timezones4 - en to lt translation catalogue (463 entries)

en: Africa/Abidjan
lt: Afrika/Abidžanas

en: Africa/Accra
lt: Afrika/Akra

en: Africa/Addis_Ababa
lt: Afrika/Adis Abeba

en: Africa/Algiers
lt: Afrika/Alžyras

en: Africa/Asmara
lt: Afrika/Asmara

en: Africa/Asmera
lt: Afrika/Asmera

en: Africa/Bamako
lt: Afrika/Bamakas

en: Africa/Bangui
lt: Afrika/Bangis

en: Africa/Banjul
lt: Afrika/Bandžulis

en: Africa/Bissau
lt: Afrika/Bisau

en: Africa/Blantyre
lt: Afrika/Blantairas

en: Africa/Brazzaville
lt: Afrika/Brazavilis

en: Africa/Bujumbura
lt: Afrika/Budžumbura

en: Africa/Cairo
lt: Afrika/Kairas

en: Africa/Casablanca
lt: Afrika/Kasablanka

en: Africa/Ceuta
lt: Afrika/Seuta

en: Africa/Conakry
lt: Afrika/Konakris

en: Africa/Dakar
lt: Afrika/Dakaras

en: Africa/Dar_es_Salaam
lt: Afrika/Dar es Salamas

en: Africa/Djibouti
lt: Afrika/Džibutis

en: Africa/Douala
lt: Afrika/Duala

en: Africa/El_Aaiun
lt: Afrika/El Aaiunas

en: Africa/Freetown
lt: Afrika/Fritaunas

en: Africa/Gaborone
lt: Afrika/Gaboronas

en: Africa/Harare
lt: Afrika/Hararė

en: Africa/Johannesburg
lt: Afrika/Johanesburgas

en: Africa/Kampala
lt: Afrika/Kampala

en: Africa/Khartoum
lt: Afrika/Chartumas

en: Africa/Kigali
lt: Afrika/Kigalis

en: Africa/Kinshasa
lt: Afrika/Kinšasa

en: Africa/Lagos
lt: Afrika/Lagosas

en: Africa/Libreville
lt: Afrika/Librevilis

en: Africa/Lome
lt: Afrika/Lomė

en: Africa/Luanda
lt: Afrika/Luanda

en: Africa/Lubumbashi
lt: Afrika/Lubumbašis

en: Africa/Lusaka
lt: Afrika/Lusaka

en: Africa/Malabo
lt: Afrika/Malabas

en: Africa/Maputo
lt: Afrika/Maputu

en: Africa/Maseru
lt: Afrika/Maseru

en: Africa/Mbabane
lt: Afrika/Mbabanė

en: Africa/Mogadishu
lt: Afrika/Mogadišas

en: Africa/Monrovia
lt: Afrika/Morovija

en: Africa/Nairobi
lt: Afrika/Nairobis

en: Africa/Ndjamena
lt: Afrika/Ndžamena

en: Africa/Niamey
lt: Afrika/Niamėjus

en: Africa/Nouakchott
lt: Afrika/Nouakšotas

en: Africa/Ouagadougou
lt: Afrika/Uagadugu

en: Africa/Porto-Novo
lt: Afrika/Porto-Novas

en: Africa/Pretoria
lt: Afrika/Pretorija

en: Africa/Sao_Tome
lt: Afrika/San Tomė

en: Africa/Timbuktu
lt: Afrika/Timbuktu

en: Africa/Tripoli
lt: Afrika/Tripolis

en: Africa/Tunis
lt: Afrika/Tunisas

en: Africa/Windhoek
lt: Afrika/Vindhukas

en: America/Adak
lt: Amerika/Adakas

en: America/Anchorage
lt: Amerika/Ankoridžas

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Alaska Time
lt: Aliaskos laikas

