kcm_phonon - en to nb translation catalogue (57 entries)

en: Playback (%1)
nb: Avspilling (%1)

en: Recording (%1)
nb: Opptak (%1)

en: Independent Devices
nb: Uavhengige enheter

en: KDE Audio Hardware Setup
nb: KDE-oppsett for lyd-maskinvare

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, hardwareGroupBox)
en: Hardware
nb: Maskinvare

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, profileLabel)
en: Profile
nb: Profil

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, cardLabel)
en: Sound Card
nb: Lydkort

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, deviceGroupBox)
en: Device Configuration
nb: Enhetsoppsett

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, portLabel)
en: Connector
nb: Tilkobling

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, deviceLabel)
en: Sound Device
nb: Lydenhet

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, outputGroupBox)
en: Speaker Placement and Testing
nb: Plassering og testing av høyttalere

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, inputGroupBox)
en: Input Levels
nb: Inngangsnivåer

[ctx: @info User changed Phonon backend]
en: To apply the backend change you will have to log out and back in again.
nb: For å ta i bruk endring av bakgrunnsmotor må du logge ut og logge inn igjen.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QListWidget, m_select) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QListWidget, m_select)
en: A list of Phonon Backends found on your system.  The order here determines the order Phonon will use them in.
nb: En liste over bakstykker for Phonon som finnes på systemet. Rekkefølgen her viser rekkefølgen Phonon vil bruke dem.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, m_up) i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, preferButton)
en: Prefer
nb: Foretrekk

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, m_down) i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, deferButton)
en: Defer
nb: Utsett

en: Audio Playback
nb: Lydavspilling

en: Audio Recording
nb: Lydopptak

en: Video Recording
nb: Videoopptak

en: Invalid
nb: Ugyldig

en: Test the selected device
nb: Test den valgte enheten

en: Defines the default ordering of devices which can be overridden by individual categories.
nb: Definerer standard rekkefølge for enheter som kan overstyres av individuelle kategorier.

en: Default Audio Playback Device Preference
nb: Innstilling for standard lydavspillingsenhet

en: Default Audio Recording Device Preference
nb: Innstilling for standard lydopptaksenhet

en: Default Video Recording Device Preference
nb: Innstilling for standard video-opptaksenhet

en: Audio Playback Device Preference for the '%1' Category
nb: Foretrukket lydavspillingsenhet for kategori «%1»

en: Audio Recording Device Preference for the '%1' Category
nb: Foretrukket lydopptaksenhet for kategori «%1»

en: Video Recording Device Preference for the '%1' Category
nb: Foretrukket videoopptaksenhet for kategori «%1»

en: Apply the currently shown device preference list to the following other audio playback categories:
nb: Bruk den preferanselista som vises nå på følgende andre lydavspillingskategorier:

en: Default/Unspecified Category
nb: Standard/uspesifisert kategori

en: Failed to set the selected audio output device
nb: Klarte ikke å angi den valgte lydutgangsenheten

en: Your backend may not support audio recording
nb: Bakgrunnsmotoren din støtter kanskje ikke lydopptak

en: Your backend may not support video recording
nb: Bakgrunnsmotoren din støtter kanskje ikke video-opptak

en: Testing %1
nb: Tester %1

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QTreeView, categoryTree) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QTreeView, categoryTree)
en: Various categories of media use cases.  For each category, you may choose what device you prefer to be used by the Phonon applications.
nb: Forskjellige kategorier media-bruk. For hver kategori kan det velges hvilken enhet du foretrekker at Phonon-programmene bruker.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, showAdvancedDevicesCheckBox)
en: Show advanced devices
nb: Vis avanserte enheter

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, applyPreferencesButton) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, applyPreferencesButton)
en: Use the currently shown device list for more categories.
nb: Bruk den enhetslista som vises nå for flere kategorier.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, applyPreferencesButton)
en: Apply Device List To...
nb: Bruk enhetslista på …

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QTreeView, deviceList)
en: Devices found on your system, suitable for the selected category.  Choose the device that you wish to be used by the applications.
nb: Enheter som passer den valgte kategorien funnet på systemet ditt. Velg enhet som du vil at programmene skal bruke.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QTreeView, deviceList)
en: The order determines the preference of the devices. If for some reason the first device cannot be used Phonon will try to use the second, and so on.
nb: Rekkefølgen bestemmer innstillinga for enhetene. Hvis den første enheten av en eller annen grunn ikke kan brukes, så forsøker Phonon å bruke den neste, osv.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, preferButton)
en: prefer the selected device
nb: foretrekk den valgte enheten

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, deferButton)
en: no preference for the selected device
nb: ingen innstilling for den valgte enheten

en: Phonon Configuration Module
nb: Oppsettsmodul for Phonon

en: Device Preference
nb: Enhetsinnstilling

en: Backend
nb: Bakstykke

en: Audio Hardware Setup
nb: Oppsett for lydenheter

en: Front Left
nb: Foran til venstre

en: Front Left of Center
nb: Foran til venstre for midten

en: Front Center
nb: Foran i midten

en: Front Right of Center
nb: Foran til høyre for midten

en: Front Right
nb: Foran til høyre

en: Side Left
nb: På siden til venstre

en: Side Right
nb: På siden til høyre

en: Rear Left
nb: Bak til venstre

en: Rear Center
nb: Bak i midten

en: Rear Right
nb: Bak til høyre

en: Unknown Channel
nb: Ukjent kanal
