plasma_scriptengine_qscript - en to mr translation catalogue (37 entries)

en: Images
mr: प्रतिमा

en: Configuration Definitions
mr: संयोजना व्याख्या

en: User Interface
mr: वापरकर्ता संवाद

en: Data Files
mr: डेटा फाईल्स

en: Executable Scripts
mr: एक्जीक्यूटेबल स्क्रिप्ट्स

en: Translations
mr: भाषांतर

en: Animation scripts
mr: ऍनीमेशन स्क्रिप्ट्स

en: Main Script File
mr: मुख्य स्क्रिप्ट फाईल

en: Unable to load script file: %1
mr: %1 ही स्क्रिप्ट फाईल लोड करू शकत नाही

en: debug takes one argument
mr: डिबगला एक बाब लागते

en: print() takes one argument
mr: print() ला एक बाब लागते

en: listAddons takes one argument: addon type
mr: listAddons ला एक बाब लागते : addon प्रकार

en: loadAddon takes two arguments: addon type and addon name to load
mr: loadAddon ला कमीतकमी दोन बाबी लागतात : addon प्रकार व लोड करायच्या addon चे नाव

en: Failed to find Addon %1 of type %2
mr: %2 या प्रकारचे %1 हे Addon शोधण्यास अपयश

en: Failed to open script file for Addon %1: %2
mr: %1: %2 या Addon करिता स्क्रिप्ट फाईल उघडण्यास अपयश

en: setData() takes at least one argument
mr: setData() ला कमीतकमी एक बाब लागते

en: Could not extract the DataEngineObject
mr: DataEngineObject बाहेर काढू शकत नाही

en: Could not extract the DataEngine
mr: डेटाइंजिन बाहेर काढू शकत नाही

en: removeAllData() takes at least one argument (the source name)
mr: removeAllData()  ला कमीतकमी एक बाब लागते (स्रोत नाव)

en: removeData() takes at least two arguments (the source and key names)
mr: removeData() ला कमीतकमी दोन बाबी लागतात (स्रोत नाव व किल्ली नाव)

en: Service requires at least one parameter: the name of the service
mr: सेवेला कमीतकमी एक बाब लागते : सेवेचे नाव

en: Requested service %1 was not found in the Package.
mr: %1 ही विनंती केलेली सेवा या पॅकेज मध्ये सापडली नाही.

en: Authorization for required extension '%1' was denied.
mr: '%1' या लागणार असलेल्या एक्सटेंशनला परवानगी नाकारली गेली.

en: loadui() takes one argument
mr: loadui() ला कमीतकमी एक बाब लागते

en: Unable to open '%1'
mr: '%1' हे उघडु शकत नाही

en: Constructor takes at least 1 argument
mr: कंस्ट्रक्टरला कमीतकमी एक बाब लागते

en: dataEngine() takes one argument
mr: dataEngine() ला कमीतकमी एक बाब लागते

en: Could not extract the Applet
mr: एप्लेट बाहेर काढू शकत नाही

en: service() takes two arguments
mr: service() ला कमीतकमी दोन बाबी लागतात

en: service() takes one argument
mr: service() ला कमीतकमी एक बाब लागते

en: Error in %1 on line %2.<br><br>%3
mr: %1 यामध्ये %2 या ओळीवर त्रुटी. <br><br>%3

en: animation() takes one argument
mr: animation() ला कमीतकमी एक बाब लागते

en: %1 is not a known animation type
mr: %1 हा माहितीतील ऍनीमेशन प्रकार नाही

en: i18n() takes at least one argument
mr: i18n() ला कमीतकमी एक बाब लागते

en: i18nc() takes at least two arguments
mr: i18nc() ला कमीतकमी दोन बाबी लागतात

en: i18np() takes at least two arguments
mr: i18np() ला कमीतकमी दोन बाबी लागतात

en: i18ncp() takes at least three arguments
mr: i18ncp() ला कमीतकमी तीन बाबी लागतात
