kcm_remotecontrol - en to km translation catalogue (86 entries)

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, AddAction) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, EditDBusAction)
en: Dialog
km: ប្រអប់

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: How do you wish to create the action?
km: តើ​អ្នក​ចង់​បង្កើត​សកម្មភាព​របៀប​ណា ?

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbTemplate)
en: Create an action using a template
km: បង្កើត​សកម្មភាព​ដោយ​ប្រើ​ពុម្ព

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Use this if you cannot find a template for the desired action. Here you can browse the whole D-Bus session bus and execute any function using common data types.<br>
    <i>Note that an application must be running in order to be shown here.</i>
km: ប្រើ​វា​ ប្រសិនបើ​អ្នក​មិន​អាច​​រក​ឃើញ​ពុម្ព​សម្រាប់​សកម្មភាព​ដែល​ចង់​បាន​ទេ​​នោះ ។ ទី​នេះ​អ្នក​អាច​រក​មើល​សម័យ D-Bus ទាំងមូល​បាន ខ្សែ​បញ្ជូន និង​​ប្រតិបត្តិ​​ដោយ​ប្រើ​ប្រភេទ​ទិន្នន័យ​ទូទៅ ។<br>
    <i>ចំណាំ​ថា ត្រូវ​តែ​ដំណើរការ​កម្មវិធី​ ដើម្បី​បង្ហាញ​នៅ​ទីនេះ ។</i>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: This is the recommended way if you would like to control the most common applications. It is the easiest way for adding actions, but also limited to the available templates.
km: នេះ​ជា​វិធី​ដែល​បាន​ផ្ដល់​អនុសាសន៍ ប្រសិនបើ​អ្នក​ចង់​ពិនិត្យ​មើល​កម្មវិធី​ទូទៅ ។ វា​ជា​វិធី​ងាយ​ស្រួល​បំផុត​សម្រាប់​សកម្មភាព​ដែល​បន្ថែម ។ ប៉ុន្តែ​មាន​ដែន​កំណត់​ចំពោះ​ពុម្ព​ដែល​មាន ។

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbDBus)
en: Create an action browsing D-Bus
km: បង្កើត​សកម្មភាព​ដោយ​រុករក​ D-Bus

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbKeypressAction)
en: Create a keypress action
km: បង្កើត​សកម្មភាព​ចុច​គ្រាប់ចុច

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: This type of action offers to generate keypress events. You can execute keyboard shortcuts or type whole sentences with just one button press.
km: ប្រភេទ​សកម្មភាព​ដែល​បាន​ផ្ដល់​ឲ្យ​នេះ ត្រូវ​បាន​បង្កើត​ព្រឹត្តិការណ៍​ចុច​គ្រាប់​ចុច ។ អ្នក​អាច​ប្រតិបត្តិ​គ្រាប់ចុច​ផ្លូវកាត់ ឬ​វាយ​ប្រយោគ​ទាំងមូល​​ដោយ​គ្រាន់​តែ​ចុច​ប៊ូតុង ។

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ConfigurationWidget)
en: Linux Infrared Remote Control
km: ការ​បញ្ជា​ពី​ចម្ងាយ​លីនុច​អ៊ីនហ្វ្រារ៉េដ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lNoRemotesWarning)
en: There are no remote controls available. Please make sure lircd is configured correctly.
km: គ្មាន​ការ​បញ្ជា​ពី​ចម្ងាយ​ឡើយ ។ សូម​ប្រាកដ lircd ត្រូវ​បាន​កំណត់​ដោយ​ត្រឹមត្រូវ ។

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lRemotes)
en: Available remotes:
km: ចម្ងាយ​ដែល​​មាន ៖

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KPushButton, pbAddMode)
en: Add mode
km: បន្ថែម​របៀប

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KPushButton, pbAddAction)
en: Add action
km: បន្ថែម​សកម្មភាព

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KPushButton, pbRemoveMode)
en: Remove mode
km: យក​របៀប​ចេញ

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KPushButton, pbRemoveAction)
en: Remove action
km: យក​សកម្មភាព​ចេញ

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KPushButton, pbEditMode)
en: Edit mode
km: កែសម្រួល​របៀប

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KPushButton, pbEditAction)
en: Edit action
km: កែសម្រួល​សកម្មភាព

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KPushButton, pbMoveModeUp)
en: Move mode up
km: ផ្លាស់ទី​របៀប​ឡើង​លើ

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KPushButton, pbCopyAction)
en: Duplicate action
km: សកម្មភាព​ស្ទួន

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KPushButton, pbMoveModeDown)
en: Move mode down
km: ផ្លាស់ទី​របៀប​ចុះក្រោម

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KPushButton, pbAutoPopulate)
en: Automatically create actions using a profile
km: បង្កើត​សកម្មភាព​ដោយ​ប្រើ​ទម្រង់

