kde-menu - en to nb translation catalogue (15 entries)

en: Menu item '%1' could not be highlighted.
nb: Menyelementet «%1» kunne ikke framheves.

en: KDE Menu query tool.
    This tool can be used to find in which menu a specific application is shown.
    The --highlight option can be used to visually indicate to the user where
    in the KDE menu a specific application is located.
nb: Menyspørreverktøy for KDE.
    Dette verktøyet kan brukes til å finne i hvilken meny et bestemt program vises.
    «--highlight» kan brukes til å framheve for brukeren hvor i KDE.menyen
     et bestemt program finnes.

en: kde-menu
nb: kde-meny

en: (c) 2003 Waldo Bastian
nb: © 2003 Waldo Bastian

en: Author
nb: Forfatter

en: Output data in UTF-8 instead of local encoding
nb: Lagre data i UTF-8 i stedet for lokal koding

en: Print menu-id of the menu that contains
    the application
nb: Skriv meny-id for menyen som inneholder
    programmet

en: Print menu name (caption) of the menu that
    contains the application
nb: Skriv menynavnet (tittelen) på menyen som 
    inneholder programmet

en: Highlight the entry in the menu
nb: Framhev oppføringa i menyen

en: Do not check if sycoca database is up to date
nb: Ikke sjekk om sycoca-databasen er oppdatert

en: The id of the menu entry to locate
nb: Identiteten for menyoppføringa som skal finnes

en: You must specify an application-id such as 'kde4-konsole.desktop'
nb: Du må oppgi en avnvendelses-id som f. eks. 'kde4-konsole.desktop'

en: You must specify at least one of --print-menu-id, --print-menu-name or --highlight
nb: Du må oppgi minst ett av  --print-menu-id, --print-menu-name eller --highlight

en: No menu item '%1'.
nb: Ingen menyoppføring «%1».

en: Menu item '%1' not found in menu.
nb: Fant ikke menyoppføringa «%1» i menyen.
