kopete - en to km translation catalogue (3572 entries)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, fastLearner)
en: I am a fast learner
km: ខ្ញុំ​ជា​សិស្ស​រៀន​លឿន

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_contactListGroupSorting) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_contactListMetaContactSorting) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel1) i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, trServices) i1
en: Name
km: ឈ្មោះ​

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, listServers)
en: Description
km: សេចក្ដីពណ៌នា

[ctx: 1st message shown to users on first run of Kopete. Please keep the formatting.]
en: <h2>Welcome to Kopete</h2><p>Which messaging service do you want to connect to?</p>
km: <h2>សូម​ស្វាគមន៍​មក​កាន់ Kopete</h2><p>តើ​សេវា​ផ្ញើសារ​ណា​មួយ ដែល​អ្នក​ចង់​ភ្ជាប់​ទៅ ?</p>

en: Step Two: Account Information
km: ជំហាន​ទី​ពីរ ៖ ព័ត៌មាន​របស់​គណនី​

[ctx: 2nd message shown to users on first run of Kopete. Please keep the formatting.]
en: <h2>Congratulations</h2><p>You have finished configuring the account. You can add more accounts with <i>Settings->Configure</i>.  Please click the "Finish" button.</p>
km: <h2>សូម​អបអរ​សាទរ</h2><p>អ្នក​បាន​បញ្ចប់​ការ​កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ​គណនី​ហើយ ។ អ្នក​អាច​បន្ថែម​គណនី​ជាច្រើន​ទៀត​ដោយ​ប្រើ <i>ការ​កំណត់->កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ</i> ។ សូម​ចុច​ប៊ូតុង​ "បញ្ចប់" ។</p>

en: Cannot load the %1 protocol plugin.
km: មិន​អាច​ផ្ទុក​កម្មវិធី​ជំនួយ​ពិធីការ %1 បាន​ឡើយ ។

en: Error While Adding Account
km: កំហុស​ខណៈ​ពេល​បន្ថែម​គណនី​

en: This protocol does not currently support adding accounts.
km: បច្ចុប្បន្ន ពិធីការ​នេះ​មិន​គាំទ្រ​ការ​បន្ថែម​គណនី​ឡើយ ។

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, AddAccountWizardPage1)
en: Step One: Select Messaging Service
km: ជំហាន​ទីមួយ ៖ ជ្រើស​សេវាកម្ម​ផ្ញើសារ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_header)
en: <h2>Welcome to the Add Account Wizard</h2>
    <p>Select the messaging service from the list below.</p>
km: <h2>សូមស្វាគមន៍​មក​កាន់​អ្នក​ជំនួយការ​បន្ថែម​គណនី</h2>
    <p>ជ្រើស​សេវាកម្ម​ផ្ញើសារ​ពី​បញ្ជី​ខាង​ក្រោម ។</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, protocolListView) i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, treeCategories) i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, treeRooms)
en: 1
km: ១

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, AddAccountWizardPage2)
en: Finished
km: បាន​បញ្ចប់​

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_header)
en: <h2>Congratulations</h2>
    <p>You have finished configuring the account. Please click the "Finish" button.</p>
km: <h2>សូម​អបអរសាទរ</h2>
    <p>អ្នក​បាន​បញ្ចប់​ការ​កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ​គណនី​ហើយ ។ សូម​ចុច​ប៊ូតុង "បញ្ចប់​" ។</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, mUseColor)
en: Use a custom color for this account
km: ប្រើ​ពណ៌​ផ្ទាល់ខ្លួន សម្រាប់​គណនី​នេះ

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, mButtonAccountSetColor) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, mUseColor)
en: Account are often differentiated by the protocol icon. But if you have severals accounts of the same protocol, you may apply a color filter to that icon to differentiate accounts from the same protocols.
km: ជាទូទៅ គណនី​ត្រូវ​បាន​ធ្វើ​ឲ្យ​ខុស​គ្នា​តាម​រយៈ​រូបតំណាង​ពិធីការ ។ ប៉ុន្តែ​បើ​អ្នក​មាន​គណនី​ច្រើន​នៅ​ក្នុង​ពិធីការ​ដូចគ្នា អ្នក​អាច​ផ្ដល់​ពណ៌​ទៅ​ឲ្យ​រូបតំណាង ដើម្បី​ធ្វើ​ឲ្យ​ខុស​គ្នា​នៅ​ក្នុង​ពិធីការ​ដូចគ្នា ។

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mUseColor)
en: Use &custom color
    for account:
km: ប្រើ​ពណ៌​ផ្ទាល់ខ្លួន
    សម្រាប់​គណនី ៖

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, mColorButton)
en: Account custom color selector
km: កម្មវិធី​ជ្រើស​ពណ៌​ផ្ទាល់​ខ្លួន

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, mConnectNow)
en: Connect right after Finish is pressed
km: តភ្ជាប់​ភ្លាម បន្ទាប់​ពី​ចុច "បញ្ចប់"

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, mConnectNow)
en: If this is checked, the account will be connected right after you clicked on <i>Finished</i>.
km: បើ​ធីក​ប្រអប់​នេះ គណនី​នឹង​ត្រូវ​បាន​តភ្ជាប់​ភ្លាម បន្ទាប់​ពី​អ្នក​ចុច <i>បញ្ចប់</i> ។

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mConnectNow)
en: Co&nnect now
km: តភ្ជាប់​ឥឡូវ

en: Copy Link Address
km: ចម្លង​អាសយដ្ឋាន​តំណ

en: Save Conversation
km: រក្សាទុក​ការសន្ទនា

en: <qt>Could not open <b>%1</b> for writing.</qt>
km: <qt>មិន​អាច​បើក​ <b>%1</b> ដើម្បី​សរសេរ​បានឡើយ ។</qt>

en: Error While Saving
km: កំហុស​ខណៈ​ពេល​រក្សាទុក​

en: User Has Left
km: អ្នក​ប្រើ​បាន​ចាកចេញ​ហើយ

en: Chat style could not be found, or is invalid.
km: រក​មិនឃើញ​​រចនាប័ទ្ម​ជជែក​ ឬ​វា​មិន​ត្រឹមត្រូវ ។

en: Save File as
km: រក្សា​ឯកសារ​ទុកជា

en: Wav file (*.wav)
km: ឯកសារ Wav (*.wav)

en: Chat Text Edit Part
km: ផ្នែក​កែសម្រួល​អត្ថបទ​ជជែក

en: A simple rich text editor part
km: ផ្នែក​កម្មវិធី​និពន្ធ​អត្ថបទ​សម្បូរ​បែប​សាមញ្ញ

en: <qt>You have received a message from <b>%1</b> in the last second. Are you sure you want to clear this chat?</qt>
km: <qt>អ្នកបាន​ទទួល​សារ​ពី <b>%1</b> នៅ​​​វិនាទី​ចុងក្រោយ ។ តើ​អ្នកប្រាកដ​ជា​ចង់​ជម្រះ​ការ​ជជែក​នេះ​ដែរឬទេ ?</qt>

en: Unread Message
km: សារ​មិន​ទាន់​អាន

[ctx: @action:button]
en: Clear Chat
km: ជម្រះ​ការ​ជជែក

en: <qt>You are about to leave the groupchat session <b>%1</b>.<br />You will not receive future messages from this conversation.</qt>
km: <qt>អ្នករៀប​នឹង​ចាកចេញ​ពី​សម័យ​ក្រុម​គំនូស​តាង <b>%1</b> ។<br />អ្នក​នឹង​មិន​ទទួល​សារ​នាពេល​អនាគត់​ពី​ការ​សន្ទនា​នេះ​ទេ ​​។</qt>

en: Closing Group Chat
km: ការ​បិទ​ការ​ជជែក​ជា​ក្រុម

[ctx: @action:button]
en: Close Chat
km: បិទ​ការ​ជជែក

en: <qt>You have received a message from <b>%1</b> in the last second. Are you sure you want to close this chat?</qt>
km: <qt>អ្នក​បាន​ទទួល​សារ​មួយ​ពី​ <b>%1</b> ក្នុង​រយៈពេល​មួយ​វិនាទី​ចុងក្រោយ ។ តើអ្នក​ពិតជាចង់​បិទ​ការ​ជជែក​នេះ​ឬ ?</qt>

en: You have a message send in progress, which will be aborted if this chat is closed. Are you sure you want to close this chat?
km: អ្នក​កំពុង​តែ​ផ្ញើ​សារ​មួយ ដែល​នឹង​ត្រូវ​បោះបង់ បើ​អ្នក​បិទ​ការ​ជជែក​នេះ ។ តើ​អ្នក​ពិត​ជា​ចង់​បិទ​ការ​ជជែក​នេះ​ឬ ?

en: Message in Transit
km: សារ​នៅ​ក្នុង​ការ​ឆ្លងកាត់

en: One other person in the chat | %1 other people in the chat
km[0]: %1 មនុស្ស​ផ្សេង​នៅ​ក្នុង​កា​រជជែក

en: %1 is typing a message
km: %1 កំពុង​វាយ​សារ

[ctx: %1 is a list of names]
en: %1 are typing a message
km: %1 កំពុង​វាយ​សារ

en: %1 is now known as %2
km: ឥឡូវ %1 ត្រូវ​បាន​ស្គាល់​ជា %2

[ctx: %1 is a contact's name]
en: %1 deleted status message
km: %1 បាន​លុប​សារ​ស្ថានភាព

[ctx: %1 is a contact's name]
en: %1 changed status message: %2
km: %1 បាន​ផ្លាស់ប្ដូរ​សារ​ស្ថានភាព ៖ %2

en: %1 has joined the chat.
km: %1 បាន​ចូលរួម​ជជែក ។

en: %1 status message is %2
km: សារ​ស្ថានភាព​របស់ %1 គឺ %2

en: %1 has left the chat.
km: %1 បាន​ចេញ​ពី​ការ​ជជែក ។

en: %1 has left the chat (%2).
km: %1 បាន​ចេញ​ពី​ការ​ជជែក (%2) ។

en: You are now marked as %1.
km: ពេល​នេះ អ្នក​ត្រូវ​បាន​សម្គាល់​ជា %1 ។

en: %2 is now %1.
km: ពេល​នេះ %2 ជា %1 ។

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel1)
en: Participants
km: អ្នក​ចូលរួម

[ctx: @action:button]
en: Send
km: ផ្ញើ

[ctx: @info:status]
en: Ready.
km: រួចរាល់ ។

en: &Send Message
km: ផ្ញើ​សារ​

en: Send File...
km: ផ្ញើ​ឯកសារ...

en: Close All Chats
km: បិទ​ការ​ជជែក​ទាំងអស់​

en: &Activate Next Active Tab
km: ធ្វើ​ឲ្យ​ផ្ទាំង​សកម្ម​បន្ទាប់

en: &Activate Next Tab
km: ធ្វើ​ឲ្យ​ផ្ទាំង​បន្ទាប់​សកម្ម

en: &Activate Previous Tab
km: ធ្វើ​ឲ្យ​ផ្ទាំង​មុន​សកម្ម

en: Nic&k Completion
km: ការ​បំពេញ​សម្មតិនាម

en: &Detach Chat
km: ផ្ដាច់​ការ​ជជែក

en: Close &All But This Tab
km: បិទ​ទាំង​អស់ ក្រៅពី​ផ្ទាំង​នេះ

en: &Move Tab to Window
km: ផ្លាស់ទី​ផ្ទាំង​ទៅ​បង្អួច​

en: &Tab Placement
km: ការ​កំណត់​ទីតាំង​ផ្ទាំង

en: Previous History
km: ប្រវត្តិមុន

en: Next History
km: ប្រវត្តិបន្ទាប់

en: Automatic Spell Checking
km: ពិនិត្យ​អក្ខរាវិរុទ្ធ​ដោយ​ស្វ័យប្រវត្តិ

en: Show Participants
km: បង្ហាញ​អ្នក​ចូលរួម

en: Co&ntacts
km: ទំនាក់ទំនង​

en: Toolbar Animation
km: ចលនា​របារ​ឧបករណ៍

[ctx: @info:tooltip]
en: Close the current tab
km: បិទ​ផ្ទាំង​បច្ចុប្បន្ន​

en: More...
km: ច្រើន​ទៀត...

en: Top
km: កំពូល

en: Bottom
km: បាត

en: Left
km: ឆ្វេង

en: Right
km: ស្ដាំ

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &Chat
km: ជជែក

note: i18n: ectx: Menu (format)
en: &Format
km: ទ្រង់ទ្រាយ​

note: i18n: ectx: Menu (tabs)
en: &Tabs
km: ផ្ទាំង

note: i18n: ectx: Menu (settings) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, settings)
en: &Settings
km: ការ​កំណត់

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
km: របា​រឧបករណ៍​មេ

note: i18n: ectx: ToolBar (chatToolBar)
en: Chat Toolbar
km: របា​រឧបករណ៍​ជជែក

note: i18n: ectx: property (text), widget (AccountTreeWidget, mAccountList) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_contactListMetaContactSorting) i18n: ectx: ToolBar (statusToolBar) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, statusGroup_) i18n: ectx: property (text), widget (QTab
en: Status
km: ស្ថានភាព​

note: i18n: ectx: ToolBar (formatToolBar)
en: Format Toolbar
km: របា​រឧបករណ៍​ទ្រង់ទ្រាយ

note: i18n: ectx: label
en: Emitted when the font and colors settings have changed.
km: បង្ហាញ នៅពេល​ដែល​បាន​ផ្លាស់ប្ដូរ​ការ​កំណត់​ពណ៌ និង​ពុម្ព​អក្សរ ។

note: i18n: ectx: label
en: Emitted when the message overrides settings have changed.
km: បង្ហាញ នៅពេល​ដែល​បាន​ផ្លាស់ប្ដូរ​ការ​កំណត់​ការ​បដិសេធ​សារ ។

note: i18n: ectx: label
en: Emitted when the chat window style has changed.
km: បង្ហាញ នៅពេល​ដែល​បាន​ផ្លាស់ប្ដូរ​រចនា​ប័ទ្ម​បង្អួច​ជជែក ។

note: i18n: ectx: label
en: Emitted when ChatWindowStyle variant has changed.
km: បង្ហាញ នៅពេល​ដែល​បាន​ផ្លាស់ប្ដូរ​វ៉ារ្យ៉ង់​របស់​រចនា​ប័ទ្ម​បង្អួច​ជជែក ។

note: i18n: ectx: label, entry, group (Appearance)
en: Name of a Adium/Kopete chat window style.
km: ឈ្មោះ​រចនា​ប័ទ្ម​បង្អួច​ជជែក Adium/Kopete ។

note: i18n: ectx: label, entry, group (Appearance)
en: Relative path to a CSS variant for the current style.
km: ផ្លូវ​ទៅកាន់​វ៉ារ្យ៉ង់ CSS សម្រាប់​រចនា​ប័ទ្ម​បច្ចុប្បន្ន ។

note: i18n: ectx: label, entry, group (Appearance)
en: Group consecutive messages from the same user as one block.
km: ដាក់​ក្រុម​សារ​តៗ​គ្នា​ពី​អ្នក​ប្រើ​ដូចគ្នាដូច​ដែល​ទប់ស្កាត់ ។

note: i18n: ectx: label, entry, group (Appearance)
en: Use a compact variant of the chat style for chatrooms.
km: ប្រើ​វ៉ារ្យ៉ង់​​សង្ខេប​របស់​រចនាប័ទ្ម​ជជែក​កំសាន្ត​សម្រាប់​បន្ទប់​ជជែក​កំសាន្ត ។

note: i18n: ectx: label, entry, group (Appearance)
en: Text color used when highlighting.
km: ពណ៌​អត្ថបទ ​បាន​ប្រើ​នៅពេល​បន្លិច ។

note: i18n: ectx: label, entry, group (Appearance)
en: Background color used when highlighting.
km: ពណ៌​ផ្ទៃខាងក្រោយ បានប្រើ​នៅ​ពេល​បន្លិច ។

note: i18n: ectx: label, entry, group (Appearance)
en: Chat text color.
km: ពណ៌​អត្ថបទ​ជជែក ។

note: i18n: ectx: label, entry, group (Appearance)
en: Chat background color.
km: ពណ៌​ផ្ទៃខាងក្រោយ​ជជែក ។

note: i18n: ectx: label, entry, group (Appearance)
en: Chat link color.
km: ពណ៌​តំណ​ជជែក ។

note: i18n: ectx: label, entry, group (Appearance)
en: Chat font.
km: ពុម្ពអក្សរ​ជជែក ។

en: Download
km: ទាញយក

en: Cancel
km: បោះបង់

en: Play
km: លេង

en: Save as
km: រក្សា​ទុកជា

en: << Prev
km: << មុន​

en: (0) Next >>
km: (0)បន្ទាប់ >>

en: &Set Font...
km: កំណត់​ពុម្ពអក្សរ...

en: Set Text &Color...
km: កំណត់​ពណ៌អត្ថបទ...

en: Set &Background Color...
km: កំណត់​ពណ៌​ផ្ទៃ​ខាងក្រោយ...

en: Spacer for Animation
km: ចន្លោះ​សម្រាប់​ចលនា

en: (%1) Next >>
km: (%1) បន្ទាប់​ >>

en: Cl&ose Chat
km: បិទ​ការ​ជជែក

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, send_btn)
en: Send
km: ផ្ញើ

en: Reply
km: ឆ្លើយតប​

en: Add Smiley
km: បន្ថែម​ស្នាម​ញញឹម

note: i18n: ectx: Menu (format)
en: F&ormat
km: ទ្រង់ទ្រាយ

note: i18n: ectx: Menu (alignment)
en: &Alignment
km: តម្រឹម​

en: Enable &Rich Text
km: អនុញ្ញាត​អត្ថបទ​សម្បូរ​បែប

en: Reset Font And Color
km: កំណត់​ពុម្ពអក្សរ និង​ពណ៌​ឡើង​វិញ

en: Modify Account
km: កែប្រែ​គណនី​

en: Are you sure you want to remove the account "%1"?
km: តើ​អ្ន​ក​ពិត​ជា​ចង់​យក​គណនី "%1"ចេញ​ឬ ?

en: Remove Account
km: យក​គណនី​ចេញ​

en: Are you sure you want to remove the identity "%1"?
km: តើ​អ្នក​ពិត​ជា​ចង់​យក​គណនី "%1" ចេញ​ឬ?

en: Remove Identity
km: យក​អត្ត​សញ្ញាណ​ចេញ​

en: Before removing the identity %1, the following accounts must be assigned to another identity:
km: មុនពេល​យក​អត្តសញ្ញាណ %1 គណនី​ដូច​ខាង​ក្រោម​ត្រូវ​តែ​បានផ្ដល់​ទៅ​ឲ្យអត្តសញ្ញាណ​ផ្សេង ៖

en: Select an identity for the account:
km: ជ្រើស​អត្តសញ្ញាណ​សម្រាប់​គណនី ៖

en: New Identity
km: អត្តសញ្ញាណ​ថ្មី

[ctx: String used for creating first copy of a named item]
en: Copy of %1
km: ច្បាប់​ចម្លង​នៃ %1

[ctx: String used for creating second and subsequent copies of a named item]
en: Copy %1 of %2
km: ច្បាប់​ចម្លង %1 នៃ %2

en: &Add Account...
km: បន្ថែម​គណនី...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mButtonAccountModify)
en: &Modify Account...
km: កែប្រែ​គណនី...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mButtonAccountRemove)
en: &Remove Account
km: យក​គណនី​ចេញ​

en: &Switch Identity...
km: ប្ដូរ​អត្តសញ្ញាណ...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mButtonAccountSetColor)
en: Set C&olor...
km: កំណត់​ពណ៌...

en: Add &Identity...
km: បន្ថែម​អត្តសញ្ញាណ...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mButtonIdentityCopy)
en: &Copy Identity...
km: ចម្លង​អត្តសញ្ញាណ...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mButtonIdentityModify)
en: M&odify Identity...
km: កែប្រែ​អត្តសញ្ញាណ...

en: R&emove Identity
km: យក​អត្តសញ្ញាណ​ចេញ​

en: Set &Default
km: កំណត់​លំនាំ​ដើម

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, KopeteAccountConfigBase)
en: Manage Accounts
km: គ្រប់គ្រង​គណនី​

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (AccountTreeWidget, mAccountList)
en: This widget shows your identities and accounts in a hierarchical view. Each configured identity shows its associated accounts.
km: ធាតុ​ក្រាហ្វិក​នេះ​បង្ហាញ​អត្តសញ្ញាណ និង​គណនី​ក្នុង​ទិដ្ឋភាព​ឋានានុក្រម ។ អត្តសញ្ញាណ​ដែល​បាន​កំណត់​រចនា​សម្ព័ន្ធ​នីមួយៗ​បង្ហាញ​គណនី​ដែល​ជាប់​ទាក់ទង​របស់​វា ។

note: i18n: ectx: property (text), widget (AccountTreeWidget, mAccountList)
en: Account ID
km: លេខ​សម្គាល់​គណនី​

[ctx: second-person command]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: <span style=" font-style:italic;">Check to Include in Global Connection</span>
km: <span style=" font-style:italic;">គូស​ ធីក​ដើម្បី​រួម​បញ្ចូល​ក្នុងការ​តភ្ជាប់​សកល</span>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label_2)
en: Use drag & drop to increase or decrease the priority of accounts, accounts at the top of the list have highest priority.
    
    The priority is used to determine which contact to use when you click on a metacontact: Kopete will use the contact of the account with the greatest priority (if all contacts have the same online status).
km: ប្រើ អូស និង​ទម្លាក់ ដើម្បី​បង្កើន ឬ​បន្ថយ​អាទិភាព​របស់​គណនី គណនី​ដែល​នៅ​លើ​គេ​នៅ​ក្នុង​បញ្ជី គឺ​មាន​អាទិភាព​ខ្ពស់​ជាង​គេ ។
    
    អាទិភាព គឺ​ត្រូវបាន​ប្រើ​ដើម្បី​កំណត់​ទំនាក់ទំនង​ដែល​ត្រូវ​ប្រើ នៅពេល​ដែល​អ្នក​ចុច​លើ​ទំនាក់ទំនង​មេតា ៖ Kopete នឹង​ប្រើ​ទំនាក់ទំនង​របស់​គណនី​ដែល​មាន​អាទិភាព​ខ្ពស់​ជាង​គេ (ប្រសិន​បើ​ទំនាក់ទំនង​ទាំងអស់​នៅលើ​បណ្ដាញ​ដូច​គ្នា) ។

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: <span style=" font-style:italic;">Accounts at the top of the list have highest priority</span>
km: <span style=" font-style:italic;">គណនី​ដែល​នៅលើ​គេ​នៅ​ក្នុង​បញ្ជី គឺ​មាន​អាទិភាព​ខ្ពស់​ជាង​គេ</span>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, mGroupBoxAccounts)
en: Accounts
km: គណនី​

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, mButtonAccountAdd)
en: Add a new account
km: បន្ថែម​គណនី​ថ្មី

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mButtonAccountAdd)
en: Add Account
    KAction replaces
    these labels!
km: បន្ថែម​គណនី
    KAction ជំនួស
    ស្លាក​ទាំងនេះ!

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, mButtonAccountRemove) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, mButtonAccountRemove)
en: Remove selected account
km: យក​គណនី​ដែល​បាន​ជ្រើសចេញ​

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, mButtonAccountModify)
en: Modify selected account
km: កែប្រែ​គណនី​ដែល​បាន​ជ្រើស​

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, mButtonAccountModify)
en: Lets you edit the account's properties.
km: អនុញ្ញាត​ឲ្យ​អ្នក​កែសម្រួល​លក្ខណៈ​សម្បត្តិ​របស់​គណនី​ ។

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, mButtonAccountSwitchIdentity)
en: Associate the selected account with another identity
km: ភ្ជាប់​ទំនាក់ទំនង​គណនី​ដែល​បាន​ជ្រើស​ជាមួយ​អត្តសញ្ញាណ​មួយ​ផ្សេង​ទៀត

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, mButtonAccountSwitchIdentity)
en: Each account is associated with exactly one identity. You can use this button to change the association and switch an account to a different identity
km: គណនី​នីមួយៗ​ត្រូវ​បាន​ភ្ជាប់​ទំនាក់ទំនង​ជាមួយ​អត្តសញ្ញាណ​មួយ​យ៉ាង​ជាក់លាក់ ។ អ្នក​អាច​ប្រើ​ប៊ូតុង​នេះ​ដើម្បី​ផ្លាស់ប្ដូរ​ទំនាក់ទំនង និង​ប្ដូរ​គណនី​ទៅ​អត្តសញ្ញាណ​ផ្សេង

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mButtonAccountSwitchIdentity)
en: Switch &Identity...
km: ប្តូរ​ឈ្មោះ​ក្លែងក្លាយ...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, mButtonAccountSetColor)
en: Set a custom color for this account
km: កំណត់​ពណ៌​ផ្ទាល់ខ្លួន​សម្រាប់​គណនី​នេះ

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, mGroupBoxIdentities)
en: Identities
km: អត្តសញ្ញាណ

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, mButtonIdentityAdd)
en: Add a new identity
km: បន្ថែម​អត្តសញ្ញាណ​ថ្មី

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mButtonIdentityAdd)
en: A&dd Identity...
km: បន្ថែម​អត្តសញ្ញាណ...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, mButtonIdentityCopy)
en: Create a new identity based on an existing one
km: បង្កើត​អត្តសញ្ញាណ​ថ្មី ដែល​មាន​មូលដ្ឋាន​លើ​អត្តសញ្ញាណ​ដែល​មាន

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, mButtonIdentityRemove) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, mButtonIdentityRemove)
en: Remove selected identity
km: យក​អត្តសញ្ញាណ​ដែល​បាន​ជ្រើស​ចេញ​

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mButtonIdentityRemove)
en: R&emove
km: យក​ចេញ​

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, mButtonIdentityModify)
en: Modify selected identity
km: កែប្រែ​អត្តសញ្ញាណ​ដែល​បាន​ជ្រើស​

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, mButtonIdentityModify)
en: Let you edit the account's properties.
km: អនុញ្ញាត​ឲ្យ​អ្នក​កែសម្រួល​លក្ខណៈសម្បត្តិ​របស់​គណនី​ ។

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, mButtonIdentitySetDefault)
en: Set the selected identity as default identity
km: កំណត់​អត្តសញ្ញាណ​ដែល​បាន​ជ្រើស​ជា​អត្តសញ្ញាណ​លំនាំ​ដើម

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mButtonIdentitySetDefault)
en: &Set Default
km: កំណត់​លំនាំ​ដើម

en: Contact List
km: បញ្ជី​ទំនាក់ទំនង​

en: Colors && Fonts
km: ពណ៌​ និង​ពុម្ពអក្សរ

en: Advanced
km: កម្រិត​ខ្ពស់​

en: Layout
km: ស្រទាប់

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, AppearanceConfig_Advanced)
en: Contact List Advanced
km: បញ្ជី​ទំនាក់ទំនង​កម្រិត​ខ្ពស់

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Contact List Animations
km: ចលនា​បញ្ជី​ទំនាក់ទំនង​

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_contactListAnimateChange)
en: A&nimate changes to contact list items
km: ធ្វើ​ឲ្យ​ការ​ផ្លាស់ប្ដូរ​ចំពោះ​ធាតុ​បញ្ជី​ទំនាក់ទំនង​មាន​ចលនា

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_contactListFading)
en: Fade in / out contacts as the&y appear / disappear
km: បន្លិច / ពន្លិច​ទំនាក់ទំនង​ពេល​ដែល​ពួក​វា បង្ហាញ / បាត់

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_contactListFolding)
en: Fo&ld in / out contacts as they appear / disappear
km: បត់​ទំនាក់ទំនង​ចូល / ចេញ ពេល​ដែល​ពួក​វា បង្ហាញ / បាត់

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4)
en: Contact List Auto-Hide
km: លាក់​បញ្ជី​ទំនាក់ទំនង​ដោយ​ស្វ័យប្រវត្តិ​

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_contactListAutoHide)
en: A&uto-hide contact list
km: លាក់​បញ្ជី​ទំនាក់ទំនង​ដោយ​ស្វ័យប្រវត្តិ

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_contactListAutoHideVScroll)
en: Since vertical scrollbars occupy space, we introduced this auto-hide feature. The vertical scrollbar will not be available until you move your mouse over the contact list.<br>
    (<b>Disabled</b> if "<b>Hide vertical scrollbar</b>" option is selected above.)
km: ដោយ​សារ​តែ​របារ​រមូរ​បញ្ឈរ​ត្រូវការ​កន្លែង​ខ្លះ យើង​បាន​នាំ​មក​ជូន​នូវ​លក្ខណៈពិសេស​មួយ​គឺ លាក់​វា​ដោយ​ស្វ័យប្រវត្តិ ។ អ្នក​នឹង​មើល​មិន​ឃើញ​របារ​រមូរ​ផ្ដេក​ឡើយ ទាល់​តែ​អ្នក​ផ្លាស់ទី​កណ្ដុរ​របស់​អ្នក​លើ​បញ្ជី​ទំនាក់ទំនង ។<br>
    (<b>វា​នឹង​បិទ</b> បើ​អ្នក​ជ្រើស​ជម្រើស "<b>លាក់​របារ​រមូរ​បញ្ឈរ</b>" នៅ​ខាង​លើ ។)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_contactListAutoHideVScroll)
en: Auto-hide vertical &scrollbar
km: លាក់​របារ​រមូរ​បញ្ឈរ​ស្វ័យប្រវត្តិ

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, kcfg_contactListAutoHideTimeout)
en: The timeout value for both contact list and scrollbar auto-hiding.
km: តម្លៃ​អស់ពេល ដើម្បី​លាក់​បញ្ជី​ទំនាក់ទំនង និង​របាររមូរ​ដោយ​ស្វ័យប្រវត្តិ ។

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_contactListAutoHideTimeout)
en:  Sec
km:  វិ.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: after the cursor leaves the window
km: បន្ទាប់​ពី​ទស្សន៍​ទ្រនិច​ចេញ​ពី​បង្អួច

note: i18n: ectx: property (title), widget (KButtonGroup, kcfg_contactListResizeAnchor)
en: &Automatically resize contact list window to fit number of contacts onscreen
km: ផ្លាស់ប្ដូរ​ទំហំ​បង្អួច​បញ្ជី​ទំនាក់ទំនង​ដោយ​ស្វ័យ​ប្រវត្តិ​ឲ្យ​សម​នឹង​ចំនួន​ទំនាក់ទំនង​នៅ​លើ​អេក្រង់

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, top)
en: Anchor resizing at &top
km: ដាក់យុទ្ធការ​ផ្លាស់ប្ដូរ​ទំហំ​នៅ​កំពូល

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, bottom)
en: Anchor resizing at &bottom
km: ដាក់យុទ្ធការ​ផ្លាស់ប្ដូរ​ទំហំ​នៅ​បាត

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_contactListUseCustomFont)
en: C&ustom Fonts
km: ពុម្ព​អក្សរ​ផ្ទាល់ខ្លួន

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, mNormalFontLabel)
en: Base font:
km: ពុម្ពអក្សរ​គោល ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, mSmallFontLabel)
en: Small font:
km: ពុម្ពអក្សរ​តូច ៖

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox) i18n: ectx: property (title), widget (KButtonGroup, kbuttongroup) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox1)
en: Colors
km: ពណ៌

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_greyIdleMetaContacts)
en: Tint &idle contacts:
km: ដាក់​ពណ៌​ទំនាក់ទំនង​ទំនេរ​ប្រឿងៗ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_4)
en: &Group names:
km: ឈ្មោះ​ក្រុម ៖

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, AppearanceConfig_ContactList)
en: Contact List Appearance
km: រូបរាង​បញ្ជី​ទំនាក់ទំនង

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Group sorting:
km: ការ​តម្រៀប​ក្រុម ៖

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_contactListGroupSorting) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_contactListMetaContactSorting)
en: Manual
km: ដោយដៃ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Contact sorting:
km: ការ​តម្រៀប​ទំនាក់ទំនង ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_contactListIconMode)
en: Use contact photos &when available
km: ប្រើ​រូបថត​ទំនាក់ទំនង កាល​ណា​មាន

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_contactListIconBorders)
en: Borders
km: ស៊ុម

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_contactListIconRounded)
en: Rounded corners
km: ជ្រុង​មូល

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_groupContactByGroup)
en: Arrange metacontacts by &group
km: រៀបចំ​ទំនាក់ទំនង​មេតា​តាម​ក្រុម

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_showOfflineGrouped)
en: Show offline contacts in a &separate group
km: បង្ហាញ​ទំនាក់ទំនង​ក្រៅ​បណ្ដាញ​នៅ​ក្នុង​ក្រុម​ដោយ​ឡែក

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_contactListTreeView)
en: Show tree &branch lines
km: បង្ហាញ​បន្ទាត់​មែកធាង​

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_contactListIndentContact)
en: In&dent contacts
km: ចូលបន្ទាត់​ទំនាក់ទំនង

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_contactListHideVerticalScrollBar)
en: <b>Always</b> disables the vertical scrollbar
km: បិទ​របារ​រមូរ​បញ្ឈរ <b>ជានិច្ច</b>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_contactListHideVerticalScrollBar)
en: &Hide vertical scrollbar
km: លាក់​របារ​រមូរ​បញ្ឈរ​

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_showIdentityIcons)
en: Show identities in status bar instead of accounts
km: បង្ហាញ​អត្តសញ្ញាណ​នៅ​ក្នុង​​របារ​ស្ថានភាព​ជំនួយ​ឲ្យ​គណនី

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mEditTooltips)
en: Change &Tooltip Contents...
km: ប្តូរ​មាតិកា​ព័ត៌មាន​ជំនួយ​...

en: Show Icon
km: បង្ហាញរូបតំណាង

en: Unsaved data?
km: ទិន្នន័យ​ដែល​មិនបាន​រក្សាទុក​ឬ ?

en: Reserved Layout Name
km: បាន​បម្រុងទុក​ឈ្មោះ​ស្រទាប់

en: The layout '%1' is one of the default layouts and cannot be overwritten. Please select a different name.
km: ស្រទាប់ '%1' គឺ​ជា​ស្រទាប់​លំនាំដើម​មួយ និង​មិនអាច​សរសេរ​ជាន់លើ​បានទេ ។ សូម​ជ្រើស​ឈ្មោះ​ផ្សេងទៀត ។

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Layout name:
km: ឈ្មោះ​ប្លង់ ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pbRemove) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeEmailButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, visibleRemove) i18n: ectx: property (text), widget (QPush
en: Remove
km: យក​ចេញ​

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, previewButton) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox1)
en: Preview
km: មើល​ជាមុន

en: Optimal width
km: ទទឹង​ស្រេចចិត្ត

en: Small
km: តូច

en: Bold
km: ដិត

en: Italic
km: ទ្រេត

en: Center
km: កណ្ដាល

en: Alignment
km: តម្រឹម​

en: Width
km: ទទឹង

en: Tooltip Editor
km: កម្មវិធី​និពន្ធ​ព័ត៌មាន​ជំនួយ

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QToolButton, tbDown)
en: Use this arrow to reorder the items in the list.
km: ប្រើ​ព្រួញ​នេះ ដើម្បី​រៀប​លំដាប់​ធាតុ​នៅ​ក្នុង​បញ្ជី​ឡើង​វិញ ។

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QToolButton, tbAdd)
en: Use this arrows to add or remove items to your contact tooltips.
km: ប្រើ​ព្រួញ​នេះ ដើម្បី​បន្ថែម ឬ យក​ធាតុ​ចេញ​ពី​ព័ត៌មាន​ជំនួយ​ទំនាក់ទំនង​របស់​អ្នក ។

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Using the arrow buttons, put on the right the items you want to see in the contact tooltips. You can then sort them.
km: ការ​ប្រើ​ប៊ូតុង​ព្រួញ ។ សូម​ដាក់​នៅ​ខាង​ស្ដាំ​វត្ថុ​ដែល​អ្នក​ចង់​ឃើញ​នៅ​ក្នុង​ព័ត៌មានជំនួយ​របស់​ទំនាក់ទំនង ។ បន្ទាប់​មក អ្នក​អាច​តម្រៀប​ពួក​វា ។

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: <b>Here you can customize the contact tooltips</b>
km: <b>ទីនេះ អ្នក​អាចប្តូរ​ព័ត៌មាន​ជំនួយ​ទំនាក់ទំនង​តាម​បំណង</b>

en: Reset sliders & options to default values
km: កំណត់​ជម្រើស​គ្រាប់​រំកិល​ទៅ​តម្លៃ​លំនាំដើម​ឡើង​វិញ

en: Execute
km: ប្រតិបត្តិ

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, AVDeviceConfig_VideoDevice)
en: Video
km: វីដេអូ

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, deviceTab)
en: Device
km: ឧបករណ៍​

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, deviceLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: Device:
km: ឧបករណ៍​ ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, inputLabel)
en: Input:
km: ចូល ៖

[ctx: Label of a combo box containing video standards like PAL-B, NTSC-M, etc]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, standardLabel)
en: Standard:
km: ស្តង់ដារ ៖

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, mDeviceKComboBox)
en: Select the device to take video input from
km: ជ្រើស​ឧបករណ៍​ដើម្បីយក​ការ​បញ្ចូល​វីដេអូ​ពី

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, mInputKComboBox)
en: Select from multiple inputs provided by some devices
km: ជ្រើស​ពី​ការ​បញ្ចូល​ច្រើន​ដែល​ផ្ដល់​ដោយ​ឧបករណ៍​ខ្លះ

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, mStandardKComboBox)
en: Select the video standard to use
km: ជ្រើស​ស្តង់ដារ​វីដេអូ​ដើម្បី​ប្រើ

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, controlsTab)
en: Sliders
km: គ្រាប់​រំកិល

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, optionsTab)
en: Optio&ns
km: ជម្រើស​

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, actionsTab)
en: Actions
km: សកម្មភាព

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: &General
km: ទូទៅ

en: &Events
km: ព្រឹត្តិការណ៍​

en: A&way Settings
km: ការ​កំណត់​ការ​ចាកឆ្ងាយ​

en: Cha&t
km: ជជែក

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Auto Away
km: ចាកឆ្ងាយ​ស្វ័យប្រវត្តិ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_useAutoAway)
en: &Use auto away
km: ប្រើ​ចាកឆ្ងាយ​ស្វ័យប្រវត្តិ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Become away after
km: ប្រែជា​ចាក​ឆ្ងាយ​​បន្ទាប់​ពី

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: minutes of inactivity
km: នាទី បើ​អ្នក​ប្រើ​មិន​មាន​សកម្មភាព

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_autoAwayGoAvailable)
en: Become available when detecting activity again
km: ក្លាយ​ជា​អាច​ជជែក​បាន ពេល​ប្រទះ​ឃើញ​សកម្មភាព​ម្ដង​ទៀត

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_autoAwayAskAvailable)
en: Confirm before becoming available
km: អះអាង មុនពេល​អាច​ជជែក​បាន

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Auto Away Message
km: សារ​ពេល​ចាកឆ្ងាយ​ដោយ​ស្វ័យ​ប្រវត្តិ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_useLastAwayMessage)
en: Display the &last away message used
km: បង្ហាញ​សារ​ពេល​ចាកឆ្ងាយ​ដែល​បាន​ប្រើ​ក្រោយ​គេ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_useCustomAwayMessage)
en: Display the &following away message:
km: បង្ហាញ​សារ​ពេល​ចាក​ឆ្ងាយ​ដូច​តទៅ​នេះ ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Title:
km: មុខងារ ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblStatusMessage) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Message:
km: សារ​​៖

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, BehaviorConfig_Chat) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ChatButton)
en: Chat
km: ជជែក

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_showEvents)
en: Show events in chat &window
km: បង្ហាញ​ព្រឹត្តការណ៍​ក្នុង​បង្អួច​ជជែក

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_highlightEnabled)
en: High&light messages containing your nickname
km: បន្លិច​សារ​ដែល​មាន​សម្មតិនាម​របស់​អ្នក

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_spellCheck)
en: E&nable automatic spell checking by default
km: បើក​ការ​ពិនិត្យ​អក្ខរាវិរុទ្ធ​តាម​លំនាំដើម

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_richTextByDefault)
en: E&nable rich text by default
km: បើក​អត្ថបទ​សម្បូរបែប​តាម​លំនាំដើម

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AlwaysShowTabs)
en: &Always show tabs
km: បង្ហាញ​ផ្ទាំង​ជានិច្ច

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, interfaceGroup)
en: &Interface Preference
km: ចំណង់ចំណូល​ចិត្ត​ចំណុច​ប្រទាក់​

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, chatWindowGroup)
en: Chat Window Grouping &Policy
km: គោលការណ៍​ដាក់​បង្អួច​ជជែក​ជា​ក្រុម

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, kcfg_chatWindowGroupPolicy)
en: Every chat will have its own window.
km: រាល់​ការ​ជជែក​នឹង​មាន​បង្អួច​ផ្ទាល់​ខ្លួន​របស់​វា ។

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_chatWindowGroupPolicy)
en: Open All Messages in New Chat Window
km: បើក​សារ​ទាំង​អស់​ក្នុង​បង្អួចជជែក​ថ្មី​

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_chatWindowGroupPolicy)
en: Group Messages From Same Account in Same Chat Window
km: ដាក់​សារ​ពី​គណនី​ដូចគ្នា​ជា​ក្រុម នៅ​ក្នុង​បង្អួច​ជជែក​ដូចគ្នា

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_chatWindowGroupPolicy)
en: Group All Messages in Same Chat Window
km: ដាក់​សារ​ទាំងអស់​ជា​ក្រុម នៅ​ក្នុង​បង្អួច​ជជែក​ដូចគ្នា

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_chatWindowGroupPolicy)
en: Group Messages From Contacts in Same Group in Same Chat Window
km: ដាក់​សារ​ពី​ទំនាក់ទំនង​ក្នុង​ក្រុម​ដូចគ្នា​ជា​ក្រុម នៅ​ក្នុង​បង្អួច​ជជែក​ដូចគ្នា

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_chatWindowGroupPolicy)
en: Group Messages From Same Metacontact in Same Chat Window
km: ដាក់​សារ​ពី​ទំនាក់ទំនង​មេតា​ដូចគ្នា​ជា​ក្រុម នៅ​ក្នុង​បង្អួច​ជជែក​ដូចគ្នា

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_showDates)
en: Show message dates
km: បង្ហាញ​កាលបរិច្ឆេទ​សារ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_truncateContactName)
en: &Truncate contact name with more characters than:
km: កាត់​ឈ្មោះ​ទំនាក់ទំនង​ដែល​មាន​តួ​អក្សរ​ច្រើន​ជាង​ចំនួន​នេះ​ឲ្យ​ខ្លី ៖

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, txtChatViewBufferSize)
en: Limit the maximum number of lines visible in a chat window to improve speed for complex layouts.
km: កំណត់​ចំនួន​បន្ទាត់​អតិបរមា ដែល​មើលឃើញ​នៅ​ក្នុង​បង្អួច​ជជែក ដើម្បី​បង្កើន​ល្បឿន​សម្រាប់​ប្លង់​ស្មុគ្រស្មាញ ។

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, txtChatViewBufferSize)
en: Ma&ximum number of chat window lines:
km: ចំនួន​បន្ទាត់​អតិបរមា​របស់​បង្អួច​ជជែក ៖

en: Animation is not possible as your Qt version does not support the mng video format.
km: ចលនា​មិន​អាច​ប្រើ​បាន ព្រោះ​ថា​កំណែ Qt របស់​អ្នក​មិនគាំទ្រ​​ទ្រង់ទ្រាយ​វីដេអូ mng ។

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, BehaviorConfig_Events)
en: Events
km: ព្រឹត្តិការណ៍​

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, notifyGroupBox) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_8)
en: Notifications
km: ការ​ជូនដំណឹង​

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_trayflashNotify)
en: Animate the system tray icon on an incoming message
km: ធ្វើ​ឲ្យ​រូបតំណាង​ថាស​ប្រព័ន្ធ​មាន​ចលនា​នៅ​លើ​សារ​ចូល​

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_trayflashNotify)
en: Animate the system tray icon whenever a message comes in.
km: ធ្វើ​ឲ្យ​រូបតំណាង​ថាស​ប្រព័ន្ធ​មាន​ចលនា នៅ​ពេល​ដែល​សារ​ចូល​ ។

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_trayflashNotify)
en: Animate s&ystem tray icon
km: ធ្វើ​ឲ្យ​រូបតំណាង​ថាស​ប្រព័ន្ធ

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_trayflashNotifyLeftClickOpensMessage)
en: Left mouse click on flashing system tray opens message instead of restoring/minimizing contact list
km: ចុច​កណ្ដុរ​ឆ្វេង​លើ​ថាស​ប្រព័ន្ធ​ដែល​លោត​ភ្លឹបភ្លែត ដើម្បី​បើក​សារ ដោយ​មិន​ចាំបាច់​ស្ដារ ឬ បង្រួម​បញ្ជី​ទំនាក់ទំនង

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_trayflashNotifyLeftClickOpensMessage)
en: A left mouse click on the flashing system tray icon opens the incoming message instead of restoring/minimizing the contact list (e.g. to check who is sending messages). A middle click always opens this message.
km: ចុច​កណ្ដុរ​ឆ្វេង​លើ​រូបតំណាង​លោត​ភ្លឹបភ្លែត​នៅ​ក្នុង​ថាស​ប្រព័ន្ធ ដើម្បី​បើក​សារ​ដែល​មក​ដល់ ដោយ​មិន​ចាំបាច់​ស្ដារ ឬ បង្រួម​បញ្ជី​ទំនាក់ទំនង (ឧ. ដើម្បី​មើល​ថា​តើ​នរណា​កំពុង​ផ្ញើ​សារ​មក) ។ ការ​ចុច​កណ្ដុរ​កណ្ដាល នឹង​បើក​សារ​នេះ​ជានិច្ច ។

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_trayflashNotifyLeftClickOpensMessage)
en: &Left mouse click opens message
km: ចុច​កណ្តុរ​ឆ្វេង ដើម្បីបើក​សារ​

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_animateOnMessageWithOpenChat)
en: Animate the contact list or the system tray icon on an incoming message with open chat
km: ធ្វើ​ឲ្យ​បញ្ជីទំនាក់ទំនង​ ឬ​រូបតំណាង​ថាស​ប្រព័ន្ធ​នៅ​លើ​សារ​ចូល​ជា​មួយ​នឹង​ការ​ជជែក​ដែលបើក

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_animateOnMessageWithOpenChat)
en: Animate on message with open chat
km: ធ្វើ​ឲ្យ​មាន​ចលនា​លើសារ​ជា​មួយនឹង​ការជជែក​ដែល​បើក

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_balloonGroupMessageNotificationsPerSender) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_balloonGroupMessageNotificationsPerSender)
en: Use a single notification for messages from the same sender
km: ប្រើ​ការ​ជូន​ដំណឹង​ទោល សម្រាប់​សារ​ដែល​ទទួល​បាន​ពី​អ្នក​ផ្ញើ​តែ​មួយ

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_balloonGroupMessageNotificationsPerSender)
en: When a message arrives from a user who already has a message for which a notification is still active, then that notification is updated to indicate a new message has arrived, instead of creating a new notification.
km: នៅពេល​ដែល​សារ​ទទួល​បាន​ពី​អ្នកប្រើ ដែល​មាន​សារ​រួច​ជា​ស្រេច​សម្រាប់​ការ​ជូន​ដំណឹង​ណាមួយ​ដែល​នៅ​សកម្ម​នោះ នោះ​ការ​ជូន​ដំណឹង​នោះ​គឺ​ត្រូវបាន​ធ្វើ​បច្ចុប្បន្នភាព​ ដើម្បី​បង្ហាញ​ថា​បាន​ទទួល​សារ​ថ្មី ដោយ​ជំនួស​ឲ្យ​ការ​បង្កើត​ការ​ជូន​ដំណឹង​ថ្មី ។

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_balloonNotifyIgnoreClosesChatView)
en: The "Ignore" button of the new message popup closes the chat window for the sender
km: ប៊ូតុង "មិនអើ​ពើ" នៃ​ពពុះសារ​ថ្មី បិទ​បង្អួច​ជជែក​សម្រាប់​អ្នក​ផ្ញើ

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_balloonNotifyIgnoreClosesChatView)
en: If there is already a chat window opened for the sender of the message displayed in the new message popup the "Ignore" button will close this chat window.
km: ប្រសិនបើ​មាន​បង្អួច​ជជែក​ដែល​បាន​បើក​សម្រាប់​អ្នកផ្ញើ​សារ​​ដែល​បាន​បង្ហាញ​នៅ​ក្នុង​ពពុះ​សារ​ថ្មី នោះ​ប៊ូតុង "មិនអើពើ" នឹង​បិទ​បង្អួច​ជជែក​នេះ ។

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_balloonNotifyIgnoreClosesChatView)
en: Button "I&gnore" in new message popups closes chat
km: ប៊ូតុង "មិនអើពើ" នៅ​ក្នុង​ពពុះ​សារ​ថ្មី បិទ​ការ​ជជែក

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_queueOnlyHighlightedMessagesInGroupChats)
en: Notify only highlighted messages in group chats
km: ជូន​ដំណឹង​តែ​សារ​ដែល​បាន​បន្លិច​ប៉ុណ្ណោះ នៅ​ក្នុង​ការ​ជជែក​ជា​ក្រុម

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_queueOnlyHighlightedMessagesInGroupChats)
en: In very active group chats, important messages can be singled out by preventing notifications for non-highlighted messages.
km: នៅ​ក្នុង​ការ​ជជែក​ជា​ក្រុម​ដែល​មមាញឹក អ្នក​អាច​តាមដាន​សារ​សំខាន់​ណា​មួយ ដោយ​ដក​សារ​ដែល​មិន​បាន​បន្លិច​ចេញ​ពី​ការ​ជូន​ដំណឹង ។

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_queueOnlyHighlightedMessagesInGroupChats)
en: Exclude non-&highlighted messages in group chats
km: ដក​សារ​ដែល​មិន​បាន​បន្លិច នៅ​ក្នុង​ការ​ជជែក​ជា​ក្រុម

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_queueOnlyMessagesOnAnotherDesktop)
en: Use the same notifications for events in the active chat window and other chat windows on the current desktop (usually less intrusive)
km: ប្រើ​កា​រជូន​ដំណឹង​ដូ​ចគ្នា​សម្រាប់ព្រឹត្តិការណ៍​នៅ​ក្នុង​បង្អួច​ជជែក​កំសាន្ត​សកម្ម និង​បង្អួច​ជជែក​កំសាន្ត​ផ្សេងៗ​ទៀត​នៅ​លើ​ផ្ទៃតុ​បច្ចុប្បន្ន (តាម​ធម្មតា​មាន​សិទ្ធិ​តិច)

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_queueOnlyMessagesOnAnotherDesktop)
en: If activated, events for chat windows that are on the current desktop will be handled like events in the active chat window: The system tray icon and the sender icon in the contact list are not animated and the "Incoming Message for Active Chat" event is used for the notification. Chat windows on other desktops will trigger notifications.
    If not activated, all chat windows except the active one will notify you that an event has occurred using animations (if activated) and the "Incoming Message" event.
km: ប្រសិន​បើ​បាន​ធ្វើ​ឲ្យ​សកម្ម ព្រឹត្តិការណ៍​សម្រាប់​បង្អួច​ជជែក​ដែល​នៅ​លើ​ផ្ទៃតុ​បច្ចុប្បន្ន​នឹង​ត្រូវ​បាន​គ្រប់គ្រង​ដូច​នឹង​ព្រឹត្តិការណ៍​នៅ​ក្នុង​បង្អួច​ជជែក​សកម្ម ៖ រូបតំណាង​ថាស​ប្រព័ន្ធ និង​រូបតំណាង​អ្នក​ផ្ញើ​នៅ​ក្នុង​បញ្ជី​ទំនាក់ទំនង​បច្ចុប្បន្ន​មិន​ត្រូវ​បាន​ធ្វើ​ឲ្យ​មាន​ចលនា និង​ "សារ​ចូល​សម្រាប់​ការ​ជជែក​សកម្ម" ព្រឹត្តិការណ៍​ត្រូវ​បាន​ប្រើ​សម្រាប់​កា​រជូន​ដំណឹង ។ បង្អួច​ជជែក​កំសាន្តនៅ​លើ​ផ្ទៃតុ​ផ្សេង​នឹង​ជា​ការ​ជូន​ដំណឹង​កេះ ។
    ប្រសិន​បើ​មិន​ធ្វើ​ឲ្យ​សកម្ម បង្អួច​ជជែក​កំសាន្ត​ទាំង​អស់ លើកលែង​តែ​បង្អួច​ដែល​សកម្ម​នឹង​ជូន​ដំណឹង​អ្នក ដែល​ព្រឹត្តិការណ៍​មួយ​បាន​កើតឡើ​ងដោយ​ប្រើ​ចលនា (ប្រសិនបើ​បាន​ធ្វើ​ឲ្យ​សកម្ម) និង​​ព្រឹត្តិការណ៍ "សារ​ចូល" ។

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_queueOnlyMessagesOnAnotherDesktop)
en: Treat all chats on the current des&ktop like active chats
km: ធ្វើ​ឲ្យ​ការ​ជជែក​ទាំងអស់​នៅ​លើ​ផ្ទៃតុ​បច្ចុប្បន្ន​ដូច​​បង្អួច​ដែល​សកម្ម

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Miscellaneous
km: ផ្សេងៗ

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_enableEventsWhileAway)
en: Enable events if your account status is "Away"
km: អនុញ្ញាត​ព្រឹត្តិការណ៍ បើ​ស្ថានភាព​គណនី​របស់​អ្នក​ជា "ចាកឆ្ងាយ"

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_enableEventsWhileAway)
en: Enable notification events even if your account status is "Away" or less available, e.g. "Not Available" or "Do not Disturb". Note: This does not affect the flashing of the system tray icon.
km: អនុញ្ញាត​ព្រឹត្តិការណ៍​ជូនដំណឹង ទោះ​បី​ជា​ស្ថានភាព​គណនី​របស់​អ្នក​ជា "ចាកឆ្ងាយ" ឬ "មិនអាច​ជជែក​បាន" ឬ​ក៏ "កុំ​រំខាន" ក៏​ដោយ ។ ចំណាំ ៖ វា​មិន​ប៉ះពាល់​ដល់​ការ​លោត​ភ្លឹបភ្លែត​របស់​រូបតំណាង​នៅ​ក្នុង​ថាស​ប្រព័ន្ធ​ឡើយ ។

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_enableEventsWhileAway)
en: E&nable events while away
km: អនុញ្ញាត​ព្រឹត្តិការណ៍ ខណៈពេល​ចាកឆ្ងាយ

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_trayflashNotifySetCurrentDesktopToChatView)
en: Switch to the desktop which contains the chat window for the sender when opening his/her message
km: ប្តូរ​ទៅ​ផ្ទៃតុ​ដែល​មាន​ការ​ជជែក​សម្រាប់​អ្នក​ផ្ញើ ពេល​បើក​សារ​របស់​គាត់

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_trayflashNotifySetCurrentDesktopToChatView)
en: If there is already a chat window open for the sender of the message, opening his/her message will cause a switch to the desktop which contains this chat window.
km: បើ​មាន​បង្អួច​ជជែក​មួយ​បើក​រួច​ហើយ សម្រាប់​អ្នក​ផ្ញើ​សារ នោះ​ការ​បើក​សារ​របស់​គាត់​នឹង​បណ្ដាល​ឲ្យ​ប្ដូរ​ទៅ​ផ្ទៃតុ ដែល​មាន​បង្អួច​ជជែក​នេះ ។

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_trayflashNotifySetCurrentDesktopToChatView)
en: Switch &to desktop containing chat on opening message
km: ប្តូរ​ទៅ​ផ្ទៃតុ​ដែល​មាន​ការ​ជជែក ពេល​បើក​សារ

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_raiseMessageWindow)
en: Raise the chat window/tab on an incoming message
km: លើក​បង្អួច ឬ ផ្ទាំង​ជជែក​ឡើង​លើ ពេល​មាន​សារ​មក​ដល់

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_raiseMessageWindow)
en: If there is already a chat window opened for the sender of an incoming message this window will be put on the current desktop and in front of all other windows.
km: បើ​មាន​បង្អួច​ជជែក​មួយ​បើក​រួច​ហើយ សម្រាប់​អ្នក​ផ្ញើ​សារ​ចូល នោះ​បង្អួច​នេះ​នឹង​ត្រូវ​បាន​ដាក់​លើ​ផ្ទៃតុ​បច្ចុប្បន្ន ហើយ​នៅ​ពី​មុខ​បង្អួច​ផ្សេង​ទៀត ។

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_raiseMessageWindow)
en: &Raise window on incoming message
km: លើក​បង្អួច​ឡើង​លើ ពេល​មាន​សារ​មក​ដល់

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, BehaviorConfig_General) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_4)
en: General
km: ទូទៅ​

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: System Tray
km: ថាសប្រព័ន្ធ​

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_showSystemTray)
en: Show the icon in the system tray
km: បង្ហាញ​រូបតំណាង​ក្នុង​ថាស​ប្រព័ន្ធ​

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_showSystemTray)
en: By default, the system tray icon indicates new incoming messages using an animation. A left or middle mouse click on the icon will open the message in a new chat window. Pressing the "View" button in the notification popup has the same effect.
km: តាម​លំនាំដើម រូបតំណាង​ថាស​ប្រព័ន្ធ​បង្ហាញ​សារ​ចូល​ថ្មី​ដោយ​ប្រើ​ចលនា ។ ចុច​កណ្ដុល​កណ្ដាល ឬ​ឆ្វេង​នៅ​លើ​រូបតំណាង​​នឹង​បើក​សារ​នៅ​ក្នុង​បង្អួច​ជជែក​ថ្មី ។ ចុច​ប៊ូតុង "មើល" នៅ​ក្នុង​បង្អួច​លេចឡើង​ការ​ជូន​ដំណឹង​មាន​បែបផែន​ដូច​គ្នា ។

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_showSystemTray)
en: Show system &tray icon
km: បង្ហាញ​រូប​តំណាង​ថាស​ប្រព័ន្ធ​

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_startDocked)
en: Start with the main window minimized to the system tray
km: ចាប់ផ្ដើម​ជាមួយ​បង្អួច​មេ​ដែល​បង្រួម​ចូល​ក្នុង​ថាស​ប្រព័ន្ធ

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_startDocked)
en: Start with the main window hidden. The only visible item is the system tray icon.
km: ចាប់ផ្ដើម​ជាមួយ​បង្អួច​មេ​ដែល​លាក់ ។ អាច​មើលឃើញ​តែ​រូបតំណាង​ក្នុង​ថាស​ប្រព័ន្ធ​ប៉ុណ្ណោះ ។

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_startDocked)
en: Start &with hidden main window
km: ចាប់ផ្ដើម​ជាមួយ​បង្អួច​មេ​ដែល​លាក់

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Message Handling
km: ការ​គ្រប់គ្រង​សារ

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, mInstantMessageOpeningChk)
en: Instantly open incoming messages
km: បើក​សារ​ដែល​មកដល់​ភ្លាម

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, mInstantMessageOpeningChk)
en: If there is no chat window open, a new message arriving will cause a new window to open. If there is already a chat window opened for that sender, the message will immediately be displayed there.
km: បើ​មិន​ទាន់​មាន​បង្អួច​ជជែក​កំសាន្ត​នៅ​ឡើយ​ទេ នោះ​វា​នឹង​បើក​បង្អួច​ថ្មី​នៅ​ពេល ដែល​មាន​សារ​ថ្មី​មកដល់ ។ បើ​មាន​បើក​បង្អួច​ជជែក​កំសាន​រួច​សម្រាប់​​អ្នក​ផ្ញើសារ​នោះ វា​នឹង​ត្រូវ​បាន​បង្ហាញ​ភ្លាមៗ ។

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, mInstantMessageOpeningChk)
en: Open messages instantl&y
km: បើក​សារ​យ៉ាង​បន្ទាន់​

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, kcfg_useMessageQueue)
en: Use a message queue to store incoming messages
km: ប្រើ​ជួរសារ​ដើម្បី​ទុក​សារ​ដែល​មកដល់

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, kcfg_useMessageQueue)
en: Store new incoming messages in a message queue. New messages are messages that cannot be displayed in an already open chat window. Only queued messages trigger notification via chat window and system tray icon animations.
km: ទុក​សារ​ចូលថ្មី​នៅ​ក្នុង​ជួរ​សារ ។ សារ​ថ្មី​គឺ​ជា​សារ​ដែល​មិនអាច​ត្រូវ​បាន​បង្ហាញ​នៅ​ក្នុង​បង្អួច​ជជែក​​ដែលបាន​បើក​រួច​ហើយ ។ មានតែ​សារ​ដែល​បានដាក់ជា​ជួរ​ប៉ុណ្ណោះ​កេះ​ការ​ជូន​ដំណឹង​​តាមរយៈ​បង្អួច​ជជែក និង​ចលនា​រូបតំណាង​ថាស​ប្រព័ន្ធ ។

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_useMessageQueue)
en: Use message &queue
km: ប្រើ​ជួរ​សារ

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_queueUnreadMessages)
en: Also add unread messages to queue
km: បន្ថែម​សារ​​មិន​ទាន់អាន​ទៅជួរ​ផងដែរ

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_queueUnreadMessages)
en: Unread messages are messages that will be displayed in an already opened but inactive chat window. Only incoming queued messages trigger notification via chat window and system tray icon animations. With this option disabled only new incoming messages are queued, i.e. messages that cannot be displayed in an already open chat window.
km: សារ​ដែល​មិន​ទាន់​អាន​គឺ​ជា​សារ​ដែល​នឹង​ត្រូវ​បាន​បង្ហាញ​នៅ​ក្នុង​បង្អួច​ដែល​បើក​រួ​ចហើយ ប៉ុន្តែ​បង្អួច​ជជែក​អសកម្ម ។ មាន​តែ​​កា​រជូន​ដំណឹងកេះ​សារ​ដែល​បាន​ដាក់​ជា​ជួរ​ចូល​តាមរយៈ​បង្អួច​ជជែក និង​ចលនា​រូបតំណាង​ថាស​ប្រព័ន្ធ ។ ជា​មួយ​នឹង​ជម្រើស​នេះ​បាន​បិទ​សារ​ចូល​ថ្មី​ត្រូវ​បាន​ដាក់​ជា​ជួរ ឧ. សារ​ដែល​មិន​អាច​ត្រូវ​បាន​បង្ហាញ​នៅ​ក្នុង​បង្អួច​ជជែក​ដែល​បើក​រួ​ចហើយ ។

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_queueUnreadMessages)
en: Queue unrea&d messages
km: ដាក់​សារ​ដែល​មិន​ទាន់អាន​ជា​ជួរ

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, initialStatusGroup) i18n: ectx: label, entry, group (Behavior)
en: Initial Status
km: ស្ថានភាព​ដំបូង

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, kcfg_initialStatus)
en: Set the initial status
km: កំណត់​ស្ថានភាព​ដំបូង​

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, kcfg_initialStatus)
en: When starting Kopete, and whenever your computer is online, all your accounts will go into the status selected here. You can exclude accounts individually in their properties.
km: នៅពេល​ចាប់ផ្ដើម Kopete ហើយ​នៅពេល​ដែល​កុំព្យូទ័រ​របស់​នៅ​លើ​បណ្ដាញ គណនី​របស់​អ្នក​ទាំងអស់​នឹង​ស្ថិត​ក្នុង​ស្ថានភាព​ដែល​បានជ្រើស​នៅ​ទីនេះ ។ អ្នក​អាច​មិន​រួម​បញ្ចូល​គណនី​នីមួយៗ​នៅ​ក្នុង​លក្ខណៈសម្បត្តិ​របស់​ពួកគេ ។

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_initialStatus)
en: Offline
km: ក្រៅ​បណ្ដាញ

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_initialStatus)
en: Online
km: លើ​បណ្ដាញ

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_initialStatus)
en: Away
km: ចាកឆ្ងាយ

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_initialStatus)
en: Busy
km: រវល់

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_initialStatus) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, invisibleTab)
en: Invisible
km: មើល​មិន​ឃើញ

en: &Style
km: រចនាប័ទ្ម​

en: &Emoticons
km: សញ្ញាអារម្មណ៍

en: (No Variant)
km: (គ្មាន​វ៉ារ្យ៉ង់​)

en: Choose Chat Window Style to Install
km: ជ្រើស​រចនាប័ទ្ម​បង្អួច​ជជែក​កំសាន្ត​​ដែល​ត្រូវ​ដំឡើង ។

en: The specified archive cannot be opened.
    Make sure that the archive is a valid ZIP or TAR archive.
km: មិន​អាច​បើក​ប័ណ្ណសារ​ដែលបាន​បញ្ជាក់​បានទេ ។
    ប្រាកដ​ថា​ប័ណ្ណសារ​គឺ​ជា​ប័ណ្ណសារ ZIP ឬ TAR ត្រឹមត្រូវ ។

en: Cannot Open Archive
km: មិន​អាច​បើក​បណ្ណសារ​បាន​ឡើយ

en: Could not find a suitable place to install the chat window style.
km: មិន​អាច​ស្វែងរក​ទីតាំង​សមរម្យ​សម្រាប់​ដំឡើង​រចនា​ប័ទ្ម​បង្អួច​ជជែក​កំសាន្ត​បាន​ទេ ។

en: Cannot Find Styles Directory
km: មិន​អាច​ស្វែងរក​ថត​រចនា​ប័ទ្ម​ឃើញ​​ឡើយ

en: The specified archive does not contain a valid chat window style.
km: ប័ណ្ណសារ​ដែល​បានបញ្ជាក់​មិន​មាន​រចនាប័ទ្ម​បង្អួច​ជជែក​កំសាន្ត​ត្រឹមត្រូវ​ទេ ។

en: Invalid Style
km: រចនាប័ទ្ម​មិនត្រឹមត្រូវ​

en: The chat window style was successfully installed.
km: រចនាប័ទ្ម​បង្អួច​ជជែក​កំសាន្ត​ត្រូវ​បាន​ដំឡើង​ដោយ​ជោគជ័យ ។

en: Install Successful
km: ដំឡើង​ដោយ​ជោគ​ជ័យ

en: An unknown error occurred while trying to install the chat window style.
km: កំហុស​មិនស្គាល់​បានកើត​ឡើង​ ខណៈពេល​ព្យាយាម​ដំឡើង​រចនាប័ទ្ម​បង្អួច​ជជែក​កំសាន្ត ។

en: Unknown Error
km: មិន​ស្គាល់​កំហុស

[ctx: @info]
en: The Chat Window Style <resource>%1</resource> was successfully deleted.
km: រចនាប័ទ្ម​បង្អួច​ជជែក​កំសាន្ត <resource>%1</resource> ត្រូវ​បានលុប​ដោយ​ជោគជ័យ ។

[ctx: @info]
en: An error occurred while trying to delete the <resource>%1</resource> Chat Window Style. Your account might not have permission to remove it.
km: កំហុស​មួយ​កើត​ឡើង ខណៈ​ព្យាយាម​លុប​រចនាប័ទ្ម​បង្អួច​ជជែក​កំសាន្ត <resource>%1</resource> ។ គណនី​របស់​អ្នក​ប្រហែល​ជា​មិន​មាន​សិទ្ធិ​ដើម្បី​យក​វា​ចេញ​ទេ ។

[ctx: @title:window]
en: Chat Window Style <resource>%1</resource> installation
km: ការ​ដំឡើង​រចនាប័ទ្ម​បង្អួច​ជជែក​កំសាន្ត <resource>%1</resource>

[ctx: @info]
en: The specified archive <filename>%1</filename> cannot be opened.
    Make sure that the archive is a valid ZIP or TAR archive.
km: មិន​អាច​បើក​ប័ណ្ណសារ <filename>%1</filename> ដែល​បាន​បញ្ជាក់​បាន​ទេ ។
    សូម​ប្រាកដថា ប័ណ្ណសារ​គឺ​ជា​ប័ណ្ណសារ ZIP ឬ TAR ដែល​ត្រឹមត្រូវ ។

[ctx: @info]
en: Could not find a suitable place to install the Chat Window Style <resource>%1</resource>.
km: មិន​អាច​ស្វែងរក​ទីតាំង​សមរម្យ​សម្រាប់​ដំឡើង​រចនាប័ទ្ម​បង្អួច​ជជែក​កំសាន្ត <resource>%1</resource> ​បាន​ឡើយ ។

[ctx: @info]
en: The specified archive <filename>%1</filename> does not contain a valid Chat Window Style.
km: ប័ណ្ណសារ​ <filename>%1</filename> ដែល​បាន​បញ្ជាក់​មិនមាន​រចនាប័ទ្ម​បង្អួច​ជជែក​កំសាន្ត​ត្រឹមត្រូវ​ឡើយ ។

[ctx: @info]
en: An unknown error occurred while trying to install the Chat Window Style <resource>%1</resource>.
km: កំហុស​ដែល​មិន​ស្គាល់​មួយ​បានកើតឡើង ខណៈពេល​ព្យាយាម​ដំឡើង​រចនាប័ទ្ម​បង្អួច​ជជែក​កំសាន្ត <resource>%1</resource> ។

en: One Chat Window Style package has been installed. | %1 Chat Window Style packages have been installed.
km[0]: %1 កញ្ចប់​រចនាប័ទ្ម​បង្អួច​ជជែក​កំសាន្ត​ត្រូវ​បានដំឡើង ។

[ctx: This is the myself preview contact nickname]
en: Myself
km: ខ្លួនខ្ញុំ

en: Jack
km: ច្រូច

[ctx: This is the other preview contact nickname]
en: Jack
km: ច្រូច

[ctx: preview of a chat session]
en: Preview Session
km: មើល​សម័យ​ជា​មុន

en: Hello, this is an incoming message :-)
km: សួស្ដី នេះ​គឺ​ជា​សារ​ដែល​មក​ដល់ :-)

en: Hello, this is an incoming consecutive message.
km: សួស្ដី នេះ​គឺ​ជា​សារ​ដែល​មក​ដល់​តគ្នា ។

en: Ok, this is an outgoing message
km: នេះ​គឺ​ជា​សារ​ដែល​ផ្ញើ​ចេញ

en: Ok, an outgoing consecutive message.
km: នេះ​គឺ​ជា​សារ​ដែល​ផ្ញើ​ចេញ​តគ្នា ។

en: Message that is being sent.
km: សារ​ដែល​កំពុង​ត្រូវ​បាន​ផ្ញើ ។

en: Delivered message.
km: សារ​ដែល​បាន​ផ្ដល់ ។

en: Message that cannot be delivered.
km: សារ​ដែល​មិនអាច​ត្រូ​វបាន​បញ្ជូន ។

en: Here is an incoming colored message.
km: នេះ​គឺ​ជា​សារ​មាន​ពណ៌​ដែល​មក​ដល់ ។

en: This is an internal message
km: នេះ​ជា​សារ​ខាង​ក្នុង​

en: performed an action
km: បាន​អនុវត្ត​សកម្មភាព

en: This is a highlighted message
km: នេះ​ជា​សារ​ដែល​បាន​បន្លិច​

en: Hello, this is an incoming file transfer request
km: សួស្ដី នេះ​គឺ​ជា​​សំណើ​ផ្ទេរ​ឯកសារ​ចូល​មួយ

en: Hello, this is a disabled incoming file transfer request
km: សួស្ដី នេះ​គឺ​ជា​ឯកសារ​សំណើ​​​ផ្ទេរ​ឯកសារ​ចូល​ដែល​បាន​បិទ

en: Bye
km: ជម្រាបលា

en: Configure Emoticon Themes
km: កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ​ស្បែក​សញ្ញា​អារម្មណ៍

note: i18n: ectx: property (title), widget (KButtonGroup, kcfg_chatFontSelection)
en: Fonts
km: ពុម្ពអក្សរ​

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Base &font:
km: ពុម្ព​អក្សរ​គោល ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton)
en: Use system font
km: ប្រើ​ពុម្ពអក្សរ​ប្រព័ន្ធ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton_2)
en: Use custom font:
km: ប្រើ​ពុម្ពអក្សរ​ផ្ទាល់ខ្លួន ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: &Highlight foreground:
km: បន្លិច​ពណ៌​ផ្ទៃ​ខាង​មុខ ៖

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_highlightForegroundColor) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KColorButton, kcfg_highlightForegroundColor)
en: Foreground color for highlighted messages
km: ពណ៌​ផ្ទៃ​ខាង​មុខ​សម្រាប់​សារ​ដែល​បន្លិច

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel2_2) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel2_2) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_chatBackgroundColor) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KColorButton, kcfg_chatBackgroundColor)
en: Color for the background of the chat window
km: ពណ៌​សម្រាប់​ផ្ទៃ​ខាងក្រោយ​នៃ​បង្អួច​ជជែក

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2)
en: &Background color:
km: ពណ៌​ផ្ទៃខាង​ក្រោយ​ ៖

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel1) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel1) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_highlightBackgroundColor) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KColorButton, kcfg_highlightBackgroundColor)
en: Background color for highlighted messages
km: ពណ៌​ផ្ទៃ​ខាងក្រោយ​សម្រាប់​សារ​ដែល​បន្លិច

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Highlight bac&kground:
km: បន្លិច​ពណ៌​ផ្ទៃ​ខាង​ក្រោយ ៖

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel1_3) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel1_3) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_chatLinkColor) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KColorButton, kcfg_chatLinkColor)
en: Color used for links in chats
km: ពណ៌​ដែល​ប្រើ​សម្រាប់​តំណ​ក្នុង​ការ​ជជែក

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_3)
en: &Link color:
km: ពណ៌​តំណ ៖

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Formatting Overrides
km: បដិសេធ​ការ​ធ្វើ​ទ្រង់ទ្រាយ

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_useEmoticons)
en: If this is checked, the text representation of emoticons in messages will be replaced by an image
km: បើ​អ្នក​ធីក​វា អត្ថបទ​តំណាង​របស់​សញ្ញាអារម្មណ៍​នៅ​ក្នុង​សារ នឹង​ត្រូវ​បាន​ជំនួស​ដោយ​រូបភាព

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_useEmoticons)
en: U&se the following emoticon theme:
km: ប្រើ​ស្បែក​​សញ្ញា​រូបតំណាង​ដូច​ខាង​ក្រោម ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnManageThemes)
en: &Manage Emoticons...
km: គ្រប់គ្រងសញ្ញា​អារម្មណ៍...

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ChatWindowConfig_Style)
en: Chat Window Appearance
km: រូបរាង​បង្អួច​ជជែក

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Display
km: ​បង្ហាញ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_groupConsecutiveMessages)
en: Group consecuti&ve messages
km: ដាក់​ក្រុម​សារ​តគ្នា​

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_useCompact)
en: Co&mpact style in chatrooms
km: រចនាប័ទ្ម​បង្រួម​ក្នុង​បន្ទប់​ជជែក

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, stylesGroupBox)
en: Styles
km: រចនាប័ទ្ម​

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Style variant:
km: វ៉ារ្យ៉ង់​រចនាប័ទ្ម ៖

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KPushButton, btnGetStyles)
en: Get new Chat Window styles over the Internet
km: យក​រចនាប័ទ្ម​បង្អួច​ជជែក​ថ្មី​តាម​រយៈ​អ៊ីនធឺណិត

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, btnGetStyles)
en: &Get New...
km: យក​ថ្មី...

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, installButton)
en: &Install...
km: ដំឡើង...

