kcmlocale - en to lv translation catalogue (164 entries)

en: Country Selector
lv: Valsts izvēlētājs

en: without name
lv: bez nosaukuma

[ctx: @item:inlistbox Country]
en: Not set (Generic English)
lv: Nav iestatīta (Angļu)

en: Localization options for KDE applications
lv: KDE programmu lokalizācijas opcijas

en: Copyright 2010 John Layt
lv: Autortiesības 2010 Džons Laits

en: John Layt
lv: Džons Laits

en: Maintainer
lv: Uzturētājs

en: You have the language with code '%1' in your list of languages to use for translation but the localization files for it could not be found. The language has been removed from your configuration. If you want to add it again please install the localization files for it and add the language again.
lv: Jūs esat izvēlējies valodu ar '%1' valodas kodu kā izmantojamo tulkojumu valodu, taču valodas faili nav atrodami. Valoda ir noņemta no Jūsu konfigurācijas. Ja vēlaties to pievienot atpakaļ, vispirms instalējiet tulkojumu failus un tad vēlreiz pievienojiet valodu.

en: Changed language settings apply only to newly started applications.
    To change the language of all programs, you will have to logout first.
lv: Nomainītie valodas iestatījumi būs spēkā tikai no jauna palaistām programmām.
    Lai nomainītu valodu visām programmām, jums vispirms ir jāatslēdzas.

en: Applying Language Settings
lv: Pielietot valodu iestatījumus

en: <h1>Country/Region & Language</h1>
    <p>Here you can set your localization settings such as language, numeric formats, date and time formats, etc.  Choosing a country will load a set of default formats which you can then change to your personal preferences.  These personal preferences will remain set even if you change the country.  The reset buttons allow you to easily see where you have personal settings and to restore those items to the country's default value.</p>
lv: <h1>Valsts/reģions un valoda</h1>
    <p>Šeit Jūs variet iestatīt lokalizācijas iestatījumus, kā, piemēram, valodu, skaitļu, datumu un laika formātus u.c. Izvēloties valsti, automātiski tiks ielādēti noklusējuma formāti, kurus pēc tam Jūs varēsiet mainīt atbilstoši savām vēlmēm. Personīgo vēlmju konfigurācija pēc tam paliks spēkā pat tad, ja Jūs vēlāk mainīsiet valsti. Lai atjaunotu valsts noklusējuma konfigurāciju, izmantojiet atiestatīšanas pogu.</p>

en: Reset item to its default value
lv: Atiestatīt vienumu uz tā sākotnējo vērtību

[ctx: No separator symbol]
en: None
lv: Nav

[ctx: Space separator symbol]
en: Single Space
lv: Viena atstarpe

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, m_tabLocation)
en: Country
lv: Valsts

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, m_tabTranslations)
en: Languages
lv: Valodas

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, m_tabNumbers)
en: Numbers
lv: Skaitļi

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, m_tabMoney)
en: Money
lv: Nauda

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, m_tabCalendar)
en: Calendar
lv: Kalendārā sistēma

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, m_tabDateTime)
en: Date && Time
lv: Datums un laiks

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, m_tabOther)
en: Other
lv: Citi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelNumbersSample)
en: Numbers:
lv: Skaitļi:

en: This is how positive numbers will be displayed.
lv: Šeit norāda kā tiks rādīti pozitīvi skaitļi.

en: This is how negative numbers will be displayed.
lv: Šeit norāda kā tiks rādīti negatīvi skaitļi.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelMoneySample)
en: Money:
lv: Nauda:

en: This is how positive monetary values will be displayed.
lv: Šeit norāda kā tiks parādītas pozitīvas naudas vērtības.

en: This is how negative monetary values will be displayed.
lv: Šeit norāda kā tiks parādītas negatīvas naudas vērtības.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelDateSample)
en: Date:
lv: Datums:

en: This is how long dates will be displayed.
lv: Šeit norāda kā tiks parādītas garas datumu vērtības.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelShortDateSample)
en: Short date:
lv: Īsais datums:

en: This is how short dates will be displayed.
lv: Šeit norāda kā tiks parādītas īsas datumu vērtības.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelTimeSample)
en: Time:
lv: Laiks:

en: This is how time will be displayed.
lv: Šeit norāda kā tiks parādīts laiks.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelCountry)
en: Country:
lv: Valsts:

en: <p>This is the country where you live.  The KDE Workspace will use the settings for this country or region.</p>
lv: <p>Šī ir valsts, kurā Jūs dzīvojiet. KDE izmantos noklusējuma iestatījumus izvēlētajai valstij vai reģionam.</p>

[ctx: %1 is the system country name]
en: System Country (%1)
lv: Sistēmas valsts (%1)

en: No Country (Default Settings)
lv: Nav valsts (noklusējuma)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelCountryDivision)
en: Subdivision:
lv: Apakšsadaļa:

en: <p>This is the country subdivision where you live, e.g. your state or province.  The KDE Workspace will use this setting for local information services such as holidays.</p>
lv: <p>Šī ir valsts apakšsadaļa, kurā Jūs dzīvojiet, piemēram, štats vai province. KDE izmantos šo, lai iestatītu lokālo informāciju, piemēram, brīvdienas.</p>

note: i18n: ectx: property (availableLabel), widget (KActionSelector, m_selectTranslations)
en: Available Languages:
lv: Pieejamās valodas:

en: <p>This is the list of installed KDE Workspace language translations not currently being used.  To use a language translation move it to the 'Preferred Languages' list in the order of preference.  If no suitable languages are listed, then you may need to install more language packages using your usual installation method.</p>
lv: <p>Šis ir instalēto KDE darbvirsmas valodu tulkojumu, kuri pašreiz netiek izmantoti, saraksts. Lai izmantotu valodas tulkojumu, pārvietojiet to 'Vēlamās valodas' sarakstā vēlamības kārtībā. Ja sarakstā nav piemērotas valodas, instalējiet valodas pakotni, izmantojot savu parasto instalācijas metodi.</p>

note: i18n: ectx: property (selectedLabel), widget (KActionSelector, m_selectTranslations)
en: Preferred Languages:
lv: Vēlamās valodas:

en: <p>This is the list of installed KDE Workspace language translations currently being used, listed in order of preference.  If a translation is not available for the first language in the list, the next language will be used.  If no other translations are available then US English will be used.</p>
lv: <p>Šis ir KDE darbvirsmā pašreiz izmantoto instalēto valodu tulkojumu saraksts, vēlamības kārtībā. Ja pirmajai valodai sarakstā tulkojums nav pieejams, tiks izmantota nākamā valoda. Ja citi tulkojumi nav pieejami, tiks izmantota amerikāņu angļu valoda.</p>

[ctx: %1 = default language name]
en: %1 (Default)
lv: %1 (noklusējuma)

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, m_buttonTranslationsInstall)
en: Install more languages
lv: Instalēt vairāk valodu

en: <p>Click here to install more languages</p>
lv: <p>Klikšķiniet, lai instalētu papildus valodas</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelNumericDigitGrouping) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelMonetaryDigitGrouping)
en: Digit grouping:
lv: Skaitļu grupēšana:

en: <p>Here you can define the digit grouping used to display numbers.</p><p>Note that the digit grouping used to display monetary values has to be set separately (see the 'Money' tab).</p>
lv: <p>Šeit jūs varat definēt skaitļu attēlošanai izmantoto ciparu grupēšanu.</p><p>Ievērojiet, ka ciparu grupēšana naudas vērtību attēlošanai jānorāda atsevišķi (skatiet cilni 'Nauda').</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelThousandsSeparator) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelMonetaryThousandsSeparator)
en: Group separator:
lv: Grupu atdalītājs:

en: <p>Here you can define the digit group separator used to display numbers.</p><p>Note that the digit group separator used to display monetary values has to be set separately (see the 'Money' tab).</p>
lv: <p>Šeit jūs varat definēt skaitļu attēlošanai izmantoto ciparu grupu atdalītāju.</p><p>Ievērojiet, ka ciparu grupu atdalītājs naudas vērtību attēlošanai jānorāda atsevišķi (skatiet cilni 'Nauda').</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelDecimalSymbol) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelMonetaryDecimalSymbol)
en: Decimal separator:
lv: Decimālais simbols:

en: <p>Here you can define the decimal separator used to display numbers (i.e. a dot or a comma in most countries).</p><p>Note that the decimal separator used to display monetary values has to be set separately (see the 'Money' tab).</p>
lv: <p>Šeit jūs varat definēt skaitļu attēlošanai izmantoto decimālo atdalītāju (t.i. punkts vai komats).</p> <p> Ievērojiet, ka šis iestatījums attiecas tikai uz skaitļiem, bet ne uz naudu.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelDecimalPlaces) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelMonetaryDecimalPlaces)
en: Decimal places:
lv: Decimālās zīmes:

en: <p>Here you can set the number of decimal places displayed for numeric values, i.e. the number of digits <em>after</em> the decimal separator.</p><p>Note that the decimal places used to display monetary values has to be set separately (see the 'Money' tab).</p>
lv: <p>Šeit varat iestatīt skaitliskajām vērtībām redzamo decimālo vietu skaitu, t.i., ciparu skaitu <em>pēc</em> decimālā atdalītāja.</p><p>Ievērojiet, ka decimālās vietas naudas vērtību attēlošanai jāiestata atsevišķi (skatiet cilni 'Nauda').</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelPositiveFormat)
en: Positive sign:
lv: Pozitīva zīme:

en: <p>Here you can specify text used to prefix positive numbers. Most locales leave this blank.</p><p>Note that the positive sign used to display monetary values has to be set separately (see the 'Money' tab).</p>
lv: <p>Šeit varat norādīt tekstu, ko izmantot kā prefiksu pozitīviem skaitļiem. Vairums lokāļu šo atstāj tukšu.</p><p>Ievērojiet, ka pozitīvā zīme naudas vērtību attēlošanai jāiestata atsevišķi (skatiet cilni 'Nauda').</p>

