KDE 4 - en to nb translation catalogue (43 entries)

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, PlatformThing)
en: Platform Specific Configuration Module
nb: Oppsettsmodul for plattformspesifikke innstillinger

[ctx: 'Windows' means the OS]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, shellChooser)
en: Windows Desktop Shell
nb: Windows skrivebordsskall

note: i18n: tooltip for option in switching Windows Desktop shells i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, optNative)
en: Native Windows Explorer shell
nb: Eget Windows utforskerskall

note: i18n: whatsThis for option in switching Windows Desktop shells i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, optNative)
en: This is the standard Windows Desktop shell. Choose this if you want to return your system to the default desktop.
nb: Dette er standard skrivebordsskallet for Windows. Bruk dette om du vil tilbakestille systemet ditt til  standard skrivebord.

note: i18n: radio button to choose Windows Desktop shell i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, optNative)
en: Native desktop shell
nb: Eget skrivebordsskall

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, descrNative)
en: System's default desktop shell
nb: Systemets standard skrivebordsskall

note: i18n: tooltip for option in switching Windows Desktop shells i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, optPlasma)
en: Use the KDE desktop shell, as it is seen on Linux.
nb: Bruk KDE skrivebordsskall slik det vises på Linux.

note: i18n: whatsThis for option in switching Windows Desktop shells i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, optPlasma)
en: Choose this option if you would like to use the Plasma desktop shell for your Windows system.
nb: Velg dette hvis du vil bruke Plasma-skrivebordsskallet på Windows-systemet ditt.

note: i18n: radio button to choose Windows Desktop shell i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, optPlasma)
en: Plasma desktop shell
nb: Plasma skrivebordsskall

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, descrPlasma)
en: KDE4 Plasma desktop shell
nb: KDE4 Plasma skrivebordsskall

note: i18n: tooltip for option in switching Windows Desktop shells i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, optCustom)
en: Your custom desktop shell
nb: Ditt selvvalgte skrivebordsskall

note: i18n: whatsThis for option in switching Windows Desktop shells i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, optCustom)
en: Choose this and press the <i>"Setup..."</i> button to configure you custom desktop shell. Not recommended for the average user.
nb: Velg dette og trykk <i>«Oppsett …»</i>-knappen  for å stille inn ditt eget skrivebordsskall. Anbefales ikke for den vanlige bruker.

note: i18n: radio button to chose Windows Desktop shell i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, optCustom)
en: Custom desktop shell
nb: Selvvalgt skrivebordsskall

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, descrCustom)
en: This shell is reserved for the user's custom shell. Press the "Setup" button to setup your favorite shell.
nb: Dette skallet er reservert for brukerens selvvalgte skall. Trykk «Oppsett»-knappen for å sette opp det skallet du foretrekker.

note: i18n: tooltip for button to setup custom Desktop shell i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, btnShellSetup)
en: Press to setup your custom desktop shell
nb: Trykk for å stille inn ditt selvvalgte skrivebordsskall

note: i18n: whatsThis for button to setup custom Desktop shells i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, btnShellSetup)
en: Press this and a configuration dialog will appear to allow you to configure your custom desktop shell.
nb: Trykk dette, så spretter det opp en oppsettsdialog der du kan stille inn ditt selvvalgte skrivebordsskall.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnShellSetup)
en: Setup...
nb: Oppsett …

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, systemIntegration)
en: System Integration
nb: Systemintegrasjon

note: i18n: tooltip for checkbox i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, chkDisableMenuGen)
en: This will enable automatic regeneration of Windows' Start menu entries for KDE applications
nb: Dette slår på  automatisk gjenoppbygging av oppføringer for KDE-programmer i Windows Start-meny

note: i18n: whatsThis tooltip i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, chkDisableMenuGen)
en: This option defines if Windows' Start menu entries should be regenerated or not. By default start menu entries are regenerated automatically, but you may wish to disable it if you have issues with that.
nb: Dette valget definerer om oppføringer i Windows Start-meny skal gjenoppbygges eller ikke. Standard er at oppføringer gjenopppbygges automatisk, men du vil kanskje slå det av hvis du har vansker med dette.

note: i18n: checkbox caption in System Integration options i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkDisableMenuGen)
en: Enable automatic regeneration of start menu entries
nb: Slå på  automatisk gjenoppbygging av start-menyens oppføringer

note: i18n: tooltip for checkbox i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, chkUseNativeDialogs)
en: Use native Windows file dialogs instead of KDE ones
nb: Bruk Windows fildialoger i stedet for KDEs

note: i18n: whatsThis tooltip i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, chkUseNativeDialogs)
en: Choose this option to make KDE applications use the standard Windows Open/Save file dialogs, instead of those normally used in KDE.
nb: Velg dette for å få KDE-programmer til å bruke standard Windows Åpne/Lagre fildialoger i stedet for dem som normalt brukes i KDE.

