ksirkskineditor - en to km translation catalogue (256 entries)

en: Error: no player to destroy
km: កំហុស​ ៖ គ្មាន​អ្នក​លេង​ណា​ម្នាក់​ត្រូវ​បាន​កម្ទេច​ទេ​

en: KsirK - Goal Display
km: KsirK - ការ​បង្ហាញ​គោល​ដៅ

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDockWidget, KsirkContinentDefinition)
en: Continent
km: ទ្វីប​

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Bonus:
km: ពិន្ទុ​បន្ថែម​ ៖

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KIntNumInput, bonus)
en: Number of bonus points when owning the full continent
km: ចំនួន​ពិន្ទុ​បន្ថែម​ នៅ​ពេល​ក្លាយ​ជា​ម្ចាស់​ទ្វីប​ទាំង​មូល​

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KIntNumInput, bonus)
en: Number of bonus points when owning the full continent.
    
    At the end of each turn a number of armies is distributed to each player. If one player owns all the countries of this continent, he/she gains this bonus.
    
    The bonus should be proportional to the continent's size and to the difficulty to conquer it or to keep it.
km: ចំនួន​ពិន្ទុ​បន្ថែម​ នៅ​ពេល​ក្លាយ​ជា​ម្ចាស់​ទ្វីប​ទាំង​មូល​ ។
    
    កង​ទ័ព​មួយ​ចំនួន​នឹង​ត្រូវ​ចែក​ចាយ​ទៅ​ឲ្យ​អ្នក​លេង​ម្នាក់​ៗ​នៅ​ពេល​បញ្ចប់​វេន​នីមួយ​ ៗ ។ បើ​ អ្នក​លេង​​ម្នាក់​ក្លាយ​ជា​ម្ចាស់​ប្រទេស​ទាំង​អស់​នៅ​ក្នុង​ទ្វីប​នេះ​ គេ​នឹង​ទទួល​បាន​ ពិន្ទុ​បន្ថែម​នេះ​ ។
    
    ពិន្ទុ​បន្ថែម​នេះ​គួរ​តែ​សមាមាត្រ​​ទៅ​នឹង​ទំហំ​របស់​ទ្វីប​ និង​ទៅ​នឹង​ ភាព​ពិបាក​ក្នុង​ការ​ច្បាំង​យក​វា​ ឬ​ក្នុង​ការ​ការ​ពារ​វា​ ។

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KPushButton, selectcountriesbutton)
en: Select the countries contained in this continent
km: ជ្រើស​ប្រទេស​ដែល​មាន​នៅ​ក្នុង​ទ្វីប​នេះ​

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, selectcountriesbutton)
en: Click here to select the countries contained in this continent.
    
    A list of all the world's countries will be shown and you will be able to select the countries using the mouse and the Ctrl and Shift keys.
km: ចុច​នៅ​ទី​នេះ​ ដើម្បី​ជ្រើស​ប្រទេស​ដែល​មាន​នៅ​ក្នុង​ទ្វីប​នេះ​ ។
    
    បញ្ជី​ឈ្មោះ​របស់​ប្រទេស​ក្នុង​ពិភព​លោក​នឹង​ត្រូវ​បង្ហាញ ហើយ​អ្នក​​នឹង​អាច​ ជ្រើស​ប្រទេស​នានា​ដោយ​ប្រើ​កណ្ដុរ​ និង​គ្រាប់​ចុច​ បញ្ជា និង​ប្ដូរ​ ។

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, selectcountriesbutton)
en: Countries:
km: ប្រទេស​ ៖

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QListWidget, countrieslist)
en: Continent's countries
km: ប្រទេស​នៅ​ក្នុង​ទ្វីប​

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QListWidget, countrieslist)
en: This is the list of countries currently forming this continent.
km: នេះ​គឺ​ជា​បញ្ជី​ឈ្មោះ​ប្រទេស​ដែល​បច្ចុប្បន្ន​កំពុង​តែ​បង្កើត​ទ្វីប​នេះ​ ។

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDockWidget, KsirkCountryDefinition)
en: Country
km: ប្រទេស

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Flag:
km: ទង់ជាតិ​ ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Anchor:
km: យុថ្កា​ ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Center:
km: ចំណុច​កណ្ដាល​​ ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Infantry:
km: ទ័ព​ថ្មើរ​ជើង​ ៖

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KIntNumInput, infantryx)
en: Infantry's sprite top left point x-coordinate
km: កូអរ​ដោនេ​ x​ ចំណុច​ខាង​ឆ្វេង​ផ្នែក​ខាង​លើ​ sprite  របស់​​​ទ័ព​ថ្មើរ​ជើង

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KIntNumInput, infantryx)
en: Infantry's sprite top left point x-coordinate.
    
    This is given relatively to the top left of the map, sized as defined in the main skin definition widget.
    
    This value will be automatically updated if you move the infantry.
km: កូអរដោនេ​ x ចំណុច​ខាង​ឆ្វេង​ផ្នែក​ខាង​លើ​ sprite របស់​​ទ័ព​ថ្មើរ​ជើង​ ។
    
    វា​ត្រូវ​បាន​​ផ្ដល់​ទំនាក់​ទំនង​ជាមួយ​ផែន​ទី​នៅ​ខាង​ឆ្វេង​ផ្នែក​ខាង​លើ​ ដែល​ត្រូវ​បាន​ដាក់​ទំហំ​ដូច​ដែល​បាន​កំណត់​នៅ​ក្នុង​ ធាតុ​ក្រាហ្វិក​និយម​ន័យ​ស្បែក​មេ​ ។
    
    តម្លៃ​នេះ​នឹង​ត្រូវ​ធ្វើ​បច្ចុប្បន្នភាព​​ដោយ​ស្វ័យ​ប្រវត្តិ​ បើ​អ្នក​ផ្លាស់​ទី​​​ទ័ព​ថ្មើរ​ជើង​ ។

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KIntNumInput, infantryy)
en: Infantry's sprite top left point y-coordinate
km: កូអរដោនេ y ចំណុច​ឆ្វេង​ផ្នែក​ខាង​លើ​ sprite របស់​​​ទ័ព​ថ្មើរ​ជើង

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KIntNumInput, infantryy)
en: Infantry's sprite top left point y-coordinate.
    
    This is given relatively to the top left of the map, sized as defined in the main skin definition widget.
    
    This value will be automatically updated if you move the infantry by drag and drop.
km: កូអរ​ដោនេ y ចំណុច​ខាង​​ឆ្វេង​ផ្នែក​ខាង​លើ​  sprite របស់​​​ទ័ព​ថ្មើរ​ជើង​ ។
    
    វា​ត្រូវ​បាន​​ផ្ដល់​ទំនាក់​ទំនង​ជាមួយ​ផែន​ទី​នៅ​ខាង​ឆ្វេង​ផ្នែក​ខាង​លើ​ ដែល​ត្រូវ​បាន​ដាក់​ទំហំ​ដូច​ដែល​បាន​កំណត់​នៅ​ក្នុង​ ធាតុ​ក្រាហ្វិក​និយម​ន័យ​ស្បែក​មេ​ ។
    
    តម្លៃ​នេះ​នឹង​ត្រូវ​ធ្វើ​បច្ចុប្បន្នភាព​​ដោយ​ស្វ័យ​ប្រវត្តិ​ បើ​អ្នក​ផ្លាស់​ទី​​ទ័ព​ថ្មើរ​​ជើង​ដោយ​ អូស​ និង​ទម្លាក់​ ។

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Cavalry:
km: ទ័ព​សេះ​ ៖

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KIntNumInput, cavalryx)
en: Cavalry's sprite top left point x-coordinate
km: កូអរ​ដោនេ x ចំណុច​ខាង​ឆ្វេង​ផ្នែក​ខាង​លើ​ sprite របស់​ទ័ព​សេះ

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KIntNumInput, cavalryx)
en: Cavalry's sprite top left point x-coordinate.
    
    This is given relatively to the top left of the map, sized as defined in the main skin definition widget.
    
    This value will be automatically updated if you move the cavalry.
km: កូអរ​ដោនេ​ x ចំណុច​ខាង​ឆ្វេង​ផ្នែក​ខាង​លើ​ sprite របស់​ទ័ព​សេះ​ ។
    
    វា​ត្រូវ​បាន​​ផ្ដល់​ទំនាក់​ទំនង​ជាមួយ​ផែន​ទី​នៅ​ខាង​ឆ្វេង​ផ្នែក​ខាង​លើ​ ដែល​ត្រូវ​បាន​ដាក់​ទំហំ​ដូច​ដែល​បាន​កំណត់​នៅ​ក្នុង​ ធាតុ​ក្រាហ្វិកនិយម​ន័យ​ស្បែក​មេ​ ។
    
    តម្លៃ​នេះ​នឹង​ត្រូវ​ធ្វើ​បច្ចុប្បន្នភាព​​ដោយ​ស្វ័យ​ប្រវត្តិ​ បើ​អ្នក​ផ្លាស់​ទី​ទ័ព​សេះ ។

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KIntNumInput, cavalryy)
en: Cavalry's sprite top left point y-coordinate
km: កូអរដោនេ​ y ចំណុច​ខាង​ឆ្វេង​ផ្នែក​ខាង​លើ​ sprite របស់​ទ័ព​សេះ

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KIntNumInput, cavalryy)
en: Cavalry's sprite top left point y-coordinate.
    
    This is given relatively to the top left of the map, sized as defined in the main skin definition widget.
    
    This value will be automatically updated if you move the cavalry by drag and drop.
km: កូអរដោនេ​ y ចំណុច​ខាង​ឆ្វេង​ផ្នែក​ខាង​លើ​ sprite របស់​ទ័ព​សេះ ។
    
    វា​ត្រូវ​បាន​​ផ្ដល់​ទំនាក់​ទំនង​ជាមួយ​ផែន​ទី​នៅ​ខាង​ឆ្វេង​ផ្នែក​ខាង​លើ​ ដែល​ត្រូវ​បាន​ដាក់​ទំហំ​ដូច​ដែល​បាន​កំណត់​នៅ​ក្នុង​ ធាតុ​ក្រាហ្វិកនិយម​ន័យ​​​ស្បែក​មេ​ ។
    
    តម្លៃ​នេះ​នឹង​ត្រូវ​ធ្វើ​បច្ចុប្បន្នភាព​​ដោយ​ស្វ័យ​ប្រវត្តិ​ បើ​អ្នក​ផ្លាស់​ទី​ទ័ព​សេះ​ដោយ​អូស​ និង​​ទម្លាក់​ ។

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_12)
en: Cannon:
km: កាំ​ភ្លើង​ធំ​ ៖

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KIntNumInput, cannony)
en: Cannon's sprite top left point y-coordinate
km: កូអរ​ដោនេ​ y ចំណុច​ខាង​ឆ្វេង​​ផ្នែក​ខាង​លើ​ sprite របស់​កាំ​ភ្លើង​ធំ

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KIntNumInput, cannony)
en: Cannon's sprite top left point y-coordinate.
    
    This is given relatively to the top left of the map, sized as defined in the main skin definition widget.
    
    This value will be automatically updated if you move the cannon by drag and drop.
km: កូអរដោនេ  y ចំណុច​ខាង​ឆ្វេង​​ផ្នែក​ខាង​លើ​ sprite របស់​កាំ​ភ្លើង​ធំ​ ។
    
    វា​ត្រូវ​បាន​​ផ្ដល់​ទំនាក់​ទំនង​ជាមួយ​ផែន​ទី​នៅ​ខាង​ឆ្វេង​ផ្នែក​ខាង​លើ​ ដែល​ត្រូវ​បាន​ដាក់​ទំហំ​ដូច​ដែល​បាន​កំណត់​នៅ​ក្នុង​ ធាតុ​ក្រាហ្វិក​និយម​ន័យ​​​ស្បែក​មេ​ ។
    
    តម្លៃ​នេះ​នឹង​ត្រូវ​ធ្វើ​បច្ចុប្បន្នភាព​​ដោយ​ស្វ័យ​ប្រវត្តិ​ បើ​អ្នក​ផ្លាស់​ទី​កាំភ្លើង​ធំ​ដោយ​អូស​ និង​ ទម្លាក់​ ។

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KIntNumInput, cannonx)
en: Cannon's sprite top left point x-coordinate
km: កូអរដោនេ x ចំណុច​ខាង​ឆ្វេង​ផ្នែក​ខាង​លើ​ sprite របស់​កាំ​ភ្លើង​ធំ​

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KIntNumInput, cannonx)
en: Cannon's sprite top left point x-coordinate.
    
    This is given relatively to the top left of the map, sized as defined in the main skin definition widget.
    
    This value will be automatically updated if you move the cannon.
km: កូអរដោនេ​ x ចំណុច​ខាង​ឆ្វេង​ផ្នែក​ខាងលើ​  sprite របស់​កាំ​ភ្លើង​ធំ​ ។
    
    វា​ត្រូវ​បាន​​ផ្ដល់​ទំនាក់​ទំនង​ជាមួយ​ផែន​ទី​នៅ​ខាង​ឆ្វេង​ផ្នែក​ខាង​លើ​ ដែល​ត្រូវ​បាន​ដាក់​ទំហំ​ដូច​ដែល​បាន​កំណត់​នៅ​ក្នុង​ ធាតុ​ក្រាហ្វិក​និយម​ន័យ​​ស្បែក​មេ​ ។
    
    តម្លៃ​នេះ​នឹង​ត្រូវ​ធ្វើ​បច្ចុប្បន្នភាព​​ដោយ​ស្វ័យ​ប្រវត្តិ​ បើ​អ្នក​ផ្លាស់​ទី​កាំ​ភ្លើង​ធំ ។

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KIntNumInput, centery)
en: Point around which the country name is drawn y-coordinate
km: ចំណុច​ជុំ​វិញ​ដែល​​ឈ្មោះ​ប្រទេស​ត្រូវ​បាន​គូស​កូអរដោនេ​ y

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KIntNumInput, centery)
en: Point around which the country name is drawn y-coordinate.
    
    Note that this point should be located inside the limits of the country on the map mask.
    
    This is given relatively to the top left of the map, sized as defined in the main skin definition widget.
    
    This value will be automatically updated if you move the country name by dragging and dropping its target icon.
km: ចំណុច​ជុំ​វិញ​ដែល​ឈ្មោះ​ប្រទេស​ត្រូវ​គូស​កូអរដោនេ  y ។
    
    ចំណាំ​ថា​ គួរ​តែ​ដាក់​ទីតាំង​ចំណុច​នេះ​នៅ​ខាង​ក្នុង​ដែន​កំណត់​របស់​ប្រទេស​លើ​ របាំង​ផែន​ទី​ ។
    
    វា​ត្រូវ​បាន​​ផ្ដល់​ទំនាក់​ទំនង​ជាមួយ​ផែន​ទី​នៅ​ខាង​ឆ្វេង​ផ្នែក​ខាង​លើ​ ដែល​ត្រូវ​បាន​ដាក់​ទំហំ​ដូច​ដែល​បាន​កំណត់​នៅ​ក្នុង​ ធាតុ​ក្រាហ្វិក​និយម​ន័យ​​​ស្បែក​មេ​ ។
    
    តម្លៃ​នេះ​នឹង​ត្រូវ​ធ្វើ​បច្ចុប្បន្នភាព​​ដោយ​ស្វ័យ​ប្រវត្តិ​ បើ​អ្នក​ផ្លាស់​ទី​ឈ្មោះ​ប្រទេស​ដោយ​ ការ​អូស​ និង​ទម្លាក់​រូប​តំណាង​គោល​ដៅ​របស់​វា​ ។

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KIntNumInput, centerx)
en: Point around which the country name is drawn x-coordinate
km: ចំណុច​ជុំ​វិញ​ដែល​ឈ្មោះ​ប្រទេស​ត្រូវ​គូស​កូអរដោនេ​ x

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KIntNumInput, centerx)
en: Point around which the country name is drawn x-coordinate.
    
    Note that this point should be located inside the limits of the country on the map mask.
    
    This is given relatively to the top left of the map, sized as defined in the main skin definition widget.
    
    This value will be automatically updated if you move the country name by dragging and dropping its target icon.
km: ចំណុច​ជុំ​វិញ​ដែល​ឈ្មោះ​ប្រទេស​ត្រូវ​គូស​កូអរដោនេ​ x ។
    
    ចំណាំ​ថា​ ចំណុច​នេះ​គួរ​តែ​ត្រូវ​ដាក់​ឲ្យ​ស្ថិត​នៅ​ខាង​ក្នុង​ដែន​កំណត់​របស់​ប្រទេស​លើ​ របាំង​ផែន​ទី​ ។
    
    វា​ត្រូវ​បាន​​ផ្ដល់​ទំនាក់​ទំនង​ជាមួយ​ផែន​ទី​នៅ​ខាង​ឆ្វេង​ផ្នែក​ខាង​លើ​ ដែល​ត្រូវ​បាន​ដាក់​ទំហំ​ដូច​ដែល​បាន​កំណត់​នៅ​ក្នុង​ ធាតុ​ក្រាហ្វិក​និយម​ន័យ​ស្បែក​មេ​ ។
    
    តម្លៃ​នេះ​នឹង​ត្រូវ​ធ្វើ​​បច្ចុប្បន្នភាព​​ដោយ​ស្វ័យ​ប្រវត្តិ​ បើ​អ្នក​ផ្លាស់​ទី​ឈ្មោះ​ប្រទេស​ ដោយ​ ការ​អូស​ និង​ទម្លាក់​រូប​តំណាង​គោល​ដៅ​របស់​វា​ ។

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KIntNumInput, anchory)
en: Center of the highlighting y-coordinate
km: ចំណុច​កណ្ដាល​របស់​កូអរដោនេ​ y ដែល​បាន​បន្លិច​

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KIntNumInput, anchory)
en: Center of the highlighting y-coordinate.
    
    This is given relatively to the top left of the map, sized as defined in the main skin definition widget.
    
    This value will be automatically updated if you move the highlighting by dragging and dropping its cross icon.
km: ចំណុច​កណ្ដាល​របស់​កូអរដោនេ​ y  ដែល​បាន​បន្លិច​ ។
    
    វា​ត្រូវ​បាន​​ផ្ដល់​ទំនាក់​ទំនង​ជាមួយ​ផែន​ទី​នៅ​ខាង​ឆ្វេង​ផ្នែក​ខាង​លើ​ ដែល​ត្រូវ​បាន​ដាក់​ទំហំ​ដូច​ដែល​បាន​កំណត់​នៅ​ក្នុង​ ធាតុ​ក្រាហ្វិក​និយម​ន័យ​ស្បែក​មេ​ ។
    
    តម្លៃ​នេះ​នឹង​ត្រូវ​ធ្វើ​បច្ចុប្បន្នភាព​​ដោយ​ស្វ័យ​ប្រវត្តិ​ បើ​អ្នក​ផ្លាស់​ទី​បន្លិច​ដោយ​ ការ​អូស និង​ទម្លាក់​រូប​តំណាង​យោង​របស់​វា​ ។

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KIntNumInput, anchorx)
en: Center of the highlighting x-coordinate
km: ចំណុច​កណ្ដាល​របស់​កូអរដោនេ​ x  ដែល​បាន​បន្លិច

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KIntNumInput, anchorx)
en: Center of the highlighting x-coordinate.
    
    This is given relatively to the top left of the map, sized as defined in the main skin definition widget.
    
    This value will be automatically updated if you move the highlighting by dragging and dropping its cross icon.
km: ចំណុច​កណ្ដាល​របស់​កូអរដោនេ​ x ដែល​បាន​បន្លិច​ ។
    
    វា​ត្រូវ​បាន​​ផ្ដល់​ទំនាក់​ទំនង​ជាមួយ​ផែន​ទី​នៅ​ខាង​ឆ្វេង​ផ្នែក​ខាង​លើ​ ដែល​ត្រូវ​បាន​ដាក់​ទំហំ​ដូច​ដែល​បាន​កំណត់​នៅ​ក្នុង​ ធាតុ​ក្រាហ្វិក​និយម​ន័យ​ស្បែក​មេ​ ។
    
    តម្លៃ​នេះ​នឹង​ត្រូវ​ធ្វើ​បច្ចុប្បន្នភាព​​ដោយ​ស្វ័យ​ប្រវត្តិ​ បើ​អ្នក​ផ្លាស់​ទី​បន្លិច​ដោយ​ អូស​ និង​ទម្លាក់​រូប​តំណាង​យោង​របស់​វា​ ។

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KIntNumInput, flagy)
en: Flag's sprite top left point y-coordinate
km: កូអរដោនេ​ y ចំណុច​ខាង​ឆ្វេង​ផ្នែក​ខាង​លើ​ sprite របស់​ទង់​​ជាតិ​ ។

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KIntNumInput, flagy)
en: Flag's sprite top left point y-coordinate.
    
    This is given relatively to the top left of the map, sized as defined in the main skin definition widget.
    
    This value will be automatically updated if you move the flag by drag and drop.
km: កូអរដោនេ​ y ចំណុច​ខាង​ឆ្វេង​ផ្នែក​ខាង​លើ​ sprite របស់​ទង់ជាតិ​​​​ ។
    
    វា​ត្រូវ​បាន​​ផ្ដល់​ទំនាក់​ទំនង​ជាមួយ​ផែន​ទី​នៅ​ខាង​ឆ្វេង​ផ្នែក​ខាង​លើ​ ដែល​ត្រូវ​បាន​ដាក់​ទំហំ​ដូច​ដែល​បាន​កំណត់​នៅ​ក្នុង​ ធាតុ​ក្រាហ្វិក​និយម​ន័យ​ស្បែក​មេ​ ។
    
    តម្លៃ​នេះ​នឹង​ត្រូវ​ធ្វើ​បច្ចុប្បន្នភាព​​​​ដោយ​ស្វ័យ​ប្រវត្តិ បើ​អ្នក​ផ្លាស់​ទី​ទង់ជាតិ​​​ ដោយ​អូស​ និង​​ទម្លាក់​ ។

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KIntNumInput, flagx)
en: Flag's sprite top left point x-coordinate
km: កូអរដោនេ​ x ចំណុច​ខាង​ឆ្វេង​ផ្នែក​ខាង​លើ​ sprite របស់​ទង់​ជាតិ

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KIntNumInput, flagx)
en: Flag's sprite top left point x-coordinate.
    
    This is given relatively to the top left of the map, sized as defined in the main skin definition widget.
    
    This value will be automatically updated if you move the flag by drag and drop.
km: កូអរដោនេ​ x ចំណុច​ខាង​​ឆ្វេង​ផ្នែក​ខាង​លើ​ sprite របស់​ទង់ជាតិ ។
    
    វា​ត្រូវ​បាន​​ផ្ដល់​ទំនាក់​ទំនង​ជាមួយ​ផែន​ទី​នៅ​ខាង​ឆ្វេង​ផ្នែក​ខាង​លើ​ ដែល​ត្រូវ​បាន​ដាក់​ទំហំ​ដូច​ដែល​បាន​កំណត់​នៅ​ក្នុង​ ធាតុ​ក្រាហ្វិក​និយម​ន័យ​ស្បែក​មេ​ ។
    
    តម្លៃ​នេះ​នឹង​ត្រូវ​ធ្វើ​បច្ចុប្បន្នភាព​​ដោយ​ស្វ័យ​ប្រវត្តិ​ បើ​អ្នក​ផ្លាស់​ទី​ទង់​​​ជាតិ​ដោយ​អូស​ និង​ ទម្លាក់​ ។

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KPushButton, neighboursbutton)
en: Select this country's neighbors
km: ជ្រើស​ប្រទេស​ជិត​ខាង​របស់​ប្រទេស​នេះ​

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, neighboursbutton)
en: Click here to select this country's neighbors.
    
