kcmcgi - en to mr translation catalogue (7 entries)

en: Paths to Local CGI Programs
mr: स्थानिक CGI कार्यक्रम करिता मार्ग

en: Add...
mr: जोडा...

en: Remove
mr: काढून टाका

en: CGI KIO Slave Control Module
mr: CGI KIO स्लैव नियंत्रण विभाग

en: (c) 2002 Cornelius Schumacher
mr: (c) 2002 कॉर्नेलियस शूमेकर

en: Cornelius Schumacher
mr: कॉर्नेलियस शूमेकर

en: <h1>CGI Scripts</h1> The CGI KIO slave lets you execute local CGI programs without the need to run a web server. In this control module you can configure the paths that are searched for CGI scripts.
mr: <h1>CGI स्क्रिप्ट</h1> CGI KIO स्लैव तुम्हाला स्थानिक CGI कार्यक्रम चालविण्यास परवानगी देतो व वेब सर्व्हर न चालविल्यावरही. या नियंत्रण विभागात तुम्ही CGI स्क्रिप्ट करिता शोधण्याजोगी मार्ग संयोजीत करू शकता.