en: America/Anguilla
lt: Amerika/Angilija

en: America/Antigua
lt: Amerika/Antigva

en: America/Araguaina
lt: Amerika/Araguaina

en: America/Argentina/Buenos_Aires
lt: Amerika/Argentina/Buenos Airės

en: America/Argentina/Catamarca
lt: Amerika/Argentina/Katamarka

en: America/Argentina/ComodRivadavia
lt: Amerika/Argentina/Komodoro Rivadavija

en: America/Argentina/Cordoba
lt: Amerika/Argentina/Kordoba

en: America/Argentina/Jujuy
lt: Amerika/Argentina/Žužujus

en: America/Argentina/La_Rioja
lt: Amerika/Argentina/La Riocha

en: America/Argentina/Mendoza
lt: Amerika/Argentina/Mendosa

en: America/Argentina/Rio_Gallegos
lt: Amerika/Argentina/Rio Galjegosas

en: America/Argentina/San_Juan
lt: Amerika/Argentina/San Chuanas

en: America/Argentina/Tucuman
lt: Amerika/Argentina/Tukumanas

en: America/Argentina/Ushuaia
lt: Amerika/Argentina/Ušuaja

en: America/Aruba
lt: Amerika/Aruba

en: America/Asuncion
lt: Amerika/Asunsjonas

en: America/Atikokan
lt: Amerika/Atikokanas

en: America/Barbados
lt: Amerika/Barbadosas

en: America/Belem
lt: Amerika/Belenas

en: America/Belize
lt: Amerika/Belizas

en: America/Boa_Vista
lt: Amerika/Boa Višta

en: America/Bogota
lt: Amerika/Bogota

en: America/Boise
lt: Amerika/Boizis

en: America/Buenos_Aires
lt: Amerika/Buenos Airės

en: America/Cambridge_Bay
lt: Amerika/Kembridž Bėjus

en: America/Campo_Grande
lt: Amerika/Kampo Grandė

en: America/Cancun
lt: Amerika/Kankunas

en: America/Caracas
lt: Amerika/Karakasas

en: America/Catamarca
lt: Amerika/Katamarka

en: America/Cayenne
lt: Amerika/Kajenas

en: America/Cayman
lt: Amerika/Kaimanas

en: America/Chicago
lt: Amerika/Čikaga

en: America/Chihuahua
lt: Amerika/Čiuaua

en: America/Cordoba
lt: Amerika/Kordoba

en: America/Costa_Rica
lt: Amerika/Kosta Rika

en: America/Cuiaba
lt: Amerika/Kujaba

en: America/Curacao
lt: Amerika/Kurasao

en: America/Danmarkshavn
lt: Amerika/Danmarkšavnas

en: America/Dawson
lt: Amerika/Dausonas

en: America/Dawson_Creek
lt: Amerika/Dauson Krykas

en: America/Denver
lt: Amerika/Denveris

en: America/Detroit
lt: Amerika/Detroitas

en: America/Dominica
lt: Amerika/Dominika

en: America/Edmonton
lt: Amerika/Edmontonas

en: America/Eirunepe
lt: Amerika/Eirunepė

en: America/El_Salvador
lt: Amerika/Salvadoras

en: America/Fortaleza
lt: Amerika/Fortaleza

en: America/Glace_Bay
lt: Amerika/Gleis Bėjus

en: America/Godthab
lt: Amerika/Nukas

en: America/Goose_Bay
lt: Amerika/Gus Bėjus

en: America/Grand_Turk
lt: Amerika/Grand Terkas

en: America/Grenada
lt: Amerika/Grenada

en: America/Guadeloupe
lt: Amerika/Gvadelupė

en: America/Guatemala
lt: Amerika/Gvatemala

en: America/Guayaquil
lt: Amerika/Gvajakilis

en: America/Guyana
lt: Afrika/Gajana

en: America/Halifax
lt: Amerika/Halifaksas

en: America/Havana
lt: Amerika/Havana

en: America/Hermosillo
lt: Amerika/Hermosillo

en: America/Indiana/Indianapolis
lt: Amerika/Indiana/Indianapolis

en: America/Indiana/Knox
lt: Amerika/Indiana/Knoksas

en: America/Indiana/Marengo
lt: Amerika/Indiana/Marengo

en: America/Indiana/Petersburg
lt: Amerika/Indiana/Peterburgas

en: America/Indiana/Vevay
lt: Amerika/Indiana/Vevėjus

en: America/Indiana/Vincennes
lt: Amerika/Indiana/Vinsenas