note: i18n: checkbox caption in System Integration options i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkUseNativeDialogs)
en: Use native system file dialogs
nb: Bruk systemets egne fildialoger

note: i18n: tooltip for checkbox i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, chkInstallCPl)
en: Install System Settings into the Windows Control Panel.
nb: Installer Systeminnstillinger i Windows Kontrollpanel.

note: i18n: whatsThis tooltip i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, chkInstallCPl)
en: This will install the KDE 'System Settings' as an element in the Windows Control Panel.<br><b>Caution: This option tweaks your Windows registry.</b>
nb: Dette installerer KDE Systeminnstillinger som et element i WIndows Kontrollpanel.<br/> <b>Forsiktig: Dette valget endrer ditt Windows-registry.</b >

note: i18n: checkbox caption in System Integration options i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkInstallCPl)
en: Install as control panel element
nb: Installer som element i kontrollpanelet

note: i18n: tooltip for checkbox i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, chkInstallCursors)
en: Install Oxygen cursors as Windows cursor schemes
nb: Installer Oxygen markører som Windows markørtemaer

note: i18n: whatsThis tooltip i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, chkInstallCursors)
en: This will install the Oxygen cursors into your system and combine them as a cursor theme.<br><b>Caution: This option tweaks your Windows registry.</b>
nb: Dette installerer Oxygen-markører på systemet og kombinerer dem som markørtemaer.<br/> <b>Forsiktig: Dette valget endrer ditt Windows registry.</b>

note: i18n: checkbox caption in System Integration options i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkInstallCursors)
en: Install Oxygen cursor schemes
nb: Installer Oxygen markørtemaer

note: i18n: tooltip for checkbox i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, chkInstallWallpapers)
en: This option installs KDE wallpapers into your "My Pictures" directory
nb: Dette valget installerer KDE bakgrunner i «Mine Bilder»-mappa.

note: i18n: whatsThis tooltip i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, chkInstallWallpapers)
en: This will install KDE wallpapers into the <i>"My Pictures"</i> directory so they can be used as your Windows wallpaper. If the checkbox is set to half-checked then it means that there are new wallpapers available to update.<br> The wallpaper aspect ratio will be selected according to your current screen resolution.
nb: Dette installerer KDE bakgrunnsbilder i mappa <i>«Mine Bilder»</i> slik at de kan brukes som Windows bakgrunner. Hvis avkryssingsboksen er halvt merket, så betyr det at det er nye bakgrunnsbilder å oppdatere.<br/> Høyde/bredde-forhold blir valgt etter den gjeldende skjermoppløsningen.

note: i18n: checkbox caption in System Integration options i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkInstallWallpapers)
en: Install Oxygen wallpapers
nb: Installer Oxygen bakgrunnsbilder

note: i18n: tooltip for checkbox i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, chkStartAtLogin)
en: This will make essential KDE processes run at user login
nb: Dette starter nødvendige KDE-prosesser når bruker logger inn

note: i18n: whatsThis tooltip i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, chkStartAtLogin)
en: Enabling this option will start essential KDE processes at user login. Normally these processes are started when you first start a KDE application, thereby delaying the actual application launch.<br>It is recommended to enable this option to make your applications launch faster for the first time.<br><b>Caution: This option tweaks your Windows registry.</b>
nb: Om dette slås på vil nødvendige KDE-prosesser starte når brukeren logger inn. Normalt startes disse prosessene når du starter det første KDE-programmet etter innlogging, noe som forsinker selve programoppstarten.<br/>Det anbefales å slå på dette for å få programmene dine til å starte raskere første gang.<br/> <b >Forsiktig: Dette valget endrer ditt Windows registry.</b>

note: i18n: checkbox caption in System Integration options i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkStartAtLogin)
en: Load KDE at user login
nb: Last inn KDE ved innlogging

en: KDE System Settings
nb: KDE Systeminnstillinger

en: All KDE settings in one place
nb: Alle KDE-innstillinger på ett sted

en: This shell is reserved for user's custom shell. Press "Setup" button to setup your favourite shell.
nb: Dette skallet er reservert for brukerens selvvalgte skall. Trykk «Oppsett»-knappen for å sette opp det skallet du foretrekker.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, ShellEditDlg)
en: Setup Custom Shell
nb: Sett opp selvvalgt skall

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Name:
nb: Navn:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Command:
nb: Kommando:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Description:
nb: Beskrivelse:
