libplasma - en to km translation catalogue (158 entries)

en: animation() takes one argument
km: ចលនា() ត្រូវការ​អាគុយម៉ង់​មួយ

en: %1 is not a known animation type
km: %1 មិនមែន​ជា​ប្រភេទ​ចលនា​ដែល​ស្គាល់​នោះ​ទេ

en: Script initialization failed
km: ការ​ចាប់ផ្ដើម​ស្គ្រីប​បាន​បរាជ័យ

en: Unable to load the widget
km: មិន​អាច​ផ្ទុក​ធាតុក្រាហ្វិក​បានទេ

en: Panel
km: បន្ទះ

en: Unknown
km: មិនស្គាល់​​

en: Unknown Widget
km: មិនស្គាល់​​ធាតុក្រាហ្វិក

[ctx: misc category]
en: Miscellaneous
km: ផ្សេងៗ

en: Configure...
km: កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ...

en: &OK
km: យល់ព្រម

en: &Yes
km: បាទ/ចាស

en: &No
km: ទេ

en: &Cancel
km: បោះបង់

en: OK
km: យល់ព្រម

en: Activate %1 Widget
km: ធ្វើ​ឲ្យ​ធាតុក្រាហ្វិក %1 សកម្ម

en: Widget Settings
km: ការ​កំណត់​ធាតុក្រាហ្វិក

en: Remove this Widget
km: យក​ធាតុក្រាហ្វិក​នេះ​ចេញ

en: Run the Associated Application
km: រត់​កម្មវិធី​ដែល​បាន​ភ្ជាប់

en: Settings
km: ការ​កំណត់

en: %1 Settings
km: ការ​កំណត់ %1

[ctx: @title:window]
en: %1 Settings
km: ការ​កំណត់ %1

en: Accessibility
km: កា​រចូលដំណើរការ

en: Application Launchers
km: កម្មវិធី​ចាប់ផ្ដើម​កម្មវិធី

en: Astronomy
km: តារាវិទ្យា

en: Date and Time
km: កាលបរិច្ឆេទ និងពេលវេលា

en: Development Tools
km: កម្មវិធី​អភិវឌ្ឍន៍

en: Education
km: ការ​អប់រំ

en: Environment and Weather
km: បរិស្ថាន និង​អាកាសធាតុ

en: Examples
km: ឧទាហរណ៍

en: File System
km: ប្រព័ន្ធ​ឯកសារ

en: Fun and Games
km: កា​ររីករាយ​ និង​ល្បែង

en: Graphics
km: ក្រាហ្វិក

en: Language
km: ភាសា

en: Mapping
km: ការ​ផ្គូផ្គង

en: Miscellaneous
km: ផ្សេងៗ

en: Multimedia
km: ពហុមេឌៀ

en: Online Services
km: សេវា​លើ​បណ្ដាញ

en: Productivity
km: ផលិតភាព

en: System Information
km: ព័ត៌មាន​ប្រព័ន្ធ

en: Utilities
km: ឧបករណ៍​ប្រើ​ប្រាស់

en: Windows and Tasks
km: បង្អួច និង​ភារកិច្ច

en: Keyboard Shortcut
km: ផ្លូវកាត់​ក្ដារចុច

[ctx: %1 is the name of a plasmoid, %2 the name of the machine that plasmoid is published on]
en: %1 on %2
km: %1 នៅ​លើ %2

[ctx: %1 is the name of the applet]
en: Remove this %1
km: យក %1 នេះ​ចេញ

[ctx: %1 is the name of the applet]
en: %1 Settings
km: ការ​កំណត់ %1

[ctx: API or programming language the widget was written in, name of the widget]
en: Could not create a %1 ScriptEngine for the %2 widget.
km: មិនអាច​បង្កើត ScriptEngine  %1  សម្រាប់​ធាតុក្រាហ្វិក %2 បានទេ ។

