kcmkdnssd - en to nb translation catalogue (5 entries)

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox) i18n: ectx: property (title), widget (KEditListWidget, kcfg_DomainList)
en: Additional Domains
nb: Tilleggsdomener

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KEditListWidget, kcfg_DomainList)
en: List of Internet domains that will be browsed for services in addition to default domain (typically local network).
nb: Liste over Internett-domener der det kan finnes tilgjengelige tjenester i tillegg til standard-domenet (oftest det lokale nettet).

en: ZeroConf configuration
nb: ZeroConf oppsett

en: (C) 2004-2007 Jakub Stachowski
nb: © 2004–2007 Jakub Stachowski

en: Setup services browsing with ZeroConf
nb: Sett opp tjenestelesing med ZeroConf