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, deleteButton)
en: &Delete
km: លុប

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: For each tab
km: សម្រាប់​ផ្ទាំង​នីមួយៗ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowContactName)
en: Show contact name
km: បង្ហាញ​ឈ្មោះ​ទំនាក់ទំនង

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_HoverClose)
en: Show close button
km: បង្ហាញ​ប៊ូតុង​បិទ

en: General Plugins
km: កម្មវិធី​ជំនួយ​ទូទៅ

en: &Manager
km: អ្នក​គ្រប់គ្រង

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Online Status Menu
km: ម៉ឺនុយ​ស្ថានភាព​លើ​បណ្ដាញ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Protocol's online status menu:
km: ម៉ឺនុយ​ស្ថានភាព​លើ​បណ្ដាញ​របស់​ពិធីការ ៖

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_protocolStatusMenuType)
en: As Global Status Menu
km: ជា​ម៉ឺនុយ​ស្ថានភាព​សកល

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_protocolStatusMenuType)
en: Only Statuses With Matching Category
km: តែ​មាន​ស្ថានភាព​ដែលមាន​ប្រភេទ​ផ្គូផ្គង

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_protocolStatusMenuType)
en: All Statuses With Parent Category
km: ស្ថានភាព​ទាំងអស់​ដែលមាន​ប្រភេទ​មេ

en: Free For Chat
km: ទំនេរ​សម្រាប់​ជជែក

en: Extended Away
km: ចាកឆ្ងាយយូរ

en: Idle
km: ទំនេរ

en: Do Not Change
km: កុំ​ផ្លាស់ប្ដូរ

en: New Status
km: ស្ថានភាព​ថ្មី

en: New Group
km: ក្រុម​ថ្មី​

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pbAddStatus) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnCustomAdd) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonAdd) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addEmailButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButt
en: Add
km: បន្ថែម​

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pbAddGroup)
en: Add Group
km: បន្ថែម​ក្រុម

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Category:
km: ប្រភេទ ៖

en: Title
km: មុខងារ

en: Placeholder
km: កន្លែងដាក់

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Display Name
km: ឈ្មោះ​បង្ហាញ

en: Status Title
km: ចំណងជើង​ស្ថានភាព

en: Status Message
km: សារ​ស្ថានភាព

en: Contact Icons
km: រូបតំណាង​ទំនាក់ទំនង

en: The layout '%1' is one of the default layouts and cannot be deleted.
km: ស្រទាប់ '%1' គឺជា​ស្រទាប់​លំនាំដើម​មួយ ហើយ​មិនអាច​លុប​បាន​ទេ ។

en: Cannot Delete Default Layouts
km: មិនអាច​លុប​ស្រទាប់​លំនាំដើម

en: <qt>This contact is already on your contact list. It is a child contact of <b>%1</b></qt>
km: <qt>មាន​ទំនាក់ទំនង​នេះ​នៅ​ក្នុង​បញ្ជី​ទំនាក់ទំនង​របស់​អ្នក​រួចហើយ​ ។ វា​ជាទំនាក់ទំនង​រង​នៃ <b>%1</b></qt>

en: <qt>Are you sure you want to merge meta contacts?
    <b>%1</b>
km: <qt>តើ​អ្នក​ប្រាកដ​ជា​ចង់​បញ្ចូល​ទំនាក់ទំនង​មេតា​ចូលគ្នា​ឬ ?
    <b>%1</b>

en: Meta Contact Merge
km: កា​របញ្ចូល​ទំនាក់ទំនង​មេតា​ចូលគ្នា​

en: Select Address Book
km: ជ្រើស​សៀវភៅ​អាសយដ្ឋាន​

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ContactSelectorWidget_Base) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, MetaContactSelectorWidget_Base) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, AddressBookSelectorWidget_Base)
en: Select Contact
km: ជ្រើស​ទំនាក់ទំនង​

en: No writeable address book resource found.
km: រក​មិនឃើញ​ប្រភព​សៀវភៅ​អាសយដ្ឋាន​ដែល​អាច​សរសេរ​បានទេ ។

en: Add or enable one using the KDE System Settings.
km: បន្ថែម​ ឬ​បើក​​ធនធាន​មួយ ​ដោយ​ប្រើកា​រកំណត់​​ប្រព័ន្ធ​​របស់ KDE ។

en:  (already in address book)
km:  (មាន​រួចហើយ​ក្នុង​សៀវភៅអាសយដ្ឋាន)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: This wizard helps you export instant messaging contacts to the KDE address book.
km: អ្នក​ជំនួយការ​នេះ​នឹង​ជួយ​អ្នក​ក្នុង​ការ​នាំចេញ​ទំនាក់ទំនង​ការ​ផ្ញើសារ​បន្ទាន់​ទៅ​សៀវភៅ​អាសយដ្ឋាន KDE ។

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: &Select Address Book
km: ជ្រើស​សៀវភៅ​អាសយដ្ឋាន​

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Selected contacts will be added to the KDE address book.
km: ទំនាក់ទំនង​ដែល​បាន​ជ្រើស នឹង​ត្រូវ​បាន​បន្ថែម​ទៅ​សៀវភៅ​អាសយដ្ឋាន​ KDE ។

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnSelectAll)
en: Select &All
km: ជ្រើស​ទាំងអស់​

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnDeselectAll)
en: &Deselect All
km: មិន​ជ្រើស​ទាំងអស់​

en: <Not Set>
km: <មិន​បាន​កំណត់>

en: Export to Address Book
km: នាំចេញ​ទៅ​សៀវភៅ​អាសយដ្ឋាន

en: Export
km: នាំចេញ

en: Set address book fields using the selected data from Kopete
km: កំណត់​​វាល​សៀវភៅអាសយដ្ឋាន​ដោយ​ប្រើ​ទិន្នន័យ​ដែល​បាន​ជ្រើស​ពី Kopete

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, AddressBookExportUI)
en: Merge with Address Book
km: បញ្ចូល​ជាមួយ​សៀវភៅ​អាសយដ្ឋាន

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, firstNameLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, mLblFirstName) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fullNameLabel_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel10)
en: First name:
km: នាមខ្លួន​ ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, mLblHomePhone)
en: Home phone:
km: ទូរស័ព្ទ​នៅ​​ផ្ទះ ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, mLblWorkPhone) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6)
en: Work phone:
km: ទូរស័ព្ទ​កន្លែង​ធ្វើការ​ ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, mobileLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, mLblMobilePhone) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5)
en: Mobile phone:
km: ទូរស័ព្ទចល័ត ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, mLblUrl)
en: URL:
km: URL ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lastNameLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, mLblLastName) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LastNameLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel11)
en: Last name:
km: នាម​ត្រកូល ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, mLblEmail) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblEmail) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblEmail_2)
en: Email:
km: អ៊ីមែល ៖

en: Create New Group...
km: បង្កើត​ក្រុម​ថ្មី...

en: &Move To
km: ផ្លាស់ទី​ទៅ

en: &Copy To
km: ចម្លង​ទៅ

en: Merge Meta Contacts
km: បញ្ចូល​ទំនាក់ទំនង​មេតា​ចូលគ្នា​

en: Send Email...
km: ផ្ញើ​អ៊ីមែល...

[ctx: verb, rename a contact]
en: Rename
km: ប្តូរ​ឈ្មោះ

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: &Add Contact
km: បន្ថែម​ទំនាក់ទំនង​

en: Select Account
km: ជ្រើស​គណនី

en: Add to Your Contact List
km: បន្ថែម​ទៅ​បញ្ជី​ទំនាក់ទំនង​របស់​អ្ន​ក​

en: &Properties
km: លក្ខណៈសម្បត្តិ​

en: Please enter the name for the new group:
km: សូម​បញ្ចូល​ឈ្មោះ​​ក្រុម​ថ្មី​ ៖

en: <qt>Are you sure you want to remove the contact <b>%1</b> from your contact list?</qt>
km: <qt>តើ​អ្នក​ពិត​ជា​ចង់​យក​ទំនាក់ទំនង <b>%1</b> ចេញ​ពី​បញ្ជី​ទំនាក់ទំនង​របស់​អ្នក​ឬ ?</qt>

en: <qt>Are you sure you want to remove the group <b>%1</b> and all contacts that are contained within it?</qt>
km: <qt>តើអ្នក​ពិត​ជា​ចង់​យក​ក្រុម​ <b>%1</b> និង​ទំនាក់ទំនង​ទាំងអស់​ដែល​មាន​ក្នុង​ក្រុម​នេះ ចេញ​ឬ ?</qt>

en: Are you sure you want to remove these contacts from your contact list?
km: តើ​អ្នក​ពិត​ជា​ចង់​យក​ទំនាក់ទំនង​ទាំងនេះ​ចេញ​ពី​បញ្ជីទំនាក់ទំនង​របស់​អ្នក​ឬ ?

en: Are you sure you want to remove these groups and contacts from your contact list?
km: តើអ្នក​ពិត​ជាចង់​យក​ក្រុម​ទាំងនេះ និង​ទំនាក់ទំនង​ទាំងអស់​ចេញ​ពី​បញ្ជី​ទំនាក់​ទំនង​របស់​អ្នក​ឬ ?

en: There is no email address set for this contact in the KDE address book.
km: មិន​បាន​កំណត់​អាសយដ្ឋាន​​អ៊ីមែល​សម្រាប់ទំនាក់ទំនង​នេះ នៅ​ក្នុង​សៀវភៅ​អាសយដ្ឋាន KDE ឡើយ ។

en: No Email Address in Address Book
km: គ្មាន​អាសយដ្ឋាន​អ៊ីមែល​ក្នុង​សៀវភៅ​​អាសយដ្ឋាន

en: This contact was not found in the KDE address book. Check that a contact is selected in the properties dialog.
km: រក​មិន​ឃើញ​ទំនាក់ទំនង​នេះ​នៅ​ក្នុង​សៀវភៅ​អាសយដ្ឋាន KDE ឡើយ ។ សូម​ពិនិត្យមើល​ថា អ្នក​បាន​ជ្រើស​ទំនាក់ទំនង​មួយ​នៅ​ក្នុង​ប្រអប់​លក្ខណៈសម្បត្តិ ។

en: Not Found in Address Book
km: រក​មិន​ឃើញ​ឡើយ​ក្នុង​សៀវភៅ​អាសយដ្ឋាន

en: Rename Contact
km: ប្ដូរ​​ទំនាក់ទំនង​

en: Remove Contact
km: យក​ទំនាក់ទំនង​ចេញ​

en: Send Single Message...
km: ផ្ញើ​សារ​តែ​មួយ​គត់...

en: &Add Subcontact
km: បន្ថែម​ទំនាក់ទំនង​រង​

en: Rename Group
km: ប្ដូរ​ឈ្មោះ​ក្រុម​

en: Remove Group
km: យក​​ក្រុម​ចេញ​

en: Send Message to Group
km: ផ្ញើសារ​ទៅ​ក្រុម

en: &Add Contact to Group
km: បន្ថែម​ទំនាក់ទំនង​ទៅ​ក្រុម​

en: Rename
km: ប្តូរ​ឈ្មោះ

en: Make Meta Contact
km: បង្កើត​ទំនាក់ទំនង​មេតា​

en: Add Contact
km: បន្ថែម​ទំនាក់ទំនង​

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblDisplayName) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: &Name:
km: ឈ្មោះ​ ៖

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, grpIcons)
en: Icons
km: រូបតំណាង​

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkUseCustomIcons)
en: Use custom &icons
km: ប្រើ​រូបតំណាង​ផ្ទាល់ខ្លួន

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblOpen)
en: O&pen:
km: បើក​ ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblClosed)
en: C&losed:
km: បិទ ៖

en: Properties of Group %1
km: លក្ខណៈសម្បត្តិ​របស់​ក្រុម %1

en: Custom &Notifications
km: ការ​ជូនដំណឹង​ផ្ទាល់​ខ្លួន

en: Properties of Meta Contact %1
km: លក្ខណៈរបស់​ទំនាក់ទំនង​មេតា​ %1

en: Sync KABC...
km: ធ្វើ​សមកាលកម្ម KABC...

en: No Contacts with Photo Support
km: គ្មាន​ទំនាក់​ទំនង​ដែលមានការ​គាំទ្រ​រូបថត​ទេ

en: No contacts were imported from the address book.
km: មិន​បាន​នាំចូល​ទំនាក់ទំនង​ពី​សៀវភៅ​អាសយដ្ឋាន​ឡើយ ។

en: No Change
km: គ្មាន​ការ​ផ្លាស់ប្ដូរ

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, grpAddressbook)
en: Address Book Link
km: តំណ​សៀវភៅ​អាសយដ្ឋាន​

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, btnExportKABC)
en: Export contact's details to the KDE Address Book
km: នាំចេញ​សេចក្តី​លម្អិត​របស់​ទំនាក់ទំនង​ទៅ​សៀវភៅអាសយដ្ឋាន KDE

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnExportKABC)
en: E&xport Details...
km: នាំចេញ​សេចក្ដីលម្អិត...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, btnImportKABC)
en: Import contacts from the KDE Address Book
km: នាំចូល​ទំនាក់ទំនង​ពី​សៀវភៅ​អាសយដ្ឋាន KDE

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnImportKABC)
en: &Import Contacts
km: នាំចូល​ទំនាក់ទំនង​

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, buttonGroup1)
en: Display Name Source
km: ប្រភព​ឈ្មោះ​បង្ហាញ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioNameKABC)
en: Use address book &name (needs address book link)
km: ប្រើ​ឈ្មោះ​សៀវភៅ​អាសយដ្ឋាន (ត្រូវការ​តំណ​សៀវភៅ​អាសយដ្ឋាន)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioNameContact) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioPhotoContact)
en: From contact:
km: ពី​ទំនាក់ទំនង ៖

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, cmbAccountName) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, cmbAccountPhoto)
en: Contact with which to synchronize the displayname.
km: ទំនាក់ទំនង​ដែល​ត្រូវ​ធ្វើ​សមកាលកម្ម​ឈ្មោះ​បង្ហាញ​ជាមួយ ។

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioNameCustom)
en: Cus&tom:
km: ផ្ទាល់ខ្លួន ៖

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, buttonGroup2)
en: Photo Source
km: ប្រភព​រូបថត

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioPhotoKABC)
en: U&se address book photo (needs address book link)
km: ប្រើ​រូបថត​សៀវភៅ​អាសយដ្ឋាន (ត្រូវការ​តំណ​សៀវភៅ​អាសយដ្ឋាន)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, photoLabel) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox1) i18n: ectx: property (text), widget (K3ListView, addresseeListView)
en: Photo
km: រូបថត

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioPhotoCustom)
en: Custom:
km: ផ្ទាល់ខ្លួន ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnChoosePhoto)
en: Choose...
km: ជ្រើស...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkSyncPhoto)
en: S&ync photo to address book
km: ធ្វើសមកាលកម្ម​រូបថត​ទៅ​សៀវភៅ​អាសយដ្ឋាន

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, TabPage) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Ad&vanced
km: កម្រិត​ខ្ពស់​

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, chkUseCustomIcons)
en: Check to set custom icons for this contact
km: ធីក ដើម្បីកំណត់​​រូបតំណាង​ផ្ទាល់ខ្លួន​សម្រាប់​ទំនាក់ទំនង​នេះ​

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkUseCustomIcons)
en: Use custom status &icons
km: ប្រើ​រូបតំណាង​ស្ថានភាព​ផ្ទាល់ខ្លួន

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblOnline)
en: &Online:
km: លើ​បណ្តាញ​ ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblOffline)
en: O&ffline:
km: ក្រៅ​បណ្តាញ​ ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblAway)
en: Awa&y:
km: ចាកឆ្ងាយ ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblUnknown)
en: Un&known:
km: មិន​ស្គាល់ ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, groupLabel)
en: &Group:
km: ក្រុម ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, kabcLabel)
en: Address book entry:
km: ធាតុ​សៀវភៅ​អាសយដ្ឋាន ៖

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, AccountIdentityBase) i18n: ectx: property (text), widget (KTitleWidget, title)
en: Account Identity
km: អត្តសញ្ញាណ​គណនី​

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, selectText)
en: Select the identity to be used by the accounts:
km: ជ្រើស​អត្តសណ្ណា​ដែល​ត្រូវ​ប្រើ​ដោយ​គណនី ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, accounts)
en: <img name=foobar> My Account
km: <img name=foobar> គណនី​របស់​ខ្ញុំ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, identityList)
en: Identity
km: អត្តសញ្ញាណ

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, IdentityDetailed)
en: Detailed Info
km: ព័ត៌មាន​លម្អិត

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, emailLabel)
en: E-mail:
km: អ៊ីមែល ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, phoneLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Private phone:
km: ទូរស័ព្ទ​ផ្ទាល់​ខ្លួន ៖

en: Identity Information
km: ព័ត៌មាន​អត្ត​សញ្ញាណ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, photo)
en: No Photo
km: គ្មាន​រូបថត

en: General Information
km: ព័ត៌មាន​ទូទៅ

en: Detailed Information
km: ព័ត៌មាន​លម្អិត

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, IdentityGeneral)
en: General Info
km: ព័ត៌​មានទូទៅ​

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, selectPhoto)
en: Select Photo
km: ជ្រើស​រូបថត

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, clearPhoto)
en: Clear Photo
km: ជម្រះ​រូបថត​

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelLabel)
en: Show as:
km: បង្ហាញ​ជា ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, nickNameLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblNickName) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblNick)
en: Nickname:
km: សម្មតិនាម ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, identityName)
en: Identity Name
km: ឈ្មោះ​អត្តសញ្ញាណ

[ctx: Button to open account configuration widget]
en: Click to add an account
km: ចុច​ដើម្បី​បន្ថែម​គណនី

en: View
km: មើល

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
km: ឯកសារ

note: i18n: ectx: Menu (edit) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_btnEdit) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_edit)
en: &Edit
km: កែ​សម្រួល

note: i18n: ectx: ToolBar (quickSearchBar)
en: Quick Search Bar
km: របារ​ស្វែងរក​រហ័ស

note: i18n: ectx: Menu (contact_popup_actions)
en: &Other Actions
km: អំពើ​ផ្សេង​ទៀត​

note: i18n: ectx: Menu (contact_popup_groups)
en: &Groups
km: ក្រុម

en: Global status message
km: សារ​ស្ថាន​ភាព​សកល

en: Service messages
km: សារ​សេវា

en: &Export Contacts...
km: នាំចេញ​ទំនាក់ទំនង...

en: &Away
km: ចាកឆ្ងាយ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, awayButton_)
en: &Busy
km: រវល់

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, invisibleButton_)
en: &Invisible
km: មើល​មិន​ឃើញ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioOnline)
en: &Online
km: លើបណ្តាញ​

en: &Set Status
km: កំណត់​ស្ថានភាព​

en: Configure &Global Shortcuts...
km: កំណត់រចនាសម្ព័ន្ធ​ផ្លូវកាត់​សកល...

en: Show &All
km: បង្ហាញ​ទាំងអស់​

en: Show Offline &Users
km: បង្ហាញ​អ្នក​ប្រើ​ដែល​នៅ​ក្រៅ​បណ្ដាញ

en: Show Empty &Groups
km: បង្ហាញ​ក្រុម​ទទេ

en: Read Message
km: អាន​សារ

en: Read the next pending message
km: អាន​សារ​មិន​ទាន់​សម្រេច​បន្ទាប់​ទៀត

en: Show/Hide Contact List
km: បង្ហាញ/លាក់​បញ្ជី​ទំនាក់ទំនង

en: Show or hide the contact list
km: បង្ហាញ ឬ លាក់​បញ្ជី​ទំនាក់ទំនង​

en: Set Away/Back
km: កំណត់​ថា​ចាកឆ្ងាយ ឬ ត្រឡប់​មក​វិញ

en: <qt>Closing the main window will keep Kopete running in the system tray. Use 'Quit' from the 'File' menu to quit the application.</qt>
km: <qt>ការ​បិទ​បង្អួច​មេ​នឹង​នៅ​តែ​ធ្វើ​ឲ្យ Kopete រត់​នៅ​ក្នុង​ថាស​ប្រព័ន្ធ​ដដែល ។ អ្នក​អាច​ជ្រើស 'ចេញ' នៅ​ក្នុង​ម៉ឺនុយ 'ឯកសារ' ដើម្បី​ចេញ​ពី​កម្មវិធី ។</qt>

en: Docking in System Tray
km: កំពុង​ចត​ក្នុងថាស​ប្រព័ន្ធ​

[ctx: @label:textbox formatted status title]
en: <b>Status&nbsp;Title:</b>&nbsp;%1
km: <b>ចំណង​ជើង&nbsp;ស្ថានភាព ៖</b>&nbsp;%1

[ctx: @label:textbox formatted status message]
en: <br /><b>Status&nbsp;Message:</b>&nbsp;%1
km: <br /><b>សារ​ពេល​ចាកឆ្ងាយ ៖</b>&nbsp;%1

en: Kopete, the KDE Instant Messenger
km: Kopete កម្មវិធី​ផ្ញើ​សារ​បន្ទាន់​របស់ KDE

en: Developer and Project founder
km: អ្នក​អភិវឌ្ឍន៍ និង​​អ្នក​​រកឃើញ​គម្រោង

en: Developer, Yahoo plugin maintainer
km: អ្នក​អភិវឌ្ឍន៍ ដែល​ជា​អ្នក​ថែទាំ​កម្មវិធី​ជំនួយ​យ៉ាហ៊ូ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLineEdit, kcfg_lastName)
en: Developer
km: អ្នក​អភិវឌ្ឍន៍

en: Developer, Connection status plugin author
km: អ្នក​អភិវឌ្ឍន៍ ដែល​ជា​អ្នក​និពន្ធ​កម្មវិធី​ជំនួយ​ស្ថានភាព​ការ​តភ្ជាប់

en: Developer, Video device support
km: អ្នក​អភិវឌ្ឍន៍ ដែល​ជា​អ្នក​បង្កើត​ការ​គាំទ្រ​ឧបករណ៍​វីដេអូ

en: Developer, MSN
km: អ្នក​អភិវឌ្ឍន៍ MSN

en: Developer, Gadu plugin maintainer
km: អ្នក​អភិវឌ្ឍន៍ ដែល​ជា​អ្នក​ថែទាំ​កម្មវិធី​ជំនួយ Gadu

en: Lead Developer, AIM and ICQ plugin maintainer
km: ដឹកនាំ​អ្នក​អភិវឌ្ឍន៍ ដែល​ជា​អ្នក​​ថែទាំ​កម្មវិធី​ជំនួយ​ AIM និង ICQ

en: IRC plugin maintainer
km: អ្នក​​​ថែទាំ​កម្មវិធី​ជំនួយ​ IRC

en: Lead Developer, Telepathy and Messenger plugin maintainer
km: ដឹកនាំ​អ្នក​អភិវឌ្ឍន៍ អ្នក​ទូរចិត្ត និង​អ្នក​​ថែទាំ​កម្មវិធី​ជំនួយ​កម្មវិធី​ផ្ញើ​សារ

en: Lead Developer, MSN plugin maintainer
km: ​​ដឹកនាំ​អ្នក​អភិវឌ្ឍន៍ និង​ជា​អ្នក​​ថែទាំ​កម្មវិធី​ជំនួយ​ MSN

en: Artist / Developer, Artwork maintainer
km: សិល្បៈករ / អ្នក​អភិវឌ្ឍន៍ និង​ជា​អ្នក​ថែទាំ​សិល្បៈកម្ម

en: Developer, UI maintainer
km: អ្នក​អភិវឌ្ឍន៍ និង​ជា​អ្នក​ថែទាំ​ចំណុចប្រទាក់​អ្នក​ប្រើ

en: Developer, WLM plugin maintainer
km: អ្នក​អភិវឌ្ឍន៍ អ្នក​ថែទាំ​កម្មវិធី​ជំនួយ WLM

en: Developer, Jabber plugin maintainer
km: អ្នក​អភិវឌ្ឍន៍ ដែល​ជា​អ្នក​​ថែទាំ​កម្មវិធី​ជំនួយ​ Jabber

en: Lead Developer, GroupWise maintainer
km: ដឹកនាំ​អ្នក​អភិវឌ្ឍន៍ និង​ជា​អ្នក​ថែទាំ GroupWise

en: Developer, AIM and ICQ
km: អ្នក​អភិវឌ្ឍន៍ AIM និង ICQ

en: Developer, Bonjour Plugin Maintainer
km: អ្នក​អភិវឌ្ឍន៍ អ្នក​ថែទាំ​កម្មវិធី​ជំនួយ Bonjour

en: Konki style author
km: អ្នក​និពន្ធ​រចនា​ប័ទ្ម Konki

en: Hacker style author
km: អ្នក​និពន្ធ​រចនា​ប័ទ្ម Hacker

en: Kopete's icon author
km: អ្នកនិពន្ធ​រូបតំណាង​របស់​ Kopete

en: Sounds
km: សំឡេង​

en: Kopete Docugoddess, Bug and Patch Testing.
km: Kopete Docugoddess ការសាកល្បងកំហុស និង​បំណះ ។​

en: Iris Jabber Backend Library
km: បណ្ណាល័យ​កម្មវិធី​ខាង​ក្រោយរបស់ Jabber Iris

en: OscarSocket author
km: អ្នក​និពន្ធ OscarSocket

en: Kmerlin MSN code
km: កូដ MSN Kmerlin

en: Former developer
km: អតីត​អ្នក​អភិវឌ្ឍន៍

en: Former developer, project co-founder
km: អតីតអ្នក​អភិវឌ្ឍន៍ និង​ជា​អ្នក​សហការ​រកឃើញ​គម្រោង

en: Misc bugfixes and enhancements
km: បំបាត់​កំហុស​ផ្សេងៗ និង​ធ្វើ​ឲ្យ​កាន់​តែ​ប្រសើរ

en: Former developer, original Gadu plugin author
km: អតីតអ្នក​អភិវឌ្ឍន៍ និង​ជា​អ្នក​និពន្ធ​កម្មវិធី​ជំនួយ Gadu ដើម

en: Former developer, Jabber plugin author
km: អតីតអ្នក​អភិវឌ្ឍន៍ និង​ជា​អ្នក​និពន្ធ​កម្មវិធី​ជំនួយ​ Jabber

en: Former developer, Oscar plugin
km: អតីត​អ្នក​អភិវឌ្ឍន៍ កម្មវិធី​ជំនួយ​ Oscar

en: Former developer and WinPopup maintainer
km: អតីត​អ្នក​អភិវឌ្ឍន៍ និងជា​អ្នក​​ថែទាំ WinPopup

en: Do not load plugins. This option overrides all other options.
km: កុំផ្ទុក​កម្មវិធី​ជំនួយ ។​ ជម្រើស​នេះ​បដិសេធ​ជម្រើស​ផ្សេង​ទៀត​ទាំងអស់ ។​

en: Disable auto-connection
km: បិទ​ការ​តភ្ជាប់​ស្វ័យប្រវត្តិ

en: Auto-connect the specified accounts. Use a comma-separated list
    to auto-connect multiple accounts.
km: តភ្ជាប់​គណនី​ដែល​បាន​បញ្ជាក់​ដោយ​ស្វ័យប្រវត្តិ ។ សូម​ប្រើ​បញ្ជី​ដែល​បំបែក​ដោយ​សញ្ញា​ក្បៀស
    ដើម្បី​តភ្ជាប់​គណនី​ច្រើន​ដោយ​ស្វ័យប្រវត្តិ ។

en: Do not load the specified plugin. Use a comma-separated list
    to disable multiple plugins.
km: កុំ​ផ្ទុក​កម្មវិធី​ជំនួយ​ដែល​បាន​បញ្ជាក់ ។ សូម​ប្រើ​បញ្ជី​ដែល​បំបែក​ដោយ​សញ្ញា​ក្បៀស
    ដើម្បី​បិទ​កម្មវិធី​ជំនួយ​ច្រើន ។

en: Load only the specified plugins. Use a comma-separated list
    to load multiple plugins. This option has no effect when
    --noplugins is set and overrides all other plugin related
    command line options.
km: ផ្ទុក​តែ​កម្មវិធី​ជំនួយ​ដែល​បាន​បញ្ជាក់ ។ សូម​ប្រើ​បញ្ជី​ដែល​បំបែក​ដោយ​សញ្ញា​ក្បៀស
    ដើម្បី​ផ្ទុក​កម្មវិធី​ជំនួយ​ច្រើន ។ ជម្រើស​នេះ​នឹង​មិន​មាន​ឥទ្ធិពល​ឡើយ
    បើ​អ្នក​កំណត់ --noplugins ហើយ​នឹង​បដិសេធ​កម្មវិធី​ជំនួយ​ទាំងអស់​ផ្សេង​ទៀត
    ដែល​ទាក់ទង​នឹង​ជម្រើស​បន្ទាត់​ពាក្យបញ្ជា ។

en: URLs to pass to kopete / emoticon themes to install
km: URL ដើម្បី​ហុច​ទៅ​ឲ្យ​ស្បែក kopete ឬ សញ្ញាអារម្មណ៍ ដំឡើង

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, clearButton)
en: C&lear
km: ជម្រះ​

en: Edit Message
km: កែសម្រួល​សារ

en: Edit Message...
km: កែសម្រួល​សារ...

en: Edit Statuses...
km: កែ​សម្រួល​ស្ថានភាព...

en: Configure Statuses
km: កំណត់​រចនា​សម្ព័ន្ធ​ស្ថានភាព

note: i18n: Target Size (KB) (=> KB = kilobyte)
en: Target KB
km: គោលដៅ គីឡូបៃ​

en: Flicker Reduction
km: ការ​កាត់បន្ថយ Flicker

en: Framerate
km: អត្រាស៊ុម

note: i18n: USB Isochronous Interface
en: USB Alternate
km: ជម្រើស USB

note: i18n: Selection of combinations of light sources
en: Lights
km: ពន្លឺ

en: Reset Camera
km: កំណត់​ម៉ាស៊ីន​ថត​ឡើង​វិញ

note: i18n: Chroma Auto Gain Control
en: chroma agc
km: ក្រូម agc

note: i18n: Automute
en: automute
km: ស្ងាត់ស្វ័យ​ប្រវត្តិ

note: i18n: Luminance Decimation Filter
en: luma decimation filter
km: តម្រង​ទសភាគ luma

note: i18n: U-V Gain Ratio (NOT Ultra Violet !)
en: uv ratio
km: កាំ uv

note: i18n: Full Luminance Range
en: full luma range
km: ជួរ luma ពេញលេញ

note: i18n: Luminance Coring Level (=> Improves SNR (Signat-to-Noise-Ratio) by HF filtering)
en: coring
km: ខ្លឹម

en: Invert
km: បញ្ច្រាស

note: i18n: Y Offset Odd Field
en: y offset odd field
km: វាលសេស​អុហ្វសិត y

note: i18n: Y Offset Even Field
en: y offset even field
km: វាល​គូ​អុហ្វសិត y

note: i18n: Green Balance
en: green balance
km: តុល្យភាព​ពណ៌​បៃតង

note: i18n: Digital/Analog Converter Magnitude
en: DAC magnitude
km: ទំហំ DAC

note: i18n: Band Filter
en: band filter
km: តម្រង​ក្រុម

note: i18n: RGB Gamma
en: rgb gamma
km: ហ្គាំម៉ា rgb

note: i18n: Reset Level
en: reset level
km: កំណត់​កម្រិត​ឡើងវិញ

note: i18n: Pixel Bias Voltage
en: pixel bias voltage
km: វ៉ុល​លំអៀង​ភីកសែល

note: i18n: Noise Suppression (Smoothing)
en: Noise suppression (smoothing)
km: បង្ហាប់​ការ​រំខាន (រលូន)

en: Minimum Clock Divider
km: ឧបករណ៍​ចែក​នាឡិកា​អប្បបរមា

en: Webcam Effects
km: បែបផែន​​ម៉ាស៊ីន​ថត​តាមបណ្ដាញ

en: Infrared
km: អ៊ីនហ្វ្រារ៉េដ

en: Auto Luminance Control
km: ត្រួតពិនិត្យ​ពន្លឺ​ដោយ​ស្វ័យ​ប្រវត្តិ

en: Horizontal Edge Enhancement
km: ពង្រឹង​គែម​ផ្ដេក

en: Vertical Edge Enhancement
km: ពង្រឹម​គែម​បញ្ឈរ

en: Lens Shading Compensation
km: ការ​ប៉ះប៉ូវ​ស្រមោល​កែវ​ម៉ាស៊ីន​ថត

en: Maximum Exposure Time
km: ពេលវេលា​បង្ហាញ​អតិបរមា

en: Red Saturation
km: តិត្ថិភាព​ពណ៌​ក្រហម

en: Blue Saturation
km: តិត្ថិភាព​ពណ៌​ខៀវ

en: Luminance Bandpass
km: ក្រុម​ពន្លឺ

en: Luminance Bandpass Weight
km: ទម្ងន់​ពន្លឺ

note: i18n: High Frequency Luminance Coring
en: HF Luminance Coring
km: ប្រេកង់​ខ្ពស់​នៃ​ពន្លឹ Coring

en: Force Color ON
km: បង្ខំ​បើក​ពណ៌

note: i18n: Chrominance Gain
en: Chrominance Gain Control
km: ត្រួតពិនិត្យ​ការ​យក​ក្រូម

note: i18n: Video Tape Recorder Time Constant
en: VTR Time Constant
km: ពេលវេលា​ថេរ​របស់ VTR

en: Luminance Delay Compensation
km: ប៉ះប៉ូវ​ការ​ពន្យារ​ពន្លឺ

en: Vertical Noise Reduction
km: កាត់បន្ថយ​ការ​រំខាន​បញ្ឈរ

en: Save User Settings
km: រក្សាទុក​ការ​កំណត់​របស់​អ្នក​ប្រើ

en: Restore User Settings
km: ស្ដារ​ទៅការ​កំណត់​របស់​អ្នក​ប្រើ​ឡើងវិញ

en: Restore Factory Settings
km: ស្ដារ​ទៅ​ការ​កំណត់​រោងចក្រ​ឡើង​វិញ​

note: i18n: Color Mode
en: Colour mode
km: របៀប​ពណ៌

note: i18n: Auto Contour
en: Auto contour
km: វណ្ឌវង្ក​ស្វ័យ​ប្រវត្តិ

en: Contour
km: វណ្ឌវង្ក

note: i18n: Backlight Compensation
en: Backlight compensation
km: ប៉ះប៉ូវ​ពន្លឺ

note: i18n: Noise Reduction
en: Noise reduction
km: ការកាត់បន្ថយ​សំឡេង

en: Compression Target
km: បង្ហាប់​គោលដៅ

en: Color Filter
km: ត្រង​ពណ៌

note: i18n: Transaction Time (msec)
en: Transaction time (msec)
km: ពេលវេលា​អន្តរការ (មិល្លីវិនាទី)

note: i18n: "Buffers per Transaction"
en: Buffers per transaction
km: អង្គចងចាំ​ក្នុង​មួយ​អន្តរការ

en: Automatic
km: ​ដោយ​ស្វ័យប្រវត្តិ

en: Quality
km: គុណភាព

en: Off
km: បិទ

en: Both
km: ទាំងពីរ

en: On
km: បើក

en: Brightness
km: ពន្លឺ

en: Hue
km: ពណ៌លាំៗ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, color_btn)
en: Color
km: ពណ៌

en: Contrast
km: កម្រិតពណ៌​

en: Whiteness
km: ភាព​ស

en: Automatic Brightness/Contrast Correction
km: អនុញ្ញាត​ការ​លៃ​តម្រូវ​ពន្លឺ និង​កម្រិត​ពណ៌ដោយ​​ស្វ័យប្រវត្តិ

en: Automatic Color Correction
km: អនុញ្ញាត​ការ​កែ​ពណ៌​ដោយ​ស្វ័យ​ប្រវត្តិ

en: Vertical Flip
km: ត្រឡប់បញ្ឈរ

en: Horizontal Flip
km: ត្រឡប់​ផ្ដេក

en: Saturation
km: តិត្ថិភាព

en: Volume
km: ភាគ

en: Balance
km: តុល្យភាព

en: Bass
km: បាស

en: Treble
km: សូរបី

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, muteButton)
en: Mute
km: ស្ងាត់

en: Loudness
km: ភាពឮ

en: Black Level
km: កម្រិត​​ពណ៌​ខ្មៅ​

en: Automatic White Balance
km: តុល្យភាព​ពណ៌ស​ស្វ័យ​ប្រវត្តិ

en: Do White Balance
km: ដាក់​តុល្យភាព​ពណ៌ស

en: Red Balance
km: តុល្យភាព​ពណ៌​ក្រហម

en: Blue Balance
km: តុល្យភាព​ពណ៌​ខៀវ

en: Gamma
km: ហ្គាំម៉ា

en: Exposure
km: បង្ហាញ

en: Automatic Gain
km: យក​ដោយ​ស្វ័យ​ប្រវត្តិ

en: Gain
km: យក

en: Horizontal Center
km: កណ្ដាល​ផ្ដេក

en: Vertical Center
km: កណ្ដាល​បញ្ឈរ

en: Power Line Frequency
km: ប្រេកង់​បន្ទាត់ថាមពល

en: Automatic Hue
km: ពណ៌លាំៗ​ដោយ​ស្វ័យ​ប្រវត្តិ

en: White Balance Temperature
km: សីតុណ្ហភាព​តុល្យភាព​ពណ៌ស

en: Sharpness
km: ភាព​ច្បាស់

en: Backlight Compensation
km: ការ​ប៉ះប៉ូវ​ពន្លឺ

en: Chroma AGC
km: ក្រូម AGC

en: Color Killer
km: ឧបករណ៍​ពិឃាត​ពណ៌

en: Color Effects
km: បែបផែន​ពណ៌​

en: Rotate
km: បង្វិល

en: Background color
km: ពណ៌​ផ្ទៃខាង​ក្រោយ​

en: Chroma Gain
km: ក្រូម៉ា​កើន​ឡើង

en: Illuminator 1
km: ឧបករណ៍​បំភ្លឺ ១

en: Illuminator 2
km: ឧបករណ៍​បំភ្លឺ ២

en: A network connection was disconnected.  The application is now in offline mode.  Do you want the application to resume network operations when the network is available again?
km: ការ​តភ្ជាប់​បណ្ដាញ​ត្រូវ​បាន​ផ្ដាច់​ហើយ ។ ពេល​នេះ​កម្មវិធី​កំពុង​តែ​ស្ថិត​នៅ​ក្នុង​របៀប​ក្រៅ​បណ្ដាញ ។ តើ​អ្នក​ចង់​ឲ្យ​កម្មវិធី​បន្ត​ប្រតិបត្តិការ​បណ្ដាញ ពេល​ដែល​មាន​បណ្ដាញ​ម្ដង​ទៀត​ឬ​ទេ ?

en: This application is currently in offline mode.  Do you want to connect?
km: កម្មវិធី​នេះ​កំពុង​ស្ថិត​ក្នុង​របៀប​ក្រៅ​បណ្តាញ ។ តើ​អ្នក​ចង់​ភ្ជាប់​ឬ ?

en: This application is currently in offline mode.  Do you want to connect in order to carry out this operation?
km: កម្មវិធី​នេះ​កំពុង​ស្ថិត​ក្នុង​របៀប​ក្រៅ​បណ្តាញ ។ តើ​អ្នក​ចង់​ភ្ជាប់ ដើម្បី​អនុវត្ត​ប្រតិបត្តិការ​នេះ​ឬ ?

en: Leave Offline Mode?
km: ចេញ​ពី​របៀប​ក្រៅ​បណ្តាញ ?

en: Connect
km: តភ្ជាប់​

en: Stay Offline
km: នៅ​ក្រៅ​បណ្ដាញ

en: Could not find contactlist.xml in Kopete application data.
km: មិន​អាច​រក​ឃើញ contactlist.xml ក្នុង​ទិន្នន័យ​កម្មវិធី Kopete ។

en: Could not open contact list file.
km: មិន​អាច​បើក​ឯកសារ​បញ្ជី​ទំនាក់ទំនង ។

en: Could not write contact list to a file.
km: មិន​អាច​សរសេរ​បញ្ជី​ទំនាក់ទំនង​ទៅ​ឯកសារ ។

en: <qt>"%1" is not supported by Kopete.</qt>
km: <qt>"%1" មិន​ត្រូវ​បាន​គាំទ្រ​ដោយ Kopete ឡើយ ។</qt>

en: Could Not Sync with KDE Address Book
km: មិន​អាច​ធ្វើ​សមកាលកម្ម​ជាមួយ​សៀវភៅអាសយដ្ឋាន​ KDE បាន​ឡើយ

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, useTls_)
en: Do Not Use
km: កុំប្រើ

en: <qt>An address was added to this contact by another application.<br />Would you like to use it in Kopete?<br /><b>Protocol:</b> %1<br /><b>Address:</b> %2</qt>
km: <qt>អាសយដ្ឋាន​ត្រូវបាន​បន្ថែម​ទៅ​ទំនាក់ទំនង​នេះ ដោយ​កម្មវិធី​ផ្សេង ។<br />តើ​អ្នក​ចង់​ប្រើ​វា​នៅ​ក្នុង Kopete ឬ​ទេ ?<br /><b>ពិធីការ ៖</b> %1<br /><b>អាសយដ្ឋាន ៖</b> %2</qt>

en: Import Address From Address Book
km: នាំចូល​អាសយដ្ឋាន​ពី​សៀវភៅ​អាសយដ្ឋាន​

en: Use
km: ប្រើ

en: <qt>One or more of your accounts using %1 are offline.  Most systems have to be connected to add contacts.  Please connect these accounts and try again.</qt>
km: <qt>គណនី​មួយ ឬ​ច្រើន​របស់​អ្នក​ដែល​កំពុង​ប្រើ %1 កំពុង​តែ​នៅ​ក្រៅ​បណ្ដាញ ។ នៅ​ក្នុង​ប្រព័ន្ធ​ភាគច្រើន អ្នក​ត្រូវ​តែ​តភ្ជាប់​សិន ដើម្បី​អាច​បន្ថែម​ទំនាក់ទំនង ។ សូម​តភ្ជាប់​គណនី​ទាំងនេះ ហើយ​សាកល្បង​ម្ដង​ទៀត ។</qt>

en: Not Connected
km: មិន​បាន​ភ្ជាប់

en: Choose Account
km: ជ្រើស​គណនី​

en: <qt>You do not have an account configured for <b>%1</b> yet.  Please create an account, connect it, and try again.</qt>
km: <qt>អ្នក​មិន​ទាន់​បាន​កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ​គណនី​មួយ​សម្រាប់ <b>%1</b> នៅ​ឡើយ​ទេ ។សូម​បង្កើត​គណនី​មួយ រួច​តភ្ជាប់​វា ហើយ​សាកល្បង​ម្ដង​ទៀត ។</qt>

en: No Account Found
km: រក​គណនី​មិន​ឃើញ​

en: <qt>It was not possible to add the contact.</qt>
km: <qt>អ្នក​មិន​អាច​បន្ថែម​ទំនាក់ទំនង​បាន​ឡើយ ។</qt>

en: Could Not Add Contact
km: ​មិន​អាច​បន្ថែម​ទំនាក់ទំនង

en: You have been disconnected
km: អ្នក​បាន​ផ្ដាច់​ហើយ

en: You have connected from another client or computer to the account '%1'
km: អ្នក​បាន​ភ្ជាប់​ពី​កម្មវិធី ឬ កុំព្យូទ័រ​មួយ​ទៀត​ទៅ​កាន់​គណនី '%1'

en: Most proprietary Instant Messaging services do not allow you to connect from more than one location. Check that nobody is using your account without your permission. If you need a service that supports connection from various locations at the same time, use the Jabber protocol.
km: សេវា​ផ្ញើសារ​បន្ទាន់​ភាគច្រើន​ដែល​មាន​កម្មសិទ្ធិ មិន​អនុញ្ញាត​ឲ្យ​អ្នក​តភ្ជាប់​ពី​ទីតាំង​ច្រើន​ជាង​មួយ​ឡើយ ។ សូម​ពិនិត្យមើល​ថា មិន​មាន​គេ​កំពុង​ប្រើ​គណនី​របស់​អ្នក​ដោយ​គ្មាន​ការ​អនុញ្ញាត ។ បើ​អ្នក​ចង់​ប្រើ​សេវា ដែល​គាំទ្រ​ការ​តភ្ជាប់​ពី​ទីតាំង​ច្រើន នៅ​ក្នុង​ពេល​តែ​មួយ សូម​ប្រើ​ពិធីការ Jabber ។

en: You are not allowed to add yourself to the contact list. The addition of "%1" to account "%2" will not take place.
km: អ្នក​មិន​ត្រូវ​បាន​អនុញ្ញាត​ឲ្យ​បន្ថែម​ខ្លួន​អ្នក​ទៅ​បញ្ជី​ទំនាក់ទំនង​ឡើយ ។ ការ​បន្ថែម "%1" ទៅ​កាន់​គណនី "%2" នឹង​មិន​អាច​កើតឡើង​ឡើយ ។

en: Error Creating Contact
km: កំហុស​ពេល​បង្កើត​ទំនាក់ទំនង​

en: Properties
km: លក្ខណៈ​សម្បត្តិ​

en: Edit Account
km: កែសម្រួល​គណនី​

en: You have been added
km: អ្នក​ត្រូវបាន​បន្ថែម

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, pb_add)
en: Add...
km: បន្ថែម...

en: Authorize
km: អនុញ្ញាត

en: Block
km: បាន​ទប់ស្កាត់

en: Info...
km: ព័ត៌មាន...

en: The contact <b>%1</b> has added you to his/her contact list.
km: ទំនាក់ទំនង <b>%1</b> បាន​បន្ថែម​អ្នក​ទៅ​ក្នុង​បញ្ជី​ទំនាក់ទំនង​របស់​គាត់ ។

note: i18n: ectx: label
en: Emitted when the contact list appearance has changed.
km: បង្ហាញ នៅពេល​ដែល​បាន​ផ្លាស់ប្ដូរ​រូបរាង​បញ្ជី​ទំនាក់ទំនង ។

note: i18n: ectx: label, entry, group (Appearance)
en: Enable emoticon support in Kopete.
km: អនុញ្ញាត​ការ​គាំទ្រ​សញ្ញា​អារម្មណ៍​នៅ​ក្នុង Kopete ។

note: i18n: ectx: label, entry, group (Appearance)
en: Whether using the system font for the chat window.
km: ថាតើ​ប្រើ​ពុម្ពអក្ស​រប្រព័ន្ធ​សម្រាប់​បង្អួច​ជជែក ។

note: i18n: ectx: label, entry, group (Appearance)
en: Color used to identify idle contacts.
km: ពណ៌​ បាន​ប្រើ​ដើម្បី​កំណត់​អត្តសញ្ញាណ​ទំនាក់ទំនង​ទំនេរ ។

note: i18n: ectx: label, entry, group (Appearance)
en: Whether to use a different color for idle contacts.
km: ថាតើ​ត្រូវ​ប្រើ​ពណ៌​ផ្សេង​សម្រាប់​ទំនាក់ទំនង​ដែល​ទំនេរ​ឬ​យ៉ាងណា ។

note: i18n: ectx: label, entry, group (Appearance)
en: Contact properties that contact tooltip will show.
km: លក្ខណៈ​សម្បត្តិ​ទំនាក់ទំនង ដែល​ព័ត៌មាន​ជំនួយ​​ទំនាក់ទំនង​នឹង​បង្ហាញ ។

note: i18n: ectx: label, entry, group (ContactList)
en: Contact list group sorting
km: ការ​តម្រៀប​ក្រុម​បញ្ជី​ទំនាក់ទំនង

note: i18n: ectx: label, entry, group (ContactList)
en: Contact list icon display mode. Either the protocol icon or the contact photo.
km: របៀប​បង្ហាញ​រូបតំណាង​បញ្ជី​ទំនាក់ទំនង ។ រូបតំណាង ឬ​រូបភាព​ទំនាក់ទំនង ។

note: i18n: ectx: label, entry, group (ContactList)
en: Enable borders on the contact's photo.
km: បើក​ស៊ុម​នៅ​លើ​រូបថត​របស់​ទំនាក់ទំនង ។

note: i18n: ectx: label, entry, group (ContactList)
en: Round contact photo corners.
km: ជ្រុង​រូបភាព​ទំនាក់ទំនង​មូល ។

note: i18n: ectx: label, entry, group (ContactList)
en: Show contact list as a tree view.
km: បង្ហាញ​បញ្ជី​ទំនាក់ទំនង​ជា​ទិដ្ឋភាព​មែកធាង ។

note: i18n: ectx: label, entry, group (ContactList)
en: Indent contacts if you do not show tree lines.
km: ចូល​បន្ទាត់​ទំនាក់ទំនង ប្រសិន​បើ​អ្នក​មិន​បង្ហាញ​បន្ថែម​មែកធាង ។

note: i18n: ectx: label, entry, group (ContactList)
en: Hide the vertical scroll bar.
km: លាក់​របារ​រមូរ​បញ្ឈរ​ ។

note: i18n: ectx: label, entry, group (ContactList)
en: Group contacts by group.
km: ដាក់​ក្រុម​ទំនាក់ទំនង​ជា​ក្រុម​តាម​ក្រុម ។

note: i18n: ectx: label, entry, group (ContactList)
en: Use custom fonts for contact list.
km: ប្រើ​ពុម្ពអក្សរ​ផ្ទាល់ខ្លួន​សម្រាប់​បញ្ជី​ទំនាក់ទំនង ។

note: i18n: ectx: label, entry, group (ContactList)
en: Automatically resize the main window.
km: ផ្លាស់ប្ដូរ​ទំហំ​​បង្អួច​មេ​ដោយ​ស្វ័យ​ប្រវត្តិ ។

note: i18n: ectx: label, entry, group (ContactList)
en: Corner at which to anchor main window when auto-resizing.
km: ជ្រុង​ដែល​ត្រូវ​ដាក់​បង្អួច​មេ នៅពេល​ដែល​ធ្វើការ​ប្ដូរ​ទំហំ​ដោយ​ស្វ័យប្រវត្តិ ។

note: i18n: ectx: label, entry, group (ContactList)
en: Normal font for contact list
km: ពុម្ពអក្សរ​ធម្មតា​សម្រាប់​បញ្ជី​ទំនាក់ទំនង

note: i18n: ectx: label, entry, group (ContactList)
en: Small font for contact list (for status message)
km: ពុម្ព​អក្សរ​តូច សម្រាប់​បញ្ជី​ទំនាក់ទំនង (សម្រាប់​សារ​ស្ថានភាព)

note: i18n: ectx: label, entry, group (ContactList)
en: Color for group name.
km: ពណ៌​សម្រាប់​ឈ្មោះ​ក្រុម ។

note: i18n: ectx: label, entry, group (ContactList)
en: Animate contact list on contact list changes.
km: ធ្វើ​ឲ្យ​បញ្ជី​ទំនាក់ទំនង​មាន​ចលនា​នៅពេល​ពេល​ផ្លាស់ប្ដូរ​បញ្ជី​ទំនាក់ទំនង ។

note: i18n: ectx: label, entry, group (ContactList)
en: Fade-in/Fade-out on contact status changes.
km: លេចបន្តិចម្ដង/លិច​បន្តិចម្ដង​នៅពេល​ផ្លាស់ប្ដូរ​ស្ថានភាព​ទំនាក់ទំនង ។

note: i18n: ectx: label, entry, group (ContactList)
en: Fold-in/Fold-out on contact status changes.
km: រមូរ​ចូល/រមូរចេញ​នៅពេល​ផ្លាស់ប្ដូរ​ស្ថានភាព​ទំនាក់ទំនង ។

note: i18n: ectx: label, entry, group (ContactList)
en: Auto-hide contact list after a while.
km: លាក់​បញ្ជី​ទំនាក់ទំនង​ដោយ​ស្វ័យ​ប្រវត្តិ​បន្ទាប់​ពី​ទំនេរ​មួយ​រយៈ ។

note: i18n: ectx: label, entry, group (ContactList)
en: Auto-hide vertical scrollbar in contact list after a while.
km: លាក់​របារ​រមូរ​បញ្ឈរ​ដោយ​ស្វ័យ​ប្រវត្តិ​នៅ​ក្នុង​បញ្ជីទំនាក់ទំនង​បន្ទាប់ពី​ទំនេរ​មួយ​រយៈ ។

note: i18n: ectx: label, entry, group (ContactList)
en: Auto-hide timeout
km: អស់ពេល​លាក់​ដោយស្វ័យប្រវត្តិ

note: i18n: ectx: label, entry, group (ContactList)
en: Show offline users in contact list.
km: បង្ហាញ​អ្នកប្រើ​ក្រៅ​បណ្ដាញ​នៅ​ក្នុង​បញ្ជី​ទំនាក់ទំនង ។​

note: i18n: ectx: label, entry, group (ContactList)
en: Show empty groups in contact list.
km: បង្ហាញ​ក្រុមទទេ​នៅ​ក្នុង​បញ្ជី​ទំនាក់ទំនង ។​

note: i18n: ectx: label, entry, group (ContactList)
en: Show identities in status bar instead of accounts.
km: បង្ហាញ​អត្តសញ្ញាណ​នៅ​ក្នុង​​របារ​ស្ថានភាព​ជំនួយ​ឲ្យ​គណនី

note: i18n: ectx: label, entry, group (ContactList)
en: Show offline users in a separate group.
km: បង្ហាញ​អ្នក​ប្រើ​ក្រៅ​បណ្ដាញ​នៅ​ក្នុង​ក្រុម​ដោយ​ឡែក ។

note: i18n: ectx: label, entry, group (Behavior)
en: Start Kopete docked.
km: ចាប់ផ្ដើម Kopete ដែល​ចត ។

note: i18n: ectx: label, entry, group (Behavior)
en: Show Kopete in system tray.
km: បង្ហាញ Kopete នៅ​ក្នុង​ថាស​ប្រព័ន្ធ ។

note: i18n: ectx: label, entry, group (Behavior)
en: Use message queue.
km: ប្រើ​ជួរសារ ។

note: i18n: ectx: label, entry, group (Behavior)
en: Queue unread messages.
km: ដាក់​សារ​ដែល​មិន​ទាន់អាន​ជា​ជួរ

note: i18n: ectx: label, entry, group (Behavior)
en: Use mouse navigation only in contact list.
km: ប្រើ​កា​ររុករក​កណ្ដុរ​​តែ​នៅ​ក្នុង​បញ្ជី​ទំនាក់ទំនង​ប៉ុណ្ណោះ ។

note: i18n: ectx: label, entry, group (Behavior)
en: Reconnect on disconnect.
km: តភ្ជាប់​ឡើង​វិញ​នៅពេល​ដាច់ ។

note: i18n: ectx: label, entry, group (Behavior)
en: Raise message view on new messages.
km: លើក​ទិដ្ឋភាពសារ​ឡើង​នៅពេល​មានសារ​ថ្មី ។

note: i18n: ectx: label, entry, group (Behavior)
en: Show events in chat window.
km: បង្ហាញ​ព្រឹត្តិការណ៍​នៅ​ក្នុង​បង្អួច​ជជែក ។

note: i18n: ectx: label, entry, group (Behavior)
en: Queue only highlighted messages in group chats
km: ដាក់តែ​សារ​ដែល​បានបន្លិច​ជា​ជួរ​នៅ​​ក្នុងកា​រជជែក​ជា​ក្រុម

note: i18n: ectx: label, entry, group (Behavior)
en: Queue Only Messages On Another Desktop
km: ដាក់​សារ​ជា​ជួរ​នៅ​លើ​ផ្ទៃតុ​ផ្សេងទៀត

note: i18n: ectx: label, entry, group (Behavior)
en: Single notification for messages from the same sender.
km: ការ​ជូន​ដំណឹងទោល សម្រាប់​សារ​ពី​អ្នក​ផ្ញើ​ដូចគ្នា ។

note: i18n: ectx: label, entry, group (Behavior)
en: Balloon Notification Ignore Closes Chat View
km: ការ​ជូន​ដំណឹង​ដោយ​ប៊ូឡុង​មិន​អើពើ​នឹង​កា​របិទ​ទិដ្ឋភាព​ជជែកកំសាន្ត

note: i18n: ectx: label, entry, group (Behavior)
en: Trayflash Notification
km: ការ​ជូនដំណឹង​ពន្លឺ​ធុង​សំរាម

note: i18n: ectx: label, entry, group (Behavior)
en: Trayflash Notification Left Click Opens Message.
km: ការ​ជូន​ដំណឹង​ដោយ​ពន្លឺ​ថាស​ ចុច​កណ្ដុរ​ឆ្វេង​នឹង​បើសារ ។

note: i18n: ectx: label, entry, group (Behavior)
en: Animate on message with open chat.
km: ធ្វើ​ឲ្យ​មាន​ចលនា​លើសារ​ជា​មួយនឹង​ការជជែក​ដែល​បើក

note: i18n: ectx: label, entry, group (Behavior)
en: Trayflash Notification Set Current Desktop To Chat View
km: ការ​ជូន​ដំណឹង​ដោយ​ពន្លឺ​ថាស​បានកំណត់​នៅលើ​ផ្ទៃតុ​បច្ចុប្បន្ន ដើម្បី​មើល​ការ​ជជែក​កំសាន្ត

note: i18n: ectx: label, entry, group (Behavior)
en: Enable events while away.
km: បើក​ព្រឹត្តិការណ៍ នៅពេល​ចាកឆ្ងាយ ។

note: i18n: ectx: label, entry, group (Behavior)
en: Chat window grouping policy.
km: គោលការណ៍​ដាក់​បង្អួច​ជជែក​ជា​ក្រុម

note: i18n: ectx: label, entry, group (Behavior)
en: Enable spell checking by default.
km: បើក​ការ​ពិនិត្យ​​​អក្ខរាវិរុទ្ធ​តាម​លំនាំដើម ។

note: i18n: ectx: label, entry, group (Behavior)
en: Enable rich text by default.
km: បើក​អត្ថបទ​សម្បូរ​បែប​តាម​លំនាំដើម ។

note: i18n: ectx: label, entry, group (Behavior)
en: Show send button in Chat Window.
km: បង្ហាញ​ប៊ូតុង​ផ្ញើ​នៅ​ក្នុង​បង្អួច​ជជែក ។

note: i18n: ectx: label, entry, group (Behavior)
en: Show message dates.
km: បង្ហាញកាលបរិច្ឆេទ​សារ ។

note: i18n: ectx: label, entry, group (Behavior)
en: Truncate contact name.
km: កាត់​ឈ្មោះ​ទំនាក់ទំនង​ឲ្យ​ខ្លី ។

note: i18n: ectx: label, entry, group (Behavior)
en: Truncate contact name max length.
km: កាត់​ប្រវែង​អតិបរមា​របស់​ឈ្មោះ​ទំនាក់ទំនង​ឲ្យ​ខ្លី ។

note: i18n: ectx: label, entry, group (Behavior)
en: Maximum number of messages to show in a chat window.
km: ចំនួនសារ​អតិបរមា​ត្រូវ​បង្ហាញ​នៅ​ក្នុង​បង្អួច​ជជែក ។

note: i18n: ectx: label, entry, group (Behavior)
en: Hightlight messages containing your nickname.
km: បន្លិច​សារ​ដែល​មាន​សម្មតិនាម​របស់​អ្នក ។

note: i18n: ectx: label, entry, group (Behavior)
en: Selected view plugin for Chat Window.
km: កម្មវិធី​ជំនួយ​ទិដ្ឋភាព​ដែល​បាន​ជ្រើស​សម្រាប់​បង្អួច​ជជែក​កំសាន្ដ ។

note: i18n: ectx: label, entry, group (AutoAway)
en: Use auto away.
km: ប្រើ​ចាកឆ្ងាយ​ស្វ័យប្រវត្តិ

note: i18n: ectx: label, entry, group (AutoAway)
en: Auto away timeout.
km: អស់​ពេល​ចាកឆ្ងាយ

note: i18n: ectx: label, entry, group (AutoAway)
en: Go available after detecting an activity.
km: ក្លាយ​ជា​អាច​ជជែក​បាន ពេល​ប្រទះ​ឃើញ​សកម្មភាព​ម្ដង​ទៀត

note: i18n: ectx: label, entry, group (AutoAway)
en: Confirm Before Coming Back from Auto Away
km: អះអាង​មុនពេល​ត្រឡប់​ពី​ស្ថានភាព​ចាកឆ្ងាយ​ស្វ័យប្រវត្តិ

note: i18n: ectx: label, entry, group (AutoAway)
en: When setting the auto away message, use the latest away message.
km: នៅពេល​កំណត់​សារ​ចាកឆ្ងាយ​ដោយ​ស្វ័យប្រវត្តិ ត្រូវ​ប្រើ​សារ​ចាកឆ្ងាយ​ចុងក្រោយ​បំផុត ។

note: i18n: ectx: label, entry, group (AutoAway)
en: When setting the auto away message, use a custom away message.
km: នៅពេល​កំណត់​សារ​ចាកឆ្ងាយ​ស្វ័យប្រវត្តិ ត្រូវ​ប្រើ​សារ​ចាកឆ្ងាយ​ផ្ទាល់ខ្លួន ។

note: i18n: ectx: label, entry, group (AutoAway)
en: The custom auto away title.
km: ចំណងជើង​ពេល​ចាកឆ្ងាយ​ស្វ័យប្រវត្តិ​ផ្ទាល់ខ្លួន ។

note: i18n: ectx: label, entry, group (AutoAway)
en: The custom auto away message.
km: សារ​ពេល​ចាកឆ្ងាយផ្ទាល់ខ្លួន

en: I am gone right now, but I will be back later
km: ខ្ញុំ​ត្រូវ​ទៅ​ហើយ​ពេល​នេះ ប៉ុន្តែ​ខ្ញុំ​នឹង​ត្រឡប់​មក​វិញ​ពេល​ក្រោយ

note: i18n: ectx: label, entry, group (ContactList)
en: Enable smooth scrolling in contact list.
km: អនុញ្ញាត​ការ​រមូរ​យ៉ាង​រលូន​នៅ​ក្នុង​បញ្ជី​ទំនាក់ទំនង ។

note: i18n: ectx: label, entry, group (ChatWindowSettings)
en: Always show tabs.
km: តែងតែ​បង្ហាញ​ផ្ទាំង ។

note: i18n: ectx: label, entry, group (ChatWindowSettings)
en: Show contact name for each tab.
km: បង្ហាញ​ឈ្មោះ​ទំនាក់ទំនង​សម្រាប់​ផ្ទាំង​នីមួយៗ

note: i18n: ectx: label, entry, group (ChatWindowSettings)
en: Show close button for each tab.
km: បង្ហាញ​ប៊ូតុង​បិទ​សម្រាប់​ផ្ទាំង​នីមួយៗ ។

en: Outgoing Message Sent
km: បាន​ផ្ញើ​សារ​ចេញ

en: A contact sent you a buzz/nudge.
km: ទំនាក់ទំនង​មួយ​បាន​កេះកៀវ​អ្នក ។

en: User <i>%1</i> is typing a message
km: អ្នកប្រើ <i>%1</i> កំពុង​វាយ​សារ

[ctx: @action]
en: Chat
km: ជជែក​កំសាន្ត

en: <qt>An error has occurred while creating a new chat window. The chat window has not been created.</qt>
km: <qt>កំហុស​មួយ​បាន​កើត​ឡើង ខណៈ​ពេល​បង្កើត​បង្អួច​ជជែកកំសាន្ត​​ថ្មី ។ បង្អួច​ជជែក​កំសាន្ត​មិន​​ត្រូវ​បាន​បង្កើត​ឡើយ ។</qt>

en: Error While Creating Chat Window
km: កំហុស​ខណៈ​ពេល​បង្កើត​បង្អួច​ជជែក​កំសាន្ត​

en: Enter Arguments
km: បញ្ចូលអាគុយម៉ង់

en: Enter the arguments to %1:
km: បញ្ចូល​អាគុយម៉ង់​ទៅ %1 ៖

en: Alias "%1" expands to itself.
km: ឈ្មោះ​ក្លែងក្លាយ "%1" បន្លាយ​ទៅ​ខ្លួន​ឯង ។

en: "%2" requires at least %1 argument. | "%2" requires at least %1 arguments.
km[0]: "%2" ត្រូវ​ការ​យ៉ាង​ហោចណាស់​អាគុយម៉ង់ %1 ។

en: "%2" has a maximum of %1 argument. | "%2" has a maximum of %1 arguments.
km[0]: "%2" មាន​អាគុម៉ង់​អតិបរមា %1 ។

en: You are not authorized to perform the command "%1".
km: អ្នក​មិន​មាន​សិទ្ធិ​អនុវត្ត​ពាក្យបញ្ជា "%1" ឡើយ ។

en: Command Error
km: កំហុស​ពាក្យបញ្ជា

en: USAGE: /help [<command>] - Used to list available commands, or show help for a specified command.
km: របៀប​ប្រើ ៖ /help [<ពាក្យបញ្ជា>] - ប្រើ​ដើម្បី​រាយ​ពាក្យបញ្ជា​ដែល​មាន ឬ​បង្ហាញ​ជំនួយ​សម្រាប់​ពាក្យបញ្ជា​ដែល​បាន​បញ្ជាក់ ។

en: USAGE: /url - Opens last URL for current chat in default browser.
km: កា​រប្រើប្រាស់ ៖ /url - បើក​ URL ចុង​ក្រោយ​សម្រាប់ការ​ជជែក​បច្ចុប្បន្ន​នៅ​ក្នុង​កម្មវិធី​រុករក​លំនាំដើម ។

en: USAGE: /close - Closes the current view.
km: របៀប​ប្រើ ៖ /close - បិទ​ទិដ្ឋភាព​បច្ចុប្បន្ន ។

en: USAGE: /part - Closes the current view.
km: របៀប​ប្រើ ៖ /part - បិទ​ទិដ្ឋភាព​បច្ចុប្បន្ន ។

en: USAGE: /clear - Clears the active view's chat buffer.
km: របៀប​ប្រើ ៖ /clear - ជម្រះ​សតិ​បណ្ដោះអាសន្ន​នៃ​ការ​ជជែកកំសាន្ត​របស់​ទិដ្ឋភាព​សកម្ម ។

en: USAGE: /away [<reason>] - Marks you as away/back for the current account only.
km: របៀប​ប្រើ ៖ /away [<មូលហេតុ>] - ធ្វើ​ឲ្យ​អ្នក​ចាកឆ្ងាយ ឬ ត្រឡប់​មក​វិញ សម្រាប់​តែ​គណនី​បច្ចុប្បន្ន ។

en: USAGE: /awayall [<reason>] - Marks you as away/back for all accounts.
km: របៀប​ប្រើ ៖ /awayall [<reason>] - ធ្វើ​ឲ្យ​អ្នក​ចាកឆ្ងាយ ឬ ត្រឡប់​មក​វិញ សម្រាប់​តែ​គណនី​ទាំងអស់ ។

en: USAGE: /say <text> - Say text in this chat. This is the same as just typing a message, but is very useful for scripts.
km: របៀប​ប្រើ ៖ /say <អត្ថបទ> - និយាយ​អត្ថបទ​នៅ​ក្នុង​ការ​ជជែក​នេះ ។ វា​មាន​លក្ខណៈ​ដូច​នឹង​ការ​វាយ​សារ​មួយ​ដែរ ប៉ុន្តែ​វា​មាន​សារសំខាន់​សម្រាប់​ការ​សរសេរ​ស្គ្រីប ។

en: USAGE: /exec [-o] <command> - Executes the specified command and displays the output in the chat buffer. If -o is specified, the output is sent to all members of the chat.
km: របៀប​ប្រើ ៖ /exec [-o] <ពាក្យបញ្ជា> - ប្រតិបត្តិ​ពាក្យបញ្ជា​ជាក់លាក់​មួយ ​និងបង្ហាញ​លទ្ធផល​នៅ​ក្នុង​សតិបណ្ដោះអាសន្ន​របស់​ការ​ជជែក​កំសាន្ត ។ បើ​បញ្ជាក់ -o នោះ​នឹង​ផ្ញើ​លទ្ធផល​ទៅ​សមាជិក​ទាំងអស់​នៃ​ការ​ជជែកកំសាន្ត ។

en: Available Commands:
km: បញ្ជា​ដែល​អាច​ប្រើ​បាន​ ៖

en: 
    Type /help <command> for more information.
km: 
    វាយ /help <ពាក្យបញ្ជា> សម្រាប់​ព័ត៌មាន​បន្ថែម ។

en: There is no help available for '%1'.
km: មិន​មាន​ជំនួយ​សម្រាប់ '%1' ឡើយ ។

en: ERROR: Shell access has been restricted on your system. The /exec command will not function.
km: កំហុស ៖ ការ​ចូលដំណើរការ​សែល​ត្រូវ​បាន​កំណត់​មិន​ឲ្យ​ប្រើ​ឡើយ នៅ​ក្នុង​ប្រព័ន្ធ​របស់​អ្នក ។ ពាក្យបញ្ជា /exec នឹង​មិន​ដំណើរការ​ឡើយ ។

note: i18n: ectx: Menu (commandmenu)
en: Commands
km: ពាក្យបញ្ជា

en: &Add to Your Contact List
km: បន្ថែម​ទៅ​បញ្ជី​ទំនាក់ទំនង​របស់​អ្នក​

en: Visible when offline
km: មើលឃើញ​នៅពេល​នៅ​ក្រៅ​បណ្ដាញ

en: Move Contact
km: ផ្លាស់ទី​ទំនាក់​ទំនង​

en: Select the meta contact to which you want to move this contact:
km: ជ្រើស​ទំនាក់ទំនង​មេតា​ ដែល​អ្នក​ចង់​ផ្លាស់ទី​ទំនាក់ទំនង​នេះទៅ ៖

en: Create a new metacontact for this contact
km: បង្កើត​ទំនាក់ទំនង​មេតា​ថ្មី សម្រាប់​ទំនាក់ទំនង​នេះ​

en: If you select this option, a new metacontact will be created in the top-level group with the name of this contact and the contact will be moved to it.
km: បើ​អ្នក​ជ្រើស​ជម្រើស​នេះ ទំនាក់ទំនង​មេតា​ថ្មី​មួយ​នឹង​ត្រូវ​បាន​បង្កើត​នៅ​ក្នុង​ក្រុម​កម្រិត​កំពូល ដោយ​មាន​ឈ្មោះ​ជា​របស់​ទំនាក់ទំនង​នេះ ហើយ​ទំនាក់ទំនង​នឹង​ត្រូវ​បាន​ផ្លាស់ទី​ទៅ​កាន់​វា ។

en: This user is not reachable at the moment. Please try a protocol that supports offline sending, or wait until this user comes online.
km: មិន​អាច​ទៅ​ដល់​អ្នក​ប្រើ​នេះ​ឡើយ នៅ​ពេល​នេះ ។ សូម​សាកល្បង​ពិធីការ​មួយ ដែល​គាំទ្រ​ការ​ផ្ញើ​ពេល​នៅ​ក្រៅ​បណ្ដាញ ឬ រង់ចាំ​ទាល់​តែ​អ្នក​ប្រើ​នេះ​ស្ថិត​នៅ​លើ​បណ្ដាញ ។

en: User is Not Reachable
km: មិន​អាច​ទៅ​ដល់​អ្នក​បាន​ឡើយ

en: Are you sure you want to remove the contact  '%1' from your contact list?
km: តើ​អ្នក​ពិត​ជាចង់​យក​ទំនាក់ទំនង '%1' ចេញ​ពី​បញ្ជី​ទំនាក់ទំនង​របស់​អ្នក​ឬ ?

