kuiserver - en to lt translation catalogue (32 entries)

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupFinishedJobs)
en: Finished Jobs
lt: Baigti darbai

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_radioMove)
en: Move them to a different list
lt: Perkelti į kitą sąrašą

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_radioRemove)
en: Remove them
lt: Pašalinti.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupAppearance)
en: Appearance
lt: Išvaizda

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_radioList)
en: Show all jobs in a list
lt: Rodyti visus darbus sąraše

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_radioTree)
en: Show all jobs in a tree
lt: Rodyti visus darbus medyje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_checkShowSeparateWindows)
en: Show separate windows
lt: Rodyti atskirtus langus

en: %1 file | %1 files
lt[0]: %1 failas
lt[1]: %1 failai
lt[2]: %1 failų
lt[3]: %1 failas

en: %1 folder | %1 folders
lt[0]: %1 aplankas
lt[1]: %1 aplankai
lt[2]: %1 aplankų
lt[3]: %1 aplankas

note: i18n: ectx: label, entry, group (Configuration)
en: Move them to a different list.
lt: Perkelti į kitą sąrašą

note: i18n: ectx: label, entry, group (Configuration)
en: Remove them.
lt: Pašalinti.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Configuration)
en: Show all jobs in a list.
lt: Rodyti visus darbus sąraše.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Configuration)
en: Show all jobs in a tree.
lt: Rodyti visus darbus medyje.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Configuration)
en: Show separate windows.
lt: Rodyti atskirtus langus.

en: Job Manager
lt: Darbų tvarkyklė

en: KDE Job Manager
lt: KDE darbų tvarkyklė

en: (C) 2000-2009, KDE Team
lt: (C) 2000-2009, KDE komanda

en: Maintainer
lt: Prižiūrėtojas

en: Former Maintainer
lt: Ankstesnysis prižiūrėtojas

en: Former maintainer
lt: Ankstesnysis prižiūrėtojas

en: Developer
lt: Programuotojas

en: %1 of %2 processed at %3/s
lt: %1 iš %2 atlikta %3/s

en: %1 of %2 processed
lt: %1iš %2 atlikta

en: %1 processed at %2/s
lt: %1 atlikta  %2/s

en: %1 processed
lt: %1 atlikta

en: Clear
lt: Išvalyti

en: Cancel
lt: Atsisakau

en: Pause
lt: Pauzė

en: Resume
lt: Tęsti

en: Configure...
lt: Konfigūruoti...

en: List of running file transfers/jobs (kuiserver)
lt: Veikiančių siuntimų/darbų sąrašas (kuiserver)

en: Behavior
lt: Elgsena