    A list of all the world's countries will be shown and you will be able to select the countries using the mouse and the Ctrl and Shift keys.
km: ចុច​ទី​នេះ​ ដើម្បី​ជ្រើស​ប្រទេស​ជិត​ខាង​របស់​ប្រទេស​នេះ​ ។
    
    បញ្ជី​ឈ្មោះ​របស់​ប្រទេស​ក្នុង​ពិភព​លោក​នឹង​ត្រូវ​បង្ហាញ ហើយ​អ្នក​នឹង​អាច​ ជ្រើស​ប្រទេស​ ដោយ​ប្រើ​កណ្ដុរ​ និង​គ្រាប់​ចុច​​ បញ្ជា និង​ ប្ដូរ​ បាន​ ។

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, neighboursbutton)
en: Neighbors:
km: ប្រទេស​ជិត​ខាង ៖

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QListWidget, neighbourslist)
en: This country's neighbors
km: ប្រទេស​ជិត​ខាង​របស់​ប្រទេស​នេះ​

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QListWidget, neighbourslist)
en: This is the list of countries currently considered as neighbors of this country.
km: នេះ​គឺ​ជា​បញ្ជី​ឈ្មោះ​របស់​ប្រទេស​នានា​ដែល​បច្ចុប្បន្ន​ត្រូវ​បាន​ចាត់​ទុក​ថា​ជា​ប្រទេស​ជិត​ខាង​របស់​ប្រទេសនេះ​ ។

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDockWidget, KsirkGoalDefinition)
en: Goal
km: គោល​ដៅ

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Goal Type
km: ប្រភេទ​គោល​ដៅ​

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, worldtype) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, worldtype)
en: Conquer all the world
km: ច្បាំង​យក​ពិភព​លោក​ទាំង​មូល​

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, worldtype)
en: World conquest
km: ការ​ច្បាំង​យក​ពិភព​លោក​

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, playertype)
en: Eliminate a given player
km: លុប​ចោល​អ្នក​លេង​ដែល​បាន​ផ្ដល់​ឲ្យ

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, playertype)
en: <p>Eliminate a given player. If it is eliminated by another one, you will fall back to a <emphasis>Countries</emphasis> type of goal.</p>
km: <p>លុប​ចោល​អ្នក​លេង​ដែល​បាន​ផ្ដល់​ឲ្យ​ ។ បើ​វា​ត្រូវ​បាន​លុប​​ចោល​ដោយ​អ្នក​ផ្សេង​ទៀត​  អ្នក​នឹង​ ធ្លាក់​ត្រឡប់​ទៅ​កាន់​ <emphasis>ប្រទេស​</emphasis> ប្រភេទ​គោល​ដៅ​ ។</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, playertype)
en: Player
km: អ្នក​លេង

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, countriestype)
en: Conquer a given number of countries
km: ច្បាំង​​យក​​ប្រទេស​​មួយ​ចំនួន​ដែល​បាន​ផ្ដល់​ឲ្យ​

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, countriestype)
en: Conquer a given number of countries.
    
    You can also make the player to have to put a given number of armies on each country.
km: ច្បាំង​យក​​ប្រទេស​មួយ​ចំនួន​​ដែល​បាន​ផ្ដល់​ឲ្យ​ ។
    
    អ្នក​ក៏​អាច​ធ្វើ​ឲ្យ​អ្នក​លេង ​ដាក់​​ទ័ព​មួយ​ចំនួន​ដែល​បាន​ផ្ដល់​ឲ្យ​​​នៅ​ក្នុង​​ ប្រទេស​មួយ​ចំនួន​ផង​ដែរ​ ។

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, countriestype) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabCountries)
en: Countries
km: ប្រទេស

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, continentstype)
en: Conquer a given list of continents
km: ច្បាំង​យក​បញ្ជី​ឈ្មោះ​ទ្វីប​ដែល​បាន​ផ្ដល់​ឲ្យ

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, continentstype)
en: Conquer a given list of continents. You can also let the player choose one of their target continents.
km: ច្បាំង​យក​បញ្ជី​ឈ្មោះ​ទ្វីប​ដែល​បាន​ផ្ដល់​ឲ្យ​ ។ អ្នក​ក៏​អាច​អនុញ្ញាត​ឲ្យ​អ្នក​លេង​ជ្រើស​ទ្វីប​ មួយ​ដែល​ជា​គោល​ដៅ​របស់​ពួក​គេ​ផង​ដែរ​ ។

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, continentstype) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabContinents)
en: Continents
km: ទ្វីប

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Description:
km: សេចក្ដី​ពិពណ៌នា ៖

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QTextEdit, description)
en: Text describing the goal
km: អត្ថបទ​ដែល​ពិពណ៌នា​ពី​គោលដៅ

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QTextEdit, description)
en: <p>Text describing the goal. It should include several placeholders for various data depending on the goal type:</p><ul><li><i>World Conquest</i>: none</li><li><i>Player</i>: one for the player name and one for the number of countries fallback</li><li><i>Countries</i>: one for the number of countries and possibly a second one for the number of armies to put on each country</li><li><i>Continents</i>: one for each continent to conquer</li></ul>
km: <p>អត្ថបទ​ដែល​ពិពណ៌នា​អំពី​គោល​ដៅ ។ វា​គួរ​​តែ​រួម​បញ្ចូល​កន្លែង​ដាក់​បី​បួន​សម្រាប់​ ទិន្នន័យ​​ផ្សេង​ៗ​ដែល​ពឹង​ផ្អែក​ទៅ​លើ​ប្រភេទ​គោល​ដៅ​ ៖</p><ul><li><i>ការ​ច្បាំង​យក​ពិភព​លោក​</i>  ៖ គ្មាន​</li><li><i>អ្នក​លេង​</i> ៖ កន្លែង​ដាក់​មួយ​សម្រាប់​ឈ្មោះ​អ្នក​លេង​ និង​មួយ​ទៀត​សម្រាប់​ចំនួន​​​​ប្រទេស​ដែល​ដក​ថយ​​</li><li><i>ប្រទេស​</i> ៖ កន្លែង​ដាក់​​មួយ​សម្រាប់​ចំនួន​ប្រទេស​ ហើយ​កន្លែង​ដាក់​ទី​ពីរ​អាច​សម្រាប់​ចំនួន​ទ័ព​ដែល​ត្រូវ​ដាក់​ក្នុង​ប្រទេស​នីមួយៗ​ </li><li><i>ទ្វីប​</i> ៖ ទ័ព​ម្នាក់​​សម្រាប់​ទ្វីប​នីមួយ​ៗ​ដែល​ត្រូវ​ច្បាំង​យក​</li></ul>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Countries nb:
km: ចំនួន​ប្រទេស​ ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Armies by country:
km: កង​ទ័ព​តាម​ប្រទេស​ ៖

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KIntSpinBox, nbcountries)
en: Number of countries to conquer
km: ចំនួន​ប្រទេស​ដែល​ត្រូវ​ច្បាំង​យក​

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KIntSpinBox, nbcountries)
en: <p>Number of countries to conquer in a <i>Countries</i> goal or as a fallback in a <i>Player</i> goal.</p>
km: <p>ចំនួន​ប្រទេស​ដែល​ត្រូវ​ច្បាំង​យក​នៅ​​ក្នុង​គោល​ដៅ​ <i>ប្រទេស​</i> ឬ​ជា​ការ​ត្រឡប់​ទៅ​​​ក្នុង​គោល​ដៅ​ <i>អ្នក​លេង​</i> ។</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KIntSpinBox, armiesbycountry)
en: Number of armies to put on each country
km: ចំនួន​កង​ទ័ព​ត្រូវ​ដាក់​ក្នុង​ប្រទេស​នីមួយ​ៗ

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KIntSpinBox, armiesbycountry)
en: <p>Number of armies to put on each country in a <i>Countries</i> goal.</p>
km: <p>ចំនួន​កង​ទ័ព​ត្រូវ​ដាក់​ក្នុង​ប្រទេស​នីមួយៗ​នៅ​ក្នុង​គោល​ដៅ​ <i>ប្រទេស​</i> ។</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, selectcontinentsbutton)
en: Select the continents to conquer
km: ជ្រើស​ទ្វីប​ត្រូវ​ច្បាំង​យក

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, selectcontinentsbutton)
en: <p>Click this button to select the continents to conquer in a <i>Continents</i> goal.</p><p>You will be prompted with a list of this world's continents. Select those to conquer with the mouse and the Ctrl and Shift keys.</p>
km: <p>ចុច​ប៊ូតុង​នេះ​ ដើម្បី​ជ្រើស​ទ្វីប​ត្រូវ​ច្បាំង​យក​នៅ​ក្នុង​គោល​ដៅ​ <i>ទ្វីប​</i> ។</p><p>បញ្ជី​ឈ្មោះ​របស់​ទ្វីប​ក្នុង​ពិភព​លោក​នឹង​បង្ហាញ​ឲ្យ​អ្នក​ឃើញ​ ។ ជ្រើស​ទ្វីប​ដែល​ត្រូវ​ច្បាំង​យក​ដោយ​ប្រើ​ កណ្ដុរ និង​គ្រាប់​ចុច​បញ្ជា​ និង​ប្ដូរ​ ។</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, selectcontinentsbutton)
en: Select Continents
km: ជ្រើស​ទ្វីប

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, anycontinent) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, anycontinent)
en: Check to let the player choose one of the continents to conquer
km: គូស​ធីក ​ដើម្បី​អនុញ្ញាត​ឲ្យ​អ្នក​លេង​ជ្រើស​ទ្វីប​ណា​មួយ​ដែល​ត្រូវ​ច្បាំង​យក​

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, anycontinent)
en: Any
km: ណា​មួយ

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QListWidget, continentslist)
en: List of the continents to conquer
km: បញ្ជី​ឈ្មោះ​របស់​ទ្វីប​ដែល​ត្រូវ​ច្បាំង​យក​

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QListWidget, continentslist)
en: <p>List of the continents to conquer in a <i>Continents</i> goal.</p><p>You can change this list by clicking on the "Select continents" button above.</p>
km: <p>បញ្ជី​ឈ្មោះ​របស់​ទ្វីប​ដែល​ត្រូវ​ច្បាំង​យក​នៅ​ក្នុង​គោល​ដៅ​ <i>ទ្វីប​</i> ។</p><p>អ្នក​ អាច​ផ្លាស់​ប្ដូរ​បញ្ជី​នេះ​ដោយ​ចុច​លើ​ប៊ូតុង​  "ជ្រើស​ទ្វីប​" នៅ​ខាង​លើ​ ។</p>

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDockWidget, KsirkNationalityDefinition)
en: Nationality
km: សញ្ជាតិ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Name:
km: ឈ្មោះ​ ៖

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, name)
en: Nationality name
km: ឈ្មោះ​សញ្ជាតិ

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, name)
en: <p>Nationality name. The name of the player country. Can be the name of an existing country in case of a <i>realistic</i> world.</p><p>This string should be unique in the skin.</p>
km: <p>ឈ្មោះ​សញ្ជាតិ ។ ឈ្មោះ​ប្រទេស​របស់​អ្នក​លេង​ ។ អាច​ជា​ឈ្មោះ​របស់​ ប្រទេស​ដែល​មាន​ស្រាប់​ក្នុង​ករណី​ដែល​ពិភព​លោក​ <i>មាន​លក្ខណៈ​ពិត​</i> ។</p><p>ខ្សែ​អក្សរ​នេះ​គួរ​តែ​ជា​ខ្សែ​អក្សរ​តែ​មួយ​នៅ​​ក្នុង​ស្បែក ។</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Leader name:
km: ឈ្មោះ​មេ​ដឹក​នាំ​ ៖