[ctx: @label:textbox formatted name]
en: <br /><b>Full Name:</b>&nbsp;<nobr>%1</nobr>
km: <br /><b>ឈ្មោះ​ពេញលេញ ៖</b>&nbsp;<nobr>%1</nobr>

[ctx: @label:textbox formatted idle time]
en: <br /><b>Idle:</b>&nbsp;<nobr>%1</nobr>
km: <br /><b>ទំនេរ ៖</b>&nbsp;<nobr>%1</nobr>

[ctx: @label:textbox formatted url]
en: <br /><b>Home Page:</b>&nbsp;<a href="%1"><nobr>%2</nobr></a>
km: <br /><b>គេហ​ទំព័រ ៖</b>&nbsp;<a href="%1"><nobr>%2</nobr></a>

[ctx: @label:textbox formatted status title]
en: <br /><b>Status&nbsp;Title:</b>&nbsp;%1
km: <br /><b>ចំណងជើង​ស្ថានភាព ៖</b>&nbsp;%1

en: Full Name
km: ឈ្មោះពេញ​

en: Idle Time
km: ពេលទំនេរ

en: Online Since
km: លើ​បណ្ដាញ​តាំងពី

en: Last Seen
km: បាន​ឃើញ​ចុងក្រោយ

en: First Name
km: នាមខ្លួន

en: Last Name
km: នាម​ត្រកូល

en: Private Phone
km: ទូរស័ព្ទ​ផ្ទាល់ខ្លួន

en: Private Mobile Phone
km: ទូរស័ព្ទ​ចល័ត​ផ្ទាល់ខ្លួន

en: Work Phone
km: ​ទូរស័ព្ទ​កន្លែង​ធ្វើការ

en: Work Mobile Phone
km: ទូរស័ព្ទ​ចល័ត​កន្លែង​ធ្វើការ​

en: Email Address
km: អាសយដ្ឋាន​អ៊ីមែល​

en: Nick Name
km: សម្មតិនាម

en: Shown even if offline
km: បង្ហាញ​សូម្បី​តែ​នៅ​ក្រៅ​បណ្ដាញ

en: Top Level
km: កម្រិត​កំពូល​

en: Not in your contact list
km: មិន​ស្ថិត​ក្នុង​បញ្ជី​ទំនាក់ទំនង​របស់​អ្នក​ឡើយ

en: Offline Users
km: ​​អ្នក​ប្រើ​​នៅ​ក្រៅ​បណ្ដាញ

[ctx: Label for the default identity, used by users to group their instant messaging accounts]
en: Default Identity
km: អត្តសញ្ញាណ​លំនាំ​ដើម​

en: This user is not reachable at the moment. Please make sure you are connected and using a protocol that supports offline sending, or wait until this user comes online.
km: មិន​អាច​ទៅ​ដល់​អ្នក​ប្រើ​នេះ​ឡើយ នៅ​ពេល​នេះ ។ សូម​ប្រាកដ​ថា អ្នក​បាន​តភ្ជាប់​រួច​ហើយ និង​កំពុង​ប្រើ​ពិធីការ​មួយ​ដែល​គាំទ្រ​ការ​ផ្ញើ​ពេល​នៅ​ក្រៅ​បណ្ដាញ ឬ​រង់ចាំ​ទាល់​តែ​អ្នក​ប្រើ​នេះស្ថិត​នៅ​លើ​បណ្ដាញ

en: Status not available
km: មិន​មាន​ស្ថានភាព​ឡើយ

en: <qt><i>%1</i> is now %2.</qt>
km: <qt><i>%1</i> ឥឡូវ​នេះ​គឺ %2 ។</qt>

en: Unable to find the file %1.
km: មិន​អាច​រក​ឯកសារ %1 បាន​ឡើយ ។

en: <qt>Unable to download the requested file;<br />please check that address %1 is correct.</qt>
km: <qt>មិនអាច​ទាញយក​ឯកសារ​ដែលបាន​ស្នើបានទេ ។<br />សូម​ពិនិត្យ​មើលថា អាសយដ្ឋាន %1 ត្រឹមត្រូវ​ឬ​អត់ ។</qt>

en: Connecting
km: កំពុង​តភ្ជាប់

en: Unknown
km: មិនស្គាល់​

en: Password Required
km: ត្រូវ​ការ​ពាក្យ​សម្ងាត់​

en: Unable to Store Secure Password
km: មិន​អាច​ទុក​ពាក្យសម្ងាត់​សុវត្ថិភាព

en: Store &Unsafe
km: ទុក​ដោយ​គ្មាន​សុវត្ថិភាព

en: <qt><b>The password was wrong.</b> Please re-enter your password for %1 account <b>%2</b></qt>
km: <qt><b>ពាក្យ​សម្ងាត់​ខុស ។</b> សូម​បញ្ចូល​ពាក្យ​សម្ងាត់​របស់​អ្នក​ម្ដង​ទៀត សម្រាប់​គណនី %1 <b>%2</b></qt>

en: <qt>Please enter your password for %1 account <b>%2</b></qt>
km: <qt>សូម​បញ្ចូល​ពាក្យ​សម្ងាត់​របស់​អ្នក សម្រាប់​គណនី %1 <b>%2</b></qt>

en: Account Offline
km: គណនី​នៅ​ក្រៅ​បណ្តាញ

en: Sorry, I am busy right now
km: សុំទោស​ ខ្ញុំ​កំពុង​ជាប់រវល់

en: Going Online - Kopete
km: លើ​បណ្ដាញ - Kopete

en: Do You Want to Change Status to Available?
km: តើ​អ្នក​ចង់​ផ្លាស់ប្ដូរ​ស្ថានភាព​ទៅ អាច​ជជែក​បាន ឬ ?

note: i18n: ectx: label, entry, group (Status)
en: Protocol's status menu type.
km: ប្រភេទ​ម៉ឺនុយ​ស្ថានភាព​របស់​ពិធីការ ។

en: Copying
km: កំពុង​ចម្លង

en: Source
km: ប្រភព

en: Destination
km: ទិស​ដៅ

en: File transfer %1 completed.
km: បានបញ្ចប់​ការ​ផ្ទេរ​ឯកសារ %1 ។

en: File transfer %1 failed.
km: បាន​បរាជ័យ​ក្នុង​ការ​ផ្ទេរ​ឯកសារ %1 ។

en: You cancelled file transfer %1
km: អ្នក​បាន​បោះបង់​ការ​ផ្ទេរ​ឯកសារ %1

en: File transfer %1 cancelled.
km: ការ​ផ្ទេរ​ឯកសារ %1 បាន​បោះបង់ ។

en: Kopete File Transfer
km: ផ្ទេរ​ឯកសារ​នៅ​ក្នុង Kopete

en: Sorry, sending files which are not stored locally is not yet supported by this protocol.
    Please copy this file to your computer and try again.
km: សូមទោស ពិធីការ​នេះ​មិន​គាំទ្រ​ការ​ផ្ញើ​ឯកសារ ដែល​មិន​បាន​ទុក​នៅ​ក្នុង​មូលដ្ឋាន​ឡើយ ។
    សូម​ចម្លង​ឯកសារ​នេះ​ទៅ​កាន់​កុំព្យូទ័រ​របស់​អ្នក​សិន បន្ទាប់មក​សូម​ព្យាយាម​ម្តង​ទៀត ។

en: File Transfer
km: ផ្ទេរ​ឯកសារ​

en: You must provide a valid local filename
km: អ្នក​ត្រូវ​តែ​ផ្តល់​ឈ្មោះ​ឯកសារ​មូលដ្ឋាន​ត្រឹមត្រូវ​មួយ

en: You do not have permission to write to selected file
km: អ្នក​មិន​មានសិទ្ធិ​ដើម្បី​សរសេរ​ទៅកាន់​ឯកសារ​ដែល​បាន​ជ្រើស

en: The file '%1' already exists.
    Do you want to overwrite it ?
km: មាន​ឯកសារ '%1' រួច​ហើយ ។
    តើ​អ្នក​ចង់​សរសេរ​ជាន់​លើ​វា​ឬ ?

en: Overwrite File
km: សរសេរ​ជាន់​លើ​ឯកសារ

en: The directory %1 does not exist
km: មាន​ថត %1 រួច​ហើយ

en: You do not have permission to write to selected directory
km: អ្នក​មិន​មាន​សិទ្ធិ​ដើម្បីសរសេរ​ទៅ​កាន់​ថត​ដែល​បាន​ជ្រើស​ទេ

en: You must provide a valid local directory
km: អ្នក​ត្រូវ​តែ​ផ្ដល់​ថត​មូលដ្ឋាន​ដែល​ត្រឹមត្រូវ

en: You have been disconnected.
km: អ្នក​បាន​ផ្ដាច់​ហើយ ។

en: Connection Lost.
km: បាត់បង់​ការ​តភ្ជាប់ ។

en: Kopete lost the channel used to talk to the instant messaging system.
    This can be because either your internet access went down, the service is experiencing problems, or the service disconnected you because you tried to connect with the same account from another location. Try connecting again later.
km: Kopete បាន​បាត់បង់ឆានែល​​ដែល​ប្រើ​ដើម្បី​និយាយ​ជាមួយ​ប្រព័ន្ធ​ផ្ញើសារ​បន្ទាន់ ។
    វា​អាច​បណ្ដាល​មក​ពី​ខូច​ការ​តភ្ជាប់​ទៅ​កាន់​អ៊ីនធឺណិត ឬ សេវា​កំពុង​ជួបប្រទះ​បញ្ហា ឬ​ក៏​សេវា​បាន​ផ្ដាច់​អ្នក​ចេញ ព្រោះ​អ្នក​បាន​ព្យាយាម​តភ្ជាប់​ដោយ​ប្រើ​គណនី​ដូចគ្នា ពី​ទីតាំង​ផ្សេង​ទៀត ។ សូម​សាកល្បង​តភ្ជាប់​​ម្ដង​ទៀត នៅ​ពេល​ក្រោយ ។

en: Cannot connect with the instant messaging server or peers.
km: មិន​អាច​តភ្ជាប់​ជាមួយ​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​ការ​ផ្ញើសារ​បន្ទាន់ ឬ​ម៉ាស៊ីន​ដូច​គ្នា​បាន​ឡើយ ។

en: Cannot connect.
km: មិន​អាច​តភ្ជាប់ ។

en: This means Kopete cannot reach the instant messaging server or peers.
    This can be because either your internet access is down or the server is experiencing problems. Try connecting again later.
km: នេះ​មាន​ន័យ​ថា Kopete មិន​អាច​ទៅ​ដល់​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​ការ​ផ្ញើសារ​បន្ទាន់ ឬ​ម៉ាស៊ីន​ដូច​គ្នា​ឡើយ ។
    វា​អាច​នឹង​បណ្ដាល​មក​ពី​ខូច​ការ​ចូលដំណើរការ​ទៅ​កាន់​អ៊ីនធឺណិត ឬ​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​កំពុង​ជួបប្រទះ​បញ្ហា ។ សូម​សាកល្បង​តភ្ជាប់​ម្ដង​ទៀត ពេល​ក្រោយ ។

en: More Information...
km: ព័ត៌មាន​បន្ថែម​...

en: + %1 more message | + %1 more messages
km[0]: មាន​សារ + %1

[ctx: @title %1 is contact's name]
en: Incoming file transfer request from <i>%1</i>
km: មាន​សំណើ​ផ្ទេរ​ឯកសារ​ចូល​ពី <i>%1</i>

[ctx: @info]
en: A user is trying to send you a file <filename>%1</filename>
km: អ្នក​ប្រើ​កំពុង​ព្យាយាម​ផ្ញើ​ឯកសារ <filename>%1</filename> ឲ្យ​អ្នក

[ctx: @info %2 is message]
en: A user is trying to send you a file <filename>%1</filename> with the message:<nl/>"%2"
km: អ្នក​ប្រើ​កំពុង​ព្យាយាម​ផ្ញើ​ឯកសារ <filename>%1</filename> ដែល​មាន​សារ ៖<nl/>"%2" ឲ្យ​អ្នក

en: Incoming message from <i>%1</i>
km: សារ​ចូល​ពី <i>%1</i>

en: A highlighted message arrived from <i>%1</i>
km: សារ​ដែលបាន​បន្លិច​បាន​មក​ដល់​ពី <i>%1</i>

[ctx: @action]
en: View
km: មើល

[ctx: @action]
en: Close
km: បិទ

en: Choose the corresponding entry for '%1'
km: ជ្រើស​ធាតុ​ត្រូវ​គ្នា​សម្រាប់ '%1'

en: Choose the corresponding entry in the address book
km: បង្កើត​ធាតុ​ត្រូវ​គ្នា​នៅក្នុង​សៀវភៅ​អាសយដ្ឋាន

en: Address Book Association
km: ការ​ភ្ជាប់​ជាមួយ​សៀវភៅ​អាសយដ្ឋាន

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, edtAddressee)
en: The KDE Address Book entry associated with this Kopete Contact
km: ធាតុ​សៀវភៅ​អាសយដ្ឋាន KDE ដែល​ជាប់​ទាក់ទង​ជាមួយ​ទំនាក់ទំនង Kopete នេះ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, clear_btn) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnClearBlackList) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnClearWhiteList) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KPushButton, btnClear)
en: Clear
km: ជម្រះ​

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, btnSelectAddressee)
en: Select an address book entry
km: ជ្រើស​ធាតុ​សៀវភៅ​អាសយដ្ឋាន​មួយ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnSelectAddressee)
en: C&hange...
km: ប្តូរ​...

note: i18n: ectx: property (text), widget (K3ListView, addresseeListView)
en: Email
km: អ៊ីមែល​

en: New Address Book Entry
km: ធាតុ​សៀវភៅ​អាសយដ្ឋានថ្មី​

en: Name the new entry:
km: ដាក់ឈ្មោះ​ធាតុ​ថ្មី ៖

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, addAddresseeButton)
en: Create a new entry in your address book
km: បង្កើត​ធាតុ​ថ្មី​ក្នុង​សៀវភៅ​អាសយដ្ឋាន​របស់អ្នក​

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addAddresseeButton)
en: Create New Entr&y...
km: បង្កើត​ធាតុ​ថ្មី​...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (K3ListView, addresseeListView)
en: Select the contact you want to communicate with via Instant Messaging
km: ជ្រើស​ទំនាក់ទំនង​ដែល​អ្នក​ចង់​ទាក់ទង​តាមរយៈ​សារ​បន្ទាន់​

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblSearch)
en: S&earch:
km: ស្វែងរក ៖

en: Select Avatar
km: ជ្រើស​រូបភាព​បង្ហាញ​

en: No Avatar
km: គ្មាន​រូបថត​បង្ហាញ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonAddAvatar)
en: Add Avatar...
km: បន្ថែម​រូបថត​បង្ហាញ...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonRemoveAvatar)
en: Remove Avatar
km: យក​រូបថត​បង្ហញ​ចេញ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonFromWebcam)
en: From Webcam
km: ពី​​ម៉ាស៊ីន​ថត​តាម​បណ្ដាញ

en: Take a photo
km: ថត​រូប​

en: Someone Has Added You
km: មាន​គេ​បន្ថែម​អ្នក

en: <qt><img src="kopete-account-icon:%1" /> The contact <b>%2</b> has added you to his/her contact list. (Account %3)</qt>
km: <qt><img src="kopete-account-icon:%1" /> ទំនាក់ទំនង <b>%2</b> បាន​បន្ថែម​អ្នក​ទៅ​ក្នុង​បញ្ជី​ទំនាក់ទំនង​របស់​គាត់ ។ (គណនី %3)</qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_label)
en: The contact XXX has added you to his/her contactlist
km: ទំនាក់ទំនង​ XXX បាន​បន្ថែម​អ្នក​ទៅ​ក្នុង​បញ្ជី​ទំនាក់ទំនង​របស់​គាត់

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, m_infoButton)
en: Read More Info About This Contact
km: អាន​ព័ត៌មាន​បន្ថែម​ទៀត​អំពី​ទំនាក់ទំនង​នេះ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_authorizeCb)
en: Authorize this contact to see my status
km: អនុញ្ញាត​ឲ្យ​ទំនាក់ទំនង​នេះ​មើល​ស្ថានភាព​របស់​ខ្ញុំ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_addCb)
en: Add this contact in my contactlist
km: បន្ថែម​ទំនាក់ទំនង​នេះ​ទៅ​ក្នុង​បញ្ជី​ទំនាក់ទំនង​របស់​ខ្ញុំ

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel7) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, m_displayNameEdit)
en: The display name of the contact.  Leave it empty to use the contact's nickname.
km: ឈ្មោះ​បង្ហាញ​របស់​ទំនាក់ទំនង ។ ទុក​វា​ឲ្យ​ទទេ ដើម្បីប្រើ​សម្មតិនាម​របស់​ទំនាក់ទំនង ។

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel7) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, m_displayNameEdit)
en: Enter the contact's display name. This is how the contact will appear in the contact list.
    Leave it empty if you want to see the contact's nickname as their display name.
km: បញ្ចូល​ឈ្មោះ​បង្ហាញ​របស់​ទំនាក់ទំនង ។ នេះ​ជា​វិធី​ដែល​ទំនាក់ទំនង​នឹង​បង្ហាញ​នៅ​ក្នុង​បញ្ជី​ទំនាក់ទំនង ។
    ទុក​វា​ឲ្យ​ទទេ ប្រសិនបើ​អ្នក​ចង់​ឃើញ​សម្មតិនាម​របស់​ទំនាក់ទំនង ជា​ឈ្មោះ​បង្ហាញ​របស់​ពួកគេ ។

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel2_2_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel7)
en: Display name:
km: ឈ្មោះ​បង្ហាញ ៖

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel5)
en: Enter the group where the contact should be added. Leave it empty to add it in the top level group.
km: បញ្ចូល​ក្រុម​ដែល​គួរ​បន្ថែម​ទំនាក់ទំនង ។ ទុក​វា​នៅ​ទទេ ដើម្បី​បន្ថែម​វា​នៅ​ក្នុង​ក្រុម​កម្រិត​កំពូល ។

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5)
en: In the group:
km: នៅ​ក្នុ​ង​ក្រុម ៖

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, m_groupList)
en: Enter the group where the contact should be added. Leave it empty to add it to the top level group.
km: បញ្ចូល​ក្រុម​ដែល​គួរ​បន្ថែម​ទំនាក់ទំនង ។ ទុក​វា​នៅ​ទទេ ដើម្បី​បន្ថែម​វា​ទៅ​ក្នុង​ក្រុម​កម្រិត​កំពូល ។

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6)
en: Address book link:
km: តំណ​សៀវភៅ​អាសយដ្ឋាន ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1)
en: Please specify an away message, or choose a predefined one.
km: សូម​បញ្ជាក់​សារ​ពេល​ចាក​ឆ្ងាយ ឬ ជ្រើស​សារ​ដែល​បាន​កំណត់​រួច​ស្រេច ។

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4)
en: Information
km: ព័ត៌មាន

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, mRemembered)
en: Check this and enter your password below if you would like your password to be stored in your wallet, so Kopete does not have to ask you for it each time it is needed.
km: ធីក​វា ហើយ​បញ្ចូល​ពាក្យសម្ងាត់​របស់​អ្នក​នៅ​ខាងក្រោម បើ​អ្នក​ចង់​ទុក​ពាក្យ​សម្ងាត់​របស់អ្នក​នៅ​ក្នុង​កាបូប​របស់អ្នក, ដូច្នេះ​ Kopete នឹង​មិន​សួរ​រក​ពាក្យសម្ងាត់​ពី​អ្នក​ឡើយ រាល់ពេល​ដែល​ត្រូវការ ។

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mRemembered)
en: Remember password
km: ចងចាំពាក្យ​សម្ងាត់​

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelProxyPassword) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Password:
km: ពាក្យសម្ងាត់ ៖

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, mPassword)
en: Enter your password here.
km: បញ្ចូលពាក្យសម្ងាត់​របស់​អ្នក​ទី​នេះ​ ។

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, mPassword)
en: Enter your password here. If you would rather not save your password, uncheck the Remember password checkbox above; you will then be prompted for your password whenever it is needed.
km: បញ្ចូលពាក្យសម្ងាត់​របស់​អ្នក​ទី​នេះ​ ។ ​បើ​អ្នក​មិន​ចង់​រក្សាទុក​ពាក្យ​សម្ងាត់​របស់អ្នក សូម​ដោះធីក​ប្រអប់ "ចងចាំ​ពាក្យ​សម្ងាត់" នៅ​ខាង​លើ បន្ទាប់​មក​កម្មវិធី​នឹង​សួរ​រក​ពាក្យសម្ងាត់​ពី​អ្នក រាល់​ពេល​ដែល​ត្រូវការ ។

en: Start &Chat...
km: ចាប់ផ្តើម​ជជែក​​...

en: &Send Single Message...
km: ផ្ញើ​សារ​តែមួយ​គត់...

en: User &Info
km: ព័ត៌មាន​អ្នក​ប្រើ​

en: Send &File...
km: ផ្ញើឯកសារ...

en: View &History...
km: មើល​ប្រវត្តិ...

en: &Create Group...
km: បង្កើត​ក្រុម...

en: Cha&nge Meta Contact...
km: ផ្លាស់ប្តូរ​ទំនាក់ទំនង​មេតា...

en: &Delete Contact
km: លុប​ទំនាក់ទំនង

en: Change A&lias...
km: ប្តូរ​ឈ្មោះ​ក្លែងក្លាយ...

en: &Block Contact
km: ទប់ស្កាត់​ទំនាក់ទំនង

en: Un&block Contact
km: ឈប់​ទប់ស្កាត់​ទំនាក់ទំនង

en: Contacts
km: ទំនាក់ទំនង​

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, buttonGroup1)
en: Use Subfolder for Each Contact
km: ប្រើ​ថតរង សម្រាប់​ទំនាក់ទំនង​នីមួយៗ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, yesButton)
en: Always
km: ជានិច្ច

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, noButton)
en: Never
km: កុំ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, onlySelectedButton)
en: Only the selected contacts
km: តែ​ទំនាក់​ទំនង​ដែល​បាន​ជ្រើស​ប៉ុណ្ណោះ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, onlyNotSelectedButton)
en: Not the selected contacts
km: មិន​មែន​ទំនាក់ទំនង​ដែល​បាន​ជ្រើស

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, AliasDialog)
en: Add New Alias
km: បន្ថែមឈ្មោះ​ក្លែងក្លាយ​ថ្មី

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Command:
km: ពាក្យបញ្ជា ៖

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, command)
en: This is the command that you want to run when you execute this alias.
km: នេះ​ជា​ពាក្យបញ្ជា​ដែល​អ្នក​ចង់​រត់ ពេល​អ្នក​ប្រតិបត្តិ​ឈ្មោះ​ក្លែងក្លាយ​នេះ ។

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, command)
en: <qt>This is the command that you want to run when you execute this alias.
    
    You can use the variables <b>%1, %2 ... %9</b> in your command, and they will be replaced with the arguments of the alias. The variable <b>%s</b> will be replaced with all arguments. <b>%n</b> expands to your nickname.
    
    Do not include the '/' in the command (if you do it will be stripped off anyway).</qt>
km: <qt>នេះ​ជា​ពាក្យបញ្ជា​ដែល​អ្នក​ចង់​រត់ នៅ​ពេល​អ្នក​ប្រតិបត្តិ​ឈ្មោះ​ក្លែងក្លាយ​នេះ ។
    
    អ្នក​អាច​ប្រើ​អថេរ <b>%1, %2 ... %9</b> នៅ​ក្នុង​ពាក្យបញ្ជា​របស់​អ្នក ដោយ​ពួក​វា​នឹង​ត្រូវ​បាន​ជំនួស​ដោយ​អាគុយម៉ង់​របស់​ឈ្មោះ​ក្លែងក្លាយ ។ អថេរ <b>%s</b> នឹង​ត្រូវ​ជំនួស​ដោយ​អាគុយម៉ង់​ទាំងអស់ ។ <b>%n</b> គឺ​ជា​សម្មតិនាម​របស់​អ្នក ។
    
    សូម​កុំ​ដាក់e '/ នៅ​ក្នុង​ពាក្យបញ្ជា (បើ​អ្នក​ដាក់ វា​គង់​តែ​ត្រូវ​បាន​យក​ចេញ​ដដែល​ហ្នឹង) ។.</qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, aliasLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Alias:
km: ឈ្មោះ​ក្លែងក្លាយ ៖

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, alias)
en: This is the alias you are adding (what you will type after the command identifier, '/').
km: នេះ​ជា​ឈ្មោះ​ក្លែងក្លាយ​ដែល​អ្នក​កំពុង​បន្ថែម (អ្វី​ដែល​អ្នក​នឹង​វាយ នៅ​ក្រោយ​គ្រឿងសម្គាល់​ពាក្យបញ្ជា '/') ។

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, alias)
en: This is the alias you are adding (what you will type after the command identifier, '/'). Do not include the '/' (it will be stripped off if you do anyway).
km: នេះ​ជា​ឈ្មោះ​ក្លែងក្លាយ​ដែល​អ្នក​កំពុង​បន្ថែម (អ្វី​ដែល​អ្នក​នឹង​វាយ នៅ​ក្រោយ​គ្រឿងសម្គាល់​ពាក្យបញ្ជា '/') ។ សូម​កុំ​រួមបញ្ចូល '/' (វា​នឹង​ត្រូវ​បាន​យក​ចេញ បើ​អ្នក​ធ្វើ​ផ្សេង​ពី​នេះ) ។

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_saveButton) i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, addButton)
en: &Save
km: រក្សា​ទុក

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnCancel) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_cancelButton) i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, kPushButton3)
en: &Cancel
km: បោះបង់

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (K3ListView, protocolList) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (K3ListView, protocolList)
en: If you want this alias to only be active for certain protocols, select those protocols here.
km: បើ​អ្នក​ចង់​ឲ្យ​ឈ្មោះ​ក្លែងក្លាយ​នេះ​សកម្ម​សម្រាប់​តែ​ពិធីការ​ពិតប្រាកដ​ណា​មួយ សូម​ជ្រើស​ពិធីការ​ទាំងនោះ​នៅ​ទីនេះ ។

note: i18n: ectx: property (text), widget (K3ListView, aliasList) i18n: ectx: property (text), widget (K3ListView, protocolList)
en: Protocols
km: ពិធីការ​

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: For protocols:
km: សម្រាប់​ពិធីការ ៖

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (K3ListView, aliasList)
en: This is the list of custom aliases and the commands that you have already added
km: នេះ​ជា​បញ្ជី​ឈ្មោះ​ក្លែងក្លាយ និង​ពាក្យបញ្ជា​ផ្ទាល់ខ្លួន​ដែល​អ្នក​បាន​បន្ថែម​រួច

note: i18n: ectx: property (text), widget (K3ListView, aliasList)
en: Alias
km: ឈ្មោះ​ក្លែងក្លាយ​

note: i18n: ectx: property (text), widget (K3ListView, aliasList)
en: Command
km: ពាក្យបញ្ជា

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, addButton)
en: &Add New Alias...
km: បន្ថែម​ឈ្មោះ​ក្លែងក្លាយ​ថ្មី...

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, deleteButton)
en: &Delete Selected
km: លុប​អ្វី​ដែល​បាន​ជ្រើស

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, editButton)
en: Edit Alias...
km: កែសម្រួល​ឈ្មោះ​ក្លែងក្លាយ...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_btnAdd) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_add)
en: &Add
km: បន្ថែម​

en: <qt>Could not add alias <b>%1</b>. An alias name cannot contain the characters "_" or "=".</qt>
km: <qt>មិន​អាច​បន្ថែម​ឈ្មោះ​ក្លែងក្លាយ​ <b>%1</b> បាន​ឡើយ ។ ឈ្មោះក្លែងក្លាយមិន​អាច​មាន​តួអក្សរ "_" ឬ "=" ឡើយ ។</qt>

en: Invalid Alias Name
km: ឈ្មោះ​ក្លែងក្លាយ​មិន​ត្រឹមត្រូវ​

en: <qt>Could not add alias <b>%1</b>. This command is already being handled either by another alias or Kopete itself.</qt>
km: <qt>មិន​អាច​បន្ថែម​ឈ្មោះ​ក្លែងក្លាយ <b>%1</b> ឡើយ ។ ពាក្យ​បញ្ជា​នេះ​កំពុង​តែ​ត្រូវ​បាន​ប្រើ​រួច​ហើយ​ដោយ​ឈ្មោះ​ក្លែងក្លាយ​មួយ​ទៀត ឬ​ក៏ Kopete ខ្លួន​ឯង​តែ​ម្ដង ។</qt>

en: Could Not Add Alias
km: មិន​អាចបន្ថែម​ឈ្មោះ​ក្លែងក្លាយ​

en: <qt>Could not add alias <b>%1</b>. This command is already being handled by either another alias or Kopete itself.</qt>
km: <qt>មិន​អាច​បន្ថែម​ឈ្មោះ​ក្លែងក្លាយ <b>%1</b> ឡើយ ។ ពាក្យបញ្ជា​នេះ​កំពុង​តែ​ត្រូវ​បាន​ប្រើ​រួច​ហើយ​ដោយ​ឈ្មោះ​ក្លែងក្លាយ​មួយ​ទៀត ឬ​ក៏ Kopete ខ្លួន​ឯង​តែ​ម្ដង ។</qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonDelete)
en: Delete
km: លុប

en: Are you sure you want to delete the selected aliases?
km: តើ​អ្នក​ពិតជា​ចង់លុប​ឈ្មោះ​ក្លែងក្លាយ​ដែល​បាន​ជ្រើស​ឬ ?

en: Delete Aliases
km: លុប​ឈ្មោះ​ក្លែងក្លាយ

en: Text
km: អត្ថបទ

en: Replacement
km: ការ​ជំនួស

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Sentence Options
km: ជម្រើស​ប្រយោគ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, DotEndSentence)
en: Add a dot at the end of each sent line
km: បន្ថែម​សញ្ញា​ចុច នៅ​ខាង​ចុង​បន្ទាត់​នីមួយៗ​ដែល​បាន​ផ្ញើ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, CapitalizeBeginningSentence)
en: Start each sent line with a capital letter
km: ចាប់ផ្ដើម​បន្ទាត់​នីមួយៗ​ដែល​បាន​ផ្ញើ ដោយ​អក្សរ​ធំ

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Replacements List
km: បញ្ជី​ការ​​ជំនួស​

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_removeHost) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_btnRemove) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnRemove) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_remove) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mC
en: &Remove
km: យក​ចេញ​

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: &Text:
km: អត្ថបទ ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Re&placement:
km: ការ​​ជំនួស​ ៖

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, gb_options)
en: Replacement Options
km: ជម្រើស​ការ​ជំនួស

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, AutoReplaceIncoming)
en: Auto replace on incoming messages
km: ជំនួស​ស្វ័យប្រវត្តិ ពេល​សារ​មក​ដល់

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, AutoReplaceOutgoing)
en: Auto replace on outgoing messages
km: ជំនួស​ស្វ័យប្រវត្តិ ពេល​សារ​ចេញ

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Contact Notes
km: កំណត់ចំណាំ​ទំនាក់ទំនង​

en: Notes about %1:
km: ចំណាំ​អំពី %1 ៖

en: &Notes
km: ចំណាំ

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
km: ឧបករណ៍​

en: Cryptography
km: ការ​គ្រីប

[ctx: @info]
en: You have not selected a private key for yourself, so signing is not possible. Please select a private key in the Cryptography preferences dialog.
km: អ្នក​មិន​បាន​ជ្រើស​សោ​ឯកជន​សម្រាប់​អ្នក​ផ្ទាល់​ទេ ដូច្នេះ​ការ​ចុះហត្ថលេខា​មិន​អាច​ធ្វើ​បាន​ទេ ។ សូម​ជ្រើស​សោ​ឯកជន​នៅ​ក្នុង​ប្រអប់​ចំណូលចិត្ត​ការ​គ្រីប ។

[ctx: @info]
en: This protocol may not work with messages that are encrypted. This is because encrypted messages are very long, and the server or peer may reject them due to their length. To avoid being signed off or your account being warned or temporarily suspended, turn off encryption.
km: ពិធីការ​នេះ​មិន​អាច​ដំណើរការ​ជាមួយ​សារ​ដែល​ត្រូវ​បាន​​អ៊ិនគ្រីប​​បាន​ទេ ។ នេះ​ពីព្រោះ​តែ​សារ​ដែល​បាន​អ៊ិនគ្រីប​​វែង​ពេក និង​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ ឬ​ម៉ាស៊ីន​ដូចគ្នា​អាច​ច្រាន​ពួកគេ​ចោល ដោយ​សារ​ប្រវែង​របស់​ពួកវា ។ ដើម្បី​ចៀសវាង​ត្រូវ​បាន​ឲ្យ​ចេញ ឬ​គណនី​របស់​អ្នក​កំពុង​ត្រូវ​បាន​ព្រមាន ឬ​ផ្អាក​ជា​បណ្ដោះ​អាសន្ន បិទ​ការ​អ៊ិនគ្រីប ។

[ctx: @info]
en: You need to select a public key for %2 to send encrypted messages to that contact. | You need to select a public key for the following meta-contacts to send encrypted messages to them:
    %2
km[0]: អ្នក​ត្រូវតែ​ជ្រើស​សោ​សាធារណៈ​សម្រាប់​ទំនាក់ទំនង​មេតា​ដូច​ខាងក្រោម ដើម្បី​ផ្ញើ​សារ​ដែល​បានអ៊ិនគ្រីប​ទៅ​ពួកគេ ៖
    %2

en: Missing public key | Missing public keys
km[0]: បាត់​សោ​សាធារណៈ

[ctx: @info]
en: This protocol %1 may not work with messages that are encrypted. This is because encrypted messages are very long, and the server or peer may reject them due to their length. To avoid being signed off or your account being warned or temporarily suspended, turn off encryption.
km: ពិធីការ​នេះ %1 ​មិន​អាច​ដំណើរការ​ជាមួយ​សារ​ដែល​ត្រូវ​បាន​​អ៊ិនគ្រីប​​បាន​ទេ ។ នេះ​ពីព្រោះ​តែ​សារ​ដែល​បាន​អ៊ិនគ្រីប​​វែង​ពេក និង​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ ឬ​ម៉ាស៊ីន​ដូចគ្នា​អាច​ច្រាន​ពួកគេ​ចោល ដោយ​សារ​ប្រវែង​របស់​ពួកវា ។ ដើម្បី​ចៀសវាង​ត្រូវ​បាន​ឲ្យ​ចេញ ឬ​គណនី​របស់​អ្នក​កំពុង​ត្រូវ​បាន​ព្រមាន ឬ​ផ្អាក​ជា​បណ្ដោះ​អាសន្ន បិទ​ការ​អ៊ិនគ្រីប ។

[ctx: @info]
en: Cryptography plugin has found an encryption key for %1 (%2) in your KDE address book. Do you want to use key %3 as this contact's public key?
km: កម្មវិធី​ជំនួយ​ការ​គ្រីប​បាន​រក​ឃើញ​សោ​អ៊ិនគ្រីប​សម្រាប់ %1 (%2) នៅ​ក្នុង​សៀវភៅ​អាសយដ្ឋាន​របស់ KDE ។ តើ​​អ្នក​​ចង់​ប្រើ​សោ %3 ជា​សោ​សាធារណៈ​របស់​ទំនាក់ទំនង​ឬទេ ?

en: Public Key Found
km: រក​ឃើញ​សោ​សាធារណៈ

en: Public Keys Found
km: រក​ឃើញ​សោ​សាធារណៈ

[ctx: @info]
en: Cryptography plugin has found multiple encryption keys for %1 (%2) in your KDE address book. To use one of these keys, select it and choose OK.
km: កម្មវិធី​ការ​អ៊ិនគ្រីប​បាន​រក​ឃើញ​សោ​អ៊ិនគ្រីប​ជា​ច្រើន​សម្រាប់ %1 (%2) នៅ​ក្នុង​សៀវភៅ​អាសយដ្ឋាន​របស់ KDE ។ ដើម្បី​ប្រើ​សោ​មួយ​ក្នុង​ចំណោម​សោ​ទាំង​នេះ ជ្រើស​វា និង​ចុច​ យល់ព្រម ។

[ctx: @info:tooltip]
en: The private key used for decryption and signing
km: សោ​ឯកជន​បាន​ប្រើ​សម្រាប់​ការ​ឌិគ្រីប និង​ចុះហត្ថលេខា

[ctx: @info:whatsthis]
en: View and change the private key used for signing and encrypting messages using the Cryptography plugin
km: មើល និង​ផ្លាស់ប្ដូរ​សោ​ឯកជន​ដែល​បាន​ប្រើ​សម្រាប់​ចុះហត្ថលេខា និង​អ៊ិនគ្រីប​សារ​ ដោយ​ប្រើ​កម្មវិធី​ជំនួយ​ការ​គ្រីប

[ctx: @info]
en: <para>Before you can sign messages or receive encrypted ones, you must select a private key for yourself.</para><para>Before you can send encrypted messages to someone, you must select their public key by right-clicking on their name in your contact list and choosing "Select Public Key".</para>
km: <para>មុន​ពេល​អ្នក​អាច​ចុះ​ហត្ថលេខា​សារ ឬ​ទទួល​​សារ​ដែល​បាន​អ៊ិនគ្រីប អ្នក​ត្រូវ​តែ​ជ្រើស​សោ​ឯកជន​ដោយ​​សម្រាប់​ខ្លួន​អ្នក ។</para><para>មុន​ពេល​ដែល​អ្នក​អាច​ផ្ញើ​សារ​ដែល​បាន​អ៊ិនគ្រីប​ទៅ​កាន់​​​អ្នក​ណា​ម្នាក់ អ្នក​ត្រូវ​តែ​ជ្រើស​សោ​សាធារណៈ ដោយ​ចុច​កណ្ដុរ​ស្ដាំ​​លើ​ឈ្មោះ​របស់​​​ពូក​វា នៅ​ក្នុង​បញ្ជី​ទំនាក់ទំនង​របស់​អ្នក ហើយ​ជ្រើសរើស "ជ្រើស​សោ​សាធារណៈ" ។</para>

en: Sign messages in clearsign mode
km: សារ​ចុះហត្ថលេខា​ក្នុង​របៀប​ ​clearsign

[ctx: @label:chooser]
en: Select the key you want to use encrypt messages to the recipient
km: ជ្រើស​សោ​ដែល​អ្នក​ចង់​ប្រើ​​​ការ​​អ៊ិនគ្រីប​​សារ​ទៅ​អ្នក​ទទួល

[ctx: @label:chooser]
en: Select public key for %1
km: ជ្រើស​កូនសោ​សាធារណៈ​សម្រាប់ %1

note: i18n: ectx: label, entry, group (Cryptography Plugin)
en: Sign messages in clearsign mode.
km: សារ​ចុះហត្ថលេខា​ក្នុង​របៀប clearsign ។

en: Export Public Keys
km: នាំចេញ​សោ​សាធារណៈ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Cryptography plugin will export keys for the chosen metacontacts. If no address book entry has been linked to each metacontact, one will be created.
km: កម្មវិធី​ជំនួយ​ការ​គ្រីប នឹង​នាំចេញ​សោ​សម្រាប់​ទំនាក់ទំនង​មេតា​ដែល​បាន​ជ្រើស ។ ប្រសិន​បើ​គ្មាន​ធាតុ​សៀវភៅ​អាសយដ្ឋាន​ត្រូវ​បាន​តភ្ជាប់​ទៅ​ទំនាក់ទំនង​មេតា​នីមួយៗ​ទេ វា​នឹង​ត្រូវ​បាន​បង្កើត ។

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KListWidget, keyList)
en: Check the box next to the name and key of each user that you want to export to the address book.
km: គូស​ធីក​ប្រអប់​នៅ​ជាប់​នឹង​ឈ្មោះ និង​សោ​របស់​អ្នក​ប្រើ​នីមួយៗ​ដែលអ្នក​ចង់​នាមចេញ​ទៅ​សៀវភៅ​អាសយដ្ឋាន ។

en: -New filter-
km: -តម្រង​ថ្មី​-

en: Rename Filter
km: ប្តូរ​ឈ្មោះ​តម្រង​

en: Please enter the new name for the filter:
km: សូម​បញ្ចូល​ឈ្មោះ​ថ្មី​សម្រាប់​តម្រង ៖

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Available Filters
km: តម្រង​ដែល​មាន

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, renameButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_rename)
en: Rename...
km: ប្តូរ​ឈ្មោះ...

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Criteria
km: លក្ខណៈវិនិច្ឆ័យ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: If the message contains:
km: បើ​សារ​មាន ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_regexp)
en: Regular expression
km: កន្សោម​ធម្មតា

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, pb_edit) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_editregexp)
en: Edit...
km: កែសម្រួល...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_case)
en: Case sensitive
km: ប្រកាន់​តួអក្សរ​តូចធំ

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Action
km: អំពើ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_setImportance)
en: Set the message importance to:
km: កំណត់​ភាព​សំខាន់​របស់​សារ​ទៅ​ជា ៖

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_importance)
en: Low
km: ទាប​

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_importance)
en: Normal
km: ធម្មតា​

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_importance)
en: Highlight
km: បន្លិច​

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_setBG)
en: Change the background color to:
km: ប្តូរ​ពណ៌​ផ្ទៃ​ខាង​ក្រោយ​ទៅ​ជា ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_setFG)
en: Change the foreground color to:
km: ប្តូរ​ពណ៌​ផ្ទៃ​ខាង​មុខ​ទៅ​ជា ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_raise)
en: Raise window
km: លើក​បង្អួច​ឡើង​លើ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_notifications)
en: Configure Notifications...
km: កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ​កម្មវិធី​ជំនួយ...

en: Keep
km: រក្សា

en: Would you like to remove the old history files?
km: តើ​អ្នក​ពិត​ជា​ចង់​យក​ឯកសារ​ប្រវត្តិ​ចាស់ៗ​ចេញ​ឬ ?

en: History Converter
km: កម្មវិធី​បម្លែង​ប្រវត្តិ

en: History converter
km: កម្មវិធី​បម្លែង​ប្រវត្តិ

en: Parsing the old history in %1
km: ញែក​ប្រវត្តិ​ចាស់ៗ​នៅ​ក្នុង %1

en: Parsing the old history in %1:
    %2
km: ញែក​ប្រវត្តិ​ចាស់ៗ​នៅ​ក្នុង %1 ៖
    %2

note: i18n: ectx: label, entry (Auto_chatwindow), group (History Plugin) i18n: ectx: label, entry (Auto_chatwindow), group (History2 Plugin)
en: Show previous messages in new chats.
km: បង្ហាញ​សារ​មុន​នៅ​ក្នុង​ការ​ជជែក​ថ្មី ។​

note: i18n: ectx: label, entry (Number_Auto_chatwindow), group (History Plugin) i18n: ectx: label, entry (Number_Auto_chatwindow), group (History2 Plugin)
en: Number of messages to show.
km: ចំនួនសារ​ត្រូវ​បង្ហាញ ។

note: i18n: ectx: label, entry (Number_ChatWindow), group (History Plugin) i18n: ectx: label, entry (Number_ChatWindow), group (History2 Plugin)
en: Number of messages per page
km: ចំនួន​សារ​ក្នុង​មួយ​ទំព័រ

note: i18n: ectx: label, entry (History_color), group (History Plugin) i18n: ectx: label, entry (History_color), group (History2 Plugin)
en: Color of messages
km: ពណ៌​របស់​សារ

note: i18n: ectx: label, entry (BrowserStyle), group (History Plugin) i18n: ectx: label, entry (BrowserStyle), group (History2 Plugin)
en: Style to use in history-browser.
km: រចនាប័ទ្ម​ត្រូវ​ប្រើ​នៅ​ក្នុង​កម្មវិធី​រុករក​ប្រវត្តិ ។

en: History for %1
km: ប្រវត្តិសម្រាប់ %1

en: All
km: ទាំង​អស់

en: Loading...
km: កំពុង​ផ្ទុក...

en: Searching...
km: កំពុង​ស្វែង​រក...

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, searchButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_search) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, searchButton)
en: &Search
km: ស្វែងរក​

en: History for All Contacts
km: ប្រវត្តិ​សម្រាប់​ទំនាក់​ទំនង​ទាំងអស់

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, statusLabel)
en: Ready
km: រួចរាល់

en: Latest History
km: ប្រវត្តិ​ចុង​ក្រោយ​បំផុត

en: View &History
km: មើល​ប្រវត្តិ

en: Quote Last Message
km: ស្រង់​សារ​ចុងក្រោយ

en: Import History
km: នាំចូល​ប្រវត្តិ

en: Import Listed Logs
km: នាំចូល​កំណត់ហេតុ​ដែល​បាន​រាយ

en: Get History From &Pidgin...
km: យក​ប្រវត្តិ​ពី Pidgin...

en: Select log directory by hand
km: ជ្រើស​ថត​កំណត់ហេតុ​ដោយ​ដៃ

en: Parsed History
km: ប្រវត្តិ​ដែលបាន​ញែក

en: Saving logs to disk ...
km: រក្សាទុក​កំណត់ហេតុ​ទៅ​ក្នុង​ថាស...

en: Abort Saving
km: បោះបង់​ការ​រក្សាទុក​

en: Saving
km: រក្សាទុក

en: Are You Sure?
km: តើ​អ្នកប្រាកដ​ទេ ?

en: You already imported logs from pidgin. If you do it twice, each message is imported twice.
    Are you sure you want to continue?
km: អ្នក​បាន​នាំចូល​​នាំចូល​កំណត់ហេតុ​ពី pidgin រួចហើយ ។ ប្រសិន​បើ​អ្នក​ធ្វើ​វា​ពីរដង សារ​នីមួយៗ​គឺ​ត្រូវបាន​នាំចូល​ពីរដង​ដែរ ។
    តើ​អ្នក​ពិតជា​ចង់​បន្ត​ឬ ?

en: Select Log Directory
km: ជ្រើស​ថត​កំណត់​ហេតុ

en: Parsing history from pidgin ...
km: កំពុង​ញែក​ប្រវត្តិ​ពី pidgin ...

en: Abort parsing
km: បោះបង់​ការ​ញែក

en: Parsing history
km: ញែក​ប្រវត្តិ

en: WARNING: Cannot find matching account for %1 (%2).
km: ព្រមាន ៖ មិនអាច​រកឃើញ​គណនី​ដែល​ផ្គូផ្គង​សម្រាប់ %1 (%2) បានទេ ។

en: WARNING: Cannot find %1 (%2) in your contact list. Found logs will not be imported.
km: ព្រមាន ៖ មិនអាច​រក %1 (%2) នៅ​ក្នុង​បញ្ជី​ទំនាក់ទំនង​របស់​អ្នក​បានទេ ។ កំណត់ហេតុ​ដែល​រកឃើញ នឹង​មិនត្រូវបាន​នាំចូល​ទេ ។

en: WARNING: Cannot open file %1. Skipping.
km: ការ​ព្រមាន ៖ មិនអាច​បើក​ឯកសារ %1 បានទេ ​​។ រំលង ។

en: WARNING: XML parser error in %1 at line %2, character %3: %4
km: ការ​ព្រមាន ៖កំហុស​កម្មវិធី​ញែក XML នៅ​ក្នុង %1 នៅ​បន្ទាត់ %2 តួអក្សរ %3 ៖ %4

en: History
km: ប្រវត្តិ

en: Old history files from Kopete 0.6.x or older has been detected.
    Do you want to import and convert them to the new history format?
km: បាន​រក​ឃើញ​ឯកសារ​ប្រវត្តិ​ចាស់​ពី Kopete 0.6.x ឬ​ចាស់​ជាង ។
    តើ​អ្នក​ចង់​នាំចូល ហើយ​បម្លែង​វា​ទៅ​ជា​ទ្រង់ទ្រាយ​ប្រវត្តិ​ថ្មី​ឬ ?

en: History Plugin
km: កម្មវិធី​ជំនួយ​ប្រវត្តិ

en: Import && Convert
km: នាំចូល ហើយ​បម្លែង

en: Do Not Import
km: កុំនាំចូល

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Chat History
km: ប្រវត្តិ​ជជែក​

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, lblNoLinesPerPage)
en: The number of messages that are shown when browsing history in the chat window
km: ចំនួន​សារ​ដែល​បង្ហាញ​ពេល​រុករក​ប្រវត្តិ​នៅ​ក្នុង​បង្អួច​ជជែក

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblNoLinesPerPage)
en: Number of messages per page:
km: ចំនួន​សារ​ក្នុង​មួយ​ទំព័រ ៖

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, colorLabel) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KColorButton, History_color)
en: Color of history messages in the chat window
km: ពណ៌​របស់​សារ​ប្រវត្តិ​នៅ​ក្នុង​បង្អួច​ជជែក​

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, colorLabel)
en: Color of messages:
km: ពណ៌​សារ ៖

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, numberLabel) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KIntSpinBox, Number_Auto_chatwindow)
en: This is the number of messages that will be added automatically in the chat window when opening a new chat.
km: នេះ​ជា​ចំនួន​សារ​ដែល​នឹង​ត្រូវ​បាន​បន្ថែម​ដោយ​ស្វ័យប្រវត្តិ​នៅ​ក្នុង​បង្អួច​ជជែក នៅ​ពេល​បើក​ការ​ជជែក​ថ្មី ។

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, numberLabel)
en: Number of messages to show:
km: ចំនួន​សារ​ដែល​ត្រូវ​បង្ហាញ ៖

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KIntSpinBox, Number_ChatWindow)
en: The number of message that are shown when borwsing history in the chat window
km: ចំនួន​សារ​ដែល​បង្ហាញ​ពេល​រុករក​ប្រវត្តិ​នៅ​ក្នុង​បង្អួច​ជជែក

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, chkShowPrevious)
en: When a new chat is opened, automatically add the last few messages between you and that contact.
km: ពេល​បើក​ការ​ជជែក​មួយ​ថ្មី សារ​ចុងក្រោយ​មួយ​ចំនួន​ដែល​អ្នក​បាន​ជជែក​ជាមួយ​ទំនាក់ទំនង​នោះ នឹង​ត្រូវ​បាន​បន្ថែម​ទៅ​បង្អួច​ដោយ​ស្វ័យប្រវត្តិ ។

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkShowPrevious)
en: Show chat history in new chats
km: បង្ហាញ​ប្រវត្តិ​ជជែក នៅ​​ក្នុង​ការ​ជជែក​ថ្មី​

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Contact:
km: ទំនាក់ទំនង ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, importHistory) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, importHistory2)
en: Import History...
km: នាំចូល​ប្រវត្តិ...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: Message filter:
km: តម្រង​សារ ៖

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, messageFilterBox)
en: All Messages
km: សារ​ទាំងអស់

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, messageFilterBox)
en: Only Incoming
km: បាន​តែ​សារ​ចូល​​​ប៉ុណ្ណោះ

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, messageFilterBox)
en: Only Outgoing
km: បាន​តែ​សារ​ចេញ​ប៉ុណ្ណោះ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, dateTreeWidget)
en: Date
km: កាលបរិច្ឆេទ

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_2) i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, dateTreeWidget)
en: Contact
km: ទំនាក់ទំនង​

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Search:
km: ស្វែងរក ៖

note: i18n: ectx: label, entry (HorizontalDPI), group (Latex Plugin)
en: Horizontal Rendering Resolution (DPI).
km: គុណភាព​បង្ហាញ​ដោយ​បង្ហាញផ្ដេក (DPI) ។

note: i18n: ectx: label, entry (VerticalDPI), group (Latex Plugin)
en: Vertical Rendering Resolution (DPI).
km: គុណភាព​បង្ហាញដោយ​បង្ហាញ​បញ្ឈរ (DPI) ។

note: i18n: ectx: label, entry (LatexIncludeFile), group (Latex Plugin)
en: Latex Include File.
km: ឯកសារ​រួមមាន​ Latex ។

en: Preview Latex Images
km: ទិដ្ឋភាព​រូបភាព Latex

en: The message you are typing does not contain any LaTeX.  A LaTeX formula must be enclosed within two pairs of dollar signs: $$formula$$
km: សារ​ដែល​អ្នក​វាយ មិនមាន​ទេ LaTeX ។ រូបមន្ដ LaTeX ត្រូវ​តែ​បិទ​ជិត​នៅ​ក្នុង​សញ្ញា​ដុល្លា​ពីរ​គូ ៖ $$រូបមន្ដ$$

en: No LaTeX Formula
km: គ្មាន​រូបមន្ត​ Latex

en: <b>Preview of the LaTeX message :</b> <br />%1
km: <b>ទិដ្ឋភាព​នៃ​សារ LaTeX ៖</b> <br />%1

en: Cannot find the Magick 'convert' program.
    convert is required to render the LaTeX formulae.
    Please get the software from www.imagemagick.org or from your distribution's package manager.
km: ខ្ញុំ​មិន​អាច​រកឃើញ​កម្មវិធី Magick បាន​ឡើយ ។
    ដើម្បី​បង្ហាញ​រូបមន្ត LaTeX ត្រូវ​តែ​មាន​កម្មវិធី​នេះ ។
    សូម​ចូល​ទៅ www.imagemagick.org ឬ​តំបន់​បណ្ដាញ​របស់​ប្រព័ន្ធ​ប្រតិបត្តិការ​របស់​អ្នក ដើម្បី​ទៅ​យក​កញ្ចប់​ដែល​ត្រឹមត្រូវ ។

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: The KopeteTeX plugin allows Kopete to render LaTeX formulas in the chat window. The sender must enclose the formula between two pairs of $ signs. ie: $$formula$$
    This plugin requires that the ImageMagick convert program be installed in order to work.
km: កម្មវិធី​ជំនួយ KopeteTeX អនុញ្ញាត​ឲ្យ Kopete បង្ហាញ​រូបមន្ត LaTeX នៅ​ក្នុង​បង្អួច​គំនូស​តាង ។ អ្នក​ផ្ញើ​ត្រូវ​តែ​ភ្ជាប់​រវាង​គូ​សញ្ញា $  ។ឧ. ៖ $$formula$$
    កម្មវិធី​ជំនួយ​នេះ​ទាមទារ​កម្មវិធី​បម្លែង ImageMagick ​ឲ្យ​ដំឡើង​​ ដើម្បី​ដំណើរការ ។

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Options
km: ជម្រើស​

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: LaTeX include file:
km: LaTeX រួមបញ្ចូល​ឯកសារ ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Rendering resolution (DPI):
km: គុណភាព​បង្ហាញ (DPI) ៖

en: Unknown artist
km: មិន​ស្គាល់​សិល្បៈករ​

en: Unknown album
km: មិន​ស្គាល់​អាល់ប៊ុម​

en: Unknown track
km: មិន​ស្គាល់​បទ​

note: i18n: ectx: label, entry (Header), group (Now Listening Plugin)
en: Header of the message advertised.
km: ក្បាល​សារ​បានផ្សាយ​ពាណិជ្ជកម្ម ។

en: Now listening to:
km: ឥឡូវ​កំពុង​ស្ដាប់ ៖

note: i18n: ectx: label, entry (PerTrack), group (Now Listening Plugin)
en: Core of the message advertised.
km: បានប្រកាស​សារ​សំខាន់ ។

en: %track( by %artist)( on %album)
km: %track( ដោយ​ %artist)( នៅ %album)

note: i18n: ectx: label, entry (Conjunction), group (Now Listening Plugin)
en: Conjunction when multiple track are playing.
km: ភ្ជាប់​នៅពេល​ចាក់បទ​ជា​​ច្រើន ។

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLineEdit, kcfg_Conjunction)
en: , and
km: , និង

note: i18n: ectx: label, entry (ExplicitAdvertising), group (Now Listening Plugin)
en: Show explicitly the current music listened via a menu or /media command.
km: បង្ហាញ​តន្ត្រី​បច្ចុប្បន្ន​ដែល​បានស្ដាប់​តាមរយៈ​ម៉ឺនុយ ឬ​ពាក្យបញ្ជា /media ។

note: i18n: ectx: label, entry (ChatAdvertising), group (Now Listening Plugin)
en: Show the current music listened in chat window.
km: បង្ហាញ​តន្ត្រី​បច្ចុប្បន្នដែលបានស្ដាប់​នៅ​ក្នុង​បង្អួច​ជជែក ។

note: i18n: ectx: label, entry (StatusAdvertising), group (Now Listening Plugin)
en: Show the current music listened in place of your status message.
km: បង្ហាញ​តន្ត្រី​បច្ចុប្បន្ន​ដែល​បាន​ស្ដាប់​នៅ​កន្លែង​ដែល​សារ​ស្ថានភាព​របស់​អ្នក​ស្ថិត​នៅ ។

note: i18n: ectx: label, entry (AppendStatusAdvertising), group (Now Listening Plugin)
en: Show the current music listened appended to your status message.
km: បង្ហាញ​តន្ត្រី​បច្ចុប្បន្ន​ដែលបាន​ស្ដាប់​បានបន្ថែម​ទៅ​ខាង​ចុង​សារ​ស្ថានភាព​របស់​អ្នក ។

note: i18n: ectx: label, entry (UseSpecifiedMediaPlayer), group (Now Listening Plugin)
en: Use the specified media player.
km: ប្រើ​កម្មវិធី​ចាក់​មេឌៀដែលបានបញ្ជាក់ ។

note: i18n: ectx: label, entry (SelectedMediaPlayer), group (Now Listening Plugin)
en: Selected Media Player for source of listening advertising.
km: កម្មវិធី​ចាក់​មេឌៀ​ដែល​បានជ្រើស សម្រាប់​ប្រភព​ស្ដាប់​ការ​ផ្សាយ​ពាណិជ្ជកម្ម ។

en: Send Media Info
km: ផ្ញើ​ព័ត៌មាន​មេឌៀ​

en: None of the supported media players (Amarok, KsCD, JuK, Kaffeine, Quod Libet, or Qmmp) are playing anything.
km: គ្មាន​កម្មវិធី​ចាក់​មេឌៀ​ដែល​បានគាំទ្រ (Amarok, KsCD, JuK, Kaffeine, Quod Libet ឬ Qmmp) កំពុង​ចាក់​អ្វី​មួយ ។

en: Nothing to Send
km: គ្មាន​អ្វី​ត្រូវ​ផ្ញើ

en: USAGE: /media - Displays information on current song
km: របៀប​ប្រើ ៖ /media - បង្ហាញ​ព័ត៌មាន​អំពី​បទចម្រៀង​បច្ចុប្បន្ន

[ctx: Message from Kopete user to another user; used when sending media information even though there are no songs playing or no media players running]
en: Now Listening for Kopete - it would tell you what I am listening to, if I was listening to something on a supported media player.
km: Kopete កំពុង​តែ​ស្ដាប់ - វា​នឹង​ប្រាប់​អ្នក​ថា​ខ្ញុំ​កំពុង​តែ​ស្ដាប់​អ្វី បើ​ខ្ញុំ​កំពុង​ស្ដាប់​អ្វី​មួយ​នៅ​ក្នុង​កម្មវិធី​ចាក់​មេឌៀ​ដែល​គាំទ្រ ។

en: Unknown player
km: មិន​ស្គាល់​កម្មវិធី​ចាក់​

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, NowListeningPrefsUI)
en: Now Listening
km: កំពុង​ស្ដាប់

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, advertiseNewMediaToBuddiesLabel)
en: <b>Share Your Musical Taste</b>
km: <b>ចែក​រំលែក​រសជាតិ​តន្ត្រី​របស់​អ្នក</b>

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, TabPage)
en: Messa&ge
km: សារ​

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, useThisMessageLabel)
en: Use this message when advertising:
km: ប្រើ​សារ​នេះ ពេល​​ផ្សាយ​ពាណិជ្ជកម្ម​ ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, helperLabel)
en: %track, %artist, %album, %player will be substituted if known.
    Expressions in brackets depend on a substitution being made.
km: %track, %artist, %album, %player នឹង​ត្រូវ​បាន​ជំនួស បើ​ស្គាល់ ។
    កន្សោម​នៅ​ក្នុង​តង្កៀប​គឺ​អាស្រ័យ​លើ​ការ​ជំនួស​ដែល​នឹង​ត្រូវ​ធ្វើ ។

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_headerLabel)
en: Start with:
km: ចាប់​ផ្តើម​ដោយ ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLineEdit, kcfg_Header)
en: Now Listening To:
km: កំពុង​ស្ដាប់ ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_perTrackLabel)
en: For each track:
km: សម្រាប់​បទ​នីមួយៗ ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLineEdit, kcfg_PerTrack)
en: %track (by %artist)(on %album)
km: %track (ច្រៀង​ដោយ %artist)(លើ %album)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_conjunctionLabel)
en: Conjunction (if >1 track):
km: ឈ្នាប់ (បើ >១ បទ) ៖

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: A&dvertising Mode
km: របៀប​ផ្សាយ​ពាណិជ្ជកម្ម​

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_ExplicitAdvertising)
en: Explicit &via "Tools->Send Media Info",
    or by typing "/media" in the chat
    window edit area.
km: ជាក់ស្ដែង​តាម​រយៈ "ឧបករណ៍->ផ្ញើ​ព័ត៌មាន​មេឌៀ"
    ឬ ដោយ​វាយ "/media" នៅ​ក្នុង
    ផ្ទៃ​កែសម្រួល​បង្អួច​ជជែក ។

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_ChatAdvertising)
en: &Show in chat window (automatic)
km: បង្ហាញ​ក្នុង​បង្អួច​ជជែក​កំសាន្ត​ (ស្វ័យប្រវត្តិ)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_StatusAdvertising)
en: Show &the music you are listening to 
    in place of your status message.
km: បង្ហាញ​តន្ត្រី​ដែល​អ្នក​កំពុង​ស្ដាប់ 
    នៅកន្លែង​របស់សារ​ស្ថាន​ភាព​របស់អ្នក ។

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_AppendStatusAdvertising)
en: Appe&nd to your status message
km: បន្ថែម​ខាងចុង​ទៅកាន់​សារ​ស្ថានភាព​របស់អ្នក

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Media Pla&yer
km: កម្មវិធី​ចាក់​មេឌៀ​

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseSpecifiedMediaPlayer)
en: Use &specified media player
km: ប្រើ​កម្មវិធី​ចាក់​មេឌៀ​ដែល​បាន​បញ្ជាក់

en: Waiting for %1...
km: កំពុង​រង់ចាំ %1...

en: Checking if answers match...
km: កំពុង​ពិនិត្យ​មើល​ថាតើ​ចម្លើយ​ផ្គូផ្គង​គ្នា​ឬទេ...

en: Incoming authentication request from %1
km: មាន​ការ​ស្នើ​ឲ្យ​ផ្ទៀងផ្ទាត់​ចូល​ពី %1

en: Close
km: បិទ

[ctx: @title]
en: Select authentication method
km: ជ្រើស​វិធីសាស្ត្រ​ផ្ទៀងផ្ទាត់​ភាព​ត្រឹមត្រូវ

en: Question and Answer
km: សំណួរ និង​ចម្លើយ

en: Shared Secret
km: សម្ងាត់​រួម

en: Manual fingerprint verification
km: ការ​ផ្ទៀងផ្ទាត់​ភាព​ត្រឹមត្រូវ​ស្នាម​ម្រាមដៃ​ដោយ​ដៃ

[ctx: @title]
en: Question and Answer
km: សំណួរ និង​ចម្លើយ

[ctx: @info]
en: Enter a question that only %1 is able to answer:
km: បញ្ចូល​សំណួរ​ដែល​មានតែ %1 អាច​ឆ្លើយ ៖

[ctx: @info]
en: Enter the answer to your question:
km: បញ្ចូល​ចម្លើយ​ទៅ​នឹង​សំណួរ​របស់​អ្នក ៖

[ctx: @info]
en: Authentication with %1
km: ការ​ផ្ទៀងផ្ទាត់​ភាព​ត្រឹមត្រូវ​ជា​មួយ %1

[ctx: @info]
en: %1 would like to verify your authentication. Please answer the following question in the field below:
km: %1 នឹង​ផ្ទៀងផ្ទាត់​ការ​ផ្ទៀងផ្ទាត់​ភាព​ត្រឹមត្រូវ​របស់​អ្នក ។ សូម​ឆ្លើយ​នឹង​សំណួរ​ដូច​ខាងក្រោម​នៅ​ក្នុង​វាល​ខាងក្រោម ៖

[ctx: @title]
en: Shared Secret
km: សម្ងាត់​រួម

[ctx: @info]
en: Enter a secret passphrase known only to you and %1:
km: បញ្ចូល​ឃ្លា​សម្ងាត់​ដែល​បាន​​​ដឹង​តែ​អ្នក និង %1 ប៉ុណ្ណោះ ៖

[ctx: @title]
en: Authentication with %1
km: ការ​ផ្ទៀងផ្ទាត់​ភាព​ត្រឹមត្រូវ​ជា​មួយ %1

[ctx: @info]
en: Enter the secret passphrase known only to you and %1:
km: បញ្ចូល​ឃ្លា​សម្ងាត់​ដែល​បានដឹង​តែ​អ្នក និង %1 ប៉ុណ្ណោះ ៖

[ctx: @title]
en: Manual Verification
km: ការ​ផ្ទៀងផ្ទាត់​​​​​ដោយ​ដៃ

[ctx: @info]
en: Contact %1 via another secure channel and verify that the following fingerprint is correct:
km: ទាក់ទង %1 តាមរយៈ​ឆានែល​សុវត្ថិភាព​ផ្សេង​ និង​ផ្ទៀងផ្ទាត់​ថា​ស្នាមម្រាមដៃ​ដូច​ខាងក្រោម​ត្រឹមត្រូវ ៖

[ctx: @item:inlistbox ...verified that]
en: I have not
km: ខ្ញុំ​មិនមាន​ទេ

[ctx: @item:inlistbox ...verified that]
en: I have
km: ខ្ញុំ​មាន

[ctx: @info:label I have...]
en: verified that this is in fact the correct fingerprint for %1
km: បាន​ផ្ទៀងផ្ទាត់​ថា នេះ​ជា​​ស្នាម​ម្រាមដៃ​ត្រឹមត្រូវ​សម្រាប់ %1

en: Authentication successful
km: ការ​ផ្ទៀងផ្ទាត់​ភាព​ត្រឹមត្រូវ​បានជោគជ័យ

en: The authentication with %1 was completed successfully. The conversation is now secure.
km: បាន​បញ្ចប់​ការ​ផ្ទៀងផ្ទាត់​ភាព​ត្រឹមត្រូវ​ជាមួយ​នឹង %1 ដោយ​ជោគជ័យ ។ ការ​សន្ទនា​គឺ​មាន​សុវត្ថិភាព ។

en: <b>%1</b> has successfully authenticated you. You may want to authenticate this contact as well by asking your own question.
km: <b>%1</b> បាន​ផ្ទៀងផ្ទាត់​ភាព​ត្រឹមត្រូវ​អ្នក​ដោយ​ជោគជ័យ ។ អ្នក​អាច​ចង់​ផ្ទៀងផ្ទាត់​ទំនាក់ទំនង​នេះ​ ព្រម​ទាំង​សួរ​សំណួរ​ផ្ទាល់​ខ្លួន​ផង​ដែរ ។

en: Authentication failed
km: ការ​ផ្ទៀងផ្ទាត់​ភាព​ត្រឹមត្រូវ​បាន​បរាជ័យ

en: The authentication with %1 failed. To make sure you are not talking to an imposter, try again using the manual fingerprint verification method. Note that the conversation is now insecure.
km: បានបរាជ័យ​ក្នុង​ការ​ផ្ទៀងផ្ទាត់​ភាព​ត្រឹមត្រូវ %1 ។ សូម​ប្រាក​ដ​ថា​អ្នកមិននិយាយ​ទៅ​កាន់​អ្នកស្នើ​ទេ ព្យាយាម​ម្ដង​ទៀត​នូវ​វិធីសាស្ត្រ​ផ្ទៀងផ្ទាត់​ស្នាមម្រាមដៃ ។ ការ​សន្ទនា​ឥឡូវ​គ្មាន​សុវត្ថិភាព​ទេ ។

en: Authentication aborted
km: បាន​បោះបង់​ការ​ផ្ទៀងផ្ទាត់​ភាព​ត្រឹមត្រូវ

en: %1 has aborted the authentication process. To make sure you are not talking to an imposter, try again using the manual fingerprint verification method.
km: %1 បានបោះបង់​ដំណើរការ​ផ្ទៀងផ្ទាត់​ភាពត្រឹមត្រូវ ។ ដើម្បី​ប្រាកដ​ថា អ្នកមិន​កំពុង​និយាយ​ទៅ​កាន់​អ្នក​ក្លែងខ្លួន​ទេ ព្យាយាម​ប្រើ​វិធី​សាស្ត្រ​ផ្ទៀងផ្ទាត់​ស្នាមម្រាមដៃ​ដោយ​ដៃ ។

en: Ask %1 a question, the answer to which is known only to you and them. If the answer does not match, you may be talking to an imposter.
km: សួរ​សំណួរ​ទៅ​កាន់ %1 ដែល​ដឹង​​ចម្លើយ​តែ​អ្នក និង​គាត់​ប៉ុណ្ណោះ ។ ប្រសិន​បើ​ចម្លើយ​មិន​ត្រូវគ្នា​ទេ អ្នក​អាច​និយាយ​ជា​មួយ​​អ្នក​ស្នើ ។

en: Pick a secret known only to you and %1. If the secret does not match, you may be talking to an imposter. Do not send the secret through the chat window, or this authentication method could be compromised with ease.
km: យក​ការ​សម្ងាត់​ដែល​បានដឹង​​តែ​អ្នក និង %1 ។ ប្រសិនបើ​ការ​សម្ងាត់​មិនផ្គូផ្គង​គ្នា​ទេ អ្នកអាច​ពិភាក្សា​ជា​មួយ​​អ្នកស្នើ ។ កុំ​ផ្ញើ​ការ​សម្ងាត់​តាមរយៈ​បង្អួច​ជជែក​គំសាន្ត ឬ​វិធីសាស្ត្រ​ផ្ទៀងផ្ទាត់​ភាព​ត្រឹមត្រូវ​នេះ​​អាច​ត្រូវ​បាន​ធ្វើ​ឲ្យ​ងាយ​សម្រួល ។

en: Verify %1's fingerprint manually. For example via a phone call or signed (and verified) email.
km: ផ្ទៀងផ្ទាត់​ស្នាមម្រាមដៃ​របស់ %1 ដោយ​ដៃ ។ ឧទាហរណ៍ គឺ​តាម​រយៈ​ការ​ហៅ​ទូរស័ព្ទ ឬ​អ៊ីមែល​ដែល​បាន​ចុះហត្ថលេខា (និង​បាន​បញ្ជាក់) ។

[ctx: @title]
en: Authenticating contact...
km: កំពុង​ផ្ទៀងផ្ទាត់​ទំនាក់ទំនង...

note: i18n: ectx: label, entry (rbAlways), group (Policy)
en: Always encrypt outgoing messages
km: តែងតែ​អ៊ិនគ្រីព​សារ​ចេញ​ជា​និច្ច

note: i18n: ectx: label, entry (rbOpportunistic), group (Policy)
en: Automatically encrypt messages if the other side supports OTR
km: អ៊ិនគ្រីបសារ​ដោយ​ស្វ័យប្រវត្តិ​ ប្រសិន​បើ​ផ្នែក​ផ្សេង​គាំទ្រ OTR

note: i18n: ectx: label, entry (rbManual), group (Policy) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, kcfg_rbManual)
en: Encrypt messages if the other side requests an OTR connection
km: អ៊ិនគ្រីប​សារ ប្រសិន​បើ​ភាគី​ផ្សេង​ទៀត​ស្នើ​ការ​តភ្ជាប់ OTR

note: i18n: ectx: label, entry (rbNever), group (Policy)
en: Never encrypt outgoing messages
km: កុំ​អ៊ិនគ្រីបសារ​ចេញ

note: i18n: ectx: Menu (otr_menu)
en: OTR Settings
km: ការ​កំណត់ OTR

en: OTR Encryption
km: កា​រអ៊ិនគ្រីប OTR

en: Start OTR Session
km: ចាប់ផ្ដើម​សម័យ OTR

en: End OTR Session
km: បញ្ចប់​សម័យ OTR

en: Authenticate Contact
km: ផ្ទៀងផ្ទាត់​​ភាព​ត្រឹមត្រូវ​ទំនាក់ទំនង

en: Refresh OTR Session
km: ធ្វើ​ឲ្យ​សម័យ​ OTR ស្រស់

en: <b>Received a new fingerprint from <a>%1</a>. You should authenticate this contact.</b>
km: <b>ស្នាម​ម្រាមដៃ​ថ្មី​ដែល​បាន​ទទួល​ពី <a>%1</a> ។ អ្នក​គួរ​តែ​ផ្ទៀងផ្ទាត់​ទំនាក់ទំនង​នេះ ។</b>

en: <b>Private OTR session started.</b>
km: <b>បាន​ចាប់ផ្ដើម​សម័យ OTR ផ្ទាល់ខ្លួន ។</b>

en: <b>Unverified OTR session started.</b>
km: <b>បាន​ចាប់ផ្ដើម​សម័យ OTR ដែល​មិន​បាន​ផ្ទៀងផ្ទាត់ ។</b>

en: <b>OTR Session ended. Note that the conversation is now insecure.</b>
km: <b>បាន​បញ្ចប់​សម័យ OTR ។ កា​រសន្ទនា​គឺ​គ្មាន​សុវត្ថិភាព !</b>

en: <b>OTR connection refreshed successfully.</b>
km: <b>បាន​ធ្វើ​ឲ្យ​ការ​តភ្ជាប់ OTR ស្រង់​ដោយ​ជោគជ័យ ។</b>

en: Authentication with <b>%1</b> successful. The conversation is now secure.
km: កា​រផ្ទៀងផ្ទាត់​ភាព​ត្រឹមត្រូវ​ជា​មួយ <b>%1</b> បានជោគជ័យ ។ ការ​សន្ទនា​ឥឡូវ​នេះ​មាន​សុវត្ថិភាព​ហើយ ។

en: Authentication with <b>%1</b> failed. The conversation is now insecure.
km: ការ​ផ្ទៀងផ្ទាត់​ភាព​ត្រឹមត្រូវ​ជា​មួយ <b>%1</b> បានបរាជ័យ ។ ការ​សន្ទនា​ឥឡូវ​នេះ​គ្មាន​សុវត្ថិភាព​ទេ ។

en: <b>%1</b> has ended the OTR session. You should do the same.
km: <b>%1</b> បាន​បញ្ចប់​សម័យ OTR ។ អ្នក​គួរ​តែ​ធ្វើ​ដូច​គ្នា ។

en: An error occurred while encrypting the message.
km: កំហុស​បានកើត​ឡើង​​ ខណៈពេល​អ៊ីនគ្រិប​សារ ។

en: Terminating OTR session.
km: បញ្ចប់​សម័យ OTR ។

en: <b>Authentication aborted. Note that the conversation is now insecure.</b>
km: <b>បាន​បោះបង់​ការ​ផ្ទៀងផ្ទាត់​ភាព​ត្រឹមត្រូវ ។ ចំណាំថា ការ​សន្ទនា​គឺ​គ្មាន​សុវត្ថិភាព​ទេ ។</b>

en: <b>Authenticating contact...</b>
km: <b>កំពុង​ផ្ទៀងផ្ទាត់​ទំនាក់ទំនង...</b>

[ctx: @info]
en: No fingerprint present.
km: មិន​​បង្ហាញ​ស្នាម​ម្រាមដៃ ។

[ctx: @item:intable Fingerprint was never used]
en: Unused
km: មិនបាន​ប្រើ

[ctx: @item:intable Fingerprint is used in a private conversation]
en: Private
km: ​ផ្ទាល់ខ្លួន

[ctx: @item:intable Fingerprint is used in an unverified conversation]
en: Unverified
km: មិនបាន​ផ្ទៀងផ្ទាត់​

[ctx: @item:intable Private conversation finished]
en: Finished
km: បាន​បញ្ចប់​

[ctx: @item:intable Conversation is not private]
en: Not Private
km: មិន​ផ្ទាល់ខ្លួន

[ctx: @item:intable The fingerprint is trusted]
en: Yes
km: បាទ​/​ចាស

[ctx: @item:intable The fingerprint is not trusted]
en: No
km: ទេ

[ctx: @item:inmenu]
en: &OTR Policy
km: គោលនយោបាយ OTR

[ctx: @item:inmenu Use the default encryption mode specified in settings dialog]
en: &Default
km: លំនាំដើម

[ctx: @item:inmenu Always encrypt messages]
en: Al&ways
km: ជានិច្ច

[ctx: @item:inmenu Use the opportunistic encryption mode]
en: &Opportunistic
km: កាលានុវត្ត

[ctx: @item:inmenu Use the manual encryption mode]
en: &Manual
km: សៀវភៅ​ដៃ

[ctx: @item:inmenu Never encrypt messages]
en: Ne&ver
km: កុំ

[ctx: @info:status]
en: Your policy settings do not allow encrypted sessions to this contact.
km: កា​រកំណត់​គោលនយោបាយ មិន​អនុញ្ញាត​សម័យ​ដែល​បាន​អ៊ិនគ្រីប​ទៅ​ទំនាក់ទំនង​នេះ ។

[ctx: @info:status]
en: Attempting to refresh the OTR session with <b>%1</b>...
km: ប៉ុនប៉ង​ធ្វើ​ឲ្យ​សម័យ OTR ស្រស់​ជា​មួយ <b>%1</b>...

