kcmkded - en to nb translation catalogue (18 entries)

en: KDE Service Manager
nb: KDE-tjenestehåndterer

en: (c) 2002 Daniel Molkentin
nb: © 2002 Daniel Molkentin

en: <h1>Service Manager</h1><p>This module allows you to have an overview of all plugins of the KDE Daemon, also referred to as KDE Services. Generally, there are two types of service:</p><ul><li>Services invoked at startup</li><li>Services called on demand</li></ul><p>The latter are only listed for convenience. The startup services can be started and stopped. In Administrator mode, you can also define whether services should be loaded at startup.</p><p><b> Use this with care: some services are vital for KDE; do not deactivate services if you do not know what you are doing.</b></p>
nb: <h1>Tjeneste-administrasjon</h1><p>Dette er en modul som viser deg alle programtillegg til KDE-nissen, også kjent som KDE-tjenester. Generelt sett er det to typer tjenester: </p><ul><li>Tjenester som startes ved oppstart</li><li>Tjenester som startes ved behov</li></ul><p>De siste vises bare som en oversikt her. Oppstartstjenestene kan startes og stoppes, og i Administrator-modus kan du bestemme om de skal lastes ved oppstart.</p><p><b>Vær forsiktig. Noen tjenester må være på plass for at KDE skal virke skikkelig. Ikke slå av tjenester med mindre du vet hva du gjør. </b></p>

en: Running
nb: Kjører

en: Not running
nb: Kjører ikke

en: Load-on-Demand Services
nb: Når-det-trengs-tjenester

en: This is a list of available KDE services which will be started on demand. They are only listed for convenience, as you cannot manipulate these services.
nb: Dette er en liste over tilgjengelige KDE-tjenester som kan startes når de trengs. Denne lista er bare en oversikt, tjenestene kan ikke endres.

en: Service
nb: Tjeneste

en: Description
nb: Beskrivelse

en: Startup Services
nb: Oppstartstjenester

en: This shows all KDE services that can be loaded on KDE startup. Checked services will be invoked on next startup. Be careful with deactivation of unknown services.
nb: Her vises alle KDE-tjenester som kan lastes ved oppstart av KDE. Tjenestene som er krysset av startes ved neste oppstart. Vær forsiktig med å slå av tjenester du ikke vet hva er.

en: Use
nb: Bruk

en: Stop
nb: Stopp

en: Unable to contact KDED.
nb: Klarer ikke å kontakte KDED.

en: Unable to start server <em>%1</em>.
nb: Klarer ikke å starte tjenesten <em>%1</em>.

en: Unable to start service <em>%1</em>.<br /><br /><i>Error: %2</i>
nb: Klarer ikke å starte tjenesten <em>%1</em>.<br /><br /><i>Feil: %2</i>

en: Unable to stop server <em>%1</em>.
nb: Klarer ikke å stanse tjenesten <em>%1</em>.

en: Unable to stop service <em>%1</em>.<br /><br /><i>Error: %2</i>
nb: Klarer ikke å stanse tjenesten <em>%1</em>.<br /><br /><i>Feil: %2</i>