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, leader)
en: Leader name
km: ឈ្មោះ​មេ​ដឹក​នាំ​

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, leader)
en: <p>Name of this nationality leader. In the case of a <i>realistic</i> skin, this could be the name of a well known king, president, etc.</p>
km: <p>ឈ្មោះ​របស់​មេ​ដឹក​នាំ​សញ្ជាតិ ។ ក្នុង​ករណី​ស្បែក​ <i>មាន​លក្ខណៈ​ពិត</i>  វា​អាច​ជា​ឈ្មោះ​របស់​ស្ដេច​ ឬ​ប្រធានាធិបតី​​ដែល​ល្បី​ ។ល។</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Flag ID in pool:
km: លេង​សម្គាល់​ទង់​ជាតិ​ក្នុង​អាង ៖

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, flag)
en: Flag sprite id in the pool SVG
km: លេខ​សម្គាល់​ sprite ​របស់​ទង់​ជាតិ​នៅ​ក្នុង​អាង​ SVG

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, flag)
en: Flag sprite id in the pool SVG (pool.svg).
km: លេខ​សម្គាល់​ sprite របស់​ទង់​ជាតិ​នៅ​ក្នុង​អាង​ SVG (pool.svg) ។

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDockWidget, skindefinition)
en: Skin Definition
km: និយម​ន័យ​របស់​​ស្បែក

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Skin name:
km: ឈ្មោះ​របស់​​ស្បែក​ ៖

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, skinNameLineEdit)
en: The skin's short name
km: ឈ្មោះ​កាត់​របស់​ស្បែក

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, skinNameLineEdit)
en: Type here the skin's short name. This should be an identifier-like string
km: វាយ​បញ្ចូល​ឈ្មោះ​កាត់​របស់​ស្បែក​នៅ​ទី​នេះ ។ វា​គួរ​តែ​ជា​ខ្សែ​អក្សរ​ដូច​​គ្រឿង​សម្គាល់​

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Width x Height
km: ទទឹង​ x កម្ពស់​

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KIntNumInput, widthLineEdit)
en: Map's width
km: ទទឹង​របស់​ផែន​ទី

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KIntNumInput, widthLineEdit)
en: This is the map's width. The map SVG element will be by default drawn on an image of this width. All positions on the map are expressed relatively to this dimension.
km: នេះ​គឺ​ជា​ទទឹង​​របស់​ផែន​ទី​ ។ ធាតុ SVG របស់​ផែន​ទី​នឹង​ត្រូវ​គូរ​តាម​លំនាំ​ដើម​នៅ​លើ​ រូប​ភាព​នៃ​ទទឹង​នេះ​ ។ គ្រប់​ទី​តាំង​ទាំង​អស់​នៅ​លើ​ផែន​ទី​ត្រូវ​បង្ហាញ​ថា​មាន​ទំនាក់​ទំនង​នឹង​វិមាត្រ​នេះ​ ។

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KIntNumInput, heightLineEdit)
en: Map's height
km: កម្ពស់​របស់​ផែន​ទី

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KIntNumInput, heightLineEdit)
en: This is the map's height. The map SVG element will be by default drawn on an image of this height All positions on the map are expressed relatively to this dimension.
km: នេះ​គឺ​ជា​កម្ពស់​របស់​ផែន​ទី​ ។ ធាតុ​ SVG របស់​ផែន​ទី​នឹង​ត្រូវ​គូរ​តាម​លំនាំ​ដើម​លើ​ រូប​ភាព​នៃ​កម្ពស់​នេះ​ ។ គ្រប់​ទី​តាំង​ទាំង​អស់​នៅ​លើ​ផែន​ទី​ត្រូវ​​​បង្ហាញ​ថា​មាន​ទំនាក់​ទំនង​នឹង​​វិមាត្រ​នេះ​ ។

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Map Font
km: ពុម្ពអក្សរ​​​ផែន​ទី

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KFontRequester, fontrequester)
en: Font used to draw country names
km: ពុម្ព​អក្សរ​ដែល​ត្រូវ​បាន​ប្រើ​សម្រាប់​សរសេរ​ឈ្មោះ​ប្រទេស

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KFontRequester, fontrequester)
en: This font will be used to draw the country names on the map
km: ពុម្ព​អក្សរ​នេះ​នឹង​ត្រូវ​ប្រើ​សម្រាប់​សរសេរ​ឈ្មោះ​ប្រទេស​នៅ​លើ​ផែន​ទី​

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Fg:
km: ផ្ទៃ​ខាង​មុខ​ ៖

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, fgcolorbutton)
en: Foreground color for country names
km: ពណ៌​ផ្ទៃ​ខាង​មុខ​សម្រាប់​ឈ្មោះ​ប្រទេស

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KColorButton, fgcolorbutton)
en: This color will be used to draw the foreground of the country names on the map
km: ពណ៌​នេះ​នឹង​ត្រូវ​ប្រើ​សម្រាប់​គូស​ផ្ទៃ​ខាង​មុខ​នៃ​ឈ្មោះ​ប្រទេស​នៅ​លើ​​ផែន​ទី

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Bg:
km: ផ្ទៃ​ខាង​ក្រោយ​ ៖

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, bgcolorbutton)
en: Background color for country names
km: ពណ៌​ផ្ទៃ​ខាង​ក្រោយ​សម្រាប់​ឈ្មោះ​ប្រទេស

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KColorButton, bgcolorbutton)
en: This color will be used to draw the background of the country names on the map
km: ពណ៌​នេះ​នឹង​ត្រូវ​ប្រើ​សម្រាប់​គូរ​ផ្ទៃ​ខាង​ក្រោយ​នៃ​ឈ្មោះ​ប្រទេស​នៅ​លើ​​ផែន​ទី​

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QTextEdit, descriptionTextEdit)
en: Human readable description of the skin
km: ការ​ពិពណ៌នា​អំពី​ស្បែក​ដែល​មនុស្ស​អាច​អាន​បាន​

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QTextEdit, descriptionTextEdit)
en: Describe here the skin, its style, its story, the intent of its author(s), etc.
km: ពិពណ៌នា​​​អំពី​ស្បែក រចនាប័ទ្ម រឿង​ បំណង​របស់​អ្នក​និពន្ធ​ ។ល។ នៅ​ទីនេះ​

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Edit the sprite definitions
    in the right dock
km: កែ​​សម្រួល​និយម​​ន័យ​របស់​ sprite 
    នៅ​ក្នុង​​ផែ​ដ៏​ត្រឹម​ត្រូវ​

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabNationalities)
en: Nationalities
km: សញ្ជាតិ

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KPushButton, newNationalityButton)
en: Creates a new Nationality
km: បង្កើត​សញ្ជាតិ​ថ្មី

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, newNationalityButton)
en: Click here to add a new nationality. You will be prompted for its name.
km: ចុច​ទី​នេះ​ដើម្បី​បន្ថែម​សញ្ជាតិ​ថ្មី​ ។ វា​នឹង​បង្ហាញ​ឈ្មោះ​ឲ្យ​អ្នក​ឃើញ។

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, newNationalityButton)
en: New Nationality
km: សញ្ជាតិ​ថ្មី

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KPushButton, deleteNationalityButton)
en: Removes the currently selected nationality
km: យក​សញ្ជាតិ​ដែល​បាន​ជ្រើស​បច្ចុប្បន្ន​ចេញ

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, deleteNationalityButton)
en: Click here to remove the currently selected nationality. You will be asked for confirmation.
km: ចុច​ទី​នេះ​ដើម្បី​យក​សញ្ជាតិ​ដែល​បាន​ជ្រើស​បច្ចុប្បន្ន​ចេញ ។ អ្នក​នឹង​ត្រូវ​គេ​សុំ​ការ​អះ​អាង ។

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QListWidget, nationalitieslist)
en: Nationality list
km: បញ្ជី​ឈ្មោះ​សញ្ជាតិ

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QListWidget, nationalitieslist)
en: This list shows the nationalities defined.
    
    Each nationality name should be unique. Select a nationality and edit its details in the right dock.
    
    During the game, each player must choose a nationality. As such, you should add at least as many nationalities as the maximum number of players for this skin.
km: បញ្ជី​នេះ​នឹង​បង្ហាញ​សញ្ជាតិ​ដែល​បាន​កំណត់ ។
    
    ឈ្មោះ​សញ្ជាតិ​នីមួយៗ​ត្រូវ​តែ​មាន​តែ​មួយ ។ ជ្រើស​សញ្ជាតិ​ និង​កែ​សម្រួល​សេចក្ដី​លម្អិត​របស់​វា​ នៅ​ក្នុង​ផែ​ដ៏​ត្រឹម​ត្រូវ​ ។
    
    អំឡុង​ពេល​លេង​ល្បែង​ អ្នក​​លេង​ម្នាក់​ៗ​ត្រូវ​តែ​ជ្រើស​សញ្ជាតិ​ ។  ដូច្នេះ​ អ្នក​គួរ​តែ​ បន្ថែម​សញ្ជាតិ​យ៉ាង​ហោច​ណាស់​ឲ្យ​បាន​ច្រើន​តាម​ចំនួន​អ្នក​លេង​អតិបរមា​សម្រាប់​ ស្បែក​នេះ​ ។

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KPushButton, newCountryButton)
en: Creates a new country
km: បង្កើត​​ប្រទេស​ថ្មី

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, newCountryButton)
en: Click here to add a new country. You will be prompted for its name.
km: ចុច​ទី​នេះ ដើម្បី​បន្ថែម​ប្រទេស​ថ្មី​ ។ វា​នឹង​បង្ហាញ​ឈ្មោះ​ឲ្យ​អ្នក​ឃើញ​​ ។

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, newCountryButton)
en: New Country
km: ប្រទេស​ថ្មី

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KPushButton, deleteCountryButton)
en: Removes the currently selected country
km: យក​ប្រទេស​ដែល​បា​ន​ជ្រើស​បច្ចុប្បន្ន​ចេញ

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, deleteCountryButton)
en: Click here to remove the currently selected country. You will be asked for confirmation.
km: ចុច​ទី​នេះ​ដើម្បី​យក​ប្រទេស​ដែល​បាន​ជ្រើស​បច្ចុប្បន្ន​ចេញ​ ។ អ្នក​នឹង​ត្រូវ​គេ​សុំ​ការ​អះអាង​ ។

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QListWidget, countrieslist) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KListWidget, countriesList)
en: Country list
km: បញ្ជី​ឈ្មោះ​ប្រទេស

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QListWidget, countrieslist)
en: This list shows the countries defined.
    
    Each country name should be unique. Select a country and edit its details in the right dock.
km: បញ្ជី​នេះ​នឹង​បង្ហាញ​ប្រទេស​ដែល​បាន​កំណត់​ ។
    
    ឈ្មោះ​ប្រទេស​នីមួយៗ​គួរ​តែ​មាន​តែ​មួយ​ ។ ជ្រើស​ប្រទេស​ និង​កែ​សម្រួល​សេចក្ដី​លម្អិត​របស់​វា​នៅ​ក្នុង​ ផែ​ត្រឹម​ត្រូវ​ ។

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KPushButton, newContinentButton)
en: Creates a new continent
km: បង្កើត​ទ្វីប​ថ្មី

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, newContinentButton)
en: Click here to add a new continent. You will be prompted for its name.
km: ចុច​ទី​នេះ​ដើម្បី​បន្ថែម​ទ្វីប​ថ្មី​ ។ វា​នឹង​បង្ហាញ​ឈ្មោះ​ឲ្យ​អ្នក​ឃើញ​ ។

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, newContinentButton)
en: New Continent
km: ទ្វីប​ថ្មី

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KPushButton, deleteContinentButton)
en: Removes the currently selected continent
km: យក​ទ្វីប​ដែល​បាន​ជ្រើស​បច្ចុប្បន្ន​ចេញ​

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, deleteContinentButton)
en: Click here to remove the currently selected continent. You will be asked for confirmation.
km: ចុច​ទី​នេះ​ដើម្បី​យក​ទ្វីប​ដែល​បាន​ជ្រើស​បច្ចុប្បន្ន​ចេញ ។ អ្នក​នឹង​ត្រូវ​គេ​សុំ​ការ​អះ​អាង​ ។

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QListWidget, continentslist)
en: Continent list
km: បញ្ជី​ឈ្មោះ​ទ្វីប

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QListWidget, continentslist)
en: This list shows the continents defined.
    