[ctx: @info:status]
en: Attempting to start a private OTR session with <b>%1</b>...
km: ប៉ុនប៉ង​ចាប់ផ្ដើម​សម័យ OTR ជា​មួយ <b>%1</b>...

en: Selected account already has a key. Do you want to create a new one?
km: គណនី​បាន​ជ្រើស​មាន​សោ​រួ​ចហើយ ។ តើ​អ្នក​ចង់​បង្កើត​​សោ​ថ្មី​មួយ​ឬទេ ?

en: Overwrite key?
km: សរសេរ​ជាន់​លើ​សោ ?

en: Please contact %1 via another secure way and verify that the following fingerprint is correct:
km: សូម​ទាក់ទង %1 តាមរយៈ​មធ្យោបាយ​សុវត្ថិ​ភាព​ផ្សេង​ទៀត និង​ផ្ទៀងផ្ទាត់​ថា​ស្នាមម្រាមដៃ​ដូច​ខាង​ក្រោម​ត្រឹមត្រូវ ​​៖

en: Are you sure you want to trust this fingerprint?
km: តើ​អ្នក​ប្រាកដ​ជា​ទុកចិត្ត​ស្នាម​ម្រាមដៃ​នេះ​ឬ ?

en: Verify fingerprint
km: ផ្ទៀងផ្ទាត់​ស្នាម​ម្រាមដៃ

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, OTRPrefsUI)
en: OTR Plugin Preferences
km: ចំណូច​ចិត្ត​កម្មវិធី​ជំនួយ OTR

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox1)
en: Private Keys
km: សោ​​ផ្ទាល់​ខ្លួន

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Account:
km: គណនី​ ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btGenFingerprint)
en: &Generate
km: បង្កើត

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Fingerprint:
km: ស្នាមម្រាមដៃ ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, tlFingerprint)
en: No Fingerprint
km: គ្មាន​ស្នាម​ម្រាមដៃ

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, gbPolicy)
en: Default OTR Policy
km: គោលនយោបាយ OTR លំនាំដើម

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, kcfg_rbAlways)
en: Always encrypt messages
km: អ៊ិនគ្រីប​សារ​ជា​និច្ច

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_rbAlways)
en: Al&ways
km: ជានិច្ច

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_rbManual)
en: &Manual
km: សៀវភៅដៃ

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, kcfg_rbOpportunistic)
en: Encrypt messages automatically if the other side supports OTR
km: អ៊ិនគ្រីបសារ​ដោយ​ស្វ័យ​ប្រវត្តិ ប្រសិនបើ​ភាគី​ផ្សេង​ទៀត​គាំទ្រ OTR

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_rbOpportunistic)
en: &Opportunistic
km: កាលានុវត្ត

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, kcfg_rbNever)
en: Never encrypt messages
km: កុំ​អ៊ិនគ្រីប​សារ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_rbNever)
en: Ne&ver
km: កុំ

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, fingerprints)
en: K&nown Fingerprints
km: ស្នាមម្រាម​ដៃ​ដែល​ស្គាល់

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, tbFingerprints)
en: Contact ID
km: លេខសម្គាល់​​ទំនាក់ទំនង

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, tbFingerprints)
en: Verified
km: បាន​ផ្ទៀងផ្ទាត់

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, tbFingerprints)
en: Fingerprint
km: ស្នាមម្រាមដៃ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, tbFingerprints)
en: Protocol
km: ពិធីការ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btVerify)
en: &Verify Fingerprint
km: ផ្ទៀងផ្ទាត់​ស្នាមម្រាមដៃ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btForget)
en: F&orget Fingerprint
km: ភ្លេច​ស្នាមម្រាមដៃ

en: Please wait
km: សូម​រង់ចាំ

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, PrivKeyPopup)
en: Please Wait
km: សូម​រង់ចាំ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Please wait while generating the private key
km: សូម​រង់ចាំ ខណៈពេល​បង្កើត​សោ​ផ្ទាល់ខ្លួន

[ctx: adjective decribing instant message]
en: Inbound
km: ក្នុង​ដែន​

[ctx: adjective decribing instant message]
en: Outbound
km: ក្រៅ​ដែន

[ctx: adjective decribing instant message directions inbound and outbound]
en: Both Directions
km: ទាំង​ពីរ​ទិស

en: HTML Message Body
km: តួ​សារ HTML

en: Plain Text Message Body
km: តួ​សារ​អត្ថបទ​ធម្មតា

en: Kopete Message XML
km: XML សារ​របស់ Kopete

[ctx: adjective decribing an instant message]
en: Inbound
km: ក្នុង​ដែន

[ctx: adjective decribing an instant message]
en: Outbound
km: ក្រៅ​ដែន

en: Path
km: ផ្លូវ

en: Direction
km: ទិសដៅ

en: Pipe Contents
km: មាតិកា​បំពង់​​​

en: The pipe %1 returned malformed XML to the Pipes plugin.The error is:
    
    %2
    
    Located at line %3 and column %4
km: បំពង់ %1 បាន​ត្រឡប់ XML ដែល​ធ្វើ​ទ្រង់ទ្រាយ​មិនត្រឹមត្រូវ​ទៅ​កម្មវិធី​ជំនួន​បំពង់ ។ កំហុស​គឺ ៖
    
    %2
    
    មាន​ទីតាំអ​នៅ​បន្ទាត់ %3 និង​ជួរឈរ %4

en: Select Program or Script to Pipe Messages Through
km: ជ្រើស​កម្មវិធី ឬ​ស្គ្រីប​ដើម្បី​នាំសារ

[ctx: verb]
note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, addButton)
en: &Add...
km: បន្ថែម...

[ctx: verb]
note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, removeButton)
en: &Remove
km: យក​ចេញ​

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioAddExistingMetaContact)
en: Add an existing metacontact:
km: បន្ថែម​ទំនាក់ទំនង​មេតា​ដែល​មាន ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioAnotherContact)
en: Specify another contact:
km: បញ្ជាក់​ទំនាក់ទំនង​ផ្សេងទៀត ៖

note: i18n: ectx: label, entry (Sender_AllowAll), group (Privacy Plugin)
en: Allow everyone to send you messages.
km: អនុញ្ញាត​ឲ្យ​អ្នករាល់គ្នា​ផ្ញើ​សារ​ឲ្យ​អ្នក ។

note: i18n: ectx: label, entry (Sender_AllowNoneButWhiteList), group (Privacy Plugin)
en: Allow nobody to send you messages, except the contacts on the whitelist.
km: មិន​អនុញ្ញាត​ឲ្យ​អ្ន​កណា​ម្នាក់​ផ្ញើសារ​ឲ្យ​អ្នក​ទេ លើកលែង​​តែ​ពី​ទំនាក់ទំនង​នៅ​លើ​បញ្ជី​ស ។

note: i18n: ectx: label, entry (Sender_AllowAllButBlackList), group (Privacy Plugin) i18n: ectx: label, entry (Sender_AllowNoneButContactList), group (Privacy Plugin)
en: Allow everyone to send you messages, except the contacts on the blacklist.
km: អនុញ្ញាត​ឲ្យអ្នក​រាល់គ្នា​ផ្ញើ​ឲ្យ​អ្នក លើកលែង​តែ​ី​ទំនាក់ទំនង​នៅ​លើ​បញ្ជី​ខ្ម ។ៅ

note: i18n: ectx: label, entry (WhiteList), group (Privacy Plugin)
en: Contacts on the whitelist.
km: ទំនាក់ទំនង​នៅលើ​បញ្ជី​ស ។

note: i18n: ectx: label, entry (BlackList), group (Privacy Plugin)
en: Contacts on the blacklist.
km: ទំនាក់ទំនង​នៅលើ​បញ្ជី​ខ្មៅ ។

note: i18n: ectx: label, entry (Content_DropIfAny), group (Privacy Plugin)
en: Drop messages that contain at least one of the following words.
km: ទម្លាក់​សារ​ដែល​មាន​ពាក្យ​ដូចខាងក្រោម​ណាមួយ ។

note: i18n: ectx: label, entry (DropIfAny), group (Privacy Plugin) i18n: ectx: label, entry (DropIfAll), group (Privacy Plugin)
en: Words to look for.
km: ពាក្យ​ត្រូវ​​រក ។

note: i18n: ectx: label, entry (Content_DropIfAll), group (Privacy Plugin)
en: Drop messages that contain all of the following words.
km: ទម្លាក់​សារ​ដែល​មាន​ពាក្យ​ដូច​ខាងក្រោម​ទាំងអស់ ។

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Filter by Sender
km: ត្រង​តាម​អ្នក​ផ្ញើ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioOnlyWhiteList)
en: Allow messages only from contacts on the whitelist
km: អនុញ្ញាត​សារ​តែ​ពី​ទំនាក់ទំនង​នៅ​លើ​បញ្ជី​ស

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Blacklist:
km: បញ្ជី​ខ្មៅ ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioAllowAll)
en: Allow all messages
km: អនុញ្ញាត​សារ​ទាំងអស់

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioOnlyContactList)
en: Allow messages only from contacts on my contact list
km: បន្ថែម​ទំនាក់ទំនង​នេះ​ទៅ​ក្នុង​បញ្ជី​ទំនាក់ទំនង​របស់​ខ្ញុំ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioAllButBlackList)
en: Allow all messages but messages from contacts on the blacklist
km: អនុញ្ញាត​សារ​ទាំងអស់ ប៉ុន្តែ​សារ​ពី​ទំនាក់ទំនង​នៅ​លើ​បញ្ជី​ខ្មៅ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Whitelist:
km: បញ្ជី​ស ៖

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Filter by Content (separate multiple words by commas)
km: តម្រង​តាម​មាតិកា (បំបែក​ពាក្យ​ច្រើន​ដោយ​សញ្ញា​ក្បៀស)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkDropAll)
en: Drop messages that contain all of the following words:
km: លុប​សារ​ដែល​មាន​ពាក្យ​ដូច​ខាងក្រោម ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkDropAtLeastOne)
en: Drop messages that contain at least one of the following words:
km: លុប​សារ​ដែល​មាន​យ៉ាង​ហោច​ពាក្យ​ដូច​ខាងក្រោម​មួយ ៖

en: Add to WhiteList
km: បន្ថែម​ទៅ​បញ្ជី​ស

en: Add to BlackList
km: បន្ថែម​ទៅ​បញ្ជី​ខ្មៅ

en: A message from %1 was dropped, because this contact is not on your whitelist.
km: សារ​ពី %1 ត្រូវ​បាន​លុប ពី​ព្រោះ​ទំនាក់ទំនង​នេះ​មិន​នៅ​ក្នុង​បញ្ជី​ស​របស់​អ្នក​ទេ ។

en: A message from %1 was dropped, because this contact is on your blacklist.
km: សារ​ពី %1 ត្រូវ​បាន​លុប ពីព្រោះ​ទំនាក់ទំនង​នេះ​មិន​មានរាយ​នៅ​ក្នុង​បញ្ជី​ខ្មៅ​របស់​អ្នក​ទេ ។

en: A message from %1 was dropped, because this contact is not on your contact list.
km: សារ​ពី %1 ត្រូវ​បាន​លុប ពីព្រោះ​ទំនាក់ទំនង​នេះ​មិន​នៅ​ក្នុង​បញ្ជី​ទំនាក់ទំនង​របស់​អ្នក​ទេ ។

en: A message from %1 was dropped, because it contained a blacklisted word.
km: សារ​ពី %1 ត្រូវ​បាន​លុប ពីព្រោះ​វា​មាន​ពាក្យ​ដែល​រាយ​នៅ​ក្នុង​បញ្ជី​ខ្មៅ ។

en: A message from %1 was dropped, because it contained blacklisted words.
km: សារ​ពី %1 ត្រូវបាន​ផ្ញើ ព្រោះ​វា​មាន​ពាក្យ​ដែល​បាន​រាយ​ក្នុង​បញ្ជី​ខ្មៅ ។

en: Add Contact to Whitelist
km: បន្ថែម​ទំនាក់ទំនង​ទៅ​បញ្ជី​ស

en: Add Contact to Blacklist
km: បន្ថែម​ទំនាក់ទំនង​ទៅ​បញ្ជី​ខ្មៅ​

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_3) i18n: ectx: Menu (privacyMenu)
en: Privacy
km: ភាពឯកជន​

en: Statistics for %1
km: ស្ថិតិសម្រាប់ %1

en: Key:  <font color="%1">Online</font>  <font color="%2">Away</font>  <font color="%3">Offline</font>
km: សោ ៖  <font color="%1">លើ​បណ្ដាញ</font>  <font color="%2">ចាកឆ្ងាយ</font>  <font color="%3">ក្រៅ​បណ្ដាញ</font>

en: <h1>Statistics for %1</h1>
km: <h1>ស្ថិតិសម្រាប់ %1</h1>

en: <div class="statgroup"><b><a href="main:generalinfo" title="General summary view">General</a></b><br><span title="Select the day or month for which you want to view statistics"><b>Days: </b><a href="dayofweek:1">Monday</a>&nbsp;<a href="dayofweek:2">Tuesday</a>&nbsp;<a href="dayofweek:3">Wednesday</a>&nbsp;<a href="dayofweek:4">Thursday</a>&nbsp;<a href="dayofweek:5">Friday</a>&nbsp;<a href="dayofweek:6">Saturday</a>&nbsp;<a href="dayofweek:7">Sunday</a><br><b>Months: </b><a href="monthofyear:1">January</a>&nbsp;<a href="monthofyear:2">February</a>&nbsp;<a href="monthofyear:3">March</a>&nbsp;<a href="monthofyear:4">April</a>&nbsp;<a href="monthofyear:5">May</a>&nbsp;<a href="monthofyear:6">June</a>&nbsp;<a href="monthofyear:7">July</a>&nbsp;<a href="monthofyear:8">August</a>&nbsp;<a href="monthofyear:9">September</a>&nbsp;<a href="monthofyear:10">October</a>&nbsp;<a href="monthofyear:11">November</a>&nbsp;<a href="monthofyear:12">December</a>&nbsp;</span></div><br>
km: <div class="statgroup"><b><a href="main:generalinfo" title="General summary view">ទូទៅ</a></b><br><span title="Select the a day or a month to view the stat for"><b>ថ្ងៃ ៖ </b><a href="dayofweek:1">ច័ន្ទ</a>&nbsp;<a href="dayofweek:2">អង្គារ</a>&nbsp;<a href="dayofweek:3">ពុធ</a>&nbsp;<a href="dayofweek:4">ព្រហស្បតិ៍</a>&nbsp;<a href="dayofweek:5">សុក្រ</a>&nbsp;<a href="dayofweek:6">សៅរ៍</a>&nbsp;<a href="dayofweek:7">អាទិត្យ</a><br><b>ខែ ៖ </b><a href="monthofyear:1">មករា</a>&nbsp;<a href="monthofyear:2">កុម្ភៈ</a>&nbsp;<a href="monthofyear:3">មីនា</a>&nbsp;<a href="monthofyear:4">មេសា</a>&nbsp;<a href="monthofyear:5">ឧសភា</a>&nbsp;<a href="monthofyear:6">មិថុនា</a>&nbsp;<a href="monthofyear:7">កក្កដា</a>&nbsp;<a href="monthofyear:8">សីហា</a>&nbsp;<a href="monthofyear:9">កញ្ញា</a>&nbsp;<a href="monthofyear:10">តុលា</a>&nbsp;<a href="monthofyear:11">វិច្ឆិកា</a>&nbsp;<a href="monthofyear:12">ធ្នូ</a>&nbsp;</span></div><br>

en: <div class="statgroup" title="Contact status history for today"><h2>Today</h2><table width="100%"><tr><td>Status</td><td>From</td><td>To</td></tr>
km: <div class="statgroup" title="Contact status history for today"><h2>ថ្ងៃនេះ</h2><table width="100%"><tr><td>ស្ថានភាព</td><td>ពី</td><td>ដល់</td></tr>

en: <b title="The total time %1 was visible">Total visible time :</b> %2<br>
km: <b title="The total time %1 was visible">រយៈវេលា​មើលឃើញ​សរុប ៖</b> %2<br>

en: <b title="The total time %1 was online">Total online time :</b> %2<br>
km: <b title="The total time %1 was online">រយៈពេល​លើ​បណ្ដាញ​សរុប ៖</b> %2 ម៉ោង<br>

en: <b title="The total time %1 was away">Total busy time :</b> %2<br>
km: <b title="The total time %1 was away">រយៈពេល​រវល់​សរុប ៖</b> %2<ង<br>

en: <b title="The total time %1 was offline">Total offline time :</b> %2
km: <b title="The total time %1 was offline">រយៈពេល​ក្រៅ​បណ្ដាញ​សរុប ៖</b> %2

en: General information
km: ព័ត៌មាន​ទូទៅ

en: <b>Average message length:</b> %1 character<br> | <b>Average message length:</b> %1 characters<br>
km[0]: <b>ប្រវែង​សា​រ​មធ្យម​ ៖</b> %1 តួអក្សរ<br>

en: <b>Time between two messages:</b> %1 second | <b>Time between two messages:</b> %1 seconds
km[0]: <b>រយៈពេល​រវាង​សារ​ពីរ ៖ </b> %1 វិនាទី

en: <b title="The last time you talked with %1">Last talk :</b> %2<br>
km: <b title="The last time you talked with %1">ជជែកចុងក្រោយ ៖</b> %2<br>

en: <b title="The last time %1 was online or away">Last time present :</b> %2
km: <b title="The last time %1 was online or away">មាន​វត្តមាន​ចុងក្រោយ ៖</b> %2

note: i18n("<b title=\"%1 uses to set his status online at these hours (EXPERIMENTAL)\">Main online events :</b><br>").arg(m_contact->metaContact()->displayName())); QValueList<QTime> mainEvents = m_contact->mainEvents(Kopete::OnlineStatus::Online); for (uint i=0; i<mainEvents.count(); i++) QString("%1<br
en: Current status
km: ស្ថានភាព​បច្ចុប្បន្ន​

en: Is <b>%1</b> since <b>%2</b>
km: <b>%1</b> តាំង​ពី <b>%2</b>

[ctx: TRANSLATOR: please reverse 'left' and 'right' as appropriate for your language]
en: When was this contact visible?<br />All charts are in 24 blocks, one per hour, encompassing one day. %1 is on the left, and %2 is on the right.
km: ទំនាក់ទំនង​នេះ​មើលឃើញ​នៅពេល​ណា ?<br />គំនូសតាង​ទាំងអស់​គឺ​នៅ​ក្នុង ២៤ ប្លុក មួយ​ក្នុង​មួយ​ម៉ោង ជុំវិញ​មួយថ្ងៃ ។ %1 នៅ​ខាងឆ្វេង ហើយ %2 នៅ​ខាងស្ដាំ ។

en: Between %1 and %2, %3 was visible for %4% of the hour.
km: រវាង %1 និង %2, %3 គឺ​មើលឃើញ​សម្រាប់ %4% នៃ​ម៉ោង ។

en: Online time
km: ពេល​នៅ​លើ​បណ្ដាញ

en: Away time
km: ពេល​ចាកឆ្ងាយ

en: Offline time
km: ពេល​នៅ​ក្រៅ​បណ្ដាញ

en: online
km: លើ​បណ្តាញ​

en: away
km: ចាកឆ្ងាយ

en: offline
km: ក្រៅ​បណ្ដាញ

en: Between %1 and %2, %3 was %4% %5.
km: រវាង %1 និង %2, %3 គឺ %4% %5 ។

en: <h2>%1</h2><table width="100%"><tr><td>Status</td><td>From</td><td>To</td></tr>
km: <h2>%1</h2><table width="100%"><tr><td>ស្ថានភាព</td><td>ពី</td><td>ដល់</td></tr>

en: View &Statistics
km: មើល​ស្ថិតិ

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, TabPage)
en: &Calendar View
km: ទិដ្ឋភាព​ប្រតិទិន

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: &Colors
km: ពណ៌​

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mColorsAdd)
en: &Add...
km: បន្ថែម...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mColorsUp)
en: Move &Up
km: ផ្លាស់ទី​ឡើង​លើ​

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mColorsDown)
en: Move &Down
km: ផ្លាស់ទី​ចុះ​ក្រោម​

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_colorRandom)
en: Random order
km: លំដាប់​ចៃដន្យ​

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_fg)
en: Change global text foreground color
km: ប្តូរ​ពណ៌​ផ្ទៃ​ខាង​មុខ​អត្ថបទ​សកល

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_char)
en: Change color every letter
km: ប្ដូរ​ពណ៌​គ្រប់​អក្សរ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_words)
en: Change color every word
km: ប្តូរ​ពណ៌​គ្រប់​ពាក្យ​

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Effects
km: បែបផែន​

note: i18n: ectx: label, entry (DefaultLanguage), group (Translator plugin)
en: Default native language
km: ភាសា​ដើម​កំណើត​លំនាំដើម

note: i18n: ectx: label, entry (Service), group (Translator plugin)
en: Translation service
km: សេវាកម្ម​បកប្រែ

note: i18n: ectx: label, entry (IncomingDontTranslate), group (Translator plugin)
en: Do not translate incoming messages
km: កុំ​បកប្រែ​សារ​ចូល

note: i18n: ectx: label, entry (IncomingShowOriginal), group (Translator plugin)
en: Show the original incoming message
km: បង្ហាញ​សារ​ចូល​ដើម​

note: i18n: ectx: label, entry (IncomingTranslate), group (Translator plugin)
en: Translate incoming message directly
km: បកប្រែ​សារ​ចូល​ដោយ​ផ្ទាល់

note: i18n: ectx: label, entry (OutgoingDontTranslate), group (Translator plugin)
en: Do not translate outgoing messages
km: កុំ​បកប្រែ​សារ​ចេញ

note: i18n: ectx: label, entry (OutgoingShowOriginal), group (Translator plugin)
en: Show the original outgoing message
km: បង្ហាញ​សារ​ចេញ​ដើម

note: i18n: ectx: label, entry (OutgoingTranslate), group (Translator plugin)
en: Translate outgoing message directly
km: បកប្រែ​សារ​ចេញ​ដោយ​ផ្ទាល់​

note: i18n: ectx: label, entry (OutgoingAsk), group (Translator plugin)
en: Show dialog before sending message
km: បង្ហាញ​ប្រអប់​មុនពេល​ផ្ញើ​សារ

en: Translator Plugin
km: កម្មវិធី​ជំនួយ​អ្នក​បកប្រែ

en: Translate
km: បកប្រែ​

en: Detect language
km: កំណត់​ភាសា​

en: Afrikaans
km: អាហ្វ្រីកាអាន

en: Albanian
km: អាល់បានី

en: Arabic
km: អារ៉ាប់

en: Armenian
km: អារមេនី

en: Azerbaijani
km: អាហ្ស៊ែរបែហ្សង់

en: Basque
km: ​​បាស្កេ

en: Belarusian
km: បេឡារុស្ស

en: Bulgarian
km: ប៊ុលហ្គារី

en: Catalan
km: កាតាឡាន

en: Chinese (Simplified)
km: ចិន (​សាមញ្ញ)

en: Chinese (Traditional)
km: ចិន (​បុរាណ)

en: Croatian
km: ក្រូអាត

en: Czech
km: ​ឆេក

en: Danish
km: ដាណឺម៉ាក

en: Dutch
km: ហុល្លង់

en: English
km: អង់គ្លេស​

en: Estonian
km: អេស្តូនី

en: Filipino
km: ហ្វីលីពីន

en: Finnish
km: ហ្វាំងឡង់

en: French
km: បារាំង​

en: Galician
km: ហ្កាលីស៊ី

en: Georgian
km: ហ្សក​ហ្ស៊ី

en: German
km: អាល្លឺម៉ង់

en: Greek
km: ក្រិច

en: Hebrew
km: ហេប្រ៊ូ

en: Hindi
km: ហិណ្ឌូ

en: Hungarian
km: ហុងគ្រី

en: Icelandic
km: អ៊ីស្លង់

en: Indonesian
km: ឥណ្ឌូនេស៊ី

en: Irish
km: អៀរឡង់

en: Italian
km: អ៊ីតាលី

en: Japanese
km: ជប៉ុន​

en: Korean
km: កូរ៉េ

en: Latvian
km: ឡាតវៀ

en: Lithuanian
km: លីទុយអានី

en: Macedonian
km: ម៉ាសេដូនី

en: Malay
km: ម៉ាឡេស៊ី

en: Maltese
km: ម៉ាល់តា

en: Norwegian
km: ន័រវែស

en: Persian
km: ពែសៀន

en: Polish
km: ​ប៉ូឡូញ

en: Portuguese
km: ព័រទុយហ្គាល់

en: Romanian
km: រ៉ូម៉ានី

en: Russian
km: រុស្សី

en: Serbian
km: ស៊ែប៊ី

en: Slovak
km: ស្លូវ៉ាគី

en: Slovenian
km: ​​​ស្លូវ៉ានី

en: Spanish
km: អេស្ប៉ាញ

en: Swahili
km: ស្វាហ៊ីលី

en: Swedish
km: ​ស៊ុយអែដ

en: Thai
km: ថៃ

en: Turkish
km: ទួរគី

en: Ukrainian
km: អ៊ុយក្រែន

en: Urdu
km: អ៊ូរ្ឌូ

en: Vietnamese
km: វៀតណាម

en: Welsh
km: វែល

en: Yiddish
km: យីឌីហ្ស

en: Set &Language
km: កំណត់​ភាសា​

en: %2 
    Auto Translated: 
    %1
km: %2
    បកប្រែ​ដោយ​ស្វ័យប្រវត្តិ ៖ 
    %1

en: %2 <br/>Auto Translated: <br/>%1
km: %2 <br/>បាន​បកប្រែ​ដោយ​ស្វ័យប្រវត្តិ ៖ <br/>%1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel2_2)
en: Translation service:
km: សេវាកម្ម​បកប្រែ ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel2)
en: Default native language:
km: ភាសាដើម​លំនាំ​ដើម ៖

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, IncomingMessages)
en: Incoming Messages
km: សារ​ចូល

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_IncomingDontTranslate) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_OutgoingDontTranslate)
en: Do not translate
km: កុំ​បកប្រែ​

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_IncomingShowOriginal) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_OutgoingShowOriginal)
en: Show the original message
km: បង្ហាញ​សារ​ដើម​

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_IncomingTranslate) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_OutgoingTranslate)
en: Translate directly
km: បកប្រែ​ដោយ​ផ្ទាល់​

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, OutgoingTranslate)
en: Outgoing Messages
km: សារ​ចេញ​

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_OutgoingAsk)
en: Show dialog before sending
km: បង្ហាញ​ប្រអប់​មុន​នឹង​ផ្ញើ

note: i18n: ectx: label, entry (PreviewAmount), group (URLPicPreview Plugin)
en: Maximum number of Previews
km: ចំនួន​ការ​មើល​ជាមុន​អតិបរមា

note: i18n: ectx: label, entry (Scaling), group (URLPicPreview Plugin)
en: Should the image be scaled
km: គួរ​ធ្វើ​មាត្រដ្ឋាន​រូបភាពទេ

note: i18n: ectx: label, entry (PreviewRestriction), group (URLPicPreview Plugin)
en: Should the number of previews be restricted?
km: តើ​គួរ​ដាក់​កម្រិត​ចំនួន​មើលជា​មុន​ឬទេ ?

note: i18n: ectx: label, entry (PreviewScaleWidth), group (URLPicPreview Plugin)
en: Scale images to the width
km: ធ្វើមាត្រដ្ឋាន​រូបភាព​ទៅ​នឹង​ទទឹង

en: Preview of:
km: មើលជាមុន​នៃ ៖

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, URLPicPreviewPrefsUI)
en: Picture Preview Preferences
km: ចំណូល​ចិត្ត​មើល​រូបភាព​ជាមុន

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, restrictPreviews)
en: If checked, only the selected number of pictures are downloaded and displayed as previews.
    Otherwise, an unlimited number of previews are generated.
km: ប្រសិនបើ​បាន​គូស​ធីគ មានតែ​ចំនួន​រូបភាព​ដែលបានជ្រើស​ត្រូវ​បានទាញយក និង​បង្ហាញ​ជា​ការ​មើល​ជាមុន ។
    បើ​មិន​ដូច្នេះ​ទេ ចំនួន​មើលជា​មុន​ដែល​គ្មាន​ដែន​កំណត់​ត្រូវ​បាន​បង្កើត ។

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, restrictPreviews)
en: &Restrict number of previews:
km: ដាក់​កម្រិត​ចំនួន​មើលជា​មុន ៖

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KIntSpinBox, previewAmount)
en: The maximum number of pictures to download and preview.
km: ចំនួន​អតិបរមា​នៃ​រូបភាព​ដើម្បី​ទាញយក និង​មើល​ជាមុន ។

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox2)
en: Scaling
km: ​មាត្រដ្ឋាន

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, enableScaling)
en: If checked, preview images get scaled down to the width specified.
    Otherwise, the images are not scaled at all and appear in their original size.
km: បើ​ធីក រូបភាព​​មើល​ជាមុន​នឹង​ត្រូវ​បាន​ធ្វើ​មាត្រដ្ឋាន​ចុះ​ទៅ​ទំហំ​ទទឹង​ដែល​បាន​បញ្ជាក់ ។
    បើ​មិន​ធីក រូបភាព​នឹង​មិន​ត្រូវ​បាន​ធ្វើ​មាត្រដ្ឋាន​ទេ ហើយ​លេចឡើង​ក្នុង​រូបភាព​ដើម​របស់​ពួក​វា ។

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, enableScaling)
en: Scale &to:
km: ធ្វើ​មាត្រដ្ឋាន​ទៅ ៖

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KIntSpinBox, previewScaleWidth)
en: The width to which images should be scaled down. Smaller images will appear in their original size.
km: ទំហំ​ទទឹង​ដែល​រូបភាព​គួរ​ធ្វើ​មាត្រដ្ឋាន​ចុះ ។ រូបភាព​តូច​នឹង​មិន​ត្រូវ​បាន​ធ្វើ​មាត្រដ្ឋាន​ទេ ហើយ​លេចឡើង​ក្នុង​រូបភាព​ដើម ។

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (KIntSpinBox, previewScaleWidth)
en:  pixel
km:  ភីកសែល

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, linkPreviewGroup)
en: Link Preview
km: មើល​តំណ​ជាមុន

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, enableLinkPreview)
en: Creates a preview picture of the link.
km: បង្កើត​រូបភាព​មើល​ជាមុន​របស់​តំណ ។

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, enableLinkPreview)
en: Enable lin&k preview
km: អនុញ្ញាត​ការ​មើល​តំណ​ជាមុន

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Abort creating previe&w after
km: បោះបង់​ការ​បង្កើត​ជាមុន​បន្ទាប់​ពី

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KIntNumInput, timeoutLinkPreview)
en: After the specified number of seconds the creation of the preview is aborted automatically.
    Use 0 seconds to never abort the creation.
km: បន្ទាប់​ពី​ចំនួន​វិនាទី​ជាក់លាក់ ការ​បង្កើត​ការ​មើល​ជាមុន​ត្រូវ​បាន​បោះបង់​ចោល​ដោយ​ស្វ័យ​ប្រវត្តិ ។
    ប្រើ ០ វិនាទី​ដើម្បី​កុំ​បោះបង់​ការ​បង្កើត ។

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (KIntNumInput, timeoutLinkPreview)
en:  seconds
km:  វិនាទី

note: i18n: ectx: label, entry (UploadFrequency), group (Web Presence Plugin)
en: Delay in seconds before updating the file
km: ពន្យារ​ពេល​គិត​ជា​នាទី មុន​នឹង​ធ្វើ​បច្ចុប្បន្នភាព​ឯកសារ

note: i18n: ectx: label, entry (uploadURL), group (Web Presence Plugin)
en: The URL where the file should be uploaded to
km: URL ដែល​ឯកសារ​គួរ​ត្រូវ​បានផ្ទុក​ឡើង

note: i18n: ectx: label, entry (formatHTML), group (Web Presence Plugin)
en: HTML formatting
km: កា​រធ្វើ​ទ្រង់ទ្រាយ HTML

note: i18n: ectx: label, entry (formatXHTML), group (Web Presence Plugin)
en: XHTML formatting
km: កា​រធ្វើ​ទ្រង់ទ្រាយ XHTML

note: i18n: ectx: label, entry (formatXML), group (Web Presence Plugin)
en: XML formatting
km: កា​រធ្វើ​ទ្រង់ទ្រាយ XML

note: i18n: ectx: label, entry (formatStylesheet), group (Web Presence Plugin)
en: XML transformation with a XSLT sheet
km: ការ​ប្លែង XML ជា​មួយ​សន្លឹក XSLT

note: i18n: ectx: label, entry (formatStylesheetURL), group (Web Presence Plugin)
en: XSLT sheet
km: សន្លឹក XSLT

note: i18n: ectx: label, entry (useImagesHTML), group (Web Presence Plugin)
en: Replace protocol text with images in (X)HTML
km: ជំនួស​អត្ថបទ​ពិធីការ​ដោយ​រូបភាព​នៅ​ក្នុង (X)HTML

note: i18n: ectx: label, entry (showName), group (Web Presence Plugin)
en: Use one of your IM names as display name
km: ប្រើ​ឈ្មោះ​ IM មួយ​ក្នុង​ចំណោម​ឈ្មោះ​ IM របស់​អ្នក​ជា​ឈ្មោះ​បង្ហាញ

note: i18n: ectx: label, entry (showAnotherName), group (Web Presence Plugin)
en: Use another name as display name
km: ប្រើ​ឈ្មោះ​ផ្សេង​ដូច​ឈ្មោះបង្ហាញ

note: i18n: ectx: label, entry (showThisName), group (Web Presence Plugin)
en: Desired display name
km: ឈ្មោះបង្ហាញ​ដែល​ចង់​បាន

note: i18n: ectx: label, entry (includeIMAddress), group (Web Presence Plugin)
en: Include IM addresses
km: រួម​បញ្ចូលអាសយដ្ឋាន IM

en: An error occurred when uploading your presence page.
    Check the path and write permissions of the destination.
km: កំហុស​មួយ​បាន​កើតឡើង ពេល​ផ្ទុក​ទំព័រ​វត្តមាន​របស់​អ្នក​ឡើយ ។
    សូម​ពិនិត្យមើល​ផ្លូវ និង​សិទ្ធិ​សរសេរ​របស់​ទិសដៅ ។

en: Not yet known
km: មិន​ទាន់​ស្គាល់​នៅ​ឡើយ​ទេ

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Uploading
km: កំពុង​ផ្ទុក​ឡើង

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Uplo&ad to:
km: ផ្ទុក​ឡើង​ទៅ ៖

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, formatHTML)
en: Formatting
km: ការ​ធ្វើ​ទ្រង់ទ្រាយ

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, kcfg_formatHTML)
en: HTML 4.01 Transitional using the ISO-8859-1 (aka. Latin 1) character set encoding.
km: អន្តរ HTML 4.01 ដែល​ប្រើការ​អ៊ិនកូដ ISO-8859-1 (ត្រូវ​បាន​ស្គាល់​ផង​ដែរ​ជា ឡាតាំង១) ។

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, kcfg_formatHTML)
en: HTML 4.01 Transitional formatting using ISO-8859-1 (aka. Latin 1) character set encoding.
    
    This version should be easily opened by most web browsers.
km: ការ​ធ្វើ​ទ្រង់ទ្រាយ​អន្តរ HTML 4.01 ដែល​ប្រើការ​អ៊ិនកូដ ISO-8859-1 (ត្រូវ​បាន​ស្គាល់​ផង​ដែរ​ជា ឡាតាំង១) ។
    
    កម្មវិធី​រុករក​បណ្ដាញ​ភាគច្រើន គួរ​តែ​បើក​កំណែ​នេះ​បាន​យ៉ាង​ស្រួល ។

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_formatHTML)
en: HTML (simple loo&k)
km: HTML (រូបរាង​ធម្មតា)

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, kcfg_formatXHTML)
en: The resulting page will be formatted using the XHTML 1.0 Strict W3C Recommendation. The character set encoding is UTF-8.
    
    Note that some web browsers do not support XHTML. You should also make sure your web server serves it out with the correct mime type, such as application/xhtml+xml.
km: ទំព័រ​លទ្ធផល​នឹង​ត្រូវ​បាន​ធ្វើ​ទ្រង់ទ្រាយ​ដោយ​ប្រើ​អនុសាសន៍ XHTML 1.0 Strict W3C ។ ការ​អ៊ិនកូដ​​គឺ UTF-8 ។
    
    សូម​ចំណាំ​ថា កម្មវិធី​រុករក​បណ្ដាញ​មួយ​ចំនួន​មិន​គាំទ្រ XHTML ឡើយ ។ អ្នក​គួរ​តែ​ធ្វើ​ឲ្យ​ប្រាកដ​ថា ម៉ាស៊ីនបម្រើ​បណ្ដាញ​របស់​អ្នក​អាច​បម្រើ​លក្ខណៈ​នេះ​ជាមួយ​នឹង mime type ត្រឹមត្រូវ ដូចជា កម្មវិធី/xhtml+xml ជាដើម ។

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_formatXHTML)
en: XHTML (simple look)
km: XHTML (រូបរាង​សាមញ្ញ)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, kcfg_formatXML)
en: Save the output in XML format using UTF-8 character set.
km: រក្សាទុក​លទ្ធផល​ក្នុង​ទ្រង់ទ្រាយ XML ដោយ​ប្រើ​សំណុំតួអក្សរ UTF-8 ។

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, kcfg_formatXML)
en: Save the output in XML format using the UTF-8 encoding.
km: រក្សាទុក​លទ្ធផល​ក្នុង​ទ្រង់ទ្រាយ XML ដោយ​ប្រើការ​អ៊ិនកូដ UTF-8 ។

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_formatStylesheet)
en: XML transformation &using this XSLT sheet:
km: ការប្លែងភាព XML ដែល​ប្រើ​សន្លឹក XSLT នេះ ៖

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_useImagesHTML)
en: Replaces the protocol names, such as MSN and IRC, with images.
km: ជំនួស​ឈ្មោះ​ពិធីការ ដូចជា MSN និង IRC ដោយ​រូបភាព ។

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_useImagesHTML)
en: Replaces the protocol names, such as MSN and IRC, with images.
    
    Note that you have to manually copy the PNG files into place.
    
    The following files are used by default:
    
    images/msn_protocol.png
    images/icq_protocol.png
    images/jabber_protocol.png
    images/yahoo_protocol.png
    images/aim_protocol.png
    images/irc_protocol.png
    images/sms_protocol.png
    images/gadu_protocol.png
    images/winpopup_protocol.png
km: ជំនួស​ឈ្មោះ​ពិធីការ ដូចជា MSN និង IRC ដោយ​រូបភាព ។
    
    សូម​ចំណាំ​ថា អ្នក​ត្រូវ​តែ​ចម្លង​ឯកសារ PNG ដោយ​ដៃ​ទៅ​កាន់​ទីតាំង​នីមួយៗ ។
    
    ឯកសារ​ខាង​ក្រោម​ត្រូវ​បាន​ប្រើ​តាម​លំនាំ​ដើម ៖
    
    images/msn_protocol.png
    images/icq_protocol.png
    images/jabber_protocol.png
    images/yahoo_protocol.png
    images/aim_protocol.png
    images/irc_protocol.png
    images/sms_protocol.png
    images/gadu_protocol.png
    images/winpopup_protocol.png

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_useImagesHTML)
en: Repla&ce protocol text with images in (X)HTML
km: ជំនួស​អត្ថបទ​ពិធីការ​ដោយ​រូបភាព​នៅ​ក្នុង​ (X)HTML

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_showName)
en: Use one of &your IM names
km: ប្រើ​ឈ្មោះ​មួយ​នៃ​ឈ្មោះ​ការ​ផ្ញើសារ​បន្ទាន់​របស់​អ្នក

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_includeIMAddress)
en: Include &IM addresses
km: រួមបញ្ចូល​ទាំង​អាសយដ្ឋាន &IM

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_showAnotherName)
en: Use another &name:
km: ប្រើ​ឈ្មោះ​ផ្សេង​ទៀត ៖

en: Unable to publish Bonjour service. Currently the Bonjour plugin only works with Avahi.
km: មិនអាច​បោះពុម្ព​សេវា Bonjour បានទេ ។ បច្ចុប្បន្ន កម្មវិធី​ជំនួយ​សេវា Bonjour ដំណើរការ​តែ​នៅលើ Avahi ប៉ុណ្ណោះ ។

en: Unable to connect to the local mDNS server. Please ensure the Avahi daemon is running.
km: មិនអាច​តភ្ជាប់​ទៅកាន់​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ mDNS មូលដ្ឋាន​បានទេ ។ សូម​ប្រាកដថា ដេមិន Avahi គឺ​កំពុង​តែ​​ដំណើរការ ។

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, BonjourAccountPreferences)
en: Account Preferences - Bonjour
km: ចំណូល​ចិត្តគណនី - Bonjour

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: B&asic Setup
km: ការ​រៀបចំ​គោល

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox53) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox1) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, mAccountInfo) i18n: ec
en: Account Information
km: ព័ត៌មាន​គណនី

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Name:
km: ឈ្មោះ ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel2_2)
en: Email address:
km: អាសយដ្ឋាន​អ៊ីមែល​៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel12)
en: The Bonjour protocol needs you to at least specify a name. The name can be of form 'Full Name@Hostname'
km: ពិធីការ Bonjour តម្រូវ​ឲ្យ​អ្នក​បញ្ជាក់​យ៉ាងហោចណាស់​ឈ្មោះ​មួយ ។ ឈ្មោះ​អាច​ជា​ទម្រង់ 'Full Name@Hostname'

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:10pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-size:9pt;">The Bonjour protocol does not allow you to add contacts. </p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-size:9pt;">Contacts will appear as they come online.</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-size:9pt;">If you expect to see a contact, but they are not appearing</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-size:9pt;">1) Please ensure that your local mDNS server (avahi-daemon) is running properly.</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-size:9pt;">2) Run "<span style=" font-style:italic;">avahi-browse _presence._tcp -t"</span> in konsole and ensure you see the contact there.</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-size:9pt;">3) Ensure that ports 5353/UDP and 5298/TCP are open in your firewall</p></body></html>
km: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:10pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-size:9pt;">ពិធីការ Bonjour មិន​អនុញ្ញាត​ឲ្យ​អ្នក​បន្ថែម​ទំនាក់ទំនង​ទេ ។ </p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-size:9pt;">ទំនាក់ទំនង នឹង​បង្ហាញ​នៅពេល​ដែល​ពួកគេ​លើ​បណ្ដាញ ។</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-size:9pt;">ប្រសិន​បើ​អ្នក​រំពឹង​មើល​ទំនាក់ទំនង ប៉ុន្តែ​មិន​បង្ហាញ​នោះ</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-size:9pt;">1) សូម​ប្រាកដ​ថា ម៉ាស៊ីន​បម្រើ mDNS មូលដ្ឋាន​របស់​អ្នក (avahi-daemon) ដំណើរការ​ត្រឹមត្រូវ ។</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-size:9pt;">2) រត់ "<span style=" font-style:italic;">avahi-browse _presence._tcp -t"</span> នៅ​ក្នុង​កុងសូល ហើយ​ត្រូវប្រាកដ​ថា​អ្នក​ឃើញ​ទំនាក់ទំនង​នោះ​ទីនោះ ។</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-size:9pt;">3) ត្រូវ​ប្រាកដ​ថា​ច្រក 5353/UDP និង 5298/TCP គឺ​បើក​នៅ​ក្នុង​ជញ្ជាំង​ភ្លើង</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, onlineButton_)
en: O&nline
km: លើ​បណ្តាញ

[ctx: This Means the User is Away]
en: Away
km: ចាកឆ្ងាយ

[ctx: This Means the User is Away]
en: &Away
km: ចាកឆ្ងាយ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, offlineButton_)
en: O&ffline
km: ក្រៅបណ្តាញ​

en: &Search for Friends
km: ស្វែងរក​មិត្តភក្តិ​

en: Export Contacts to Server
km: នាំចេញ​ទំនាក់ទំនង​ទៅម៉ាស៊ីន​បម្រើ​

en: Import Contacts from Server
km: នាំចូល​​ទំនាក់ទំនង​ពី​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​

en: Delete Contacts from Server
km: លុប​ទំនាក់ទំនង​ពីម៉ាស៊ីន​បម្រើ​

en: Export Contacts to File...
km: នាំចេញ​ទំនាក់ទំនង​ទៅ​ឯកសារ...

en: Import Contacts from File...
km: នាំចូល​ទំនាក់ទំនង​ពី​ឯកសារ...

en: Only for Friends
km: សម្រាប់​តែ​មិត្តភក្តិ​

en: Go O&nline
km: ទៅ​លើ​បណ្តាញ

en: Set &Busy
km: កំណត់​ថា​រវល់

en: Set &Invisible
km: កំណត់​ថា​មើល​មិន​ឃើញ

en: Go &Offline
km: ទៅ​ក្រៅ​បណ្តាញ

en: Set &Description...
km: កំណត់​សេចក្ដីពណ៌នា...

en: Export Contacts on change
km: នាំចេញ​ទំនាក់ទំនង​នៅពេល​ផ្លាស់ប្ដូរ​

en: connection using SSL was not possible, retrying without.
km: មិន​អាច​តភ្ជាប់​ដោយ​ប្រើ SSL បាន​ឡើយ ។ កំពុង​តែ​ព្យាយាម​តភ្ជាប់​ដោយ​មិន​ប្រើ SSL ។

en: unable to connect to the Gadu-Gadu server("%1").
km: មិន​អាច​តភ្ជាប់​ទៅ​ម៉ាស៊ីនបម្រើ Gadu-Gadu បាន​ឡើយ ("%1") ។

en: Connection Error
km: កំហុស​ការ​តភ្ជាប់​

en: Imported contacts list is empty.
km: បញ្ជី​ទំនាក់ទំនង​ដែល​បាននាំចេញ​គឺ​ទទេ ។

en: Contacts imported.
km: បាននាំចូល​ទំនាក់ទំនង ។​

en: Contacts exported.
km: បាន​នាំចេញទំនាក់ទំនង ។

en: Contacts deleted from the server.
km: បាន​លុប​ទំនាក់ទំនង​ពី​ម៉ាស៊ីនបម្រើ ។

en: Save Contacts List for Account %1 As
km: រក្សាទុក​បញ្ជី​ទំនាក់ទំនង​សម្រាប់​គណនី %1 ជា

en: Unable to create temporary file.
km: មិន​អាច​បង្កើត​ឯកសារ​បណ្តោះអាសន្ន​បាន​ឡើយ ។

en: Save Contacts List Failed
km: ការ​រក្សាទុក​បញ្ជី​ទំនាក់ទំនង​បាន​បរាជ័យ

en: Load Contacts List for Account %1 As
km: ផ្ទុក​បញ្ជី​ទំនាក់ទំនង​សម្រាប់​គណនី​ %1 ជា​

en: Contacts List Load Has Failed
km: ការ​ផ្ទុក​បញ្ជី​ទំនាក់ទំនង​បាន​បរាជ័យ​

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, GaduAwayUI)
en: Away Dialog
km: ប្រអប់​ចាកឆ្ងាយ​

en: Unable to retrieve token.
km: មិនអាច​ទៅ​យក​ថូខឹន​បាន​ឡើយ ។

en: Registration FAILED
km: ការ​ចុះឈ្មោះ​បាន​បរាជ័យ​

en: Unknown connection error while retrieving token.
km: មាន​កំហុស​ការ​តភ្ជាប់​មិន​ស្គាល់​មួយ ខណៈពេល​ទៅ​យក​ថូខិន ។

en: Token retrieving status: %1
km: ស្ថានភាព​ទៅ​យក​ថូខឹន ៖ %1

en: Gadu-Gadu token retrieve problem
km: មាន​បញ្ហា​ពេល​ទៅយក​ថូខិន Gadu-Gadu

en: Unknown connection error while registering.
km: មាន​កំហុស​ការ​តភ្ជាប់​មិន​ស្គាល់​មួយ ខណៈពេល​ចុះឈ្មោះ ។

en: Registration status: %1
km: ស្ថានភាព​ចុះឈ្មោះ ៖ %1

en: Gadu-Gadu Registration Error
km: កំហុស​ការ​ចុះឈ្មោះ Gadu-Gadu

en: Registration Finished
km: ការចុះ​ឈ្មោះ​បាន​បរាជ័យ​

en: Registration has been completed successfully.
km: បាន​បញ្ចប់​ការ​ចុះ​ឈ្មោះ​ដោយ​ជោគជ័យ​ ។

en: Registration Error
km: កំហុស​ការ​ចុះ​ឈ្មោះ​

en: Incorrect data sent to server.
km: បាន​ផ្ញើ​ទិន្នន័យ​មិន​ត្រឹមត្រូវ​ទៅ​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​ ។

en: Password reminding finished prematurely due to a connection error.
km: ការ​រំលឹក​ពាក្យសម្ងាត់​បាន​បញ្ចប់​ដោយ​មិន​ពេញលេញ ដោយ​សារ​តែ​កំហុស​ការ​តភ្ជាប់​មួយ ។

en: Success
km: ជោគជ័យ

en: Unsuccessful. Please retry.
km: បរាជ័យ ។ សូម​ព្យាយាម​ម្ដង​ទៀត ។

en: Remind Password
km: រំលឹក​ពាក្យ​សម្ងាត់

en: Remind password finished:
km: បាន​បញ្ចប់​ការ​រំលឹក​ពាក្យសម្ងាត់ ៖

en: Password changing finished prematurely due to a connection error.
km: ការ​ប្ដូរ​ពាក្យសម្ងាត់​បាន​បញ្ចប់​ដោយ​មិន​ពេញលេញ ដោយ​សារ​តែ​កំហុស​ការ​តភ្ជាប់​មួយ ។

en: State Error
km: កំហុស​សភាព

en: Password changing finished prematurely due to a session related problem (try again later).
km: ការ​ប្ដូរ​ពាក្យសម្ងាត់​បាន​បញ្ចប់​ដោយ​មិន​ពេញលេញ ដោយ​សារ​តែ​មាន​បញ្ហា​ទាក់ទង​នឹង​សម័យ​មួយ (សូម​សាកល្បង​ម្ដង​ទៀត​ពេល​ក្រោយ) ។

en: Changed Password
km: បាន​ប្ដូរ​ពាក្យសម្ងាត់

en: Your password has been changed.
km: ពាក្យ​សម្ងាត់​របស់​អ្នក​ត្រូវ​បាន​ប្តូរ​ ។

en: Show Profile
km: បង្ហាញ​ទម្រង់

en: <qt>You need to go online to remove a contact from your contact list.</qt>
km: <qt>សូម​ចូល​ទៅ​លើ​បណ្ដាញ ដើម្បី​យក​ទំនាក់ទំនង​មួយ​ចេញ​ពី​បញ្ជី​ទំនាក់ទំនង​របស់​អ្នក ។</qt>

en: Gadu-Gadu Plugin
km: កម្មវិធី​ជំនួយ Gadu-Gadu

en: &Resume
km: បន្ត

en: Over&write
km: សរសេរ​ជាន់​លើ

en: The file %1 already exists, do you want to resume or overwrite it?
km: មាន​ឯកសារ %1 រួច​ហើយ​ ។ តើ​អ្នក​ចង់​បន្ត ឬ​សរសេរជាន់​លើ​វា ?

en: File Exists: %1
km: មាន​ឯកសារ​រួច​ហើយ ៖ %1

en: Connection to peer was refused; it possibly does not listen for incoming connections.
km: ការ​តភ្ជាប់​ទៅ​កាន់​ម៉ាស៊ីន​ដូច​គ្នា ត្រូវ​បាន​បដិសេធ​ហើយ ។ វា​ប្រហែល​ជា​មិន​អាច​ស្ដាប់​ការ​តភ្ជាប់​ចូល​បាន​ឡើយ ។

en: File transfer transaction was not agreed by peer.
km: ប្រតិបត្តិការ​ផ្ទេរ​ឯកសារ​មិន​ត្រូវ​បាន​យល់ព្រម​ដោយ​ម៉ាស៊ីន​ដូច​គ្នា​ឡើយ ។

en: File-transfer handshake failure.
km: បរាជ័យ​ក្នុង​ការ​ព្រមព្រៀង​មុន​នឹង​ផ្ទេរ​ឯកសារ ។

en: File transfer had problems with the file.
km: ការ​ផ្ទេរ​ឯកសារ​បាន​ជួបប្រទះ​បញ្ហា​ជាមួយ​នឹង​ឯកសារ ។

en: There was network error during file transfer.
km: មាន​កំហុស​បណ្ដាញ កំឡុងពេល​ផ្ទេរ​ឯកសារ ។

en: Unknown File-Transfer error.
km: កំហុស​ការ​ផ្ទេរ​ឯកសារ​មិន​ស្គាល់​មួយ ។

[ctx: personal information being fetched from server]
en: <p align="center">Fetching from server</p>
km: <p align="center">កំពុង​ទៅ​ប្រមូលយក​ពី​ម៉ាស៊ីនបម្រើ</p>

en: <b>Registration FAILED.</b>
km: <b>ការ​ចុះ​ឈ្មោះ​បាន​បរាជ័យ ។</b>

en: <b>Enter UIN please.</b>
km: <b>សូម​បញ្ចូល UIN ។</b>

en: <b>UIN should be a positive number.</b>
km: <b>UIN គួរ​តែ​ជា​ចំនួន​វិជ្ជមាន ។</b>

en: <b>Enter password please.</b>
km: <b>សូម​បញ្ចូល​ពាក្យ​សម្ងាត់​ ។</b>

en: <b>Starting DCC listening socket failed; dcc is not working now.</b>
km: <b>ការ​ចាប់ផ្ដើម​រន្ធ​សម្រាប់​ស្ដាប់ DCC បាន​បរាជ័យ​ហើយ ។ dcc នឹង​មិន​ដំណើរការ​ឡើយ នៅ​ពេល​នេះ ។</b>

en: Edit Contact's Properties
km: កែសម្រួល​លក្ខណៈ​សម្បត្តិ​របស់​ទំនាក់ទំនង​

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, authorCombo)
en: Blocked
km: បាន​ទប់ស្កាត់

en: A&way
km: ចាកឆ្ងាយ

en: B&usy
km: រវល់

en: I&nvisible
km: មើល​មិន​ឃើញ

en: Search &More...
km: ស្វែងរក​ទៀត...

en: Gadu-Gadu Public Directory
km: ថត​សាធារណៈ​របស់ Gadu-Gadu

en: &New Search
km: ស្វែងរក​ថ្មី​

en: S&earch
km: ស្វែងរក

en: &Add User...
km: បន្ថែម​អ្នក​ប្រើ...

en: &Close
km: បិទ

en: Register New Account
km: ចុះឈ្មោះ​គណនី​ថ្មី

en: &Register
km: ចុះឈ្មោះ​

en: Retrieving token
km: កំពុង​ទៅ​យក​ថូខឹន

en: Please enter a valid E-Mail Address.
km: សូម​បញ្ចូល​អាសយដ្ឋាន​អ៊ីមែល​ដែល​ត្រឹមត្រូវ​ ។

en: Please enter the same password twice.
km: សូម​បញ្ចូល​ពាក្យ​សម្ងាត់​ដដែល​ពីរ​ដង ។

en: Password entries do not match.
km: ពាក្យសម្ងាត់​មិន​ដូច​គ្នា​ឡើយ ។

en: Please enter the verification sequence.
km: សូម​បញ្ចូល​អក្សរ​ដើម្បី​ផ្ទៀងផ្ទាត់ ។

en: Account created; your new UIN is %1.
km: បាន​បង្កើត​គណនី​ ។ UIN ថ្មី​របស់​អ្នក​គឺ %1 ​។

en: Registration failed: %1
km: ការ​ចុះ​ឈ្មោះ​បាន​បរាជ័យ​ ៖ %1

en: Registration was unsucessful, please try again.
km: ការ​ចុះឈ្មោះ​មិនបាន​ជោគជ័យ សូម​ព្យាយាម​ម្ដង​ទៀត ។

en: You are not connected to the server.
km: អ្នក​មិន​បាន​តភ្ជាប់​ទៅកាន់​​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​ឡើយ ។

en: You have to be connected to the server to change your status.
km: អ្នក​ត្រូវ​តែ​តភ្ជាប់​ទៅ​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ ដើម្បី​ប្តូ​រ​ស្ថានភាព​របស់​អ្នក​ ។

en: idle
km: ទំនេរ

en: resolving host
km: កំពុង​ដោះស្រាយ​ម៉ាស៊ីន​

en: connecting
km: កំពុង​តភ្ជាប់

en: reading data
km: កំពុង​អាន​ទិន្នន័យ​

en: error
km: កំហុស

en: connecting to hub
km: កំពុង​តភ្ជាប់​ទៅ hub

en: connecting to server
km: កំពុង​តភ្ជាប់​ទៅ​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​

en: retrieving key
km: កំពុង​ទៅ​យក​កូនសោ

en: waiting for reply
km: កំពុង​រង់ចាំ​ចម្លើយ

en: connected
km: បានតភ្ជាប់​

en: sending query
km: កំពុងផ្ញើ​សំណួរ

en: reading header
km: កំពុង​អាន​ក្បាល

en: parsing data
km: ញែក​ទិន្នន័យ​

en: done
km: ធ្វើរួច

en: TLS connection negotiation
km: កិច្ច​ចរចារ​ការ​ត​ភ្ជាប់ TLS

en: unknown
km: មិន​ស្គាល់

en: Resolving error.
km: កំហុស​ការ​ដោះស្រាយ ។

en: Connecting error.
km: កំហុស​ការ​តភ្ជាប់ ។

en: Reading error.
km: កំហុស​ការ​អាន​ ។

en: Writing error.
km: កំហុស​ការ​សរសេរ ។

en: Unknown error number %1.
km: មិន​ស្គាល់​លេខ​កំហុស​ %1 ។

en: Unable to resolve server address. DNS failure.
km: មិន​អាន​ដោះ​ស្រាយ​អាសយដ្ឋាន​ម៉ាស៊ីនបម្រើ​បាន​ឡើយ ។ DNS បរាជ័យ ។

en: Unable to connect to server.
km: មិន​អាច​តភ្ជាប់​ទៅ​កាន់​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​បាន​ឡើយ ។

en: Server sent incorrect data. Protocol error.
km: ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​ផ្ញើ​ទិន្នន័យ​មិន​ត្រឹមត្រូវ ។ កំហុស​ពិធីការ ។

en: Problem reading data from server.
km: មាន​បញ្ហា​ពេល​អាន​ទិន្នន័យ​ពី​ម៉ាស៊ីនបម្រើ ។

en: Problem sending data to server.
km: មាន​បញ្ហា​ពេល​ផ្ញើ​ទិន្នន័យ​ទៅ​ម៉ាស៊ីនបម្រើ ។

en: Incorrect password.
km: ពាក្យសម្ងាត់​មិន​ត្រឹមត្រូវ​ឡើយ ។

en: Unable to connect over an encrypted channel.
    Try to turn off encryption support in the Gadu account settings, then reconnect.
km: មិន​អាច​តភ្ជាប់​លើ​ឆានែល​​​ដែល​បាន​អ៊ីនគ្រីប​ទេ ។
    សូម​ព្យាយាម​បិទ​ការ​គាំទ្រ​ការ​អ៊ិនគ្រីប​នៅ​ក្នុង​ការ​កំណត់​គណនី Gadu ហើយ​តភ្ជាប់​ឡើង​វិញ ។

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, TextLabel1) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KRestrictedLine, addEdit_)
en: The user ID of the Gadu-Gadu account you would like to add.
km: លេខសម្គាល់​អ្នក​ប្រើ​របស់​គណនី Gadu-Gadu ដែល​អ្នក​ចង់​បន្ថែម ។

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, TextLabel1) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KRestrictedLine, addEdit_)
en: The user ID of the Gadu-Gadu account you would like to add.  This should be in the form of a number (no decimals, no spaces).  This field is mandatory.
km: លេខសម្គាល់​អ្នក​ប្រើ​របស់​គណនី Gadu-Gadu ដែល​អ្នក​ចង់​បន្ថែម ។ វា​គួរ​តែ​មាន​ទម្រង់​ជា​លេខ (គ្មាន​សញ្ញា​ក្បៀស គ្មាន​ដកឃ្លា) ។ វាល​នេះ​គឺ​ទាមទារ​ដាច់ខាត ។

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Gadu-Gadu &UIN:
km: Gadu-Gadu &UIN ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: <i>(for example: 1234567)</i>
km: <i>(ឧទាហរណ៍​ ៖ 1234567)</i>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel1) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, fornameEdit_)
en: The forename of the contact you wish to add.
km: នាមខ្លួន​របស់​ទំនាក់ទំនង​ដែល​អ្នក​ចង់​បន្ថែម ។

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel1) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, fornameEdit_)
en: The forename (first name) of the contact you wish to add.  Optionally this may include a middle name.
km: នាមខ្លួន​របស់​ទំនាក់ទំនង​ដែល​អ្នក​ចង់​បន្ថែម ។ វា​អាច​នឹង​រួមបញ្ចូល​នាម​កណ្ដាល​ផង​ដែរ ។

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: &Forename:
km: នាមខ្លួន ៖

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, TextLabel1_2) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, snameEdit_)
en: The surname of the contact you wish to add.
km: នាមត្រកូល​របស់​ទំនាក់ទំនង​ដែល​អ្នក​ចង់​បន្ថែម ។

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, TextLabel1_2) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, snameEdit_)
en: The surname (last name) of the contact you wish to add.
km: នាមត្រកូល​របស់​ទំនាក់ទំនង​ដែល​អ្នក​ចង់​បន្ថែម ។

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1_2)
en: &Surname:
km: នាម​ត្រកូល​ ៖

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, TextLabel1_2_2) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, TextLabel1_2_2) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, nickEdit_) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, nickEdit_)
en: A nickname for the contact you wish to add.
km: សម្មតិនាម​របស់​ទំនាក់ទំនង​ដែល​អ្នក​ចង់​បន្ថែម ។ម

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1_2_2)
en: N&ickname:
km: សម្មតិនាម ៖

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, TextLabel1_4) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, TextLabel1_4) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, TextLabel1_4_2) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, TextLabel1_4_2) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLin
en: E-Mail address for this contact.
km: អាសយដ្ឋាន​អ៊ីមែល​សម្រាប់​ទំនាក់ទំនង​នេះ​ ។

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1_4)
en: &Email address:
km: អាសយដ្ឋាន​អ៊ីមែល​ ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1_4_2)
en: &Telephone number:
km: លេខ​ទូរស័ព្ទ ៖

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, notAFriend_) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, notAFriend_)
en: Check if you want to exclude this contact from the "Just for friends" status mode.
km: សូម​ធីក​វា បើ​អ្នក​ចង់​ដក​ទំនាក់ទំនង​នេះ​ចេញ​ពី​របៀប​ស្ថានភាព "គ្រាន់​តែ​ជា​មិត្តភក្ដិ" ។

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, notAFriend_)
en: Offline to contact when you set "&Just for friends"
km: ក្រៅ​បណ្ដាញ​ចំពោះ​ទំនាក់ទំនង ពេល​អ្នក​កំណត់ "គ្រាន់​តែ​ជា​មិត្តភក្ដិ"

note: i18n: ectx: property (text), widget (Q3ListView, groups) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, cb_type)
en: Group
km: ក្រុម​

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, statusGroup_)
en: Choose a status; by default Online status is selected. 
    So all you need to do is just to type in your description. 
    Choosing Offline status will disconnect you, with given description.
km: ជ្រើស​ស្ថានភាព តាម​លំនាំដើម ស្ថានភាព​លើ​បណ្ដាញ​នឹង​ត្រូវ​បាន​ជ្រើស ។
    ដូច្នេះ​អ្វី​ដែល​អ្នក​ត្រូវ​ធ្វើ គឺ​គ្រាន់​តែ​វាយ​សេចក្ដី​ពណ៌នា​របស់​អ្នក​ទៅ​បាន​ហើយ ។
    ការ​ជ្រើស​ស្ថានភាព​ក្រៅ​បណ្ដាញ នឹង​ផ្ដាច់​អ្នក​តែ​ម្ដង ដោយ​ប្រើ​សេចក្ដី​ពណ៌នា​ដែល​បាន​ផ្ដល់ ។

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, onlineButton_)
en: Set your status to Online.
km: កំណត់​ស្ថានភាព​របស់​អ្នក​ទៅ​ជា​លើ​បណ្តាញ ។

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, onlineButton_)
en: Set your status to Online, indicating that you are available to chat with anyone who wishes.
km: កំណត់​ស្ថានភាព​របស់​អ្នក​ទៅ​ជា​លើ​បណ្តាញ ដែល​បញ្ជាក់​ថា​អ្នក​អាច​ជជែក​ជាមួយ​អ្នក​ដែល​អ្នក​ចង់​ជជែក​បាន​ហើយ ។

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, awayButton_)
en: Set your status to busy.
km: កំណត់​ស្ថានភាព​របស់​អ្នក​ទៅ​ជា​ជាប់រវល់ ។

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, awayButton_)
en: Set your status to busy, indicating that you should not be bothered with trivial chat, and may not be able to reply immediately.
km: កំណត់​ស្ថានភាព​របស់​អ្នក​ទៅ​ជា​រវល់ ដែល​បញ្ជាក់​ថា​ការ​ជជែក​ណា​ដែល​មិន​សូវ​សំខាន់ មិន​ចាំបាច់​រំខាន​ដល់​អ្នក​ឡើយ ហើយ​អ្នក​ប្រហែល​ជា​មិន​អាច​ឆ្លើយតប​បាន​ភ្លាមៗ​ដែរ ។

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, invisibleButton_)
en: Set status to invisible, which will hide your presence from other users.
km: កំណត់​ស្ថានភាព​ទៅ​ជា​​មើល​មិន​ឃើញ ដែល​នឹង​លាក់​អ្នក​មិន​ឲ្យ​អ្នក​ផ្សេង​ទៀត​មើលឃើញ​ឡើយ ។

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, invisibleButton_)
en: Set status to invisible, which will hide your presence from other users (who will see you as offline).  However you may still chat, and see the online presence of others.
km: កំណត់​ស្ថានភាព​ឲ្យ​​​មើល​មិន​ឃើញ ដែល​នឹង​លាក់​អ្នក​មិន​ឲ្យ​អ្នក​ផ្សេង​ទៀត​មើលឃើញ​ឡើយ (មើល​ឃើញ​អ្នក​ថា​នៅ​ក្រៅ​បណ្ដាញ) ។ ទោះ​យ៉ាង​ណា អ្នក​អាច​នៅ​ជជែក​ទៀត​បាន ហើយ​អាច​មើលឃើញ​អ្នក​ផ្សេង​ទៀត​ដែល​កំពុង​នៅ​លើ​បណ្ដាញ​បានទៀតផង ។

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, offlineButton_) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, offlineButton_)
en: Choose this status to disconnect with the description entered below.
km: ជ្រើស​ស្ថានភាព​នេះ ដើម្បី​ផ្តាច់​ដោយ​ប្រើ​សេចក្ដី​ពណ៌នា​ដែល​បាន​បញ្ចូល​ខាង​ក្រោម ។

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel3) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, textEdit_)
en: Description of your status.
km: សេចក្ដីពណ៌នា​នៃ​ស្ថានភាព​របស់​អ្នក ។

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel3) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, textEdit_)
en: Description of your status (up to 70 characters).
km: សេចក្ដីពណ៌នា​នៃ​ស្ថានភាព​របស់​អ្នក (រហូត​ដល់ ៧០ តួអក្សរ) ។

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: &Message:
km: សារ ៖

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, GaduAccountEditUI)
en: Account Preferences - Gadu-Gadu
km: ចំណង់ចំណូលចិត្ត​គណនី​ - Gadu-Gadu

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel1) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, loginEdit_)
en: The user ID of your Gadu-Gadu account.
km: លេខសម្គាល់​អ្នក​ប្រើ​នៃ​គណនី Gadu-Gadu របស់​អ្នក ។

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel1) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, loginEdit_)
en: The user ID of your Gadu-Gadu account.  This should be in the form of a number (no decimals, no spaces).
km: លេខសម្គាល់​អ្នក​ប្រើ​នៃ​គណនី Gadu-Gadu របស់​អ្នក ។ វា​គួរ​តែ​មាន​ទម្រង់​ជា​លេខ (គ្មាន​សញ្ញា​ក្បៀស គ្មាន​ដកឃ្លា) ។

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, autoLoginCheck_)
en: Check to disable automatic connection. When checked, you may connect to this account manually via the icon in the bottom of the main Kopete window.
km: ធីក​ដើម្បី​បិទ​ការ​តភ្ជាប់​ស្វ័យប្រវត្តិ ។ បើ​ធីក អ្នក​អាច​នឹង​តភ្ជាប់​ទៅ​កាន់​គណនី​នេះ​ដោយ​ដៃ​ដោយ​ប្រើ​រូបតំណាង​នៅ​ខាង​ក្រោម​បំផុត​នៃ​បង្អួច Kopete មេ ។

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mAutoConnect) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, autoLoginCheck_) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkAutoLogin) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mAutoLogon) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_a
en: E&xclude from connect all
km: ដក​មិន​ឲ្យ​តភ្ជាប់​ទាំងអស់

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, registrationGroupBox)
en: Registration
km: ការ​ចុះឈ្មោះ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6)
en: To connect to the Gadu-Gadu network, you will need a Gadu-Gadu account.<br><br>
    If you do not currently have an account, please click the button to create one.
km: ដើម្បី​តភ្ជាប់​ទៅ​បណ្ដាញ Gadu-Gadu អ្នក​ត្រូវ​តែ​មាន​គណនី Gadu-Gadu ។<br><br>
    បើ​អ្នក​មិន​មាន​គណនី​ទេ សូម​ចុច​ប៊ូតុង​ដើម្បី​បង្កើត​គណនី​មួយ ។

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, registerNew) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, registerNew) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, buttonRegister) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, buttonRegister) i18n: ectx: property (tool
en: Register a new account on this network.
km: ចុះ​ឈ្មោះ​គណនី​ថ្មី​លើ​បណ្តាញ​នេះ​ ។

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, registerNew) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonRegister) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnRegister)
en: Re&gister New Account
km: ចុះឈ្មោះ​គណនី​ថ្មី

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: A&ccount Preferences
km: ចំណង់ចំណូល​ចិត្ត​គណនី

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox54) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBo
en: Connection Preferences
km: ចំណង់ចំណូល​ចិត្ត​ការតភ្ជាប់​

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, cacheServersCheck__)
en: Cache connection information for each server connected to in case the main load-balancing server fails.
km: ទុក​ព័ត៌មាន​ការ​តភ្ជាប់​សម្រាប់​ម៉ាស៊ីនបម្រើ​នីមួយៗ ដែល​បាន​តភ្ជាប់​ទៅ​នៅ​ក្នុង​ប័ណ្ណសារ ក្នុង​ករណី​ដែល​ម៉ាស៊ីនបម្រើ​ចម្បង​ដែល​កំណត់​តុល្យភាព​ការ​ផ្ទុក បរាជ័យ ។

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, cacheServersCheck__)
en: This option is used whenever the primary Gadu-Gadu load-balancing server fails.  If this is checked, Kopete will try to connect to the actual servers directly using cached information about them.  This prevents connection errors when the main load-balancing server does not answer. In practice it only helps very rarely.
km: ជម្រើស​នេះ​ត្រូវ​បាន​ប្រើ រាល់​ពេល​ដែល​ម៉ាស៊ីនបម្រើ​ចម្បង Gadu-Gadu ដែល​កំណត់​តុល្យភាព​ការ​ផ្ទុក បរាជ័យ ។ បើ​អ្នក​ធីក​វា Kopete នឹង​ព្យាយាម​តភ្ជាប់​ទៅ​ម៉ាស៊ីនបម្រើ​ពិត​ដោយ​ផ្ទាល់​តែ​ម្ដង ដោយ​ប្រើ​ព័ត៌មាន​ដែល​បាន​ទុក​នៅ​ក្នុង​ឃ្លាំងសម្ងាត់ ។ លក្ខណៈនេះ​អាច​ការពារ​មិន​ឲ្យ​មាន​កំហុស​ការ​តភ្ជាប់ ពេល​ដែល​ម៉ាស៊ីនបម្រើ​ចម្បង​ដែល​កំណត់​តុល្យភាព​ការ​ផ្ទុក មិន​ឆ្លើយតប ។ នៅ​ក្នុង​ការ​អនុវត្ត​ជាក់ស្ដែង វា​កម្រ​នឹង​ជួយ​បាន​ណាស់ ។

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cacheServersCheck__)
en: C&ache server information
km: ទុក​ព័ត៌មាន​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​​ក្នុង​ឃ្លាំងសម្ងាត់

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, dccCheck_)
en: &Use direct connections (DCC)
km: ប្រើការតភ្ជាប់​ដោយ​ផ្ទាល់ (DCC)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, exportCheck_)
en: Keep your local and server side contact list in sync. Any change in local list will result in exporting your list to server.
km: ទុក​ឲ្យ​ធ្វើសមកាលកម្ម​បញ្ជី​ទំនាក់ទំនង​នៅ​ខាង​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ និង​មូលដ្ឋាន​របស់​អ្នក ។ ការ​ផ្លាស់ប្ដូរ​ណាមួយ​នៅ​ក្នុង​បញ្ជី​មូលដ្ឋាន នោះ​វា​នឹង​នាំចេញ​​ទៅ​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​ដែរ ។

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, exportCheck_)
en: &Export contact list on change
km: នាំចេញ​បញ្ជី​ទំនាក់ទំនង​នៅពេល​ផ្លាស់ប្ដូរ​

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, importCheck_)
en: On each connection Kopete will import your list
km: នៅ​ក្នុង​ការ​តភ្ជាប់​នីមួយៗ Kopete នឹង​នាំចូល​បញ្ជីរបស់​អ្នក

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, importCheck_)
en: I&mport contact list on startup
km: នាំចូល​បញ្ជី​ទំនាក់ទំនង​នៅពេល​ចាប់ផ្ដើម

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ignoreCheck_)
en: &Ignore people not on your contact list
km: មិនអើពោះ​នឹង​មនុស្ស​​ដែល​មិន​នៅ​ក្នុង​បញ្ជី​ទំនាក់ទំនង​របស់​អ្នក

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel1_2) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, useTls_)
en: Whether or not you want to enable SSL encrypted communication with the server.
km: ថា​តើ​អ្នក​ចង់​អនុញ្ញាត ឬ មិន​អនុញ្ញាត​ការ​តភ្ជាប់​ដែល​អ៊ិនគ្រីប​តាម SSL ជាមួយ​នឹង​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​ឬ​ក៏​អត់ ។

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel1_2) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, useTls_)
en: Whether or not you want to enable SSL encrypted communication with the server.  Note that this is not end-to-end encryption, but rather encrypted communication with the server.
km: ថា​តើ​អ្នក​ចង់​អនុញ្ញាត ឬ មិន​អនុញ្ញាត​ការ​តភ្ជាប់​ដែល​អ៊ិនគ្រីប​តាម SSL ជាមួយ​នឹង​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​ឬ​ក៏​អត់ ។ សូម​ចំណាំ​ថា វា​មិន​មែន​ជា​ការ​អ៊ិនគ្រីប​រវាង​ចុង​ម្ខាង និង​ចុង​ម្ខាង​ឡើយ ប៉ុន្តែ​វា​គឺ​ជា​ការ​ទំនាក់ទំនង​ដែល​បាន​អ៊ិនគ្រីប​ជាមួយ​នឹង​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ ។

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: Use protocol encr&yption (SSL):
km: ប្រើការ​អ៊ិនគ្រីប​ពិធីការ (SSL) ៖

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, useTls_)
en: If Available
km: បើ​មាន

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, useTls_)
en: Required
km: ទាមទារ

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, TabPage)
en: U&ser Information
km: ព័ត៌មាន​អ្នក​ប្រើ​

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, userInformation)
en: User Information
km: ព័ត៌មាន​អ្នក​ប្រើ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, connectLabel)
en: <p align="center">You must be connected to change your Personal Information.</p>
km: <p align="center">អ្នក​ត្រូវ​តែ​តភ្ជាប់ ដើម្បី​ប្តូរ​ព័ត៌មាន​ផ្ទាល់​ខ្លួន​របស់​អ្នក ។</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_5_3_2_4)
en: Maiden name:
km: ឈ្មោះ​ដើម ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_5_3_2_4_3)
en: City of origin:
km: ទីក្រុង​កំណើត ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_5_3_2_4_2)
en: The values below will be used in the search, but will not appear in the results.
km: តម្លៃ​ខាង​ក្រោម​នឹង​ត្រូវ​បាន​ប្រើ​នៅ​ក្នុង​ការ​ស្វែងរក ប៉ុន្តែ​នឹង​មិន​បង្ហាញ​នៅ​ក្នុង​លទ្ធផល​ឡើយ ។

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1a) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_5)
en: Forename:
km: នាមខ្លួន ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, uiSurnamea)
en: Surname:
km: នាមត្រកូល ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_5_3)
en: Your nickname:
km: សម្មតិនាម​របស់​អ្នក ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_4a) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_5_3_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblGender)
en: Gender:
km: ភេទ ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_5_3_2_2)
en: Year of birth:
km: ឆ្នាំ​កំណើត ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_3_2a) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_5_3_2_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblCity) i18
en: City:
km: ទីក្រុង​ ៖