[ctx: Package file, name of the widget]
en: Could not open the %1 package required for the %2 widget.
km: មិនអាច​បើក​កញ្ចប់ %1 ដែលបាន​ទាមទារ​សម្រាប់​ធាតុក្រាហ្វិក %2 បាន​ទេ ។

en: This object could not be created.
km: មិនអាច​បង្កើត​វត្ថុ​បានទេ ។

en: This object could not be created for the following reason:<p><b>%1</b></p>
km: មិនអាច​បង្កើត​វត្ថុ​សម្រាប់​ហេតុផល​ដូច​ខាងក្រោម​បានទេ ៖<p><b>%1</b></p>

en: Remove this Panel
km: យក​បន្ទះ​នេះ​ចេញ

en: Remove this Activity
km: យក​​សកម្មភាព​នេះ​ចេញ

en: Activity Settings
km: ការ​កំណត់​សកម្មភាព

en: Add Widgets...
km: បន្ថែម​ធាតុក្រាហ្វិក...

en: Next Widget
km: ធាតុក្រាហ្វិក​បន្ទាប់

en: Previous Widget
km: ធាតុក្រាហ្វិក​មុន

[ctx: %1 is the name of the containment]
en: %1 Options
km: ជម្រើស %1

en: Fetching file type...
km: កំពុង​ទៅ​យក​ប្រភេទ​ឯកសារ...

en: Widgets
km: ធាតុក្រាហ្វិក

en: Icon
km: រូបតំណាង

en: Wallpaper
km: ​ផ្ទាំង​រូបភាព

[ctx: @title:window %1 is the name of the containment]
en: Remove %1
km: យក %1 ចេញ

[ctx: %1 is the name of the containment]
en: Do you really want to remove this %1?
km: តើ​អ្នក​ពិត​ជា​ចង់​យក​ %1 នេះ​ចេញ​ឬ ?

en: Could not find requested component: %1
km: មិន​អាច​រក​សមាសភាគ​ដែល​បាន​ស្នើ ៖ %1

en: This plugin needs to be configured
km: កម្មវិធី​ជំនួយ​នេះ​តម្រូវ​ឲ្យ​កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ

en: Unknown ContainmentActions
km: មិន​ស្គាល់ ContainmentActions

en: Lock Widgets
km: ចាក់សោ​ធាតុក្រាហ្វិក

en: Unlock Widgets
km: ដោះសោ​ធាតុក្រាហ្វិក

en: Shortcut Settings
km: ការកំណត់​ផ្លូវកាត់

en: Unnamed
km: គ្មាន​ឈ្មោះ

en: Show this group.
km: បង្ហាញ​ក្រុម​នេះ ។

en: Hide this group.
km: លាក់​ក្រុម​នេះ ។

en: Expand this widget
km: ពង្រីក​ធាតុក្រាហ្វិក​នេះ

en: Collapse this widget
km: វេញ​ធាតុក្រាហ្វិក​នេះ

en: Reattach
km: ភ្ជាប់​ឡើងវិញ

en: Close
km: បិទ

en: This system does not support OpenGL widgets.
km: ប្រព័ន្ធ​នេះ​មិនគាំទ្រ​​ធាតុក្រាហ្វិក OpenGL ទេ ។

en: Your machine does not support OpenGL widgets.
km: ម៉ាស៊ីន​របស់​អ្នក​មិនគាំទ្រ​ធាតុក្រាហ្វិក OpenGL ទេ ។

[ctx: A non-functional package]
en: Invalid
km: មិន​ត្រឹមត្រូវ

en: There was an error attempting to exec the associated application with this widget.
km: មាន​កំហុស​ក្នុងកា​រប៉ុនប៉ង​​ប្រតិបត្តិ​កម្មវិធី​ដែល​បាន​ភ្ជាប់​ជា​មួយ​ធាតុ​ក្រាហ្វិក​នេះ ។

[ctx: Error message, access to a remote service failed.]
en: Invalid token.
km: ថូខឹន​មិន​ត្រឹមត្រូវ

[ctx: Error message, access to a remote service failed.]
en: Matching password required.
km: តម្រូវ​ឲ្យ​ផ្គូផ្គង​ពាក្យ​សម្ងាត់ ។

