knotify4 - en to lt translation catalogue (13 entries)

en: Devices notification
lt: Įrenginių pranešimai

en: Could not mount the following device: %1
lt: Nepavyko įrengti šio įrenginio: %1

en: Could not unmount the following device: %1
    One or more files on this device are open within an application
lt: Nepavyko atjungti šio įrenginio: %1
    Vienas ar daugiau failų iš šio įrenginio yra atidaryta kažkurioje programoje

[ctx: The term "remove" here means "physically disconnect the device from the computer", whereas "safely" means "without risk of data loss"]
en: The following device can now be safely removed: %1
lt: Šis įrenginys dabar gali būti saugiai išimtas: %1

en: Could not eject the following device: %1
    One or more files on this device are open within an application
lt: Nepavyko išstumti šio įrenginio: %1
    Vienas ar daugiau šio įrenginio failų yra atidaryti kažkurioje programoje

en: The following device can now be safely removed: %1
lt: Šis įrenginys dabar gali būti saugiai išimtas: %1

en: KDE Notification Daemon
lt: KDE pranešimų tarnyba

en: (C) 1997-2008, KDE Developers
lt: (C) 1997-2008, KDE kūrėjai

en: Current Maintainer
lt: Dabartinis prižiūrėtojas

en: Previous Maintainer
lt: Ankstesnis prižiūrėtojas

en: Sound support
lt: Garso palaikymas

en: Porting to KDE 4
lt: Adaptavimas į KDE 4

en: Starting Jovie Text-to-Speech Service Failed
lt: Nepavyko paleisti Jovie (teksto vertimo į kalbą) tarnybos