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, gender) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, uiGender) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbGender)
en: Female
km: ស្រី​

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, gender) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, uiGender) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbGender)
en: Male
km: ប្រុស

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, TabPage)
en: &File Transfer
km: ការ​ផ្ទេរ​ឯកសារ

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, dcc)
en: Global DCC Options
km: ជម្រើស DCC សកល

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_4)
en: <qt><p align="center"><font color="#ff0000">These options affect <b>all</b> Gadu-Gadu accounts.</font></p></qt>
km: <qt><p align="center"><font color="#ff0000">ជម្រើស​ទាំងនេះ​មាន​ឥទ្ធិពល​ចំពោះ​គណនី Gadu-Gadu <b>ទាំងអស់</b> ។</font></p></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, optionOverrideDCC)
en: &Override default configuration
km: បដិសេធ​ការ​កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធលំនាំ​ដើម​

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Local &IP address /
km: អាសយដ្ឋាន &IP មូលដ្ឋាន /

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelPort)
en: po&rt:
km: ច្រក ៖

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, GaduRegisterAccountUI)
en: Register Account - Gadu-Gadu
km: ចុះឈ្មោះ​គណនី​ - Gadu-Gadu

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelPasswordVerify) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, valuePasswordVerify)
en: A confirmation of the password you would like to use.
km: ការ​អះអាង​ពាក្យសម្ងាត់ ដែល​អ្នក​ចង់​ប្រើ ។

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, labelPasswordVerify) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, valuePasswordVerify)
en: A confirmation of the password you would like to use for this account.
km: ការ​អះអាង​ពាក្យសម្ងាត់ ដែល​អ្នក​ចង់​ប្រើ​សម្រាប់​គណនី​នេះ ។

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelPasswordVerify)
en: Repeat pass&word:
km: វាយ​ពាក្យសម្ងាត់​ម្ដង​ទៀត

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, valuePassword) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelPassword)
en: The password you would like to use.
km: ពាក្យសម្ងាត់​ដែល​អ្នក​ចង់ប្រើ ។

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, valuePassword) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, labelPassword)
en: The password you would like to use for this account.
km: ពាក្យសម្ងាត់​ដែល​អ្នក​ចង់ប្រើ​សម្រាប់​គណនី​នេះ ។

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, valueEmailAddress) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelEmailAddress)
en: Your E-mail address.
km: អាសយដ្ឋាន​អ៊ីមែល​របស់​អ្នក ។

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, valueEmailAddress) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, labelEmailAddress)
en: The E-mail address you would like to use to register this account.
km: អាសយដ្ឋាន​អ៊ីមែល​ដែល​អ្នក​ចង់​ប្រើ​ដើម្បី​ចុះ​ឈ្មោះ​គណនី​នេះ ។

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelEmailAddress)
en: &E-Mail address:
km: អាសយដ្ឋាន​អ៊ីមែល ៖

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelVerificationSequence) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, valueVerificationSequence)
en: The text from the image below.
km: អត្ថបទ​ពី​រូបភាព​ខាង​ក្រោម​ ។

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, labelVerificationSequence) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, valueVerificationSequence)
en: The text from the image below.  This is used to prevent abusive automated registration scripts.
km: អត្ថបទ​ពី​រូបភាព​ខាង​ក្រោម​ ។ វា​ត្រូវ​បាន​ប្រើ​ដើម្បី​ការពារ​ស្គ្រីប​ចុះឈ្មោះ​ដែល​បង្កើត​ស្វ័យប្រវត្តិ​ដោយ​រំលោភ​បំពាន ។

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelVerificationSequence)
en: &Verification sequence:
km: ផ្ទៀងផ្ទាត់ ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelPassword)
en: &Password:
km: ពាក្យ​សម្ងាត់ ៖

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, pixmapToken)
en: Gadu-Gadu registration token.
km: ថូខឹន​ចុះឈ្មោះ Gadu-Gadu ។

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, pixmapToken)
en: This field contains an image showing a number that you need to type into the <b>Verification Sequence</b> field above.
km: វាល​នេះ​មាន​រូបភាព​មួយ ដែល​មាន​លេខ​ដែល​អ្នក​ត្រូវ​តែ​វាយ​បញ្ចូល​ទៅ​ក្នុង​វាល <b>លំដាប់​ផ្ទៀងផ្ទាត់</b> នៅ​ខាង​លើ ។

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelInstructions)
en: <i>Type the letters and numbers shown in the image above into the <b>Verification Sequence</b> field.  This is used to prevent automated registration abuse.</i>
km: <i>វាយ​អក្សរ និង​លេខ​ដែល​បង្ហាញ​នៅ​ក្នុង​រូបភាព​នៅ​ខាង​លើ ចូល​ទៅ​ក្នុង​វាល <b>ផ្ទៀងផ្ទាត់</b> ។ វា​ត្រូវ​បាន​ប្រើ​ដើម្បី​ការពារ​មិន​ឲ្យ​ចុះឈ្មោះ​ដោយ​ស្វ័យប្រវត្តិ ។</i>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioByData)
en: Search by specified data:
km: ស្វែងរក​តាម​ទិន្នន័យ​ជាក់លាក់ ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_3a) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Nick:
km: សម្មតិនាម ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2_2a)
en: Age from:
km: អាយុ​ចាប់ពី ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2_4)
en: to:
km: ដល់ ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioByUin)
en: Request information about user:
km: ស្នើព័ត៌មាន​អំពី​អ្នក​ប្រើ​ ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, uin_static)
en: User number:
km: លេខ​អ្នក​ប្រើ ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, onlyOnline)
en: Lookup only those that are currently online
km: រកមើល​តែ​អ្នក​ដែល​កំពុង​នៅ​លើ​បណ្ដាញ

en: &Set Auto-Reply...
km: កំណត់​​ជា​ឆ្លើយតប​ស្វ័យប្រវត្តិ...

en: &Join Channel...
km: ចូលរួម​ឆានែល​...

en: &Manage Privacy...
km: គ្រប់គ្រង​ភាព​ឯកជន...

en: SSL support could not be initialized for account %1. This is most likely because the QCA TLS plugin is not installed on your system.
km: មិន​អាច​ចាប់ផ្ដើម​ការ​គាំទ្រ SSL សម្រាប់​គណនី %1 បាន​ឡើយ ។ វា​ប្រហែល​ជា​បណ្ដាល​មក​ពី​អ្នក​មិន​បាន​ដំឡើង​កម្មវិធី​ជំនួយ TLS របស់ QCA នៅ​លើ​ប្រព័ន្ធ​របស់​អ្នក ។

en: GroupWise SSL Error
km: កំហុស SSL របស់ GroupWise

[ctx: Message Sending Failed using the named local account]
en: Kopete was not able to send the last message sent on account '%1'.
    If possible, please send the console output from Kopete to <wstephenson@novell.com> for analysis.
km: Kopete មិន​អាច​ផ្ញើ​​សារ​ចុងក្រោយ​ដែល​បាន​ផ្ញើ​នៅ​លើ​គណនី '%1'​ ទេ ។
    ប្រសិនបើ​អាច សូម​ផ្ញើ​លទ្ធផល​នៅ​ក្នុង​កុងសូល (console) ពី Kopete ទៅ <wstephenson@novell.com> ដើម្បី​វិភាគ ។

[ctx: message sending failed using the named local account]
en: Unable to Send Message on Account '%1'
km: មិនអាច​ផ្ញើសារ​លើ​គណនី '%1' បាន​ឡើយ

en: Kopete: Conflicting Changes Made Offline
km: Kopete ៖ ប៉ះទង្គិច​ក្នុងកា​រផ្លាស់ប្ដូរ​ដែលបានធ្វើ​នៅ​ក្រៅ​បណ្ដាញ

en: A change happened to your GroupWise contact list while you were offline which was impossible to reconcile.
km: ការ​ផ្លាស់ប្ដូរ​បាន​កើតឡើង​ចំពោះ​បញ្ជី​ទំនាក់ទំនង GroupWise របស់​អ្នក នៅពេល​ដែល​អ្នក​នៅ​ក្រៅ​បណ្ដាញ ដែល​មិនអាច​សម្រុះសម្រួល ។

[ctx: Error shown when connecting failed]
en: Kopete was not able to connect to the GroupWise Messenger server for account '%1'.
    Please check your server and port settings and try again.
km: Kopete មិន​អាច​តភ្ជាប់​ទៅ​ម៉ាស៊ីនបម្រើ​កម្មវិធី​ផ្ញើសារ GroupWise សម្រាប់​គណនី '%1' បាន​ឡើយ ។
    សូម​ពិនិត្យមើល​ការ​កំណត់​ម៉ាស៊ីនបម្រើ និង ច្រក​របស់​អ្នក ហើយ​សាកល្បង​ម្ដង​ទៀត ។

en: Unable to Connect '%1'
km: មិន​អាច​តភ្ជាប់ '%1'

en: The host name does not match the one in the certificate.
km: ឈ្មោះ​ម៉ាស៊ីន​មិន​ដូច​នឹង​ឈ្មោះ​ម៉ាស៊ីន​នៅ​ក្នុង​វិញ្ញាបនបត្រ​ឡើយ ។

en: The certificate is invalid.
km: អាជ្ញាធរ​វិញ្ញាបនបត្រ​មិន​ត្រឹមត្រូវ ។

en: No certificate was presented.
km: មិន​បាន​បង្ហាញ​វិញ្ញាបនបត្រ ។

en: The Certificate Authority rejected the certificate.
km: អាជ្ញាធរ​វិញ្ញាបនបត្រ​បាន​បដិសេធ​វិញ្ញាបនបត្រ​ហើយ ។

en: The certificate is not trusted.
km: វិញ្ញាបនបត្រ​គឺ​មិន​គួរ​ឲ្យ​ជឿ​ទុក​ចិត្ត​ឡើយ ។

en: The signature is invalid.
km: ហត្ថលេខា​មិន​ត្រឹមត្រូវ ។

en: The Certificate Authority is invalid.
km: អាជ្ញាធរ​វិញ្ញាបនបត្រ​មិន​ត្រឹមត្រូវ ។

en: Invalid certificate purpose.
km: គោលបំណង​វិញ្ញាបនបត្រ​មិន​ត្រឹមត្រូវ ។

en: The certificate is self-signed.
km: វិញ្ញាបនបត្រ​ត្រូវ​បាន​ចុះហត្ថលេខា​ដោយ​ខ្លួន​ឯង ។

en: The certificate has been revoked.
km: វិញ្ញាបនបត្រ​ត្រូវ​បាន​ដក​ហូត​វិញ​ ។

en: Maximum certificate chain length was exceeded.
km: លើស​ប្រវែង​អតិបរមា​របស់​វិញ្ញាបនបត្រ​ហើយ ។

en: The certificate has expired.
km: វិញ្ញាបនបត្រ​បាន​ផុតកំណត់​ហើយ ។

en: The Certificate Authority has expired.
km: អាជ្ញាធរ​វិញ្ញាបនបត្រ​បាន​ផុត​កំណត់​ហើយ ។

en: Validity is unknown.
km: មិនស្គាល់​សុពលភាព ។

en: <qt><p>The identity and the certificate of server %1 could not be validated for account %2:</p><p>%3</p><p>%4</p><p>Do you want to continue?</p></qt>
km: <qt><p>អត្តសញ្ញាណ និង​វិញ្ញាបនបត្រ​របស់​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ %1 មិន​អាច​ត្រូវ​បាន​ធ្វើ​ឲ្យ​មាន​សុពលភាព​បាន​ឡើយ សម្រាប់​គណនី %2 ៖ %3</p><p>%4</p><p>តើ​អ្នក​ចង់​បន្ត​ឬ?</p></qt>

en: <qt><p>The certificate of server %1 could not be validated for account %2: %3</p><p>Do you want to continue?</p></qt>
km: <qt><p>វិញ្ញាបនបត្រ​របស់​ម៉ាស៊ីនបម្រើ %1 មិន​អាច​ត្រូវ​បាន​ធ្វើ​ឲ្យ​មាន​សុពលភាព​បាន​ឡើយ សម្រាប់​គណនី %2 ៖ %3</p><p>តើ​អ្នក​ចង់​បន្ត​ឬ ?</p></qt>

en: GroupWise Connection Certificate Problem
km: បញ្ហា​ជាមួយ​វិញ្ញាបនបត្រ​ការ​តភ្ជាប់ GroupWise

[ctx: Prefix used for automatically generated auto-reply messages when the contact is Away, contains contact's name]
en: Auto reply from %1:
km: ចម្លើយ​ស្វ័យប្រវត្តិ​ពី %1 ៖

[ctx: Prefix used for broadcast messages]
en: Broadcast message from %1:
km: សារ​ផ្សាយ​ចេញ​មក​ពី %1 ៖

[ctx: Prefix used for system broadcast messages]
en: System Broadcast message from %1:
km: សារ​ប្រព័ន្ធ​ផ្សាយ​ចេញ​មក​ពី %1 ៖

en: The contact %1 could not be added to the contact list, with error message: %2
km: មិន​អាច​បន្ថែម​ទំនាក់ទំនង %1 ទៅ​បញ្ជី​ទំនាក់ទំនង​បាន​ឡើយ ។ សារ​កំហុស​គឺ ៖ %2

en: Error Adding Contact
km: កំហុស​ពេល​បន្ថែម​ទំនាក់ទំនង​

en: Kopete: Signed in as %1 Elsewhere
km: Kopete ៖ បាន​​ចូល​​ជា %1 នៅ​កន្លែង​ផ្សេង

[ctx: The parameter is the user's own account id for this protocol]
en: You have been disconnected from GroupWise Messenger because you signed in as %1 elsewhere
km: អ្នក​បាន​ផ្ដាច់​ពី​កម្មវិធី​ផ្ញើសារ GroupWise ហើយ​ព្រោះ​អ្នក​បាន​ចូល​ជា %1 នៅ​កន្លែង​ផ្សេង

en: %1 has been invited to join this conversation.
km: %1 ត្រូវ​បាន​អញ្ជើញ​ដើម្បី​ចូលរួម​ការ​សន្ទនា​នេះ ។

en: Enter Auto-Reply Message
km: បញ្ចូល​សារ​ឆ្លើយតប​ស្វ័យប្រវត្តិ

en: Please enter an Auto-Reply message that will be shown to users who message you while Away or Busy
km: សូម​បញ្ចូល​សារ​ឆ្លើយតប​ស្វ័យប្រវត្តិ ដែល​នឹង​ត្រូវ​បាន​បង្ហាញ​ដល់​អ្នក​ប្រើ​ដែល​ផ្ញើសារ​មក​ឲ្យ​អ្នក ខណៈពេល​អ្នក​ចាកឆ្ងាយ ឬ រវល់

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: &Account name:
km: ឈ្មោះ​គណនី ៖

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel1) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel1) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, m_uniqueName) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, m_uniqueName) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineE
en: The account name of the account you would like to add.
km: ឈ្មោះ​គណនី​នៃ​គណនី​ដែល​អ្នក​ចង់​បន្ថែម ។

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox) i18n: ectx: property (title), widget (QButtonGroup)
en: Contact Type
km: ប្រភេទ​ទំនាក់ទំនង

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_rbEcho) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton)
en: &Echo
km: បង្ហាញ

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, m_rbEcho) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, m_rbEcho) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton)
en: Hey look!  Only one option.  Could you please make this a dropdown and add Null?
km: ហេ មើល​នែ ! មាន​តែ​ជម្រើស​មួយ​ប៉ុណ្ណោះ ។ តើ​អ្នក​អាច​ធ្វើ​ឲ្យ​វា​ធ្លាក់ចុះ ហើយ​បន្ថែម ទទេ បាន​ទេ ?

en: Unblock User
km: មិន​ទប់​ស្កាត់​អ្នក​ប្រើ​

en: Block User
km: ទប់ស្កាត់​អ្នក​ប្រើ​

en: %1|Blocked
km: %1|បាន​ទប់ស្កាត់

en: &Invite
km: អញ្ជើញ

en: Security Status
km: ស្ថានភាពសុវត្ថិភាព

en: Conversation is secure
km: ការ​សន្ទនា​មាន​សុវត្ថិភាព​ហើយ

en: Archiving Status
km: កំពុង​ទុក​ស្ថានភាព​ក្នុង​ប័ណ្ណសារ

en: An error occurred when trying to start a chat: %1
km: កំហុស​មួយ​បាន​កើតឡើង ពេល​ព្យាយាម​ចាប់ផ្តើម​ជជែក ៖ %1

en: Your message could not be sent. You cannot send messages while your status is Appear Offline.
km: មិន​អាច​ផ្ញើ​សារ​របស់​អ្នក​បាន​ឡើយ ។ អ្នក​មិន​អាច​ផ្ញើ​សារ​ឡើយ ខណៈ​ពេល​ដែល​ស្ថានភាព​របស់​អ្នក​ទំនង​ជា​នៅ​ក្រៅបណ្ដាញ ។

en: &Other...
km: ផ្សេងៗ...

en: Enter Invitation Message
km: បញ្ចូល​សារ​អញ្ជើញ​

en: Enter the reason for the invitation, or leave blank for no reason:
km: បញ្ចូល​មូលហេតុ​សម្រាប់​ការ​អញ្ជើញ ឬ ទុក​នៅ​ទទេ​បើ​គ្មាន​មូលហេតុ ៖

en: Search for Contact to Invite
km: ស្វែងរក​ទំនាក់ទំនង​ដើម្បី​អញ្ជើញ

[ctx: label attached to contacts who have been invited but are yet to join a chat]
en: (pending)
km: (មិន​ទាន់សម្រេច)

en: All the other participants have left, and other invitations are still pending. Your messages will not be delivered until someone else joins the chat.
km: អ្នក​ចូលរួម​ផ្សេង​ទៀត​បាន​ចេញ​អស់​ហើយ ហើយ​សេចក្ដីអញ្ជើញ​ផ្សេង​ទៀត​ក៏​មិន​ទាន់​សម្រេច​ដែរ ។ សារ​របស់​អ្នក​នឹង​មិន​ត្រូវ​បាន​បញ្ជូន​ឡើយ ទាល់​តែ​មាន​គេ​ចូលរួម​ការ​ជជែកកំសាន្ត ។

en: %1 has rejected an invitation to join this conversation.
km: %1 បាន​បដិសេធ​ការ​អញ្ជើញ​ឲ្យ​ចូលរួម​ការ​សន្ទនា​នេះ ។

en: Conversation is being administratively logged
km: ការ​សន្ទនា​កំពុង​តែ​ត្រូវ​បាន​ចុះ​កំណត់ហេតុ​ដោយ​អ្នក​គ្រប់គ្រង

en: Conversation is not being administratively logged
km: ការ​សន្ទនា​កំពុង​មិន​ែ​ត្រូវ​បាន​ចុះ​កំណត់ហេតុ​ដោយ​អ្នក​គ្រប់គ្រង

en: This conversation is secured with SSL security.
km: ការ​សន្ទនា​នេះ​ត្រូវ​បាន​ធ្វើ​ឲ្យ​មាន​សុវត្ថិភាព​ជាមួយ SSL ។

en: This conversation is being logged administratively.
km: ការ​សន្ទនា​នេះ​កំពុង​តែ​ត្រូវ​បាន​ចុះ​កំណត់ហេតុ​ដោយ​អ្នក​គ្រប់គ្រង ។

en: A&vailable
km: អាច​ជជែក​បាន

en: Appear Offline
km: ទំនងជានៅក្រៅបណ្ដាញ

en: A&ppear Offline
km: ទំនងជានៅក្រៅបណ្ដាញ

en: Invalid Status
km: ស្ថានភាព​មិន​ត្រឹមត្រូវ

en: Auto Reply Message
km: សារ​ឆ្លើយតប​ស្វ័យប្រវត្តិ

en: Common Name
km: ឈ្មោះ​ធម្មតា

en: Access denied
km: ការ​ចូលដំណើរការ​ត្រូវបាន​បដិសេធ

en: Not supported
km: មិនគាំទ្រ

en: Password expired
km: ពាក្យ​សម្ងាត់ផុតកំណត់

en: Invalid password
km: ពាក្យ​សម្ងាត់​មិន​ត្រឹមត្រូវ

en: User not found
km: រក​មិន​ឃើញ​អ្នក​ប្រើ

en: Attribute not found
km: រក​មិន​ឃើញ​គុណ​លក្ខណៈ

en: User not enabled
km: អ្នកប្រើ​មិនបាន​អនុញ្ញាត

en: Directory failure
km: ការ​បរាជ័យ​ថត

en: Host not found
km: រក​មិនឃើញ​ម៉ាស៊ីន

en: Locked by admin
km: បាន​ចាក់​សោ​ដោយ​អ្នក​គ្រប់គ្រង

en: Duplicate participant
km: ស្ទួន​អ្នក​ចូលរួម

en: Server busy
km: ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​ជាប់​រវល់

en: Object not found
km: រក​មិនឃើញ​វត្ថុ

en: Directory update
km: បច្ចុប្បន្នភាព​ថត

en: Duplicate folder
km: ធ្វើ​ឲ្យ​ស្ទួន​ថត

en: Contact list entry already exists
km: មាន​ធាតុ​បញ្ជី​ទំនាក់​ទំនង​រួចហើយ

en: User not allowed
km: អ្នក​ប្រើ​មិន​ត្រូវ​បាន​អនុញ្ញាត

en: Too many contacts
km: ទំនាក់ទំនង​ច្រើន​ពេក

en: Conference not found
km: រក​មិន​ឃើញ​សន្និសីទ

en: Too many folders
km: ថត​ច្រើន​ពេក

en: Server protocol error
km: កំហុស​ពិធីការ​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ

en: Conversation invitation error
km: កំហុស​ការ​អញ្ជើញ​ចូលរួម​សន្ទនា

en: User is blocked
km: អ្នក​ប្រើ​ដែល​បាន​ទប់ស្កាត់

en: Master archive is missing
km: បណ្ណសារ​មេ​ត្រូវ​បាន​បាត់

en: Expired password in use
km: ពាក្យ​សម្ងាត់​កំពុង​ប្រើ​ផុត​កំណត់

en: Credentials missing
km: លិខិត​សម្គាល់​ដែល​បាត់

en: Eval connection limit
km: វាយ​តម្លៃ​ដែន​កំណត់​ការ​តភ្ជាប់

en: Unsupported client version
km: កំណែ​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​មិនបាន​គាំទ្រ

en: A duplicate chat was found
km: រក​ឃើញ​ការ​ជជែក​ដែល​ស្ទួន

en: Chat not found
km: រក​មិន​ឃើញ​ការ​ជជែកកំសាន

en: Invalid chat name
km: ឈ្មោះ​ការ​ជជែក​កំសាន្ដ​មិនត្រឹមត្រូវ

en: The chat is active
km: ការ​ជជែកកំសាន្ដ​សកម្ម

en: Chat is busy; try again
km: ការ​ជជែក​កំសាន្ដ​រវល់ ព្យាយាម​ម្ដង​ទៀត

en: Tried request too soon after another; try again
km: ព្យាយាម​សំណើ​កាន់​តែ​ឆាប់​បន្ទាប់​ពី​មួយ​ផ្សេង​ទៀត ព្យាយាម​ម្ដង​ទៀត

en: Server's chat subsystem is not active
km: ប្រព័ន្ធ​រង​ការ​ជជែក​របស់​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​មិន​សកម្ម

en: The chat update request is invalid
km: សំណើរ​ធ្វើ​បច្ចុប្បន្នភាព​​ការ​ជជែក​កំសាន្ដ​មិនត្រឹមត្រូវទេ

en: Write failed due to directory mismatch
km: ការ​សរសេរ​បាន​បរាជ័យ​ដោយ​សារ​ការ​មិន​ផ្គូផ្គង​ថត

en: Recipient's client version is too old
km: កំណែ​ម៉ាស៊ីន​ភ្ញៀវ​របស់​អ្នក​ទទួល​ចាស់​ពេក

en: Chat has been removed from server
km: ការ​ជជែក​កំសាន្ដ​ត្រូវបាន​យកចេញ​ពី​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ

en: Unrecognized error code: %1
km: កូដ​កំហុស​ដែល​មិន​ស្គាល់ ៖ %1

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, GroupWiseAccountPreferences)
en: Account Preferences - Groupwise
km: ចំណង់ចំណូលចិត្ត​គណនី​ - Groupwise

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, accountLabel) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, accountLabel) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, m_passport) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, m_passport) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel
en: The account name of your account.
km: ឈ្មោះ​គណនី​នៃ​គណនី​របស់​អ្នក​ ។

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: &User ID:
km: លេខសម្គាល់​អ្នក​ប្រើ ៖

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, autoConnect)
en: Check to disable automatic connection.  If checked, you may connect to this account manually using the icon in the bottom of the main Kopete window
km: ធីក​ដើម្បី​បិទ​ការ​តភ្ជាប់​ស្វ័យប្រវត្តិ ។ បើ​ធីក អ្នក​នឹង​អាច​តភ្ជាប់​ទៅ​កាន់​គណនី​នេះ​ដោយ​ដៃ ដោយ​ប្រើ​រូបតំណាង​នៅ​ខាង​ក្រោម​បង្អួច​មេ​របស់ Kopete ។

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelServer) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, mServer) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, server)
en: The IP address or hostname of the server you would like to connect to.
km: អាសយដ្ឋាន​ IP ឬ ឈ្មោះ​ម៉ាស៊ីននៃ​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​ដែល​អ្នក​ចង់​តភ្ជាប់​ទៅ​កាន់ ។

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, labelServer) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, server)
en: The IP address or hostname of the server you would like to connect to (for example im.yourcorp.com).
km: អាសយដ្ឋាន​ IP ឬ ឈ្មោះម៉ាស៊ីន​នៃ​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​ដែល​អ្នក​ចង់​តភ្ជាប់​ទៅ​កាន់ (ឧទាហរណ៍ im.yourcorp.com) ។

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblServer) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelServer)
en: Ser&ver:
km: ម៉ាស៊ីនបម្រើ ៖

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelPort) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, mPort) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, port)
en: The port on the server that you would like to connect to.
km: ច្រក​លើ​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​ដែល​អ្នក​ចង់​តភ្ជាប់​ទៅកាន់​ ។

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, labelPort) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, mPort) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, port)
en: The port on the server that you would like to connect to (default is 5222).
km: ច្រក​លើ​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​ដែល​អ្នក​ចង់​តភ្ជាប់​ទៅកាន់​ (លំនាំដើម​គឺ 5222) ។

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblPort) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblServerPort) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblProxyServerPort) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelPort)
en: Po&rt:
km: ច្រក ៖

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, TabPage)
en: Advanced &Options
km: ជម្រើស​កម្រិត​ខ្ពស់​

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbDontShowAgain) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, alwaysAccept)
en: A&lways accept invitations
km: ព្រម​ទទួល​សេចក្ដីអញ្ជើញ​ជានិច្ច

en: You need to be connected to be able to add contacts.
km: អ្នក​ត្រូវ​តែ​តភ្ជាប់ ដើម្បី​អាច​បន្ថែម​ទំនាក់ទំនង ។

en: Connect to GroupWise Messenger and try again.
km: តភ្ជាប់​ទៅ​កាន់​កម្មវិធី​ផ្ញើសារ GroupWise ហើយ​ព្យាយាម​ម្តង​ទៀត ។

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: &Basic
km: គោល

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, bg_addMethod)
en: Add Using
km: បន្ថែម​អ្វី​ដែល​កំពុង​ប្រើ

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, m_userName)
en: A full or partial name. Asterisks are ignored
km: ឈ្មោះ​ពេញ ឬ ឈ្មោះ​មួយ​ផ្នែក ។ សញ្ញា​ផ្កាយ​ត្រូវ​បាន​មិន​អើពើ

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, m_userName)
en: Type some or all of the contact's name.  Matches will be shown below
km: វាយ​ឈ្មោះ​ទាំងមូល ឬ ឈ្មោះ​មួយ​ផ្នែក​នៃ​ទំនាក់ទំនង ។ អ្វី​ដែល​ដូច​នឹង​បង្ហាញ​នៅ​ខាង​ក្រោម

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rb_userId)
en: User &ID:
km: លេខសម្គាល់​អ្នក​ប្រើ ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rb_userName)
en: Userna&me:
km: ឈ្មោះ​អ្នក​ប្រើ ៖

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, m_userId)
en: A correct User ID
km: លេខសម្គាល់​អ្នក​ប្រើ​ត្រឹមត្រូវ​មួយ

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, m_userId)
en: Use this field to add a contact if you already know the user's exact User ID
km: ប្រើ​វាល​នេះ ដើម្បី​បន្ថែម​ទំនាក់ទំនង​មួយ បើ​អ្នក​ស្គាល់​លេខ​សម្គាល់​អ្នក​ប្រើ​ជាក់លាក់​របស់​អ្នក​ប្រើ​រួច​ហើយ

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, GroupWiseChatProps)
en: GroupWise Chat Properties
km: លក្ខណៈ​សម្បត្តិ​ការ​ជជែក GroupWise

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, displayName)
en: DISPLAY NAME
km: បង្ហាញ​ឈ្មោះ​

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, creator)
en: The user who created the chatroom
km: ម្ចាស់ដែលបាន​បង្កើត​បន្ទប់​ជជែក​កំសាន្ត

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel10_2)
en: Query:
km: សំណួរ ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblTopic)
en: Topic:
km: ប្រធានបទ ៖

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, disclaimer)
en: A disclaimer for users entering the chatroom
km: អ្នក​ប្រកែក​សម្រាប់​អ្នក​ប្រើ​ក្នុងការ​ចូល​បន្ទប់​ជជែក​កំសាន្ត

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m__2_2)
en: Owner:
km: ម្ចាស់ ៖

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, topic)
en: The current topic of the discussion
km: ប្រធានបទ​បច្ចុប្បន្ន​នៃ​ការ​ពិភាក្សា

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, query)
en: UNKNOWN
km: មិន​ស្គាល់​

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel11_2_2)
en: Maximum users:
km: អ្នកប្រើ​អតិបរមា​ ៖​

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m__2_2_2)
en: Created on:
km: បាន​បង្កើត​នៅ ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbl_displayName_2)
en: Disclaimer:
km: អ្នក​ប្រកែក ៖

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, description)
en: General description of the chatroom
km: សេចក្ដី​ពិពណ៌នា​ទូទៅ​របស់​បន្ទប់​ជជែក​កំសាន្ត

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, maxUsers)
en: Maximum number of simultaneous users allowed in the chatroom
km: ចំនួន​អ្នក​ប្រើ​ដំណាល​គ្នា​អតិបរមា​ដែល​បាន​អនុញ្ញាត​នៅ​ក្នុង​បន្ទប់​ជជែក​កំសាន្ត

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel10)
en: Creator:
km: អ្នក​បង្កើត ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel11)
en: Description:
km: សេចក្ដីពណ៌នា ៖

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, createdOn)
en: Date and time the chatroom was created
km: បាន​បង្កើត​កាលបរិច្ឆេទ និង​ពេលវេលា​សម្រាប់​បន្ទប់​ជជែក​កំសាន្ត

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, archive)
en: Indicates if the chatroom is being archived on the server
km: ចង្អុរ​បង្ហាញ ប្រសិន​បើ​បន្ទប់​ជជែក​កំសាន្ត​ត្រូវបាន​ទុក​នៅលើ​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, archive)
en: Archived
km: បានទុក​ក្នុង​បណ្ណសារ​

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, owner)
en: The user who owns this chatroom
km: អ្នក​ប្រើ​ដែល​ជា​ម្ចាស់​បន្ទប់ជជែក​កំសាន្ត​នេះ

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, buttonGroup2)
en: Default Access
km: ការ​ចូលដំណើរការ​លំនាំដើម

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, chkRead)
en: General permission to read messages in the chatroom
km: សិទ្ធិ​ទូទៅ​ដើម្បី​អាន​សារ​នៅក្នុង​បន្ទប់​ជជែក​កំសាន្ត

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkRead)
en: Read message
km: អាន​សារ

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, chkWrite)
en: General permission to write messages in the chatroom
km: សិទ្ធិ​ទូទៅ​ដើម្បី​សរសេរ​សារ​នៅក្នុង​បន្ទប់​ជជែក​កំសាន្ត

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkWrite)
en: Write message
km: សរសេរ​សារ

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, chkModify)
en: General permission to modify the chatroom's access control list
km: សិទ្ធិ​ទូទៅ​ដែលត្រូវកែប្រែ​បញ្ជី​ត្រួតពិនិត្យ​ការចូល​ដំណើរការ​របស់​បន្ទប់​ជជែក​កំសាន្ត

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkModify)
en: Modify access
km: កែប្រែ​ការ​ចូល​ដំណើរការ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Access Control List
km: ចូល​ដំណើរការ​

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (K3ListBox, acl)
en: Access permissions for specific users
km: សិទ្ធិ​ចូល​ដំណើរការ​សម្រាប់​អ្នក​ប្រើ​ជាក់លាក់

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KPushButton, addAcl)
en: Add a new ACL entry
km: បន្ថែម​ធាតុ ACL ថ្មី

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KPushButton, editAcl)
en: Edit an existing ACL entry
km: កែសម្រួល​ធាតុ ACL ដែលមាន

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KPushButton, deleteAcl)
en: Delete an ACL entry
km: លុប​ធាតុ ACL

en: Chatroom properties
km: លក្ខណៈសម្បត្តិបន្ទប់ជជែក​កំសាន្ត​​

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnRefresh)
en: &Refresh
km: ធ្វើ​ឲ្យ​ស្រស់​

en: Search Chatrooms
km: ស្វែងរក​បន្ទប់​ជជែក​កំសាន្ត

en: Updating chatroom list...
km: កំពុង​ធ្វើ​បច្ចុប្បន្នភាព​​បញ្ជី​បន្ទប់ជជែក​កំសាន្ត​​​...

en: Contact Properties
km: លក្ខណៈសម្បត្តិ​ទំនាក់ទំនង

en: Telephone Number
km: លេខ​ទូរស័ព្ទ

en: Department
km: នាយកដ្ឋាន

en: Location
km: ទីតាំង

en: Personal Title
km: ងារផ្ទាល់ខ្លួន

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, lastName) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, displayName) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, firstName)
en: Change the display name used for this contact
km: ប្តូរ​ឈ្មោះ​បង្ហាញ ដែល​បាន​ប្រើ​សម្រាប់​ទំនាក់ទំនង​នេះ​

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel14)
en: Status:
km: ស្ថានភាព ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbldisplayName)
en: &Display name:
km: ឈ្មោះ​បង្ហាញ ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel15)
en: Additional properties:
km: លក្ខណៈសម្បត្តិ​បន្ថែម​ទៀត ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, propsView)
en: New Column
km: ជួរ​ឈរ​ថ្មី

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, GroupWiseContactSearchWidget)
en: Search GroupWise Messenger
km: ស្វែងរក​កម្មវិធី​ផ្ញើសារ GroupWise

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: &First name
km: នាមខ្លួន

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: &User ID
km: លេខសម្គាល់​អ្នក​ប្រើ​

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: &Title
km: ងារ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5)
en: &Department
km: នាយកដ្ឋាន

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_userIdOperation) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_firstNameOperation) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_lastNameOperation) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_deptOperation) i18n:
en: contains
km: មាន

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_userIdOperation) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_firstNameOperation) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_lastNameOperation) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_deptOperation) i18n:
en: begins with
km: ផ្ដើម​ដោយ

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_userIdOperation) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_firstNameOperation) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_lastNameOperation) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_deptOperation) i18n:
en: equals
km: ស្មើ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Last &name
km: នាមត្រកូល

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_clear)
en: Cl&ear
km: ជម្រះ​

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel9)
en: &Results:
km: លទ្ធផល​ ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_details)
en: Detai&ls
km: លម្អិត​

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_matchCount)
en: 0 matching users found
km: រកឃើញ​អ្នក​ប្រើ​ដូច​ចំនួន ០ នាក់

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: &Status:
km: ស្ថានភាព​ ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Awa&y message:
km: សារ​ពេល​ចាកឆ្ងាយ​​ ៖

en: The changes you just made will take effect next time you log in with GroupWise.
km: ការ​ផ្លាស់ប្ដូរ​ដែល​អ្នក​ទើប​បាន​ធ្វើ នឹង​មាន​ប្រសិទ្ធិភាព​នៅ​ពេល​ដែល​អ្នក​ចូល​ទៅ​ក្នុង GroupWise លើកក្រោយ ។

en: GroupWise Settings Changed While Signed In
km: ការ​កំណត់ GroupWise ត្រូវ​បាន​ផ្លាស់ប្ដូរ ខណៈពេល​ចូល

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Users who can see my online status and send me messages:
km: អ្នក​ដែល​អាច​មើល​ឃើញ​ស្ថានភាព​លើ​បណ្តាញ​របស់​ខ្ញុំ​ ហើយ​អាច​ផ្ញើ​សារ​មក​ខ្ញុំ ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: A&llowed
km: បាន​អនុញ្ញាត​

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnBlock)
en: &Block >>
km: ទប់ស្កាត់ >>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnAllow)
en: << Allo&w
km: << អនុញ្ញាត​

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnAdd)
en: A&dd...
km: បន្ថែម...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Bloc&ked
km: បាន​ទប់ស្កាត់

[ctx: Account specific privacy settings]
en: Manage Privacy for %1
km: គ្រប់គ្រង​ភាព​ឯកជន​សម្រាប់ %1

en: Privacy settings have been administratively locked
km: ការកំណត់​ភាព​ឯកជន​ត្រូវ​បាន​ចាក់សោ​ដោយ​អ្នក​គ្រប់គ្រង

en: <Everyone Else>
km: <អ្នកផ្សេង​ទៀត​>

en: Search for Contact to Block
km: ស្វែងរក​ទំនាក់ទំនង​ដើម្បី​ទប់ស្កាត់

en: You can only change privacy settings while you are logged in to the GroupWise Messenger server.
km: អ្នក​អាច​ប្ដូរ​ការ​កំណត់​ភាព​ឯកជន តែ​ខណៈពេល​ដែល​អ្នក​ចូល​ទៅ​ក្នុង​ម៉ាស៊ីនបម្រើ​កម្មវិធី​ផ្ញើសារ GroupWise ប៉ុណ្ណោះ ។

en: '%1' Not Logged In
km: '%1' មិន​បាន​ចូល​ឡើយ

en: Invitation to Conversation
km: ការអញ្ជើញ​ដើម្បី​សន្ទនា​

en: User ID
km: លេខសម្គាល់​អ្នក​ប្រើ​

en: Searching
km: កំពុង​ស្វែងរក

en: 1 matching user found | %1 matching users found
km[0]: រក​ឃើញ​អ្នកប្រើ​ផ្គូផ្គង %1 នាក់

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: <p align="right">From:</p>
km: <p align="right">ពី ៖</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: <p align="right">Sent:</p>
km: <p align="right">ផ្ញើ ៖</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, dateTime)
en: Invitation Date
km: កាល​បរិច្ឆេទ​អញ្ជើញ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, contactName)
en: Contact Name
km: ឈ្មោះ​ទំនាក់ទំនង​

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, txtInvMsg) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, message)
en: Invitation Message
km: សារ​អញ្ជើញ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6)
en: Would you like to join the conversation?
km: តើ​អ្នក​ចង់​ចូលរួម​ការ​សន្ទនា​ឬ ?

en: Temporary Network - %1
km: បណ្ដាញ​បណ្ដោះអាសន្ន - %1

en: Network imported from previous version of Kopete, or an IRC URI
km: បាន​នាំចូល​បណ្ដាញ​ពី​កំណែ​មុន​របស់ Kopete ឬ IRC URI

en: Join Channel...
km: ចូលរួម​ឆានែល​...

en: Search Channels...
km: ស្វែងរក​ឆានែល​...

en: <qt>The network associated with this account has no valid hosts. Please ensure that the account has a valid network.</qt>
km: <qt>បណ្ដាញ​ដែល​មាន​ទំនាក់ទំនង​ជាមួយ​គណនី​នេះ​គ្មាន​ម៉ាស៊ីន​ត្រឹមត្រូវ​ទេ ។ សូម​ធានា​ថា គណនី​មាន​បណ្ដាញ​ត្រឹមត្រូវ ។</qt>

en: Network is Empty
km: បណ្តាញ​គឺ​ទទេ

en: <qt>The network associated with this account, <b>%1</b>, has no valid hosts. Please ensure that the account has a valid network.</qt>
km: <qt>បណ្ដាញ​ដែល​ទាក់ទង​ជាមួយ​នឹង​គណនី <b>%1</b> មិន​មាន​ម៉ាស៊ីន​ត្រឹមត្រូវ​ឡើយ ។ សូម​ប្រាកដ​ថា គណនី​មាន​បណ្ដាញ​ត្រឹមត្រូវ​មួយ ។</qt>

en: <qt>Kopete could not connect to any of the servers in the network associated with this account (<b>%1</b>). Please try again later.</qt>
km: <qt>Kopete មិន​អាច​តភ្ជាប់​ទៅកាន់​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​នៅ​ក្នុង​បណ្តាញ​ដែល​ទាក់ទង​ជាមួយ​នឹង​គណនី​នេះ (<b>%1</b>) បាន​ឡើយ ។ សូម​ព្យាយាម​ម្ដង​ទៀត​ពេល​ក្រោយ ។</qt>

en: Network is Unavailable
km: មិន​មាន​បណ្ដាញ

en: Join Channel
km: ចូលរួម​ឆានែល

en: Please enter the name of the channel you want to join:
km: សូម​បញ្ចូល​ឈ្មោះ​ឆានែល​ ដែល​អ្នក​ចង់​ចូលរួម ៖

en: Password Incorect
km: ពាក្យសម្ងាត់​មិន​ត្រឹមត្រូវ​

en: There is 1 operator online. | There are %1 operators online.
km[0]: មាន​ការី​  %1 នៅ​លើ​បណ្ដាញ ។

en: There is 1 unknown connection. | There are %1 unknown connections.
km[0]: មាន​កា​រត្ជាប់​ដែល​មិនស្គាល់ %1 ។

en: There has been 1 channel formed. | There have been %1 channels formed.
km[0]: មាន​ឆានែល %1 ត្រូវ​បានបង្កើត ។

en: Server was too busy to execute %1.
km: ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​ជាប់​រវល់ មិន​អាច​ប្រតិបត្តិ %1 បាន​ទេ ។

en: You have been marked as being away.
km: អ្នក​បាន​សម្គាល់​ជា​កំពុង​ចាកឆ្ងាយ ។

en: %1 is a registered nick.
km: %1 គឺ​ជា​សន្មតិនាម​ដែល​បាន​ចុះ​ឈ្មោះ ។

en: %1 is an IRC operator.
km: %1 គឺ​ជា​ការី IRC ។

en: You cannot send messages to channel %1.
km: អ្នក​មិនអាច​ផ្ញើសារ​ទៅកាន់​ឆានែល %1 បានទេ ។

en: Nickname %1 is already in use.
km: សម្មតិនាម​ %1 ប្រើ​រួច​ហើយ ។​

en: You are not on channel %1.
km: អ្នក​មិន​នៅ​ក្នុង​ឆានែល​ %1 ទេ ។

en: Cannot join %1, channel is full.
km: មិន​អាច​ចូលរួម %1 បានទេ ព្រោះឆានែល​​​​ពេញ ។

en: Cannot join %1, channel is invite only.
km: មិន​អាច​ចូលរួម %1 បានទេ ព្រោះ​ឆានែល​​នេះ​សម្រាប់​តែ​ការ​អញ្ជើញ​ប៉ុណ្ណោះ ។

en: Cannot join %1, you are banned from that channel.
km: មិន​អាច​ចូលរួម %1 បានទេ ព្រោះ​អ្នក​ត្រូវ​បាន​ទប់ស្កាត់​ពី​ឆានែល​​​នោះ ។

en: Cannot join %1, wrong channel key was given.
km: មិន​អាច​ចូលរួម %1 បានទេ ព្រោះ​សោ​ឆានែល​ដែល​បាន​ផ្ដល់​ឲ្យ​មិនត្រឹមត្រូវ ។

en: There is one operator online. | There are %1 operators online.
km[0]: មាន​ការី​ចំនួន %1 នាក់​នៅ​លើបណ្ដាញ ។

en: There is one unknown connection. | There are %1 unknown connections.
km[0]: មាន​ការ​តភ្ជាប់​ដែល​មិន​ស្គាល់​ចំនួន %1 ។

en: One channel has been formed. | %1 channels have been formed.
km[0]: មាន​ឆានែល %1 ត្រូវ​បានបង្កើត ។

en: Acknowledge size is greater than the expected file size
km: ទំហំ​ដែល​ទទួល​ស្គាល់​ធំជាង​ទំហំ​ឯកសារ​ដែល​រំពឹង​ទុក

en:  members
km:  សមាជិក​

en: Channel
km: ឆានែល​

en: Users
km: អ្នក​ប្រើ

en: Topic
km: ប្រធានបទ

en: Search for:
km: ស្វែងរក ៖

en: You may search for channels on the IRC server, using a text string entered here.
km: អ្នក​អាច​ស្វែងរក​ឆានែល​​​នៅ​លើ​ម៉ាស៊ីនបម្រើ IRC ដោយ​ប្រើ​អត្ថបទ​ដែល​អ្នក​បញ្ចូល​នៅ​ទីនេះ ។

en: Channels returned must have at least this many members.
km: ឆានែល​​​ដែល​បង្ហាញ ត្រូវ​តែ​មាន​សមាជិក​យ៉ាង​ហោច​ណាស់​ស្មើ​នឹង​ចំនួន​នេះ ។

en: You may search for channels on the IRC server, using a text string entered here.  For instance, you may type 'linux' to find channels that have something to do with Linux.
km: អ្នក​អាច​ស្វែងរក​ឆានែល​​​នៅ​លើ​ម៉ាស៊ីនបម្រើ IRC ដោយ​ប្រើ​អត្ថបទ​ដែល​អ្នក​បញ្ចូល​នៅ​ទីនេះ ។ ឧទាហរណ៍ អ្នក​អាច​វាយ 'cambodia' ដើម្បី​ស្វែងរក​ឆានែល​​​ដែល​ទាក់ទង​ទៅ​នឹង​ប្រទេស​កម្ពុជា ។

en: You may search for channels on the IRC server for a text string entered here.
km: អ្នក​អាច​ស្វែងរក​ឆានែល​​​នៅ​លើ​ម៉ាស៊ីនបម្រើ IRC ដោយ​ប្រើ​អត្ថបទ​ដែល​អ្នក​បញ្ចូល​នៅ​ទីនេះ ។

en: Perform a channel search.
km: ស្វែងរកឆានែល​​ ។

en: Perform a channel search.  Please be patient, as this can be slow, depending on the total number of channels on the server.
km: ដំណើរ​ការ​ស្វែងរក​ឆានែល​ ។ សូម​អត់ធ្មត់​បន្តិច ព្រោះ​វា​អាច​នឹង​មាន​ល្បឿន​យឺត ដោយ​អាស្រ័យ​តាម​ចំនួន​ឆានែល​​​សរុប​នៅ​លើ​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ ។

en: Double click on a channel to select it.
km: ចុចទ្វេដង​លើ​ឆានែល​​​ដើម្បី​ជ្រើស​វា ។

en: You must be connected to the IRC server to perform a channel listing.
km: អ្នក​ត្រូវ​តែ​តភ្ជាប់​ទៅ​ម៉ាស៊ីនបម្រើ IRC ដើម្បី​អាច​រាយ​ឆានែល​​​បាន ។

en: You have been disconnected from the IRC server.
km: អ្នក​បាន​ផ្តាច់​ពីម៉ាស៊ីន​បម្រើ​ IRC ហើយ ។

en: Disconnected
km: បានផ្តាច់

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, TextLabel1) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, addID)
en: The name of the IRC contact or channel you would like to add.
km: ឈ្មោះ​របស់​ទំនាក់ទំនង ឬ​ឆានែល​ IRC ដែល​អ្នក​ចង់​បន្ថែម ។

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, TextLabel1) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, addID)
en: The name of the IRC contact or channel you would like to add.  You can type a person's nickname, or a channel name, preceded by a pound sign ('#').
km: ឈ្មោះ​របស់​ទំនាក់ទំនង ឬឆានែល​ IRC ដែល​អ្នក​ចង់​បន្ថែម ។ អាច​អាច​គ្រាន់​តែ​វាយ​ឈ្មោះ​ហៅ​ក្រៅ​របស់​មនុស្ស​ម្នាក់ ឬ​វាយ​ឈ្មោះឆានែល​ ដែល​វាយ​សញ្ញា​ទ្រុង​ជ្រូក ('#') នៅ​ពី​មុខ ។

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1)
en: N&ickname/channel to add:
km: សម្មតិនាម/ឆានែល​​​ដែល​ត្រូវ​បន្ថែម ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: <i>(for example: joe_bob or #somechannel)</i>
km: <i>(ឧទាហរណ៍​ ៖ ច្រូច ឬ #ឆានែល​​ខ្មែរ)</i>

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: &Search Channels
km: ស្វែងរកឆានែល​

en: <qt>You need to specify a channel to join, or a query to open.</qt>
km: <qt>អ្នក​ត្រូវ​តែ​បញ្ជាក់​ឆានែល​​​មួយ​ដើម្បី​ចូលរួម ឬ​សួរ​ដើម្បី​បើក ។</qt>

en: You Must Specify a Channel
km: អ្នក​ត្រូវ​តែ​បញ្ជាក់​ឆានែល​​​មួយ

en: The nickname %1 is already in use
km: សម្មតិនាម​ %1 ប្រើ​រួច​ហើយ​

en: IRC Plugin
km: កម្មវិធី​ជំនួយ IRC

en: The nickname %1 is already in use. Please enter an alternative nickname:
km: សម្មតិនាម​ %1 ប្រើ​រួច​ហើយ ។ សូម​បញ្ចូល​សម្មតិនាម​ថ្មី​ជំនួស ៖

en: "%1" is an invalid channel name. Channels must start with '#', '!', '+', or '&'.
km: "%1" ជា​ឈ្មោះ​ឆានែល​​​មិន​ត្រឹមត្រូវ​ឡើយ ។ ឆានែល​​​ត្រូវ​តែ​ចាប់ផ្ដើម​ដោយ '#', '!', '+' ឬ '&' ។

en: Channel List for %1
km: បញ្ជី​ឆានែល​​​សម្រាប់ %1

en: The IRC server is currently too busy to respond to this request.
km: បច្ចុប្បន្ន ម៉ាស៊ីនបម្រើ IRC កំពុង​តែ​រវល់​ឆ្លើយតប​សំណើ​នេះ ។

en: Server is Busy
km: ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​កំពុង​ជាប់រវល់

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, m_nickNamesLabel) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, nickNames)
en: This is the name that everyone will see every time you say something
km: នេះ​ជា​ឈ្មោះ​ដែល​អ្នក​ផ្សេង​ទៀត​នឹង​មើលឃើញ រាល់​ពេល​ដែល​អ្នក​និយាយ​អ្វី​មួយ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_nickNamesLabel)
en: N&icknames:
km: សម្មតិ​នាម ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_realNameLabel)
en: &Real name:
km: ឈ្មោះ​ពិត​ ៖

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel5) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, userName) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, userName) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, realName)
en: The username you would prefer to use on IRC, if your system does not have identd support.  Leave blank to use your system account name.
km: ឈ្មោះ​អ្នក​ប្រើ​ដែល​អ្នក​ចង់​ប្រើ​លើ IRC បើ​ប្រព័ន្ធ​របស់​អ្នក​មិន​មាន​ការ​គាំទ្រ identd ។ សូម​ទុក​វា​នៅ​ទទេ ដើម្បី​ប្រើ​ឈ្មោះ​គណនី​ប្រព័ន្ធ​របស់​អ្នក ។

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5)
en: &Username:
km: ឈ្មោះ​អ្នក​ប្រើ ៖

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, realName)
en: The username you would prefer to use on IRC, if your system does not have identd support.
km: ឈ្មោះ​អ្នក​ប្រើ​ដែល​អ្នក​ចង់​ប្រើ​លើ IRC បើ​ប្រព័ន្ធ​របស់​អ្នក​មិន​មាន​ការ​គាំទ្រ identd ។

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, nickNames)
en: The alias you would like to use on IRC.  Once you are online, you can change it with the /nick command.
km: ឈ្មោះ​ក្លែងក្លាយ​ដែល​អ្នក​ប្រើ​នៅ​លើ IRC ។  នៅពេល​អ្នកនៅ​លើ​បណ្ដាញ អ្នក​អាច​​ផ្លាស់ប្ដូរ​វា​ដោយ​ប្រើ​​ពាក្យ​បញ្ជា /nick ។

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_3_2)
en: Network:
km: បណ្តាញ ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, editButton)
en: &Edit...
km: កែសម្រួល...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: <p><b>Note:</b> most IRC servers do not require a password to connect, only a nickname.</p>
km: <p><b>ចំណាំ ៖</b> ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​ IRC ភាគច្រើន​មិន​ទាមទារ​ពាក្យ​សម្ងាត់​ឡើយ គឺ​វា​ទាមទារ​តែ​សម្មតិនាម​ប៉ុណ្ណោះ​ដើម្បី​តភ្ជាប់</p>

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, connectionTab) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, TabPage)
en: C&onnection
km: ការ​តភ្ជាប់​

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2_2)
en: Default &charset:
km: សំណុំ​តួអក្សរ​លំនាំដើម ៖

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, chkAutoLogin) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, mAutoLogon) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, autoConnect)
en: If you enable this option, this account will not be connected when you press the "Connect All" button, nor at startup even if you have enabled automatic connection at startup.
km: ប្រសិន​បើ​អ្នក​ធីក​ជម្រើស​នេះ គណនី​នេះ​នឹងមិន​ត្រូវបាន​តភ្ជាប់ នៅពេល​ដែល​អ្នកចុច​​ប៊ូតុង "តភ្ជាប់​ទាំងអស់" ឬនៅពេល​ចាប់ផ្ដើម ទោះ​ជា​អ្នក​បាន​អនុញ្ញាត​ការ​តភ្ជាប់​ស្វ័យប្រវត្តិ​នៅពេល​ចាប់ផ្ដើម​ក៏ដោយ ។

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, preferSSL)
en: &Prefer SSL-based connections
km: ការ​តភ្ជាប់​ផ្អែក​លើ SSL ដែល​ពេញចិត្ត

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox60)
en: Run the Following Commands on Connect
km: រត់​ពាក្យ​បញ្ជា​ខាង​ក្រោម ពេល​តភ្ជាប់

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QListView, commandList) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QListView, commandList)
en: Any commands added here will be run as soon as you are connected to the IRC server.
km: ពាក្យបញ្ជា​នានា​ដែល​បាន​បន្ថែម​នៅ​ទីនេះ​នឹង​ត្រូវ​បាន​រត់​ភ្លាម ពេល​ដែល​អ្នក​តភ្ជាប់​ទៅ​ម៉ាស៊ីនបម្រើ IRC ។

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addButton)
en: Add Co&mmand
km: បន្ថែម​ពាក្យ​បញ្ជា​

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: A&dvanced Configuration
km: ការ​កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ​កម្រិត​ខ្ពស់

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox6)
en: Custom CTCP Replies
km: ការឆ្លើយតប CTCP ផ្ទាល់ខ្លួន

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QListView, ctcpList)
en: You can use this dialog to add custom replies for when people send you CTCP requests. You can also use this dialog to override the built-in replies for VERSION, USERINFO, and CLIENTINFO.
km: អ្នក​អាច​ប្រើ​ប្រអប់​នេះ ដើម្បី​បន្ថែម​ការ​ឆ្លើយតប​ផ្ទាល់ខ្លួន​សម្រាប់​ពេល​ដែល​គេ​ផ្ញើ​សំណើ CTCP មក​ឲ្យ​អ្នក ។ អ្នក​ក៏​អាច​ប្រើ​ប្រអប់​នេះ ដើម្បី​បដិសេធ​ការ​ឆ្លើយតប​ដែល​ភ្ជាប់​មក​ជាមួយ VERSION USERINFO និង CLIENTINFO ផង​ដែរ ។

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_2)
en: &CTCP:
km: &CTCP ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4_2)
en: &Reply:
km: ឆ្លើយតប ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addReply)
en: Add Repl&y
km: បន្ថែម​ការ​ឆ្លើយតប

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox5)
en: Default Messages
km: សារ​លំនាំដើម

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, quitMessage) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, quitMessage)
en: The message you want people to see when you disconnect from IRC without giving a reason. Leave this field blank to use the Kopete default message.
km: សារ​ដែល​អ្នក​ចង់​ឲ្យ​គេ​មើលឃើញ ពេល​អ្នក​ផ្ដាច់​ពី IRC មួយ ដោយ​មិន​ផ្ដល់​ហេតុផល​អ្វី​ទាំងអស់ ។ អ្នកនក​អាច​ទុក​វាល​នេះ​នៅ​ទទេ បើ​ចង់​ប្រើ​សារ​លំនាំដើម​របស់ Kope e ។

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, partMessage) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, partMessage)
en: The message you want people to see when you part a channel without giving a reason. Leave this field blank to use the Kopete default message.
km: សារ​ដែល​អ្នក​ចង់​ឲ្យ​គេ​មើលឃើញ ពេល​អ្នក​បែក​ពីឆានែល​​​មួយ ដោយ​មិន​ផ្ដល់​ហេតុផល​អ្វី​ទាំងអស់ ។ អ្នក​អាច​ទុក​វាល​នេះ​នៅ​ទទេ បើ​ចង់​ប្រើ​សារ​លំនាំដើម​របស់ Kopete ។

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_3)
en: &Quit message:
km: សារ​ពេល​ចេញ ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: &Part message:
km: សារ​ពេល​បែក ៖

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Windows
km: បង្អួច

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox7)
en: Message Destinations
km: ទិសដៅ​សារ​

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, autoShowAnonWindows)
en: Auto-show anonymous windows
km: បង្ហាញ​បង្អួច​អនាមិក​ដោយ​ស្វ័យប្រវត្តិ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, autoShowServerWindow)
en: Auto-show the server window
km: បង្ហាញ​បង្អួច​ម៉ាស៊ីនបម្រើ​ដោយ​ស្វ័យប្រវត្តិ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_4_2)
en: Server messages:
km: សារ​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4_3_2)
en: Server notices:
km: កំណត់​ចំណាំ​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ ៖

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, serverNotices_2) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, serverMessages_2) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, informationReplies_2) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, errorMessages_2)
en: Active Window
km: បង្អួច​សកម្ម

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, serverNotices_2) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, serverMessages_2) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, informationReplies_2) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, errorMessages_2)
en: Server Window
km: បង្អួច​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, serverNotices_2) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, serverMessages_2) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, informationReplies_2) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, errorMessages_2)
en: Anonymous Window
km: បង្អួច​អនា​មិក​

[ctx: @item:inlistbox]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, serverNotices_2) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, serverMessages_2) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, informationReplies_2) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, errorMessages_2)
en: Ignore
km: មិន​អើពើ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_3_2)
en: Error messages:
km: សារ​កំហុស ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2_2)
en: Information replies:
km: ការ​ឆ្លើយតប​ព័ត៌មាន ៖

en: <qt>You must enter a nickname.</qt>
km: <qt>អ្នក​ត្រូវ​តែ​បញ្ចូល​សម្មតិនាម​មួយ ។</qt>

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, NetworkConfig)
en: Network Configuration
km: ការ​កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធបណ្តាញ

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox2)
en: Host Con&figurations
km: ការ​កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ​ម៉ាស៊ីន

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_newHost)
en: &New...
km: ថ្មី​...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (Q3ListBox, m_hostList)
en: The IRC servers associated with this network
km: ម៉ាស៊ីនបម្រើ IRC ដែល​ទាក់ទង​ជាមួយ​បណ្ដាញ​នេះ

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (Q3ListBox, m_hostList)
en: The IRC servers associated with this network. Use the up and down buttons to alter the order in which connections are attempted.
km: ម៉ាស៊ីនបម្រើ IRC ដែល​ទាក់ទង​ជាមួយ​បណ្ដាញ​នេះ ។ ប្រើ​ប៊ូតុង​ឡើងលើ និង​ចុះក្រោម ដើម្បី​កែប្រែ​លំដាប់​ដែល​ការ​តភ្ជាប់​នឹង​ត្រូវ​បាន​ប៉ុនប៉ង ។

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, downButton)
en: Move this server down
km: ផ្លាស់ទី​ម៉ាស៊ីន​បម្រើនេះ​ចុះ​ក្រោម​

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, downButton)
en: Decrease connection-attempt priority for this server
km: បន្ថយ​អាទិភាព​ប៉ុនប៉ង​តភ្ជាប់​សម្រាប់​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​នេះ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonDown) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, downEmailButton) i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, pb_down) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, downButton)
en: Down
km: ចុះក្រោម​

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, upButton)
en: Move this server up
km: ផ្លាស់ទី​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​នេះ​ឡើងលើ

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, upButton)
en: Increase connection-attempt priority for this server
km: បង្កើន​អាទិភាព​ប៉ុនប៉ង​តភ្ជាប់​សម្រាប់​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​នេះ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonUp) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, upEmailButton) i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, pb_up) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, upButton)
en: Up
km: ឡើង​លើ

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, useSSL)
en: Check this to enable SSL for this connection
km: ធីក​វា ដើម្បី​អនុញ្ញាត SSL សម្រាប់​ការ​តភ្ជាប់​នេះ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, useSSL)
en: Use SS&L
km: ប្រើ SS&L

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_hostLabel)
en: &Host:
km: ម៉ាស៊ីន ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_portLabel)
en: Por&t:
km: ច្រក ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_descriptionLabel)
en: &Description:
km: សេចក្ដីពណ៌នា ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_newNetworkButton)
en: Ne&w
km: ថ្មី

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_renameNetworkButton)
en: Rena&me...
km: ប្តូរឈ្មោះ...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_removeNetworkButton)
en: Remo&ve
km: យក​ចេញ​

en: <qt>Are you sure you want to delete the network <b>%1</b>?<br>Any accounts which use this network will have to be modified.</qt>
km: <qt>តើ​អ្នក​ប្រាកដ​ជា​ចង់​លុប​បណ្ដាញ <b>%1</b>មែន​ឬ ?<br>គណនី​ណាមួយ​ដែល​ប្រើ​បណ្ដាញ​នឹង​​ត្រូវ​បាន​កែប្រែ ។</qt>

en: Deleting Network
km: លុប​បណ្ដាញ

en: &Delete Network
km: លុប​បណ្ដាញ

en: <qt>Are you sure you want to delete the host <b>%1</b>?</qt>
km: <qt>តើ​អ្នក​ប្រាកដ​ជា​ចង់​លុប​ម៉ាស៊ីន <b>%1</b>ឬ?</qt>

en: Deleting Host
km: លុប​ម៉ាស៊ីន

en: &Delete Host
km: លុប​ម៉ាស៊ីន

en: New Host
km: ម៉ាស៊ីន​ថ្មី

en: Enter the hostname of the new server:
km: បញ្ជូល​ឈ្មោះ​ម៉ាស៊ីន​​របស់​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​ថ្មី​នេះ ៖

en: A host already exists with that name
km: មាន​​ឈ្មោះ​ម៉ាស៊ីន​នោះ​រួច​ហើយ

en: Rename Network
km: ប្តូរ​ឈ្មោះ​​បណ្ដាញ​

en: Enter the new name for this network:
km: សូម​បញ្ចូល​ឈ្មោះ​ថ្មី​សម្រាប់​​បណ្ដាញ​នេះ ៖

en: A network already exists with that name
km: មាន​ឈ្មោះ​បណ្ដាញ​នោះ​រួច​ហើយ

en: Could not bind the Jabber file transfer manager to a local port. Please check if the file transfer port is already in use, or choose another port in the account settings.
km: មិន​អាច​ចង​កម្មវិធី​គ្រប់គ្រង​ការ​ផ្ទេរ​ឯកសារ​របស់ Jabber ទៅ​ច្រក​មូលដ្ឋាន​បាន​ឡើយ ។ សូម​ពិនិត្យ​មើល​ថា ច្រក​ផ្ទេរ​ឯកសារ​កំពុង​តែ​ត្រូវ​បាន​ប្រើ ឬ​ជ្រើស​ច្រក​មួយ​ទៀត​នៅ​ក្នុង​ការ​កំណត់​គណនី ។

en: Failed to start Jabber File Transfer Manager
km: បាន​បរាជ័យ​ក្នុង​ការ​ចាប់ផ្ដើម​កម្មវិធី​គ្រប់គ្រង​ការ​ផ្ទេរ​ឯកសារ​របស់ Jabber

en: Join Groupchat...
km: ចូលរួម​ការ​ជជែកកំសាន្ត​ជា​ក្រុម...

en: Services...
km: សេវា...

en: XML Console
km: កុងសូល XML

en: Edit User Info...
km: កែសម្រួល​ព័ត៌មាន​អ្នកប្រើ...

en: Set Mood
km: កំណត់​អារម្មណ៍

en: Jabber Error
km: កំហុស Jabber

en: Please connect first.
km: សូម​តភ្ជាប់​សិន ។

en: SSL support could not be initialized for account %1. This is most likely because TLS support for QCA is not available.
km: មិនអាច​ចាប់ផ្ដើម​ការ​គាំទ្រ SSL សម្រាប់​គណនី %1 ទេ ។ វា​ប្រហែល​ជា​មក​ពី​​មិនមាន​ការ​គាំទ្រ TLS សម្រាប់ QCA ។

en: Jabber SSL Error
km: កំហុស SSL របស់ Jabber

en: Jabber Connection Certificate Problem
km: មាន​បញ្ហា​ជាមួយ​វិញ្ញាបនបត្រ​ការ​តភ្ជាប់ Jabber

en: An encrypted connection with the Jabber server could not be established.
km: មិន​អាច​បង្កើត​ការ​តភ្ជាប់​ដោយ​អ៊ិនគ្រីប​ជាមួយ​ម៉ាស៊ីនបម្រើ Jabber បាន​ឡើយ ។

en: Jabber Connection Error
km: កំហុស​ការតភ្ជាប់ Jabber

en: Malformed packet received.
km: បាន​ទទួល​កញ្ចប់ព័ត៌មាន​ដែល​ខូច​ទ្រង់ទ្រាយ ។

en: There was an unrecoverable error in the protocol.
km: មាន​កំហុស​ដែល​មិន​អាច​សង្គ្រោះ​បាន​មួយ​នៅ​ក្នុង​ពិធីការ​ ។

en: Generic stream error.
km: កំហុស​ប្រភេទ​ស្ទ្រីម ។

en: There was a conflict in the information received.
km: មាន​ការ​ប៉ះទង្គិច​មួយ​នៅ​ក្នុង​​ព័ត៌មាន​ដែល​ទទួល​បាន ។

en: The stream timed out.
km: ស្ទ្រីម​អស់ពេល ។

en: Internal server error.
km: កំហុស​ម៉ាស៊ីនបម្រើ​ខាង​ក្នុង ។

en: Stream packet received from an invalid address.
km: បាន​ទទួល​កញ្ចប់​ស្ទ្រីម​ពី អាសយដ្ឋាន​មិន​ត្រឹមត្រូវ ។

en: Malformed stream packet received.
km: បាន​ទទួល​កញ្ចប់ព័ត៌មាន​ស្ទ្រីម​ដែល​ខូច​ទ្រង់ទ្រាយ ។

en: Policy violation in the protocol stream.
km: បាន​បំពាន​គោលការណ៍​នៅ​ក្នុង​ស្ទ្រីម​ពិធីការ ។

en: Resource constraint.
km: ធនធាន​ដល់​កម្រិត ។

en: System shutdown.
km: ប្រព័ន្ធ​បាន​បិទ ។

en: Unknown reason.
km: មិន​ស្គាល់​មូលហេតុ ។

en: There was an error in the protocol stream: %1
km: មាន​កំហុស​មួយ​នៅ​ក្នុង​ស្ទ្រីម​ពិធីការ ៖ %1

en: Host not found.
km: រកមិន​ឃើញ​ម៉ាស៊ីន ។

en: Address is already in use.
km: អាសយដ្ឋាន​ប្រើ​រួច​ហើយ ។

en: Connection refused.
km: ការ​តភ្ជាប់​ត្រូវ​បាន​បដិសេធ ។

en: Connection attempt already in progress.
km: កំពុង​តែ​ប៉ុនប៉ង​តភ្ជាប់​ហើយ ។

en: Network failure.
km: បណ្តាញបរាជ័យ​ ។

en: Socket timed out.
km: រន្ធ​អស់ពេល ។

en: Remote closed connection.
km: កា​រតភ្ជាប់​ដែល​បាន​បិទ​ពី​ចម្ងាយ

en: Unexpected error condition (%1).
km: លក្ខខណ្ឌ​កំហុស​ដែល​មិន​រំពឹង​ទុក (%1) ។

en: There was a connection error: %1
km: មាន​កំហុស​ការ​តភ្ជាប់​មួយ ៖ %1

en: Unknown host.
km: មិន​ស្គាល់ម៉ាស៊ីន ។

en: Could not connect to a required remote resource.
km: មិន​អាច​តភ្ជាប់​ទៅ​ធនធាន​នៅ​ឆ្ងាយ​ដែល​បាន​ទាមទារ​ឡើយ ។

en: It appears we have been redirected to another server; I do not know how to handle this.
km: វា​ទំនង​ជា​យើង​បាន​បង្វែរ​ទៅ​ម៉ាស៊ីនបម្រើ​មួយ​ទៀត​បាត់​ទៅ​ហើយ ។ ខ្ញុំ​មិន​ដឹង​ថា​ត្រូវ​ដោះស្រាយ​បញ្ហា​នេះ​តាម​របៀប​ណា​ឡើយ ។

en: Unsupported protocol version.
km: មិន​គាំទ្រ​កំណែ​ពិធីការ ។

en: Unknown error.
km: មិន​ស្គាល់​កំហុស ។

en: There was a negotiation error: %1
km: មាន​កំហុស​ការ​ចរចារ​មួយ ៖ %1

en: Server rejected our request to start the TLS handshake.
km: ម៉ាស៊ីនបម្រើ​បាន​បដិសេធ​សំណើ​របស់​យើង ដើម្បី​ចាប់ផ្ដើម​ការ​ព្រមព្រៀង TLS ។

en: Failed to establish a secure connection.
km: បាន​បរាជ័យ​ក្នុង​ការ​បង្កើត​ការ​តភ្ជាប់​ដែល​មាន​សុវត្ថិភាព ។

en: There was a Transport Layer Security (TLS) error: %1
km: មាន​កំហុស​មួយ​នៅ​ក្នុង Transport Layer Security (TLS) ៖ %1

en: Login failed with unknown reason.
km: ការ​ចូល​បាន​បរាជ័យ​ដោយ​មិន​ដឹង​មូលហេតុ ។

en: No appropriate authentication mechanism available.
km: មិន​មាន​យន្ដការ​ផ្ទៀងផ្ទាត់​សមរម្យ​មួយ​ឡើយ ។

en: Bad SASL authentication protocol.
km: ពិធីការ​ផ្ទៀងផ្ទាត់ SASL មិន​ត្រឹមត្រូវ ។

en: Server failed mutual authentication.
km: ម៉ាស៊ីនបម្រើ​បាន​បរាជ័យ​ក្នុង​ការ​ផ្ទៀងផ្ទាត់​ទៅ​វិញ​ទៅ​មក ។

en: Encryption is required but not present.
km: ត្រូវការ​ការ​អ៊ិនគ្រីប ប៉ុន្តែ​មិន​មាន​វត្តមាន ។

en: Invalid user ID.
km: លេខ​សម្គាល់អ្នក​ប្រើ​មិន​ត្រឹមត្រូវ ។

en: Invalid mechanism.
km: យន្ដការ​មិន​ត្រឹមត្រូវ ។

en: Invalid realm.
km: អាណាចក្រ​មិន​ត្រឹមត្រូវ ។

en: Mechanism too weak.
km: យន្ដការ​ខ្សោយ​ពេក ។

en: Wrong credentials supplied. (check your user ID and password)
km: លិខិតសម្គាត់​ដែល​បាន​ផ្ដល់​មិន​ត្រឹមត្រូវ​ឡើយ ។ (សូម​ពិនិត្យមើល​លេខសម្គាល់​អ្នក​ប្រើ និង​ពាក្យសម្ងាត់)

en: Temporary failure, please try again later.
km: បាន​បរាជ័យ​ជា​បណ្ដោះ​អាសន្ន ​សូម​ព្យាយាម​ម្តង​ទៀត​ពេល​ក្រោយ​ ។

en: There was an error authenticating with the server: %1
km: មាន​កំហុស​មួយ​ពេល​ផ្ទៀងផ្ទាត់​ជាមួយ​ម៉ាស៊ីនបម្រើ ៖ %1

en: Transport Layer Security (TLS) problem.
km: បញ្ហា​នៅ​ក្នុង Transport Layer Security (TLS) ។

en: Simple Authentication and Security Layer (SASL) problem.
km: បញ្ហា​នៅ​ក្នុង Simple Authentication និង Security Layer (SASL) ។

en: There was an error in the security layer: %1
km: មាន​កំហុស​មួយ​នៅ​ក្នុង​ស្រទាប់​សុវត្ថិភាព ៖ %1

en: No permission to bind the resource.
km: គ្មានសិទ្ធិ​ដើម្បី​ចង​ធនធាន ។

en: The resource is already in use.
km: ធនធាន​ត្រូវ​បាន​ប្រើ​រួច​ហើយ​ ។

en: Could not bind a resource: %1
km: មិន​អាច​ចង​ធនធាន​បាន​ឡើយ​ ៖ %1

en: Kopete: Connection problem with Jabber server %1
km: Kopete ៖ បញ្ហា​ក្នុង​កា​រតភ្ជាប់​ជា​មួយ​នឹង​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ Jabber %1

en: The Jabber user %1 removed %2's subscription to him/her. This account will no longer be able to view his/her online/offline status. Do you want to delete the contact?
km: អ្នក​ប្រើ Jabber %1 បាន​យក​ការ​ជាវប្រចាំ​របស់ %2 ចេញ​ពី​ពួកគាត់ ។ គណនី​នេះ​នឹង​មិន​អាច​មើល​ឃើញ​ស្ថានភាព​​លើ​បណ្ដាញ ឬ​ក្រៅ​បណ្ដាញ​របស់​ពួក​គាត់​បាន​ឡើយ ។ តើ​អ្នក​ចង់​លុប​ទំនាក់ទំនង​ឬ?

