចនានុក្រម ឬ​ដោយ​រាប់​ពាក្យ​នីមួយៗ​ក្នុង​អត្ថបទ​មួយ ។

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, mergeButton)
en: &Merge dictionaries
km: ​បញ្ចូល​វចនានុក្រម​ចូល​គ្នា

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, mergeButton)
en: If you select this box a new dictionary is created by merging existing dictionaries.
km: បើ​អ្នក​ជ្រើស​ប្រអប់​នេះ វចនានុក្រម​ថ្មី​មួយ​នឹង​ត្រូវ​បង្កើត​ដោយ​បញ្ចូល​វចនានុក្រម​ដែល​មាន​ស្រាប់​ចូល​គ្នា ។

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, fileButton)
en: From &file
km: ​ពី​ឯកសារ

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, fileButton)
en: If you select this box a new dictionary is created by loading a file. You may either select an XML file, a standard text file or a file containing a word completion dictionary. If you select a standard text file or an XML file the frequentness of the individual words is detected by simply counting the occurrences of each word.
km: ប្រសិនបើ​អ្នក​ជ្រើស​ប្រអប់​នេះ វចនានុក្រម​ថ្មី​មួយ​នឹង​ត្រូវ​បាន​បង្កើត​ដោយ​ការផ្ទុក​ឯកសារ​មួយ ។ អ្នក​អាច​ជ្រើស​ឯកសារ XML មួយ ឯកសារ​អត្ថបទ​ស្តង់ដារមួយ ឬ ឯកសារ​មួយ​ដែល​មាន​វចនានុក្រម​បំពេញ​ពាក្យ ។ ប្រសិនបើ​អ្នក​ជ្រើស​ឯកសារ​អត្ថបទ​ស្តង់ដារមួយ ឬ ឯកសារ XML នោះ​ប្រកង់​របស់​ពាក្យ​នីមួយៗ​នឹងត្រូវ​បាន​រកឃើញ​ដោយ​រាប់​ការកើតឡើង​នៃ​ពាក្យ​នីមួយៗ ។

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kdeDocButton)
en: From &KDE documentation
km: ពី​ឯកសារ KDE

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, kdeDocButton)
en: If you select this box a new dictionary is created by parsing the KDE documentation. The frequentness of the individual words is detect by simply counting the occurrences of each word.
km: បើ​អ្នក​ជ្រើស​ប្រអប់​នេះ វចនានុក្រម​ថ្មី​មួយ​នឹង​ត្រូវ​បាន​បង្កើត​ដោយ​ការ​ញែក​ឯកសារ KDE ។ ប្រេកង់​របស់​ពាក្យ​ដោយ​ឡែកៗ ត្រូវ​បាន​រកឃើញ​តាម​រយៈ​ការកើតឡើង​នៃ​ពាក្យនីមួយៗ ។

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, directoryButton)
en: From f&older
km: ពី​ថត

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, directoryButton)
en: If you select this box a new dictionary is created by loading all files in a folder and its subdirectories.
km: បើ​អ្នកជ្រើស​ប្រអប់ធីក​នេះ វចនានុក្រម​ថ្មី​មួយ​នឹង​ត្រូវ​បាន​បង្កើត​ដោយ​ការ​ផ្ទុក​ឯកសារ​ទាំងអស់ ក្នុង​ថត​មួយ និង​ថត​រង​របស់​វា ។

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, emptyButton)
en: Create an &empty wordlist
km: បង្កើត​បញ្ជី​ពាក្យ​ទទេ

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, emptyButton)
en: If you select this box a blank dictionary without any entries is created. As KMouth automatically adds newly typed words to the dictionaries it will learn your vocabulary with the time.
km: បើ​អ្នក​ជ្រើស​ប្រអប់​ធីក​នេះ វចនានុក្រម​ទទេ​មួយ​ដែល​គ្មាន​អ្វី​សោះ​នឹង​ត្រូវ​បាន​បង្កើត ។ ពេល KMouth បន្ថែម​ពាក្យ​ដែល​បាន​វាយ​ថ្មី​ដោយ​ស្វ័យប្រវត្តិ ទៅ​វចនានុក្រម​វា​នឹង​រៀន​វាក្យសព្ទ​របស់​អ្នក​នៅ​ពេល​នោះ ។

en: Source of New Dictionary (1)
km: ប្រភព​របស់​វចនានុក្រម​ថ្មី (១)

en: Source of New Dictionary (2)
km: ប្រភព​របស់​វចនានុក្រម​ថ្មី (២)

[ctx: In which directory is the file located?]
en: &Directory:
km: ថត ៖

en: With this input field you specify which directory you want to load for creating the new dictionary.
km: ជា​មួយ​នឹង​វាល​បញ្ចូល​នេះ អ្នក​បញ្ជាក់​ថត​មួយ​ណា​ដែល​អ្នក​ចង់​ផ្ទុក ដើម្បី​បង្កើត​វចនានុក្រម​ថ្មី ។

[ctx: Latin characterset]
en: Latin1
km: ឡាតាំង ១

en: Merge result
km: បញ្ចូល​លទ្ធផល​ចូលគ្នា

[ctx: In the sense of a blank word list]
en: Empty list
km: បញ្ជីទទេ

en: KDE Documentation
km: ឯកសារ​របស់ KDE

[ctx: Default dictionary]
en: Default
km: លំនាំដើម

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, spellCheckBox)
en: If you select this check box the words from the KDE documentation are spell-checked before they are inserted into the new dictionary.
km: បើ​អ្នក​ជ្រើស​ប្រអប់​ធីក​នេះ ពាក្យ​ពី​ឯកសារ KDE នឹង​ត្រូវ​បាន​ពិនិត្យការប្រកប មុន​ពេល​ពួកវាត្រូវ​បាន​បញ្ចូល​ទៅ​ក្នុង​វចនានុក្រម​ថ្មី ។

