kuiserver - en to mr translation catalogue (36 entries)

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupFinishedJobs)
en: Finished Jobs
mr: पूर्ण केलेले कार्य

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_radioMove)
en: Move them to a different list
mr: वेगळे यादी करिता हलवा

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_radioRemove)
en: Remove them
mr: त्यांस काढून टाका

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupAppearance)
en: Appearance
mr: दर्शन

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_radioList)
en: Show all jobs in a list
mr: यादीत सर्व कार्य दर्शवा

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_radioTree)
en: Show all jobs in a tree
mr: वृक्ष अंतर्गत सर्व कार्य दर्शवा

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_checkShowSeparateWindows)
en: Show separate windows
mr: वेगळे चौकट दर्शवा

en: %1 file | %1 files
mr[0]: %1 फाईल
mr[1]: %1 फाईल्स

en: %1 folder | %1 folders
mr[0]: %1 संचयीका
mr[1]: %1 संचयीका

note: i18n: ectx: label, entry, group (Configuration)
en: Move them to a different list.
mr: वेगळे यादी करिता हलवा.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Configuration)
en: Remove them.
mr: त्यांस काढून टाका.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Configuration)
en: Show all jobs in a list.
mr: यादीत सर्व कार्य दर्शवा.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Configuration)
en: Show all jobs in a tree.
mr: वृक्ष अंतर्गत सर्व कार्य दर्शवा.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Configuration)
en: Show separate windows.
mr: वेगळे चौकट दर्शवा.

en: Job Manager
mr: कार्य व्यवस्थापक

en: KDE Job Manager
mr: केडीई कार्य व्यवस्थापक

en: (C) 2000-2009, KDE Team
mr: (C) 2000-2009, केडीई समूह

en: Shaun Reich
mr: शोन राइश

en: Maintainer
mr: नियंत्रक

en: Rafael Fernández López
mr: राफेल फर्नांडेझ लोपेझ

en: Former Maintainer
mr: पूर्वीचा नियंत्रक

en: David Faure
mr: डेविड फ़ॉउर

en: Former maintainer
mr: पूर्वीचा नियंत्रक

en: Matej Koss
mr: मातेज कोस्स

en: Developer
mr: विकासकर्ता

en: %1 of %2 processed at %3/s
mr: %2 पैकी %1, %3/सेकंदाने प्रक्रीया केला गेला

en: %1 of %2 processed
mr: %2 पैकी %1, प्रक्रीया केला गेला

en: %1 processed at %2/s
mr:  %1, %2/s ने प्रक्रीया केला गेला

en: %1 processed
mr: %1 प्रक्रीया केला गेला

en: Clear
mr: रिकामी करा

en: Cancel
mr: रद्द करा

en: Pause
mr: थांबवा

en: Resume
mr: पुन्हा सुरु करा

en: Configure...
mr: संयोजीत करा...

en: List of running file transfers/jobs (kuiserver)
mr: फाईल स्थानांतरण/प्रक्रीया सुरु असलेल्यांची यादी

en: Behavior
mr: वर्तन
