kmix - en to km translation catalogue (153 entries)

en: Audio Setup
km: កា​ររៀបចំ​អូឌីយ៉ូ

en: Hardware &Information
km: ព័ត៌មាន​ផ្នែក​រឹង

en: Hide Mixer Window
km: លាក់​បង្អួច​ឧបករណ៍​លាយ

en: Configure &Channels...
km: កំណត់​រចនា​សម្ព័ន្ធ​ឆានែល...

en: Select Master Channel...
km: ជ្រើស​ឆានែល​​មេ...

en: Save volume profile 1
km: រក្សាទុក​កម្រិត​សំឡេង​ទម្រង់ ១

en: Save volume profile 2
km: រក្សាទុក​កម្រិត​សំឡេង​ទម្រង់ ២

en: Save volume profile 3
km: រក្សាទុក​កម្រិត​សំឡេង​ទម្រង់ ៣

en: Save volume profile 4
km: រក្សាទុក​កម្រិត​សំឡេង​ទម្រង់ ៤

en: Load volume profile 1
km: ផ្ទុក​កម្រិត​សំឡេង​ទម្រង់ ២

en: Load volume profile 2
km: ផ្ទុក​កម្រិត​សំឡេង​ទម្រង់ ២

en: Load volume profile 3
km: ផ្ទុក​កម្រិត​សំឡេង​ទម្រង់ ៣

en: Load volume profile 4
km: ផ្ទុក​កម្រិត​សំឡេង​ទម្រង់ ៤

en: Increase Volume
km: បង្កើន​កម្រិត​សំឡេង

en: Decrease Volume
km: បន្ថយ​កម្រិត​សំឡេង

en: Mute
km: ស្ងាត់

en: Cannot add view - GUIProfile is invalid.
km: មិន​អាច​បន្ថែម​ទិដ្ឋភាព GUIProfile មិន​ត្រឹមត្រូវ ។

en: View already exists. Cannot add View.
km: មាន​ទិដ្ឋភាព​រួច​ហើយ ។ មិនអាច​បន្ថែម​បាន​ទេ ។

en: The soundcard containing the master device was unplugged. Changing to control %1 on card %2.
km: កាត​សំឡេង​ដែល​មាន​ឧបករណ៍​មេ​មិនបាន​ដោត ។ ប្ដូរ ដើម្បី​ត្រួតពិនិត្យ %1 នៅ​លើ​កាត %2

en: The last soundcard was unplugged.
km: កាត​សំឡេង​ចុងក្រោយ​មិនបាន​ដោត ។

en: Mixer Hardware Information
km: ព័ត៌មាន​ផ្នែករឹង​នៃ​ឧបករណ៍​លាយ

en: The helper application is either not installed or not working.
km: កម្មវិធី​ជំនួយ​មិន​ត្រូវបាន​ដំឡើង ឬ​មិន​ដំណើរការ ។

en: Error
km: កំហុស

en: No sound card is installed or currently plugged in.
km: មិនមានកាត​សំឡេង​បានដំឡើង​ ឬ​បច្ចុប្បន្ន​មិនបានដោត ។

en: kmixctrl - kmix volume save/restore utility
km: kmixctrl - ឧបករណ៍​សម្រាប់​រក្សាទុក ឬ ស្ដារ​កម្រិត​សំឡេង kmix

en: (c) 2000 by Stefan Schimanski
km: រក្សាសិទ្ធិ​ឆ្នាំ ២០០០ ដោយ Stefan Schimanski

en: Save current volumes as default
km: រក្សាទុក​កម្រិត​សំឡេង​បច្ចុប្បន្ន​ជា​លំនាំដើម

en: Restore default volumes
km: ស្ដារ​កម្រិត​សំឡេង​លំនាំដើម

en: KMix - KDE's full featured mini mixer
km: KMix - ឧបករណ៍​លាយ​សំឡេង​ដ៏​តូច​របស់ KDE តែ​ពោរពេញ​ទៅ​ដោយ​លក្ខណៈ​ពិសេស

en: Original author and current maintainer
km: អ្នកនិពន្ធ​ដើម និង​​អ្នក​ថែទាំ​បច្ចុប្បន្ន

en: PulseAudio support
km: ការ​គាំទ្រ PulseAudio

en: ALSA 0.9x port
km: ច្រក ALSA 0.9x

en: Solaris support
km: ការ​គាំទ្រ Solaris

en: Temporary maintainer
km: អ្នក​ថែទាំ​បណ្ដោះអាសន្ន

en: *BSD fixes
km: ជួសជុល *BSD

en: Mute and volume preview, other fixes
km: ភាព​ស្ងាត់ និង កម្រិត​សំឡេង ព្រម​ទាំង​បំបាត់​កំហុស​ជាច្រើន​ទៀត

en: Improving support for emu10k1 based soundcards
km: ធ្វើ​ឲ្យ​ការ​គាំទ្រ​ប្រសើរ​សម្រាប់​កាត​សំឡេង​ដែល​មាន​មូលដ្ឋាន​លើ emu10k1

en: TerraTec DMX6Fire support
km: គាំទ្រ TerraTec DMX6Fire

en: Inhibits the unhiding of the KMix main window, if KMix is already running.
km: ទប់ស្កាត់​ការ​មិនលាក់​របស់​បង្អួច​មេ KMix ប្រសិន​បើ KMix កំពុង​រត់ ។

en: You do not have permission to access the alsa mixer device.
    Please verify if all alsa devices are properly created.
km: អ្នក​មិន​មាន​សិទ្ធិ​ដើម្បី​ចូលដំណើរការ​ឧបករណ៍​លាយ alsa ឡើយ ។
    សូម​ផ្ទៀងផ្ទាត់​ថា បាន​បង្កើត​ឧបករណ៍ alsa ទាំងអស់​បាន​ត្រឹមត្រូវ ។

en: Alsa mixer cannot be found.
    Please check that the soundcard is installed and the
    soundcard driver is loaded.
km: មិន​អាច​រកឃើញ​ឧបករណ៍​លាយ Alsa ឡើយ ។
    សូម​ពិនិត្យ​មើល​ថា បាន​ដំឡើង​កាត​សំឡេង
    ហើយ​បាន​ផ្ទុក​កម្មវិធី​បញ្ជា ។

en: kmix:You do not have permission to access the mixer device.
    Please check your operating systems manual to allow the access.
km: kmix ៖ អ្នក​មិន​មានសិទ្ធិ​ចូលដំណើរការ​ឧបករណ៍​លាយ​ឡើយ ។
    សូម​ពិនិត្យ​មើល​សៀវភៅ​ដៃ​នៃ​ប្រព័ន្ធ​ប្រតិបត្តិការ៍​របស់​អ្នកដើម្បី​អនុញ្ញាត​ឲ្យ​ចូលដំណើរការ ។។

en: kmix: Could not write to mixer.
km: kmix ៖ មិន​អាច​សរសេរ​ទៅ​កាន់​ឧបករណ៍​លាយ​បាន​ឡើយ ។

en: kmix: Could not read from mixer.
km: kmix ៖ មិន​អាច​អាន​ពី​​ឧបករណ៍​លាយ​បាន​ឡើយ ។

en: kmix: Mixer cannot be found.
    Please check that the soundcard is installed and that
    the soundcard driver is loaded.
km: kmix ៖ មិន​អាច​រកឃើញឧបករណ៍​លាយ​បាន​ឡើយ ។
    សូម​ពិនិត្យ​មើលថា បាន​ដំឡើង​កាត​សំឡេង
    ហើយ​បាន​ផ្ទុក​កម្មវិធី​បញ្ជា​កាត​សំឡេង ។

en: kmix: Unknown error. Please report how you produced this error.
km: kmix ៖ មិន​ស្គាល់​កំហុស​ឡើយ ។ សូម​រាយការណ៍​ពី​របៀប​ដែល​អ្នក​បង្កើត​កំហុស​នេះ ។

en: Recording level of the microphone input.
km: កម្រិត​ថត​នៃ​កា​របញ្ចូល​របស់​មីក្រូ ។