[ctx: No positive symbol]
en: None
lv: Nav

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelNegativeFormat)
en: Negative sign:
lv: Negatīva zīme:

en: <p>Here you can specify text used to prefix negative numbers. This should not be empty, so you can distinguish positive and negative numbers. It is normally set to minus (-).</p><p>Note that the negative sign used to display monetary values has to be set separately (see the 'Money' tab).</p>
lv: <p>Šeit varat norādīt teksta prefiksu negatīviem skaitļiem. Tam nevajadzētu būt tukšam, lai varētu atšķirt pozitīvos skaitļus no negatīvajiem. Parasti tas ir mīnuss (-).</p><p>Ievērojiet, ka negatīvā zīme naudas vērtību attēlošanai jāiestata atsevišķi (skatiet cilni 'Nauda').</p>

[ctx: No negative symbol]
en: None
lv: Nav

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelDigitSet) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelMonetaryDigitSet) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelDateTimeDigitSet)
en: Digit set:
lv: Ciparu kopa:

en: <p>Here you can define the set of digits used to display numbers. If digits other than Arabic are selected, they will appear only if used in the language of the application or the piece of text where the number is shown.</p> <p>Note that the set of digits used to display monetary values has to be set separately (see the 'Money' tab).</p>
lv: <p>Šeit varat definēt ciparu kopu, ko izmantot skaitļu attēlošanai. Ja izvēlēti ne-arābu cipari, tie parādīsies tikai tad, ja tiek lietoti programmas valodā vai teksta daļā, kura attēlo skaitli.</p><p>Ievērojiet, ka ciparu kopas naudas vērtību attēlošanai jāiestata atsevišķi (skatiet cilni 'Nauda').</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelCurrencyCode)
en: Currency:
lv: Valūta:

en: <p>Here you can choose the currency to be used when displaying monetary values, e.g. United States Dollar or Pound Sterling.</p>
lv: <p>Šeit varat izvēlēties, kādu valūtu lietot, parādot naudas vērtības, piem., ASV dolāru vai Latvijas latu.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelCurrencySymbol)
en: Currency symbol:
lv: Valūtas simbols:

en: <p>Here you can choose the symbol to be used when displaying monetary values, e.g. $, US$ or USD.</p>
lv: <p>Šeit varat izvēlēties, kādu simbolu lietot, parādot naudas vērtības, piem.,$, US$ vai USD.</p>

en: <p>Here you can define the digit grouping used to display monetary values.</p><p>Note that the digit grouping used to display other numbers has to be defined separately (see the 'Numbers' tab).</p>
lv: <p>Šeit jūs varat definēt naudas vērtību attēlošanai izmantoto ciparu grupēšanu. </p> <p>Ievērojiet, ka ciparu grupēšana naudas vērtību attēlošanai jānorāda atsevišķi (skatiet cilni 'Skaitļi ').</p>

en: <p>Here you can define the group separator used to display monetary values.</p><p>Note that the thousands separator used to display other numbers has to be defined separately (see the 'Numbers' tab).</p>
lv: <p>Šeit jūs varat definēt naudas vērtību attēlošanai izmantoto grupu atdalītāju. </p> <p> Ievērojiet, ka citu skaitļu attēlošanai tiks izmantots skaitļu tūkstošu atdalītājs, kā definēts skaitļu cilnē.</p>

en: <p>Here you can define the decimal separator used to display monetary values.</p><p>Note that the decimal separator used to display other numbers has to be defined separately (see the 'Numbers' tab).</p>
lv: <p>Šeit jūs varat definēt naudas vērtību attēlošanai izmantoto decimālo atdalītāju. </p> <p> Ievērojiet, ka citu skaitļu attēlošanai tiks izmantots skaitļu tūkstošu atdalītājs, kā definēts skaitļu cilnē.</p>

en: <p>Here you can set the number of decimal places displayed for monetary values, i.e. the number of digits <em>after</em> the decimal separator.</p><p>Note that the decimal places used to display other numbers has to be defined separately (see the 'Numbers' tab).</p>
lv: <p>Šeit jūs varat ciparu skaitu <em>aiz</em> komata, ko rādīt naudas vērtībām. </p><p>Ievērojiet, ka decimālās vietas naudas vērtību attēlošanai jāiestata atsevišķi (skatiet cilni 'Nauda').</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelMonetaryPositiveFormat)
en: Positive format:
lv: Pozitīva formāts:

en: <p>Here you can set the format of positive monetary values.</p><p>Note that the positive sign used to display other numbers has to be defined separately (see the 'Numbers' tab).</p>
lv: <p>Šeit jūs varat definēt pozitīvu naudas vērtību attēlošanai lietojamo  formātu. </p><p> Ievērojiet, ka citu skaitļu attēlošanai lietojamā pozitīvā zīme jādefinē atsevišķi (skatiet cilni 'Skaitļi').</p>

en: Sign position:
lv: Zīmes pozīcija:

en: Parentheses Around
lv: Iekavās

en: Before Quantity Money
lv: Pirms naudas daudzuma

en: After Quantity Money
lv: Pēc naudas daudzuma

en: Before Money
lv: Pirms naudas

en: After Money
lv: Pēc naudas

en: Here you can select how a positive sign will be positioned. This only affects monetary values.
lv: Šeit jūs varat norādīt kā tiks novietota pozitīva zīme. Šis attiecas tikai uz naudas vērtībām.

en: Prefix currency symbol
lv: Valūtas simbola prefikss

en: If this option is checked, the currency sign will be prefixed (i.e. to the left of the value) for all positive monetary values. If not, it will be postfixed (i.e. to the right).
lv: Ja šī opcija ir iezīmēta, valūtas simbols atradīsies pirms visām pozitīvām naudas vērtībām (t.i. kreisajā pusē). Ja nē, tad tas būs pēc naudas vērtības (t.i. labajā pusē).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelMonetaryNegativeFormat)
en: Negative format:
lv: Negatīva formāts:

en: <p>Here you can set the format of negative monetary values.</p><p>Note that the negative sign used to display other numbers has to be defined separately (see the 'Numbers' tab).</p>
lv: <p>Šeit jūs varat definēt negatīvu naudas vērtību attēlošanai lietojamo  formātu. </p><p> Ievērojiet, ka citu skaitļu attēlošanai lietojamā negatīvā zīme jādefinē atsevišķi (skatiet cilni 'Skaitļi').</p>

en: Here you can select how a negative sign will be positioned. This only affects monetary values.
lv: Šeit jūs varat norādīt kā tiks novietota negatīva zīme. Šis attiecas tikai uz naudas vērtībām.

en: If this option is checked, the currency sign will be prefixed (i.e. to the left of the value) for all negative monetary values. If not, it will be postfixed (i.e. to the right).
lv: Ja šī opcija ir iezīmēta, valūtas simbols atradīsies pirms visām negatīvām naudas vērtībām. Ja nē, tad tas būs pēc naudas vērtības.

en: <p>Here you can define the set of digits used to display monetary values. If digits other than Arabic are selected, they will appear only if used in the language of the application or the piece of text where the number is shown.</p><p>Note that the set of digits used to display other numbers has to be defined separately (see the 'Numbers' tab).</p>
lv: <p>Šeit jūs varat definēt ciparu komplektu, kas attēlo naudas vērtības. Ja izvēlēti ne-arābu cipari, tie parādīsies tikai ja tie tiek lietoti programmas valodā vai tekta daļā, kura attēlo skaitli.</p><p> Ievērojiet, ka parastu skaitļu attēlošanai izmantotie cipari tiek definēti atsevišķi, skaitļu cilnē.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelCalendarSystem)
en: Calendar system:
lv: Kalendārā sistēma:

en: <p>Here you can set the Calendar System to use to display dates.</p>
lv: <p>Šeit Jūs variet iestatīt datumu attēlošanai izmantoto kalendāra sistēmu.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_checkCalendarGregorianUseCommonEra)
en: Use Common Era
lv: Lietot standarta ēru

en: <p>This option determines if the Common Era (CE/BCE) should be used instead of the Christian Era (AD/BC).</p>
lv: <p>Šī opcija norāda, vai kristiešu ēras (p. Kr./pēc Kr.) vietā lietot standarta ēru (p.m.ē./m.ē.).</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelShortYearWindow)
en: Short year window:
lv: Īso gadu intervāls:

[ctx: label between two year inputs, i.e. 1930 to 2029]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelShortYearWindowTo)
en: to
lv: līdz

en: <p>This option determines what year range a two digit date is interpreted as, for example with a range of 1950 to 2049 the value 10 is interpreted as 2010.  This range is only applied when reading the Short Year (YY) date format.</p>
lv: <p>Šī opcija nosaka, kādā gadu diapozonā tiek interpretēts divu ciparu datums, piemēram, diapozonā no 1950 līdz 2049 vērtība 10 tiek interpretēta kā 2010. Šis diapozons ir spēkā tikai tad, kad tiek nolasīts īsā gada datuma formāts.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelWeekNumberSystem)
en: Week number system:
lv: Nedēļu numurēšanas sistēma:

en: <p>This option determines how the Week Number will be calculated. There are four options available:</p> <ul><li><b>ISO Week</b> Use the ISO standard Week Number. This will always use Monday as the first day of the ISO week. This is the most commonly used system.</li><li><b>Full First Week</b> The first week of the year starts on the first occurrence of the <i>First day of the week</i>, and lasts for seven days.  Any days before Week 1 are considered part of the last week of the previous year. This system is most commonly used in the USA.</li><li><b>Partial First Week</b> The first week starts on the first day of the year. The second week of the year starts on the first occurrence of the <i>First day of the week</i>, and lasts for seven days. The first week may not contain seven days.</li><li><b>Simple Week</b> The first week starts on the first day of the year and lasts seven days, with all new weeks starting on the same weekday as the first day of the year.</li></ul>
lv: <p>Šī opcija nosaka, kā tiek aprēķināts nedēļas kārtas skaitlis. Ir pieejamas četras opcijas:</p><ul><li><b>ISO nedēļa</b> Lietot ISO standarta nedēļas kārtas skaitli. Pirmdiena vienmēr tiks lietota kā pirmā ISO nedēļas diena. Šī ir visplašāk lietotā sistēma.</li><li><b>Pilna pirmā nedēļa</b> Pirmā gada nedēļa sākas ar gada pirmo <i>Pirmā nedēļas diena</i>, un ilgst septiņas dienas. Dienas pirms 1.nedēļas tiek uzskatītas par daļu no iepriekšējā gada pēdējās nedēļas. Šo sistēmu visbiežāk izmanto ASV.</li><li><b>Pirmā daļējā nedēļa</b> Pirmā nedēļa sākas gada pirmajā dienā. Gada otrā nedēļa sākas ar gada pirmo <i>Pirmā nedēļas diena</i>, un ilgst septiņas dienas. Pirmā nedēļa var nesaturēt septiņas dienas.</li><li><b>Vienkāršā nedēļa</b> Pirmā nedēļa sākas pirmajā gada dienā un ilgst septiņas dienas, visām jaunajām nedēļām sākoties tajā pašā nedēļas dienā kā gada pirmā diena.</li></ul>

en: ISO Week
lv: ISO nedēļa

en: Full First Week
lv: Pirmā pilnā nedēļa

en: Partial First Week
lv: Pirmā daļējā nedēļa

en: Simple Week
lv: Vienkāršā nedēļa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelWeekStartDay)
en: First day of week:
lv: Pirmā nedēļas diena:

en: <p>This option determines which day will be considered as the first one of the week.  This value may affect the Week Number System.</p>
lv: <p>Šī opcija norāda, kuru no nedēļas dienām uzskatīt par pirmo nedēļas dienu. Šī vērtība var ietekmēt nedēļu kārtas skaitļu sistēmu.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelWorkingWeekStartDay)
en: First working day of week:
lv: Pirmā nedēļas darba diena:

en: <p>This option determines which day will be considered as the first working day of the week.</p>
lv: <p>Šī opcija norāda, kuru no nedēļas dienām uzskatīt par pirmo darba dienu.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelWorkingWeekEndDay)
en: Last working day of week:
lv: Pēdējā nedēļas darba diena:

en: <p>This option determines which day will be considered as the last working day of the week.</p>
lv: <p>Šī opcija norāda, kuru no nedēļas dienām uzskatīt par pēdējo darba dienu.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelWeekDayOfPray)
en: Week day for special religious observance:
lv: Reliģiskā rituāla nedēļas diena:

en: <p>This option determines which day if any will be considered as the day of the week for special religious observance.</p>
lv: <p>Šī opcija norāda, vai un kuru no nedēļas dienām uzskatīt par nedēļas reliģisko dienu.</p>

[ctx: Day name list, option for no special day of religious observance]
en: None / None in particular
lv: Nav / Nav īpaša

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelTimeFormat)
en: Time format:
lv: Laika formāts:

en: <p>The text in this textbox will be used to format time strings. The sequences below will be replaced:</p><table><tr><td><b>HH</b></td><td>The hour as a decimal number using a 24-hour clock (00-23).</td></tr><tr><td><b>hH</b></td><td>The hour (24-hour clock) as a decimal number (0-23).</td></tr><tr><td><b>PH</b></td><td>The hour as a decimal number using a 12-hour clock (01-12).</td></tr><tr><td><b>pH</b></td><td>The hour (12-hour clock) as a decimal number (1-12).</td></tr><tr><td><b>MM</b></td><td>The minutes as a decimal number (00-59).</td></tr><tr><td><b>SS</b></td><td>The seconds as a decimal number (00-59).</td></tr><tr><td><b>AMPM</b></td><td>Either 'AM' or 'PM' according to the given time value. Noon is treated as 'PM' and midnight as 'AM'.</td></tr></table>
lv: <p>Teksts šajā lauciņā tiks izmantots laika rindu formātam. Sekvences zemāk tiks aizvietotas:</p><table><tr><td><b>StSt</b></td><td>Stundas kā decimāls skaitlis izmantojot 24-stundu pulksteni (00-23).</td></tr><tr><td><b>stSt</b></td><td>Stunda (24-stundu pulkstenis) ka decimāls skaitlis (0-23).</td></tr><tr><td><b>PH</b></td><td>Stunda kā decimals skaitlis izmantojot 12-stundu pulksteni (01-12).</td></tr><tr><td><b>pH</b></td><td>Stunda (12-stundu pulkstenis) kā decimāls skaitlis (1-12).</td></tr><tr><td><b>MinMin</b></td><td>Minūtes kā decimāls skaitlis (00-59).</td></tr><tr><td><b>SekSek</b></td><td>Sekundes kā decimāls skaitlis (00-59).</td></tr><tr><td><b>AMPM</b></td><td>Vai nu 'AM', vai 'PM' atkarībā no sniegtās laika vērtības. Pusdiena tiek uzskatīta kā 'PM' un pusnakts kā 'AM'.</td></tr></table>

en: HH
lv: StSt

en: hH
lv: stSt

[ctx: Minute]
en: MM
lv: MinMin

en: SS
lv: SekSek

[ctx: some reasonable time formats for the language]
en: HH:MM:SS
    pH:MM:SS AMPM
lv: StSt:MinMin:SekSek
    pH:MinMin:SekSek AMPM

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelAmSymbol)
en: AM symbol:
lv: AM simbols:

en: <p>Here you can set the text to be displayed for AM.</p>
lv: <p>Šeit varat iestatīt tekstu AM attēlošanai.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelPmSymbol)
en: PM symbol:
lv: PM simbols:

en: <p>Here you can set the text to be displayed for PM.</p>
lv: <p>Šeit varat iestatīt tekstu PM attēlošanai.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelDateFormat)
en: Long date format:
lv: Garā datuma formāts:

en: <p>The text in this textbox will be used to format long dates. The sequences below will be replaced:</p><table><tr><td><b>YYYY</b></td><td>The year with century as a decimal number.</td></tr><tr><td><b>YY</b></td><td>The year without century as a decimal number (00-99).</td></tr><tr><td><b>MM</b></td><td>The month as a decimal number (01-12).</td></tr><tr><td><b>mM</b></td><td>The month as a decimal number (1-12).</td></tr><tr><td><b>SHORTMONTH</b></td><td>The first three characters of the month name.</td></tr><tr><td><b>MONTH</b></td><td>The full month name.</td></tr><tr><td><b>DD</b></td><td>The day of month as a decimal number (01-31).</td></tr><tr><td><b>dD</b></td><td>The day of month as a decimal number (1-31).</td></tr><tr><td><b>SHORTWEEKDAY</b></td><td>The first three characters of the weekday name.</td></tr><tr><td><b>WEEKDAY</b></td><td>The full weekday name.</td></tr><tr><td><b>ERAYEAR</b></td><td>The Era Year in local format (e.g. 2000 AD).</td></tr><tr><td><b>SHORTERANAME</b></td><td>The short Era Name.</td></tr><tr><td><b>YEARINERA</b></td><td>The Year in Era as a decimal number.</td></tr><tr><td><b>DAYOFYEAR</b></td><td>The Day of Year as a decimal number.</td></tr><tr><td><b>ISOWEEK</b></td><td>The ISO Week as a decimal number.</td></tr><tr><td><b>DAYOFISOWEEK</b></td><td>The Day of the ISO Week as a decimal number.</td></tr></table>
lv: <p>Teksts šajā apgabalā tiks izmantots garo datumu formatēšanai. Tiks aizvietotas apakšā esošās sekvences:</p><table><tr><td><b>YYYY</b></td><td>Gads ar gadsimtu kā decimālu skaitli.</td></tr><tr><td><b>YY</b></td><td>Gads bez gadsimta kā decimāla skaitļa (00-99).</td></tr><tr><td><b>MM</b></td><td>Mēnesis kā decimāls skaitlis (01-12).</td></tr><tr><td><b>mM</b></td><td>Mēnesis kā decimāls skaitlis (1-12).</td></tr><tr><td><b>SHORTMONTH</b></td><td>Pirmie trīs burti no mēneša nosaukuma. </td></tr><tr><td><b>MONTH</b></td><td>Pilns mēneša nosaukums.</td></tr><tr><td><b>DD</b></td><td>Mēneša diena kā decimāls skaitlis (01-31).</td></tr><tr><td><b>dD</b></td><td>Mēneša diena kā decimāls skaitlis (1-31).</td></tr><tr><td><b>SHORTWEEKDAY</b></td><td>Pirmie trīs burti no dienas nosaukuma.</td></tr><tr><td><b>WEEKDAY</b></td><td>Pilns dienas nosaukums.</td></tr><tr><td><b>ERAYEAR</b></td><td>Ēras gads lokālajā formātā (piem., 2000. g. p.m.ē.).</td></tr><tr><td><b>SHORTERANAME</b></td><td>Īsais ēras nosaukums.</td></tr><tr><td><b>YEARINERA</b></td><td>Ēras gads kā decimāls skaitlis.</td></tr><tr><td><b>DAYOFYEAR</b></td><td>Gada diena kā decimāls skaitlis.</td></tr><tr><td><b>ISOWEEK</b></td><td>ISO nedēļa kā decimāls skaitlis.</td></tr><tr><td><b>DAYOFISOWEEK</b></td><td>ISO nedēļas diena kā decimāls skaitlis.</td></tr></table>

