nepomuk - en to nb translation catalogue (77 entries)

en: Desktop Search Details
nb: Detaljer om skrivebordssøk

en: Refresh
nb: Frisk opp

en: Files
nb: Filer

en: Emails
nb: E-poster

en: Calculating
nb: Beregner

[ctx: @title:window Referring to the folders which will be searched for files to index for desktop search]
en: Advanced File Filtering
nb: Avansert filfiltrering

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Exclude Mime Type
nb: Utelukk MIME-type

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Select the mimetypes that should be excluded from indexing
nb: Velg mimetyper som ikke skal indekseres

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Index Exclude Filters
nb: Indeks ekskluderingsfiltre

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Select expressions to exclude files from indexing by matching their filenames
nb: Velg uttrykk som utelater filer fra indeksering ved å samsvare med filnavnene

[ctx: @info:tooltip %1 is the path of the folder in a listview]
en: <filename>%1</filename><nl/> (symbolic links are <emphasis>not</emphasis> indexed for desktop search)
nb: <filename>%1</filename><nl/> (symbolske lenker blir <emphasis>ikke</emphasis> bli indeksert for skrivebordssøk)

[ctx: @info:tooltip %1 is the path of the folder in a listview]
en: <filename>%1</filename><nl/>(will be indexed for desktop search)
nb: <filename>%1</filename><nl/> (vil bli indeksert for skrivebordssøk)

[ctx: @info:tooltip %1 is the path of the folder in a listview]
en: <filename>%1</filename><nl/> (will <emphasis>not</emphasis> be indexed for desktop search)
nb: <filename>%1</filename><nl/> (vil <emphasis>ikke</emphasis> bli indeksert for skrivebordssøk)

[ctx: @title:window Referring to the folders which will be searched for files to index for desktop search]
en: Customizing Index Folders
nb: Tilpasser indeksmapper

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Select the local folders that contain files to be indexed for fast desktop searches
nb: Velg de lokale mappene som inneholder filer som skal indekseres for raske skrivebordssøk

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_checkShowHiddenFolders)
en: Check to be able to select hidden folders
nb: Merk av her for å kunne velge skjulte mapper

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_checkShowHiddenFolders)
en: Show hidden folders
nb: Vis skjulte mapper

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Basic Settings
nb: Grunnleggende innstillinger

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Nepomuk Semantic Desktop
nb: Nepomuk semantisk skrivebord

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Nepomuk Semantic Desktop enables tagging and rating of files integrated with the Desktop Search.
nb: Med Nepomuk semantisk skrivebord kan filer merkes og rangeres, integrert med Skrivebordssøk.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_checkEnableNepomuk)
en: Enable Nepomuk Semantic Desktop
nb: Slå på Nepomuk semantisk skrivebord

note: i18n: ectx: property (text), widget (KUrlLabel, m_buttonDetails)
en: Details...
nb: Detaljer …

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Nepomuk Desktop File Indexer
nb: Nepomuk skrivebordsfilindeksering

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Nepomuk desktop search allows searching for files by content instead of just by name.
nb: Med Nepomuk skrivebordssøk kan det søkes etter innholdet i filer i stedet for bare etter filnavnet.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_checkEnableFileIndexer)
en: Enable Nepomuk File Indexer
nb: Slå på Nepomuk filindeksering

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_fileIndexerSuspendResumeButtom) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_emailIndexerSuspendResumeButtom)
en: Suspend
nb: Midlertidig stopp

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_emailIndexingBox)
en: PIM Data Indexing
nb: Indeksering av PIM-data

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_12)
en: PIM data indexing allows full text search in events, contacts, email and their attachments.
nb: PIM-dataindeksering gjør det mulig med fulltekstsøk i hendelser, kontakter, e-poster og deres vedlegg

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_checkEnableEmailIndexer)
en: Enable PIM Data Indexer
nb: slå på indeksering av PIM-data

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_4)
en: Indexing
nb: Indekserer

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_7)
en: File Indexing
nb: Filindeksering

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Customize the files and folders to be indexed
nb: Tilpass filer og mapper som skal indekseres

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_checkboxDocuments)
en: Index Documents
nb: Indekser dokumenter

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_checkboxAudio)
en: Index Audio
nb: Indekser lyd

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_checkboxImage)
en: Index Images
nb: Indekser bilder

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_checkboxVideo)
en: Index Videos
nb: Indekser videoer

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_checkboxSourceCode)
en: Index Source Code
nb: Indekser kildekode

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_buttonAdvancedFileIndexing)
en: Advanced
nb: Avansert

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_buttonCustomizeIndexFolders)
en: Customize Folders
nb: Tilpass Mapper

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11)
en: Removable media handling:
nb: Behandling av flyttbare media:

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, m_comboRemovableMediaHandling)
en: Indexing of files on removable media
nb: Indekser filer på flyttbare media

