audiorename_plugin - en to mr translation catalogue (14 entries)

en: An older file named '%1' already exists.
mr: '%1' नामांकीत जुनी फाईल आधीपासूनच अस्तित्वात आहे.

en: A similar file named '%1' already exists.
mr: '%1' नुरूप नामांकीत फाईल आधीपासूनच अस्तित्वात आहे.

en: A newer file named '%1' already exists.
mr: '%1' नामांकीत नवी फाईल आधीपासूनच अस्तित्वात आहे.

en: Source File
mr: स्रोत फाईल

en: Existing File
mr: अस्तित्वातील फाईल

en: Would you like to replace the existing file with the one on the right?
mr: उजवीकडील फाईलशी तुम्हाला अस्तित्वातील फाईल बदलायची आहे का?

en: This audio file is not stored
    on the local host.
    Click on this label to load it.
mr: स्थानिक यजमानावर ही ऑडिओ फाईल संचयीत नाही.
    दाखल करण्याकरिता या लेबलवर क्लिक करा.

en: Unable to load audio file
mr: ऑडिओ फाईल दाखल करण्यास अपयशी

en: Artist: %1
mr: कलाकार: %1

en: Title: %1
mr: शिर्षक: %1

en: Comment: %1
mr: टिपण्णी: %1

[ctx: Bitrate: 160 kbits/s]
en: Bitrate: %1 %2
mr: बीट प्रमाण: %1 %2

en: Sample rate: %1 %2
mr: सॅम्पल प्रमाण: %1 %2

en: Length:
mr: लांबी:
