nepomuk - en to mr translation catalogue (11 entries)

en: Parsing of file %1 failed (%2)
mr: फाईल %1 चे वाचन अपयशी (%2)

en: Invalid desktop query: '%1'
mr: अयोग्य डेस्कटॉप प्रश्न : '%1'

en: Invalid SPARQL query: '%1'
mr: अयोग्य SPARQL प्रश्न : '%1'

[ctx: @info - notification message]
en: Nepomuk Semantic Desktop needs the Virtuoso RDF server to store its data. Installing the Virtuoso Soprano plugin is mandatory for using Nepomuk.
mr: नेपोमुक सेमेंटिक डेस्कटॉप ला Virtuoso RDF सर्व्हर डेटा संचयनासाठी लागतो. नेपोमुक वापरण्याकरिता Virtuoso Soprano प्लगइन प्रतिष्ठापीत करणे आवश्यक आहे.

[ctx: @info - notification message]
en: Nepomuk Semantic Desktop needs the Virtuoso RDF server to store its data. Installing the Virtuoso server and ODBC driver is mandatory for using Nepomuk.
mr: नेपोमुक सेमेंटिक डेस्कटॉप ला Virtuoso RDF सर्व्हर डेटा संचयनासाठी लागतो. नेपोमुक वापरण्याकरिता Virtuoso सर्व्हर व ODBC ड्राइव्हर प्रतिष्ठापीत करणे आवश्यक आहे.

en: Nepomuk Storage
mr: निपोमुक संचयन

en: (c) 2008-2013, Sebastian Trüg
mr: (c) 2008-2013, सेबास्टिअन ट्र्युग

en: Sebastian Trüg
mr: सेबेस्तियन सॉअर

en: Developer
mr: विकासकर्ता

en: Vishesh Handa
mr: विशेश हांडा

en: Maintainer
mr: नियंत्रक