en: Notification
km: ការ​ជូនដំណឹង

en: Waiting for authorization
km: កំពុង​រង់ចាំ​សេចក្តី​អនុញ្ញាត​

en: A password is required to join the room %1.
km: ត្រូវការ​ពាក្យ​សម្ងាត់​ដើម្បី​ចូល​រួម​​ក្នុង​បន្ទប់ %1 ។

en: Error trying to join %1 : nickname %2 is already in use
km: មាន​កំហុស​ពេល​ព្យាយាម​ចូល​រួម %1 ៖ មាន​គេ​ប្រើ​សម្មតិនាម %2 រួចហើយ

en: Provide your nickname
km: ផ្ដល់​សម្មតិនាម​របស់​អ្នក

en: You cannot join the room %1 because you have been banned
km: អ្នក​មិនអាច​ចូល​រួម​បន្ទប់ %1 បាន​ទេ ព្រោះ​អ្នក​ត្រូវ​បាន​គេ​ហាមឃាត់

en: Jabber Group Chat
km: ការ​ជជែក​ជា​ក្រុម​របស Jabber

en: You cannot join the room %1 because the maximum number of users has been reached
km: អ្នក​មិន​អាច​ចូល​រួម​បន្ទប់ %1 បាន​ទេ ព្រោះ​មាន​ចំនួន​អ្នក​ប្រើ​អតិបរមា​ហើយ

en: No reason given by the server
km: ម៉ាស៊ីនបម្រើ​មិន​បាន​ផ្ដល់​មូលហេតុ​ឡើយ

en: There was an error processing your request for groupchat %1. (Reason: %2, Code %3)
km: មាន​កំហុស​មួយ​ពេល​ដំណើរការ​សំណើ​របស់​អ្នក សម្រាប់​ការ​ជជែក​ជា​ក្រុម %1 ។ (ហេតុផល %2 កូដ​ %3)

en: Do you want to also unregister "%1" from the Jabber server ?
    If you unregister, your whole contact list may be removed from the server, and you will never be able to connect to this account with any client
km: តើ​អ្នក​ចង់​លុប​ឈ្មោះ "%1" ពី​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ Jabber មែន​ឬ?
    បើ​អ្នក​លុប​ឈ្មោះ នោះ​បញ្ជី​ទំនាក់​ទំនង​របស់​អ្នក​ទាំងអស់​នឹង​ត្រូវបាន​យក​ចេញ​ពី​លើ​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ ហើយ​អ្នក​នឹង​មិន​អាច​តភ្ជាប់​ទៅកាន់​គណនី​នេះ​ជាមួយ​នឹង​ម៉ាស៊ីន​ណា​មួយ​ទេ

en: Unregister
km: លុប​ឈ្មោះ

en: Remove and Unregister
km: យក​ចេញ និង​លុប​ឈ្មោះ

en: Remove only from Kopete
km: យក​ចេញ​តែ​ពី kopete ប៉ុណ្ណោះ

en: An error occurred while trying to remove the account:
    %1
km: កំហុស​មួយ​បាន​កើត​ឡើង​នៅពេល​ព្យាយាម​យក​គណនី​ចេញ ៖
    %1

en: Jabber Account Unregistration
km: ការ​មិន​ចុះ​ឈ្មោះ​គណនី Jabber

en: You cannot see each others' status.
km: អ្នក​មិន​អាច​មើល​ស្ថានភាព​គ្នា​ទៅ​វិញ​ទៅ​មក​បាន​ឡើយ ។

en: You can see this contact's status, but he/she cannot see your status.
km: អ្នកអាច​មើលឃើញ​ស្ថានភាព​របស់​ទំនាក់ទំនង​នេះ ប៉ុន្តែ​គាត់​មិនអាច​ឃើញ​ស្ថានភាព​របស់អ្នក​បានទេ ។

en: This contact can see your status, but you cannot see his/her status.
km: ទំនាក់ទំនង​នេះ​អាច​មើល​ឃើញ​ស្ថានភាព​របស់​អ្នក ប៉ុន្តែ​អ្នក​មិនអាច​មើលឃើញ​ស្ថានភាព​របស់​គាត់​វិញ​បានទេ ។

en: You can see each others' status.
km: អ្នក​អាច​មើល​ស្ថានភាព​គ្នា​ទៅ​វិញ​ទៅ​មក​បាន ។

en: Client
km: កម្មវិធី

en: Groupchat
km: ជជែក​កំសាន្ត​ជាក្រុម​

en: Rich text messages
km: សារ​អត្ថបទ​សម្បូរបែប

en: File transfers
km: ផ្ទេរ​ឯកសារ

en: Timestamp
km: ត្រាពេលវេលា​

en: Message
km: សារ

en: Failed to download Jabber contact photo.
km: បរាជ័យ​ក្នុងការ​ទាញយក​រូបថត​ទំនាក់ទំនង Jabber ។

en: Edit Bookmarks...
km: កែសម្រួល​ចំណាំ...

en: Groupchat Bookmark
km: ចំណាំ​ជជែក​ជាក្រុម​

en: Show audio calls
km: បង្ហាញ​ការ​ហៅ​អូឌីយ៉ូ

en: Start audio call
km: ចាប់ផ្ដើម​ការ​ហៅ​អូឌីយ៉ូ

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox3_2)
en: Authorization
km: សេចក្ដី​អនុញ្ញាត

en: (Re)send Authorization To
km: ផ្ញើ​សេចក្ដីអនុញ្ញាត​ឡើង​វិញ​ទៅ

en: (Re)request Authorization From
km: ស្នើសុំ​សេចក្ដីអនុញ្ញាត​ពី

en: Remove Authorization From
km: យក​សេចក្ដីអនុញ្ញាត​ចេញ​ពី

en: Call contact
km: ទំនាក់ទំនង​សម្រាប់​ការ​ហៅ

en: Set Availability
km: កំណត់ភាពមាន

en: Free to Chat
km: ទំនេរ​សម្រាប់​ជជែក

en: Do Not Disturb
km: កុំ​រំខាន

en: Select Resource
km: ជ្រើស​ធនធាន​

en: Automatic (best/default resource)
km: ស្វ័យប្រវត្តិ (ធនធានល្អបំផុត/លំនាំដើម)

en: Test action
km: សកម្មភាព​សាកល្បង

en: Jingle Audio call
km: ការ​ហៅ​អូឌីយ៉ូ​សំឡេង​តិចៗ

en: Jingle Video call
km: ការ​ហៅវីដេអូ​សំឡេង​តិចៗ

en: The original message is : <i>" %1 "</i><br />
km: សារ​ដើម​គឺ ៖ <i>" %1 "</i><br />

en: <qt><i>%1</i> has invited you to join the conference <b>%2</b><br />%3<br />If you want to accept and join, just <b>enter your nickname</b> and press OK.<br />If you want to decline, press Cancel.</qt>
km: <qt><i>%1</i> បាន​អញ្ជើញ​អ្នក​ឲ្យ​ចូលរួម​សន្និសីទ <b>%2</b><br />%3<br />ប្រសិន​បើ​អ្នក​ចង់​ទទួល ហើយ​ចូលរួម គឺ​គ្រាន់តែ​<b>បញ្ចូល​សម្មតិនាម​របស់​អ្នក</b> ហើយ​ចុច យល់ព្រម<br />ប្រសិន​បើ​អ្នក​ចង់​បដិសេធ គឺ​ត្រូវ​ចុច បោះបង់</qt>

en: Invited to a conference - Jabber Plugin
km: បាន​អញ្ជើញ​ឲ្យ​ចូល​រួម​សន្និសីទ - កម្មវិធី​ជំនួយ Jabber

en: Message has been displayed
km: សារ​ត្រូវ​បាន​បង្ហាញ

en: Message has been delivered
km: សារ​ត្រូវ​បាន​បញ្ជូន

en: Message stored on the server, contact offline
km: បាន​ទុក​សារ​លើ​ម៉ាស៊ីនបម្រើ ។ ទំនាក់ទំនង​នៅ​ក្រៅ​បណ្ដាញ​ហើយ

en: %1 has ended his/her participation in the chat session.
km: %1 បាន​បញ្ចប់​ការ​ចូលរួម​របស់​ពួកគេ​នៅ​ក្នុង​សម័យ​ជជែក​កំសាន្ត ។

en: Your message could not be delivered: "%1", Reason: "%2"
km: អ្នក​មិន​អាច​បញ្ជូន​សារ​របស់​អ្នក​ឡើយ ៖ "%1" មូលហេតុ ៖ "%2"

en: Do you also want to remove user %1's authorization to see your status?
km: តើ​អ្នក​ចង់​យក​សេចក្ដី​អនុញ្ញាត​ចេញ​ពី​អ្នក​ប្រើ %1 ដែរ​ឬ ដើម្បី​មើល​ស្ថានភាព​របស់​អ្នក?

en: You have preselected a resource for contact %1, but you still have open chat windows for this contact. The preselected resource will only apply to newly opened chat windows.
km: អ្នក​បាន​ជ្រើស​ធនធាន​មួយ​ជាមុន​សម្រាប់​ទំនាក់ទំនង %1 រួច​ហើយ ប៉ុន្តែ​អ្នក​នៅ​កំពុង​បើក​បង្អួច​ជជែក​មួយ​សម្រាប់​​ទំនាក់ទំនង​នេះ​នៅ​ឡើយ ។ ធនធាន​ដែល​បាន​ជ្រើស​ជា​មុន នឹង​អនុវត្ត​តែ​ចំពោះ​បង្អួច​ជជែក​ដែល​បើក​ថ្មី​ប៉ុណ្ណោះ ។

en: Jabber Resource Selector
km: ឧបករណ៍​ជ្រើស​ធនធាន Jabber

en: You have been invited to %1
km: អ្នក​ត្រូវបាន​អញ្ជើញ​ឲ្យ​ចូល​រួម %1

en: Change nickname
km: ផ្លាស់ប្ដូរ​សម្មតិនាម

en: Change nickname - Jabber Plugin
km: ផ្លាស់ប្ដូរ​សម្មតិនាម - កម្មវិធី​ជំនួយ Jabber

en: Please enter the new nickname you want to have in the room <i>%1</i>
km: សូម​បញ្ចូល​​សម្មតិនា​ថ្មី​ដែលអ្នក​ចង់​មាន​នៅក្នុង​បន្ទប់ <i>%1</i>

en: Free for Chat
km: ទំនេរ​សម្រាប់​ជជែក

en: Do not Disturb
km: កុំ​រំខាន

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, cb_type)
en: Subscription
km: ការជាវប្រចាំ​

en: Authorization Status
km: ស្ថានភាព​សេចក្ដី​អនុញ្ញាត

en: Available Resources
km: ធនធាន​អាច​ប្រើ​បាន​

en: vCard Cache Timestamp
km: ត្រាពេលវេលា​របស់​ឃ្លាំងសម្ងាត់ vCard

en: Jabber ID
km: លេខសម្គាល់ Jabber

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4)
en: Birthday
km: ថ្ងៃកំណើត

en: Timezone
km: តំបន់​ពេលវេលា​

en: Homepage
km: គេហ​ទំព័រ

en: Company name
km: ឈ្មោះ​ក្រុមហ៊ុន

en: Company Departement
km: នាយកដ្ឋាន​ក្រុមហ៊ុន​

en: Company Position
km: ឋានៈ​នៅ​ក្រុមហ៊ុន

en: Company Role
km: តួនាទី​នៅ​ក្រុមហ៊ុន

en: Work Street
km: ផ្លូវ​កន្លែង​ធ្វើការ

en: Work Extra Address
km: អាសយដ្ឋាន​កន្លែង​ធ្វើការ​បន្ថែម​ទៀត

en: Work PO Box
km: ប្រអប់​សំបុត្រ​របស់​កន្លែង​ធ្វើការ

en: Work City
km: ទីក្រុង​កន្លែងធ្វើការ

en: Work Postal Code
km: កូដប្រៃសណីយ៍​កន្លែង​ធ្វើការ

en: Work Country
km: ប្រទេស​កន្លែង​ធ្វើការ

en: Work Email Address
km: អាសយដ្ឋានអ៊ីមែល​កន្លែង​ធ្វើការ

en: Home Street
km: ផ្លូវ​ផ្ទះ

en: Home Extra Address
km: អាសយដ្ឋាន​ផ្ទះ​បន្ថែម​ទៀត

en: Home PO Box
km: ប្រអប់​សំបុត្រ​នៅ​ផ្ទះ

en: Home City
km: ទីក្រុង​កំណើត​

en: Home Postal Code
km: កូដ​ប្រៃសណីយ៍​នៅ​ផ្ទះ

en: Home Country
km: ប្រទេស​កំណើត

en: Fax
km: ទូរសារ

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_9)
en: About
km: អំពី

en: Choose an account to handle the URL %1
km: ជ្រើស​គណនី​ដើម្បី​ទាញ URL %1

en: Do you want to add '%1' to your contact list?
km: តើ​អ្នក​ចង់​បន្ថែម '%1' ទៅ​ក្នុង​បញ្ជី​ទំនាក់ទំនង​របស់​អ្នក​ឬ ?

en: Do Not Add
km: កុំ​​បន្ថែម​

en: Do you want to remove '%1' from your contact list?
km: តើ​អ្នក​ចង់​យក '%1' ចេញ​ពី​ក្នុង​បញ្ជី​ទំនាក់ទំនង​របស់​អ្នក​ឬ?

en: Do Not Remove
km: កុំ​យក​ចេញ

en: Please enter your nickname for the room %1
km: សូម​បញ្ចូល​ឈ្មោះ​សម្មតិនាម​របស់​អ្នក​សម្រាប់​បន្ទប់ %1

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QMainWindow, jingleCallsGui)
en: Main Window
km: បង្អួច​មេ

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QToolBar, toolBar)
en: Toolbar
km: របា​រឧបករណ៍​

en: Audio
km: អូឌីយ៉ូ

en: Choose the contents you want to accept:
km: ជ្រើស​មតិកា​ដែល​​អ្នក​ចង់​ទទួល​យក ៖

en: New Jingle session from %1
km: សម័យ​សំឡេង​តិចៗ​ថ្មី​ពី %1

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, jingleContentDialog)
en: Dialog
km: ប្រអប់​

en: Cannot start process %1. Check your installation of Kopete.
km: មិនអាច​ចាប់ផ្ដើម​ដំណើរការ %1 បាន​ទេ ។ សូម​ពិនិត្យ​មើល​ការ​ដំឡើង​ Kopete របស់​អ្នក

en: Answer for incoming call
km: ទទួល​ការ​ហៅ​ចូល

en: Accepted
km: ព្រមទទួល

en: Calling...
km: កំពុង​ហៅ...

en: Rejected
km: បាន​ច្រានចោល

en: Call in progress
km: កា​រហៅ​កំពុង​ដំណើរការ

en: Other side hung up
km: ម្ខាង​ទៀត​រង់ចាំ

en: Waiting...
km: កំពុង​រង់ចាំ...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Calling with:
km: ហៅជា​មួយ ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Call Status:
km: ស្ថានភាព​ហៅ ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, AcceptButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, acceptButton)
en: Accept
km: ទទួល

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, rejectButton)
en: Reject
km: ច្រាន​ចោល

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, hangupButton)
en: Hang up
km: រង់ចាំ

en: None
km: គ្មាន

en: Afraid
km: ភ័យខ្លាច

en: Amazed
km: ឆ្ងល់

en: Angry
km: ខឹង

en: Annoyed
km: រំខាន

en: Anxious
km: អន្ទះអន្ទែង

en: Aroused
km: ខឹង

en: Ashamed
km: ខ្មាស

en: Bored
km: ធុញទ្រាន់

en: Brave
km: ក្លាហាន

en: Calm
km: ចិត្តត្រជាក់

en: Cold
km: ត្រជាក់

en: Confused
km: ច្រឡំ

en: Contented
km: ពេញចិត្ត​

en: Cranky
km: រញ៉ាំរញ៉ូវ

en: Curious
km: ខឹងសម្បារ

en: Depressed
km: ស្លុត

en: Disappointed
km: ខកចិត្ត

en: Disgusted
km: ខ្ពើម​រអើម

en: Distracted
km: ខ្វល់ខ្វាយ

en: Embarrassed
km: អាម៉ាសមុខ

en: Excited
km: រំភើប

en: Flirtatious
km: ម្ញ៉ិកម្ញ៉ក់

en: Frustrated
km: រួញរា

en: Grumpy
km: ក្ដៅក្រហាយ​

en: Guilty
km: សោកស្ដាយ

en: Happy
km: សប្បាយចិត្ត

en: Hot
km: ក្ដៅ

en: Humbled
km: សុភាព

en: Humiliated
km: អាម៉ាស់មុខ

en: Hungry
km: ឃ្លាន

en: Hurt
km: ឈឺចាប់

en: Impressed
km: ស្ងើច

en: In awe
km: ភ័យខ្លាច​ខ្លាំង

en: In love
km: លង់ស្នេហ៍

en: Indignant
km: តូចចិត្ត

en: Interested
km: ចាប់អារម្មណ៍

en: Intoxicated
km: ស្រវឹង

en: Invincible
km: មិនចេះចាញ់

en: Jealous
km: ច្រណែន

en: Lonely
km: ឯកោ

en: Mean
km: កំណាញ់

en: Moody
km: សោកសៅ

en: Nervous
km: មួម៉ៅ

en: Neutral
km: អព្យាក្រិត​

en: Offended
km: ទាស់ចិត្ត

en: Playful
km: ចូលចិត្ត​លេង​ច្រើន

en: Proud
km: មាន​អំនួត​

en: Relieved
km: រំងាប់ចិត្ត

en: Remorseful
km: មានវិប្បដិសារី​

en: Restless
km: រសាប់រសល់

en: Sad
km: ទុក្ខសោក

en: Sarcastic
km: ចំអក

en: Serious
km: ប្រាកដប្រជា​

en: Shocked
km: តក់ស្លុត

en: Shy
km: អៀន

en: Sick
km: ឈឺ

en: Sleepy
km: ងងុយគេង

en: Stressed
km: តប់ប្រម៉ល់

en: Surprised
km: ផ្ញាក់ផ្អើល

en: Thirsty
km: ស្រេកទឹក

en: Worried
km: ព្រួយបារម្មណ៍

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, dlgAddContact)
en: Add Contacts
km: បន្ថែម​ទំនាក់ទំនង

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, lblID) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, addID)
en: The Jabber ID for the account you would like to add.
km: លេខសម្គាល់ Jabber សម្រាប់​គណនី​ដែល​អ្នក​ចង់​បន្ថែម ។

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, lblID) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, addID)
en: The Jabber ID for the account you would like to add.  Note that this must include the username and the domain (like an E-mail address), as there are many Jabber servers.
km: លេខសម្គាល់ Jabber សម្រាប់​គណនី​ដែល​អ្នក​ចង់​បន្ថែម ។ សូម​ចំណាំ​ថា អ្នក​ត្រូវ​តែ​រួមបញ្ចូល​ទាំង​ឈ្មោះ​អ្នក​ប្រើ និង​ដែន (ដូច​អាសយដ្ឋាន​អ៊ីមែល​អញ្ចឹង) ពីព្រោះ​មាន​ម៉ាស៊ីនបម្រើ Jabber ជាច្រើន​ផ្សេង​គ្នា ។

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblID)
en: &Jabber ID:
km: លេខសម្គាល់ &Jabber ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: <i>(for example: joe@jabber.org)</i>
km: <i>(ឧទាហរណ៍ ៖ sok007@jabber.org)</i>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mRefresh)
en: Refresh
km: ធ្វើ​ឲ្យ​ស្រស់​

en: Execute command
km: ប្រតិបត្តិ​ពាក្យ​បញ្ជា

en: Command executing
km: ការ​ប្រតិបត្តិ​ពាក្យ​បញ្ជា

en: Finish
km: បាន​បញ្ចប់​

en: Next
km: អត្ថបទ

en: Previous
km: មុន

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Current password:
km: ពាក្យសម្ងាត់​បច្ចុប្បន្ន​​​​​​ ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: New password:
km: ពាក្យ​សម្ងាត់​ថ្មី ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblStatus)
en: Please enter your current password first
    and then your new password twice.
km: សូម​បញ្ចូល​ពាក្យ​សម្ងាត់​បច្ចុប្បន្ន​របស់​អ្នក​សិន
    ហើយ​បន្ទាប់​មក បញ្ចូល​ពាក្យ​សម្ងាត់​ថ្មី​របស់​អ្នក​ពីរ​ដង ។

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblServer) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Server:
km: ម៉ាស៊ីនបម្រើ ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pbQuery)
en: &Query
km: សំនួរ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, tblChatRoomsList) i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, tblChatRoomsList)
en: Chatroom Name
km: ឈ្មោះ​បន្ទប់​ជជែក​កំសាន្ត

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, tblChatRoomsList) i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, tblChatRoomsList)
en: Chatroom Description
km: សេចក្ដីពណ៌នា​អំពី​បន្ទប់​ជជែក​កំសាន្ត

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Room:
km: បន្ទប់​ ៖

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, dlgRegister)
en: Register with Jabber Service
km: ចុះឈ្មោះ​ជាមួយ​សេវាកម្ម Jabber

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, grpForm)
en: Registration Form
km: សំណុំបែបបទ​ចុះឈ្មោះ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblWait)
en: Please wait while querying the server...
km: សូម​រង់ចាំ ខណៈពេល​សាកសួរ​ម៉ាស៊ីនបម្រើ...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnRegister)
en: &Execute
km: ប្រតិបត្តិ

en: Group Chat Name
km: ឈ្មោះ​ក្រុម​ជជែក

en: Enter a name for the group chat:
km: បញ្ចូល​ឈ្មោះ​សម្រាប់​ក្រុម​ជជែក ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, autoJoinButton)
en: Toggle Auto Join
km: បិទ/​បើក​ការ​ភ្ជាប់​​ស្វ័យ​ប្រវត្តិ

en: Change Jabber Password
km: ប្តូរ​ពាក្យ​សម្ងាត់​ Jabber

en: You entered your current password incorrectly.
km: អ្នក​បាន​បញ្ចូល​ពាក្យសម្ងាត់​បច្ចុប្បន្ន​របស់​អ្នក​មិន​ត្រឹមត្រូវ​ឡើយ ។

en: Password Incorrect
km: ពាក្យសម្ងាត់​មិន​ត្រឹមត្រូវ​

en: Your new passwords do not match. Please enter them again.
km: ពាក្យសម្ងាត់​ថ្មី​របស់​អ្នក​មិន​ផ្គូផ្គង​គ្នា​ឡើយ ។ សូម​បញ្ចូល​ពួក​វា​ម្ដង​ទៀត ។

en: For security reasons, you are not allowed to set an empty password.
km: ដើម្បី​ឲ្យ​មាន​សុវត្ថិភាព អ្នក​មិន​ត្រូវ​បាន​គេ​អនុញ្ញាត​ឲ្យ​កំណត់​ពាក្យសម្ងាត់​ទទេ​ឡើយ ។

en: Your account needs to be connected before the password can be changed. Do you want to try to connect now?
km: អ្នក​ត្រូវ​តែ​តភ្ជាប់​គណនី​របស់​អ្នក​សិន មុន​នឹង​អាច​ប្ដូរ​ពាក្យសម្ងាត់ ។ តើ​អ្នក​ចង់​សាកល្បង​តភ្ជាប់​ឥឡូវ​ឬ ?

en: Jabber Password Change
km: ប្ដូរ​ពាក្យសម្ងាត់ Jabber

en: Your password has been changed successfully. Please note that the change may not be instantaneous. If you have problems logging in with your new password, please contact the administrator.
km: ពាក្យសម្ងាត់​របស់​អ្នក​ត្រូវ​បាន​ផ្លាស់ប្ដូរ​ដោយ​ជោគជ័យ​ហើយ ។ សូម​ចំណាំ​ថា ការ​ផ្លាស់ប្ដូរ​អាច​នឹង​មិន​កើតឡើង​ភ្លាមៗ​ឡើយ ។ បើ​អ្នក​មាន​បញ្ហា​ពេល​ចូល​ដោយ​ប្រើ​ពាក្យសម្ងាត់​ថ្មី​របស់​អ្នក សូម​ទាក់ទង​អ្នក​គ្រប់គ្រង​ប្រព័ន្ធ​របស់​អ្នក ។

en: Your password could not be changed. Either your server does not support this feature or the administrator does not allow you to change your password.
km: អ្នក​មិន​អាច​ផ្លាស់ប្ដូរ​ពាក្យសម្ងាត់​របស់​អ្នក​បាន​ឡើយ ។ នេះ​ប្រហែល​ជា​ដោយ​សារ​តែ​ម៉ាស៊ីនបម្រើ​របស់​អ្នក​មិន​គាំទ្រ​លក្ខណៈពិសេស​នេះ ឬ​ក៏​អ្នក​គ្រប់គ្រង​ប្រព័ន្ធ​របស់​អ្នក​មិន​អនុញ្ញាត​ឲ្យ​អ្នក​ផ្លាស់ប្ដូរ​ពាក្យសម្ងាត់​របស់​អ្នក ។

en: Join Jabber Groupchat
km: ចូលរួម​ការ​ជជែកកំសាន្ត​ជា​ក្រុម​របស់ Jabber

en: Join
km: ចូលរួម

en: Unable to retrieve the list of chat rooms.
km: មិន​អាច​ទៅ​យក​បញ្ជី​បន្ទប់​ជជែក​កំសាន្ត​បាន​ទេ ។

en: List Chatrooms
km: រាយ​បន្ទប់​ជជែក​កំសាន្ត

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, DlgJabberChooseServer)
en: Choose Server - Jabber
km: ជ្រើស​ម៉ាស៊ីម​បម្រើ​ - Jabber

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, DlgJabberEditAccountWidget)
en: Account Preferences - Jabber
km: ចំណង់ចំណូល​ចិត្ត​គណនី - Jabber

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, basicSetupTab) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_connection)
en: &Basic Setup
km: ការ​រៀបចំ​គោល

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, TextLabel1_3) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, mID)
en: The Jabber ID for the account you would like to use.
km: លេខសម្គាល់ Jabber សម្រាប់​គណនី​ដែល​អ្នក​ចង់​ប្រើ ។

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, TextLabel1_3)
en: The Jabber ID for the account you would like to use.  Note that this must include the username and the domain (like an E-mail address), as there are many Jabber servers.
km: លេខសម្គាល់ Jabber សម្រាប់​គណនី​ដែល​អ្នក​ចង់​ប្រើ ។ សូម​ចំណាំ​ថា អ្នក​ត្រូវ​តែ​រួមបញ្ចូល​ទាំង​ឈ្មោះ​អ្នក​ប្រើ និង​ដែន (ដូច​អាសយដ្ឋាន​អ៊ីមែល​អញ្ចឹង) ពីព្រោះ​មាន​ម៉ាស៊ីនបម្រើ Jabber ជាច្រើន​ផ្សេង​គ្នា ។

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, mID)
en: The Jabber ID for the account you would like to use.  Note that this must include the username and the domain (for example, joe@jabber.org), as there are many Jabber servers.
km: លេខសម្គាល់ Jabber សម្រាប់​គណនី​ដែល​អ្នក​ចង់​ប្រើ ។ សូម​ចំណាំ​ថា អ្នក​ត្រូវ​តែ​រួមបញ្ចូល​ទាំង​ឈ្មោះ​អ្នក​ប្រើ និង​ដែន (ឧទាហរណ៍ sok007@jabber.org) ពីព្រោះ​មាន​ម៉ាស៊ីនបម្រើ Jabber ជាច្រើន​ផ្សេង​គ្នា ។

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, mAutoConnect) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, cbAutoConnect)
en: Check to disable automatic connection.  If checked, you can connect manually to this account, using the icon at the bottom of the main Kopete window
km: ធីក​ដើម្បី​បិទ​ការ​តភ្ជាប់​ស្វ័យប្រវត្តិ ។ បើ​បាន​ធីក អ្នក​នឹង​អាច​តភ្ជាប់​ទៅ​កាន់​គណនី​នេះ​ដោយ​ដៃ គឺ​ដោយ​ប្រើ​រូបតំណាង​នៅ​ខាង​ក្រោម​បង្អួច​មេ​របស់ Kopete ។

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblRegistration)
en: To connect to the Jabber network, you will need an account on a Jabber server.  If you do not yet have an account, please click the button to create one.
km: ដើម្បី​តភ្ជាប់​ទៅ​កាន់​បណ្តាញ Jabber អ្នក​ត្រូវ​មាន​​គណនី​មួយ​លើ​ម៉ាស៊ីនបម្រើ Jabber ។ បើ​អ្នក​មិន​ទាន់​មាន​គណនី​​ទេ សូម​ចុច​ប៊ូតុង​ដើម្បី​បង្កើត​វា ។

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, changePasswordGroupBox)
en: Change Password
km: ប្តូរ​ពាក្យសម្ងាត់​

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnChangePassword)
en: Change &Your Password...
km: ផ្លាស់ប្ដូរ​ពាក្យ​សម្ងាត់​របស់​អ្នក...​

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, tlChangePwSuccess)
en: If you have an existing Jabber account and would like to change its password, you can use this button to enter a new password.
km: បើ​អ្នក​មាន​គណនី Jabber មួយ​រួច​ហើយ ហើយ​ចង់​ប្តូរ​ពាក្យ​សម្ងាត់​របស់​វា អ្នក​អាច​ប្រើ​ប៊ូតុង​នេះដើម្បី​បញ្ចូល​ពាក្យ​សម្ងាត់​ថ្មី ។

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, TabPage) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_2)
en: Co&nnection
km: ការតភ្ជាប់​

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbAllowPlainTextPassword)
en: Allow plain-te&xt password authentication
km: អនុញ្ញាត​ការ​ផ្ទៀងផ្ទាត់​ពាក្យសម្ងាត់​ជា​អត្ថបទ​ធម្មតា

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, optionOverrideServer) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbCustomServer) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbOverrideHost)
en: &Override default server information
km: បដិសេធ​ព័ត៌មាន​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​លំនាំដើម​

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, labelServer) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, mServer)
en: The IP address or hostname of the server you would like to connect to (for example jabber.org).
km: អាសយដ្ឋាន​ IP ឬ ឈ្មោះ​ម៉ាស៊ីននៃ​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​ដែល​អ្នក​ចង់​តភ្ជាប់​ទៅ​កាន់ (ឧទាហរណ៍ ៖ jabber.org) ។​

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_5)
en: Location Settings
km: ការ​កំណត់​ទីតាំង

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, TextLabel3_3) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, mResource) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, TextLabel3_3_2)
en: The resource name you would like to use on the Jabber network.
km: ឈ្មោះ​ធនធាន​ដែល​អ្នក​ចង់​ប្រើ​លើ​បណ្តាញ​ Jabber ។

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, TextLabel3_3) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, mResource) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, TextLabel3_3_2)
en: The resource name you would like to use on the Jabber network.  Jabber allows you to sign on with the same account from multiple locations with different resource names, so you may wish to enter 'Home' or 'Work' here, for example.
km: ឈ្មោះ​ធនធាន​ដែល​អ្នក​ចង់​ប្រើ​នៅ​លើ​បណ្ដាញ Jabber ។ Jabber អនុញ្ញាត​ឲ្យ​អ្នក​ចូល​ដោយ​ប្រើ​គណនី​ដូច​គ្នា​ពី​ទីតាំង​ច្រើន ដោយ​ប្រើ​ឈ្មោះ​ធនធាន​ខុស​គ្នា ដូច្នេះ​អ្នក​អាច​នឹង​ចង់​វាយ 'ផ្ទះ' ឬ 'កន្លែង​ធ្វើការ' នៅ​ទីនេះ ។

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel3_3)
en: R&esource:
km: ធនធាន ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel3_3_2)
en: P&riority:
km: អាទិភាព ៖

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, mPriority) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, mPriority)
en: <qt>Each resource can have different <b>priority </b> levels. The messages will be sent to the resource which has the highest priority level.
    
    If two resources have the same priority, the messages will be sent to the one most recently connected.</qt>
km: <qt>ធនធាន​នីមួយៗអាច​មាន​កម្រិត​<b>អាទិភាព </b>​ខុសគ្នា ។ សារនឹង​ត្រូវ​បាន​ផ្ញើ​ទៅ​កាន់​ធនធាន ដែល​មាន​កម្រិត​អាទិភាព​ខ្ពស់​បំផុត ។
    
    បើ​ធនធាន​ពីរ​មាន​អាទិភាព​ដូចគ្នា សារ​នឹង​ត្រូវ​បាន​ផ្ញើ​ទៅ​ធនធាន​ដែល​បាន​តភ្ជាប់​ចុងក្រោយ​គេ ។</qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbAdjustPriority)
en: When absent, adjust priority to:
km: នៅពេល​អវត្តមាន កែសម្រួល​អាទិភាព ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mergeMessages)
en: Merge all messages from all resources to one window/tab
km: បញ្ចូល​សារ​ទាំង​អស់​ចូល​គ្នា​ពី​ធនធាន​ទាំងអស់​ទៅ​ផ្ទាំង/បង្អួច​មួយ

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, TabPage)
en: Fi&le Transfer
km: ការ​ផ្ទេរ​ឯកសារ

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_6)
en: File Transfer Settings
km: ការ​កំណត់​ការ​ផ្ទេរ​ឯកសារ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5)
en: Pro&xy JID:
km: JID ប្រូកស៊ី ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Public &IP address:
km: អាសយដ្ឋាន IP សាធារណៈ ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: <i><ul><li>The information in the "public IP address" and "port" fields applies to all Jabber accounts.</li>
    <li>You can leave the "public IP address" empty if your computer is directly connected to the internet.</li>
    <li>A hostname is also valid.</li>
    <li>Changes to these fields will only take effect the next time you start Kopete.</li>
    <li>The "Proxy JID" can be configured per account.</li></ul></i>
km: <i><ul><li>ព័ត៌មាន​នៅ​ក្នុង​វាល "អាសយដ្ឋាន IP សាធារណៈ" និង "ច្រក" នឹង​អនុវត្ត​ទៅ​គណនី Jabber ទាំងអស់ ។</li>
    <li>អ្នក​អាច​ទុក​វាល "អាសយដ្ឋាន IP សាធារណៈ" នៅ​ទទេ​បាន បើ​កុំព្យូទ័រ​របស់អ្នក​បាន​តភ្ជាប់​ទៅ​អ៊ីនធឺណិត​ផ្ទាល់ ។</li>
    <li>ឈ្មោះ​ម៉ាស៊ីន​មួយ​ក៏​ត្រឹមត្រូវ​ដែរ ។</li>
    <li>ផ្លាស់ប្ដូរ​ចំពោះ​វាល​ទាំងនេះ នឹង​មាន​ប្រសិទ្ធិភាព​តែ​នៅ​ពេល​ដែល​អ្នក​ចាប់ផ្ដើម Kopete លើក​ក្រោយ​ប៉ុណ្ណោះ ។</li>
    <li>អ្នក​អាច​កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ "JID ប្រូកស៊ី" សម្រាប់​គណនី​នីមួយៗ ។</li></ul></i>

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, TabPage)
en: &Jingle
km: សំឡេង​តិចៗ

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Network
km: បណ្តាញ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, autoDetectIPBox)
en: Auto-detect external IP address
km: រក​ឃើញ​អាសយដ្ឋាន IP ខាង​ក្រៅ​ដោយ​ស្វ័យ​ប្រវត្តិ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: First port to use:
km: ច្រក​ដំបូង​ត្រូវ​ប្រើ ៖

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, firstPortEdit)
en: Set the first incoming port to use for Jingle sessions.
    One media type uses 2 ports and each new Jingle session will use the next 2 available ports.
km: កំណត់​ច្រក​ចូល​ដំបូង​​ត្រូវ​ប្រើ​សម្រាប់​សម័យ​សំឡេង​តិចៗ ។
    ប្រភេទ​មេឌៀ​មួយ​ប្រើ​ច្រកពីរ និង​សម័យ​សំឡេង​តិចៗ​ថ្មី​នីមួយៗ​នឹង​ប្រើ​ច្រក​ដែល​មាន​ពីរ​បន្ទាប់ ។

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Media
km: មេឌៀ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Microphone to use:
km: ម៉ីក្រូ​ត្រូវ​ប្រើ ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Audio output:
km: កន្លែង​បញ្ចេញ​អូឌីយ៉ូ

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, privacyTab) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, TabPage)
en: Pri&vacy
km: ភាពឯកជន​

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_7)
en: General Privacy
km: ភាពឯកជន​ទូទៅ​

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, cbHideSystemInfo)
en: By default, Kopete gives the other users some info about your system and the client. Checking this box will hide that information.
km: តាម​លំនាំដើម Kopete ផ្ដល់​នូវព័ត៌មាន​អំពី​ប្រព័ន្ធ និង​ម៉ាស៊ីន​ផ្ញៀវ​របស់​អ្នក​ទៅ​អ្នកប្រើ​ផ្សេងទៀត ។ ការ​ធីន​ប្រអប់​នេះ នឹង​លាក់​ព័ត៌មាន​នោះ ។

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbHideSystemInfo)
en: &Hide system and client info
km: លាក់ព័ត៌មាន​ប្រព័ន្ធ និង​ព័ត៌មាន​កម្មវិធី

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, cbSendEvents)
en: Check this box if you always want to send notifications to your contacts.
km: ធីក​ប្រអប់​នេះ បើ​អ្នក​ចង់​ផ្ញើ​ការ​ជូន​ដំណឹង​ទៅ​កាន់​ទំនាក់ទំនង​របស់​អ្នក​ជានិច្ច ។

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbSendEvents)
en: Always send not&ifications
km: ផ្ញើ​ការជូនដំណឹង​ជានិច្ច

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, cbSendDeliveredEvent)
en: <qt>Check this box to send the <b>Delivered notification</b> to your contacts : when a message is delivered to Kopete, Kopete can notify your contact that it has received the message.</qt>
km: <qt>ធីក​ប្រអប់​នេះ​ដើម្បី​ផ្ញើ <b>ការ​ជូន​ដំណឹង​ថា​បាន​ទទួល</b> ទៅ​ទំនាក់ទំនង​របស់​អ្នក​គឺ ៖ ពេល​មាន​សារ​មួយ​មក​ដល់ Kopete, Kopete អាច​ជូន​ដំណឹង​ទៅ​ទំនាក់ទំនង​របស់​អ្នក​ថា វា​បាន​ទទួល​សារ​ហើយ ។</qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbSendDeliveredEvent)
en: Alwa&ys send delivered notifications
km: តែងតែ​ផ្ញើ​ការ​ជូនដំណឹង​ថា​បាន​ទទួល

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, cbSendDisplayedEvent)
en: <qt>Check this box to send the <b>Displayed notification</b> to your contacts : when a message is displayed in Kopete, Kopete can notify your contact that it has displayed the message.</qt>
km: <qt>ធីក​ប្រអប់​នេះ​ដើម្បី​ផ្ញើ <b>ការ​ជូន​ដំណឹង​ថា​បាន​បង្ហាញ</b> ទៅ​ទំនាក់ទំនង​របស់​អ្នក​គឺ ៖ ពេល​មាន​សារ​មួយ​មក​ដល់ Kopete, Kopete អាច​ជូន​ដំណឹង​ទៅ​ទំនាក់ទំនង​របស់​អ្នក​ថា វា​បាន​បង្ហាញ​សារ​ហើយ ។</qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbSendDisplayedEvent)
en: Al&ways send displayed notifications
km: តែងតែ​ផ្ញើ​ការ​ជូនដំណឹង​ថា​បាន​បង្ហាញ

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, cbSendComposingEvent)
en: <qt>Check this box to send the <b>Typing notification</b> to your contacts : when you are composing a message, you might want your contact to know that you are typing so that he/she knows you are answering.</qt>
km: <qt>ធីក​ប្រអប់​នេះ​ដើម្បី​ផ្ញើ <b>ការ​ជូន​ដំណឹង​អំពី​ការ​វាយ</b> ទៅ​ទំនាក់ទំនង​របស់​អ្នក ។ ពេល​អ្នក​កំពុង​សរសេរ​សារ អ្នក​ប្រហែល​ជា​ចង់​ឲ្យ​ទំនាក់ទំនង​របស់​អ្នក​ដឹង​ថា​អ្នក​កំពុង​វាយ ដូច្នេះ​គាត់​អាច​ដឹង​ថា​អ្នក​កំពុង​តែ​នឹង​រៀប​ឆ្លើយតប ។</qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbSendComposingEvent)
en: Always send &typing notifications
km: ផ្ញើ​ការ​ជូនដំណឹង​អំពី​ការ​វាយ​ជានិច្ច

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbSendGoneEvent)
en: Always send &gone notifications (closing the window)
km: ផ្ញើ​ការ​ជូនដំណឹង​សារ​ដែលបាន​ផ្ញើ​ជានិច្ច (ដោយ​បិទ​បង្អួច)

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, privacyListsButton)
en: Privacy Lists
km: បញ្ជី​ឯកជន​

en: Unable to retrieve registration form.
    Reason: "%1"
km: មិន​អាច​ទៅ​យក​សំណុំបែបបទ​ចុះឈ្មោះ​បាន​ឡើយ ។
    មូលហេតុ ៖ "%1"

en: Registration sent successfully.
km: បាន​ផ្ញើ​ការចុះឈ្មោះ​ដោយ​ជោគជ័យ​ ។

en: Jabber Registration
km: ការ​ចុះឈ្មោះ Jabber

en: The server rejected the registration form.
    Reason: "%1"
km: ម៉ាស៊ីនបម្រើ​បាន​បដិសេធ​សំណុំ​បែបបទ​ចុះ​ឈ្មោះ ។
    ហេតុផល ៖ "%1"

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, DlgJabberRegisterAccount)
en: Register Account - Jabber
km: ចុះ​ឈ្មោះ​គណនី​ - Jabber

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, btnChooseServer)
en: C&hoose...
km: ជ្រើស...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblJID)
en: Desired Jabber &ID:
km: លេខសម្គាល់ Jabber ដែល​ចង់​បាន ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblPassword)
en: Pass&word:
km: ពាក្យសម្ងាត់ ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblPasswordVerify)
en: &Repeat password:
km: វាយ​ពាក្យសម្ងាត់​ម្ដង​ទៀត ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblPort)
en: &Port:
km: ច្រក ៖

en: Services
km: សេវា

en: Register...
km: ចុះឈ្មោះ...

en: Search...
km: ​ស្វែងរក...

en: Execute...
km: ប្រតិបត្តិ...

en: &Save User Info
km: រក្សាទុក​ព័ត៌មាន​អ្នក​ប្រើ​

en: Fetch vCard
km: ទៅ​ប្រមូល​​យក vCard

en: Saving vCard to server...
km: កំពុង​រក្សាទុក vCard ទៅ​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ...

en: vCard successfully saved.
km: បាន​រក្សា​ទុក vCard ដោយ​ជោគជ័យ ។

en: Error: Unable to save vCard.
km: កំហុស ៖ មិន​អាច​រក្សា​ទុក​ vCard បាន​ទេ ។

en: Fetching contact vCard...
km: កំពុង​ទៅ​ប្រមូល​យក vCard ទំនាក់​ទំនង...

en: vCard successfully retrieved.
km: ទៅ​យក vCard ដោយ​ជោគជ័យ ។

en: No vCard available.
km: មិនមាន vCard ។

en: Error: vCard could not be fetched correctly.
    Check connectivity with the Jabber server.
km: កំហុស ៖ vCard មិនអាច​ទៅ​យក​ដោយ​ត្រឹមត្រូវ​បាន​ទេ ។
    ពិនិត្យ​មើល​ការ​តភ្ជាប់​ជា​មួយ​ម៉ាស៊ីនប​ម្រើ Jabber ។

en: <qt>An error occurred when trying to change the photo.<br />Make sure that you have selected a valid image file</qt>
km: <qt>កំហុស​បាន​កើតឡើង នៅពេល​ព្យាយាម​ផ្លាស់ប្ដូរ​រូបថត ។<br />ត្រូវប្រាកដ​ថា អ្នក​បាន​ជ្រើស​ឯកសារ​រូបភាពត្រឹមត្រូវ</qt>

en: Register
km: ចុះឈ្មោះ

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox1)
en: Search
km: ស្វែងរក

en: Please wait while retrieving search form...
km: សូមរង់ចាំ ខណៈពេល​ទៅ​យក​សំណុំបែបបទ​ស្វែងរក...

en: Unable to retrieve search form.
km: មិនអាច​ទៅ​យក​សំណុំបែបបទ​ការ​ស្វែងរក​បាន​ឡើយ ។

en: The Jabber server rejected the search.
km: ម៉ាស៊ីន​បម្រើ Jabber បាន​បដិសេធ​ការ​ស្វែងរក ។

en: Jabber Search
km: ស្វែងរក Jabber

en: Nickname
km: សម្មតិនាម

[ctx: First name]
en: First
km: ទី ១

[ctx: Last name]
en: Last
km: ចុង​ក្រោយ

en: e-mail
km: អ៊ី​ម៉ែល

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, dynamicForm)
en: Search For
km: ស្វែងរក

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Node:
km: ថ្នាំង ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnQuery)
en: &Query Server
km: សាកសួរ​ម៉ាស៊ីនបម្រើ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, trServices)
en: Node
km: ថ្នាំង

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblName)
en: Full name:
km: ឈ្មោះ​ពេញ ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblJID)
en: Jabber ID:
km: លេខសម្គាល់ Jabber ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel8) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblHomepage)
en: Homepage:
km: គេហទំព័រ ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, birthdayLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblBirthday)
en: Birthday:
km: ថ្ងៃ​កំណើត ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblTimezone)
en: Timezone:
km: តំបន់​ពេលវេលា ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnSelectPhoto)
en: &Select Photo...
km: ជ្រើស​រូបថត...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnClearPhoto)
en: Clear Pho&to
km: សម្អាត​រូបថត​

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: &Home Address
km: អាសយដ្ឋាន​ផ្ទះ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblStreet) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblStreet_2)
en: Street:
km: ផ្លូវ ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblPOBox) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblPOBox_2)
en: PO box:
km: ប្រអប់សំបុត្រ ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblState) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblState_2)
en: Postal code:
km: លេខ​ប្រៃសណីយ៍ ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel9) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblCountry) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblCountry_2)
en: Country:
km: ប្រទេស ៖

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: &Work Address
km: អាសយដ្ឋាន​កន្លែង​ធ្វើការ​

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Wor&k Information
km: ព័ត៌មាន​អំពី​កន្លែង​ធ្វើការ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblCompany)
en: Company:
km: ក្រុមហ៊ុន​ ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblDepartment)
en: Department:
km: នាយកដ្ឋាន ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel7) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblPosition)
en: Position:
km: ឋានៈ ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblRole)
en: Role:
km: តួនាទី ៖

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Phone &Numbers
km: លេខ​ទូរស័ព្ទ​

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblPhoneHome) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel5)
en: Home:
km: ផ្ទះ ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblPhoneWork) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel6)
en: Work:
km: កន្លែង​ធ្វើការ ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel11) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblPhoneFax)
en: Fax:
km: ទូរសារ ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblPhoneCell)
en: Cell:
km: ចល័ត ៖

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: A&bout
km: អំពី

en: Loading instructions from gateway...
km: កំពុង​ផ្ទុក​សេចក្ដី​ណែនាំ​ពី​ច្រក​ចេញ​ចូល...

en: Connect to the Jabber network and try again.
km: តភ្ជាប់​ទៅ​បណ្ដាញ Jabber ហើយ​ព្យាយាម​ម្ដង​ទៀត ។

en: An error occurred while loading instructions from the gateway.
km: កំហុស​បាន​កើត​ឡើង ខណៈ​ពេល​ផ្ទុក​សេចក្ដី​ណែនាំ​ពី​​ផ្លូវ​ចេញ​ចូល ។

en: Choose Jabber Server
km: ជ្រើស​​ម៉ាស៊ីនបម្រើ Jabber

en: Retrieving server list...
km: កំពុង​ទៅយក​បញ្ជី​ម៉ាស៊ីន​ប្រើ...

en: Could not retrieve server list.
km: មិន​អាច​ទៅ​យក​បញ្ជី​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​បាន​ឡើយ ។

en: Could not parse the server list.
km: មិនអាច​ញែក​បញ្ជី​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​បាន​ឡើយ ។

en: The changes you just made will take effect next time you log in with Jabber.
km: ការ​ផ្លាស់ប្ដូរ​ដែល​អ្នក​ទើប​បាន​ធ្វើ នឹង​មាន​ប្រសិទ្ធិភាព​នៅ​ពេល​ដែល​អ្នក​ចូល​ទៅ​ក្នុង Jabber លើក​ក្រោយ ។

en: Jabber Changes During Online Jabber Session
km: ការផ្លាស់ប្ដូរ Jabber កំឡុងពេលដែល​សម័យ Jabber នៅ​លើ​បណ្ដាញ

en: The Jabber ID you have chosen is invalid. Please make sure it is in the form user@server.com, like an email address.
km: លេខសម្គាល់ Jabber ដែល​អ្នក​បាន​ជ្រើស គឺ​មិន​ត្រឹមត្រូវ​ឡើយ ។ សូម​ប្រាកដ​ថា វា​មាន​ទម្រង់​ជា អ្នកប្រើ@ម៉ាស៊ីនបម្រើ.com គឺ​ដូចជា​អាសយដ្ឋាន​អ៊ីមែល​អញ្ចឹង ។

en: Invalid Jabber ID
km: លេខសម្គាល់​ Jabber មិន​ត្រឹមត្រូវ​

en: Register New Jabber Account
km: ចុះឈ្មោះ​គណនី​ Jabber ថ្មី​

en: Unless you know what you are doing, your JID should be of the form "username@server.com".  In your case for example "username@%1".
km: ទាល់​តែ​អ្នក​ដឹង​ថា​អ្នក​កំពុង​តែ​ធ្វើ​អ្វី បើ​ពុំ​នោះ​ទេ JID គួរ​តែ​មាន​ទម្រង់​ជា "ឈ្មោះអ្នកប្រើ@ម៉ាស៊ីនបម្រើ.com" ។ សម្រាប់​ករណី​របស់​អ្នក វា​អាច​មាន​ទម្រង់​ជា "sok007@%1" ។

en: Connecting to server...
km: កំពុង​តភ្ជាប់​ទៅ​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​...

en: Protocol error.
km: កំហុស​ពិធីការ ។

en: Connected successfully, registering new account...
km: បានតភ្ជាប់​ដោយ​ជោគជ័យ​ ។ កំពុង​ចុះ​ឈ្មោះ​គណនី​ថ្មី...

en: Registration successful.
km: ការ​ចុះឈ្មោះ​បាន​ជោគជ័យ ។

en: Registration failed.
km: ការ​ចុះឈ្មោះ​បាន​បរាជ័យ ។

en: Unable to create an account on the server. The Jabber ID is probably already in use.
km: មិន​អាច​បង្កើត​គណនី​នៅ​លើ​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​បាន​ឡើយ ។ លេខសម្គាល់ Jabber ប្រហែល​ជា​កំពុង​ត្រូវ​បាន​ប្រើ​រួច​ហើយ​។

en: Jabber Account Registration
km: ការ​ចុះឈ្មោះ​គណនី Jabber

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, gb_settings)
en: Settings
km: ការ​កំណត់

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Default list (all sessions):
km: បញ្ជី​លំនាំដើម (គ្រប់សម័យ) ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Active list (current session):
km: បញ្ជី​សកម្ម (សម័យ​បច្ចុប្បន្ន) ៖

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, gb_listSettings)
en: List Editor
km: កម្មវិធី​និពន្ធ​បញ្ជី

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: List:
km: បញ្ជី ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, pb_newList)
en: New List...
km: បញ្ជី​ថ្មី...

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, pb_deleteList)
en: Delete List
km: លុប​បញ្ជី

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ck_autoActivate)
en: Automatically activate this list on connect
km: ធ្វើ​ឲ្យ​បញ្ជី​នេះ​សកម្ម​ដោយ​ស្វ័យ​ប្រវត្តិ​នៅ​ពេលតភ្ជាប់

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, gb_rules)
en: Rules
km: ច្បាប់

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, pb_apply)
en: Apply
km: អនុវត្ត​

en: %1: Privacy Lists
km: %1 ៖ បញ្ជី​ឯកជន

en: <None>
km: <គ្មាន>

en: There was an error changing the list.
km: មាន​កំហុស​មួយ​​ក្នុង​ការ​ផ្លាស់ប្ដូរ​បញ្ជី ។

en: Error
km: កំហុស

en: There was an error processing your request.
km: មាន​កំហុស​មួយ​ក្នុង​​ដំណើរការ​សំណើ​របស់​អ្នក ។

en: New List
km: បញ្ជី​ថ្មី

en: Enter the name of the new list:
km: បញ្ជូល​ឈ្មោះ​របស់​បញ្ជី​ថ្មី ៖

en: A list with this name already exists.
km: មាន​បញ្ជី​ដែល​មាន​ឈ្មោះ​នេះ​រួច​ហើយ ។

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, PrivacyRule)
en: Edit Privacy Rule
km: កែសម្រួល​ច្បាប់​ឯកជន

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Then:
km: បន្ទាប់ ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ck_messages)
en: Messages
km: សារ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ck_queries)
en: Queries
km: សំណួរ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ck_presenceOut)
en: Outgoing presence
km: ការ​បង្ហាញ​ចេញ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ck_presenceIn)
en: Incoming presence
km: កា​របង្ហាញ​ចូល

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, cb_action)
en: Deny
km: បដិសេធ

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, cb_action)
en: Allow
km: អនុញ្ញាត​

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: If:
km: ប្រសិន ៖

en: Edit Privacy List Rule
km: កែសម្រួល​ច្បាប់​បញ្ជី​ឯកជន

en: From
km: ពី ៖

en: To
km: ជូន​ចំពោះ

en: &Change Status Message
km: ប្តូរ​សារ​ស្ថានភាព

en: Meanwhile Plugin: Message from server
km: កម្មវិធីជំនួយ Meanwhile ៖ សារ​ពី​ម៉ាស៊ីនបម្រើ

en: <qt>You must enter a valid screen name.</qt>
km: <qt>អ្នក​ត្រូវ​តែ​បញ្ចូល​ឈ្មោះ​អេក្រង់​ត្រឹមត្រូវ​មួយ ។</qt>

en: Meanwhile Plugin
km: កម្មវិធីជំនួយ Meanwhile

en: <qt>You must deselect password remembering or enter a valid password.</qt>
km: <qt>អ្នក​ត្រូវ​តែ​ដោះជម្រើស​ចងចាំ​ពាក្យសម្ងាត់ ឬ បញ្ចូល​ពាក្យសម្ងាត់​ត្រឹមត្រូវ​មួយ ។</qt>

en: <qt>You must enter the server's hostname/ip address.</qt>
km: <qt>អ្នក​ត្រូវ​តែ​បញ្ចូល​ឈ្មោះ​ម៉ាស៊ីន ឬ អាសយដ្ឋាន IP របស់​ម៉ាស៊ីនបម្រើ ។</qt>

en: <qt>0 is not a valid port number.</qt>
km: <qt>0 មិន​មែន​ជា​លេខ​ច្រក​ត្រឹមត្រូវ​ឡើយ ។</qt>

en: Could not connect to server
km: មិន​អាច​តភ្ជាប់​ទៅ​កាន់​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ

en: Could not connect to redirected server
km: មិនអាច​តភ្ជាប់​ទៅ​កាន់​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​ដែល​បានបញ្ជូនបន្ត​បានទេ

en: Meanwhile Plugin: Conference invitation
km: កម្មវិធី​ជំនួយ ៖ ការអញ្ជើត​ចូល​រួម​សន្និសីទ

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, MeanwhileAddUI)
en: Add Sametime Contact
km: បន្ថែមទំនាក់ទំនង Sametime

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel1) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel1) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, contactID) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, contactID)
en: The user ID of the contact you would like to add.
km: លេខ​សម្គាល់​អ្នកប្រើ​នៃ​ទំនាក់ទំនង​ដែល​អ្នក​ចង់​បន្ថែម ។

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, btnFindUser) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, btnFindUser)
en: Find User ID
km: រក​លេខសម្គាល់​អ្នក​ប្រើ​

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnFindUser)
en: &Find
km: រក​

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_2)
en: <i>(for example: johndoe)</i>
km: <i>(សម្រាប់ ៖ sok007)</i>

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, MeanwhileEditAccount)
en: Edit Meanwhile Account
km: កែសម្រួល​គណនី Meanwhile

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label1) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label1) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, mScreenName) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, mScreenName)
en: Your Sametime user ID
km: លេខសម្គាល់អ្នកប្រើ​នៅពេល​តែ​មួយរបស់​អ្នក

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label1)
en: Meanwhile &username:
km: ឈ្មោះអ្នកប្រើ Meanwhile ៖

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Connection
km: ការតភ្ជាប់​

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, lblServer) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, lblServer) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, mServerName) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, mServerName)
en: The IP address or hostname of the Sametime server you wish to connect to.
km: អាសយដ្ឋាន IP ឬ ឈ្មោះម៉ាស៊ីន​របស់​ម៉ាស៊ីនបម្រើ Sametime ដែល​អ្នក​ចង់​តភ្ជាប់​ទៅ​កាន់ ។

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, lblPort) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, mServerPort)
en: The port on the Sametime server that you would like to connect to.
km: ច្រក​នៅ​លើ​ម៉ាស៊ីនបម្រើ Sametime ដែល​អ្នក​ចង់​តភ្ជាប់​ទៅ​កាន់ ។

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, lblPort) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, mServerPort)
en: The port on the Sametime server that you would like to connect to.  Usually this is 1533.
km: ច្រក​នៅ​លើ​ម៉ាស៊ីនបម្រើ Sametime ដែល​អ្នក​ចង់​តភ្ជាប់​ទៅ​កាន់ ។ ជា​ធម្មតា​គឺ 1533 ។

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox5)
en: Client Identifier
km: ឧបករណ៍​កំណត់​អត្តសញ្ញាណ​ម៉ាស៊ីន​ភ្ញៀវ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkCustomClientID)
en: Use custom client identifier
km: ប្រើ​ឧបករណ៍​កំណត់​អត្តសញ្ញាណ​ម៉ាស៊ីនភ្ញៀវ​ផ្ទាល់​ខ្លួន

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblClientIdentifier)
en: Client identifier:
km: កម្មវិធី​កំណត់​អត្តសញ្ញាណ​ម៉ាស៊ីន​ភ្ញៀវ ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblClientVersion)
en: Client version (major.minor):
km: កំណែ​ម៉ាស៊ីន​ភ្ញៀវ (major.minor) ៖

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, btnServerDefaults) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, btnServerDefaults)
en: Restore the server and port values to their defaults.
km: ស្តារ​តម្លៃ​លំនាំដើម​របស់​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ និង​ច្រក ។

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnServerDefaults)
en: Restore &Defaults
km: ស្ដារ​ទៅ​លំនាំដើម​ឡើង​វិញ

en: Visit the Kopete website at <a href="http://kopete.kde.org">http://kopete.kde.org</a>
km: ទស្សនា​តំបន់បណ្ដាញ​របស់ Kopete នៅ​ឯ <a href="http://kopete.kde.org">http://kopete.kde.org</a>

en: Join Chat...
km: ចូលរួម​ការ​ជជែក​កំសាន្ត...

en: In&visible
km: មើល​មិន​ឃើញ

en: Editing your user info is not possible because you are not connected.
km: មិនអាច​ធ្វើការ​កែសម្រួល​ព័ត៌មាន​អ្នកប្រើបានទេ ព្រោះ​អ្នក​មិនបាន​តភ្ជាប់ ។

en: Unable to edit user info
km: មិនអាច​កែសម្រួល​ព័ត៌មាន​អ្នកប្រើ​បានទេ

en: Joining an AIM chat room is not possible because you are not connected.
km: មិនអាច​ធ្វើការ​ចូល​រួម​ក្នុង​បន្ទប់​ជជែក​កំសាន្ត AIM បានទេ ព្រោះ​អ្នក​មិនបាន​តភ្ជាប់ ។

en: Unable to Join AIM Chat Room
km: មិនអាច​ចូល​រួម​បន្ទប់​ជជែក​កំសាន្ត AIM បានទេ

en: &Warn User
km: ព្រមានអ្នក​ប្រើ

en: Always &Visible To
km: មើល​ឃើញ​ជានិច្ច​ចំពោះ

en: Always &Invisible To
km: មើល​មិន​ឃើញ​ជានិច្ច​ចំពោះ

en: <qt>Would you like to warn %1 anonymously or with your name?<br>(Warning a user on AIM will result in a "Warning Level" increasing for the user you warn. Once this level has reached a certain point, they will not be able to sign on. Please do not abuse this function, it is meant for legitimate practices.)</qt>
km: <qt>តើ​អ្នក​ចង់​ព្រមាន %1 ដោយ​មិន​បញ្ចេញឈ្មោះ ឬ ដោយ​បង្ហាញ​ឈ្មោះ​របស់​អ្នក ?<br>(ការ​ព្រមាន​អ្នក​ប្រើ​ម្នាក់​នៅ​លើ AIM នឹង​នាំ​ឲ្យ "កម្រិត​ព្រមាន" សម្រាប់​អ្នក​ប្រើ​ដែល​អ្នក​ព្រមាន កើនឡើង​ខ្ពស់ ។ ពេល​ដែល​កម្រិត​នេះ​កើន​ដល់​ចំណុច​ជាក់លាក់​ណា​មួយ ពួក​គេ​នឹង​មិន​អាច​ចូល​បាន​ឡើយ ។ សូម​កុំ​លេង​ជាមួយ​នឹង​មុខងារ​នេះ​អី ព្រោះ​វា​​ត្រូវ​បាន​គេ​អនុវត្ត​សម្រាប់​តែ​នៅ​ក្នុង​ផ្លូវច្បាប់​ប៉ុណ្ណោះ ។)</qt>

en: Warn User %1?
km: ព្រមាន​អ្នក​ប្រើ %1 ?

en: Warn Anonymously
km: ព្រមាន​ដោយ​មិន​បញ្ចេញ​ឈ្មោះ

en: Warn
km: ព្រមាន

en: Join AIM Chat Room
km: ចូលរួម​បន្ទប់​ជជែក​កំសាន្ត AIM

en: Unable to connect to the chat room %1 because the account for %2 is not connected.
km: មិនអាច​តភ្ជាប់​ទៅកាន់​បន្ទប់​ជជែក %1 បាន​ទេ ព្រោះ​មិនបាន​តភ្ជាប់​គណនី​សម្រាប់ %2 ។

en: User Profile
km: ទម្រង់អ្នក​ប្រើ​

en: Connecting...
km: កំពុង​តភ្ជាប់...

en: Waiting for Authorization
km: កំពុង​រង់ចាំ​សេចក្ដី​អនុញ្ញាត

en: &Do Not Disturb
km: កុំ​រំខាន

en: O&ccupied
km: បានកាន់កាប់

en: Occupied
km: បានកាន់កាប់

en: Not Available
km: មិន​អាច​ជជែក​បាន

en: Not A&vailable
km: មិន​អាច​ជជែក​បាន

en: &Free for Chat
km: ទំនេរ​សម្រាប់​ជជែក

en: Mobile
km: ចល័ត

en: User Information on %1
km: ព័ត៌មាន​អ្នក​ប្រើ​លើ %1

en: &Save Profile
km: រក្សាទុកទម្រង់

en: Requesting User Profile, please wait...
km: កំពុង​ស្នើសុំ​ទម្រង់​អ្នក​ប្រើ ។ សូម​រង់​ចាំ...

en: <html><body><I>No user information provided</I></body></html>
km: <html><body><I>មិន​បាន​ផ្តល់​ព័ត៌មាន​អ្នក​ប្រើ</I></body></html>

en: You need to be connected to be able to add contacts.
    Connect to the AIM network and try again.
km: អ្នក​ត្រូវ​តែ​តភ្ជាប់ ដើម្បី​អាច​បន្ថែម​ទំនាក់ទំនង ។
    តភ្ជាប់​ទៅ​បណ្ដាញ AIM និង​ព្យាយាម​ម្ដង​ទៀត ។

en: ICQ Plugin
km: កម្មវិធី​ជំនួយ ICQ

en: You must enter a valid ICQ number.
km: អ្នក​ត្រូវ​តែ​បញ្ចូល​លេខ ICQ ត្រឹមត្រូវ ។

en: You must enter a valid AOL screen name.
km: អ្នក​ត្រូវ​តែ​បញ្ចូល​ឈ្មោះ​អេក្រង់ AOL ត្រឹមត្រូវ ។

en: No Screen Name
km: មិន​មាន​ឈ្មោះ​អេក្រង់​ឡើយ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, aimRadioButton)
en: AOL screen name:
km: ឈ្មោះ​បង្ហាញ AOL ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, icqRadioButton)
en: ICQ number:
km: លេខ ICQ ៖

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, aimEditAccountUI)
en: Account Preferences - AIM
km: ចំណង់ចំណូល​ចិត្ត​គណនី​ - AIM

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6)
en: To connect to the AOL Instant Messaging network, you will need to use a screen name from AIM, AOL, or .Mac.<br><br>If you do not currently have an AIM screen name, please click the button to create one.
km: ដើម្បី​តភ្ជាប់​ទៅ​បណ្ដាញ​ផ្ញើសារ​បន្ទាន់ AOL អ្នក​ត្រូវ​តែ​ប្រើ​ឈ្មោះ​អេក្រង់​មួយ​ពី AIM, AOL, ឬ .Mac ។<br><br>បើ​អ្នក​មិន​មាន​ឈ្មោះ​អេក្រង់ AIM ទេ សូម​ចុច​ប៊ូតុង​ដើម្បី​បង្កើត​វា ។

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, lblAccountId) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, edtAccountId)
en: The screen name of your AIM account.
km: ឈ្មោះ​អេក្រង់​នៃ​គណនី​ AIM របស់​អ្នក​ ។

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, lblAccountId) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, edtAccountId)
en: The screen name of your AIM account.  This should be in the form of an alphanumeric string (spaces allowed, not case sensitive).
km: ឈ្មោះ​អេក្រង់​នៃ​គណនី​ AIM របស់​អ្នក​ ។ វា​គួរ​តែ​មាន​ទម្រង់​ជា​ខ្សែអក្សរ​សុទ្ធ (អនុញ្ញាត​ឲ្យ​មាន​ដកឃ្លា ហើយ​មិន​ប្រកាន់​តួអក្សរ​តូចធំ) ។

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblAccountId)
en: AIM &screen name:
km: ឈ្មោះ​អេក្រង់​ AIM ៖

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, accountPreferencesTab) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, TabPage)
en: Accou&nt Preferences
km: ចំណង់ចំណូល​ចិត្ត​គណនី​

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, lblServer) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, edtServerAddress)
en: The IP address or hostmask of the AIM server you wish to connect to.
km: អាសយដ្ឋាន IP ឬ របាំង​ម៉ាស៊ីន​របស់​ម៉ាស៊ីនបម្រើ AIM ដែល​អ្នក​ចង់​តភ្ជាប់​ទៅ​កាន់ ។

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, lblServer) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, edtServerAddress)
en: The IP address or hostmask of the AIM server you wish to connect to.  Normally you will want the default (login.oscar.aol.com).
km: អាសយដ្ឋាន IP ឬ របាំង​ម៉ាស៊ីន​របស់​ម៉ាស៊ីនបម្រើ AIM ដែល​អ្នក​ចង់​តភ្ជាប់​ទៅ​កាន់ ។ តាម​ធម្មតា អ្នក​ប្រហែល​ជា​ចង់​បាន​លំនាំដើម (login.oscar.aol.com) ។

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, lblPort) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, sbxServerPort)
en: The port on the AIM server that you would like to connect to.
km: ច្រក​លើ​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ AIM ដែល​អ្នក​ចង់​តភ្ជាប់​ទៅ​កាន់ ។

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, lblPort) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, sbxServerPort)
en: The port on the AIM server that you would like to connect to.  Normally this is 5190.
km: ច្រក​លើ​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ AIM ដែល​អ្នក​ចង់​តភ្ជាប់​ទៅ​កាន់ ។ ជា​ធម្មតា​គឺ 5190 ។

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4)
en: Direct Connect Options
km: ជម្រើស​តភ្ជាប់​ផ្ទាល់

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, lblPort)
en: The ports to use for direct connections.
km: ច្រក​ដើម្បី​ប្រើ​សម្រាប់​ការ​តភ្ជាប់​ផ្ទាល់ ។

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, lblPort)
en: The ports to use when listening for direct connections. These must not be blocked by a firewall or router.
km: ច្រក​ដែលត្រូវ​ប្រើ នៅពេល​​ស្ដាប់​ការ​តភ្ជាប់​ផ្ទាល់ ។ ទាំងនេះ​ត្រូវតែ​មិន​ត្រូវបាន​ទប់ស្កាត់​ដោយ​ជញ្ជាំង​ភ្លើង ឬ​រ៉ោតទ័រទេ ។

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblPort)
en: Po&rt range:
km: ជួរ​ច្រក ៖

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, sbxFirstPort)
en: The start of the port range.
km: ការ​ចាប់ផ្ដើម​នៃ​ជួរ​ច្រក ។

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, sbxFirstPort)
en: The start of the port range. Normally this is 5190.
km: ការ​ចាប់ផ្ដើម​នៃ​ជួរ​ច្រក ។ ជា​ធម្មតា​គឺ 5190 ។

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, sbxLastPort)
en: The end of the port range.
km: ចុង​បញ្ចប់​នៃ​ជួរ​ច្រក ។

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, sbxLastPort)
en: The end of the port range. Normally this is 5199.
km: ចុង​បញ្ចប់​នៃ​ជួរ​ច្រក ។ ជា​ធម្មតា​គឺ 5199 ។

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, chkFileProxy)
en: Use AOL proxy server instead of direct connections. If you are behind a router that you do not control, you will probably want this.
km: ប្រើ​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​ប្រូកស៊ី AOL ជំនួស​ឲ្យ​ការ​តភ្ជាប់​ដោយ​ផ្ទាល់ ។ ប្រសិនបើ​អ្នក​នៅ​ខាង​ក្រោយ​រ៉ោតទ័រ​ដែល​​អ្នក​មិន​អាច​ត្រួតពិនិត្យ អ្នក​នឹង​ប្រហែល​ជា​ចង់​បានវា ។

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, chkFileProxy)
en: Use the AOL proxy server for things that would normally need a direct connection, like file transfers. You will want this if there is a firewall or router that blocks connections to your computer and you cannot get unblocked. If a direct connection fails, a proxy connection will be tried regardless of this setting.
km: ប្រើ​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​ប្រូកស៊ី AOL សម្រាប់​អ្វី​ដែល​នឹង​ត្រូវការ​​ការ​តភ្ជាប់​ធម្មតា ដូចជា​ការ​ផ្ទេរ​ឯកសារ ។ អ្នក​ចង់​បាន​វា​ ប្រសិន​បើ​មាន​ជញ្ជាំង​ភ្លើង​ ឬ​រ៉ោតទ័រ​ដែល​ទុបស្កាត់​ការ​តភ្ជាប់​ទៅ​កុំព្យូទ័រ​របស់​អ្នក និងអ្នក​មិនអាច​ត្រូវ​បានដោះសោ​ទេ ។ ប្រសិន​បើ​ការ​តភ្ជាប់​ដោយ​ផ្ទាល់​បរាជ័យ ការ​តភ្ជាប់​ប្រូកស៊ី​នឹង​ត្រូវ​បាន​ព្យយាម​ទាក់ទង​នឹង​កា​រកំណត់​នេះ ។

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkFileProxy)
en: &Use proxy instead
km: ប្រើ​ប្រូកស៊ី​ជំនួស​

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, lblTimeout) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, sbxTimeout)
en: Timeout for direct connections.
km: ពេល​វេលា​សម្រាក​សម្រាប់​ការ​តភ្ជាប់ ។

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, lblTimeout) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, sbxTimeout)
en: The number of seconds to wait for a connection to succeed before trying a different method.
km: ចំនួន​វិនាទី ដែល​ត្រូវរង់ចាំ​ការតភ្ជាប់ ដើម្បី​ឲ្យ​សម្រេច មុនពេល​សាកល្បង​វិធីសាស្ដ្រ​ផ្សេងទៀត ។

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblTimeout)
en: T&imeout (secs):
km: ពេល​សម្រាក (វិ.) ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Default to the following &encoding for messages:
km: លំនាំដើមការ​អ៊ិនកូដ​​សម្រាប់​សារ​ដូច​ខាង​ក្រោម ៖

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4)
en: Visibility Settings
km: ការ​កំណត់​ភាព​មើល​ឃើញ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbAllowPerimtList)
en: Allow only from visible list
km: អនុញ្ញាត​តែ​ពី​បញ្ជី​ដែលមើល​ឃើញ​តែ​ប៉ុណ្ណោះ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbAllowMyContacts)
en: Allow only contact list's users
km: អនុញ្ញាត​តែ​អ្នក​ប្រើ​របស់​បញ្ជី​ទំនាក់​ទំនង​តែ​ប៉ុណ្ណោះ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbAllowAll)
en: Allow all users
km: អនុញ្ញាត​ដល់​អ្នក​ប្រើ​ទាំងអស់

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbBlockAll)
en: Block all users
km: ទប់ស្កាត់​អ្នក​ប្រើ​​ទាំងអស់

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbBlockAIM)
en: Block AIM users
km: ទប់ស្កាត់​អ្នក​ប្រើ​ AIM

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbBlockDenyList)
en: Block only from invisible list
km: ទប់​ស្កាត់​តែ​ពី​បញ្ជី​ដែលមើលឃើញ​តែ​ប៉ុណ្ណោះ

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, visibleTab)
en: Visible
km: មើល​ឃើញ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Always visible:
km: មើល​ឃើញ​ជានិច្ច ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_4)
en: Contact to add:
km: ទំនាក់ទំនង​ត្រូវ​បន្ថែម ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2)
en: Always invisible:
km: មើល​មិន​ឃើញ​ជានិច្ច ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblScreenName)
en: Screen name:
km: ឈ្មោះ​អេក្រង់ ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblWarnLevel)
en: Warning level:
km: កម្រិត​ព្រមាន ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblIdleTime)
en: Idle minutes:
km: នាទីទំនេរ ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblOnlineSince)
en: Online since:
km: លើ​បណ្ដាញ​តាំងពី ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblAwayMessage)
en: Away message:
km: សារ​ចាកឆ្ងាយ ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Profile:
km: ទម្រង់ ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Please enter the name of the chat room you wish to join.
km: សូម​បញ្ចូល​ឈ្មោះ​របស់​បន្ទប់​ជជែក​កំសាន្ត​ដែល​អ្នក​ចង់​ចូលរួម ។

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Room &name:
km: ឈ្មោះ​បន្ទប់ ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: E&xchange:
km: ផ្លាស់ប្តូរ ៖

en: &Ignore
km: មិន​អើពើ

en: Select Encoding...
km: ជ្រើសការ​អ៊ិនកូដ...

note: i18n( "Send &SMS..." ), 0, 0, this, SLOT(slotSendSMS()), this, "ICQAccount::mActionSendSMS") );
en: Set Xtraz Status
km: កំណត់​ស្ថានភាព Xtraz​

en: Set Status...
km: កំណត់​ស្ថានភាព...​

en: User %1 is reading your status message
km: អ្នក​ប្រើ %1 កំពុង​អាន​សារ​ស្ថានភាព​របស់​អ្នក

en: Request Authorization
km: ស្នើសុំ​សេចក្ដីអនុញ្ញាត

en: Reason for requesting authorization:
km: មូលហេតុ​ស្នើសុំ​សេចក្តី​អនុញ្ញាត ៖

en: Please authorize me so I can add you to my contact list
km: សូម​​ឲ្យសិទ្ធិ​ខ្ញុំ ដូច្នេះ​ខ្ញុំ​អាច​បន្ថែម​អ្នក​ទៅ​ក្នុង​បញ្ជី​ទំនាក់ទំនង​របស់​ខ្ញុំ

en: User %1 has granted your authorization request.
    Reason: %2
km: អ្នកប្រើ %1 បាន​យល់ព្រម​នឹង​សំណើ​របស់​អ្នក​ហើយ ។
    មូលហេតុ ៖ %2

en: User %1 has rejected the authorization request.
    Reason: %2
km: អ្នក​ប្រើ %1 បាន​បដិសេធ​នឹង​សំណើ​របស់​អ្នក​ហើយ ។
    មូលហេតុ ៖ %2

en: RTF-Messages
km: សារ-RTF

en: <qt>You must be logged on to ICQ before you can send a message to a user.</qt>
km: <qt>អ្នក​ត្រូវតែចូល​ទៅ ICQ មុន​នឹង​​អាច​ផ្ញើ​សំបុត្រ​ទៅ​អ្នក​ប្រើ​ណា​ម្នាក់ ។</qt>

en: Not Signed On
km: មិន​ទាន់​បាន​ចូល

en: &Request Authorization
km: ស្នើសុំ​សេចក្ដីអនុញ្ញាត

en: &Grant Authorization
km: ផ្តល់​សេចក្តី​​អនុញ្ញាត

en: You must be online to add a contact.
km: អ្នក​ត្រូវ​តែ​នៅ​លើ​បណ្តាញ ដើម្បី​បន្ថែម​ទំនាក់ទំនង ។

en: Do you want to add %1 to your contact list?
km: តើ​អ្នក​ចង់​បន្ថែម %1 ទៅ​បញ្ជី​ទំនាក់ទំនង​របស់​អ្នក​ឬ ?