    Each continent name should be unique. Select a continent and edit its details in the right dock.
km: បញ្ជី​នេះ​នឹង​បង្ហាញ​ទ្វីប​ដែល​បាន​កំណត់​  ។
    
    ឈ្មោះ​ទ្វីប​នីមួយ​ៗ​គួរ​តែ​មាន​តែ​មួយ ។ ជ្រើស​ទ្វីប​ និង​កែ​សម្រួល​សេចក្ដី​លម្អិត​របស់​វា​ នៅ​ក្នុង​ផែ​ដ៏​ត្រឹម​ត្រូវ​ ។

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabGoals)
en: Goals
km: គោល​ដៅ

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KPushButton, newGoalButton)
en: Creates a new goal
km: បង្កើត​គោល​ដៅ​ថ្មី​

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, newGoalButton)
en: Click here to add a new goal. It will be named automatically.
km: ចុច​ទី​នេះ​ដើម្បី​បន្ថែម​គោល​ដៅ​ថ្មី​ ។ វា​នឹង​ត្រូវ​បាន​ដាក់​ឈ្មោះ​ដោយ​ស្វ័យ​ប្រវត្តិ ។

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, newGoalButton)
en: New Goal
km: គោល​ដៅ​ថ្មី

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KPushButton, deleteGoalButton)
en: Removes the currently selected goal
km: យក​គោល​ដៅ​ដែល​បាន​ជ្រើស​បច្ចុប្បន្ន​ចេញ

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, deleteGoalButton)
en: Click here to remove the currently selected goal. You will be asked for confirmation.
km: ចុច​ទី​នេះ​ ដើម្បី​យក​គោល​ដៅ​ដែល​បាន​ជ្រើស​បច្ចុប្បន្ន​ចេញ​ ។ អ្នក​នឹង​ត្រូវ​គេ​សុំ​ការ​អះអាង​ ។

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QListWidget, goalslist)
en: Goal list
km: បញ្ជី​គោល​ដៅ

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QListWidget, goalslist)
en: This list shows the goals defined.
    
    Each goal name should be unique. Select a goal and edit its details in the right dock.
km: បញ្ជី​នេះ​នឹង​បង្ហាញ​គោល​ដៅ​ដែល​បាន​កំណត់​ ។
    
    ឈ្មោះ​គោល​ដៅ​នីមួយៗ​គួរ​តែ​មាន​តែ​មួយ​ ។ ជ្រើស​គោល​ដៅ​ និង​កែ​សម្រួល​សេចក្ដី​លម្អិត​របស់​វា​នៅ​ក្នុង​ ផែ​ត្រឹម​ត្រូវ​ ។

en: Preferences
km: ចំណូល​ចិត្ត

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, CountriesSelectionDialog)
en: Country Selection Dialog
km: ប្រអប់​ជ្រើស​ប្រទេស

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KListWidget, countriesList)
en: List of all the countries defined in the world. Currently selected countries are highlighted. You can modify the selection using the mouse and Ctrl and Shift keys.
km: បញ្ជី​ឈ្មោះ​ប្រទេស​ទាំង​អស់​ដែល​បាន​កំណត់​នៅ​ក្នុង​ពិភព​លោក​ ។ ប្រទេស​ដែល​បាន​ជ្រើស​បច្ចុប្បន្ន​ នឹង​ត្រូវ​បន្លិច​ពណ៌​ ។ អ្នក​អាច​កែ​ប្រែ​ការ​ជ្រើស​នេះ​ ដោយ​ប្រើ​កណ្ដុរ​ និង​គ្រាប់​ចុច​ បញ្ជា និង​ប្ដូរ​ ។

note: i18n: ectx: Menu (game)
en: &Game
km: ល្បែង​

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
km: ការ​កំណត់

note: i18n: ectx: Menu (help)
en: &Help
km: ជំនួយ

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
km: របារ​ឧបករណ៍​មេ

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QFrame, skinEditor)
en: KsirK Skin Editor
km: កម្ម​វិធី​កែ​សម្រួល​ស្បែក​​ KsirK

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QScrollArea, buttonsScrollArea)
en: Sprite placement buttons
km: ប៊ូតុង​ដាក់​ Sprite

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QScrollArea, buttonsScrollArea)
en: Use the buttons here to do the initial placement of the corresponding sprite for the currently selected country. The buttons are available only if the sprite is not already placed.
km: ប្រើ​ប៊ូតុង​នៅ​ទី​នេះ​ ដើម្បី​​ដាក់​ sprite  ដែល​​ត្រូវ​គ្នា​ដំបូង​ សម្រាប់​ប្រទេស​ដែល​បាន​ជ្រើស​បច្ចុប្បន្ន​ ។ ប៊ូតុង​អាច​ប្រើ​បាន​ លុះ​ត្រា​តែ​ sprite មិន​ទាន់​ត្រូវ​បាន​ដាក់​រួច​ហើយ​ ។

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QScrollArea, mapScrollArea)
en: Map with sprites
km: ផែន​ទី​ដែល​មាន​ sprites

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QScrollArea, mapScrollArea)
en: Shows the map of the skin with all already placed sprites, the country names, and the highlighting anchors.
    
    Drag and drop the sprites, the country names, and the highlighting anchors to change their place.
km: បង្ហាញ​ផែន​ទី​របស់​ស្បែក​ដែល​មាន​ sprites  ឈ្មោះ​ប្រទេស​  និង​យុថ្កា​បន្លិច​ ដែល​បាន​ដាក់​ទីតាំង​រួច​ហើយ​ ។
    
    អូស​ និង​ទម្លាក់​ sprites  ឈ្មោះ​ប្រទេស​ និង​យុថ្កា​បន្លិច​ ដើម្បី ផ្លាស់​ប្ដូរ​ទី​កន្លែង​របស់​ពួក​វា​ ។

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_26)
en: Width between fighter
    and flag:
km: ទំហំ​ទំនេរ​​នៅ​ចន្លោះ​អ្នក​ប្រយុទ្ធ
    និង​ទង់ជាតិ​​ ៖

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, widthDiffLineEdit)
en: Empty space size between fighting cannon and flag
km: ទំហំ​កន្លែង​ទំនេរ​នៅ​ចន្លោះ​កាំ​ភ្លើង​ធំ​សម្រាប់​ប្រយុទ្ធ​ និង​ទង់​ជាតិ​

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, widthDiffLineEdit)
en: Empty space size between fighting cannon and flag.
    
    During a battle, firing (end exploding) cannons of each player are placed in both sides of the defender country flag. This parameter is the number of pixels between the flag and each cannon, measured relatively to the map base size as set in the main skin definition panel.
km: ទំហំ​កន្លែង​ទំនេរ​នៅ​ចន្លោះ​កាំ​ភ្លើង​ធំ​សម្រាប់​ប្រយុទ្ធ​ និង​ទង់ជាតិ​​ ។
    
    អំឡុង​ពេល​ធ្វើ​សង្គ្រាម​ បាញ់​ (បញ្ចប់​ការ​ផ្ទុះ​​) កាំ​ភ្លើង​ធំ​របស់​អ្នក​​លេង​ម្នាក់​ៗ​ដែល​ត្រូវ​បាន​ដាក់​ទី​តាំង​នៅ​ ផ្នែក​ទាំង​សង​ខាង​នៃ​ទង់​ជាតិ​ប្រទេស​របស់​អ្នក​ការពារ​ ។ ប៉ារ៉ាម៉ែត្រ​គឺ​ជា​ចំនួន​ ភីកសែល​នៅ​ចន្លោះ​ទង់ជាតិ​​ និង​កាំ​ភ្លើង​ធំ​នីមួយៗ​ ដែល​ត្រូវ​បាន​វាស់​ទំហំ​មូលដ្ឋាន​​ផែន​ទី​ ដូច​ដែល​បាន​កំណត់​នៅ​ក្នុង​បន្ទះ​និយម​ន័យ​ស្បែក​មេ​ ។

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KTabWidget, ktabwidget)
en: Data about all sprites
km: ទិន្នន័យ​​​អំពី​ sprites ទាំង​អស់​

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QWidget, flagTab)
en: Data about the flag sprite
km: ទិន្នន័យ​អំពី​ sprite  របស់​ទង់ជាតិ​​

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, flagTab)
en: Flag
km: ទង់ជាតិ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_14) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_18) i18n: ectx: property (text), 
en: Width:
km: ទទឹង​ ៖

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KIntSpinBox, flagw)
en: Flag individual frame width
km: ​ទទឹង​ស៊ុម​​ផ្សេង​​ៗ​ របស់​ទង់ជាតិ

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KIntSpinBox, flagw)
en: <p>Flag individual frame width.</p><p>The pool <i>flag</i> element will be rendered on a pixmap of width: <i>Width</i> * N<i>number of frames</i> and then split into individual frames.</p>
km: <p>​ទទឹង​ស៊ុម​​ផ្សេង​ៗ​របស់​ទង់ជាតិ​​​ ។</p><p>ធាតុ​​ <i>ទង់ជាតិ​​</i> អាង​នឹង​ត្រូវ​ បង្ហាញ​នៅ​លើ​ទទឹង​​ផែន​ទី​ចំណុច​​នៃ​​ ៖ <i>ទទឹង​</i> *  N​<i>ចំនួន​ស៊ុម​</i> បន្ទាប់​មក​ ពុះ​ទៅ​ជា​ស៊ុម​ផ្សេង​ៗ​​ ។</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_13) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_17) i18n: ectx: property (text),
en: Height:
km: កម្ពស់​ ៖

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KIntSpinBox, flagh)
en: Flag individual frame height
km: ​កម្ពស់​ស៊ុម​ផ្សេង​ៗ​​របស់​ទង់ជាតិ

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KIntSpinBox, flagh)
en: Flag individual frame height.
    
    The pool flag element will be rendered on a pixmap of height: (Height * Number of versions) and then split into individual frames.
km: ​កម្ពស់​ស៊ុម​ផ្សេង​ៗ​របស់​ទង់ជាតិ​​ ។
    
    ធាតុ​ទង់ជាតិ​​របស់​អាង​នឹង​ត្រូវ​បង្ហាញ​នៅ​លើ​កម្ពស់​ផែន​ទី​ចំណុច​​​ ៖ (កម្ពស់​ * ចំនួន​កំណែ) បន្ទាប់​មក​ពុះ​ទៅ​ជា​ស៊ុម​ផ្សេង​ៗ​​ ។

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_15) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_19) i18n: ectx: property (text)
en: Nb Frames:
km: ចំនួន​ស៊ុម ៖

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KIntSpinBox, flagf)
en: Number of individual flag frames
km: ចំនួន​ស៊ុម​ផ្សេង​ៗ​របស់​ទង់​ជាតិ

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KIntSpinBox, flagf)
en: <p>Number of individual flag frames.</p><p>The pool <i>flag</i> element will be rendered on a pixmap of width: (<i>Width</i> * <i>Number of frames</i>) and then split into individual frames.</p>
km: <p>ចំនួន​ស៊ុម​ផ្សេង​ៗ​របស់​ទង់ជាតិ​​​ ។</p><p>ធាតុ​ <i>ទង់​ជាតិ​</i> អាង​នឹង​ ត្រូវ​បង្ហាញ​នៅ​លើ​ទទឹង​ផែន​ទី​ចំណុច​ ៖ (<i>ទទឹង​</i> *​ <i>ចំនួន​ស៊ុម​</i>) បន្ទាប់​មក​ពុះ​ទៅ​ជា​ស៊ុម​​ផ្សេង​ៗ​​​ ។</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_12) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_16) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_20) i18n: ectx: property (text)
en: Nb Versions:
km: ចំនួន​កំណែ ៖

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KIntSpinBox, flagv)
en: Number of flag versions
km: ចំនួន​កំណែ​របស់​ទង់​ជាតិ

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KIntSpinBox, flagv)
en: Number of flag versions.
    