en: America/Indiana/Winamac
lt: Amerika/Indiana/Vinamakas

en: America/Indianapolis
lt: Amerika/Indianapolis

en: America/Inuvik
lt: Amerika/Inuvik

en: America/Iqaluit
lt: Amerika/Ikaluitas

en: America/Jamaica
lt: Amerika/Jamaika

en: America/Jujuy
lt: Amerika/Žužujus

en: America/Juneau
lt: Amerika/Džunas

en: America/Kentucky/Louisville
lt: Amerika/Kentukis/Luizvilis

en: America/Kentucky/Monticello
lt: Amerika/Ketukis/Montičelo

en: America/La_Paz
lt: Amerika/La Pasas

en: America/Lima
lt: Amerika/Lima

en: America/Los_Angeles
lt: Amerika/Los Andželas

en: America/Louisville
lt: Amerika/Luizvilis

en: America/Maceio
lt: Amerika – Maceio

en: America/Managua
lt: Amerika/Managva

en: America/Manaus
lt: Amerika/Manausas

en: America/Martinique
lt: Amerika/Martinika

en: America/Mazatlan
lt: Amerika/Mazatlanas

en: America/Mendoza
lt: Amerika/Mendosa

en: America/Menominee
lt: Amerika – Menominee

en: America/Merida
lt: Amerika/Merida

en: America/Mexico_City
lt: Amerika/Meksiko miestas

en: America/Miquelon
lt: Amerika/Mikelonas

en: America/Moncton
lt: Amerika/Monktonas

en: America/Monterrey
lt: Amerika/Monterėjus

en: America/Montevideo
lt: Amerika/Montevidėjas

en: America/Montreal
lt: Amerika/Monrealis

en: America/Montserrat
lt: Amerika/Montseratas

en: America/Nassau
lt: Amerika/Nasau

en: America/New_York
lt: Amerika/Niujorkas

en: America/Nipigon
lt: Amerika/Nipigonas

en: America/Nome
lt: Amerika – Nome

en: America/Noronha
lt: Amerika/Noronha

en: America/North_Dakota/Center
lt: Amerika/Šiaurės Dakota/Centras

en: America/North_Dakota/New_Salem
lt: Amerika/Šiaurės Dakota/Niu Salemas

en: America/Ontario
lt: Amerika/Ontarijas

en: America/Panama
lt: Amerika/Panama

en: America/Pangnirtung
lt: Amerika/Pangnirtungas

en: America/Paramaribo
lt: Amerika/Paramaribas

en: America/Phoenix
lt: Amerika/Finiksas

en: America/Port-au-Prince
lt: Amerika/Port-o-Prensas

en: America/Port_of_Spain
lt: Amerika/Port of Speinas

en: America/Porto_Velho
lt: Amerika/Porto Veljas

en: America/Puerto_Rico
lt: Amerika/Puerto Riko

en: America/Rainy_River
lt: Amerika – Rainy River

en: America/Rankin_Inlet
lt: Amerika/Rankin Inletas

en: America/Recife
lt: Amerika/Resifė

en: America/Regina
lt: Amerika/Redžaina

en: America/Rio_Branco
lt: Amerika/Rio Brankas

en: America/Rosario
lt: Amerika/Rosarijas

en: America/Santiago
lt: Amerika/Santjagas

en: America/Santo_Domingo
lt: Amerika/Santo Domingas

en: America/Sao_Paulo
lt: Amerika/San Paulas

en: America/Scoresbysund
lt: Amerika – Scoresbysund

en: America/Shiprock
lt: Amerika/Šiprokas

en: America/St_Johns
lt: Amerika/Sent Džonsas

en: America/St_Kitts
lt: Amerika/Sent Kitsas

en: America/St_Lucia
lt: Amerika/Sent Lusija

en: America/St_Thomas
lt: Amerika/Sent Tomas

en: America/St_Vincent
lt: Amerika/Sent Vinsentas

en: America/Swift_Current
lt: Amerika – Swift Current

en: America/Tegucigalpa
lt: Amerika/Tegusigalpa

en: America/Thule
lt: Amerika/Tulė

en: America/Thunder_Bay
lt: Amerika/Tander Bėjus

en: America/Tijuana
lt: Amerika/Tichuana

en: America/Toronto
lt: Amerika/Torontas

en: America/Tortola
lt: Amerika/Tortola

en: America/Vancouver
lt: Amerika/Vankuveris

en: America/Whitehorse