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, languageLabel)
en: With this combo box you select which of the installed languages is used for creating the new dictionary. KMouth will only parse documentation files of this language.
km: តាម​រយៈ​ប្រអប់​បន្សំ​នេះ អ្នក​អាច​ជ្រើស​ភាសា​ដែល​បាន​ដំឡើង​មួយ​ណា ត្រូវប្រើ​សម្រាប់​បង្កើត​វចនានុក្រម​ថ្មី ។ KMouth នឹង​ញែក​តែ​ឯកសារ​របស់​ភាសា​នេះ ។

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, selectedDictionaryDetails)
en: &Selected Dictionary
km: វចនានុក្រម​ដែល​បាន​ជ្រើស

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, languageLabel)
en: With this combo box you select the language associated with the selected dictionary.
km: ជាមួយ​ប្រអប់​បន្សំ​នេះ អ្នក​អាច​ជ្រើស​ភាសា​ដែល​ភ្ជាប់​ជាមួយ​វចនានុក្រម​ដែល​បាន​ជ្រើស ។

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, dictionaryNameLabel) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, dictionaryName)
en: With this input field you specify the name of the selected dictionary.
km: ជាមួយ​វាល​បញ្ចូល​នេះ អ្នក​បញ្ជាក់​ឈ្មោះ​របស់​វចនានុក្រម​ដែល​បាន​ជ្រើស ។

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, dictionaryNameLabel)
en: &Name:
km: ​ឈ្មោះ ៖

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, addButton)
en: With this button you can add a new dictionary to the list of available dictionaries.
km: ជាមួយ​ប៊ូតុង​នេះ អ្នក​អាច​បន្ថែម​វចនានុក្រម​ថ្មី​មួយ ទៅ​កាន់​បញ្ជី​វចនានុក្រម​ដែល​មាន​ទាំងអស់ ។

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, addButton)
en: Add D&ictionary...
km: បន្ថែម​វចនានុក្រម...

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, deleteButton)
en: With this button you delete the selected dictionary.
km: ជាមួយប៊ូតុង​នេះ អ្នក​លុប​វចនានុក្រម​ដែល​បាន​ជ្រើស ។

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, deleteButton)
en: &Delete Dictionary
km: លុប​វចនានុក្រម

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, moveUpButton)
en: With this button you move the selected dictionary up.
km: ជាមួយ​ប៊ូតុង​នេះ អ្នក​ផ្លាស់ទី​វចនានុក្រម​ដែល​បាន​ជ្រើស​ឡើង​លើ ។​

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, moveUpButton)
en: Move &Up
km: ​ផ្លាស់ទី​ឡើង​លើ

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, moveDownButton)
en: With this button you move the selected dictionary down.
km: ជាមួយ​ប៊ូតុង​នេះ អ្នក​ផ្លាស់ទី​វចនានុក្រម​ដែល​បាន​ជ្រើស​ចុះក្រោម ។

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, moveDownButton)
en: &Move Down
km: ផ្លាស់ទី​ចុះ​ក្រោម

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, exportButton)
en: With this button you export the selected dictionary to a file.
km: ជាមួយ​ប៊ូតុង​នេះ អ្នក​នាំចេញ​វចនានុក្រម​ដែល​បាន​ជ្រើស​ទៅ​ឯកសារ​មួយ ។

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, exportButton)
en: &Export Dictionary...
km: នាំ​ចេញ​វចនានុក្រម...​

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QTableView, dictionaryView)
en: This list contains all available dictionaries for the word completion. KMouth will display a combo box next to the edit field in the main window if this list contains more than one dictionary. You can use this combo box in order to select the dictionary that actually gets used for the word completion.
km: បញ្ជី​នេះ​មាន​វចនានុក្រម​ដែល​អាច​រកបាន​ទាំងអស់ សម្រាប់​ការបំពេញ​ពាក្យ ។ KMouth នឹង​បង្ហាញ​ប្រអប់​បន្សំ​ដែល​នៅ​ជាប់​នឹង​វាល​កែ​សម្រួល​ក្នុង​បង្អួច​មេ បើ​បញ្ជី​នេះ​មាន​វចនានុក្រម​ច្រើន​ជាង​មួយ ។ អ្នក​អាច​ប្រើ​ប្រអប់​បន្សំ​នេះ​ ដើម្បី​ជ្រើស​វចនានុក្រម​ដែល​ងាយស្រួល​ក្នុង​ការ​បំពេញ​ពាក្យ ។

en: Dictionary
km: វចនានុក្រម

en: Language
km: ​ភាសា

en: without name
km: គ្មាន​ឈ្មោះ

en: Export Dictionary
km: នាំចេញ​ថត​

en: Creating Word List
km: បង្កើត​បញ្ជី​ពាក្យ

en: Parsing the KDE documentation...
km: កំពុង​ញែក​ឯកសារ​របស់ KDE...

en: Merging dictionaries...
km: កំពុង​បញ្ចូល​វចនានុក្រម​ចូល​គ្នា...

en: Parsing file...
km: កំពុង​ញែក​ឯកសារ...

en: Parsing directory...
km: កំពុង​ញែក​ថត​...

en: Performing spell check...
km: កំពុង​អនុវត្ត​ការ​ពិនិត្យ​អក្ខរាវិរុទ្ធ...