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KPushButton, pbMoveActionUp)
en: Move action up
km: ផ្លាស់ទី​សកម្មភាព​ឡើងលើ

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KPushButton, pbMoveActionDown)
en: Move action down
km: ផ្លាស់ទី​សកម្មភាព​ចុះក្រោម

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbTrayIcon)
en: Show tray icon
km: បង្ហាញ​រូបតំណាង​ថាស

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ActionContainer)
en: Edit Action
km: កែសម្រួល​សកម្មភាព

[ctx: Button on the remote control]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Button:
km: ប៊ូតុង ៖

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Application and function
km: កម្មវិធី និង​មុខងារ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lDBusServices)
en: D-Bus Services:
km: សេវា D-Bus ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lFunctions)
en: Functions:
km: មុខងារ ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Parameters:
km: ប៉ារ៉ាម៉ែត្រ ៖

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_2)
en: Options
km: ជម្រើស

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbRepeat)
en: Repeat action if button is held down
km: សកម្មភាព​ធ្វើ​​ដដែល ប្រសិនបើ​ប៊ូតុង​ត្រូវ​បាន​ចុច​ចុះក្រោម

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbAutostart)
en: Start the application if not running
km: ចាប់ផ្ដើម​កម្មវិធី ប្រសិន​បើ​​មិន​កំពុង​ដំណើរការ​ទេ​នោះ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: If multiple instances of this application are running...
km: ប្រសិនបើ​វត្ថុ​ជា​ច្រើន​របស់​កម្មវិធី​កំពុង​ដំណើរការ...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbTop)
en: send the action to the top-level instance
km: ផ្ញើ​សកម្មភាព​ទៅកាន់​វត្ថុ​កម្រិត​កំពូល​

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbBottom)
en: send the action to the lowest instance
km: ផ្ញើ​សកម្មភាព​ទៅ​វត្ថុ​ទាប​បំផុត

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbAll)
en: send the action to all instances
km: ផ្ញើ​សកម្មភាព​ទៅ​វត្ថុ​ទាំងអស់

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbNone)
en: do not send the action
km: កុំ​ផ្ញើ​សកម្មភាព

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Keypresses to be generated
km: ចុច​គ្រាប់ចុច​​ត្រូវ​បាន​បង្កើត

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pbAdd)
en: &Add
km: បន្ថែម

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pbRemove)
en: &Remove
km: យកចេញ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pbUp)
en: Move Up
km: ផ្លាស់ទី​ឡើងលើ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pbDown)
en: Move Down
km: ផ្លាស់ទី​ចុះក្រោម

en: Profiles:
km: ទម្រង់ ៖

en: Action templates:
km: ពុម្ព​សកម្មភាព ៖

en: The KDE Remote Control System
km: ប្រព័ន្ធ​សម្រាប់​​ការ​បញ្ជា​ពី​ចម្ងាយ​របស់ KDE

en: 2010 Michael Zanetti, 2010 Frank Scheffold
km: ២០១០ Michael Zanetti, ២០១០ Frank Scheffold

en: Use this to configure KDE's remote control system in order to control any KDE application with your remote control.
km: ប្រើ​វា​ ដើម្បី​កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ​ប្រព័ន្ធ​សម្រាប់​ការ​បញ្ជា​ពី​ចម្ងាយ​របស់ KDE ដើម្បី​ត្រួតពិនិត្យ​កម្មវិធី KDE ជាមួយ​ការ​បញ្ជា​ពី​ចម្ងាយ ។

en: <h1>Remote Controls</h1><p>This module allows you to configure bindings between your remote controls and KDE applications. Simply select your remote control and click Add next to the Actions/Buttons list to create new action for button presses.</p>
km: <h1>ការ​បញ្ជា​ពី​ចម្ងាយ</h1><p>ម៉ូឌុល​នេះ​អនុញ្ញាត​អ្នក​​កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ​ការ​​រវាង​ការ​បញ្ជា​ពី​ចម្ងាយ និង​កម្មវិធី KDE ។ ជ្រើស​ការ​បញ្ជា​ពី​ចម្ងាយ​របស់​អ្នក ហើយ​ចុច​បន្ថែម​ដែល​នៅ​ជិត​បញ្ជី សកម្មភាព/ប៊ូតុង ដើម្បី​បង្កើត​សកម្មភាព​ថ្មី​សម្រាប់​ការ​ចុច​ប៊ូតុង ។</p>

en: Are you sure you want to remove this remote and all of its modes and actions?
km: តើ​អ្នក​ប្រាកដ​ជាង​ចង់​យក​វា​ចេញ​ឆ្ងាយ គ្រប់​របៀប​របស់​វា​ទាំងអស់ និង​សកម្មភាព​ឬ ?

en: Remove remote
km: យកចេញ​ឆ្ងាយ

en: Are you sure you want to remove this mode and all contained actions?
km: តើ​អ្នក​ប្រាកដ​ជា​ចង់​យក​របៀប​នេះ និង​សកម្មភាព​ដែល​មាន​ទាំងអស់​ចេញ​ឬ ?