lt: Amerika/Vaithorsas

en: America/Winnipeg
lt: Amerika/Vinipegas

en: America/Yakutat
lt: Amerika/Jakutatas

en: America/Yellowknife
lt: Amerika/Jelounaifas

en: Antarctica/Casey
lt: Antarktida/Keisis

en: Antarctica/Davis
lt: Antarktida/Deivisas

en: Antarctica/DumontDUrville
lt: Antarktida/DumontDUrville

en: Antarctica/Mawson
lt: Antarktida/Mausonas

en: Antarctica/McMurdo
lt: Antarktida/MakMurdas

en: Antarctica/Palmer
lt: Antarktida/Palmer

en: Antarctica/Rothera
lt: Antarktida/Rotera

en: Antarctica/South_Pole
lt: Antarktida/Pietų Ašigalis

en: Antarctica/Syowa
lt: Antarktida/Siova

en: Antarctica/Vostok
lt: Antarktida/Vostok

en: Arctic/Longyearbyen
lt: Arktis/Longjyrbienas

en: Asia/Aden
lt: Azija/Adenas

en: Asia/Almaty
lt: Azija/Almata

en: Asia/Amman
lt: Azija/Amanas

en: Asia/Anadyr
lt: Azija/Anadyris

en: Asia/Aqtau
lt: Azija/Aktau

en: Asia/Aqtobe
lt: Azija/Aktiobė

en: Asia/Ashgabat
lt: Azija/Ašhabadas

en: Asia/Baghdad
lt: Azija/Bagdadas

en: Asia/Bahrain
lt: Azija/Bahreinas

en: Asia/Baku
lt: Azija/Baku

en: Asia/Bangkok
lt: Azija/Bankokas

en: Asia/Beijing
lt: Azija/Pekinas

en: Asia/Beirut
lt: Azija/Beirutas

en: Asia/Bishkek
lt: Azija/Biškekas

en: Asia/Brunei
lt: Azija/Brunėjus

en: Asia/Calcutta
lt: Azija/Kalkuta

en: Asia/Choibalsan
lt: Azija/Čoibalsanas

en: Asia/Chongqing
lt: Azija/Čongčingas

en: Asia/Colombo
lt: Azija/Kolombas

en: Asia/Damascus
lt: Azija/Damaskas

en: Asia/Dhaka
lt: Azija/Daka

en: Asia/Dili
lt: Azija/Dilis

en: Asia/Dubai
lt: Azija/Dubajus

en: Asia/Dushanbe
lt: Azija/Dušanbė

en: Asia/Gaza
lt: Azija/Gaza

en: Asia/Harbin
lt: Azija/Harbinas

en: Asia/Hong_Kong
lt: Azija/Honkongas

en: Asia/Hovd
lt: Azija/Kobdas

en: Asia/Irkutsk
lt: Azija/Irkutskas

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Moscow+05 - Lake Baikal
lt: Maskva+05 – Baikalo ežeras

en: Asia/Jakarta
lt: Azija/Džakarta

en: Asia/Jayapura
lt: Azija/Džajapura

en: Asia/Jerusalem
lt: Azija/Jeruzalė

en: Asia/Kabul
lt: Azija/Kabulas

en: Asia/Kamchatka
lt: Azija/Kamčiatka

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Moscow+09 - Kamchatka
lt: Maskva+09 – Kamčatka

en: Asia/Karachi
lt: Azija/Karači

en: Asia/Kashgar
lt: Azija/Kashgar

en: Asia/Katmandu
lt: Azija/Katmandu

en: Asia/Krasnoyarsk
lt: Azija/Krasnojarskas

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Moscow+04 - Yenisei River
lt: Maskva+04 – Jenisėjaus upė

en: Asia/Kuala_Lumpur
lt: Azija/Kvala Lumpūras

en: Asia/Kuching
lt: Azija/Kučingas

en: Asia/Kuwait
lt: Azija/Kuveitas

en: Asia/Macao
lt: Azija/Makao

en: Asia/Macau
lt: Azija/Makao

en: Asia/Magadan
lt: Azija/Magadanas

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Moscow+08 - Magadan
lt: Maskva+08 – Magadanas

en: Asia/Makassar
lt: Azija/Makassaras

en: Asia/Manila
lt: Azija/Manila

en: Asia/Muscat
lt: Azija/Muskatas

en: Asia/Nicosia
lt: Azija/Nikosija

en: Asia/Novosibirsk
lt: Azija/Novosibirskas

en: Asia/Omsk
lt: Azija/Omskas

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Moscow+03 - west Siberia
lt: Maskva+03 – vakarų Sibiras

en: Asia/Oral
lt: Azija/Oralas

note: i18n: comment to the previous timezone
en: West Kazakhstan
lt: Vakarų Kazachstanas