    The pool flag element will be rendered on a pixmap of height: (Height * Number of versions) and then split into individual frames.
    
    Each version shows the sprite visible from one direction: the first one is directed towards the right, the second towards the left, the third one from the front and the last one from the back. However, not all sprites need all versions.
km: ចំនួន​កំណែ​របស់​ទង់ជាតិ​​ ។
    
    ធាតុ​ទង់​ជាតិ​របស់​អាង​នឹង​ត្រូវ​បង្ហាញ​នៅ​លើ​កម្ពស់​ផែន​ទី​ចំណុច​​ ៖ (កម្ពស់ * ចំនួន​កំណែ) បន្ទាប់​មក​ពុះ​ទៅ​ជា​ស៊ុម​ផ្សេង​ៗ​​ ។
    
    កំណែ​នីមួយៗ​នឹង​បង្ហាញ​នូវ​ sprite ដែល​អាច​មើល​ឃើញ​ពី​ទិស​តែ​មួយ​ ៖ ​ទី​មួយ​ត្រូវ​បាន​ដាក់​ទិស​ ទៅ​ខាង​ស្ដាំ​ ទីពីរ​ទៅ​ខាង​ឆ្វេង​  ​ទី​បី​ពី​ខាង​មុខ​ និង​ចុង​ក្រោយ​ពី​ខាង​ក្រោយ​ ។ ទោះ​បី​យ៉ាង​​ណា​ មិន​មែន​គ្រប់​ sprites  ត្រូវ​ការ​កំណែ​តែ​ទាំង​អស់​នោះ​ទេ​ ។

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QWidget, infantryTab)
en: Data about the infantry sprite
km: ទិន្នន័យ​​អំពី​ sprite  របស់​​ទ័ព​ថ្មើរ​ជើង​

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, infantryTab)
en: Infantry
km: ទ័ព​ថ្មើរ​ជើង

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KIntSpinBox, infantryw)
en: Infantry individual frame width
km: ទទឹង​ស៊ុម​ផ្សេង​ៗ​​របស់​ទ័ព​ថ្មើរ​ជើង

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KIntSpinBox, infantryw)
en: <p>Infantry individual frame width.</p><p>The pool <i>infantry</i> element will be rendered on a pixmap of width: <i>Width</i> * <i>number of frames</i> and then split into individual frames.</p>
km: <p>ទទឹង​ស៊ុម​ផ្សេង​ៗ​របស់​ទ័ព​ថ្មើរ​ជើង​ ។</p><p>ធាតុ <i>ទ័ព​ថ្មើរ​ជើង​</i> អាង​ នឹង​ត្រូវ​បង្ហាញ​នៅ​លើ​ទទឹង​ផែន​ទី​ចំណុច​​ ៖ <i>ទទឹង​</i>* <i>ចំនួន​ស៊ុម​</i> បន្ទាប់​មក​ពុះ​ទៅ​ជា​ស៊ុម​ផ្សេង​ៗ​​ ។</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KIntSpinBox, infantryh)
en: Infantry individual frame height
km: កម្ពស់​ស៊ុម​ផ្សេង​ៗ​​របស់​ទ័ព​ថ្មើរ​ជើង

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KIntSpinBox, infantryh)
en: <p>Infantry individual frame height.</p><p>The pool <i>infantry</i> element will be rendered on a pixmap of height: <i>Height</i> * <i>Number of versions</i> and then split into individual frames.</p>
km: <p>កម្ពស់​ស៊ុម​ផ្សេង​ៗ​​របស់​ទ័ព​ថ្មើរ​ជើង​ ។</p><p>ធាតុ​ <i>ទ័ព​ថ្មើរ​រ​ជើង​</i> អាង នឹង​ត្រូវ​បង្ហាញ​នៅ​លើ​កម្ពស់​​ផែន​ទី​ចំណុច​​ ៖ <i>កម្ពស់​</i>*​ <i>ចំនួន​កំណែ </i> បន្ទាប់​មក​ពុះ​ទៅ​ជា​ស៊ុម​ផ្សេង​ៗ​។</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KIntSpinBox, infantryf)
en: Number of individual infantry frames
km: ចំនួន​ស៊ុម​ផ្សេង​ៗ​របស់​ទ័ព​ថ្មើរ​ជើង​​

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KIntSpinBox, infantryf)
en: <p>Infantry number of individual frames.</p><p>The pool <i>infantry</i> element will be rendered on a pixmap of width: (<i>Width</i> * <i>Number of frames</i>) and then split into individual frames.</p>
km: <p>ចំនួន​ស៊ុម​ផ្សេង​ៗ​​របស់​ទ័ព​ថ្មើរ​ជើង​ ។</p><p>ធាតុ​ <i>ទ័ព​ថ្មើរ​ជើង​</i> អាង​នឹង​ត្រូវ​បង្ហាញ​នៅ​លើ​ទទឹង​​ផែន​ទី​ចំណុច​​ ៖ (<i>ទទឹង</i>* ​<i>ចំនួន​ស៊ុម​ </i>) បន្ទាប់​មក​ពុះ​ទៅ​ជា​ស៊ុម​ផ្សេង​ៗ​​ ។</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KIntSpinBox, infantryv)
en: Number of infantry versions
km: ចំនួន​កំណែ​របស់​ទ័ព​ថ្មើរ​ជើង

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KIntSpinBox, infantryv)
en: <p>Number of infantry versions.</p><p>The pool <i>infantry</i> element will be rendered on a pixmap of height: (<i>Height</i> * <i>Number of versions</i>) and then split into individual frames.</p><p>Each version shows the sprite visible from one direction: the first one is directed towards the right, the second towards the left, the third one from front and the last one from the back. However, not all sprites need all versions.</p>
km: <p>ចំនួន​កំណែ​របស់​ទ័ព​ថ្មើរ​ជើង​ ។</p><p>ធាតុ​ <i>ទ័ព​ថ្មើរ​ជើង​</i> អាង​នឹង​ ត្រូវ​បង្ហាញ​នៅ​លើ​កម្ពស់​ផែន​ទី​ចំណុច​៖ (<i>កម្ពស់​</i> *​ <i>ចំនួន​កំណែ</i>) បន្ទាប់​មក​ពុះ​ទៅ​ជា​ស៊ុម​ផ្សេង​ៗ​​ ។</p><p>កំណែ​នីមួយ​ៗ​នឹង​បង្ហាញ​នូវ​ sprite ដែល​អាច​មើល​ឃើញ​ពី​ទិស​តែ​​មួយ​ ៖ ​ទី​មួយ​ត្រូវ​បាន​ដាក់​ទិស​ទៅ​​​ខាង​ស្ដាំ​ ទីពីរ​​ទៅ​ខាង​ឆ្វេង​ និង​ទីបី​ពី​ខាង​មុខ​ និង​មួយ​ចុង​ក្រោយ​ពី​ខាង​ក្រោយ​ ។ ទោះ​បី​យ៉ាង​ណា​ មិន​មែន​គ្រប់​ sprites ទាំង​អស់​សុទ្ធ​តែ​ត្រូវ​ការ​កំណែ​ទាំង​អស់​​ទេ ។</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QWidget, cavalryTab)
en: Data about the cavalry sprite
km: ទិន្នន័យ​អំពី​ sprite របស់​ទ័ព​សេះ

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, cavalryTab)
en: Cavalry
km: ទ័ព​សេះ

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KIntSpinBox, cavalryw)
en: Individual cavalry frame width
km: ទទឹង​ស៊ុម​ផ្សេង​ៗ​​របស់​ទ័ព​សេះ

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KIntSpinBox, cavalryw)
en: <p>Individual cavalry frame width.</p><p>The pool <i>cavalry</i> element will be rendered on a pixmap of width (<i>Width</i> * <i>Number of frames</i>) and then split into individual frames.</p>
km: <p>ទទឹង​ស៊ុម​​ផ្សេង​ៗ​របស់​​ទ័ព​សេះ​​ ។</p><p>ធាតុ <i>ទ័ព​សេះ​</i> អាង​ នឹង​ត្រូវ​បង្ហាញ​នៅ​លើ​ទទឹង​ផែន​ទី​ចំណុច​​​ (<i> ទទឹង​</i>* <i>ចំនួន​ស៊ុម</i>) បន្ទាប់​មក​ពុះ​ទៅ​ជា​ស៊ុម​ផ្សេង​ៗ​​ ។</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KIntSpinBox, cavalryh)
en: Individual cavalry frame height
km: កម្ពស់​ស៊ុម​ផ្សេង​ៗ​របស់​ទ័ព​សេះ​

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KIntSpinBox, cavalryh)
en: <p>Individual cavalry frame height.</p><p>The pool <i>cavalry</i> element will be rendered on a pixmap of height (<i>Height</i> * <i>Number of versions</i>) and then split into individual frames.</p>
km: <p>កម្ពស់​ស៊ុម​​​​ផ្សេង​ៗ​របស់​ទ័ព​សេះ​​ ។</p><p>ធាតុ​ <i>ទ័ព​សេះ​</i> អាង​ នឹង​ត្រូវ​បង្ហាញ​នៅ​លើ​កម្ពស់​​ផែន​ទី​ចំណុច​ (<i>កម្ពស់​</i> * <i>ចំនួន​ កំណែ​</i>) បន្ទាប់​មក​ពុះ​ទៅ​ជា​ស៊ុម​ផ្សេង​ៗ​ ។</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KIntSpinBox, cavalryf)
en: Number of individual cavalry frames
km: ចំនួន​ស៊ុម​ផ្សេង​ៗ​របស់​ទ័ព​សេះ

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KIntSpinBox, cavalryf)
en: <p>Number of individual cavalry frames.</p><p>The pool <i>cavalry</i> element will be rendered on a pixmap of width: (<i>Width</i> * <i>Number of frames</i>) and then split into individual frames.</p>
km: <p>ចំនួន​ស៊ុម​ផ្សេង​ៗ​​របស់​ទ័ព​សេះ ។</p><p>ធាតុ​ <i>ទ័ព​សេះ​</i> អាង​នឹង​ត្រូវ​បង្ហាញ​នៅ​លើ​ទទឹង​​ផែន​ទី​ចំណុច​​ ៖ (<i>ទទឹង​</i> *​<i>ចំនួន​ ស៊ុម​</i>) បន្ទាប់​មក​ពុះ​ទៅ​ជា​ស៊ុម​ផ្សេង​​ៗ​ ។</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KIntSpinBox, cavalryv)
en: Number of cavalry versions
km: ចំនួន​កំណែ​របស់​ទ័ព​សេះ