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, m_comboRemovableMediaHandling)
en: <para>Nepomuk can index files on removable devices like USB keys or external hard-disks for fast desktop searches.</para>
    <para>By default no files are indexed. Here this behaviour can be changed to one of two options:</para>
    <para><list><item><interface>Index files on all removable devices</interface> - Files on removable media are indexed as soon as the medium is mounted. Caution: this does not include media which have been rejected via the second option.</item>
    <item><interface>Ask individually when newly mounted</interface> - The user will be asked to decide if files on the newly mounted medium should be indexed or not. Once decided Nepomuk will not ask again.</item></list></para>
nb: <para>Nepomuk kan indeksere filer på flyttbare enheter slik som USB-pinner eller eksterne harddisker for å gi raskt skrivebordssøk.</para>
    <para>Som standard blir ingen filer indeksert. Dette kan endres her til ett av to valg:</para>nepomuk
    <para> <list><item><interface>Indekser filer på alle flyttbare enheter</interface> – Filer på flyttbare media indekseres så snart mediet blir montert. Pass på: Dette omfatter ikke enheter som er blitt avvist via det andre valget.</item> 
    <item><interface>Spør for hver enhet når den nylig er montert</interface> – Brukeren blir bedt om å avgjøre om filer på det nye monterte mediet skal indekseres. Når det er bestemt fil Nepomuk ikke spørre igjen.</item> </list> </para>

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_comboRemovableMediaHandling)
en: Ignore all removable media
nb: Ignorer alle flyttbare media

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_comboRemovableMediaHandling)
en: Index files on all removable devices
nb: Indekser filer på alle flyttbare media

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_comboRemovableMediaHandling)
en: Ask individually when newly mounted
nb: Spør individuelt når nylig montert

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_2)
en: Backup
nb: Sikringskopi

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Automatic Backups
nb: Automatiske sikringskopier

[ctx: @info]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Nepomuk can perform regular automatic backups of all data that could not be restored otherwise. This includes manually created tags, ratings, but also statistical data.
nb: Nepomuk kan utføre regelmessige automatiske sikkerhetskopier av alle data som ellers ikke kunne legges tilbake. Dette omfatter også tagger som er opprettet manuelt, vurderinger, men også statistiske data.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Backup frequency:
nb: Hvor ofte sikkerhetskopier tas:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, m_comboBackupFrequency)
en: How often should a backup of the Nepomuk database be created
nb: Hvor ofte skal det tas sikringskopi av Nepomuk-databasen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Backup Time:
nb: Tid for sikringskopiering:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QTimeEdit, m_editBackupTime)
en: When should the backup be created
nb: Når skal det tas sikringskopi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10)
en: Max number of backups:
nb: Største antall sikringskopier:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, m_spinBackupMax)
en: How many previous backups should be kept
nb: Hvor mange tidligere sikringskopier skal beholdes

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_6)
en: Tools
nb: Verktøy

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, m_buttonManualBackup)
en: Manual Backup...
nb: Manuell sikringskopi …

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, m_buttonRestoreBackup)
en: Restore Backup...
nb: Gjenopprett fra sikringskopi …

en: Desktop Search Configuration Module
nb: Oppsettsmodul for skrivebordssøk

[ctx: @item:inlistbox]
en: Disable Automatic Backups
nb: Slå av automatiske sikringskopier

[ctx: @item:inlistbox]
en: Daily Backup
nb: Daglig sikringskopi

[ctx: @item:inlistbox]
en: Weekly Backup
nb: Ukentlig sikringskopi

en: The Nepomuk installation is not complete. No desktop search settings can be provided.
nb: Nepomuk-installasjonen er ikke fullstendig. Kan ikke skaffe noen innstillinger for skrivebordssøk.

en: Failed to start the desktop search service (Nepomuk). The settings have been saved and will be used the next time the server is started.
nb: Klarte ikke å starte tjeneren for skrivebordssøk (Nepomuk). Innstillingene er blitt lagret og vil bli brukt neste gang tjeneren starter.

en: Desktop search service not running
nb: Tjenesten for skrivebordssøk kjører ikke.

[ctx: @info:status]
en: Desktop search services are active
nb: Tjenesten for skrivebordssøk er aktiv

[ctx: @info:status]
en: Desktop search services are disabled
nb: Tjenesten for skrivebordssøk er slått av

[ctx: @info:status %1 is an error message returned by a dbus interface.]
en: Failed to contact File Indexer service (%1)
nb: Får ikke kontakt med filindekserer (%1)

[ctx: @info:status]
en: File indexing service failed to initialize, most likely due to an installation problem.
nb: Filindekseringstjenesten ble ikke klargjort, mest trolig på grunn av et installasjonsproblem.

[ctx: @info:status]
en: File indexing service not running.
nb: Filindeksering kjører ikke.

[ctx: Resumes the Nepomuk file indexing service.]
en: Resume
nb: Fortsett

[ctx: Suspends the Nepomuk file indexing service.]
en: Suspend
nb: Midlertidig stopp

[ctx: @info:status %1 is an error message returned by a dbus interface.]
en: Failed to contact PIM Data Indexer service (%1)
nb: Får ikke kontakt med PIM-dataindekserer (%1)

[ctx: @info:status]
en: PIM Data Indexing service is suspended
nb: Indeksering av PIM-data midlertidig stoppet

[ctx: @info:status]
en: PIM Data indexing service not running.
nb: Indeksering av PIM-data kjører ikke.

en: Resume
nb: Fortsett

en: 1 existing backup | %1 existing backups
nb[0]: 1 eksisterende sikringskopi
nb[1]: %1 eksisterende sikringskopier

[ctx: @info %1 is the creation date of a backup formatted vi KLocale::formatDateTime]
en: Oldest: %1
nb: Eldst: %1