en: Asia/Phnom_Penh
lt: Azija/Pnompenis

en: Asia/Pontianak
lt: Azija/Pontianakas

en: Asia/Pyongyang
lt: Azija/Pchenjanas

en: Asia/Qatar
lt: Azija/Kataras

en: Asia/Qyzylorda
lt: Azija/Kizilorda

en: Asia/Rangoon
lt: Azija/Rangūnas

en: Asia/Riyadh
lt: Azija/Riadas

en: Asia/Saigon
lt: Azija/Saigonas

en: Asia/Sakhalin
lt: Azija/Sachalinas

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Moscow+07 - Sakhalin Island
lt: Maskva+07 – Sachalino sala

en: Asia/Samarkand
lt: Azija/Samarkandas

note: i18n: comment to the previous timezone
en: west Uzbekistan
lt: vakarų Uzbekistanas

en: Asia/Seoul
lt: Azija/Seulas

en: Asia/Shanghai
lt: Azija/Šanchajus

en: Asia/Singapore
lt: Azija/Singapūras

en: Asia/Taipei
lt: Azija/Taipėjus

en: Asia/Tashkent
lt: Azija/Taškentas

note: i18n: comment to the previous timezone
en: east Uzbekistan
lt: rytų Uzbekistanas

en: Asia/Tbilisi
lt: Azija/Tbilisis

en: Asia/Tehran
lt: Azija/Teheranas

en: Asia/Tel_Aviv
lt: Azija/Tel Avivas

en: Asia/Thimphu
lt: Azija/Timpu

en: Asia/Tokyo
lt: Azija/Tokijas

en: Asia/Ujung_Pandang
lt: Azija/Makasaras

en: Asia/Ulaanbaatar
lt: Azija/Ulan Batoras

en: Asia/Ulan_Bator
lt: Azija/Ulan Batoras

en: Asia/Urumqi
lt: Azija/Urumčis

en: Asia/Vientiane
lt: Azija/Vientianas

en: Asia/Vladivostok
lt: Azija/Vladivostokas

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Moscow+07 - Amur River
lt: Maskva+07 – Amūro upė

en: Asia/Yakutsk
lt: Azija/Jakutskas

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Moscow+06 - Lena River
lt: Maskva+06 – Lenos upė

en: Asia/Yekaterinburg
lt: Azija/Jekatirenburgas

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Moscow+02 - Urals
lt: Maskva+02 – Uralas

en: Asia/Yerevan
lt: Azija/Jerevanas

en: Atlantic/Azores
lt: Atlantas/Azorai

en: Atlantic/Bermuda
lt: Atlantas/Bermudai

en: Atlantic/Canary
lt: Atlantas/Kanarų salos

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Canary Islands
lt: Kanarų salos

en: Atlantic/Cape_Verde
lt: Atlantas/Žaliasis Kyšulys

en: Atlantic/Faeroe
lt: Atlantas/Farerai

en: Atlantic/Faroe
lt: Atlantas/Farerai

en: Atlantic/Jan_Mayen
lt: Atlantas/Džan Majenas

en: Atlantic/Madeira
lt: Atlantas/Madeira

en: Atlantic/Reykjavik
lt: Atlantas/Reikjavikas

en: Atlantic/South_Georgia
lt: Atlantas/Pietų Džordžija

en: Atlantic/St_Helena
lt: Atlantas/Šv. Elenos sala

en: Atlantic/Stanley
lt: Atlantas/Stenlis

en: Australia/Adelaide
lt: Australia/Adelaidė

note: i18n: comment to the previous timezone
en: South Australia
lt: Pietų Australia