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KIntSpinBox, cavalryv)
en: <p>Number of cavalry versions.</p><p>The pool <i>cavalry</i> element will be rendered on a pixmap of height (<i>Height</i> * <i>Number of versions</i>) and then split into individual frames.</p><p>Each version shows the sprite visible from one direction: the first one is directed towards the right, the second towards the left, the third one from front and the last one from the back. However, not all sprites need all versions.</p>
km: <p>ចំនួន​កំណែ​របស់​ទ័ព​សេះ​ ។</p><p>ធាតុ​ <i>ទ័ព​សេះ​</i> អាង​នឹង​ត្រូវ​ បង្ហាញ​នៅ​លើ​កម្ពស់​ផែន​ទី​ចំណុច​​​ (<i>កម្ពស់​</i> *​ <i>ចំនួន​កំណែ</i>) បន្ទាប់​មក​ពុះ​ទៅ​ជា​ស៊ុម​ផ្សេង​ៗ ។</p><p>កំណែ​នីមួយ​ៗ​នឹង​បង្ហាញ​នូវ​ sprite ដែល​អាច​មើល​ឃើញ​ពី​ទិស​តែ​មួយ ៖ ​​ទី​មួយ​ត្រូវ​បាន​ដាក់​ទិស​ទៅ​ខាង​ស្ដាំ​ ទី​ពីរ​ទៅ​ខាង​ឆ្វេង​ ទីបី​ពី​ខាង​មុខ និង​ចុង​ក្រោយ​ពី​ខាង​ក្រោយ​ ។ ទោះ​បី​យ៉ាង​ណា​ មិន​មែន​គ្រប់​ sprites ត្រូវ​ការ​កំណែ​តែ​ទាំង​អស់​នោះ​ទេ​ ។</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QWidget, cannonTab)
en: Data about the cannon sprite
km: ទិន្នន័យ​អំពី​ sprite របស់​កាំ​ភ្លើង​ធំ​

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, cannonTab)
en: Cannon
km: កាំ​ភ្លើង​ធំ

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KIntSpinBox, cannonw)
en: Cannon individual frame width
km: ទទឹង​ស៊ុម​ផ្សេង​ៗ​របស់​កាំ​ភ្លើង​ធំ

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KIntSpinBox, cannonw)
en: <p>Cannon individual frame width.</p><p>The pool <i>cannon</i> element will be rendered on a pixmap of width (<i>Width</i> * <i>Number of frames</i>) and then split into individual frames.</p>
km: <p>ទទឹង​ស៊ុម​ផ្សេង​ៗ​របស់​កាំ​ភ្លើង​ធំ​ ។</p><p>ធាតុ <i>កាំ​ភ្លើង​ធំ</i> អាង​នឹង​ ត្រូវ​បង្ហាញ​នៅ​លើ​ទទឹង​ផែន​ទី​ចំណុច​​ (<i>ទទឹង</i> * <i>ចំនួន​ស៊ុម​</i>) បន្ទាប់​មក​ពុះ​ទៅ​ជា​ស៊ុម​​ផ្សេង​ៗ​​ ។</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KIntSpinBox, cannonh)
en: Individual cannon frame height
km: កម្ពស់​ស៊ុម​ផ្សេង​​ៗ​របស់​កាំ​ភ្លើង​ធំ

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KIntSpinBox, cannonh)
en: <p>Individual cannon frame height.</p><p>The pool <i>cannon<i> element will be rendered on a pixmap of height (<i>Height</i> * <i>Number of versions</i>) and then split into individual frames.</p>
km: <p>កម្ពស់​ស៊ុម​ផ្សេង​ៗ​​របស់​កាំ​ភ្លើង​ធំ ។</p><p>ធាតុ​ <i>កាំ​ភ្លើង​ធំ<i> អាង​នឹង​ត្រូវ​ បង្ហាញ​នៅ​លើ​កម្ពស់​ផែន​ទី​ចំណុច​​​ ។ (<i>កម្ពស់</i> * <i>ចំនួន​កំណែ​</i>) បន្ទាប់​មក​ពុះ​ទៅ​ជា​ស៊ុម​ផ្សេង​ៗ​ ។</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KIntSpinBox, cannonf)
en: Number of individual cannon frames
km: ចំនួន​ស៊ុម​ផ្សេង​ៗ​របស់​កាំ​ភ្លើង​ធំ

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KIntSpinBox, cannonf)
en: <p>Number of individual cannon frames.</p><p>The pool <i>cannon</i> element will be rendered on a pixmap of width (<i>Width</i> * <i>Number of frames</i>) and then split into individual frames.</p>
km: <p>ចំនួន​ស៊ុម​ផ្សេង​ៗ​​​របស់​កាំ​ភ្លើង​ធំ​ ។</p><p>ធាតុ​ <i>កាំ​ភ្លើង​ធំ</i> អាង​ នឹង​ត្រូវ​បង្ហាញ​នៅ​លើ​ទទឹង​​ផែន​ទី​ចំណុច​​ (<i>ទទឹង​</i> * <i>ចំនួន​ស៊ុម​</i>) បន្ទាប់​មក​ពុះ​ទៅ​ជា​ស៊ុម​ផ្សេង​ៗ​ ។</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KIntSpinBox, cannonv)
en: Number of cannon versions
km: ចំនួន​កំណែ​របស់​កាំ​ភ្លើង​ធំ

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KIntSpinBox, cannonv)
en: <p>Number of cannon versions.</p><p>The pool <i>cannon</i> element will be rendered on a pixmap of height (<i>Height</i> * <i>Number of versions</i>) and then split into individual frames.</p><p>Each version shows the sprite visible from one direction: the first one is directed towards the right, the second towards the left, the third one from front and the last one from the back. However, not all sprites need all versions.</p>
km: <p>ចំនួន​កំណែ​របស់​កាំ​ភ្លើង​ធំ ។</p><p>ធាតុ​ <i>កាំ​ភ្លើង​ធំ</i> អាង​នឹង​ត្រូវ​ បង្ហាញ​នៅ​លើ​កម្ពស់​ផែន​ទី​ចំណុច​​  (<i>កម្ពស់​</i> * <i>ចំនួន​កំណែ</i>) បន្ទាប់​មក​ពុះ​ទៅ​ជា​ស៊ុម​ផ្សេង​​ៗ​ ។</p><p>កំណែ​នីមួយៗ​នឹង​បង្ហាញ​នូវ​ sprite ដែល​អាច​មើល​ឃើញ​ពី​ទិស​តែ​មួយ ៖ ​ទី​មួយ​ត្រូវ​បាន​ដាក់​ទិស​ទៅ​ខាង​ស្ដាំ​ ទី​ពីរ​ទៅ​ខាង​ឆ្វេង​  ទីបី​ពី​ខាង​មុខ និង​ចុងក្រោយ​ពី​ខាង​ក្រោយ​ ។ ទោះ​បី​យ៉ាង​ណា​ មិន​មែន​គ្រប់​ sprites ត្រូវ​ការ​​​កំណែ​តែ​ទាំង​អស់​ទេ​ ។</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QWidget, firingTab)
en: Data about the firing sprite
km: ទិន្នន័យ​អំពី​ការ​បាញ់​ sprite

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, firingTab)
en: Firing
km: បាញ់

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KIntSpinBox, firingw)
en: Firing cannon individual frame width
km: ទទឹង​ស៊ុម​ផ្សេង​ៗ​នៃ​ការ​បាញ់​កាំ​ភ្លើង​ធំ​

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KIntSpinBox, firingw)
en: <p>Firing cannon individual frame width.</p><p>The pool <i>firing cannon</i> element will be rendered on a pixmap of width (<i>Width</i> * <i>Number of frames</i>) and then split into individual frames.</p>
km: <p>ទទឹង​ស៊ុម​ផ្សេង​ៗ​នៃ​ការ​បាញ់​កាំ​ភ្លើង​ធំ​ ។</p><p>ធាតុ​ <i>ការ​បាញ់​កាំ​ភ្លើង​ធំ​</i> អាង​នឹង​ត្រូវ​បង្ហាញ​នៅ​លើ​ទទឹង​ផែន​ទី​ចំណុច​ (<i>ទទឹង​</i> * <i>ចំនួន​ ស៊ុម​</i>) បន្ទាប់​ពុះ​ទៅ​ជា​ស៊ុម​ផ្សេង​ៗ​ ។</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KIntSpinBox, firingh)
en: Firing cannon individual frame height
km: កម្ពស់​ស៊ុម​ផ្សេង​ៗ​នៃ​ការ​បាញ់​កាំ​ភ្លើង​ធំ

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KIntSpinBox, firingh)
en: <p>Firing cannon individual frame height.</p><p>The pool <i>firing cannon</i> element will be rendered on a pixmap of height (<i>Height</i> * <i>Number of versions</i>) and then split into individual frames.</p>
km: <p>កម្ពស់​ស៊ុម​ផ្សេង​ៗ​នៃ​ការ​បាញ់​​កាំ​ភ្លើង​ធំ​ ។</p><p>ធាតុ <i>ការ​បាញ់​កាំ​ភ្លើង​ធំ</i> អាង​នឹង​ត្រូវ​បង្ហាញ​នៅ​លើ​កម្ពស់​ផែន​ទី​ចំណុច​ (<i>កម្ពស់​</i> * <i>ចំនួន​ កំណែ</i>) បន្ទាប់​មក​ពុះ​ទៅ​ជា​ស៊ុម​ផ្សេង​ៗ​ ។</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KIntSpinBox, firingf)
en: Number of individual firing cannon frames
km: ចំនួន​ស៊ុម​ផ្សេង​ៗ​នៃ​​ការ​បាញ់​កាំ​ភ្លើង​ធំ

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KIntSpinBox, firingf)
en: <p>Number of individual firing cannon frames.</p><p>The pool <i>firing cannon</i> element will be rendered on a pixmap of width (<i>Width</i> * <i>Number of frames</i>) and then split into individual frames.</p>
km: <p>ចំនួន​ស៊ុម​ផ្សេង​ៗ​នៃ​ការ​បាញ់​​កាំ​ភ្លើង​ធំ ។</p><p>ធាតុ​ <i>ការ​បាញ់​កាំ​ភ្លើង​ ធំ</i> ធាតុ​នឹង​ត្រូវ​បង្ហាញ​នៅ​លើ​ទទឹង​ផែន​ទី​ចំណុច​ (<i>ទទឹង​</i> * <i>ចំនួន​ស៊ុម</i>) បន្ទាប់​មក​ពុះ​ទៅ​ជា​ស៊ុម​ផ្សេង​ៗ​ ។</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KIntSpinBox, firingv)
en: Number of firing cannon versions
km: ចំនួន​កំណែ​នៃ​ការ​បាញ់​កាំ​ភ្លើង​ធំ

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KIntSpinBox, firingv)
en: <p>Number of firing cannon versions.</p><p>The pool <i>firing cannon</i> element will be rendered on a pixmap of height (<i>Height</i> * <i>Number of versions</i>) and then split into individual frames.</p><p>Each version shows the sprite visible from one direction: the first one is directed towards the right, the second towards the left, the third one from front and the last one from the back. However, not all sprites need all versions.</p>
km: <p>ចំនួន​កំណែ​នៃ​ការ​បាញ់​កាំ​ភ្លើង​ធំ ។</p><p>ធាតុ <i>ការ​បាញ់​កាំ​ភ្លើង​ធំ</i> អាង​នឹង​ត្រូវ​បង្ហាញ​នៅ​លើ​កម្ពស់​ផែន​ទី​ចំណុច​ (<i>កម្ពស់​</i> * <i>ចំនួន កំណែ</i>) បន្ទាប់​មក​ពុះ​ទៅ​ជា​ស៊ុម​ផ្សេង​ៗ​ ។</p><p>កំណែ​នីមួយ​ៗ​ នឹង​បង្ហាញ​នូវ​ sprite ដែល​អាច​មើល​ឃើញ​ពី​ទិស​តែ​មួយ​ ៖ ទី​មួយ​ត្រូវ​បាន​ដាក់​ទិស​ ទៅ​ខាង​ស្ដាំ​  ទី​ពីរ​ទៅ​ខាង​ឆ្វេង​ ទីបី​ពី​ខាង​មុខ​ និង​ ចុង​ក្រោយ​ពី​ខាង​ក្រោយ​ ។ ទោះ​បី​យ៉ាង​ណា​ មិន​មែន​គ្រប់​ sprites ត្រូវ​ការ​កំណែ​តែ​ទាំង​អស់​ទេ​ ។</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QWidget, explodingTab)
en: Data about the exploding sprite
km: ទិន្នន័យ​អំពី​ការ​បំផ្ទុះ​ sprite