[ctx: Error message, access to a remote service failed.]
en: Access denied.
km: ការ​ចូលដំណើរការ​ត្រូវបាន​បដិសេធ ។

en: Unknown error.
km: ​មិន​ស្គាល់​​កំហុស ។

en: Images
km: រូបភាព

en: Configuration Definitions
km: ការ​កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ

en: User Interface
km: ចំណុច​ប្រទាក់​អ្នក​ប្រើ

en: Data Files
km: ឯកសារ​ទិន្នន័យ

en: Executable Scripts
km: ស្គ្រីប​ដែលអាច​ប្រតិបត្តិ​បាន

en: Translations
km: ការ​បកប្រែ

en: Main Config UI File
km: ឯកសារ UI កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ​ចម្បង

en: Configuration XML file
km: ឯកសារ XML កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ

en: Main Script File
km: ឯកសារ​ស្គ្រីប​ចម្បង

en: Default configuration
km: ការ​កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ​លំនាំដើម

en: Animation scripts
km: ស្គ្រីប​ចលនា

en: Service Descriptions
km: សេចក្ដី​ពិពណ៌នា​សេវា

en: Images for dialogs
km: រូបភាព​សម្រាប់​ប្រអប់

en: Generic dialog background
km: ផ្ទៃខាងក្រោយ​ប្រអប់​ទូទៅ

en: Theme for the logout dialog
km: ស្បែក​សម្រាប់​ប្រអប់​ចេញ

en: Wallpaper packages
km: កញ្ចប់​​ផ្ទាំង​រូបភាព

en: Images for widgets
km: រូបភាព​សម្រាប់​ធាតុក្រាហ្វិក

en: Background image for widgets
km: រូបភាព​ផ្ទៃ​ខាងក្រោយ​សម្រាប់​ធាតុ​ក្រាហ្វិក

en: Analog clock face
km: ទម្រង់មុខ​នាឡិកា​អាណាឡូក

en: Background image for panels
km: រូបភាព​ផ្ទៃ​ខាងក្រោយ​សម្រាប់​បន្ទះ

en: Background for graphing widgets
km: ផ្ទៃខាងក្រោយ​សម្រាប់​ធាតុ​ក្រាហ្វិក

en: Background image for tooltips
km: រូបភាព​ផ្ទៃ​ខាង​ក្រោយ​សម្រាប់​ព័ត៌មាន​ជំនួយ

en: Opaque images for dialogs
km: រូបភាព​ស្រអាប់​សម្រាប់​ប្រអប់

en: Opaque generic dialog background
km: ផ្ទៃ​ខាង​ក្រោយ​ប្រអប់​ទូទៅ​ស្រអាប់

en: Opaque theme for the logout dialog
km: ស្បែក​ស្រអាប់​សម្រាប់​ប្រអប់​ចេញ

en: Opaque images for widgets
km: រូបភាព​ស្រអាប់​សម្រាប់​ធាតុក្រាហ្វិក

en: Opaque background image for panels
km: រូបភាព​ផ្ទៃ​ខាង​ក្រោយ​ស្រអាប់​សម្រាប់បន្ទះ

en: Opaque background image for tooltips
km: រូបភាព​ផ្ទៃ​ស្រអាប់​សម្រាប់​ព័ត៌មាន​ជំនួយ

en: Low color images for dialogs
km: រូបភាព​ពណ៌​ទាប​សម្រាប់​ប្រអប់

en: Low color generic dialog background
km: ផ្ទៃ​ខាង​ក្រោយ​ប្រអប់​ទូទៅ​ពណ៌​ទាប

en: Low color theme for the logout dialog
km: ស្បែក​ពណ៌​ស្រាល​សម្រាប់​ប្រអប់​ចេញ

en: Low color background image for widgets
km: រូបភាព​ផ្ទៃ​ខាង​ក្រោយ​ពណ៌​ទាប​សម្រាប់​ធាតុ​ក្រាហ្វិក

en: Low color analog clock face
km: ទម្រង់​មុខ​នាឡិកា​អាណាឡូក​ពណ៌​ទាប

en: Low color background image for panels
km: រូបភាព​ផ្ទៃ​ខាង​ក្រោយ​ពណ៌​ទាប​សម្រាប់​បន្ទះ