en: YYYY
lv: GGGG

en: YY
lv: GG

en: SHORTMONTH
lv: ĪSSMĒNESIS

en: MONTH
lv: MĒNESIS

en: SHORTWEEKDAY
lv: ĪSANDIENA

en: WEEKDAY
lv: NDIENA

en: ERAYEAR
lv: ĒRAGADS

en: YEARINERA
lv: GADSĒRA

en: SHORTERANAME
lv: ĪSĒRASNOSAUKUMS

en: DAYOFYEAR
lv: GADADIENA

en: ISOWEEK
lv: ISONEDĒĻA

en: DAYOFISOWEEK
lv: ISONEDĒĻASDIENA

[ctx: some reasonable date formats for the language]
en: WEEKDAY MONTH dD YYYY
    SHORTWEEKDAY MONTH dD YYYY
lv: NDIENA, GGGG. gada dD. MĒNESIS
    ĪSANDIENA, GGGG. g. dD. ĪSSMĒNESIS
    GGGG. gada dD. MĒNESIS

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelShortDateFormat)
en: Short date format:
lv: Īsā datuma formāts:

en: <p>The text in this textbox will be used to format short dates. For instance, this is used when listing files. The sequences below will be replaced:</p><table><tr><td><b>YYYY</b></td><td>The year with century as a decimal number.</td></tr><tr><td><b>YY</b></td><td>The year without century as a decimal number (00-99).</td></tr><tr><td><b>MM</b></td><td>The month as a decimal number (01-12).</td></tr><tr><td><b>mM</b></td><td>The month as a decimal number (1-12).</td></tr><tr><td><b>SHORTMONTH</b></td><td>The first three characters of the month name.</td></tr><tr><td><b>MONTH</b></td><td>The full month name.</td></tr><tr><td><b>DD</b></td><td>The day of month as a decimal number (01-31).</td></tr><tr><td><b>dD</b></td><td>The day of month as a decimal number (1-31).</td></tr><tr><td><b>SHORTWEEKDAY</b></td><td>The first three characters of the weekday name.</td></tr><tr><td><b>WEEKDAY</b></td><td>The full weekday name.</td></tr><tr><td><b>ERAYEAR</b></td><td>The Era Year in local format (e.g. 2000 AD).</td></tr><tr><td><b>SHORTERANAME</b></td><td>The short Era Name.</td></tr><tr><td><b>YEARINERA</b></td><td>The Year in Era as a decimal number.</td></tr><tr><td><b>DAYOFYEAR</b></td><td>The Day of Year as a decimal number.</td></tr><tr><td><b>ISOWEEK</b></td><td>The ISO Week as a decimal number.</td></tr><tr><td><b>DAYOFISOWEEK</b></td><td>The Day of the ISO Week as a decimal number.</td></tr></table>
lv: <p>Teksts šajā apgabalā tiks izmantots īso datumu formatēšanai. Tas tiks izmantots, piemēram, failu sarakstos. Tiks aizvietotas apakšā esošās sekvences: </p><table><tr><td><b>GGGG</b></td><td>Gads ar gadsimtu kā decimālu skaitli.</td></tr> <tr><td><b>GG</b></td><td>Gads bez gadsimta kā decimāla skaitļa (00-99).</td></tr> <tr><td><b>MM</b></td><td>Mēnesis kā decimāls skaitlis (01-12).</td></tr> <tr><td><b>mM</b></td><td>Mēnesis kā decimāls skaitlis (1-12).</td></tr> <tr><td><b>ĪSSMĒNESIS</b></td><td>Pirmie trīs burti no mēneša nosaukuma. </td></tr> <tr><td><b>MĒNESIS</b></td><td>Pilns mēneša nosaukums.</td></tr> <tr><td><b>DD</b></td><td>Mēneša diena kā decimāls skaitlis (01-31).</td></tr> <tr><td><b>dD</b></td><td>Mēneša diena kā decimāls skaitlis (1-31).</td></tr> <tr><td><b>ĪSANDIENA</b></td><td>Pirmie trīs burti no dienas nosaukuma.</td></tr> <tr><td><b>NDIENA</b></td><td>Pilns dienas nosaukums.</td></tr> <tr><td><b>ĒRAGADS</b></td><td>Ēras gads lokālajā formātā (piem., 2000. g. p.m.ē.).</td></tr> <tr><td><b>ĪSĒRASNOSAUKUMS </b></td><td>Īsais ēras nosaukums.</td></tr> <tr><td><b>GADSĒRA </b></td><td>Ēras gads kā decimāls skaitlis.</td></tr> <tr><td><b>GADADIENA </b></td><td>Gada diena kā decimāls skaitlis.</td></tr> <tr><td><b>ISONEDĒĻA </b></td><td>ISO nedēļa kā decimāls skaitlis.</td></tr> <tr><td><b>ISONEDĒĻASDIENA</b></td><td>ISO nedēļas diena kā decimāls skaitlis. </td></tr></table>