en: Configured actions for %1:
km: បាន​កំណត់​សកម្មភាព​សម្រាប់ %1 ៖

en: Configured actions for %1 in mode %2:
km: បាន​កំណត់​សកម្មភាព​សម្រាប់ %1 ជា​របៀប %2 ៖

en: The remote control daemon failed to load. Your remote controls will not work.
km: បាន​បរាជ័យ​ដេមិន​សម្រាប់​ការ​បញ្ជា​ពី​ចម្ងាយ​ត្រូវ​ផ្ទុក ។ ការ​បញ្ជា​ពី​ចម្ងាយ​របស់​អ្នក​នឹង​មិន​ដំណើរការ​ឡើយ ។

en: Failed to load daemon
km: បាន​បរាជ័យ​ក្នុង​ការ​ផ្ទុក​ដេមិន

en: No button
km: គ្មាន​ប៊ូតុង

en: Using the cycle function will remove all duplicate button assignments from your modes. Are you sure that you would like to proceed?
km: ការ​ប្រើ​មុខងារ​ខួប​នឹង​យក​កិច្ចការ​ច្បាប់​ចម្លង​ទាំងអស់​ចេញ​ពី​របៀប​របស់​អ្នក ។ តើ​អ្នក​ចង់​ធ្វើ​បន្ត​ឬ​ ?

en: Change mode switch behavior
km: ប្ដូរ​របៀប​ប្ដូរ​ឥរិយាបថ

en: No Button
km: គ្មាន​ប៊ូតុង

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ModeDialog)
en: New Mode
km: របៀប​ថ្មី

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbSetDefault)
en: Set mode as default
km: កំណត់​របៀប​ជា​លំនាំដើម

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lButton)
en: Button:
km: ប៊ុតុង ៖

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, gbModeCycle)
en: Enable mode cycling (disables mode grouping)
km: បើក​របៀប​ដាក់​​​​​ជា​ខួប (បិទ​របៀប​ដាក់​ជា​ក្រុម)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lCycleForward)
en: Forward button
km: ប៊ូតុង​ទៅមុខ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lCycleBackward)
en: Backward button
km: ប៊ូតុង​ថយ​ក្រោយ

[ctx: Header in a table holding DBus functions]
en: Application / Node
km: កម្មវិធី / ថ្នាំង

en: Function
km: មុខងារ

en: Parameters
km: ប៉ារ៉ាម៉ែត្រ

en: Description
km: សេចក្ដី​ពិពណ៌នា

en: Value
km: តម្លៃ

[ctx: Value is true]
en: True
km: ពិត

[ctx: Value is false]
en: False
km: មិន​ពិត

en: A comma-separated list of Strings
km: បញ្ជី​ដែល​បំបែក​ឃ្លា​​ដោយ​​សញ្ញា​ក្បៀស​​​

en: Profile Name
km: ឈ្មោះ​ទម្រង់

en: Author: %1 (Version: %2)
km: អ្នក​និពន្ធ ៖ %1 (កំណែ ៖ %2)

[ctx: Profile name]
en: Name
km: ឈ្មោះ

en: Remotes and modes
km: ឆ្ងាយ និង​របៀប

en: Button
km: ប៊ូតុង

en: Application
km: កម្មវិធី

en: Select a profile to automatically generate actions for your remote control:
km: ជ្រើស​ទម្រង់​បង្កើត​សកម្មភាព​ដោយ​ស្វ័យប្រវត្តិ​សម្រាប់​ការ​បញ្ជា​ពី​ចម្ងាយ​របស់​អ្នក ៖

en: Available profiles
km: ទម្រង់​ដែល​មាន

en: Auto-Populate
km: ធ្វើ​ប្រជាភិវឌ្ឍន៍​ស្វ័យប្រវត្តិ

en: Remote supports all defined buttons in selected profile
km: គាំទ្រ​ពី​ចម្ងាយ​គ្រប់​ប៊ូតុង​ដែល​បន​កំណត់​ទាំងអស់​នៅ​ក្នុង​ទម្រង់​ដែល​បាន​ជ្រើស

en: Remote does not support all defined buttons in selected profile
km: មិន​គាំទ្រ​ពី​ចម្ងាយ​គ្រប់​ប៊ូតុង​ដែល​បាន​កំណត់​ទាំងអស់​នៅ​ក្នុង​ទម្រង់​ដែល​​បាន​ជ្រើស

en: Remote supports none of the defined buttons in selected profile
km: ការ​គាំទ្រ​ពី​ចម្ងាយ​គ្មាន​ប៊ូតុង​ដែល​បាន​កំណត់​នៅ​ក្នុង​​ទម្រង់​ដែល​បាន​ជ្រើស​ឡើយ