en: IP Address
km: អាសយដ្ឋាន IP

en: Antigua
km: អង់ទីហ្កា

en: Ascension Island
km: កោះអាសិនហ្សិន

en: Barbuda
km: បាប៊ូដា

en: British Virgin Islands
km: កោះស្មោង

en: Canary Islands
km: កោះកាណារី

en: Cocos-Keeling Islands
km: កោះ​កូកូស ឃីលីង

en: Cocos (Keeling) Islands
km: កោះ​កូកូស (ឃីលីង)

en: Diego Garcia
km: ឌៀហ្គោ ហ្គាសៀ

en: French Antilles
km: បារាំង អង់ទីល

en: Antilles
km: អង់ទីល

en: French Guiana
km: បារាំង​ ហ្គ៊ីណា

en: Mayotte Island
km: កោះម៉េយ៉ុត

en: Nevis
km: ណេវីស

en: Reunion Island
km: កោះ​រេអុយញ៉ុង

en: Rota Island
km: កោះរ៉ូតា

en: Saipan Island
km: កោះសៃប៉ង់

en: Sierra Leone
km: សេរ៉ាឡេអូន

en: Tinian Island
km: កោះទីនីយ៉ាន

en: Wales
km: វ៉េល

en: Scotland
km: ស្កុតលែន

en: Yugoslavia - Serbia
km: យូហ្គោស្លាវី - សែប៊ី

en: Yugoslavia - Montenegro
km: យូហ្គោស្លាវី - ម៉ុងតេនេក្រូ

en: Yugoslavia
km: យូហ្គោស្លាវី

en: Congo, Democratic Republic of (Zaire)
km: សាធារណរដ្ឋ​ប្រជាធិប្បតេយ្យ​កុងហ្គោ (​សៃ)

note: i18n("Arabic")
en: Bhojpuri
km: បូជូរី

note: i18n("Bulgarian") i18n("Burmese")
en: Cantonese
km: កាន់តូនេស៊ី

note: i18n("Catalan") i18n("Chinese") i18n("Croatian") i18n("Czech") i18n("Danish") i18n("Dutch") i18n("English") i18n("Esperanto") i18n("Estonian")
en: Farsi
km: ​ហ្វារស៊ី

note: i18n("Finnish") i18n("French") i18n("Gaelic") i18n("German") i18n("Greek") i18n("Hebrew") i18n("Hindi") i18n("Hungarian") i18n("Icelandic") i18n("Indonesian") i18n("Italian") i18n("Japanese") i18n("Khmer") i18n("Korean") i18n("Lao") i18n("Latvian") i18n("Lithuanian") i18n("Malay") i18n("Norwegian") 
en: Punjabi
km: ពូនយ៉ាប៊ី

note: i18n("Chamorro") i18n("Mongolian")
en: Mandarin
km: ម៉ង់ដារីន

en: Taiwanese
km: តៃវ៉ាន់​

note: i18n("Macedonian") i18n("Sindhi") i18n("Welsh") i18n("Azerbaijani") i18n("Kurdish") i18n("Gujarati") i18n("Tamil")
en: Belorussian
km: បេឡូរូស៊ី

en: euc-JP Japanese
km: ជប៉ុន euc-JP

en: euc-KR Korean
km: កូរ៉េ euc-KR

en: GB-2312 Chinese
km: ចិន GB-2312

en: GBK Chinese
km: ចិន GBK

en: GB18030 Chinese
km: ចិន GB18030

en: JIS Japanese
km: ជប៉ុន JIS

en: Shift-JIS Japanese
km: ជប៉ុន Shift-JIS

en: KOI8-R Russian
km: រុស្ស៊ី KOI8-R

en: KOI8-U Ukrainian
km: អ៊ុយក្រែន KOI8-U

en: ISO-8859-1 Western
km: លោកខាងលិច ISO-8859-1

en: ISO-8859-2 Central European
km: អឺរ៉ុបកណ្ដាល ISO-8859-2

en: ISO-8859-3 Central European
km: អឺរ៉ុបកណ្ដាល ISO-8859-3

en: ISO-8859-4 Baltic
km: បាល់ទិក ISO-8859-4

en: ISO-8859-5 Cyrillic
km: ស៊ីរីលីក ISO-8859-5

en: ISO-8859-6 Arabic
km: អារ៉ាប់ ISO-8859-6

en: ISO-8859-7 Greek
km: ក្រិក ISO-8859-7

en: ISO-8859-8 Hebrew, visually ordered
km: ហេប្រូ ISO-8859-8, រៀបលំដាប់​តាម​មើលឃើញ

en: ISO-8859-8-I Hebrew, logically ordered
km: ហេប្រូ ISO-8859-8-I, រៀបលំដាប់​តាម​តក្កវិជ្ជា

en: ISO-8859-9 Turkish
km: ទួរគី ISO-8859-9

en: ISO-8859-15 Western
km: លោកខាងលិច ISO-8859-15

en: Windows-1250 Central European
km: អឺរ៉ុបកណ្ដាល Windows-1250

en: Windows-1251 Cyrillic
km: ស៊ីរីលីក Windows-1251

en: Windows-1252 Western
km: លោកខាងលិច Windows-1252

en: Windows-1253 Greek
km: ក្រិក Windows-1253

en: Windows-1254 Turkish
km: ទួរគី Windows-1254

en: Windows-1255 Hebrew
km: ហេប្រូ Windows-1255

en: Windows-1256 Arabic
km: អារ៉ាប់ Windows-1256

en: Windows-1257 Baltic
km: បាល់ទិក Windows-1257

en: Windows-1258 Viet Nam
km: វៀតណាម Windows-1258

en: TIS-620 Thai
km: ថៃ TIS-620

en: UTF-8 Unicode
km: UTF- ៨ យូនីកូដ​

en: UTF-16 Unicode
km: UTF-១៦ យូនីកូដ​

en: Single
km: នៅ​លីវ

en: Long term relationship
km: ទំនាក់ទំនង​រយៈ​ពេល​វែង​

en: Engaged
km: ភ្ជាប់ពាក្យ​រួច

en: Married
km: រៀបការ​រួច

en: Divorced
km: លែងលះ​គ្នា

en: Separated
km: នៅ​បែក​គ្នា

en: Widowed
km: មេម៉ាយ

en: Art
km: សិល្បៈ

en: Cars
km: រថយន្ត

en: Celebrity Fans
km: អ្នក​គាំទ្រ​អ្នក​ល្បី

en: Collections
km: សម្រាំង

en: Computers
km: កុំព្យូទ័រ

en: Culture
km: វប្បធម៌​

en: Fitness
km: ភាពត្រឹមត្រូវ

en: Games
km: ល្បែង

en: Hobbies
km: ការកំសាន្ត

en: ICQ - Help
km: ICQ - ជំនួយ

en: Internet
km: អ៊ីនធឺណិត

en: Lifestyle
km: បែបផែន​ជីវិត​

en: Movies and TV
km: ភាពយន្ត និង​ទូរទស្សន៍​

en: Music
km: តន្ត្រី

en: Outdoors
km: កណ្ដាលវាល

en: Parenting
km: ចិញ្ចឹមបីបាច់

en: Pets and Animals
km: សត្វ​ចិញ្ចឹម និង​សត្វ​ពាហនៈ

en: Religion
km: សាសនា

en: Science
km: វិទ្យាសាស្ត្រ​

en: Skills
km: ជំនាញ​

en: Sports
km: កីឡា​

en: Web Design
km: រចនា​តំបន់​បណ្តាញ​

en: Ecology
km: បរិស្ថានវិទ្យា​

en: News and Media
km: ព័ត៌មាន និង​មេឌៀ​

en: Government
km: រដ្ឋាភិបាល​

en: Business
km: ជំនួញ

en: Mystics
km: អាថ៌កំបាំង

en: Travel
km: ធ្វើដំណើរ

en: Astronomy
km: តារាវិទ្យា

en: Space
km: អវកាស

en: Clothing
km: សំលៀកបំពាក់​

en: Parties
km: ជប់លៀង

en: Women
km: ស្ត្រី​

en: Social science
km: វិទ្យាសាស្ត្រសង្គម

en: 60's
km: ទសវត្សរ៍ទី ៦០

en: 70's
km: ទសវត្សរ៍ទី ៧០

en: 80's
km: ទសវត្សរ៍ទី ៨០

en: 50's
km: ទសវត្សរ៍ទី ៥០

en: Finance and Corporate
km: ហិរញ្ញវត្ថុ និង​កិច្ច​សហ​ប្រតិបត្តិការ

en: Entertainment
km: កំសាន្ត

en: Consumer Electronics
km: អ្នក​ប្រើប្រាស់​អេឡិចត្រូនិក

en: Retail Stores
km: ហាង​លក់​រាយ

en: Health and Beauty
km: សុខភាព និង​សម្រស់​

en: Household Products
km: របស់​របរ​ប្រើ​នៅ​ផ្ទះ

en: Mail Order Catalog
km: កាតាឡុក​លំដាប់​សំបុត្រ

en: Business Services
km: សេវាកម្ម​ជំនួញ

en: Audio and Visual
km: សំឡេង និង​រូបភាព

en: Sporting and Athletic
km: កីឡា​ និង​អត្ថពលកម្ម​

en: Publishing
km: បោះ​ពុម្ពផ្សាយ

en: Home Automation
km: ស្វ័យ​ប្រតិកម្ម​នៅ​ផ្ទះ

en: Academic
km: សាស្ត្រាចារ្យ

en: Administrative
km: ការ​គ្រប់គ្រង

en: Art/Entertainment
km: សិល្បៈ/ការ​កំសាន្ត

en: College Student
km: និស្សិត​មហាវិទ្យាល័យ

en: Community & Social
km: សហគមន៍ និង​សង្គម

en: Education
km: អប់រំ

en: Engineering
km: វិស្វកម្ម

en: Financial Services
km: សេវា​ហិរញ្ញវត្ថុ

en: High School Student
km: សិស្ស​វិទ្យាល័យ

en: Home
km: ផ្ទះ

en: ICQ - Providing Help
km: ICQ - ផ្ដល់​ជំនួយ

en: Law
km: ច្បាប់

en: Managerial
km: ខាង​ការ​ចាត់ការ

en: Manufacturing
km: ការផលិត

en: Medical/Health
km: វិជ្ជាពេទ្យ/សុខភាព

en: Military
km: យោធា

en: Non-Government Organization
km: អង្គការ​មិន​មែន​រដ្ឋាភិបាល

en: Other Services
km: សេវា​ផ្សេង​ទៀត

en: Professional
km: វិជ្ជាជីវៈ

en: Retail
km: លក់​រាយ

en: Retired
km: ចូល​និវត្ត

en: Science & Research
km: វិទ្យាសាស្ត្រ និង​ស្រាវជ្រាវ

en: Technical
km: បច្ចេក​ទេស

en: University Student
km: និស្សិត​សកលវិទ្យាល័យ

en: Web Building
km: រចនា​តំបន់បណ្ដាញ

en: Alumni Org.
km: អង្គការ​អតីត​សិស្ស​ស្រី

en: Charity Org.
km: អង្គការ​សប្បុរសធម៌

en: Club/Social Org.
km: អង្គការ ក្លឹប/សង្គម

en: Community Org.
km: អង្គការ​សហគមន៍

en: Cultural Org.
km: អង្គការ​វប្បធម៌​

en: Fan Clubs
km: ក្លឹប​អ្នក​គាំទ្រ

en: Fraternity/Sorority
km: ភាតរភាព/សមាគមន៍​ស្រី

en: Hobbyists Org.
km: អង្គការ​ស្វែងរក​ការងារ​បន្ថែម

en: International Org.
km: អង្គការ​អន្តរជាតិ

en: Nature and Environment Org.
km: អង្គការ​បរិស្ថាន និង​ធម្មជាតិ

en: Other
km: ផ្សេង​ទៀត

en: Professional Org.
km: អង្គការ​វិជ្ជាជីវៈ

en: Scientific/Technical Org.
km: អង្គការ​វិទ្យាសាស្ត្រ/បច្ចេកទេស

en: Self Improvement Group
km: ក្រុម​អភិវឌ្ឍន៍​ខ្លួន​ឯង

en: Spiritual/Religious Org.
km: អង្គការ​ព្រលឹង/សាសនា

en: Sports Org.
km: អង្គការ​កីឡា​

en: Support Org.
km: អង្គការ​គាំទ្រ

en: Trade and Business Org.
km: អង្គការ​ពាណិជ្ជកម្ម និង​ជំនួញ

en: Union
km: សហព័ន្ធ​

en: Voluntary Org.
km: អង្គការ​ស្ម័គ្រ​ចិត្ត

en: Elementary School
km: អនុវិទ្យាល័យ

en: High School
km: វិទ្យាល័យ

en: College
km: មហាវិទ្យាល័យ

en: University
km: សកលវិទ្យាល័យ

en: Past Work Place
km: កន្លែង​ធ្វើការ​ពី​មុន

en: Past Organization
km: អង្គការ​ចាស់

en: &Fetch Again
km: ទៅ​ប្រមូល​យក​ម្ដង​ទៀត

en: '%2' Message for %1
km: សារ '%2' សម្រាប់ %1

en: Fetching '%2' Message for %1...
km: កំពុង​ទៅ​ប្រមូល​យក​សារ '%2' សម្រាប់ %1...

[ctx: @item icq xtraz status]
en: angry
km: ខឹង

[ctx: @item icq xtraz status]
en: bath
km: ងូតទឹក

[ctx: @item icq xtraz status]
en: tired
km: អស់​កម្លាំង

[ctx: @item icq xtraz status]
en: party
km: ពិធី​ជប់លៀង

[ctx: @item icq xtraz status]
en: beer
km: ស្រាបៀរ

[ctx: @item icq xtraz status]
en: thinking
km: កំពុង​គិត

[ctx: @item icq xtraz status]
en: eating
km: កំពុង​ញ៉ាំ

[ctx: @item icq xtraz status]
en: watching tv
km: កំពុង​មើល​ទូរទស្សន៍

[ctx: @item icq xtraz status]
en: meeting
km: កំពុង​ប្រជុំ

[ctx: @item icq xtraz status]
en: coffee
km: កាហ្វេ

[ctx: @item icq xtraz status]
en: music
km: តន្ត្រី

[ctx: @item icq xtraz status]
en: business
km: ជំនួញ

[ctx: @item icq xtraz status, taking pictures with camera]
en: shooting
km: ថតរូប

[ctx: @item icq xtraz status]
en: having fun
km: រីករាយ

[ctx: @item icq xtraz status]
en: phone
km: ទូរស័ព្ទ

[ctx: @item icq xtraz status]
en: gaming
km: កំពុង​លេង​ល្បែង

[ctx: @item icq xtraz status]
en: studying
km: កំពុង​រៀន

[ctx: @item icq xtraz status]
en: shopping
km: កំពុង​ទិញ​ឥវ៉ាន់

[ctx: @item icq xtraz status]
en: sick
km: ឈឺ

[ctx: @item icq xtraz status]
en: sleeping
km: កំពុង​គេង

[ctx: @item icq xtraz status, water sport]
en: surfing
km: មើល

[ctx: @item icq xtraz status, browsing the Internet]
en: browsing
km: រកមើល

[ctx: @item icq xtraz status]
en: working
km: កំពុង​ធ្វើការ

[ctx: @item icq xtraz status]
en: typing
km: កំពុង​វាយ

[ctx: @item icq xtraz status]
en: picnic
km: ពិកនិក

[ctx: @item icq xtraz status]
en: cooking
km: កំពុង​ចម្អិន​ម្ហូប

[ctx: @item icq xtraz status]
en: smoking
km: កំពុង​ជក់​បារី

[ctx: @item icq xtraz status]
en: i am high
km: ខ្ញុំ​ខ្ពស់

[ctx: @item icq xtraz status]
en: wc
km: បន្ទប់​ទឹក

[ctx: @item icq xtraz status]
en: to be or not to be
km: មែន ឬ​មិនមែន

[ctx: @item icq xtraz status]
en: love
km: ស្នេហា

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: Alternatively, you can search the ICQ Whitepages :
km: អ្នក​អាច​ស្វែងរក​ទំព័រស ICQ ជំនួស​វិញ ៖

en: Authorization Reply
km: ការ​ឆ្លើយតប​សេចក្ដីអនុញ្ញាត

en: <b>%1</b> requested authorization to add you to his/her contact list.
km: <b>%1</b> បាន​ស្នើសុំ​សេចក្ដីអនុញ្ញាត ដើម្បី​បន្ថែម​អ្នក​ទៅ​បញ្ជី​ទំនាក់ទំនង​របស់​គាត់ ។

en: Authorization reply to <b>%1</b>.
km: ឆ្លើយតប​សេចក្ដីអនុញ្ញាត​ទៅ​កាន់ <b>%1</b> ។

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ICQAuthReplyUI)
en: ICQ Authorization Reply
km: ការ​ឆ្លើយតប​សេចក្ដីអនុញ្ញាត​របស់ ICQ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblUserReq)
en: %1 requested authorization to add you to his/her contact list.
km: %1 បាន​ស្នើសុំ​សេចក្ដីអនុញ្ញាត​ដើម្បី​បន្ថែម​អ្នក​ទៅ​បញ្ជី​ទំនាក់ទំនង​របស់​គាត់ ។

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblReqReason)
en: Request Reason:
km: មូលហេតុ​ស្នើសុំ ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblRequestReason)
en: Some reason...
km: មូលហេតុ​មួយ​ចំនួន...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbGrant)
en: &Grant authorization
km: ផ្ដល់​សេចក្ដីអនុញ្ញាត

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbDecline)
en: &Decline authorization
km: បដិសេធ​សេចក្ដីអនុញ្ញាត

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblReason)
en: Reason:
km: មូលហេតុ ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblStatus)
en: Please enter your current password first
    and then your new password twice.
    Password have to be between 6-8 characters long.
km: សូម​បញ្ចូល​ពាក្យ​សម្ងាត់​បច្ចុប្បន្ន​របស់​អ្នក​សិន
    ហើយ​បន្ទាប់​មក បញ្ចូល​ពាក្យ​សម្ងាត់​ថ្មី​របស់​អ្នក​ពីរ​ដង ។
    ពាក្យ​សម្ងាត់​ត្រូវ​តែ​នៅ​ចន្លោះ​ពី ៦ ទៅ ៨ តួ​អក្សរ ។

en: Change ICQ Password
km: ផ្លាស់ប្តូរ​ពាក្យ​សម្ងាត់ ICQ​

en: ICQ Password Change
km: ផ្លាស់ប្ដូរ​ពាក្យ​សម្ងាត់ ICQ

en: Your new password must be between 6-8 characters long.
km: ពាក្យ​សម្ងាត់​ថ្មី​របស់​អ្នក​ត្រូវ​តែ​នៅ​ចន្លោះ ៦-៨ តួ​អក្សរ ។

en: Your password could not be changed.
km: ពាក្យ​សម្ងាត់​របស់​អ្នក​មិន​អាច​ត្រូវ​បាន​ផ្លាស់ប្ដូរ​ទេ ។

en: Your password has been changed successfully.
km: ពាក្យ​សម្ងាត់​របស់​អ្នក​ត្រូវ​បាន​ផ្លាស់ប្ដូរ​ដោយ​ជោគជ័យ ។

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ICQEditAccountUI)
en: Account Preferences - ICQ
km: ចំណង់ចំណូលចិត្ត​គណនី - ICQ

[ctx: @title:tab]
note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: &Basic Setup
km: ការ​រៀបចំ​គោល

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Account Preferences
km: ចំណង់ចំណូល​ចិត្ត​គណនី​

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, lblAccountId) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, edtAccountId)
en: The user ID of your ICQ account.
km: លេខ​សម្គាល់​អ្នក​ប្រើ​នៃ​គណនី ICQ របស់​អ្នក ។

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, lblAccountId) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, edtAccountId)
en: The user ID of your ICQ account.  This should be in the form of a number (no decimals, no spaces).
km: លេខ​សម្គាល់​អ្នក​ប្រើ​នៃ​គណនី ICQ របស់​អ្នក ។ វា​គួរ​តែ​មាន​ទម្រង់​ជា​លេខ (គ្មាន​សញ្ញាក្បៀស គ្មាន​ដកឃ្លា) ។

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblAccountId)
en: IC&Q UIN:
km: IC&Q UIN ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6)
en: To connect to the ICQ network, you will need an ICQ account.<br><br>
    If you do not currently have an ICQ account, please click the button to create one.
km: ដើម្បី​តភ្ជាប់​ទៅ​បណ្ដាញ ICQ អ្នក​ត្រូវ​តែ​មាន​គណនី ICQ មួយ ។<br><br>
    បើ​អ្នក​មិន​មាន​ទេ សូម​ចុច​ប៊ូតុង​ដើម្បី​បង្កើត​គណនី​មួយ ។

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, changePasswordGroupBox)
en: Change password
km: ផ្លាស់ប្ដូរ​ពាក្យ​សម្ងាត់

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: If you have an existing ICQ account and would like to change its password, you can use this button to enter a new password.
km: ប្រសិន​បើ​អ្នក​មាន​គណនី ICQ រួចហើយ ហើយ​ចង់​ផ្លាស់ប្ដូរ​ពាក្យ​សម្ងាត់​របស់​វា គឺ​អ្នក​អាច​ប្រើ​ប៊ូតុង​នេះ​ដើម្បី​បញ្ចូល​ពាក្យ​សម្ងាត់​ថ្មី ។

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonChangePassword)
en: Change Your Password...
km: ផ្លាស់ប្ដូរ​ពាក្យ​សម្ងាត់​របស់​អ្នក...

[ctx: @title:tab]
note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Accou&nt Preferences
km: ចំណូល​ចិត្ត​គណនី​

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4)
en: Privacy Options
km: ជម្រើស​ភាព​ឯកជន​

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, chkRequireAuth)
en: Enable the authorization requirement, which will not allow users to add you to their contact list without authorization from you.
km: អនុញ្ញាត​តម្រូវការ​សេចក្ដីអនុញ្ញាត នឹង​មិន​អនុញ្ញាត​ឲ្យ​អ្នក​ប្រើ​បន្ថែម​អ្នក​ទៅ​បញ្ជី​ទំនាក់ទំនង​របស់​ពួកគេ​ឡើយ បើ​អ្នក​មិន​អនុញ្ញាត ។

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, chkRequireAuth)
en: Enable the authorization requirement, which will not allow users to add you to their contact list without authorization from you.  Check this box, and you will have to confirm any users who add you to their list before they may see your online status.
km: អនុញ្ញាត​ការ​ទាមទារ​សេចក្ដីអនុញ្ញាត ដែល​នឹង​មិន​អនុញ្ញាត​ឲ្យ​អ្នក​ប្រើ​បន្ថែម​អ្នក​ទៅ​ក្នុង​បញ្ជី​ទំនាក់ទំនង​របស់​ពួក​គេ​ឡើយ បើ​អ្នក​មិន​អនុញ្ញាត ។ បើ​ធីក​ប្រអប់​នេះ អ្នក​នឹង​ត្រូវ​អះអាង​ទៅ​រាល់​អ្នក​ប្រើ ដែល​បន្ថែម​អ្នក​ទៅ​បញ្ជី​របស់​ពួក​គេ មុន​នឹង​ពួក​គេ​អាច​មើលឃើញ​ស្ថានភាព​លើ​បណ្ដាញ​របស់​អ្នក ។

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkRequireAuth)
en: &Require authorization before someone can add you to their contact list
km: ទាមទារ​ឲ្យ​មាន​សេចក្តី​អនុញ្ញាត មុន​នឹង​គេ​អាច​បន្ថែម​អ្នក​ទៅ​បញ្ជី​ទំនាក់ទំនង​របស់​ពួកគាត់

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, chkHideIP)
en: Check this to hide your IP address from people when they view your user info
km: ធីក​ប្រអប់​នេះ ដើម្បី​លាក់​អាសយដ្ឋាន IP របស់​អ្នក​កុំ​ឲ្យ​អ្នក​ផ្សេង​ទៀត​មើលឃើញ ពេល​ពួកគេ​មើល​ព័ត៌មាន​របស់​អ្នក

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, chkHideIP)
en: Checking this box prevent people from seeing your IP address if they view your ICQ user details such as name, address, or age.
km: ការ​ធីន​ប្រអប់​នេះ គឺ​ការពារ​មនុស្ស​ពីការ​មើល​អាសយដ្ឋាន IP របស់​អ្នក ប្រសិនបើ​គេ​មើល​សេចក្ដី​លម្អិត​អ្នកប្រើ ICQ របស់​អ្នក ដូចជា​ឈ្មោះ អាសយដ្ឋាន ឬ​អាយុ ។

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkHideIP)
en: Hide &IP address
km: លាក់អាសយដ្ឋាន IP

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, chkWebAware)
en: Check this box to enable Web Aware functionality.
km: ធីក​ប្រអប់​នេះ ដើម្បី​អនុញ្ញាត​មុខងារ​ដឹង​តាម​បណ្ដាញ ។

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, chkWebAware)
en: Check this box to enable ICQ's Web Aware functionality, which allows people to see your online status from ICQ's web page, and send you a message without necessarily having ICQ themselves.
km: ធីក​ប្រអប់​នេះ ដើម្បី​អនុញ្ញាត​មុខងារ​ដឹង​តាម​បណ្ដាញ​របស់ ICQ ដែល​នឹង​អនុញ្ញាត​ឲ្យ​គេ​មើលឃើញ​ស្ថានភាព​លើ​បណ្ដាញ​របស់​អ្នក តាម​រយៈ​ទំព័រ​បណ្ដាញ​របស់ ICQ ហើយ​អាច​ឲ្យ​គេ​ផ្ញើ​សារ​មក​ឲ្យ​អ្នក ដោយ​មិន​ចាំបាច់​មាន ICQ ។

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkWebAware)
en: Make my status available via &ICQ's unified messaging center
km: ធ្វើ​ឲ្យ​ស្ថានភាព​របស់​ខ្ញុំ​មាន​តាម​រយៈ​មជ្ឈមណ្ឌល​ផ្ញើសារ​កណ្ដាល​មួយ​របស់ &ICQ ។

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, lblServer) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, edtServerAddress)
en: The IP address or hostmask of the ICQ server you wish to connect to.
km: អាសយដ្ឋាន IP ឬ របាំងម៉ាស៊ីន​របស់​ម៉ាស៊ីនបម្រើ ICQ ដែល​អ្នក​ចង់​តភ្ជាប់​ទៅ​កាន់ ។

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblServer) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblProxyServer) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelServer)
en: Ser&ver /
km: ម៉ាស៊ីនបម្រើ /

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, lblServerPort) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, edtServerPort)
en: The port on the ICQ server that you would like to connect to.
km: ច្រក​លើ​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ ICQ ដែល​អ្នក​ចង់​តភ្ជាប់​ទៅ​កាន់​ ។

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, lblProxyServer) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, edtProxyServerAddress)
en: The IP address or hostmask of the proxy server you wish to use for connecting to an ICQ server.
km: អាសយដ្ឋាន​ IP ឬ​របាំង​ម៉ាស៊ីន​នៃ​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​យ៉ាហ៊ូ ដែល​អ្នក​ចង់ប្រើ​ដើម្បី​ភ្ជាប់​ទៅ​កាន់​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ ICQ ។

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, lblProxyServerPort) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, edtProxyServerPort)
en: The port that the proxy server listens to.
km: ច្រក​ដែល​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​ប្រូកស៊ី​ស្ដាប់ ។

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, lblProxyServerPort)
en: The port that the proxy server listens to. Normally this will be 3128 or 8080.
km: ច្រក​ដែល​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​ប្រូកស៊ី​ស្ដាប់ ។ តាម​ធម្មតា​វា​មានលេខ ៣១២៨ ឬ​ ៨០៨០ ។

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, edtProxyServerPort)
en: The port that the proxy server listens to. Normally this will be 3128, 8080, or 443 (https).
km: ច្រក​ដែល​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​ប្រូកស៊ី​ស្ដាប់ ។ តាម​ធម្មតា​វា​មាន​លេខ ៣១២៨ ឬ ៨០៨០ ឬ​ ៤៤៣ (https) ។

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4)
en: Peer Connection Options
km: ជម្រើស​តភ្ជាប់​​​ម៉ាស៊ីន​ដូច​គ្នា

[ctx: @title:tab]
note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabVisible)
en: Visible
km: មើល​ឃើញ

[ctx: @title:tab]
note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabInvisible)
en: Invisible
km: មើល​មិន​ឃើញ

[ctx: @title:tab]
note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabIgnore)
en: Ignore
km: មិន​អើពើ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_3)
en: Ignore:
km: មិន​អើពើ ៖

en: <qt>You must enter a valid ICQ No.</qt>
km: <qt>អ្នក​ត្រូវ​តែ​បញ្ចូល​លេខ ICQ ​ត្រឹមត្រូវ ។</qt>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Personal Information
km: ព័ត៌មាន​ផ្ទាល់​ខ្លួន​

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, uinLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: &UIN #:
km: &UIN លេខ ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ipLabel)
en: &IP:
km: &IP ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, nickNameLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: &Nickname:
km: សម្មតិនាម ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, firstNameLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: &First name:
km: នាមខ្លួន ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lastNameLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: &Last name:
km: នាមត្រកូល ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6)
en: Gen&der:
km: ភេទ​ ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, maritalLabel)
en: Marital status:
km: ស្ថានភាព​គ្រួសារ ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel7)
en: &Timezone:
km: តំបន់​ពេលវេលា ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, birthdayDayLabel)
en: Day:
km: ថ្ងៃ ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, birthdayMonthLabel)
en: Month:
km: ខែ ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, birthdayYearLabel)
en: Year:
km: ស្វែងរក ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel10)
en: A&ge:
km: អាយុ ៖

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Spoken Languages
km: ភាសា​និយាយ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, language1Label)
en: First:
km: ទីមួយ ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, language2Label)
en: Second:
km: ទីពីរ ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, language3Label)
en: Third:
km: ទី​បី ៖

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Location && Contact Information
km: ទីតាំង និង​ព័ត៌មាន​ទំនាក់ទំនង​

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: &Address:
km: អាសយដ្ឋាន​ ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel10)
en: &City:
km: ទីក្រុង ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: &State:
km: រដ្ឋ ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: &Zip:
km: កូដ​តំបន់ ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel8)
en: Countr&y:
km: ប្រទេស ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5)
en: &Phone:
km: ទូរស័ព្ទ ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6_2)
en: Ce&ll:
km: ចល័ត ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel7_2)
en: Fa&x:
km: ទូរសារ ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel10_2)
en: &Homepage:
km: គេហទំព័រ​ ៖

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Origin
km: ដើម

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblState)
en: State:
km: រដ្ឋ ៖

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Interests
km: ចំណាប់អារម្មណ៍

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Organization Type
km: ប្រភេទ​ការ​រៀបចំ

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Past Affiliation
km: ការ​បញ្ចូល​គ្នា​មុន

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Email Addresses
km: អាសយដ្ឋាន​អ៊ីមែល

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, sendInfoCheck)
en: Send updates and ICQ promotional info to my primary email
km: ផ្ញើ​ព័ត៌មាន​ផ្សាយ​ពាណិជ្ជកម្ម និង​បច្ចុប្បន្ន​​​ភាព ICQ មក​កាន់​អ៊ីមែល​មេ​របស់​ខ្ញុំ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Non-published email will be used for password retrieval purposes.
km: អ៊ីមែល​ដែល​មិន​បាន​បោះពុម្ព​នឹង​ត្រូវ​បាន​ប្រើ​សម្រាប់​គោល​បំណង​​ទៅ​យក​ពាក្យ​សម្ងាត់ ។

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabWhitepages)
en: ICQ Whitepages Search
km: ស្វែងរក​សំណុំព័ត៌មាន ICQ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel9) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6)
en: &Email:
km: អ៊ីមែល ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel8)
en: &Gender:
km: ភេទ ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel9)
en: Lan&guage:
km: ភាសា ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel11)
en: C&ountry:
km: ប្រទេស​ ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, onlyOnline)
en: Only search for online contacts
km: ស្វែងរក​តែ​ទំនាក់ទំនង​ដែល​ស្ថិត​នៅ​លើ​បណ្ដាញ

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabUIN)
en: UIN Search
km: ស្វែងរក UIN

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QTreeView, searchResults)
en: This is where the results from your search are displayed. If you double-click a result, the search window will close and pass the UIN of the contact you wish to add back to the Add Contact Wizard. You can only add one contact at a time.
km: នេះ​ជា​កន្លែង​បង្ហាញ​លទ្ធផល​ការ​ស្វែងរក​របស់​អ្នក ។ បើ​អ្នក​ចុច​ទ្វេដង​លើ​លទ្ធផល​មួយ បង្អួច​ស្វែងរក​នឹង​បិទ ហើយ​វា​នឹង​ហុច UIN របស់​ទំនាក់ទំនង​ដែល​អ្នក​ចង់​បន្ថែម​ត្រឡប់​ទៅ​អ្នក​ជំនួយការ​បន្ថែម​ទំនាក់ទំនង ។ អ្នក​អាច​បន្ថែម​ម្ដង​បាន​តែ​មួយ​ទំនាក់ទំនង​ប៉ុណ្ណោះ ។

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, searchButton)
en: Search the ICQ Whitepages with your search criteria
km: ស្វែងរក​សំណុំព័ត៌មាន ICQ ដោយ​ប្រើ​លក្ខណៈវិនិច្ឆ័យ​របស់​អ្នក

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, clearButton)
en: Clears both search fields and results
km: ជម្រះ​ទាំង​វាល​ស្វែងរក និង​លទ្ធផល​ស្វែងរក

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, stopButton)
en: Stops the search
km: ឈប់​ស្វែងរក​

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, stopButton)
en: Stop
km: បញ្ឈប់

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, userInfoButton)
en: Show information about the selected contact
km: បង្ហាញ​ព័ត៌មាន​អំពី​ទំនាក់ទំនង​ដែល​បាន​ជ្រើស​

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, userInfoButton)
en: User Info
km: ព័ត៌មាន​អ្នក​ប្រើ​

en: ICQ User Search
km: ស្វែងរក​អ្នក​ប្រើ ICQ

en: Add the selected user to your contact list
km: បន្ថែម​អ្នក​ប្រើ​ដែល​បាន​ជ្រើស​ទៅ​បញ្ជី​ទំនាក់ទំនង​របស់​អ្នក​

en: Requires Authorization
km: ទាមទារ​សេចក្ដី​អនុញ្ញាត

en: You must be online to search the ICQ Whitepages.
km: អ្នក​ត្រូវ​តែ​នៅ​លើ​បណ្ដាញ ដើម្បី​អាច​ស្វែងរក​សំណុំព័ត៌មាន ICQ បាន ។

en: You must enter a valid UIN.
km: អ្នក​ត្រូវ​តែ​បញ្ចូល UIN ត្រឹមត្រូវ​មួយ ។

en: You must enter search criteria.
km: អ្នក​ត្រូវ​តែ​បញ្ចូល​លក្ខណៈ​វិនិច្ឆ័យ​ស្វែងរក ។

en: You must be online to display user info.
km: អ្នក​ត្រូវ​តែ​នៅ​លើ​បណ្ដាញ ដើម្បី​បង្ហាញ​ព័ត៌មាន​អ្នក​ប្រើ ។។

en: Yes
km: បាទ​/​ចាស

en: No
km: ទេ

en: ICQ User Information
km: ព័ត៌មាន​អ្នក​ប្រើ ICQ

en: General ICQ Information
km: ព័ត៌មាន ICQ ទូទៅ

en: Home Info
km: ព័ត៌មាន​អំពី​ផ្ទះ​

en: Home Information
km: ព័ត៌មាន​អំពី​ផ្ទះ

en: Work Info
km: ព័ត៌មាន​អំពី​កន្លែង​ធ្វើការ

en: Work Information
km: ព័ត៌មាន​អំពី​កន្លែង​ធ្វើការ

en: Other Info
km: ព័ត៌មាន​ផ្សេង​ទៀត

en: Other ICQ Information
km: ព័ត៌មាន ICQ ផ្សេង​ទៀត

en: Interest Info
km: ព័ត៌មាន​អំពី​ចំណាប់អារម្មណ៍

en: Interest Information
km: ព័ត៌មាន​អំពី​ចំណាប់​អារម្មណ៍

en: Org & Aff Info
km: ព័ត៌មាន​អង្គការ និង​អ្នក​រៀបចំ

en: Organization & Affiliation Information
km: ព័ត៌មាន​អំពីការ​រៀបចំ និង​ទំនាក់ទំនង

en: Type
km: ប្រភេទ

en: Publish Email/Email
km: បោះពុម្ព​ផ្សាយ​អ៊ីមែល/អ៊ីមែល

[ctx: Primary email address]
en: Primary
km: ចម្បង

[ctx: Other email address]
en: More
km: បន្ថែម​ទៀត

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Company Location Information
km: ព័ត៌មាន​អំពី​ទីតាំង​ក្រុមហ៊ុន

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Address:
km: អាសយដ្ឋាន​ ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Zip:
km: កូដតំបន់ ៖

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Personal Work Information
km: ព័ត៌មាន​អំពី​កន្លែង​ធ្វើការ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, occupationLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblOccupation)
en: Occupation:
km: មុខងារ:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel10)
en: Phone:
km: ទូរស័ព្ទ ៖

en: Xtraz Status Editor
km: កម្មវិធី​និពន្ធ​ស្ថានភាព Xtraz

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Icon:
km: រូបតំណាង​ ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkAppend)
en: Append to menu
km: បន្ថែម​ទៅ​ចុង​ម៉ឺនុយ

en: file is empty:
km: ឯកសារ​ទទេ ៖

en: Bad Request
km: សំណើ​មិនត្រឹមត្រូវ

en: Request Timed Out
km: សំណើ បាន​អស់​ពេល

en: Acceptance Period Timed Out
km: អស់​ពេល​ក្នុង​ការ​ទទួល​យក

en: Unknown Error:
km: មិន​ស្គាល់​កំហុស ៖

en: missing IP or port
km: បាត់ IP ឬ​ច្រក

en: Timeout
km: អស់ពេល

en: Adding contacts
km: បន្ថែម​ទំនាក់ទំនង

en: Adding contacts to ICQ server list.
km: បន្ថែម​ទំនាក់ទំនង​ទៅ​កាន់​បញ្ជី​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ ICQ ។

en: Adding contacts to AIM server list.
km: បន្ថែម​ទំនាក់ទំនង​ទៅ​បញ្ជី​ម៉ាស៊ីនបម្រើ AIM

[ctx: %1 out of %2 contacts have been added]
en: %1 out of %2 added.
km: បាន​បន្ថែម %1 នៃ %2 ។

en: Chat Room Invitation
km: ការ​អញ្ជើញ​ចូល​បន្ទប់​ជជែក

en: ICQ Web Express
km: ICQ - បញ្ជាក់ប្រាប់​តាម​បណ្ដាញ

en: ICQ Email Express
km: ICQ - បញ្ជាក់ប្រាប់​តាម​អ៊ីមែល

[ctx: account has been disconnected]
en: Kopete: %1 disconnected
km: Kopete ៖ បាន​ផ្ដាច់ %1

en: There was an error in the protocol handling; it was not fatal, so you will not be disconnected.
km: មាន​កំហុស​មួយ​នៅ​ក្នុង​ការ​ប្រើប្រាស់​ពិធីការ ។ វា​មិន​ជា​ធ្ងន់ធ្ងរ​អ្វី​ឡើយ ដូច្នេះ​អ្នក​នឹង​មិន​ត្រូវ​បាន​ផ្ដាច់​ឡើយ ។

en: There was an error in the protocol handling; automatic reconnection occurring.
km: មាន​កំហុស​មួយ​នៅ​ក្នុង​ការ​ប្រើប្រាស់​ពិធីការ ។ កំពុង​តែ​តភ្ជាប់​ឡើង​វិញ​ដោយ​ស្វ័យប្រវត្តិ ។

en: Kopete: OSCAR Protocol error
km: Kopete ៖ កំហុស​ពិធីការ OSCAR

[ctx: AIM user id]
en: screen name
km: ឈ្មោះអេក្រង់​

en: You have logged in more than once with the same %1, account %2 is now disconnected.
km: អ្នក​បាន​ចូល​ច្រើន​ជាង​ម្ដង​ដោយ​ប្រើ %1 ដដែល គណនី %2 ត្រូវ​បាន​ផ្ដាច់​ហើយ​ពេល​នេះ ។

en: Sign on failed because either your %1 or password are invalid. Please check your settings for account %2.
km: ការ​ចុះឈ្មោះ​បាន​បរាជ័យ​ហើយ ព្រោះ %1 ឬ​ក៏​ពាក្យសម្ងាត់​របស់​អ្នក​មិន​ត្រឹមត្រូវ ។ សូម​ពិនិត្យមើល​ការ​កំណត់​របស់​អ្នក​សម្រាប់​គណនី %2 ។

en: The %1 service is temporarily unavailable. Please try again later.
km: មិនមាន​សេវា %1 ឡើយ​ជា​បណ្ដោះអាសន្ន ។ សូម​សាកល្បង​ម្ដង​ទៀត ពេល​ក្រោយ ។

en: Could not sign on to %1 with account %2 because the password was incorrect.
km: មិន​អាច​ចូល​ទៅ %1 ដោយ​ប្រើ​គណនី %2 បាន​ឡើយ ព្រោះ​ពាក្យសម្ងាត់​មិន​ត្រឹមត្រូវ ។

en: Could not sign on to %1 with nonexistent account %2.
km: មិន​អាច​ចូល​ទៅ %1 ដោយ​ប្រើ​គណនី %2 ដែល​ទាន់​មាន​បាន​ឡើយ ។

en: Sign on to %1 failed because your account %2 expired.
km: ការ​ចូល​ទៅ %1 បាន​បរាជ័យ​ហើយ ព្រោះ​គណនី %2 របស់​អ្នក​បាន​ផុតកំណត់ ។

en: Sign on to %1 failed because your account %2 is currently suspended.
km: ការ​ចូល​ទៅ %1 បាន​បរាជ័យ​ហើយ ព្រោះ​គណនី %2 កំពុង​ត្រូវ​បាន​ផ្អាក​នៅ​ពេល​នេះ ។

en: Could not sign on to %1 as there are too many clients from the same computer.
km: មិន​អាច​ចូល​ទៅ %1 បាន​ឡើយ ព្រោះ​មាន​កម្មវិធី​ច្រើន​ពេក​ពី​កុំព្យូទ័រ​ដដែល ។

en: Account %1 was blocked on the %2 server for sending messages too quickly. Wait ten minutes and try again. If you continue to try, you will need to wait even longer.
km: គណនី %1 ត្រូវ​បាន​ទប់ស្កាត់​នៅ​លើ​ម៉ាស៊ីនបម្រើ %2 ដើម្បី​ឲ្យ​ផ្ញើ​សារ​បាន​រហ័ស ។ សូម​រង់ចាំ ១០ នាទី​សិន រួច​សឹម​​សាកល្បង​ម្ដង​ទៀត ។ បើ​អ្នក​ហ៊ាន​តែ​បន្ត​សាកល្បង អ្នក​នឹង​ត្រូវ​រង់ចាំ​កាន់​តែ​យូរ ។

en: Account %1 was blocked on the %2 server for reconnecting too quickly. Wait ten minutes and try again. If you continue to try, you will need to wait even longer.
km: គណនី %1 ត្រូវ​បាន​ទប់ស្កាត់​នៅ​លើ​ម៉ាស៊ីនបម្រើ %2 ដើម្បី​ឲ្យ​តភ្ជាប់​ឡើង​វិញ​បាន​រហ័ស ។ សូម​រង់ចាំ ១០ នាទី​សិន រួច​សឹម​សាកល្បង​ម្ដង​ទៀត ។ បើ​អ្នក​ហ៊ាន​តែ​បន្ត​សាកល្បង អ្នក​នឹង​ត្រូវ​រង់ចាំ​កាន់​តែ​យូរ ។

en: Sign on to %1 with your account %2 failed.
km: ការ​ចូល​ទៅ %1 ដោយ​ប្រើ​គណនី %2 របស់​អ្នក បាន​បរាជ័យ​ហើយ ។

en: The %1 server thinks the client you are using is too old. Please report this as a bug at http://bugs.kde.org
km: ម៉ាស៊ីនបម្រើ %1 គិត​ថា កម្មវិធី​ដែល​អ្នក​កំពុង​ប្រើ​គឺ​ចាស់​ពេក​ហើយ ។ សូម​រាយការណ៍​បញ្ហា​នេះ​ជា​កំហុស​មួយ​នៅ http://bugs.kde.org

en: Account %1 was disabled on the %2 server because of your age (under than 13).
km: គណនី %1 ត្រូវ​បាន​បិទ​ហើយ​នៅ​លើ​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ %2 ព្រោះ​តែ​អ្នក​មាន​អាយុ​តិច​ជាង ១៣ ឆ្នាំ ។

en: Buddy icons
km: រូបតំណាង​មិត្ត​ជិតស្និទ្ធ

en: Group chat
km: ជជែក​ជា​ក្រុម

en: Voice chat
km: ជជែក​កំសាន្ត​ជា​សំឡេង

en: Send buddy list
km: ផ្ញើ​បញ្ជី​មិត្ត​ជិតស្និទ្ធិ

en: The user %1 requires authorization before being added to a contact list. Do you want to send an authorization request?
    
    Reason for requesting authorization:
km: អ្នក​ប្រើ %1 ត្រូវ​កា​រការ​អនុញ្ញាត​មុន​នឹង​ត្រូវ​បានបន្ថែម​ទៅ​បញ្ជីទំនាក់ទំនង ។ តើ​អ្នក​ចង់​ផ្ញើ​សំណើ​ការ​អនុញ្ញាត​ឬទេ ?
    
    មូលហេតុ​ស្នើ​ការ​ងនុញ្ញាត ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Use this &encoding when chatting with this contact:
km: ប្រើ​ការ​អ៊ិនកូដ​នេះ ពេល​ជជែក​ជាមួយ​ទំនាក់ទំនង​នេះ ៖

en: Select Encoding
km: ជ្រើសកា​រអ៊ិនកូដ

en: Default
km: លំនាំ​ដើម

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: The following contacts are not on your contact list. Would you like to add them?
km: ទំនាក់ទំនង​ខាងក្រោម​មិន​ស្ថិត​នៅ​ក្នុង​បញ្ជី​ទំនាក់ទំនង​របស់​អ្នក​ឡើយ ។ តើ​អ្នក​ចង់​បន្ថែម​ពួកគាត់​ឬ​ទេ ?

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, doNotShowAgain)
en: Do &not ask again
km: កុំសួរ​ម្តង​ទៀត

en: Add Contacts to Server List
km: បន្ថែម​ទំនាក់ទំនង​ទៅ​បញ្ជី​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​

en: Do &Not Add
km: កុំ​បន្ថែម

en: Client Features
km: លក្ខណៈ​ពិសេសកម្មវិធី

en: Buddy Icon MD5 Hash
km: MD5 Hash របស់​រូបតំណាង​មិត្តជិតស្និទ្ធិ

en: Contact Encoding
km: ការ​អ៊ិនកូដ​​ទំនាក់ទំនង

en: Member Since
km: សមាជិក​តាំង​ពី

en: Protocol Version
km: កំណែ​ពិធីការ

en: Show my own video...
km: បង្ហាញ​វីដេអូ​ផ្ទាល់ខ្លួន​របស់​ខ្ញុំ...

en: View Contact's Webcam
km: មើល​ម៉ាស៊ីន​ថត​តាម​បណ្ដាញ​របស់ទំនាក់ទំនង​

en: Send Webcam
km: ផ្ញើ​ម៉ាស៊ីន​ថត​តាម​បណ្ដាញ

en: Country
km: ប្រទេស

en: State
km: រដ្ឋ

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Home Address
km: អាសយដ្ឋាន​ផ្ទះ

en: Zipcode
km: កូដ​តំបន់

en: Age
km: អាយុ

en: There was an error while connecting to the QQ server.
    Error message:
km: មានកំហុស​មួយ ខណៈ​ពេល​តភ្ជាប់​ទៅ​កាន់​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​ QQ ។
    សារ​កំហុស​ ៖

en: Unable to lookup %1
km: មិន​អាច​ស្វែងរក %1 បាន​ឡើយ

en: Unhandled QQ error code %1 
    Please file a bug report with a detailed description and, if possible, the last console debug output.
km: កូដ​កំហុស QQ មិន​អាច​ដោះស្រាយ​បាន %1 
    សូម​បំពេញ​របាយការណ៍​កំហុស ដោយ​ភ្ជាប់​មក​ជាមួយ​សេចក្ដី​ពណ៌នា​លម្អិត ហើយ​បើ​អាច សូម​ភ្ជាប់​លទ្ធផល​កំហុស​នៅ​ក្នុង​កុងសូល​មក​ជាមួយ​ផង ។

en: WARNING: This vCard may be out-of-date.
km: ព្រមាន ៖ vCard នេះ​អាច​ហួស​សម័យ ។

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: &Contact name:
km: ឈ្មោះ​ទំនាក់ទំនង​ ៖

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, QQEditAccountUI)
en: Account Preferences - QQ
km: ចំណូល​ចិត្ត​គណនី - QQ

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, TextLabel1_3) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, m_login)
en: The user ID of the QQ contact you would like to use.
km: លេខ​សម្គាល់​អ្នក​ប្រើ​របស់​ទំនាក់ទំនង​ QQ ដែល​អ្នក​ចង់​ប្រើ ។

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, TextLabel1_3) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, m_login)
en: The user ID of the QQ contact you would like to use.  This should be in the form of a valid E-mail address.
km: លេខ​សម្គាល់​អ្នក​ប្រើ​របស់​ទំនាក់ទំនង​ QQ ដែល​អ្នក​ចង់​ប្រើ ។  វា​គួរ​តែ​មាន​ទម្រង់​ជា​អាសយដ្ឋាន​អ៊ីមែល​ត្រឹមត្រូវ​មួយ ។

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1_3)
en: &QQ ID:
km: លេខ​សម្គាល់ QQ ៖

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_autologin)
en: If you check this checkbox, the account will not be connected when you press the "Connect All" button, or at startup when automatic connection at startup is enabled.
km: បើ​អ្នក​ធីក​ប្រអប់​នេះ គណនី​នឹង​មិន​ត្រូវ​បាន​តភ្ជាប់​ឡើយ ពេល​អ្នក​ចុច​ប៊ូតុង "តភ្ជាប់​ទាំងអស់" ឬ នៅ​ពេល​ចាប់ផ្ដើម ពេល​ដែល​អ្នក​អនុញ្ញាត​ការ​តភ្ជាប់​ដោយ​ស្វ័យប្រវត្តិ​ពេល​ចាប់ផ្ដើម ។

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonVCard)
en: View && Update my vCard
km: មើល និង​ធ្វើ​​បច្ចុប្បន្នភាព vCard របស់​ខ្ញុំ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6)
en: To connect to the QQ network, you will need a QQ ID.
    
    If you do not currently have an ID, please create one.
km: ដើម្បី​តភ្ជាប់​ទៅ​បណ្ដាញ QQ អ្នក​នឹង​ត្រូវការ​លេខ​សម្គាល់ QQ ។
    
    ប្រសិន​បើ​អ្នក​មិន​មាន​លេខសម្គាល់​ទេ សូម​បង្កើត​វា ។

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, m_serverPort) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, m_serverPort) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, m_serverName) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, m_serverName) i18n: ectx: property (toolTip), widget
en: Only modify these values if you want to use a special IM proxy server, like SIMP
km: កែប្រែ​តម្លៃ​ទាំង​នេះ តែ​ក្នុង​ករណី​ដែល​អ្នក​ចង់​ប្រើ​ម៉ាស៊ីនបម្រើ​ប្រូកស៊ី​ផ្ញើសារ​បន្ទាន់​ពិសេស​ប៉ុណ្ណោះ ដូចជា SIMP ជាដើម

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, global_settings_page)
en: Global QQ Options
km: ជម្រើស QQ សកល

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_3)
en: <qt><b>Note:</b> These settings are applicable to all QQ accounts
km: <qt><b>ចំណាំ ៖</b> ការ​កំណត់​ទាំងនេះ​អាច​ប្រើ​បាន​ចំពោះ​គណនី QQ ទាំងអស់

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, NotifyNewChat)
en: This option will notify you when a contact starts typing their message, before the message is sent or finished.
km: ជម្រើស​នេះ​នឹង​ជូនដំណឹង​ដល់​អ្នក ពេល​ដែល​ទំនាក់ទំនង​មួយ​ចាប់ផ្ដើម​វាយ​សារ គឺ​មុន​ពេល​ផ្ញើ​សារ ឬ ពេល​ផ្ញើ​រួច ។

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, NotifyNewChat)
en: Au&tomatically open a chat window when someone starts a conversation
km: បើក​បង្អួច​ជជែក​ដោយ​ស្វ័យប្រវត្តិ ពេល​មាន​គេ​ចាប់ផ្ដើម​ការ​សន្ទនា

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel1_4)
en: <qt><p>Indicate when Kopete will download the display pictures of contacts</p>
    <dl><dt>Only manually</dt><dd>The picture is not downloaded automatically. It is only downloaded when the user requests it</dd>
    <dt>When a chat is open</dt><dd>The picture is downloaded when a conversation socket is opened, i.e. when you open a chat window</dd>
    <dt>Automatically</dt><dd>Always try to download the picture if the contact has one.  <b>Note:</b> this will open a socket, and let the user know you are downloading their picture.</dd></dl>
km: <qt><p>ចង្អុល​បង្ហាញ​ថា​តើ​ពេល​ណា Kopete នឹង​ទាញយក​រូបភាព​បង្ហាញ​របស់​ទំនាក់ទំនង ។</p>
    <dl><dt>តែ​ដោយ​ដៃ</dt><dd> រូបភាព​នឹង​មិន​ត្រូវ​បាន​ទាញយក​ដោយ​ស្វ័យប្រវត្តិ​ឡើយ ។ វា​នឹង​ត្រូវ​បាន​ទាញយក​តែ​នៅ​ពេល​អ្នក​ប្រើ​ស្នើសុំ​វា​ប៉ុណ្ណោះ</dd>
    <dt>ពេល​បើក​ការ​ជជែក​មួយ</dt><dd> រូបភាព​នឹង​ត្រូវ​បាន​ទាញយក នៅ​ពេល​បើក​រន្ធសន្ទនា​មួយ គឺ​ពេល​អ្នក​បើក​បង្អួច​ជជែក​មួយ</dd>
    <dt>ដោយ​ស្វ័យប្រវត្តិ</dt><dd> ព្យាយាម​ទាញយក​រូបភាព​ជានិច្ច បើ​ទំនាក់ទំនង​មាន ។<b>ចំណាំ ៖</b> វា​នឹង​បើក​រន្ធ​មួយ ហើយ​នឹង​អនុញ្ញាត​ឲ្យ​អ្នក​ប្រើ​ដឹង​ថា អ្នក​កំពុង​តែ​ទាញយក​រូបភាព​របស់​ពួកគាត់</dd></dl>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_4)
en: Download the QQ picture:
km: ទាញយក​រូបភាព QQ ៖

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, DownloadPicture)
en: <qt><p>Indicate when Kopete will download the pictures of contacts</p>
    <dl><dt>Only manually</dt><dd>The picture is not downloaded automatically. It is only downloaded when the user requests it</dd>
    <dt>When a chat is open</dt><dd>The picture is downloaded when a conversation socket is opened, i.e. when you open a chat window</dd>
    <dt>Automatically</dt><dd>Always try to download the picture if the contact has one.  <b>Note:</b> this will open a socket, and let the user know you are downloading their picture.</dd></dl>
km: <qt><p>ចង្អុល​បង្ហាញ​ថា​តើ​ពេល​ណា Kopete នឹង​ទាញយក​រូបភាព​របស់​ទំនាក់ទំនង ។</p>
    <dl><dt>តែ​ដោយ​ដៃ</dt><dd> រូបភាព​នឹង​មិន​ត្រូវ​បាន​ទាញយក​ដោយ​ស្វ័យប្រវត្តិ​ឡើយ ។ វា​នឹង​ត្រូវ​បាន​ទាញយក​តែ​នៅ​ពេល​អ្នក​ប្រើ​ស្នើសុំ​វា​ប៉ុណ្ណោះ</dd>
    <dt>ពេល​បើក​ការ​ជជែក​មួយ</dt><dd> រូបភាព​នឹង​ត្រូវ​បាន​ទាញយក នៅ​ពេល​បើក​រន្ធសន្ទនា​មួយ គឺ​ពេល​អ្នក​បើក​បង្អួច​ជជែក​មួយ</dd>
    <dt>ដោយ​ស្វ័យប្រវត្តិ</dt><dd> ព្យាយាម​ទាញយក​រូបភាព​ជានិច្ច បើ​ទំនាក់ទំនង​មាន ។<b>ចំណាំ ៖</b> វា​នឹង​បើក​រន្ធ​មួយ ហើយ​នឹង​អនុញ្ញាត​ឲ្យ​អ្នក​ប្រើ​ដឹង​ថា អ្នក​កំពុង​តែ​ទាញយក​រូបភាព​របស់​ពួកគាត់</dd></dl>

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, DownloadPicture)
en: Only Manually
km: តែ​ដោយ​ដៃ

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, DownloadPicture)
en: When a Chat is Open (default)
km: ពេល​បើក​ការ​ជជែក (លំនាំ​ដើម)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, DownloadPicture)
en: Automatically (read help)
km: ដោយ​ស្វ័យប្រវត្តិ​ (អាន​ជំនួយ)

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, useCustomEmoticons)
en: QQ Messenger allows users to download and use custom emoticons. If this option is enabled, Kopete will download and display such emoticons.
km: កម្មវិធី​ផ្ញើសារ QQ អនុញ្ញាត​ឲ្យ​អ្នកប្រើ​ទាញយក និង​ប្រើ​សញ្ញាអារម្មណ៍​ផ្ទាល់ខ្លួន ។ បើ​អនុញ្ញាត​ជម្រើស​នេះ Kopete នឹង​ទាញយក​សញ្ញាអារម្មណ៍​ទាំងនេះ ហើយ​បង្ហាញ​ពួក​វា ។

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, useCustomEmoticons)
en: &Download and show custom emoticons
km: ទាញយក និង​បង្ហាញ​សញ្ញាអារម្មណ៍​ផ្ទាល់ខ្លួន

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, exportEmoticons)
en: Export all the emoticon themes as custom emoticons (only works for emoticons in the PNG format).
km: នាំចេញ​ស្បែក​សញ្ញាអារម្មណ៍​ទាំងអស់​ជា​សញ្ញាអារម្មណ៍ផ្ទាល់​ខ្លួន​ (ដំណើរការ​តែ​ជាមួយ​សញ្ញាអារម្មណ៍​ដែល​មាន​ទ្រង់ទ្រាយ PNG ប៉ុណ្ណោះ) ។

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, exportEmoticons)
en: E&xport the current emoticon theme to users
km: នាំ​ចេញ​ស្បែក​សញ្ញាអារម្មណ៍បច្ចុប្បន្ន​ទៅ​កាន់​អ្នក​ប្រើ

en: <qt>You must enter a valid email address.</qt>
km: <qt>អ្នក​ត្រូវ​តែ​បញ្ចូល​អាសយដ្ឋាន​អ៊ីមែល​ត្រឹមត្រូវ​មួយ ។</qt>

en: QQ Plugin
km: កម្មវិធី​ជំនួយ QQ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Picture
km: រូបភាព

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblQQId)
en: QQ ID:
km: លេខ​សម្គាល់ QQ ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblAge)
en: Age:
km: អាយុ ៖

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbGender)
en: N/A
km: មិនមាន

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblSignature)
en: Signature:
km: ​ហត្ថលេខា ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblZip)
en: Zip code:
km: កូដ​តំបន់ ៖

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Phone Numbers
km: លេខ​ទូរស័ព្ទ​

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblPhoneQQ)
en: QQ:
km: QQ ៖

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbZodiac)
en: Rat
km: កណ្ដុរ

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbZodiac)
en: Ox
km: គោ

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbZodiac)
en: Tiger
km: ខ្លា

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbZodiac)
en: Rabbit
km: ទន្សាយ

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbZodiac)
en: Dragon
km: នាគ

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbZodiac)
en: Snake
km: ពស់

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbZodiac)
en: Horse
km: សេះ

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbZodiac)
en: Ram
km: ចៀម

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbZodiac)
en: Monkey
km: ស្វា

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbZodiac)
en: Rooster
km: មាន់

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbZodiac)
en: Dog
km: ឆ្កែ

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbZodiac)
en: Pig
km: ជ្រូក

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Graduate:
km: រៀនចប់ ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblZodiac)
en: Zodiac:
km: ចក្រ​រាសី ៖

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbHoroscope)
en: Cancer
km: មហារីក

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbHoroscope)
en: Leo
km: ខ្លា​

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbHoroscope)
en: Virgo
km: កញ្ញា​សារី

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbHoroscope)
en: Libra
km: ជញ្ជីង

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbHoroscope)
en: Scorpio
km: ខ្ទួយ

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbHoroscope)
en: Sagittarius
km: ព្រួញ

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbHoroscope)
en: Capricorn
km: មករ​រាសី

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbHoroscope)
en: Aquarius
km: អាង​ចិញ្ចឹម​ត្រី

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbHoroscope)
en: Pisces
km: សន្ទូច

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblHoroscope)
en: Horoscope:
km: ទំនាយ ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblIntroduction)
en: Introduction:
km: សេចក្ដី​ណែនាំ ៖

en: Webcam for %1
km: ម៉ាស៊ីន​ថតតាម​បណ្ដាញ​សម្រាប់​ %1

en: No webcam image received
km: មិន​បាន​ទទួល​រូបភាព​ម៉ាស៊ីនថត​តាម​បណ្ដាញ​ឡើយ

en: This version of Skype is too old, consider upgrading
km: កំណែ​របស់ Skype គឺ​កំណែ​ចាស់ សូម​ធ្វើ​បច្ចុប្បន្នភាព

en: Skype protocol
km: ពិធីការ Skype

en: Does not have multi-user chat capability
km: មិនមាន​ភាព​ឆបគ្នា​នៃ​ការ​ជជែក​គ្នា​ច្រើន​ទេ

en: Chat denied
km: បដិសេធ​ការ​ជជែក

en: Unknown error
km: មិន​ស្គាល់​កំហុស ។

en: Misc error
km: កំហុស​ផ្សេងៗ

en: User or phone number does not exist
km: មិនមាន​អ្នកប្រើ ឬ​លេខ​ទូរស័ព្ទ​ទេ

en: User is offline
km: អ្នកប្រើ​នៅ​ក្រៅ​បណ្ដាញ

en: No proxy found
km: រក​មិនឃើញ​ប្រូកស៊ី

en: Session terminated
km: បាន​បញ្ចប់​សម័យ

en: No common codec found
km: រក​មិនឃើញ​កូដិក​ទូទៅ​ទេ

en: Sound I/O error
km: កំហុស​សំឡេង​ក្នុង/ក្រៅ

en: Problem with remote sound device
km: បញ្ហា​ទាក់ទង​នឹង​ឧបករណ៍​សំឡេង​ពី​ចម្ងាយ

en: Call blocked by recipient
km: អ្នក​ប្រើ​បានទប់​ស្កាត់​ការ​ហៅ

en: Recipient not a friend
km: អ្នក​ទទួល​មិនមែន​ជា​មិត្តភក្ដិ

en: User not authorized by recipient
km: អ្នក​ប្រើ មិនអនុញ្ញាត​ដោយ​អ្នកប្រើ​ទេ

en: Sound recording error
km: កំហុស​ការ​ថត​សំឡេង

en: This version of Skype does not support adding users to chat.
km: កំណែ​ Skype នេះ មិន​គាំទ្រ​ការ​បន្ថែម​អ្នកប្រើ​ទៅកាន់​ការ​ជជែក​ទេ ។

en: Skype Protocol
km: ពិធីការ Skype

en: Could not ping Skype
km: មិនអាច ping ទៅកាន់ Skype

en: Skype did not accept this application
km: Skype មិន​ទទួល​យក​កម្មវិធី​នេះ​ទេ

en: Skype API syntax error
km: កំហុស​វាក្យ​សម្ព័ន្ធ Skype API

en: Skype API not ready yet, wait a bit longer
km: Skype API មិនទាន់​រួចរាល់​នៅ​ឡើយទេ ត្រូវ​រង់ចាំ​យូរ​បន្តិច

en: Cannot register Skype communication for Kopete on D-Bus
km: មិនអាច​ចុះឈ្មោះ​ទំនាក់ទំនង​របស់ Skype សម្រាប់ Kopete នៅ​លើ D-Bus បានទេ

en: Could not launch Skype.
    You need to install the original dynamic linked Skype version 2.0 binary from http://www.skype.com
km: មិនអាច​បើក​ដំណើរការ Skype បានទេ ។
    អ្នក​ត្រូវ​ដំឡើង​ Skype ដើម​កំណែ 2.0 ពី http://www.skype.com

en: Could not find Skype.
    You need to install the original dynamic linked Skype version 2.0 binary from http://www.skype.com
km: មិនអាច​រក​ឃើញ Skype ទេ ។
    អ្នក​ត្រូវ​ដំឡើង Skype កំណែ 2.0 ពី http://www.skype.com

en: Could not ping Skype.
    Maybe Skype not running.
    Error while sending a message to Skype (%1).
km: មិនអាច​ ping ទៅ Skype បានទេ ។
    ប្រហែល​ជា​ Skype មិនដំណើរការ​ទេ ។
    កំហុស​ក្នុង​ការ​ផ្ញើ​សារ​ទៅកាន់ Skype (%1) ។

en: Error while sending a message to Skype (%1).
km: កំហុស​ក្នុង​ការ​ផ្ញើ​សារ​ទៅកាន់ Skype (%1) ។

en: Could not ping Skype.
    You are logged out from Skype, please log in.
km: មិនអាច ping ទៅ Skype បានទេ ។
    អ្នក​បាន​ចេញ​ពី Skype ហើយ សូម​ចូល​ ។

en: Please login to Skype first
km: សូម​ចូល​ទៅកាន់ Skype សិន

en: Make Test Call
km: ធ្វើការ​ហៅ​សាកល្បង

en: Cannot open info about user %1
km: មិនអាច​បើក​ព័ត៌មាន​អំពី​អ្នក​ប្រើ %1 បានទេ

en: Unknown action from SkypeActionHandler
km: មិន​ស្គាល់​សកម្មភាព​ពី SkypeActionHandler

en: Add contact from SkypeActionHandler is not supported yet
km: ការ​បន្ថែម​ទំនាក់ទំនង​ពី SkypeActionHandler មិន​ត្រូវ​បានគាំទ្រ​នៅ​ឡើយទេ

en: Send voicemail from SkypeActionHandler is not supported yet
km: ការ​ផ្ញើ​សំបុត្រ​សំឡេង​ពី SkypeActionHandler មិន​ត្រូវ​បានគាំទ្រ​នៅ​ឡើយ​ទេ

en: You must connect to Skype first.
km: អ្នក​ត្រូវ​តែ​តភ្ជាប់​ទៅកាន់ Skype ជា​មុន​សិន ។

en: Wrong Information
km: ព័ត៌មាន​មិនត្រឹមត្រូវ

en: You must write the contact's name.
km: អ្នក​ត្រូវតែ​សរសេរ​ឈ្មោះ​របស់​ទំនាក់ទំនង ។

en: Contact echo123 is not needed. You can make test call in Skype protocol actions.
km: មិន​ត្រូវការ​ទំនាក់ទំនង echo123 ។ អ្នក​អាច​ធ្វើការ​សាកល្បង​ហៅ​នៅ​ក្នុង​អំពី​ពិធីការ Skype ។

en: This contact already exists in this account.
km: មាន​ទំនាក់ទំនង​​នេះ​នៅ​ក្នុង​គណនី​រួចហើយ ។

en: You cannot add yourself as a contact.
km: អ្នក​មិនអាច​បន្ថែម​ខ្លួន​អ្នក​ទៅកាន់​ទំនាក់ទំនង​បានទេ ។

en: Call with %1
km: ហៅ​ជាមួយ​នឹង %1

en: Canceled
km: បោះបង់

en: Other person is busy
km: បុគ្គល​ម្ខ៉ាងទៀត​ជាប់រវល់

en: Refused
km: បដិសេធ

en: Call Back
km: ហៅ​តប​វិញ

en: Missed
km: ខកខាន

en: Resume
km: បន្ត

en: On hold (local)
km: រង់ចាំ (មូលដ្ឋាន)

en: On hold (remote)
km: រង់ចាំ (ពី​ចម្ងាយ)

en: On hold
km: រង់ចាំ

en: Hold
km: ផ្អាក

en: In progress
km: កំពុង​ដំណើរការ

en: Ringing
km: កំពុង​រោទ៍

en: Failed
km: បរាជ័យ

[ctx: Early media means the media played before the call is established. For example it can be a calling tone or a waiting message such as all operators are busy.]
en: Early media (waiting for operator...)
km: មេឌៀ​មុន (កំពុង​រង់ចាំ​ប្រតិបត្តិការ...)

en: Failed (%1)
km: បរាជ័យ (%1)

en: %1 active
    %2 total
km: %1 សកម្ម
    %2 សរុប

en: Skypeout inactive
km: Skypeout មិន​សកម្ម

en: Call
km: ហៅ

en: Conference Call
km: ការ​ហៅជា​សន្និសីទ

en: Block contact
km: ទប់ស្កាត់​ទំនាក់ទំនង

en: Details for User %1
km: សេចក្ដី​លម្អិត​សម្រាប់​អ្នកប្រើ %1

en: You can have only one skype account
km: អ្នក​អាច​មាន​គណនី skype តែ​មួយ​ទេ

en: Configure Skype client
km: កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ​ម៉ាស៊ីន​ភ្ញៀវ Skype

en: Please enter your skype user name
km: សូម​បញ្ចូល​ឈ្មោះ​អ្នកប្រើ​ skype របស់​អ្នក

en: You must enter your skype user name
km: អ្នក​ត្រូវ​តែ​បញ្ចូល​ឈ្មោះ​អ្នក​ប្រើ​ skype របស់​អ្នក

en: Cannot create/open file %1 for configuring the Skype client.
km: មិន​អាច​បង្កើត/បើក​ឯកសារ %1 ដើម្បី​កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ​ម៉ាស៊ីន​ភ្ញៀវ​របស់ Skype បាន​ទេ ។

en: Process has completed.
    Skype is now configured for Kopete.
    You must restart the Skype client for changes to take effect.
km: ដំណើរការ​បានបញ្ចប់​ហើយ ។
    Skype ឥឡូវ​ត្រូវ​បានកំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ​សម្រាប់ Kopete ។
    អ្នក​ត្រូវ​តែ​ចាប់ផ្ដើម​ម៉ាស៊ីន​ភ្ញៀវ Skype ឡើង​វិញ ដើម្បី​​ឲ្យ​ការ​ផ្លាស់ប្ដូរ​មាន​ប្រសិទ្ធភាព ។

en: Not in Skype list
km: មិន​ស្ថិត​នៅ​ក្នុង​បញ្ជី Skype ទេ

en: Not authorized
km: មិន​បាន​អនុញ្ញាត

en: SkypeOut contact
km: ទំនាក់ទំនង SkypeOut

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, SkypeAddContactBase)
en: Add Skype Contact
km: បន្ថែម​ទំនាក់ទំនង Skype

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Skype name:
km: ឈ្មោះ Skype ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Sorry, but the search function is not yet implemented.
km: សូម​អភ័យទោស ប៉ុន្តែ​មុខងារ​ស្វែងរក​មិន​ត្រូវ​បាន​អនុវត្ត​នៅ​ឡើយ​ទេ ។

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, SearchButton)
en: Se&arch
km: ស្វែង​រក

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, SkypeCallDialogBase)
en: Skype Call
km: ការ​ហៅ​ចេញ​តាមរយៈ Skype

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, NameLabel)
en: Name(s) of Participant(s)
km: ឈ្មោះ​អ្នក​ចូលរួម

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, NameLabel)
en: Name of the other participant in the call (or a list of names if it is a conference call.)
km: ចំនួន​កម្មវិធី​ផ្សេង​នៅ​ក្នុងកា​រហៅ (ឬ​បញ្ជីឈ្មោះ ប្រសិនបើ​វា​ជា​ការ​ហៅ​សន្និសីទ ។)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel2) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel2) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, TimeLabel)
en: Total time elapsed.
km: ពេលវេលា​គន្លង​ផុត​សរុប ។

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Time:
km: ពេលវេលា ៖

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, CreditLabel) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, CreditLabel) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel3) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel3)
en: SkypeOut credits left
km: គណនី​នៅសល់​របស់ SkypeOut

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, TimeLabel)
en: Total length of the call/<br />(i.e. both time speaking and time on hold.)
km: រយៈពេល​ហៅ​សរុប/<br />(ឧ. ទាំង​ពេលវេលា​និយាយ​ និង​ពេល​រង់ចាំ ។)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: SkypeOut credits:
km: អ្នក​ចូលរួម SkypeOut ៖

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, AcceptButton)
en: Accept call
km: ទទួល​ការ​ហៅ​ចូល

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, AcceptButton)
en: Accept incoming call
km: ទទួល​ការ​ហៅ​ចូល

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, HangButton)
en: Finish the call
km: បញ្ចប់​ការ​ហៅ​

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, HangButton)
en: Terminate the call
km: បញ្ចប់ការ​ហៅ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, HangButton)
en: H&ang up
km: រង់ចាំ

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, HoldButton)
en: Hold the call
km: រង់ចាំ​កា​រហៅ

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, HoldButton)
en: Interrupt the call for a moment and resume (or hang up) later.
km: ផ្អាក​ការ​ហៅ​​មួយ​រយៈ​សិន ហើយ​បន្ត (ឬ​រង់ចាំ) ពេលក្រោយ ។

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, HoldButton)
en: H&old
km: ផ្អាក

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, ChatButton)
en: Open chat to the person.
km: បើក​ការ​ជជែក​សម្រាប់មនុស្ស ។

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, ChatButton)
en: Open chat to the person with whom you are talking.
km: បើក​ការ​ជជែក​ជាមួយ​នឹង​អ្នក​ដែល​អ្នក​កំពុង​ជជែក​ជាមួយ ។

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, VideoButton)
en: Start/Stop Video
km: ចាប់ផ្ដើម/បញ្ឈប់​វីដេអូ

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, SkypeDetailsBase)
en: User's Details
km: សេចក្ដី​លម្អិត​របស់​អ្នក​ប្រើ​

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Skype ID:
km: លេខសម្គាល់ Skype ៖

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, authorCombo)
en: Authorized
km: បាន​អនុញ្ញាត

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, authorCombo)
en: Not Authorized
km: មិន​បានអនុញ្ញាត

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel7)
en: Is authorized:
km: ត្រូវ​បាន​អនុញ្ញាត ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Display Name:
km: ឈ្មោះ​បង្ហាញ ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_3)
en: Sex:
km: ប្រភេទ ៖

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, excludeCheck)
en: Check this if you do not want to connect with other protocols
km: ធីក​ប្រអប់​នេះ នៅពេល​ដែល​អ្នក​មិន​ចង់​តភ្ជាប់​ទៅកាន់​ពិធីសារ​ផ្សេង

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, excludeCheck)
en: E&xclude from connection
km: ដក​ចេញ​ពី​ការ​តភ្ជាប់

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox3)
en: Important Note
km: ចំណាំ​សំខាន់

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: The Skype plugin serves as a bridge to an externally running copy of Skype. This has some consequences on how it functions: you need an instance of Skype to be running, and only one Skype account can be used.<br /><br />Note that you need to install the original dynamic linked Skype version 2.0 or 2.1 from <a href="http://www.skype.com">http://www.skype.com</a><br /><br />This plugin will only work if the language in the Skype client set to English. Kopete shows notifications (incoming call, message, ...), so you can turn off the notifications in Skype.
km: កម្មវិធី​ជំនួយ Skype ដើរ​តួនាទី​ជា​ស្ពាន​មួយ​ដើម្បី​ដំណើរការ​ចម្លង​ខាងក្រៅ​របស់ Skype ។ វា​មាន​ជួរ​មួយ​ចំនួន​អំពី​របៀប​ដែល​វា​ធ្វើ ៖ អ្នក​ត្រូវការ​កម្មវិធីSkype មួយ​ដំណើរការ ហើយ​ប្រើ​បាន​តែ​គណនី Skype តែ​មួយ​គត់ ។
    
    ចំណាំថា អ្នក​ត្រូវដំឡើង​ Skype កំណែ 2.0 ដើម​ពី http://www.skype.com

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, configureSkypeClient)
en: Disable Skype notifications and set up English language in Skype client
km: បិទ​ការ​ជូនដំណឹង Skype ហើយ​ដំឡើង​ជា​ភាសា​អង់គ្លេស​នៅ​ក្នុងម៉ាស៊ីន​ភ្ញៀវ​របស់ Skype

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, launchTab)
en: Lau&nch
km: ចាប់ផ្ដើម

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, LaunchGroup)
en: You can set whether and when should kopete launch Skype.
km: អ្នក​អាច​កំណត់​ថាតើ និង​ពេល​ដែល​ kopete គួរ​ចាប់ផ្ដើម Skype ។

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, LaunchGroup)
en: Launch Skype
km: ចាប់ផ្ដើម Skype

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, LaunchNeededRadio)
en: When &not running
km: នៅពេលមិនកំពុង​រត់

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, LaunchNeverRadio)
en: N&ever
km: កុំ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Command to launch Skype:
km: ពាក្យ​បញ្ជា ដើម្បី​ចាប់ដំណើរការ Skype ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_4)
en: Launch timeout:
km: អស់ពេល​ចាប់ផ្ដើម ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_5) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2)
en: s
km: វិ.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_4)
en: Wait before trying to connect to Skype:
km: រង់ចាំ​មុនេះពេល​តភ្ជាប់​ទៅកាន់ Skype ៖

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, WaitSpin) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, WaitSpin)
en: trying
km: កំពុង​ព្យាយាម

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: If you get error that Skype was not found, but in fact it is running, check the instructions at <a href="https://developer.skype.com/Docs/ApiDoc/Skype_API_on_Linux">https://developer.skype.com/Docs/ApiDoc/Skype_API_on_Linux</a>.<br /><br />Note that only the dynamic linked Skype binary is supported.
km: ប្រសិនបើ​អ្នក​ទទួល​កំហុសដែល Skype រកមិនឃើញ ប៉ុន្តែ​តាមពិត​វា​កំពុង​រត់ ពិនិត្យ​មើល​ការ​ណែនាំ​នៅ <a href="https://developer.skype.com/Docs/ApiDoc/Skype_API_on_Linux">https://developer.skype.com/Docs/ApiDoc/Skype_API_on_Linux</a>.<br /><br /> ចំណាំ​ថា គាំទ្រ​តែ Skype ដែលបាន​តភ្ជាប់​ប៉ុណ្ណោះ ។

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, groupBox3_2)
en: Each application that wants to use Skype must provide its name to it, and the user is asked whether to allow said application to access Skype.<br>By default, kopete provides kopete as its name, but if you suspect another application is accessing Skype with this name, you can change the name Kopete uses here, and then within Skype disallow applications that refer to themselves as kopete.
km: កម្មវិធី​នីមួយៗ​ដែល​ចង់​ប្រើ Skype ត្រូវ​តែ​ផ្ដល់​ឈ្មោះ​របស់​វា ហើយ​អ្នក​ប្រើ​គឺ​ត្រូវបាន​សួរ​ថាតើ​ត្រូវ​អនុញ្ញាត​កម្មវិធី​ដែល​បាន​និយាយ​នោះ​ឲ្យ​ចូល​ដំណើរការ​ Skype ឬ​អត់ ។<br>តាម​លំនាំដើម kopete នឹង​ផ្ដល់​ឈ្មោះ kopete ជា​ឈ្មោះ​របស់​វា ប៉ុន្តែ​ប្រសិន​បើ​អ្នក​គិត​ថា​កម្មវិធី​ផ្សេងទៀត​កំពុង​ចូល​ដំណើរការ Skype ដោយ​ប្រើ​ឈ្មោះ​ដូចគ្នា អ្នក​អាច​ផ្លាស់ប្ដូរ​ឈ្មោះ​ដែល Kopete ប្រើ​នៅ​ទីនេះ ហើយ​បន្ទាប់​មក​នៅ​ក្នុង Skype មិន​អនុញ្ញាត​កម្មវិធី​ដែល​យោង​ទៅកាន់​ខ្លួន​វា​ដូច​នឹង kopete ទេ ។

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, AuthorCheck)
en: &Non-standard authorization
km: ផ្ដល់​សេចក្ដីអនុញ្ញាត​ដោយ​មិន​ស្តង់ដារ

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QGroupBox, BusGroup)
en: What bus do you want to use
km: ខ្សែ​បញ្ជូន​ណាមួយ​ដែល​អ្នក​ចង់​ប្រើ

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, BusGroup)
en: Which D-Bus do you want to use to connect to Skype?<br>Session: Your own, other people cannot use it (use --use-session-dbus to start Skype on that bus.)<br>System: Shared by all people on the same computer. This one is used by default by Skype.<br>You have to specify the same D-Bus used by Skype.
km: តើ D-Bus មួយ​ណា​ដែល​អ្នក​ចង់​ប្រើ​ដើម្បី​តភ្ជាប់​ទៅកាន់ Skype ?<br>សម័យ ៖ ផ្ទាល់ខ្លួន​អ្នក មនុស្ស​ផ្សេងទៀត​មិនអាច​ប្រើ​វា (ប្រើ --use-session-dbus ដើម្បី​ចាប់ផ្ដើម Skype នៅលើ​ខ្សែ​បញ្ជូន​នោះ ។)<br>ប្រព័ន្ធ ៖ បាន​ចែក​រំលែក​ដោយ​អ្នក​ទាំងអស់​នៅលើ​កុំព្យូទ័រ​ដូចគ្នា ។  វា​ត្រូវបាន​ប្រើ ដើម្បី​កំណត់​លំនាំដើម​ដោយ Skype ។<br>អ្នក​ត្រូវ​តែ​បញ្ជាក់​ខ្សែ​បញ្ជូន D-Bus ដូចគ្នា​ដែល​បាន​ប្រើ​ដោយ Skype ។

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, BusGroup)
en: Bus
km: ខ្សែបញ្ជូន

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton4)
en: Sessi&on
km: សម័យ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton5) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, TabPage)
en: S&ystem
km: ប្រព័ន្ធ​

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: Note that Kopete will freeze while Skype asks you if it can allow Kopete to access it. This is normal, and if you allow it forever (check that "Remember" checkbox in Skype's dialog), it will not happen again.<br /><br />The 'System Bus' option is not yet supported by Skype
km: ចំណាំថា Kopete នឹង​​អសកម្ម នៅខណៈ​ដែល Skype សួរ​អ្នក ថាតើ​វា​អាច​អនុញ្ញាត​ឲ្យ Kopete ដំណើរការ​លើ​វា​ឬ​អត់ ។ ជា​ធម្មតាទេ ហើយ​ប្រសិន​បើ​អ្នក​អនុញ្ញាត​វា​ជា​រៀង​រហូត (ត្រូវ​ធីក​ប្រអប់​ធីក "ចងចាំ" នៅ​ក្នុង​ប្រអប់​របស់ Skype) វា​នឹង​មិន​កើតឡើង​ម្ដងទៀត​ទេ ។<br /><br />ជម្រើស 'ខ្សែ​ប្រព័ន្ធ' គឺ​មិន​ទាំអ​គាំទ្រ​ជាមួយ​នឹង Skype នៅ​ឡើយទេ

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, activityTab)
en: &Activity
km: សកម្មភាព

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, HitchCheck)
en: Show all incoming messages
km: បង្ហាញ​សារ​ដែល​ទទួល​បាន​ទាំងអស់

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, HitchCheck)
en: This will show all incoming Skype messages. If this is off, they are showed only if the message belongs to chat that is started by kopete.
km: វា​នឹង​បង្ហាញ​សារ Skype ដែល​ទទួល​បាន​ទាំងអស់ ។ ប្រសិន​បើ​បិទ វា​នឹង​ត្រូវបាន​បង្ហាញ​តែ​នៅពេល​ដែល​សារ​ជា​របស់​ការ​ជជែក​ដែល​ប្រើ​កម្មវិធី kopete ប៉ុណ្ណោះ ។

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, HitchCheck)
en: Show all incoming &messages
km: បង្ហាញ​សារ​ដែល​ទទួល​បាន​ទាំងអស់

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, MarkCheck)
en: This will mark incoming messages as read, so if you have Skype set up not to automatically pop-up chats, it will not flash the exclamation icon.
km: វា​នឹង​សម្គាល់​សារ​ដែល​ទទួល​បាន​ទាំងអស់​ថា​បាន​អាន ដូច្នេះ​ប្រសិន​បើ​អ្នក​បាន​រៀបចំ Skype មិនឲ្យ​ចាប់ផ្ដើម​ស្វ័យប្រវត្តិ នៅពេល​ដែល​បង្ហាញ​ការ​ជជែក នោះ​វា​នឹង​មិន​បង្ហាញ​រូបតំណាង​​​​​​​ភ្ញាក់ផ្អើល ។

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, MarkCheck)
en: Mar&k as read
km: សម្គាល់​ថា​អាន​រួច

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, ScanCheck)
en: If this is checked, Kopete will ask Skype on login if it has any messages that have not been shown, and if so, will show them. This is useful if you start Kopete later than Skype, and Skype is configured not to show incoming messages.
km: ប្រសិន​បើ​បាន​ធីក Kopete នឹង​សួរ Skype នៅពេល​ចូល ថាតើ​វា​មាន​សារ​ដែល​មិនបាន​បង្ហាញឬ​អត់ ប្រសិន​បើ​មាន វា​នឹង​បង្ហាញ​សារ​ទាំងនោះ ។ វា​មាន​ប្រយោជន៍ នៅពេល​ដែល​អ្នក​ចាប់ផ្ដើម Kopete តាម​ក្រោយ Skype ហើយ Skype គឺ​ត្រូវបាន​កំណត់​រចនា​សម្ព័ន្ធ​មិន​ឲ្យ​បង្ហាញ​សារ​ដែល​ទទួល​បាន​ទេ ។

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ScanCheck)
en: Scan f&or unread
km: វិភាគ​រក​សារ​ដែល​មិនបាន​អាន

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, CallCheck)
en: Show call control window for all calls
km: បង្ហាញ​បង្អួច​គ្រប់គ្រង​ការ​ហៅ​សម្រាប់​ការ​ហៅ​ទាំងអស់

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, CallCheck)
en: This will show a call control window for every call (both incoming and outgoing). If it is off, you can call from Kopete, but you have to control that call from Skype.
km: វា​នឹង​បង្ហាញ​បង្អួច​គ្រប់គ្រង​ការ​ហៅ​រៀងរាល់​ការ​ហៅ (ទាំង​ការ​ហៅ​ចូល និង​ហៅ​ចេញ) ។ ប្រសិន​បើ​វា​បិទ អ្នក​អាច​ហៅ​ចេញ​ពី Kopete បាន ប៉ុន្តែ​អ្នក​ត្រូវ​តែ​គ្រប់គ្រង​ការ​ហៅ​នោះ​ចេញ​ពី Skype ។

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, CallCheck)
en: S&how call control (this will also hide Skype client call dialog)
km: បង្ហាញ​ការ​ត្រួតពិនិត្យ​ការ​ហៅ (វា​នឹង​លាក់​ប្រអប់​​នៃ​ម៉ាស៊ីន​ភ្ញៀវ​របស់ Skype ដែរ)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, AutoCloseCallCheck)
en: Auto close the call control window
km: បិទ​បង្អួច​គ្រប់គ្រង​ការ​ហៅ​ដោយ​ស្វ័យប្រវត្តិ

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, AutoCloseCallCheck)
en: This will close the call control window automatically when the call finishes
km: វា​នឹង​បិទ​បង្អួច​គ្រប់គ្រង​ការ​ហៅ​ដោយ​ស្វ័យប្រវត្តិ នៅពេល​ដែល​បញ្ចប់​ការ​ហៅ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, AutoCloseCallCheck)
en: Autoc&lose
km: បិទ​ដោយ​ស្វ័យ​ប្រវត្តិ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_3)
en: Timeout:
km: អស់ពេល ៖

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, PingsCheck)
en: If this is enabled, Kopete keeps track of whether or not Skype is running.
km: ប្រសិន​បើ​បាន​បើក Kopete នឹង​តាមដាន​ថាតើ Skype កំពុង​ដំណើរការ​ឬ​អត់ ។

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, PingsCheck)
en: This keeps track of whether Skype is running. Turning this off only makes sense it you are trying to get non-flooded debug output.
km: វា​ទុកតាមដាន ថាតើ Skype ដំណើរការ​ឬ​អត់ ។ បិទ​វា ដើម្បី​ឲ្យ​ដឹងថា​អ្នក​កំពុង​តែ​ព្យាយាម​ទទួល​លទ្ធផល​បំបាត់​កំហុស ។

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, PingsCheck)
en: Pi&ng Skype
km: Ping ទៅកាន់ Skype

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, LeaveCheck) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, LeaveCheck)
en: Do not leave a chat on window exit
km: កុំចាកចេញ​ពី​ការ​ជជែក​នៅពេល​បិទ​បង្អួច

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, LeaveCheck)
en: Do not leave a chat when the chat window is closed. Makes a difference only with multi-user chats: if it is checked, you will continue receiving messages from that chat even after closing the window.
km: កុំ​ចេញ​ពី​ការ​ជជែក នៅពេល​ដែល​បិទ​បង្អួច​ជជែក ។ ធ្វើឲ្យ​មាន​ភាព​ខុស​គ្នា​ជាមួយ​ការ​ជជែក​គ្នា​ច្រើន ៖ ប្រសិន​បើ​​​បានធីក អ្នក​នឹង​បន្ត​ទទួល​សារ​ពី​ការ​ជជែក​នោះ ទោះបី​ជា​បន្ទាប់​ពី​បិទ​បង្អួច​ក៏ដោយ ។

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, callsTab)
en: &Calls
km: ហៅ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, StartCallCommandCheck)
en: E&xecute before call
km: ប្រតិបត្តិ​មុន​ការ​ហៅ

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, WaitForStartCallCommandCheck)
en: This will wait before making/accepting the call for the command to finish.
km: វា​នឹង​រង់ចាំ មុនពេល​ទទួល​/​ធ្វើការ​ហៅ​សម្រាប់​ពាក្យ​បញ្ជា​ដើម្បី​បញ្ចប់ ។

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, WaitForStartCallCommandCheck)
en: This will wait for the command to finish before accepting/making the call.<br>
    Note that kopete will freeze whilst waiting.
km: វា​នឹង​រង់ចាំ​ពាក្យ​បញ្ជា​ចប់ មុនពេល​ទទួល/​ធ្វើការ​ហៅ ។<br>
    ចំណាំថា kopete នឹង​បង្កក​នៅ​ខណៈ​ពេល​ដែល​រង់ចាំ ។

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, WaitForStartCallCommandCheck)
en: Wait for fi&nish
km: រង់ចាំ​ចប់

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, EndCallCommandCheck)
en: Execute after call
km: ប្រតិបត្តិ​​បន្ទាប់​ពី​ការហៅ

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, OnlyLastCallCommandCheck)
en: Usually this makes no difference, but if there are some other calls on hold, it is executed only for the most recently ended one.
km: ជា​ទូទៅ វា​គ្មាន​អ្វី​ខុស​គ្នា​ទេ ប៉ុន្តែ​ប្រសិន​បើ​មាន​ការ​ហៅ​ផ្សេងទៀត​នៅលើ​ប្រព័ន្ធ​រង់ចាំ វា​នឹង​ត្រូវបាន​ប្រតិបត្តិ​តែ​សម្រាប់​ការ​ហៅ​ណា​ដែល​បាន​ចប់​ថ្មីៗ​ប៉ុណ្ណោះ ។

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, OnlyLastCallCommandCheck)
en: Onl&y for last call
km: សម្រាប់​តែ​ការ​ហៅ​ចុងក្រោយ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, IncomingCommandCheck)
en: Execute on inco&ming call
km: ប្រតិបត្តិ​នៅពេល​ហៅ​ចូល

en: Could not load service %1.
km: មិន​អាច​ផ្ទុក​សេវា %1 បាន​ឡើយ ។

en: Error Loading Service
km: កំហុស​ការ​ផ្ទុក​សេវា

en: <qt>GSMLib is a library (and utilities) for sending SMS via a GSM device. The program can be found on <a href="%1">%1</a></qt>
km: <qt>GSMLib គឺ​ជា​បណ្ណាល័យ (និង​ឧបករណ៍​ប្រើប្រាស់) សម្រាប់​ផ្ញើ SMS តាមរយៈ​ឧបករណ៍ GSM ។ អាច​រក​កម្មវិធី​បាន​នៅលើ <a href="%1">%1</a></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: GSMLib Settings
km: ការ​កំណត់ GSMLib Settings

en: Could Not Send Message
km: មិន​អាច​ផ្ញើ​សារ

en: No provider configured
km: មិន​បាន​កំណត់រចនាសម្ព័ន្ធ​ក្រុមហ៊ុន​ផ្ដល់

en: <qt>SMSClient is a program for sending SMS with the modem. The program can be found on <a href="%1">%1</a></qt>
km: <qt>SMSClient គឺ​ជា​កម្មវិធី​សម្រាប់​ផ្ញើ​សារ​ខ្លីៗ​ដោយ​ប្រើ​ម៉ូដឹម ។ អ្នក​អាច​រក​កម្មវិធី​នេះ​បាន​នៅ <a href="%1">%1</a></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: SMSClient Settings
km: ការ​កំណត់ SMSClient

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: SMSClient &program:
km: កម្មវិធី​ SMSClient ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: Pro&vider:
km: ក្រុមហ៊ុន​ផ្ដល់ ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: SMSClient &config path:
km: ផ្លូវ​កំណត់រចនាសម្ព័ន្ធ​ SMSClient ៖

en: No provider configured.
km: មិន​បាន​កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ​ក្រុមហ៊ុន​ផ្ដល់​ឡើយ ។

en: No prefix set for SMSSend, please change it in the configuration dialog.
km: មិន​បាន​កំណត់​បុព្វបទ​សម្រាប់ SMSSend ឡើយ ។ សូម​ប្ដូរ​វា​នៅ​ក្នុង​ប្រអប់​កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ ។

en: No Prefix
km: គ្មាន​បុព្វបទ

en: %1 Settings
km: ការ​កំណត់ %1

en: <qt>SMSSend is a program for sending SMS through gateways on the web. It can be found on <a href="%1">%2</a></qt>
km: <qt>SMSSend គឺ​ជា​កម្មវិធី​សម្រាប់​ផ្ញើ​សារ​ខ្លីៗ​តាម​រយៈ​ផ្លូវចេញចូល​នៅ​លើ​បណ្ដាញ ។ អ្នក​អាច​រក​កម្មវិធី​នេះ​បាន​នៅ <a href="%1">%2</a></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: SMSSend Options
km: ជម្រើស​ SMSSend

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: SMSSend prefi&x:
km: បុព្វបទ SMSSend ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: Provider Options
km: ជម្រើស​ក្រុមហ៊ុន​ផ្ដល់

en: Could not determine which argument should contain the message.
km: មិន​អាច​កំណត់​អាគុយម៉ង់​ណា​មួយ គួរ​មាន​សារ​បាន​ឡើយ ។

en: Could not determine which argument should contain the number.
km: មិន​អាច​កំណត់​អាគុយម៉ង់​មួយ​ណា គួរ​មាន​លេខ​បាន​ឡើយ ។

en: This message is longer than the maximum length (%1). Should it be divided to %2 messages?
km: សារ​នេះ​មាន​ប្រវែង​វែង​ជាង​ប្រវែង​អតិបរមា (%1) ។ តើ​គួរ​ចែក​វា​ទៅ​ជា​សារ​ចំនួន %2 ឬ​ទេ ?

en: Message Too Long
km: សារ​វែង​ពេក​

en: Divide
km: ចែក

en: Do Not Divide
km: កុំ​ចែក

en: Message too long.
km: សារ​វែងពេក​ ។

en: Something went wrong while sending the message.
km: មាន​អ្វី​ម្យ៉ាង​ខុស​ប្រក្រតី ខណៈ​ពេល​ផ្ញើ​សារ ។

en: &Contact Settings
km: ការកំណត់ទំនាក់ទំនង​

en: User Preferences
km: ចំណង់​ចំណូល​ចិត្តអ្នក​ប្រើ

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget)
en: Account Preferences - SMS
km: ចំណង់ចំណូល​ចិត្ត​គណនី - សេវា​សារ​ខ្លីៗ

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit)
en: A unique name for this SMS account.
km: ឈ្មោះ​តែមួយ​គត់ សម្រាប់​គណនី​សេវា​សារ​ខ្លីៗ​នេះ ។

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: &SMS delivery service:
km: សេវា​បញ្ជូន​សារ​ខ្លីៗ ៖

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox)
en: The delivery service that you would like to use.
km: សេវា​បញ្ជូន​ដែល​អ្នក​ចង់​ប្រើ ។

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox)
en: The delivery service that you would like to use.  Note that you will need to have this software installed prior to using this account.
km: សេវា​បញ្ជូន​ដែល​អ្នក​ចង់​ប្រើ ។ សូម​ចំណាំ​ថា អ្នក​ត្រូវ​តែ​ដំឡើង​ផ្នែកទន់​នេះ​សិន មុន​នឹង​ប្រើ​គណនី​នេះ ។

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton)
en: &Description
km: សេចក្ដីពណ៌នា

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton)
en: Description of the SMS delivery service.
km: សេចក្ដីពណ៌នា​នៃ​សេវា​ជញ្ជូន​សារ​ខ្លីៗ ។

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton)
en: Description of the SMS delivery service, including download locations.
km: សេចក្ដីពណ៌នា​នៃ​សេវា​ជញ្ជូន​សារ​ខ្លីៗ រួម​ទាំង​ទីតាំង​ទាញយក​ជាច្រើន​ទៀត ។

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: To use SMS, you will need an account with a delivery service.
km: ដើម្បី​ប្រើ​សេវា​សារ​ខ្លីៗ អ្នក​ត្រូវ​មាន​គណនី​មួយ​ដែល​មាន​សេវា​ជញ្ជូន​មួយ ។

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox)
en: Messaging Preferences
km: ចំណង់ចំណូល​ចិត្ត​ការ​ផ្ញើសារ​

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: If the message is too &long:
km: ​បើ​សារ​​វែងពេក​​ ៖

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel) i18n: ectx: property (toolTip), item, widget (QComboBox)
en: What should happen if you type a message that is too long to fit in a single SMS message.
km: តើ​អ្វី​នឹង​គួរ​កើតឡើង បើ​អ្នក​វាយ​សារ​មួយ​ដែល​មាន​ប្រវែង​វែង​ពេក ដោយ​ដាក់​មិន​អស់​នៅ​ក្នុង​សារ​ខ្លីៗ​មួយ ។

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel) i18n: ectx: property (whatsThis), item, widget (QComboBox)
en: What should happen if you type a message that is too long to fit in a single SMS message.  You can either choose to break it up into smaller messages automatically, cancel the message from being sent entirely, or have Kopete prompt you each time you enter a message that is too long.
km: តើ​អ្វី​នឹង​គួរ​កើតឡើង បើ​អ្នក​វាយ​សារ​មួយ​ដែល​មាន​ប្រវែង​វែង​ពេក ដោយ​ដាក់​មិន​អស់​នៅ​ក្នុង​សារ​ខ្លីៗ​មួយ ។ អ្នក​អាច​ជ្រើស​ថា​ត្រូវ​ចែក​វា​ទៅ​ជា​សារ​តូចៗ​ច្រើន​ដោយ​ស្វ័យប្រវត្តិ ឬ មិន​ផ្ញើ​សារ​តែ​ម្ដង ឬ​ក៏​ឲ្យ Kopete សួរ​អ្នក​រាល់​ពេល​ដែល​អ្នក​វាយ​សារ​ដែល​មាន​ប្រវែង​វែង​ពេក ។

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox)
en: Prompt (recommended)
km: សួរ (ផ្ដល់​អនុសាសន៍)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox)
en: Break Into Multiple
km: បំបែក​ទៅ​ជា​ច្រើន

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox)
en: Cancel Sending
km: បោះបង់​ការ​ផ្ញើ​

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox)
en: &Enable phone number internationalization
km: អនុញ្ញាត​អន្តរតូបនីយកម្ម​លេខ​ទូរស័ព្ទ

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox)
en: Check if you would like to enable phone number internationalization.
km: ធីក​វា បើ​អ្នក​ចង់​អនុញ្ញាត​អន្តរតូបនីយកម្ម​លេខ​ទូរស័ព្ទ ។

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox)
en: Check if you would like to enable phone number internationalization.  Without this option, you will only be able to use SMS for accounts within your country.
km: ធីក​វា បើ​អ្នក​ចង់​អនុញ្ញាត​អន្តរតូបនីយកម្ម​លេខ​ទូរស័ព្ទ ។ បើ​មិន​ធីក​ជម្រើស​នេះ អ្នក​នឹង​អាច​ប្រើ​តែ​សេវា​សារ​ខ្លីៗ សម្រាប់​គណនី​ដែល​នៅ​ក្នុង​ប្រទេស​របស់​អ្នក​ប៉ុណ្ណោះ ។

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: Substitute leading &zero with code:
km: ជំនួស​លេខ​សូន្យ​នៅ​មុខ​គេ​ដោយ​កូដ ៖

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KRestrictedLine) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KRestrictedLine)
en: Whatever you want to substitute for a leading zero.
km: អ្វី​ក៏​ដោយ​ដែល​អ្នក​ចង់​ជំនួស​លេខ​សូន្យ​នៅ​មុខ​គេ ។

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit)
en: The telephone number of the contact you would like to add.
km: លេខ​ទូរស័ព្ទ​របស់​ទំនាក់​ទំនង​ដែល​អ្នក​ចង់​បន្ថែម ។

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit)
en: The telephone number of the contact you would like to add.  This should be a number with SMS service available.
km: លេខ​ទូរស័ព្ទ​របស់​ទំនាក់​ទំនង​ដែល​អ្នក​ចង់​បន្ថែម ។ វា​គួរ​តែ​ជា​លេខ​ដែល​អាច​ប្រើ​សេវា​សារ​ខ្លីៗ​បាន ។

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: Contact na&me:
km: ឈ្មោះ​ទំនាក់ទំនង​ ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: Some One
km: អ្នកខ្លះ

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit)
en: The telephone number of the contact.
km: លេខទូរស័ព្ទ​របស់​ទំនាក់ទំនង ។

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit)
en: The telephone number of the contact.  This should be a number with SMS service available.
km: លេខទូរស័ព្ទ​របស់​ទំនាក់ទំនង ។ វា​គួរ​តែ​ជា​លេខ​ដែល​អាច​ប្រើ​សេវា​សារ​ខ្លីៗ​បាន ។

en: The working directory %1 does not exist.
    If you have not yet configured anything for Samba please see
    Install Into Samba (Configure... -> Account -> Edit) information
    on how to do this.
    Should the directory be created? (May require the root password)
km: មិនមាន​ថត​ការងារ %1 ទេ ។
    ប្រសិន​បើ​អ្នក​មិនទាន់បាន​កំណត់​រចនា​សម្ព័ន្ធ​អ្វី​សម្រាប់ Samba ទេ សូម​មើល
    ព័ត៌មាន​ដំឡើង​ទៅ​ក្នុង Samba (កំណត់​រចនា​សម្ព័នញ្ធ... -> គណនី -> កែសម្រួល)
    អំពី​របៀប​ធ្វើ​ដូចនេះ ។
    តើ​គួរតែ​បង្កើត​ថត​ឬ​ទេ ? (អាច​ទាមទារ​ពាក្យ​សម្ងាត់ root)

en: Create Directory
km: បង្កើត​ថត

en: Do Not Create
km: កុំ​បង្កើត

en: Permissions of the working directory %1 are incorrect.
    You will not receive messages if choose No.
    You can also correct it manually (chmod 0777 %1), restart Kopete.
    Fix this (may require the root password)?
km: សិទ្ធិ​របស់​ថត​ការងារ %1 មិនត្រឹមត្រូវ ។
    អ្នក​នឹង​មិន​បាន​ទទួល​សារ​ទេ ប្រសិន​បើ​ជ្រើស ទេ ។
    អ្នក​ក៏​អាច​កែ​តម្រូវ​វា​ដោយ​ដៃ​បាន​ដែរ (chmod 0777 %1) រួច​ចាប់ផ្ដើម Kopete ឡើងវិញ ។
    កែ​វា​ឬ (អាច​ទាមទារ​ពាក្យ​សម្ងាត់ root) ?

en: Fix
km: កែ

en: Do Not Fix
km: កុំ​កែ

en: Connection to localhost failed.
    Is your samba server running?
km: ការ​តភ្ជាប់​ទៅម៉ាស៊ីន​មូលដ្ឋាន​បាន​បរាជ័យ ។
    តើ​ម៉ាស៊ីន samba របស់​អ្នក​កំពុង​រត់​ឬ ?

en: A message file could not be removed; maybe the permissions are incorrect.
    Fix this (may require the root password)?
km: មិនអាច​យក​ឯកសារ​សារ​ចេញ​បានទេ ។ សិទ្ធិ​ប្រហែល​ជា​មិន​ត្រឹមត្រូវ ។
    កែ​វា​ឬ (អាច​ទាមទារ​ពាក្យ​សម្ងាត់ root)?

en: Still cannot remove it; please fix it manually.
km: នៅ​តែ​មិនអាច​យក​វា​ចេញ​បាន ។ សូម​កែ​វា​ដោយ​ដៃ ។

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, WPAddContactBase)
en: Add WinPopup Contact
km: បន្ថែម​ទំនាក់ទំនង WinPopup​

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, TextLabel2_2) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, TextLabel2_2) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, mHostName) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, mHostName)
en: The hostname to which you want to send WinPopup messages.
km: ឈ្មោះ​ម៉ាស៊ីន​ដែល​អ្នក​ចង់​ប្រើ​ដើម្បី​ផ្ញើ​សារ WinPopup ។

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel2_2)
en: Com&puter hostname:
km: ឈ្មោះ​ម៉ាស៊ីនកុំព្យូទ័រ ៖

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, TextLabel1_2) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, TextLabel1_2)
en: The workgroup or domain containing the computer to which you want to send WinPopup messages.
km: ក្រុម​ការងារ ឬ​ដែន​ដែល​កុំព្យូទ័រ​ស្ថិត​នៅ ដែល​អ្នក​ចង់​ប្រើ​ដើម្បី​សារ WinPopup ទៅ ។

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1_2)
en: &Workgroup/domain:
km: ក្រុមការងារ​/ដែន ៖

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, mHostGroup) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, mHostGroup)
en: The workgroup or domain containing the computer to which you want to send WinPopup messages
km: ក្រុម​ការងារ ឬ​ដែន​ដែល​កុំព្យូទ័រ​ស្ថិត​នៅ ដែល​អ្នក​ចង់​ប្រើ​ដើម្បី​សារ WinPopup ទៅ

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, WPEditAccountBase)
en: Account Preferences - WinPopup
km: ចំណង់ចំណូល​ចិត្តគណនី - WinPopup

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Basi&c Setup
km: ការ​រៀប​ចំ​គោល

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label1) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, mHostName)
en: The hostname under which you want to send WinPopup messages.
km: ឈ្មោះម៉ាស៊ីន ដែលអ្នក​ចង់​ប្រើ​ដើម្បី​ផ្ញើសារ WinPopup ។

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label1) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, mHostName)
en: The host name under which you want to send WinPopup messages. Note that you do not have to specify the true hostname in order to send messages, but you do if you want to receive them.
km: ឈ្មោះ​ម៉ាស៊ីន​​ដែល​អ្នក​ចង់​ផ្ញើ​សារ WinPopup  ។ ចំណាំ​ថា អ្នក​មិនត្រូវ​បញ្ជាក់​ឈ្មោះ​ម៉ាស៊ីន​ពិត​ ដើម្បី​ផ្ញើ​សារ​ទេ ប៉ុន្តែ​អ្នក​អាច​ធ្វើ​វា ប្រសិន​បើ​អ្នក​ចង់​ទទួល​ពួកវា ។

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label1)
en: Hos&tname:
km: ឈ្មោះ​ម៉ាស៊ីន​ ៖

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KPushButton, doInstallSamba) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, doInstallSamba)
en: Install support into Samba to enable this service.
km: ដំឡើង​ការ​គាំទ្រ​ទៅ​ក្នុង Samba ដើម្បី​បើក​សេវា​នេះ ។

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, doInstallSamba)
en: I&nstall Into Samba
km: ដំឡើង​ក្នុង Samba

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel12)
en: To receive WinPopup messages sent from other machines, the hostname above must be set to this machine's hostname.
km: ដើម្បី​ទទួល​សារ WinPopup ដែល​បាន​ផ្ញើ​ពី​ម៉ាស៊ីន​ផ្សេង​ទៀត អ្នក​ត្រូវ​តែ​កំណត់​ឈ្មោះ​ម៉ាស៊ីន​ខាង​លើ​ជា​ឈ្មោះ​របស់​ម៉ាស៊ីន ។

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_3)
en: The samba server must be configured and running.
km: ត្រូវ​តែ​កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធម៉ាស៊ីន​បម្រើ samba ហើយនិង​រត់​វា ។

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: "Install into Samba" is a simple method to create the directory for the temporary message files and configure your samba server.<br>
    However, the recommended way is to ask your administrator to create this directory ('mkdir -p -m 0777 /var/lib/winpopup') and for you to add
    'message command = _PATH_TO_/winpopup-send %s %m %t &' (substitute _PATH_TO_ by the real path) to the [global] section in your smb.conf.
km: "ដំឡើង​ទៅ​កាន់ Samba" គឺ​ជា​វិធីសាស្ត្រ​សាមញ្ញ​មួយ​ក្នុង​ការ​បង្កើត​ថត​ឲ្យ​ឯកសារ​សារ​ជា​អាចិន្ត្រៃយ៍ និង​កំណត់​រចនា​សម្ព័ន្ធ samba របស់​អ្នក ។<br>
    ទោះ​ជា​យ៉ាងណា​ក៏​ដោយ វិធី​ដែល​បាន​ផ្ដល់​អនុសាសន៍​នឹង​ត្រូវ​សួរ​អ្នក​គ្រប់គ្រង​របស់​អ្នក ដើម្បី​បង្កើត​ថត​នេះ ('mkdir -p -m 0777 /var/lib/winpopup') និង​បន្ថែម
    'message command = _PATH_TO_/winpopup-send.sh %s %m %t &' (ជំនួស _PATH_TO_ ដោយ​ផ្លូវ​ពិត​ប្រាកដ) ទៅ​ smb.conf [global]-section របស់​អ្នក ។

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Protocol Preferences
km: ចំណង់ចំណូលចិត្ត​ពិធីការ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6)
en: second(s)
km: វិនាទី

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Host check frequency:
km: ប្រេកង់​ត្រួតពិនិត្យ​ម៉ាស៊ីន ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Path to 'smbclient' executable:
km: ផ្លូវ​ទៅ​កាន់​ឯកសារ​ប្រតិបត្តិ 'smbclient' ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2)
en: <i>These options apply to all WinPopup accounts.</i>
km: <i>ជម្រើស​ទាំងនេះ​អនុវត្ត​ចំពោះ​គណនី​ WinPopup ទាំងអស់ ។</i>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, lblComputerName) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, lblComputerName)
en: The host name of this contact's computer.
km: ឈ្មោះ​ម៉ាស៊ីន​របស់​កុំព្យូទ័រ​របស់​ទំនាក់ទំនង​នេះ ។

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblComputerName)
en: &Computer name:
km: ឈ្មោះ​កុំព្យូទ័រ​ ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, sComputerName)
en: Computer Name
km: ឈ្មោះ​កុំព្យួទ័រ​

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2)
en: Comment:
km: សេចក្ដីអធិប្បាយ ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, sComment) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, sWorkgroup) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, sOS) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, sServer)
en: Looking
km: កំពុងរក

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel2) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel2)
en: The workgroup or domain containing this contact's computer.
km: ក្រុម​ការងារ ឬ​ដែន​ដែល​កុំព្យូទ័រ​របស់​ទំនាក់ទំនងនេះ​ស្ថិត​នៅ​លើ ។

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel3) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel3)
en: The operating system running on this contact's computer.
km: ប្រព័ន្ធ​ប្រតិបត្តិការ​ដែល​កំពុង​រត់​នៅ​លើ​កុំព្យូទ័រ​របស់​ទំនាក់ទំនង​នេះ ។

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Operating s&ystem:
km: ប្រព័ន្ធ​ប្រតិបត្តិការ ៖

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel1) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel1)
en: The software running on this contact's computer.
km: ផ្នែកទន់​ដែល​កំពុង​រត់​លើ​កុំព្យូទ័រ​របស់​ទំនាក់ទំនង​នេះ ។

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Ser&ver software:
km: ផ្នែកទន់​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​ ៖

en: <qt>You must enter a valid hostname.</qt>
km: <qt>អ្នក​ត្រូវ​តែ​បញ្ចូល​ឈ្មោះ​ម៉ាស៊ីន​ត្រឹមត្រូវ​មួយ ។</qt>

en: <qt>LOCALHOST is not allowed as a contact.</qt>
km: <qt>LOCALHOST មិនត្រូវបាន​អនុញ្ញាត​ជា​ទំនាក់ទំនង​ទេ ។</qt>

en: <qt>You must enter a valid smbclient path.</qt>
km: <qt>អ្នក​ត្រូវ​តែ​បន្ថែម​ផ្លូវ​ smbclient ត្រឹមត្រូវ​មួយ ។</qt>

en: The Samba configuration file has been modified.
km: ឯកសារ​កំណត់​រចនា​សម្ព័ន្ធ Samba ត្រូវបាន​កែប្រែ ។

en: Configuration Successful
km: ការ​កំណត់​រចនា​សម្ព័ន្ធ​បាន​ជោគជ័យ

en: Updating the Samba configuration file failed.
km: បាន​បរាជ័យ​ក្នុង​​ការ​ធ្វើ​បច្ចុប្បន្នភាព​​ឯកសារ​កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ Samba ។

en: Configuration Failed
km: ការ​​កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ​បាន​បរាជ័យ

en: User Info for %1
km: ព័ត៌មាន​អ្នក​ប្រើ​សម្រាប់ %1

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, WlmAccountPreferences)
en: Account Preferences - Wlm
km: ចំណូល​ចិត្ត​គណនី - Wlm

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, accountLabel)
en: WLM passport:
km: លិខិត​ឆ្លងដែន WLM ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6)
en: To connect to the Microsoft network, you will need a Microsoft Passport.<br><br>If you do not currently have a Passport, please click the button to create one.
km: ដើម្បី​តភ្ជាប់​ទៅ​បណ្ដាញ​ម៉ៃក្រូសូហ្វ អ្នក​ត្រូវ​ការ​លិខិតឆ្លងដែន​ម៉ៃក្រូសូហ្វ​មួយ ។<br><br>បើ​បច្ចុប្បន្ន អ្នក​មិន​មាន​វា​ទេ សូម​ចុច​ប៊ូតុង​ដើម្បី​បង្កើត​លិខិតឆ្លងដែន​មួយ ។

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Blocked contacts:
km: ទំនាក់ទំនង​ដែល​បាន​ទប់ស្កាត់ ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Allowed contacts:
km: ទំនាក់ទំនង​ដែលបាន​អនុញ្ញាត ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /></head><body>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-style:italic;">Italics</span> contacts are not on your contact list.</p></body></html>
km: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /></head><body>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-style:italic;">Italics</span> ទំនាក់ទំនង​មិន​នៅ​ក្នុង​បញ្ជីទំនាក់ទំនង​របស់​អ្នក​ទេ ។</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_warning)
en: WARNING: You need to be connected to modify this page
km: ព្រមាន ៖ អ្នក​ត្រូវ​តែ​តភ្ជាប់ ដើម្បី​កែប្រែ​ទំព័រ​នេះ

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4)
en: Connection Preferences (for advanced users)
km: ចំណង់ចំណូល​ចិត្ត​ការតភ្ជាប់ (សម្រាប់​អ្នក​ប្រើ​កម្រិត​ខ្ពស់)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, optionEnableProxy)
en: Enable Proxy
km: បើកប្រូកស៊ី

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelProxyHost)
en: Host /
km: ម៉ាស៊ីន /

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelProxyPort)
en: port:
km: ច្រក ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelProxyUsername)
en: Username:
km: ឈ្មោះ​អ្នក​ប្រើ ៖

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: General Options
km: ជម្រើស​ទូទៅ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_doNotSendEmoticons)
en: Do not send custom emoticons to other contacts
km: កុំផ្ញើ​សញ្ញា​អារម្មណ៍​ផ្ទាល់ខ្លួន​ទៅ​កាន់ទំនាក់ទំនង​ផ្សេង​

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_doNotRequestEmoticons)
en: Do not show custom emoticons from other contacts
km: កុំ​បង្ហាញ​សញ្ញា​អារម្មណ៍​ផ្ទាល់ខ្លួន​ពី​ទំនាក់ទំនង​ផ្សេង​

en: <qt>You must enter a valid WLM passport.</qt>
km: <qt>អ្នក​ត្រូវ​តែ​បញ្ចូល​ពាក្យ​សម្ងាត់ WLM ដែល​ត្រឹមត្រូវ ។</qt>

en: MSN Plugin
km: កម្មវិធីជំនួយ MSN

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: &WLM passport:
km: លិខិត​ឆ្លងដែន WLM ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: <i>(for example: joe@hotmail.com)</i>
km: <i>(ឧទាហរណ៍ ៖ sok@hotmail.com)</i>

en: WLM Plugin
km: កម្មវិធី​ជំនួយ WLM

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Personal message:
km: សារ​ផ្ទាល់​ខ្លួន​ ៖

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Phones
km: ទូរស័ព្ទ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel7)
en: Mobile:
km: ចល័ត ៖

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_reversed)
en: Show whether you are on the contact list of this user
km: បង្ហាញ​ថា​តើ​អ្នក​ស្ថិត​នៅ​ក្នុង​បញ្ជី​ទំនាក់ទំនង​របស់​អ្នក​ប្រើ​នេះ​ឬ​ក៏​អត់

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_reversed)
en: If this box is checked, you are on this user's contact list.
    If not, the user has not added you to their list, or has removed you.
km: បើ​ធីក​​ប្រអប់​នេះ អ្នក​ស្ថិត​នៅ​ក្នុង​បញ្ជី​ទំនាក់ទំនង​របស់​អ្នក​ប្រើ​នេះ ។
    បើ​មិន​ធីក​ទេ អ្នក​ប្រើ​មិន​បាន​បន្ថែម​អ្នក​ទៅ​បញ្ជី​របស់​ពួកគាត់​ឡើយ ឬ បាន​យក​អ្នក​ចេញ ។

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_reversed)
en: I am on &the contact list of this contact
km: ខ្ញុំ​ស្ថិត​នៅ​ក្នុង​បញ្ជី​ទំនាក់ទំនង​របស់​ទំនាក់ទំនង​នេះ

en: Open Inbo&x...
km: បើកប្រអប់​ទទួល...

en: &Change Display Name...
km: ប្តូរ​ឈ្មោះ​បង្ហាញ...

note: i18n("&Start Chat..."), this); QObject::connect(m_startChatAction, SIGNAL(triggered(bool)), this, SLOT(slotStartChat()));
en: Open MS&N service status site...
km: បើក​តំបន់​ស្ថានភាព​សេវា​របស់ MSN...

en: Buddies
km: មិត្តជិតស្និទ្ធិ

en: Change Display Name - MSN Plugin
km: ប្តូរ​ឈ្មោះ​បង្ហាញ - កម្មវិធី​ជំនួយ MSN

en: Enter the new display name by which you want to be visible to your friends on MSN:
km: បញ្ចូល​ឈ្មោះ​បង្ហាញ​ថ្មី ដែល​អ្នក​ចង់​ឲ្យ​មិត្តភក្តិ​របស់​អ្នក​មើលឃើញ​នៅ​ក្នុង MSN ៖

en: <qt>The display name you entered is too long. Please use a shorter name.
    Your display name has <b>not</b> been changed.</qt>
km: <qt>ឈ្មោះ​បង្ហាញ​ដែល​អ្នក​បាន​បញ្ចូល មាន​ប្រវែង​វែង​ពេក​ហើយ ។ សូម​ប្រើ​ឈ្មោះ​ខ្លី​ជាង​នេះ ។
    ឈ្មោះ​បង្ហាញ​របស់​អ្នក <b>មិន</b> ត្រូវ​បាន​ផ្លាស់ប្ដូរ​ឡើយ ។</qt>

en: You have one unread message in your Hotmail inbox. | You have %1 unread messages in your Hotmail inbox.
km[0]: អ្នក​មាន​សារ​មិនទាន់អាន %1 នៅ​ក្នុង​ប្រអប់​ទទួល Hotmail ​របស់​អ្នក ។

[ctx: @action]
en: Open Inbox
km: បើកប្រអប់​ទទួល

en: New message from %1 in your Hotmail inbox.<p>Subject: %2
km: សារ​ថ្មី​ពី %1 នៅ​ក្នុង​ប្រអប់​ទទួល​របស់ Hotmail ។<p>ប្រធាន​បទ ៖ %2

en: Send Nudge
km: កេះកៀវ

en: Send &Voice
km: ផ្ញើ​សំឡេង

en: Sound card not detected
km: រក​មិនឃើញ​កាត​សំឡេង​ទេ

en: Stop &recording
km: បញ្ឈប់​ការ​ថត

en: The other contact needs to be online to receive voice clips.
km: ទំនាក់ទំនង​ផ្សេង​តម្រូវ​ឲ្យ​នៅ​លើបណ្ដាញ ដើម្បី​ទទួល​ឈុត​សំឡេង ។

en: You cannot send voice clips in invisible status
km: អ្នក​មិន​អាច​ផ្ញើ​ឈុត​សំឡេង​ក្នុង​ស្ថានភាព​​ដែលមើល​មិនឃើញ​ទេ

en: The maximum recording time is 15 seconds
km: ពេលវេលា​ថត​អតិបរមា​គឺ ១៥ វិនាទី

en: The voice clip must be longer
km: ឈុត​សំឡេង ត្រូវតែ​វែង

en: has sent a nudge
km: បាន​កេះកៀវ

en: has sent you a nudge
km: បាន​កេះកៀវ​អ្នក

en: Send Ink
km: ផ្ញើ​​តំណ

en: Select the pen's color
km: ជ្រើស​ពណ៌​ប៊ិក

en: Block Contact
km: ទប់ស្កាត់​ទំនាក់ទំនង

en: Update Photo
km: ធ្វើ​បច្ចុប្បន្នភាព​​រូបថត​

en: &Block custom emoticons
km: ទប់ស្កាត់​សញ្ញាអារម្មណ៍​ផ្ទាល់ខ្លួន

en: <qt>You need to go online to remove a contact from your contact list. This contact will appear again when you reconnect.</qt>
km: <qt>អ្នក​ត្រូវ​តែ​លើ​បណ្ដាញ​ ដើម្បី​យក​ទំនាក់ទំនង​ចេញ​ពី​បញ្ជីទំនាក់ទំនង​របស់​អ្នក ។ ទំនាក់ទំនង​នេះ​នឹង​បង្ហាញ​ម្ដង​ទៀត​ នៅពេល​អ្នក​តភ្ជាប់​ឡើង​វិញ ។</qt>

en: This contact does not have you in his/her list
km: ទំនាក់ទំនង​នេះ​មិនមាន​អ្នក​នៅ​ក្នុង​បញ្ជី​របស់​គាត់​ទេ

en: This contact is blocked
km: ទំនាក់ទំនង​នេះ​ត្រូវ​បានទប់ស្កាត់

en: This contact does not have you in his/her list and is blocked
km: ទំនាក់ទំនង​នេះ​ មិនមាន​នៅ​ក្នុង​បញ្ញី​របស់​គាត់​ទេ ហើយ​ត្រូវ​បានទប់ស្កាក់

en: Be Right Back
km: មក​វិញ​ឥឡូវ​ហើយ

en: Be &Right Back
km: មក​វិញ​ឥឡូវ​ហើយ

en: On the Phone
km: កំពុង​និយាយ​ទូរស័ព្ទ

en: On The &Phone
km: កំពុង​និយាយ​ទូរស័ព្ទ

en: Out to Lunch
km: ចេញ​ទៅ​ញ៉ាំ​អាហារថ្ងៃត្រង់

en: Out To &Lunch
km: ចេញ​ទៅ​ញ៉ាំ​អាហារថ្ងៃត្រង់

en: &Idle
km: ទំនេរ

[ctx: This is used in the tooltip of a contact]
en: Listening To
km: ស្ដាប់​ទៅ

en: File transfer cancelled.
km: ការ​ផ្ទេរ​ឯកសារ​ត្រូវ​បាន​បោះបង់ ។

en: An error occurred while saving the address book entry.
km: កំហុស​កើតឡើង​នៅពេល​ដែល​រក្សាទុក​ធាតុ​សៀវភៅ​អាសយដ្ឋាន ។

en: The Yahoo Address Book entry could not be saved:
    %1 - %2
km: មិនអាច​រក្សាទុក​ធាតុ​សៀវភៅ​អាសយដ្ឋាន Yahoo បានទេ ៖
    %1 - %2

en: The Yahoo Address Book entry could not be created:
    %1 - %2
km: មិនអាច​បង្កើត​ធាតុ​សៀវភៅ​អាសយដ្ឋាន Yahoo ៖
    %1 - %2

en: The Yahoo Address Book entry could not be deleted:
    %1 - %2
km: មិនអាច​លុប​ធាតុ​សៀវភៅ​អាសយដ្ឋាន Yahoo បានទេ ៖
    %1 - %2

en: The picture was not successfully uploaded
km: បាន​ផ្ទុក​រូបភាព​ឡើង​ដោយ​ជោគ​ជ័យ

en: Could not open file for writing.
km: មិនអាច​បើក​ឯកសារ​ដើម្បី​សរសេរ​បាន​ឡើយ

en: An error occurred while downloading the file.
km: កំហុស​មួយ​បាន​កើត​ឡើង​នៅ ខណៈ​ដែល​ទាញយក​ឯកសារ ។

en: Unable to connect to file transfer server
km: មិន​អាច​តភ្ជាប់​ទៅ​កាន់​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​ផ្ទេរ​ឯកសារ​បាន​ឡើយ ។

en: An error occurred while sending the file.
km: កំហុស​បាន​កើត​ឡើង ខណៈ​ពេល​ផ្ញើ​ឯកសារ ។

en: An error occurred while sending the message
km: កំហុស​បាន​កើតឡើង ខណៈ​ពេល​ផ្ញើ​សារ

en: The message is empty.
km: សារ​គឺ​ទទេ ។

en: Error opening file: %1
km: មាន​កំហុស​ក្នុង​ការ​បើក​ឯកសារ ៖ %1

en: An unknown error has occurred.
km: កំហុស​មិន​ស្គាល់​បាន​កើតឡើង ។

en: Webcam connection to the user %1 could not be established.
    
    Please relogin and try again.
km: មិនអាច​បង្កើត​ការតភ្ជាប់​ម៉ាស៊ីន​ថត​តាមបណ្ដាញ​ទៅអ្នកប្រើ %1 បានទេ ។
    
    សូម​ចូល​សារជាថ្មី ហើយ​ព្យាយាម​ម្ដងទៀត ។

en: An error occurred closing the webcam session.
km: កំហុស​បាន​កើតឡើង​នៅ​ពេល​បិទ​សម័យ​ម៉ាស៊ីន​ថត​តាម​បណ្ដាញ ។

en: You tried to close a connection that did not exist.
km: អ្នក​បាន​ព្យាយាម​បិទ​ទំនាក់​ទំនង​​ដែល​មិន​ទាន់​មាន ។

en: Could not retrieve server side address book for user info.
km: មិនអាច​ទៅយក​សៀវភៅ​អាសយដ្ឋាន​ខាង​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​អំពី​ព័ត៌មាន​អ្នក​ប្រើ​បានទេ ។

en: An error occurred while downloading a buddy icon (%1)
km: កំហុស​បាន​កើត​ឡើង ខណៈ​ពេល​ទាញយក​រូប​តំណាង​មិត្ត​ជិត​ស្និទ្ធ (%1)

en: Could not join chat
km: ​មិន​អាច​ចូលរួម​ការ​ជជែក​កំសាន្ត​បាន

en: The room is full. Please choose another one.
km: បន្ទប់​ពេញ​ហើយ ! សូម​ជ្រើស​បន្ទប់​ផ្សេង ។

en: Invalid user.
km: អ្នក​ប្រើ​មិន​ត្រឹមត្រូវ ។

en: An unknown error occurred while joining the chat room.
km: កំហុស​មិន​ស្គាល់​បាន​កើត​ឡើង ខណៈ​ពេល​ចូលរួម​បន្ទប់​ជជែក​កំសាន្ត ។

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, YahooAddContactBase)
en: Add Yahoo Contact
km: បន្ថែម​ទំនាក់ទំនង​យ៉ាហ៊ូ

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel1) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, contactID)
en: The account name of the Yahoo account you would like to add.
km: ឈ្មោះ​គណនី​របស់​គណនី​យ៉ាហ៊ូ ដែល​អ្នក​ចង់​បន្ថែម ។

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel1) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, contactID)
en: The account name of the Yahoo account you would like to add.  This should be in the form of an alphanumeric string (no spaces).
km: ឈ្មោះ​គណនី​នៃ​គណនី​យ៉ាហ៊ូ ដែល​អ្នក​ចង់​បន្ថែម ។ វា​គួរ​តែ​មាន​ទម្រង់​ជា​ខ្សែអក្សរ (គ្មាន​ដកឃ្លា) ។

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label1) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: &Yahoo username:
km: ឈ្មោះ​អ្នក​ប្រើ​យ៉ាហ៊ូ ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_2)
en: <i>(for example: joe8752)</i>
km: <i>(ឧទាហរណ៍ ៖ joe8752)</i>

en: Choose a chat room...
km: ជ្រើស​បន្ទប់​ជជែក​កំសាន្ដ...

en: Yahoo Chat rooms
km: បន្ទប់​ជជែក​កំសាន្ត​យ៉ាហ៊ូ

en: Users: %1 Webcams: %2 Voices: %3
km: អ្នកប្រើ ៖ %1 ម៉ាស៊ីនថត​តាម​បណ្ដាញ ៖ %2 សំឡេង ៖ %3

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, YahooChatSelectorWidgetBase)
en: Choose Chat Room
km: ជ្រើស​បន្ទប់​ជជែក

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Chat rooms:
km: បន្ទប់​ជជែក​កំសាន្ត ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Categories:
km: ប្រភេទ ៖

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, YahooEditAccountBase)
en: Account Preferences - Yahoo
km: ចំណង់ចំណូល​ចិត្តគណនី - យ៉ាហ៊ូ

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label1) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, mScreenName)
en: The account name of your Yahoo account.
km: ឈ្មោះ​គណនី​នៃ​គណនី​យ៉ាហ៊ូ​របស់​អ្នក ។

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label1) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, mScreenName)
en: The account name of your Yahoo account.  This should be in the form of an alphanumeric string (no spaces).
km: ឈ្មោះ​គណនី​នៃ​គណនី​យ៉ាហ៊ូ​របស់​អ្នក ។ វា​គួរ​តែ​មាន​ទម្រង់​ជា​ខ្សែអក្សរ (គ្មាន​ដកឃ្លា) ។

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6)
en: To connect to the Yahoo network, you will need a Yahoo account.<br><br>If you do not currently have a Yahoo account, please click the button to create one.
km: ដើម្បី​ភ្ជាប់​ទៅ​បណ្តាញ​យ៉ាហ៊ូ អ្នក​ត្រូវ​តែ​មាន​គណនី​យ៉ាហ៊ូ​មួយ ។<br><br>បើ​អ្នក​មិន​មាន​ទេ សូម​ចុច​ប៊ូតុងដើម្បី​បង្កើ​ត​វា​ ។

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonRegister)
en: Register &New Account
km: ចុះ​ឈ្មោះ​គណនី​ថ្មី

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, TabPage)
en: Accoun&t Preferences
km: ចំណង់ចំណូល​ចិត្ត​គណនី​

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, optionOverrideServer)
en: O&verride default server information
km: បដិសេធ​ព័ត៌មាន​ម៉ាស៊ីនបម្រើ​លំនាំដើម

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, lblServer) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, editServerAddress)
en: The IP address or hostmask of the Yahoo server you wish to connect to.
km: អាសយដ្ឋាន​ IP ឬ របាំង​ម៉ាស៊ីន​នៃ​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​យ៉ាហ៊ូ ដែល​អ្នក​ចង់​តភ្ជាប់​ទៅ​កាន់​ ។

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, lblServer) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, editServerAddress)
en: The IP address or hostmask of the Yahoo server you wish to connect to.  Normally you will want the default (scs.msg.yahoo.com).
km: អាសយដ្ឋាន​ IP ឬ របាំង​ម៉ាស៊ីន​នៃ​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​យ៉ាហ៊ូ ដែល​អ្នក​ចង់​តភ្ជាប់​ទៅ​កាន់​ ។ ជាធម្មតា អ្នក​ប្រហែល​ជា​ចង់​បាន​លំនាំដើម​ហើយ​មើល​ទៅ ់(scs.msg.yahoo.com ។។

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, lblPort)
en: The port on the Yahoo server that you would like to connect to.
km: ច្រក​លើ​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​​យ៉ាហ៊ូ ដែល​អ្នក​ចង់​តភ្ជាប់​ទៅ​កាន់​ ។

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, lblPort) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, sbxServerPort)
en: The port on the Yahoo server that you would like to connect to.  Normally this is 5050, but Yahoo also allows port 80 in case you are behind a firewall.
km: ច្រក​លើ​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​​យ៉ាហ៊ូ ដែល​អ្នក​ចង់​តភ្ជាប់​ទៅ​កាន់​ ។ ជា​ធម្មតា​គឺ 5050 ប៉ុន្តែ​យ៉ាហ៊ូ​ក៏អនុញ្ញាត​ច្រក 80 ផងដែរ​ក្នុង​ករណី​ដែល​អ្នក​ស្ថិត​នៅ​ខាង​ក្រោយ​ជញ្ជាំង​ភ្លើង​ ។

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblPort)
en: P&ort:
km: ច្រក ៖

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, sbxServerPort)
en: The port on the Yahoo server that you would like to connect  to.
km: ច្រក​លើ​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​​យ៉ាហ៊ូ ដែល​អ្នក​ចង់​តភ្ជាប់​ទៅ​កាន់ ។

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Buddy Icon
km: រូបតំណាង​មិត្ត​ជិតស្និទ្ធ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, optionSendBuddyIcon)
en: Se&nd buddy icon to other users
km: ផ្ញើ​រូបតំណាង​មិត្ត​ជិតស្និទ្ធ​ទៅ​កាន់​អ្នក​ប្រើ​ផ្សេង​ទៀត​

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonSelectPicture)
en: Select Picture...
km: ជ្រើស​រូបភាព...

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Contact Information
km: ព័ត៌មាន​ទំនាក់ទំនង

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel9_3)
en: Email &3:
km: អ៊ីមែល ៣ ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6_2_2)
en: Pager:
km: ភេកយ័រ​ ៖​

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel9_2)
en: Email &2:
km: អ៊ីមែល ២ ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6_2_2_2)
en: Additional:
km: បន្ថែម ៖

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Location Information
km: ព័ត៌មាន​អំពី​ទីតាំង

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, birthdayLabel_2)
en: Anniversary:
km: បុណ្យ​​ខួប​ ៖​

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, yahooIdLabel)
en: Yahoo ID:
km: លេខសម្គាល់​យ៉ាហ៊ូ ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fullNameLabel_2_2)
en: Second name:
km: ឈ្មោះ​ទី​ពីរ ៖

[ctx: Person's name suffix or prefix]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, yahooIdLabel_2)
en: Title:
km: មុខងារ ៖

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, YahooInviteListBase)
en: Invite Friends to Conference
km: អញ្ជើញ​មិត្តភក្ដិ​ឲ្យ​ចូលរួម​សន្និសីទ

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Conference Members
km: សមាជិក​សន្និសីទ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btn_Add)
en: Add >>
km: បន្ថែម >>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btn_Remove)
en: << Remove
km: << យក​ចេញ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2)
en: Chat Invitation List
km: បញ្ជី​អញ្ជើញ​ជជែក​កំសាន្ត

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Friend List
km: បញ្ជី​មិត្តភក្តិ

en: Invite
km: អញ្ជើញ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5)
en: Note 4:
km: ចំណាំ ៤ ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Note 3:
km: ចំណាំ ៣ ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Note 2:
km: ចំណាំ ២ ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Note 1:
km: ចំណាំ​ ១ ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel13)
en: Contact comments:
km: សេចក្ដី​អធិប្បាយ​អំពី​ទំនាក់​ទំនង ៖

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Show Me As
km: បង្ហាញ​ខ្ញុំ​ជា​

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioOffline)
en: Off&line
km: ក្រៅ​បណ្ដាញ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioPermOffline)
en: Perma&nently offline
km: ក្រៅបណ្ដាញ​រហូត

en: Yahoo User Information
km: ព័ត៌មាន​អ្នក​ប្រើ​របស់​យ៉ាហ៊ូ

en: Save and Close
km: រក្សាទុក ​ហើយ បិទ​

en: Merge with existing entry
km: បញ្ចូល​ចូល​គ្នា​នូវ​ធាតុ​ដែល​មានរួច

en: General Yahoo Information
km: ព័ត៌មាន​យ៉ាហ៊ូ​ទូទៅ

en: Other Yahoo Information
km: ព័ត៌មាន​យ៉ាហ៊ូ​ផ្សេង​ទៀត

en: Replace existing entry
km: ជំនួស​ធាតុ​ដែលមាន

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Your Account has to be verified due to too many failed login attempts.<br>
km: គណនី​របស់​អ្នកត្រូវ​តែ​បញ្ជាក់ ដោយសារ​ការ​ចូល​បាន​បរាជ័យ​ច្រើន​ពេក ។<br>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Please enter the characters shown in the picture:
km: សូម​បញ្ចូល​តួអក្សរ​ដែល​បង្ហាញ​នៅក្នុង​រូបភាព ៖

en: %1 has stopped broadcasting
km: %1 បាន​ឈប់​ផ្សាយ

en: %1 has cancelled viewing permission
km: %1 បាន​បោះបង់​សិទ្ធិ​មើល

en: %1 has declined permission to view webcam
km: %1 បាន​បដិសេធ​សិទ្ធិ​ដើម្បី​មើល​ម៉ាស៊ីនថត​តាម​បណ្ដាញ

en: %1 does not have his/her webcam online
km: %1 មិន​មាន​ម៉ាស៊ីនថត​តាម​បណ្ដាញ​នៅ​លើ​បណ្ដាញ​ឡើយ

en: Unable to view %1's webcam for an unknown reason
km: មិន​អាច​មើល​ម៉ាស៊ីនថត​តាម​បណ្ដាញ​របស់ %1 បាន​ឡើយ ដោយ​មិន​ដឹង​មិន​ស្គាល់

en: 1 viewer | %1 viewers
km[0]: កម្មវិធី​មើល %1

en: Open &Address book...
km: បើក​សៀវភៅ​អាសយដ្ឋាន...

en: &Edit my contact details...
km: កែ​សម្រួល​សេចក្ដី​លម្អិត​​ទំនាក់ទំនង​របស់​ខ្ញុំ...

en: &Join chat room...
km: ចូលរួម​បន្ទប់​ជជែក...

en: Could not log into the Yahoo service: your account has been locked.
    Visit %1 to reactivate it.
km: មិន​អាច​ចូល​ទៅ​សេវាកម្ម​យ៉ាហ៊ូ​បាន​ឡើយ ៖ គណនី​របស់​អ្នក​ត្រូវ​បាន​ទប់ស្កាត់ ។
    សូម​មើល %1 ដើម្បី​ធ្វើ​ឲ្យ​វា​សកម្ម​ឡើង​វិញ ។

en: Could not log into the Yahoo service: the username specified was invalid.
km: មិន​អាច​ចូល​ទៅ​ក្នុង​សេវាកម្ម​យ៉ាហ៊ូ ៖ ឈ្មោះ​អ្នកប្រើ​ដែល​បាន​បញ្ជាក់​គឺ​មិន​ត្រឹមត្រូវ​ឡើយ ។

en: You have been logged out of the Yahoo service, possibly due to a duplicate login.
km: អ្នក​ត្រូវ​បាន​ចេញ​ពី​សេវាកម្ម​យ៉ាហ៊ូ​ហើយ ។ ប្រហែល​ជា​បណ្ដាល​មក​ពី អ្នក​បាន​ចូល​ជាន់​គ្នា ។

[ctx: @info]
en: Could not log into the Yahoo service. Error code: <message><numid>%1</numid></message>.
km: មិន​អាច​ចូល​ទៅ​ក្នុង​សេវាកម្ម​យ៉ាហ៊ូ ៖ កូដ​កំហុស ៖ <message><numid>%1</numid></message>.

en: %1 has been disconnected.
    Error message:
    %2 - %3
km: %1 ត្រូវបាន​ផ្ដាច់​ ។
    សារ​កំហុស​ ៖​
    %2 - %3

en: There was an error while connecting %1 to the Yahoo server.
    Error message:
    %2 - %3
km: មាន​កំហុស​នៅខណៈ​ពេល​តភ្ជាប់ %1 ទៅកាន់​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​យ៉ាហ៊ូ ។
    សារ​កំហុស ៖
    %2 - %3

en: %1
    
    Reason: %2
km: %1
    
    ហេតុផល ៖ %2

en: Yahoo Plugin
km: កម្មវិធី​ជំនួយ​យ៉ាហ៊ូ

en: User %1 has granted your authorization request.
km: អ្នកប្រើ %1 បាន​យល់ព្រម​នឹង​សំណើ​របស់​អ្នក​ហើយ ។

en: User %1 has rejected your authorization request.
    %2
km: អ្នកប្រើ %1 បាន​បដិសេធ​នឹង​សំណើ​របស់​អ្នក​ហើយ ។
    %2

[ctx: This string is shown when the user is buzzed by a contact]
en: Buzz
km: ហេ !!

en: %1 has invited you to join a conference with %2.
    
    His/her message: %3
    
    Accept?
km: %1 បាន​អញ្ជើញ​អ្នក​ឲ្យ​ចូលរួម​សន្និសីទ​ជាមួយ %2 ។
    
    សារ​របស់​គាត់ ៖ %3
    
    ទទួល​យក ?

[ctx: @action]
en: Accept
km: យល់ព្រម

en: %1 has declined to join the conference: "%2"
km: %1 បាន​បដិសេធ​ក្នុង​ការ​ចូលរួម​សន្និសីទ ៖ "%2"

en: You have one unread message in your Yahoo inbox. | You have %1 unread messages in your Yahoo inbox.
km[0]: អ្នក​មាន​សារ​មិនទាន់អាន %1 នៅ​ក្នុង​ប្រអប់​ទទួល​យ៉ាហ៊ូ​របស់​អ្នក ។

en: %1 has a message from %2 in your Yahoo inbox. <br><br>Subject: %3
km: %1 មាន​សារ​មួយ​ពី %2 នៅ​ក្នុង​ប្រអប់​ទទួល​យ៉ាហ៊ូ​របស់​អ្នក ។ <br><br>ប្រធាន​បទ ៖ %3

en: %1 has invited you to view his/her webcam. Accept?
km: %1 បាន​អញ្ជើញ​​អ្នក​ឲ្យ​មើល​ម៉ាស៊ីនថត​តាម​បណ្ដាញ​របស់​គាត់ ។ ទទួល ?

en: Webcam for %1 is not available.
km: មិនមាន​ម៉ាស៊ីន​ថត​តាម​បណ្ដាញ​សម្រាប់ %1 ទេ ។

en: <qt>The selected buddy icon could not be opened. <br />Please set a new buddy icon.</qt>
km: <qt>រូបតំណាង​មិត្ត​ជិតស្និទ្ធ មិនអាច​បើក​បាន​ទេ ។ <br />សូម​កំណត់​រូបតំណាង​មិត្ត​ជិត​ស្និទ្ធ​ថ្មី ។</qt>

en: An error occurred when trying to change the display picture.
km: កំហុស​មួយ​បានកើតឡើង ពេល​ព្យាយាម​ប្តូរ​រូបភាព​បង្ហាញ ។

en: %1 wants to view your webcam. Grant access?
km: %1 ចង់​មើល​តាម​ម៉ាស៊ីន​ថត​តាម​បណ្ដាញ​របស់អ្នក ។ ផ្ដល់​ឲ្យ​ចូល​ដំណើរការ​ឬ?

en: You are now in %1 (%2)
km: ឥឡូវ​នេះ​អ្នក​នៅ​ក្នុង %1 (%2)

en: Yahoo Chat:
km: ការ​ជជែក​យ៉ាហ៊ូ ៖

en: Yahoo Chat: %1
km: ការ​ជជែក​យ៉ាហ៊ូ ៖ %1

en: Buzz Contact
km: កេះកៀវ​ទំនាក់ទំនង

en: Show User Info
km: បង្ហាញ​ព័ត៌មាន​អ្នក​ប្រើ

en: Request Webcam
km: ស្នើសុំ​ម៉ាស៊ីនថត​តាម​បណ្ដាញ

en: Invite to view your Webcam
km: អញ្ជើញ​ឲ្យ​មើល​ម៉ាស៊ីន​ថត​តាម​បណ្ដាញ​របស់អ្នក

en: Yahoo Display Picture
km: រូបភាព​បង្ហាញ​របស់​យ៉ាហ៊ូ

en: &Invite others
km: អញ្ជើញ​អ្នក​ផ្សេងទៀត

en: View &Webcam
km: មើល​ម៉ាស៊ីនថត​តាម​បណ្ដាញ

en: &Buzz Contact
km: កេះកៀវទំនាក់ទំនង

en: &Stealth Setting
km: លួច​ការ​កំណត់

en: &Invite to Conference
km: អញ្ជើញ​ឲ្យ​ចូល​រួម​សន្និសីទ្ធ

en: &View Yahoo Profile
km: មើល​ទម្រង់​យ៉ាហ៊ូ

en: Stealth Setting
km: លួច​ការ​កំណត់

en: Buzz
km: ហេ !!

en: Yahoo
km: យ៉ាហ៊ូ

en: <qt>You must enter a valid password.</qt>
km: <qt>អ្នកត្រូវ​តែ​បញ្ចូល​ពាក្យ​សម្ងាត់​ត្រឹមត្រូវ​មួយ ។</qt>

en: Be right back
km: មក​វិញ​ឥឡូវ​ហើយ

en: Not at home
km: មិន​នៅ​ផ្ទះ​

en: Not at my desk
km: មិន​នៅ​នឹង​តុ

en: Not in the office
km: មិន​នៅ​ការិយាល័យ​

en: On the phone
km: កំពុង​និយាយ​ទូរស័ព្ទ

en: On vacation
km: ជាប់​វិស្សមកាល

en: Out to lunch
km: ចេញ​ទៅ​ញ៉ាំ​អាហារថ្ងៃត្រង់

en: Stepped out
km: ចេញ​ក្រៅ​មួយ​ភ្លែត

en: I'm On SMS
km: ខ្ញុំ​នៅលើ SMS

en: Custom
km: ផ្ទាល់ខ្លួន

en: Buddy Icon Checksum
km: ឆេកសាំរូបតំណាង​មិត្តជិតស្និទ្ធិ

en: Buddy Icon Expires
km: រូប​តំណាង​មិត្ត​ជិត​ស្និទ្ធិ​ផុត​កំណត់

en: Buddy Icon Remote URL
km: URL ពី​ចម្ងាយ​របស់​រូប​តំណាង​មិត្ត​ជិត​ស្និទ្ធិ

en: YAB Id
km: លេខសម្គាល់ YAB

en: Pager number
km: លេខ​ភេកយ័រ

en: Fax number
km: លេខ​ទូរសារ

en: Additional number
km: ចំនួន​បន្ថែម

en: Alternative email 1
km: អ៊ីមែល​ ១ ជំនួស​

en: GoogleTalk
km: ជជែក​តាម Google

en: Private Address
km: អាសយដ្ឋាន​ផ្ទាល់​ខ្លួន

en: Private City
km: ទីក្រុង​ផ្ទាល់​ខ្លួន

en: Private State
km: រដ្ឋ​ផ្ទាល់ខ្លួន

en: Private ZIP
km: កូដ​តំបន់​ផ្ទាល់ខ្លួន

en: Private Country
km: ប្រទេស​ផ្ទាល់ខ្លួន

en: Private URL
km: URL ឯក​ជន

en: Corporation
km: សហប្រតិបត្តិការណ៍

en: Work Address
km: អាសយដ្ឋាន​កន្លែង​ធ្វើការ​

en: Work State
km: រដ្ឋ​កន្លែង​ធ្វើការ

en: Work ZIP
km: កូដ​តំបន់​កន្លែង​ធ្វើការ

en: Work URL
km: URL កន្លែង​ធ្វើការ

en: Anniversary
km: បុណ្យខួប​

en: Notes
km: ចំណាំ

en: Additional 1
km: បន្ថែម ១

en: Additional 2
km: បន្ថែម ២

en: Additional 3
km: បន្ថែម ៣

en: Additional 4
km: បន្ថែម ៤

en: Account Verification - Yahoo
km: ការ​ផ្ទៀងផ្ទាត់ - យ៉ាហ៊ូ