en: Controls the volume of the front speakers or all speakers (depending on your soundcard model). If you use a digital output, you might need to also use other controls like ADC or DAC. For headphones, soundcards often supply a Headphone control.
km: ត្រួតពិនិត្យ​កម្រិតសំឡេង​របស់ធុងបាស​ខាង​មុខ ឬ​ធុង​បាស​ទាំងអស់ (ដោយ​អាស្រ័យ​លើ​ម៉ូដែល​កាត​សំឡេង​របស់​អ្នក) ។ ប្រសិនបើ​អ្នក​ប្រើ​លទ្ធផល​ឌីជីថល អ្នក​ត្រូវ​តែ​ប្រើ​ការ​ត្រួតពិនិត្យ​ផ្សេងៗ​ទៀត​ដូចជា  ADC ឬ DAC ។ ចំពោះ​កាស កាត​សំឡេង​ជា​រឿយៗ​ផ្ដល់​នូវ​ការ​ត្រួតពិនិត្យ​កាស ។

en: Most media, such as MP3s or Videos, are played back using the PCM channel. As such, the playback volume of such media is controlled by both this and the Master or Headphone channels.
km: មេឌៀ​ភាគ​ច្រើន ដូចជា  MP3s ឬ​វីដេអូ ត្រូវ​បាន​ចាក់ឡើង​វិញ​ ដោយ​ប្រើ​ឆានែល PCM ។ដូចជា កម្រិត​សំឡេង​ចាក់​ឡើង​វិញ​នៃ​មេឌៀ​ប្រភេទ​នោះ​ត្រូវ​បាន​ត្រួតពិនិត្យ​ដោយ​ទាំង​ពីរ​នេះ គឺ​​ឆានែល​កាស ឬ​ឆានែលមេ ។

en: Controls the headphone volume. Some soundcards include a switch that must be manually activated to enable the headphone output.
km: ពិនិត្យ​យមើល​កម្រិត​សំឡេង​របស់​កាស ។ កាត​សំឡេង​មួយ​ចំនួន​ រួមមាន​ការ​ប្ដូរ​ ដែល​ត្រូ​វបានធ្វើ​ឲ្យ​សកម្ម​ដោយ​ដៃ ដើម្បីបើក​​លទ្ធផល​របស់​កាស ។

en: Playback Streams
km: ស្ទ្រីម​ចាក់​សារ​ថ្មី

en: Volume
km: កម្រិត​សំឡេង

en: Bass
km: បាស

en: Treble
km: សូរបី

en: Speaker
km: ធុងបាស

en: Microphone
km: មីក្រូ

en: CD
km: ស៊ីឌី

en: Line
km: ខ្សែ

en: Mix
km: លាយ

en: Line1
km: ខ្សែ​ទី ១

en: Line2
km: ខ្សែ​ទី ២

en: Line3
km: ខ្សែ​ទី ៣

en: Digital1
km: ឌីជីថល​ទី ១

en: Digital2
km: ឌីជីថល​ទី ២

en: Digital3
km: ឌីជីថល​ទី ៣

en: PhoneIn
km: ទូរស័ព្ទ ចូល

en: PhoneOut
km: ទូរស័ព្ទ ចេញ

en: Video
km: វីដេអូ

en: Radio
km: វិទ្យុ

en: Monitor
km: ម៉ូនីទ័រ

en: 3D-depth
km: ជម្រៅ-3D

en: 3D-center
km: កណ្ដាល-3D

en: unknown
km: មិន​ស្គាល់​

en: unused
km: មិន​ប្រើ

en: kmix: You do not have permission to access the mixer device.
    Login as root and do a 'chmod a+rw /dev/mixer*' to allow the access.
km: kmix ៖ អ្នក​មិន​មាន​សិទ្ធិ​ដើម្បី​ចូលដំណើរការ​ឧបករណ៍​លាយ​ឡើយ ។
    សូម​ចូល​ជា root ហើយ​រត់​ពាក្យបញ្ជា 'chmod a+rw /dev/mixer*' ដើម្បី​អនុញ្ញាត​ការ​ចូលដំណើរការ ។

en: kmix: Mixer cannot be found.
    Please check that the soundcard is installed and the
    soundcard driver is loaded.
    On Linux you might need to use 'insmod' to load the driver.
    Use 'soundon' when using commercial OSS.
km: kmix ៖ មិន​អាច​រកឃើញ​ឧបករណ៍​លាយ​ឡើយ ។
    សូម​ពិនិត្យ​មើល​ថា បាន​ដំឡើង​កាត​សំឡេង
    ហើយ​បាន​ផ្ទុក​កម្មវិធី​បញ្ជា​សំឡេង ។
    នៅ​ក្នុង​លីនីក អ្នក​ប្រហែល​ជា​ត្រូវ​ប្រើ 'insmod' ដើម្បី​ផ្ទុក​កម្មវិធី​បញ្ជា ។
    ប្រើ 'soundon' បើ​អ្នក​ប្រើ OSS ពាណិជ្ជកម្ម ។

