kcm_emoticons - en to nb translation catalogue (36 entries)

en: Insert the string for the emoticon.  If you want multiple strings, separate them by spaces.
nb: Sett inn strengen for smilefjeset. Hvis du vil ha flere strenger så atskill dem med mellomrom.

en: Emoticons
nb: Humørfjes

en: Drag or Type Emoticon Theme URL
nb: Dra eller skriv inn URL for humørfjes-tema

en: Emoticon themes must be installed from local files.
nb: Humørfjes-temaer må installeres fra lokale filer.

en: Could Not Install Emoticon Theme
nb: Klarte ikke installere humørfjestema

en: Do you want to remove %1 too?
nb: Vil du fjerne %1 også?

en: Delete emoticon
nb: Slett humørfjes

en: Add Emoticon
nb: Legg til humørfjes

en: Edit Emoticon
nb: Rediger humørfjes

en: New Emoticon Theme
nb: Nytt humørfjestema

en: Enter the name of the new emoticon theme:
nb: Oppgi navn på det nye humørfjestemaet:

en: %1 theme already exists
nb: Temaet %1 finnes fra før

en: Choose the type of emoticon theme to create
nb: Velg type humørfjes-tema som skal lages

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, EmoticonsManager)
en: Emoticons Manager
nb: Humørfjes-administrasjon

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KPushButton, btAdd)
en: Create a new emoticon
nb: Opprett et nytt humørfjes

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, btAdd)
en: Create a new emoticon by assigning it an icon and some text
nb: Opprett et nytt humørfjes ved å tilordne det et ikon og litt tekst

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, btAdd)
en: Add...
nb: Legg til …

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KPushButton, btEdit)
en: Modify the selected emoticon icon or text
nb: Endre det valgte humørfjes-ikonet eller teksten

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, btEdit)
en: Edit the selected emoticon to change its icon or its text
nb: Rediger det valgte humørfjeset for å endre ikonet eller teksten

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, btEdit)
en: Edit...
nb: Rediger …

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KPushButton, btRemoveEmoticon)
en: Remove the selected emoticon
nb: Fjern det valgte humørfjeset

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, btRemoveEmoticon)
en: Remove the selected emoticon from your disk
nb: Fjern det valgte humørfjeset fra disken

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, btRemoveEmoticon)
en: Remove
nb: Fjern

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbStrict)
en: Require spaces around emoticons
nb: Krev mellomrom rundt humørfjes

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KPushButton, btNew)
en: Design a new emoticon theme
nb: Lag et nytt humørfjes-tema

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, btNew)
en: Start a new theme by assigning it a name. Then use the Add button on the right to add emoticons to this theme.
nb: Start et nytt tema ved å gi det et navn. Bruk deretter Legg til-knappen til høyre for å legge til humørfjes til dette temaet.

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, btNew)
en: New Theme...
nb: Nytt tema …

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KPushButton, btGetNew)
en: Get new icon themes from the Internet
nb: Hent nye ikontemaer fra Internett

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, btGetNew)
en: You need to be connected to the Internet to use this action. A dialog will display a list of emoticon themes from the http://www.kde-look.org website. Clicking the Install button associated with a theme will install this theme locally.
nb: Du må være tilkoblet Internett for å bruke dette. En dialog kommer opp og visrt en liste over humørfjestemaer fra nettstedet http://www.kde-look.org. Trykk på Install-knappen for et tema, så blir temaet installert lokalt.

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, btGetNew)
en: Get New Icon Themes...
nb: Hent nye ikontemaer …

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KPushButton, btInstall)
en: Install a theme archive file you already have locally
nb: Installer en arkivfil med temaer som finnes lokalt

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, btInstall)
en: If you already have an emoticon theme archive locally, this button will unpack it and make it available for KDE applications
nb: Hvis du allerede har en arkivfil med humørfjestemaer på maskinen, så vil denne knappen pakke den opp og gjøre den tilgjengelig for KDE-programmer

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, btInstall)
en: Install Theme File...
nb: Installer  temafil …

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KPushButton, btRemoveTheme)
en: Remove the selected theme from your disk
nb: Fjern det valgte temaet fra disken

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, btRemoveTheme)
en: This will remove the selected theme from your disk.
nb: Dette sletter det valgte temaet fra harddisken din.

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, btRemoveTheme)
en: Remove Theme
nb: Fjern tema