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, explodingTab)
en: Exploding
km: បំផ្ទុះ

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KIntSpinBox, explodingw)
en: Exploding cannon individual frame width
km: ទទឹង​ស៊ុម​ផ្សេង​ៗ​​នៃ​ការ​បំផ្ទុះ​កាំ​ភ្លើង​ធំ

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KIntSpinBox, explodingw)
en: <p>Exploding cannon individual frame width.</p><p>The pool <i>exploding</i> element will be rendered on a pixmap of width (<i>Width</i> * <i>Number of frames</i>) and then split into individual frames.</p>
km: <p>ទទឹង​ស៊ុម​ផ្សេង​ៗ​នៃ​ការ​បំផ្ទុះ​កាំ​ភ្លើង​ធំ ។</p><p>ធាតុ​ <i>បំផ្ទុះ</i> អាង​នឹង​ត្រូវ​បង្ហាញ​នៅ​លើ​ទទឹង​ផែន​ទី​ចំណុច​ (<i>ទទឹង</i> * <i>ចំនួន ស៊ុម​</i>) បន្ទាប់​មក​ពុះ​ទៅ​ជា​ស៊ុម​ផ្សេង​ៗ​ ។</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KIntSpinBox, explodingh)
en: Exploding cannon individual frame height
km: កម្ពស់​ស៊ុម​ផ្សេងៗ​នៃ​ការ​បំផ្ទុះ​កាំ​ភ្លើង​ធំ

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KIntSpinBox, explodingh)
en: <p>Exploding cannon individual frame height.</p><p>The pool <i>exploding</i> element will be rendered on a pixmap of height (<i>Height</i> * <i>Number of versions</i>) and then split into individual frames.</p>
km: <p>កម្ពស់​ស៊ុម​ផ្សេង​ៗ​នៃ​ការ​បំផ្ទុះ​កាំ​ភ្លើង​ធំ ។</p><p>ធាតុ​ <i>ការ​បំផ្ទុះ</i> អាង​នឹង​ត្រូវ​បង្ហាញ​នៅ​លើ​កម្ពស់​ផែន​ទី​ចំណុច​ (<i>កម្ពស់​</i> * <i>ចំនួន កំណែ</i>) បន្ទាប់​មក​ពុះ​ទៅ​ជា​ស៊ុម​ផ្សេង​ៗ​ ។</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KIntSpinBox, explodingf)
en: Number of individual exploding cannon frames
km: ចំនួន​ស៊ុម​ផ្សេង​ៗ​នៃ​ការ​បំផ្ទុះ​កាំ​ភ្លើង​ធំ

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KIntSpinBox, explodingf)
en: <p>Number of individual exploding cannon frames.</p><p>The pool <i>exploding</i> element will be rendered on a pixmap of width (<i>Width</i> * <i>Number of frames</i>) and then split into individual frames.</p>
km: <p>ចំនួន​ស៊ុម​ផ្សេង​ៗ​នៃ​ការ​បំផ្ទុះ​កាំ​ភ្លើង​ធំ ។</p><p>ធាតុ <i>ការ​បំផ្ទុះ​</i> អាង​នឹង​ត្រូវ​បង្ហាញ​នៅ​លើ​ទទឹង​ផែន​ទី​ចំណុច​ (<i>ទទឹង</i> * <i>ចំនួន​ស៊ុម​</i>) បន្ទាប់​មក​ពុះ​ទៅ​ជា​ស៊ុម​ផ្សេង​ៗ​ ។</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KIntSpinBox, explodingv)
en: Number of exploding cannon versions
km: ចំនួន​កំណែ​នៃ​ការ​បំផ្ទុះ​កាំ​ភ្លើង​ធំ

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KIntSpinBox, explodingv)
en: <p>Number of exploding cannon versions.</p><p>The pool <i>exploding</i> element will be rendered on a pixmap of height (<i>Height</i> * <i>Number of versions</i>) and then split into individual frames.</p><p>Each version shows the sprite visible from one direction: the first one is directed towards the right, the second towards the left, the third one from front and the last one from the back. However, not all sprites need all versions.</p>
km: <p>ចំនួន​កំណែ​នៃ​ការ​បំផ្ទុះ​កាំ​ភ្លើង​ធំ ។</p><p>ធាតុ​ <i>ការ​បំផ្ទុះ​</i> អាង​នឹង​ត្រូវ​បង្ហាញ​នៅ​លើ​កម្ពស់​ផែន​ទី​ចំណុច​ (<i>កម្ពស់​</i> * <i>ចំនួន​ កំណែ</i>) បន្ទាប់​មក​ពុះ​ទៅ​ជា​ស៊ុម​ផ្សេង​ៗ​ ។</p><p>កំណែ​នីមួយ​ៗ​ នឹង​បង្ហាញ​ sprite ដែល​អាច​មើល​ឃើញ​ពី​ទិស​តែ​មួយ​ ៖ ទី​មួយ​ត្រូវ​បាន​ដាក់​ទិស​ទៅ​ ខាង​ស្ដាំ​ ទី​ពីរ​ទៅ​ខាង​ឆ្វេង​ ទីបី​ពី​ខាង​មុខ​ និង​ ចុង​ក្រោយ​ពី​ខាង​ក្រោយ​  ។ ទោះ​បី​យ៉ាង​ណា​ មិន​មែន​គ្រប់​ sprites ត្រូវ​ការ​កំណែ​ទាំង​អស់​ទេ​ ។</p>

en: (c) 2008, Gaël de Chalendar
km: រក្សា​សិទ្ធិ​ឆ្នាំ​ ២​០​០​៨ ដោយ​ Gaël de Chalendar

en: For help and user manual, please see
    The KsirK Web site
km: ចំពោះ​​ជំនួយ​ និង​សៀវភៅ​ដៃ​អ្នក​ប្រើ​ សូម​មើល​
    តំបន់​បណ្ដាញ​របស់​ KsirK

en: file to open
km: ឯក​សារ​ត្រូវ​បើក

en: Cannot load anchor icon<br>Program cannot continue
km: មិន​អាច​ផ្ទុក​រូប​តំណាង​យុថ្កា​បាន​ទេ​<br>កម្ម​វិធី​មិន​អាច​បន្ត​បាន​ទេ

en: Error
km: កំហុស

en: Cannot load center icon<br>Program cannot continue
km: មិន​អាច​ផ្ទុក​រូប​តំណាង​មជ្ឈ​មណ្ឌល​បាន​ទេ​<br>កម្ម​វិធី​មិន​អាច​បន្ត​បាន​ទេ​

en: Open a saved skin...
km: បើក​ស្បែក​ដែល​បាន​រក្សា​ទុក​...

en: Load &Recent
km: ផ្ទុក​ស្បែក​បច្ចុប្បន្ន​

en: Open a recently saved skin...
km: បើក​ស្បែក​ដែល​បាន​រក្សា​ទុក​បច្ចុប្បន្ន​...

en: Save the current skin
km: រក្សា​ទុក​ស្បែក​បច្ចុប្បន្ន​

en: Choose the root folder of the skin to open
km: ជ្រើស​ថត​ root របស់​ស្បែក​ដែល​ត្រូវ​បើក​

en: There are unsaved changes. What do you want to do?
km: មាន​ការ​ផ្លាស់​ប្ដូរ​ដែល​មិន​បាន​រក្សា​ទុក​ ។ តើ​អ្នក​ចង់​ធ្វើ​អ្វី ?

en: Exit Anyway?
km: យ៉ាង​ណា​ក៏​ដោយ​ ចាក​ចេញ​ឬ​ ?

en: Quit without saving
km: ចាក​ចេញ​ដោយ​មិន​​រក្សា​ទុក​

en: Save then quit
km: រក្សា​ទុក​ រួច​ចាក​ចេញ

en: Do not quit
km: កុំ​ចាក​ចេញ

en: New country name
km: ឈ្មោះ​ប្រទេស​ថ្មី

en: Enter the name of the new country
km: វាយ​បញ្ចូល​ឈ្មោះ​​​ប្រទេស​ថ្មី

en: Do you really want to delete country '%1'?
km: តើ​អ្នក​ពិត​ជា​ចង់​លុប​ប្រទេស​ '%1' ឬ​ ?

en: Really delete country?
km: ពិត​ជា​ចង់​លុប​ប្រទេស​ឬ​ ?

en: New continent name
km: ឈ្មោះ​ទ្វីប​ថ្មី

en: Enter the name of the new continent
km: វាយ​បញ្ចូល​ឈ្មោះ​របស់​ទ្វីប​ថ្មី

en: Do you really want to delete continent '%1'?
km: តើ​​អ្នក​ពិត​ជា​ចង់​លុប​ទ្វីប​ '%1' ឬ​ ?

en: Really delete continent?
km: ពិត​ជា​ចង់​លុប​ទ្វីប​ឬ​ ?

en: Do you really want to delete goal '%1'?
km: តើ​អ្នក​ពិត​ជា​ចង់​លុប​គោល​ដៅ​ '%1' ឬ ?

en: Really delete goal?
km: ពិត​ជា​ចង់​លុប​គោល​ដៅ​ឬ​ ?

en: New nationality name
km: ឈ្មោះ​សញ្ជាតិ​ថ្មី​

en: Enter the name of the new nationality
km: បញ្ចូល​ឈ្មោះ​របស់​សញ្ជាតិ​ថ្មី​

en: Do you really want to delete nationality '%1'?
km: តើ​អ្នក​ពិត​ជា​ចង់​លុប​សញ្ជាតិ​ '%1' ឬ​ ?

en: Really delete nationality?
km: ពិត​ជា​ចង់​លុប​សញ្ជាតិ​ឬ​ ?

en: Error - Invalid skin definition file format. Expected %1 and got %2
km: កំហុស​ - ទ្រង់​ទ្រាយ​ឯក​សារ​កំណត់​​ស្បែក​មិន​ត្រឹម​ត្រូវ​ ។ រំពឹង​ %1 និង​ទទួល​បាន​ %2

en: Pool filename not found
    Program cannot continue
km: រក​មិន​ឃើញ​ឈ្មោះ​ឯកសារ​អាង​ទេ​
    កម្មវិធី​មិន​អាច​បន្ត​បាន​ទេ

en: Map mask image not found
    Program cannot continue
km: រក​មិន​ឃើញ​រូប​ភាព​របាំង​ផែន​ទី​ទេ​
    កម្មវិធី​មិន​អាច​បន្ត​បាន​ទេ

en: Cannot read file %1:
    %2.
km: មិន​អាច​អាន​ឯកសារ​ %1 ទេ​ ៖
    %2 ។

en: PoolLoader
km: កម្មវិធី​ទាញ​យក​អាង

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, KsirkSkinEditorPreferencesWidget)
en: KsirK Skin Editor Preferences
km: ​ចំណូល​ចិត្ត​ចំពោះ​កម្ម​វិធី​កែ​សម្រួល​ស្បែក​ របស់​ KsirK

en: Error - Unknown skin int data:
km: កំហុស​ - មិន​ស្គាល់​ទិន្នន័យ​​ខាង​ក្នុង​ស្បែក​ ៖

en: Fatal Error
km: កំហុស​ធ្ងន់ធ្ងរ

en: Error - Unknown skin string data:
km: កំហុស​ - មិន​ស្គាល់​ទិន្នន័យ​​ខ្សែ​អក្សរ​ស្បែក​ ៖