en: kmix: Mixer cannot be found.
    Please check that the soundcard is installed and the
    soundcard driver is loaded.
    On Linux you might need to use 'insmod' to load the driver.
    Use 'soundon' when using OSS4 from 4front.
km: kmix ៖ រកមិន​ឃើញ​​ឧបករណ៍​លាយ​ទេ ។
    សូម​ពិនិត្យ​មើល​ថា​ កាត​សំឡេង​ត្រូវ​បានដំឡើង ហើយ​កម្មវិធី​បញ្ជា​របស់​កាត​សំឡេង
    ត្រូវ​បានផ្ទុក ។
    នៅ​ក្នុង​លីនុច អ្នក​ត្រូវ​តែ​ប្រើ 'insmod' ដើម្បី​ផ្ទុក​កម្មវិធី​បញ្ជា ។
    ប្រើ 'soundon' នៅពេល​ប្រើ OSS4 ពី 4front ។

en: Unknown Application
km: មិន​ស្គាល់​កម្មវិធី

en: Event Sounds
km: សំឡេង​ព្រឹត្តិការណ៍

en: Playback Devices
km: ឧបករណ៍​ចាក់​សារ​ថ្មី

en: Capture Devices
km: ឧបករណ៍​ចាប់យក

en: Capture Streams
km: ចាប់យក​ស្ទ្រីម

en: Volume Control Feedback Sound
km: ត្រួតពិនិត្យ​កម្រិត​សំឡេង​ត្រឡប់

en: Master Volume
km: កម្រិត​សំឡេង​មេ

en: Internal Speaker
km: ធុងបាស​ខាង​ក្នុង

en: Headphone
km: កាស

en: Line Out
km: ខ្សែ​ចេញ

en: Record Monitor
km: ម៉ូនីទ័រ​សម្រាប់​ថត

en: Line In
km: ខ្សែ​ចូល

en: kmix: You do not have permission to access the mixer device.
    Ask your system administrator to fix /dev/audioctl to allow access.
km: kmix ៖ អ្នក​មិន​មាន​សិទ្ធិ​ដើម្បី​ចូលដំណើរការ​ឧបករណ៍​លាយ​ឡើយ ។
    សូម​សាកសួរ​អ្នក​គ្រប់គ្រង​ប្រព័ន្ធ​របស់​អ្នក ឲ្យ​គាត់​កែប្រែ​ឯកសារ /dev/audioctl ដើម្បី​អនុញ្ញាត​ការ​ចូល​ដំណើរការ ។

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, customColors)
en: &Use custom colors
km: ប្រើ​ពណ៌​ផ្ទាល់​ខ្លួន

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, activeColors)
en: Active
km: សកម្ម

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel3)
en: &Silent:
km: ស្ងាត់ ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelLoad)
en: &Loud:
km: ឮ​ខ្លាំង ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel4)
en: &Background:
km: ផ្ទៃ​ខាង​ក្រោយ ៖

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, mutedColors)
en: Muted
km: ស្ងាត់

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel6)
en: Lou&d:
km: ឮ​ខ្លាំង ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel8)
en: Backgrou&nd:
km: ផ្ទៃ​ខាង​ក្រោយ ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel7)
en: Silen&t:
km: ស្ងាត់ ៖

en: Sound drivers supported:
km: កម្មវិធី​បញ្ជា​សំឡេង​ដែល​គាំទ្រ ៖

en: Sound drivers used:
km: កម្មវិធី​បញ្ជា​សំឡេង​ដែល​ប្រើ ៖

en: All controls
km: ត្រួតពិនិត្យ​ទាំងអស់

en: Only playback controls
km: ត្រួតពិនិត្យ​តែ​ការ​ចាក់ឡើងវិញ

en: Only capture controls
km: ត្រួតពិនិត្យ​តែ​ការ​ចាប់យក

en: Add View
km: បន្ថែម​ទិដ្ឋភាព

en: Select mixer:
km: ​ជ្រើស​កម្មវិធី​​លាយ ៖

en: Current mixer
km: កម្មវិធី​​លាយ​បច្ចុប្បន្ន

en: Select the design for the new view:
km: ជ្រើស​ការ​រចនា​សម្រាប់​ទិដ្ឋភាព​ថ្មី ៖

en: Select Master Channel
km: ជ្រើស​ឆានែល​មេ

en: Current mixer:
km: កម្មវិធី​​លាយ​បច្ចុប្បន្ន ៖

en: Select the channel representing the master volume:
km: ជ្រើស​ឆានែល​ដែល​តំណាង​ឲ្យ​កម្រិត​សំឡេង​មេ ៖

en: Visible channels
km: ឆានែល​ដែលមើល​ឃើញ

en: Available channels
km: ឆានែល​ដែលអាច​ប្រើបាន

en: Volume Control
km: ត្រួតពិនិត្យ​​កម្រិត​សំឡេង

en: M&ute
km: ស្ងាត់

en: Mixer cannot be found
km: មិន​អាច​រកឃើញ​ឧបករណ៍​លាយ​បាន​ឡើយ

en: Volume at %1%
km: កម្រិត​សំឡេង​ត្រឹម %1%

en:  (Muted)
km:  (ស្ងាត់)

en: Configure
km: កំណត់​រចនា​សម្ព័ន្ធ

en: Restore volumes on login
km: ស្ដារ​កម្រិត​សំឡេង ពេល​ចូល

en: &Horizontal
km: ផ្ដេក

en: &Vertical
km: បញ្ឈរ

en: Behavior
km: ឥរិយាបថ

en: Visual
km: រូបភាព​មើលឃើញ

en: Show &tickmarks
km: បង្ហាញ​សញ្ញាធីក

en: Enable/disable tickmark scales on the sliders
km: អនុញ្ញាត/មិន​អនុញ្ញាត​ឲ្យ​មាន​សញ្ញា​ធីក​នៅ​លើ​គ្រាប់​រំកិល

en: Show &labels
km: បង្ហាញ​ស្លាក

en: Enables/disables description labels above the sliders
km: អនុញ្ញាត/មិន​អនុញ្ញាត​ឲ្យ​មាន​ស្លាក​ពណ៌នា​នៅ​លើ​គ្រាប់​រំកិល

en: Slider orientation:
km: ទិស​គ្រាប់​រង្កិល ៖

en: &Dock in system tray
km: ចត​ក្នុង​ថាស​ប្រព័ន្ធ

en: Docks the mixer into the KDE system tray
km: ចត​កម្មវិធី​លាយ​ទៅ​ក្នុង​ថាស​ប្រព័ន្ធ​របស់ KDE

en: &Hide
km: លាក់

en: C&onfigure Shortcuts...
km: កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ​ផ្លូវកាត់...

en: &Split Channels
km: ពុះ​ឆានែល

en: &Muted
km: ស្ងាត់

en: Set &Record Source
km: កំណត់​ប្រភព​ក្នុង​ការ​ថត

en: Mo&ve
km: ផ្លាស់ទី

en: Toggle Mute
km: បិទ/​បើក​ស្ងាត់

en: capture
km: ចាប់យក

en: Capture/Uncapture %1
km: ចាប់យក/មិនចាប់យក %1

en: Mute/Unmute %1
km: ស្ងាត់/ដោះ​ស្ងាត់ %1

en: Capture
km: ចាប់យក

en: %1 (capture)
km: %1 (ចាប់យក)

en: Automatic According to Category
km: យោង​តាម​ប្រភេទ​ដោយ​ស្វ័យ​ប្រវត្តិ

en: &Channels
km: ឆានែល

en: Device Settings
km: ការ​កំណត់​ឧបករណ៍

en: Mixer
km: ឧបករណ៍​លាយ

en: Nothing is capturing audio.
km: គ្មាន​អ្វី​កំពុង​ចាប់​យក​អូឌីយ៉ូ​ទេ ។

en: Nothing is playing audio.
km: គ្មាន​អ្វី​កំពុង​ចាក់​អូឌីយ៉ូ​ទេ ។

en: No capture devices.
km: គ្មាន​ឧបករណ៍​ចាប់យក ។

en: No playback devices.
km: គ្មាន​ឧបករណ៍​ចាក់​សារ​ថ្មី ។

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
km: ឯកសារ

note: i18n: ectx: Menu (help)
en: &Help
km: ជំនួយ