en: Australia/Brisbane
lt: Australia/Brisbenas

en: Australia/Broken_Hill
lt: Australia/Broken Hill

en: Australia/Canberra
lt: Australia/Kanbera

en: Australia/Darwin
lt: Australia/Darvinas

en: Australia/Hobart
lt: Australia/Hobartas

en: Australia/Lindeman
lt: Australia/Lindemano sala

en: Australia/Lord_Howe
lt: Australia/Lordo Hau sala

en: Australia/Melbourne
lt: Australia/Melburnas

en: Australia/North
lt: Australia/Šiaurės

en: Australia/Perth
lt: Australia/Pertas

en: Australia/Queensland
lt: Australia/Kvinslandas

en: Australia/South
lt: Australia/Pietų

en: Australia/Sydney
lt: Australia/Sidnėjus

en: Australia/Tasmania
lt: Australia/Tasmanija

en: Australia/Victoria
lt: Australia/Viktorija

en: Australia/West
lt: Australia/Vakarų

en: Brazil/East
lt: Brazilija/Rytų

en: Brazil/West
lt: Brazilija/Vakarų

en: Canada/Eastern
lt: Kanada/Rytų

en: Chile/Continental
lt: Čilė/Žemyninė

en: Chile/EasterIsland
lt: Čilė/Velykų sala

en: Cuba
lt: Kuba

en: Egypt
lt: Egiptas

en: Europe/Amsterdam
lt: Europa/Amsterdamas

en: Europe/Andorra
lt: Europa/Andora

en: Europe/Athens
lt: Europa/Atėnai

en: Europe/Belfast
lt: Europa/Belfastas

en: Europe/Belgrade
lt: Europa/Belgradas

en: Europe/Berlin
lt: Europa/Berlynas

en: Europe/Bratislava
lt: Europa/Bratislava

en: Europe/Brussels
lt: Europa/Briuselis

en: Europe/Bucharest
lt: Europa/Bukareštas

en: Europe/Budapest
lt: Europa/Budapeštas

en: Europe/Chisinau
lt: Europa/Kišiniovas

en: Europe/Copenhagen
lt: Europa/Kopenhaga

en: Europe/Dublin
lt: Europa/Dublinas

en: Europe/Gibraltar
lt: Europa/Gibraltaras

en: Europe/Helsinki
lt: Europa/Helsinkis

en: Europe/Isle_of_Man
lt: Europa/Meno sala

en: Europe/Istanbul
lt: Europa/Stambulas

en: Europe/Jersey
lt: Europa/Džersis

en: Europe/Kaliningrad
lt: Europa/Kaliningradas

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Moscow-01 - Kaliningrad
lt: Maska-01 – Kaliningradas

en: Europe/Kiev
lt: Europa/Kijevas

en: Europe/Lisbon
lt: Europa/Lisabona

en: Europe/Ljubljana
lt: Europa/Liubliana

en: Europe/London
lt: Europa/Londonas

en: Europe/Luxembourg
lt: Europa/Liuksemburgas

en: Europe/Madrid
lt: Europa/Madridas

en: Europe/Malta
lt: Europa/Malta

en: Europe/Minsk
lt: Europa/Minskas

en: Europe/Monaco
lt: Europa/Monakas

en: Europe/Moscow
lt: Europa/Maskva

en: Europe/Oslo
lt: Europa/Oslas

en: Europe/Paris
lt: Europa/Paryžius

en: Europe/Podgorica
lt: Europa/Podgorica

en: Europe/Prague
lt: Europa/Praha

en: Europe/Riga
lt: Europa/Ryga

en: Europe/Rome
lt: Europa/Roma

en: Europe/Samara
lt: Europa/Samara

en: Europe/San_Marino
lt: Europa/San Marinas

en: Europe/Sarajevo
lt: Europa/Sarajevas

en: Europe/Simferopol
lt: Europa/Simferopolis

en: Europe/Skopje
lt: Europa/Skopjė

en: Europe/Sofia
lt: Europa/Sofija

en: Europe/Stockholm
lt: Europa/Stokholmas

en: Europe/Tallinn
lt: Europa/Talinas

en: Europe/Tirane
lt: Europa/Tirana

en: Europe/Tiraspol
lt: Europa/Tiraspolis

en: Europe/Uzhgorod
lt: Europa/Užgorodas

en: Europe/Vaduz
lt: Europa/Vaduz

en: Europe/Vatican
lt: Europa/Vatikanas

en: Europe/Vienna
lt: Europa/Viena

en: Europe/Vilnius
lt: Europa/Vilnius

en: Europe/Volgograd
lt: Europa/Volgogradas

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Moscow+00 - Caspian Sea
lt: Maska+00 – Kaspijos jūra

en: Europe/Warsaw
lt: Europa/Varšuva

en: Europe/Zagreb
lt: Europa/Zagrebas

en: Europe/Zaporozhye
lt: Europa/Zaporožė

en: Europe/Zurich
lt: Europa/Ciurichas

en: Hongkong
lt: Honkongas

en: Iceland
lt: Islandija

en: Indian/Antananarivo
lt: Indijos vand./Antananaryvas

en: Indian/Chagos
lt: Indijos vand./Čagosas

en: Indian/Christmas
lt: Indijos vand./Kalėdų sal.

