kquitapp - en to mr translation catalogue (10 entries)

en: Command-line application quitter
mr: आदेश-ओळ अनुप्रयोग बंद करणारे कार्यक्रम

en: Quit a D-Bus enabled application easily
mr: D-Bus आधारित अनुप्रयोगातून सहज बाहेर पडा

en: (c) 2006, Aaron Seigo
mr: (c) 2006, एरॉन सीगो

en: Aaron J. Seigo
mr: एरॉन जे. सीगो

en: Current maintainer
mr: वर्तमान नियंत्रक

en: Full service name, overrides application name provided
mr: पूर्णतया सेवा नाव, पुरविलेले अनुप्रयोग नावाला बदलवितो

en: Path in the D-Bus interface to use
mr: वापरण्याच्या D-Bus संवाद मधील मार्ग

en: The name of the application to quit
mr: बाहेर पडण्याच्या अनुप्रयोगाचे नाव

en: Application %1 could not be found using service %2 and path %3.
mr: अनुप्रयोग %1, सेवा %2 व मार्ग %3 यांचा वापर करून आढळू शकत नाही.

en: Quitting application %1 failed. Error reported was:
    
         %2 : %3
mr: अनुप्रयोग %1 पासून बाहेर पडणे अपयशी ठरले. कळविलेली त्रुटी खालील नुरूप आहे:
    
         %2 : %3
