kcmhtmlsearch - en to nb translation catalogue (23 entries)

en: The fulltext search feature makes use of the ht://dig HTML search engine. You can get ht://dig at the
nb: Fulltekst søk bruker HTML-søkemotoren ht://dig. Du kan skaffe deg ht://dig på

en: Information about where to get the ht://dig package.
nb: Informasjon om hvor man kan få ht://dig-pakken.

en: ht://dig home page
nb: ht://digs hjemmeside

en: Program Locations
nb: Programplasseringer

en: Enter the path to your htdig program here, e.g. /usr/local/bin/htdig
nb: Oppgi stien til htdig-programmet ditt her, f eks /usr/local/bin/htdig

en: Enter the path to your htsearch program here, e.g. /usr/local/bin/htsearch
nb: Oppgi stien til htsearch-programmet ditt her, f eks /usr/local/bin/htsearch

en: Enter the path to your htmerge program here, e.g. /usr/local/bin/htmerge
nb: Oppgi stien til htmerge-programmet ditt her, f eks /usr/local/bin/htmerge

en: Scope
nb: Område

en: Here you can select which parts of the documentation should be included in the fulltext search index. Available options are the KDE Help pages, the installed man pages, and the installed info pages. You can select any number of these.
nb: Her kan du velge hvilke deler av dokumentasjonen som skal tas med i indeksen for fulltekstsøk. Tilgjengelige valg er KDE-hjelpesider, installerte man-sider og installerte info-sider. Du kan velge så mange du vil av disse.

en: &KDE help
nb: &KDE-hjelp

en: &Man pages
nb: &Man-sider

en: &Info pages
nb: &Info-sider

en: Additional Search Paths
nb: Andre søkestier

en: Here you can add additional paths to search for documentation. To add a path, click on the <em>Add...</em> button and select the folder from where additional documentation should be searched. You can remove folders by clicking on the <em>Delete</em> button.
nb: Her kan du legge til flere søkestier for hjelpetekster. For å legge til en sti, trykk på knappen <em>Legg til …</em> og velg mappa der KDE skal lete etter flere hjelpetekster. Du kan fjerne mapper ved å bruke knappen <em>Slett</em>.

en: Add...
nb: Legg til …

en: Delete
nb: Slett

en: Language Settings
nb: Språkinnstillinger

en: Here you can select the language you want to create the index for.
nb: Her kan du velge hvilket språk du vil lage et indeks for.

en: &Language
nb: &Språk

en: Generate Index...
nb: Opprett indeks …

en: Click this button to generate the index for the fulltext search.
nb: Trykk på denne knappen for å opprette indeksen for fulltekstsøk.

en: without name
nb: uten navn

en: <h1>Help Index</h1> This configuration module lets you configure the ht://dig engine which can be used for fulltext search in the KDE documentation as well as other system documentation like man and info pages.
nb: <h1>Hjelpeoversikt</h1>Med denne oppsettsmodulen kan du tilpasse ht://dig-motoren som kan brukes til fulltekstsøk i KDEs hjelpetekster, i tillegg til annen systemdokumentasjon som man- og info-sider.