en: Low color background for graphing widgets
km: ពណ៌​ផ្ទៃ​ខាង​ក្រោយ​ទាប​សម្រាប់​ធាតុក្រាហ្វិក​ ក្រាហ្វិក

en: Low color background image for tooltips
km: រូបភាពផ្ទៃ​ខាង​ក្រោយ​ពណ៌​ទាប​សម្រាប់​ព័ត៌មាន​ជំនួយ

en: KColorScheme configuration file
km: ឯកសារ​កំណត់​រចនា​សម្ព័ន្ធ KColorScheme

en: Screenshot
km: រូបថត​អេក្រង់​

en: Recommended wallpaper file
km: ឯកសារ​ផ្ទាំង​រូបភាព​ដែល​បានផ្ដល់​អនុសាសន៍

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Enter a password below. Enter the same password on the device to which you are trying to connect.
km: បញ្ចូល​ពាក្យ​សម្ងាត់​ខាង​ក្រោម ។ បញ្ចូល​ពាក្យ​សម្ងាត់​ដូច​គ្នា​នៅ​លើ​ឧបករណ៍​ដែល​អ្នក​ព្យាយាម​តភ្ជាប់ ។

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, allServicesCheckbox)
en: Allow this user access to any service
km: អនុញ្ញាត​ឲ្យ​អ្នក​ប្រើ​នេះ​ចូលដំណើរការ​សេវា​ណា​មួយ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, persistentCheckbox)
en: Remember this user
km: ចងចាំ​អ្នក​ប្រើ​នេះ

en: Incoming connection request
km: សំណើ​តភ្ជាប់​ចូល

en: Connect with remote widget
km: តភ្ជាប់​ជា​មួយ​នឹង​ធាតុក្រាហ្វិក​ពី​ចម្ងាយ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Sharing a widget on the network allows you to access this widget from another computer as a remote control.
km: ចែករំលែក​ធាតុក្រាហ្វិក​នៅ​លើ​បណ្ដាញ អនុញ្ញាត​ឲ្យ​អ្នក​ចូល​ដំណើរការ​ធាតុក្រាហ្វិក​នេះ​ពី​កុំព្យូទ័រ​ផ្សេង​ជា​ការ​គ្រប់គ្រង​ពី​ចម្ងាយ ។

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, publishCheckbox)
en: Share this widget on the network
km: ចែករំលែក​ធាតុក្រាហ្វិក​នៅ​លើ​បណ្ដាញ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, allUsersCheckbox)
en: Allow everybody to freely access this widget
km: អនុញ្ញាត​ឲ្យ​អ្នក​រាល់គ្នា​ចូល​ដំណើរការ​ធាតុក្រាហ្វិក​នេះ​ដោយ​សេរី

en: Job no longer valid, operation is not enabled.
km: ការងារ​លែង​ត្រឹមត្រូវ​ទៀត​ហើយ ប្រតិបត្តិការ​មិន​ត្រូវ​បាន​បើក​ទេ ។

en: Job no longer valid, invalid parameters.
km: ការងារ​លែង​​ត្រឹមត្រូវ​ទៀត​ហើយ ប៉ារ៉ាម៉ែត្រ​មិន​ត្រឹមត្រូវ​ទេ ។

en: Timeout.
km: អស់​ពេល ។

[ctx: Error message, tried to start an invalid service]
en: Invalid (null) service, can not perform any operations.
km: សេវា​មិនត្រឹមត្រូវ (គ្មាន) មិនអាច​ធ្វើ​ប្រតិបត្តិការ​បានទេ ។

en: The "%1" widget is not installed.
km: ធាតុក្រាហ្វិក "%1" មិន​ត្រូវ​បាន​ដំឡើង​ទេ ។

en: Server sent an invalid plasmoid package.
km: ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​បាន​ផ្ញើ​កញ្ចប់ plasmoid ដែល​មិន​ត្រឹមត្រូវ ។