[ctx: some reasonable short date formats for the language]
en: YYYY-MM-DD
    dD.mM.YYYY
    DD.MM.YYYY
lv: DD.MM.GGGG
    GGGG.MM.DD
    GGGG-MM-DD

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelMonthNamePossessive)
en: Possessive month names:
lv: Mēnešu nosaukumi ģenetīvā:

en: <p>This option determines whether possessive form of month names should be used in dates.</p>
lv: <p>Šī opcija norāda, vai datumos mēnešu nosaukumi tiks lietoti piederības locījumā.</p>

en: <p>Here you can define the set of digits used to display dates and times.  If digits other than Arabic are selected, they will appear only if used in the language of the application or the piece of text where the date or time is shown.</p><p>Note that the set of digits used to display numeric and monetary values have to be set separately (see the 'Numbers' or 'Money' tabs).</p>
lv: <p>Šeit jūs varat definēt ciparu komplektu, kas attēlo datumus un laikus. Ja izvēlēti ne-arābu cipari, tie parādīsies tikai tad, ja tie tiek lietoti programmas valodā vai tekta daļā, kura attēlo datumu vai laiku.</p><p> Ievērojiet, ka naudas summas un ciparu attēlošanai izmantotie cipari tiek definēti atsevišķi, 'Skaitļi' vai 'Nauda' cilnē.</p>

en: Page size:
lv: Lapas izmērs:

en: <p>Here you can define the default page size to be used in new documents.</p><p>Note that this setting has no effect on printer paper size.</p>
lv: <p>Šeit varat definēt jauno dokumentu noklusēto lapas izmēru.</p><p>Ievērojiet, ka šis iestatījums neietekmē printera papīra izmēru.</p>

[ctx: Page size]
en: US Letter
lv: ASV vēstule

[ctx: Page size]
en: C5 Envelope
lv: C5 vēstule

[ctx: Page size]
en: US Common 10 Envelope
lv: US Common 10 vēstule

[ctx: Page size]
en: DLE Envelope
lv: DLE vēstule

[ctx: Page size]
en: Executive
lv: Izpildes

[ctx: Page size]
en: Ledger
lv: Virsgrāmata

[ctx: Page size]
en: US Legal
lv: ASV juridisks

[ctx: Page size]
en: Tabloid
lv: Tabloīds

[ctx: Page size]
en: Custom
lv: Pielāgots

en: Measurement system:
lv: Mērīšanas sistēma:

en: <p>Here you can define the measurement system to use.</p>
lv: <p>Šeit varat definēt izmantojamo mērīšanas sistēmu.</p>

en: Metric System
lv: Metriskā sistēma

en: Imperial System
lv: Impēriālā sistēma

en: Byte size units:
lv: Baita izmēra vienības:

en: <p>This changes the units used by most KDE programs to display numbers counted in bytes. Traditionally "kilobytes" meant units of 1024, instead of the metric 1000, for most (but not all) byte sizes.<ul><li>To reduce confusion you can use the recently standardized IEC units which are always in multiples of 1024.</li><li>You can also select metric, which is always in units of 1000.</li><li>Selecting JEDEC restores the older-style units used in KDE 3.5 and some other operating systems.</li></ul></p>
lv: <p>Šis maina vienības, ko izmanto vairums KDE programmu, lai attēlotu baitos izteiktus numurus. Tradicionāli "kilobaiti" nozīmē 1024 vienības (nevis metriskās 1000) vairākumam (bet ne visiem) baitu izmēru.<ul><li>Lai novērstu pārpratumus, varat izmantot nesen standartizētās IEC vienības, kuras vienmēr ir skaitļa 1024 daudzkārtņi.</li><li>Varat arī izvēlēties metriskās vienības, kuras vienmēr ir skaitļa 1000 daudzkārtņi.</li><li>Izvēloties JEDEC, tiek atjaunotas vecā stila vienības, kuras izmanto KDE 3.5 un dažas citas operētājsistēmas.</li></ul></p>

[ctx: Unit of binary measurement]
en: IEC Units (KiB, MiB, etc)
lv: IEC vienības (KiB, MiB u.c.)

[ctx: Unit of binary measurement]
en: JEDEC Units (KB, MB, etc)
lv: JEDEC vienības (KB, MB u.c.)

[ctx: Unit of binary measurement]
en: Metric Units (kB, MB, etc)
lv: Metriskās vienības (kB, MB u.c.)

[ctx: Example test for binary unit dialect]
en: Example: 2000 bytes equals %1
lv: Piemērs: 2000 baitu ir %1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelPageSize)
en: Page size
lv: Lapas izmērs

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelMeasureSystem)
en: Measurement system
lv: Mērīšanas sistēma

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelBinaryUnitDialect)
en: Byte size units
lv: Baita izmēra vienības
