knotify4 - en to mr translation catalogue (19 entries)

en: Devices notification
mr: साधन सूचना

en: Could not mount the following device: %1
mr: पुढील साधन स्थापीत करू शकत नाही :  %1

en: Could not unmount the following device: %1
    One or more files on this device are open within an application
mr: पुढील साधन विस्थापीत करू शकत नाही :  %1
    या साधनावरील एक किंवा अधिक फाईल्स एका अनुप्रयोगामध्ये उघडलेल्या आहेत

[ctx: The term "remove" here means "physically disconnect the device from the computer", whereas "safely" means "without risk of data loss"]
en: The following device can now be safely removed: %1
mr: पुढील साधन आता सुरक्षितपणे काढू शकता : %1

en: Could not eject the following device: %1
    One or more files on this device are open within an application
mr: पुढील साधन बाहेर काढू शकत नाही :  %1
    या साधनावरील एक किंवा अधिक फाईल्स एका अनुप्रयोगामध्ये उघडलेल्या आहेत

en: The following device can now be safely removed: %1
mr: पुढील साधन आता सुरक्षितपणे काढू शकता : %1

en: KDE Notification Daemon
mr: केडीई सूचना डीमन

en: (C) 1997-2008, KDE Developers
mr: (C) 1997-2008, केडीई विकासकर्ते

en: Olivier Goffart
mr: ओलिव्हीयर गोफ्फार्ट

en: Current Maintainer
mr: वर्तमान नियंत्रक

en: Carsten Pfeiffer
mr: कार्स्टन फाइफ्फर

en: Previous Maintainer
mr: पूर्वीचे नियंत्रक

en: Christian Esken
mr: क्रिश्तिअन एस्केन

en: Stefan Westerfeld
mr: स्टेफन वेस्टरफेल्ड

en: Sound support
mr: आवाज समर्थन

en: Charles Samuels
mr: चार्लस् सेम्युएल्स

en: Allan Sandfeld Jensen
mr: एल्लन सेंडफेल्ड जेन्सेन

en: Porting to KDE 4
mr: केडीई 4 करिता पोर्ट करत आहे

en: Starting Jovie Text-to-Speech Service Failed
mr: जोव्ही (मजकूर बोलून दाखवणारी सेवा) सुरु करण्यास अपयश