en: You are about to open a remote widget on your system.<br>
km: អ្នក​រៀប​នឹង​បើក​ធាតុ​ក្រាហ្វិក​ពី​ចម្ងាយ​នៅ​ក្នុង​ប្រព័ន្ធ​របស់​អ្នក ។<br>

en: <tr><td align="right"><b>Name:</b></td><td>&nbsp; %1</td></tr>
km: <tr><td align="right"><b>ឈ្មោះ ៖</b></td><td>&nbsp; %1</td></tr>

en: <tr><td align="right"><b>Description:</b></td><td>&nbsp; %1</td></tr>
km: <tr><td align="right"><b>សេចក្ដី​ពណ៌នា ៖</b></td><td>&nbsp; %1</td></tr>

en: <tr><td align="right"><b>Author:</b></td><td>&nbsp; %1 &lt;%2&gt;</td></tr>
km: <tr><td align="right"><b>អ្នក​និពន្ធ ៖</b></td><td>&nbsp; %1 &lt;%2&gt;</td></tr>

en: <tr><td align="right"><b>Server:</b></td><td>&nbsp; %1</td></tr>
km: <tr><td align="right"><b>ម៉ាស៊ីន​បម្រើ ៖</b></td><td>&nbsp; %1</td></tr>

en: <br><br>Are you sure you want to open this widget on your system?
km: <br><br>តើ​អ្នក​ប្រាកដ​ជា​ចង់​បើក​ធាតុក្រាហ្វិក​នេះ​នៅ​ក្នុង​ប្រព័ន្ធ​របស់​អ្នក​ឬ ?

en: Remote Widget
km: ធាតុក្រាហ្វិក​ពី​ចម្ងាយ4

en: Open Widget
km: បើក​ធាតុ​ក្រាហ្វិក

en: Reject Widget
km: បដិសេធ​ធាតុក្រាហ្វិក

en: User rejected
km: បាន​ប្រើបាន​បដិសេធ

en: Timeout
km: អស់​ពេល

en: Your system does not provide support for the 'remote widgets' feature. Access Failed.
km: ប្រព័ន្ធ​របស់​អ្នក​មិន​ផ្ដល់​នូវ​ការ​គាំទ្រ​សម្រាប់​លក្ខណៈ​សម្បត្តិ 'ធាតុក្រាហ្វិក​ពី​ចម្ងាយ' ទេ ។ ការ​ចូល​ដំណើរការ​បាន​បរាជ័យ ។

en: Allow everybody access to %1.
km: អនុញ្ញាត​ឲ្យ​អ្នក​រាល់​គ្នា​ចូលដំណើរការ %1 ។

en: Deny everybody access to %1
km: បដិសេធ​អ្នក​រាល់​គ្នា​ក្នុងការ​ចូល​ដំណើរការ​ទៅ​កាន់ %1

en: Allow %1 access to all services.
km: អនុញ្ញាត​ឲ្យ %1 ចូល​ដំណើរការ​ទៅ​កាន់សេវា​ទាំងអស់ ។

en: Deny %1 access to all services.
km: បដិសេធ %1 មិន​ឲ្យ​ដំណើរការ​ទៅ​សេវា​ទាំងអស់ ។

en: Allow access to %1, by %2.
km: អនុញ្ញាត​ឲ្យ​ចូល​ដំណើរការ​ទៅ​កាន់ %1 ដោយ​ %2 ។

en: Deny access to %1, by %2.
km: បដិសេធ​មិន​ឲ្យ​ចូលដំណើរការ​ទៅកាន់ %1 ដោយ %2 ។

en: Allow access to %1, by %2?
km: អនុញ្ញាត​ឲ្យ​ចូល​ដំណើរការ​ទៅ​កាន់ %1 ដោយ %2?

en: You have requested access to the %1 hosted at %2.
km: អ្នក​បាន​ស្នើ​ឲ្យ​ចូល​ដំណើរការ​ទៅ​កាន់​​ម៉ាស៊ីន %1 នៅ​ %2 ។

en: search term
km: ពាក្យ​ស្វែងរក

en: Unknown Wallpaper
km: ​មិន​ស្គាល់​ផ្ទាំង​រូបភាព