en: Indian/Cocos
lt: Indijos vand./Kokoso sal.

en: Indian/Comoro
lt: Indijos vand./Komorų sal.

en: Indian/Kerguelen
lt: Indijos vand./Kergeleno sal.

en: Indian/Mahe
lt: Indijos vand./Mahė

en: Indian/Maldives
lt: Indijos vand./Maldyvai

en: Indian/Mauritius
lt: Indijos vand./Mauricijus

en: Indian/Mayotte
lt: Indijos vand./Majotas

en: Indian/Reunion
lt: Indijos vand./Reunjonas

en: Iran
lt: Iranas

en: Israel
lt: Izraelis

en: Jamaica
lt: Jamaika

en: Japan
lt: Japonija

en: Libya
lt: Libija

en: Mexico/General
lt: Meksika/Bendra

en: Pacific/Apia
lt: Ramusis/Apija

en: Pacific/Auckland
lt: Ramusis/Oklendas

en: Pacific/Chatham
lt: Ramusis/Čatemo sal.

en: Pacific/Easter
lt: Ramusis/Velykų sal.

en: Pacific/Efate
lt: Ramusis/Efatė

en: Pacific/Enderbury
lt: Ramusis/Enderberi

en: Pacific/Fakaofo
lt: Ramusis/Fakaofo

en: Pacific/Fiji
lt: Ramusis/Fidžis

en: Pacific/Funafuti
lt: Ramusis/Funafutis

en: Pacific/Galapagos
lt: Ramusis/Galapagų sal.

en: Pacific/Gambier
lt: Ramusis vand – Gambier

en: Pacific/Guadalcanal
lt: Ramusis vand. – Guadalcanal

en: Pacific/Guam
lt: Ramusis/Guamo sal.

en: Pacific/Honolulu
lt: Ramusis/Honolulu

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Hawaii
lt: Havajai

en: Pacific/Johnston
lt: Ramusis/Džonstonas

en: Pacific/Kiritimati
lt: Ramusis/Kiritimatis

en: Pacific/Kosrae
lt: Ramusis vand. – Kosrae

en: Pacific/Kwajalein
lt: Ramusis/Kvadžaleinas

en: Pacific/Majuro
lt: Ramusis/Madžūras

en: Pacific/Marquesas
lt: Ramusis/Markizų sal.

en: Pacific/Midway
lt: Ramusis/Midvėjus

en: Pacific/Nauru
lt: Ramusis/Nauru

en: Pacific/Niue
lt: Ramusis/Niujė

en: Pacific/Norfolk
lt: Ramusis/Norfolkas

en: Pacific/Noumea
lt: Ramusis/Numėja

en: Pacific/Pago_Pago
lt: Ramusis/Pago Pago

en: Pacific/Palau
lt: Ramusis/Palau

en: Pacific/Pitcairn
lt: Ramusis/Pitkernas

en: Pacific/Ponape
lt: Ramusis/Ponpėjus

en: Pacific/Port_Moresby
lt: Ramusis/Port Moresbis

en: Pacific/Rarotonga
lt: Ramusis/Rarotonga

en: Pacific/Saipan
lt: Ramusis/Saipanas

en: Pacific/Samoa
lt: Ramusis/Samoa

en: Pacific/Tahiti
lt: Ramusis/Taitis

en: Pacific/Tarawa
lt: Ramusis/Tarava

en: Pacific/Tongatapu
lt: Ramusis/Tongatapu

en: Pacific/Truk
lt: Ramusis vand. – Truk

en: Pacific/Wake
lt: Ramusis/Veikas

en: Pacific/Wallis
lt: Ramusis/Valis

en: Pacific/Yap
lt: Ramusis/Japas

en: Poland
lt: Lenkija

en: Portugal
lt: Portugalija

en: Singapore
lt: Singapūras

en: Turkey
lt: Turkija

en: US/Alaska
lt: JAV/Aliaska

en: US/Arizona
lt: JAV/Arizona

en: US/Central
lt: JAV/Centrinė

en: US/Eastern
lt: JAV/Rytų

en: US/Hawaii
lt: JAV/Havajai

en: US/Michigan
lt: JAV/Mičiganas

en: US/Samoa
lt: JAV/Samoa
